Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Tibisz válasza #16741888 (#1548) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Csak én látom, vagy Te is látod, hogy 900e-rel olcsóbb a dízel? :Y

(#1552) hobizoli válasza #16741888 (#1542) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na erre kivancsi lennek hogy hogyan hoznak ki tartosan 500LE-t...komolyan mondom :C

Irom ezt azert, mert egy 2000ccm-s turbos WRC ugyan tudott tobbet mar a 80-s evek kozepen is, de azok a motorok csak egy versenyig mentek, nem pedig nap mint nap tartosan. A mostaniak mar jo ideje 300LE-ben korlatozva vannak, megis egy motor egy verseny, azutan ugyanugy szetkapjak dirib-darabra.


hobizoli

több drón kell ;P

(#1553) #16741888 válasza Tibisz (#1551) üzenetére


#16741888
törölt tag

900ezerrel de annyival többet is tud, vagy ezt tényleg ne akard már bemesélni nekem hogy teljesítményben ugyanott van. A többletteljesítményt meg kell fizetni.
tessék, az 1.3as diesel panda meg 1 millióval drágább az 1.2es benzinesnél. pedig az árérzékenyebb szektor. És még a teljesítménye is hasonló.

(#1554) Tibisz válasza #16741888 (#1553) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Láttad a linket amit én adtam Neked? Láttad a rugalmassági adatokat? Estleg Te mindig 0-100-ig használod az autódat?

Eddig arról volt szó, hogy 2.0, és egy árban is vannak! Most már 900e nem számít? :) Neked megér kb 1s 0-100-ig 900e-ret? Ez jó poén volt, mert rugalmasságban Te is tudod, hogy sehol sincs még a turbó-benzines sem!

Pandára visszatérve: Ha a jelenlegi témánál maradnánk, akkor azt megköszönném! Kis autóba szerintem sem érdemes dízelt venni, de erről eddig nem is volt szó! Mondjuk az 1 milkát szerintem jól benézted, de ezen már tényleg nem érdemes vitatkozni! ;)

(#1555) B.Kox válasza Tibisz (#1549) üzenetére


B.Kox
tag

Vazze sztem vegyél nyergesvontatót az már 1200nál leadja csúcsnyomatékot....:DDD

Eddíg a teljesítményről vitatkoztunk, de ahogy vesztésre álsz ezen a téren, akkor már mingyá jön a mindennapi használhatóság meg a fogyasztás... LOL!:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1556) hobizoli válasza B.Kox (#1545) üzenetére


hobizoli
nagyúr

'' Specifikáció:

ajtók száma 2
hengerűrtartalom (cm3) 1997
max. teljesítmény (KW/LE) 177/240
max. nyomaték (Nm/ford.) 208/7500
motor DOHC VTEC
max. sebesség (km/h) 241
gyorsulás (0-100 km/h) (sec.) 6,2
váltó 6 fokozatú manuális
hossz/szél./mag. (mm) 4135/1750/1285
fogyasztás városban (l/100 km) n.a.
fogyasztás városon kívül (l/100 km) 9,9
fogyasztás vegyes (l/100 km) n.a.
CO2 kibocsátás (g/km) * 237
környezetvédelmi osztály 6

* 80/1268/EEC rendelet előírásai szerint mérve

Alapár 10 389 000 Ft ''


Ez valahogy megint nem pont az a 6M HUF-s kategoria :DD:C

több drón kell ;P

(#1557) Tibisz válasza B.Kox (#1555) üzenetére


Tibisz
aktív tag

A fogyasztást nem én hoztam fel olvass vissza!
Nem állok vesztésre, mert itt senki sem a nyerésre játszik ,hisz ez egy fórum! :O

Az pedig nagyon nem jó magyarázat, hogy vegyek nyergesvontató, mert ilyen alapon akkor Te pedig vegyél S2000-ret! Szerintem Nekem előbb lesz nyergesvontatóm, mint Neked S2000-red, erről ennyit! :DDD

A teljesítmény szerinted miből áll? Szerinted egy autó menetdinamikáját csak az Le határozza meg? :Y Remélem ezt nem gondolod komolyan
!

(#1558) #16741888 válasza Tibisz (#1554) üzenetére


#16741888
törölt tag

Egyszer jaj de szívesen kipróbálnám ezt, te is kapnál egy diesel Astrát én meg a Benzinest, kimennénk a Hungaroringre, vagy akármelyik pályára, és tolnánk eggyet. Sztem ott helyben fogalmazódna át benned az egész amit a témáról gondoltál, és tépgetnéd szétfele a rugalmassági adatokat.

(#1559) Tibisz válasza #16741888 (#1558) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Ha adsz a fenekem alá egy Astrát, akkor megbeszéltük! ;)

(#1560) hobizoli válasza #16741888 (#1550) üzenetére


hobizoli
nagyúr

5M-d lenne egy autora nem erdekelne? Dehogynem erdekelne, csakhogy nincs es azert irod most ezt:DDD



hobizoli

több drón kell ;P

(#1561) #16741888 válasza B.Kox (#1555) üzenetére


#16741888
törölt tag

jah:C meg a Zetor is viszonylag alacsony fordulton dolgozik.:DDD

(#1562) #16741888 válasza hobizoli (#1560) üzenetére


#16741888
törölt tag

világosan átlátod a pályát.:DD de lessz + életfelfogás rulezz:C

(#1563) hobizoli válasza #16741888 (#1562) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Addigra kinovod ezt, es jo lesz az a dizel is.



hobizoli

több drón kell ;P

(#1564) #16741888 válasza hobizoli (#1563) üzenetére


#16741888
törölt tag

Az a baj hogy igazad van:O, ezért veszek 1 millióért benzinest, mert akkor még nem nőttem ki.:DD

(#1565) Tibisz válasza #16741888 (#1562) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Arra még mindig nem adtál választ, hogy sok 3-5-7 BMW tulaj, miért vesz több dízel motorral szerelt autót, mint benzines motorral szereltet? A Mercinél szintén ez a tendencia? Ezek szerint mindenki ilyen anyagias manapság, vagy még nem ültek a turbó Opelben? :)

(#1566) B.Kox válasza hobizoli (#1556) üzenetére


B.Kox
tag

Nesze:Bővebben: link ez még pont belefér a 6millás kategóriába.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1567) Tibisz válasza #16741888 (#1564) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Hány éves Vagy, ha nem nagy titok?

(#1568) Tibisz válasza B.Kox (#1566) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Jah, 7 milkáért! ;) Ügyi Vagy! :DDD

(#1569) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Egyebkent nem tuom figyeltetek-e, hogy arra S2000-re 9.9 van megadva varoson kivulre, azaz 90km/h-nal, es hogy-hogynem a varosi mar nincs is megadva...ez azert eleg LOL. Ennyi loerot igy barmelyik gyarto ki tudna csiholni, csak ennek nem tul nagy piaca van igy...persze ez mar szigoruan SZVSZ




hobizoli

több drón kell ;P

(#1570) B.Kox válasza #16741888 (#1558) üzenetére


B.Kox
tag

Jó van akkor legyél boldog a nyergesvontatóddal...Neked úgyis elöbb lesz.:DDD
Jó kamionozást!:DDD

[Szerkesztve]

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1571) B.Kox válasza Tibisz (#1568) üzenetére


B.Kox
tag

Vazze tudtam hogy bele fogsz kötni.:O

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1572) Tibisz válasza hobizoli (#1569) üzenetére


Tibisz
aktív tag

10,3 milkáért, egy teljesen városi használatra termett autó, szerintem is! :D

(#1573) Tibisz válasza B.Kox (#1571) üzenetére


Tibisz
aktív tag

1 milkába? Bocsi, ha Neked a 6 milkás árba még belefér a 7 milka, de ez nálam nem megy! Épp ezért nem érzem kötekedésnek!
Seat Ibiza Cupra 1,9 PDTDi: 5784000! ;)
Bővebben: link

(#1574) B.Kox válasza Tibisz (#1568) üzenetére


B.Kox
tag

Nesz b.meg:Bővebben: link - ez csak 5misi.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1575) Tibisz válasza B.Kox (#1570) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Azért csak kibújt az igazi szög a zsákból! Irigykedünk a kamionosokra? :DDD

(#1576) B.Kox válasza B.Kox (#1570) üzenetére


B.Kox
tag

Jah ezt Tibisznek írtam...:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1577) B.Kox válasza Tibisz (#1575) üzenetére


B.Kox
tag

Irigykedik a halál!:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1578) Tibisz válasza B.Kox (#1574) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem egy kategória a Seat-tal! ;) 200 kg-al könnyebb, ami nem teszi összehasonlíthatóvá a két autót.
Azon kívül 180Le@6500 forulat/min; 200 Nm@5250 fordulat/min-nél.
Kis halálautók között azonban tényleg jó választás lehet! ;)

(#1579) Tibisz válasza B.Kox (#1577) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Most már valld be! :DDD

(#1580) Tibisz


Tibisz
aktív tag

Jó éjt, mindenkinek!

(#1581) hobizoli válasza #16741888 (#1550) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Elhiszem hogy hoz nektek, de szinte akarki elobb/konnyebben tud szerezni 100liter gazolajat, mint 20liter benzint :DDD


hobizoli

több drón kell ;P

(#1582) B.Kox válasza Tibisz (#1578) üzenetére


B.Kox
tag

Bazze, föladom!! Neked mindíg van valami kifogásod...a fordulatszám,az ára, a nyomatéka, a színe.... Mind1, hagyjuk.

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1583) hobizoli válasza B.Kox (#1582) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A Clio es az Astra nem egy kategoriaju auto, ezert is olcsobb, az Astra-val a Megane van egy szinten: Bővebben: link


hobizoli

több drón kell ;P

(#1584) B.Kox válasza hobizoli (#1583) üzenetére


B.Kox
tag

Na és! Itt most nem a méretről van szó, hanem a TELJESÍTMÉNYRŐL!!! Érted???

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1585) hobizoli válasza #16741888 (#1564) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ne aggodj, par evvel ezelott en is nagy dilemmaban voltam egy benzines 2.0 16V es egy 1.9TD kozott: szinte forintra ugyanannyiert arultak mindkettot, felszereltseg is egy szinten volt...az utobbit valasztottam, mert gondoltam arra is, hogy majd azert tankolni is kell bele, am igy mondhatni a WC-re is azzal jarhattam


hobizoli

több drón kell ;P

(#1586) hobizoli válasza B.Kox (#1584) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Oooo...nem :U


hobizoli

több drón kell ;P

(#1587) hobizoli válasza B.Kox (#1566) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ebben a Type-R-ben azert 7M-ert par eleg ''alap'' extra nincs ebben az olcsonak nem eppen mondhato arban, ami SZVSZ LOL, es itt nem a klimara gondolok, de azert szo mi szo 7M-ert mar azt is hozza vaghatnak, ha egyszer a 3.8-4.3M-s kistesokban benne van, de ijen, hogy: nincs pollenszuro, kodlampak se, hat bazz ez utobbi minden gyar komolyabb modelljen szeria extra, a futott tukrokrol mar nem is beszelve. De hat ijen hogy nuku centralzar mar ne is haragudjon senki, de ez gigaLOL, azert az se semmi hogy oldallegzsak mindben van csak legfapadabbban es ebben legcsucsabb Type-R-ben nincs, az hogy a legyikabbban nincs az OK, legyen, de hogy ebben, raadasul ennyiert :U...



hobizoli

több drón kell ;P

(#1588) pweisz


pweisz
senior tag

Ezel a dizel vita nem racionális kérdés szerintem. Nekemse kéne dizel auto, szerintem személyautó benzines, teher autóban pedig a dizel való. Egyébbként ültem mai dizel autóba, jól mennek, meg minden, de akkorse. Vanakinek meg a dizel jön be, izlés kérdése.

(#1589) _Volkovy_ válasza Tibisz (#1515) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Röviden:ez nem sportos.Főleg nem abba a kocsiba,amiről beszélünk.

Ja,amúgy amikor kemény autózásról van szó,és teljesítmény kell(oda pedig magas rpm),hol látni dízel gépeket?Ha olyan nagyszerű lenne a dízel,mint mondod,mindenki azzal menne.
Ok,teherautó,busz,stb motornak tökéletes,utcai személyautóba is lehet jó választás.De.Az,hogy egy szupersportkocsi dízellel megy,röhej.

(#1590) #16741888 válasza hobizoli (#1581) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jó hát ebbe igazad van.:C de azért rendes a havertól hogy gondol ránk benzinügyileg.:D

(#1591) hobizoli válasza _Volkovy_ (#1589) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat ime itt van egy, aztan majd most mar egyre tobb ilyesmi lesz :D



hobizoli


több drón kell ;P

(#1592) _Volkovy_ válasza hobizoli (#1591) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Remélem nem.

(#1593) hobizoli válasza _Volkovy_ (#1592) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pedig egyre tobb ijen lesz, minden gayrto ki fog jonni sajatjaval. Mint az korabban mar irtam, az EU egyes orszagaban, mar 50% feletti a dizel szgk-k aranya....ezen kene elgondolkodni.



hobizoli

több drón kell ;P

(#1594) Tibisz válasza _Volkovy_ (#1589) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem értem, hogy ha azokat a teljesítményeket hozza egy dízel, mint egy benzines, sőt nagyobb nyomatékot, akkor az már miért is nem sportos attól, mert nem pörög? Örök rejtély! :F

''_Volkovy_: Ha olyan nagyszerű lenne a dízel,mint mondod,mindenki azzal menne.''
Segítek, hogy kcisit elgondolkozhass: Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

(#1595) _Volkovy_ válasza hobizoli (#1593) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Persze,legyen is sok dízel.
Jóaz.

De könyörögöm,ne már egy Lambón akarjanak spórolni..

(#1596) Tibisz válasza _Volkovy_ (#1595) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem a spórolás itt a lényeg, még mindig nem értetted meg! Itt az a lényeg, hogy az alapban is van 750 Nm, amit még nyugodtan tudnak tuningolni! A benzinesben van kb 500 Nm. Le-ben több a benzines, de érdekesek lesznek az összehasonlító adatok, majd meglátod! ;)

(#1597) _Volkovy_ válasza Tibisz (#1596) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Bocsi de ha egy Lambo-t tuningolni kell ahhoz,hogy menjen rendesen..
Érted.Egyszerűen nem való abba a kocsiba dízel.Mintha sültkrumpli mellé szarvasgombamártást tennél.

(#1598) Tibisz válasza _Volkovy_ (#1597) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy kell tuningolni, hanem azt, hogy lehet!
A legjobb az lesz, ha kijön! Meglátjuk mik lesznek az eladási adatok, és akkor már konkrétan el lehet dönteni, hogy való -e a vásárlók szerint, vagy nem.

(#1599) _Volkovy_ válasza Tibisz (#1598) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mindent lehet.

Na az eladási adatokra én is kíváncsi leszek.

(#1600) hobizoli válasza _Volkovy_ (#1597) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem az a lenyeg, hogy valo, vagy nem valo, hanem hogy majd aki megveszi annak kell-e a teljesitmeny adatai miatt vagy nem. Ezt nem a mi dolgunk eldolteni innen a PH forumrol, hanem csakis az ove lesz.


hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.