Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) VGYke válasza _ ĐanieL™ (#55400) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm a megnyugtatást, mert ugye egy újratelepítés miatt bármi megeshet, de most nincs ilyen! :R

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#55402) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

telepítési gondom van, és már szétvet az ideg :W

először jött egy 0x80070570 hiba...

most ez:

vadi új SSD

pendriveról telepítenék...

(#55403) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Nem birok zold agra vergodni a kovetkezo problemaval:

Adott egy Windows 10 Pro. Letolti a legfrissebb update-et felinstallalja majd restart utan kozli, hogy nem sikerult az update installalada ezert eltavolitja. Ha jol emlekszem ez a legutobbi nagy frissites ota megy es nem tudok ebbol a loop-bol kikerulni. Mar leszedtem a MS registry hotfix-jet erre de semmit nem er. Probaltam offline updatelni de ott meg az installer dob hibat.

Van esetleg valakinek egy biztos megoldasa erre? :) Ahogy olvasom kulfoldi forumokon eleg sokaknal gondot okozott. Megoldas eleg sokfele van de nem akarom elhinni, hogy az MS nem javitotta ezt meg...

:R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#55404) #16939776 válasza Benito94 (#55388) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Kb. ilyen intervallumban használja a háttértárat az OS tétlenség esetén, ebből gondolom hogy ott kellene keresni a probléma okát.

Elsőre: Tapaszd a füled a HDD-re, ha arról megy a rendszer-> Ha az akadás ütemben kattogást hallasz, akkor parkolja a fejet a HDD.
Amíg újra vissza nem tér a lemezterületre a fej, addig I/O-ra vár az OS, pont olyan mint a "fagyás".

[ Szerkesztve ]

(#55405) pendre54 válasza VGYke (#55398) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor én mit szóljak, nálam meg naponta felrak 5-6 olyan frissítést egy olyan progihoz, ami nincs is telepítve a gépemen. Még szerencse, hogy mindre azt írja, hogy sikeres volt. :DD [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#55406) Mika1227


Mika1227
őstag

Hol lehet azt beállítani az áruházban, hogy ha letöltök akkor az általam választott helyre töltse le?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#55407) mexel válasza #16939776 (#55404) üzenetére


mexel
veterán

SSD-nél viszont igencsak vájtfülűnek kell lenni :DDD
Viccet félretéve, régebben volt egy olyan design elemem a géphez, amiben régi mutatós műszer mutatta a feszültséget, hőfokot és hdd használtságot ( 3 műszer volt azt hiszem, mint valami klassz retro autóban, és egy dvd helyet foglalt) és az ssd olvasás-írásakor a műszer ahogy kilengett, olyasmi hangja volt mint egy halk hdd-nek. Jópofa volt az ssd-vel.

(#55408) garga01


garga01
senior tag

Sziaszok!

Biztos volt már kédés, de nem találtam. Laptopomban cserélném a HDD-t SSD-re, Win10 újratelepítéssel egybekötve. Ezzel a cserével a HW ID ugye nem fog változni, és aktiválhatom újra a régi telepítő kódommal?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#55409) #16939776 válasza mexel (#55407) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig ott is működik: laptop tulajok jelezték (3 esetről tudok), hogy kattog/sípol/ciripel a samsung SSD-jük írás közben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55410) Воланд válasza Mika1227 (#55406) üzenetére


Воланд
titán

Settings -- Storage

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#55411) worxland válasza #16939776 (#55409) üzenetére


worxland
addikt

Sípol/ciripel az OK - coil whine a la SSD. De mi tudna kattogni egy SSD-ben? :DD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#55412) Mika1227 válasza Воланд (#55410) üzenetére


Mika1227
őstag

Ok. de ezt konkrétan hol találom?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#55413) #16939776 válasza worxland (#55411) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha tudod modulálni a terhelést, akkor bármilyen "hangot" ki lehet belőle csalni pl: (brust jellegű, rövid csúcs)

(#55414) raidx válasza worxland (#55411) üzenetére


raidx
őstag

A beleépített pokolgép. :C

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55415) ph2012


ph2012
senior tag

Edge böngészővel szerettem volna belépni a prohardver fórumára. Rosszul írtam be a jelszót emiatt nem sikerült a belépés. A böngésző felajánlotta, hogy elmentse a jelszót és én a nem-re kattintottam. Majd újból beírtam a jelszót, ekkor már jól de a böngésző nem kínálta fel, hogy elmenti a belépési adatokat.

Hogy kell újra előhozni a belépési adatok elmentésének ablakát?

Köszi.

(#55416) #83685760 válasza garga01 (#55408) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nyugodtan kicserélheted :)

(#55417) tordaitibi válasza CoolBoy323 (#55402) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nagyon ugy nez ki mint az usb driver hianya.
Nincs dvd olvaso benne, az a legegyszerubb.
W10-nel meg nem lattam ilyet, de elkepzelheto.

(#55418) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

A Windows 10 csatlakozás vezetéknélküli kijelzőhöz funckiót szeretném használni.

Nem megy a laptopomon, bebootoltam egy win to go ról, azzal ment.

Mi lehet elállítva, ami miatt nem megy ?
A gép Dell latitude E6430 , Windows 10 Pro x64 1067 eredei.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#55419) scarabeus86


scarabeus86
tag

Üdv! Két kérdésem lenne:
1. Miért nem működik a drag&drop Win Explorerben? Példa: AIMP-on hallgatnék zenét, de csak TC-ből tudom behúzni a zenefájlt, intézőből nem engedi. Ugyanígy TC-be sem tudok asztalról fájlt húzni, fordítva viszont igen. Eléggé bosszantó. Admin módban fut minden program.

2. Több program egyszer csak always-on-top módra vált. Hol a Firefox, hol a TC, máskor a Notepad2, stb. Ezt a bugot mi okozhatja?

(#55420) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Kérdésem lenne a win 10 frissítés utáni érvényességről. Volt egy gép amin egy win 8 volt, jó pár éve egyetemen tanító rokon kapta, regisztrálta stb, nem tudom milyen módon. ( valami tsiztaszofveres megoldás volt, a lényeg hogy jogtisztán használta)
Amikor nem régen néztem a gépet, már azt írta hogy nincs aktiválva ( volt közben alaplapcsere stb, és akkor valami WMC kóddal újra aktiválták, megint aktív volt, kértek ms-től kódot az eredeti alapján, vagy nem tudom mit és sikerült ismét aktiválni. )
Abszolút bonyolult előélete volt a gépnek. Amikor kijött a 8.1 akkor nem lehetett frissíteni, azt írta nem frissíthető ( talán mennyiségi kulcs miatt ha jól emlékszem Vol MAK talán?)
Mindezek ellenére win 10-re sikerült nem régen frissíteni. Akkor viszont ismét az jött elő, hogy nem aktivált. Előkeresték a régi kódot, és telefonon aktiválták, elfogadta. Most nézegetem a gépet, és megnéztem mit ír aktiválásra: Tartósan aktivált, retail. Ez mit jelent, és mi akülönbség Retail és a mennyiségi között? Most miért ilyen? Biztos vagyok benne hogy amikor anno aktiválták akkor nem retailt írt a win 8.
Megnéztem egy progival mi a telepítési kulcs, és 2 db-ot látok. Az egyik az ami volt régen de van mellette egy másik. Az mi lehet? Miért látok kettő kulcsot?
Nem warez kérdés, a win 8 anno legálisan jutott hozzájuk, azóta én istápolom néha a gépet ha valami elakad, a win 10 frissítés előtt soha nem volt újratelepítve, kb 4 éve megy ugyanaz a win.

(#55421) mexel


mexel
veterán

Közben rákerestem a másik kulcsra, az egy "generic key" elvileg. Ha jól értelmezem néhány leírásban akkor frissítéskor generál egy olyat, tehát normális hogy az ott van? Sok helyen látható a neten az a kulcs mint "generic key"

(#55422) krealon válasza scarabeus86 (#55419) üzenetére


krealon
veterán

"1. Miért nem működik a drag&drop Win Explorerben? Példa: AIMP-on hallgatnék zenét, de csak TC-ből tudom behúzni a zenefájlt, intézőből nem engedi."

Intezo: UWP alkalmazas
TC: Win32 alkalmazas
A tobbit ezek utan konnyen kitalalhatod. :R

(#55423) vlevi válasza krealon (#55422) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Intezo: UWP alkalmazas"
Ez hogy jött ki?
Beb****na, ha UWP lenne.

(#55424) nonosmr


nonosmr
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos, hogy megállja helyét a kérdésem, de azért megpróbálkozom.
aktivált win10-t használok, és egy olyan problémám lenne, hogy amikor alvó állapotból felkel a gép, egy fekete képernyő fogad, de amint elkezdek belépni, előjön a rendes beállított kép, és minden megy rendesen.
bellításokba csak olyat tudtam elérni hogy mielőtt elkezdek beirni barmit akkor megjelenik a kép, de ebben az esetben viszont amikor irom be a jelszot, akkor tunik el teljesen.
ötlet? :F

(#55425) senki66 válasza Pokesz007 (#55366) üzenetére


senki66
senior tag

Miután az AMD HD Audio Managert is leszedtem tegnap, megint úgy tűnt, hogy megoldódott, de nem akartam elkiabálni - erre ma megint mit látok, magától feltette a 16.6-os Radeon software-t és persze az akadás is megint jelentkezik. 99.99 % hogy a Crimson a felelős a hibáért, hogy a fenébe tudnám megakadályozni, hogy megint feltegye önhatalmúlag a rendszer? [Itt az érintett beállítás]

[ Szerkesztve ]

(#55426) Benito94 válasza #16939776 (#55404) üzenetére


Benito94
tag

Igazából nem kattogás hanem egy alap nagyon halk vinyó hangot lehet hallani, és az akadás pillanatában el megy a hangja aztán visszajön. Ez a hülye Windows Defender use interface csinálja mert ha bezárom a feladatkezelőben akkor helyrejön. Nem tudom mit csináljak, hogy ne induljon el pár perc után. Amúgy egyszer elég bezárni és utánna már nem indul el újraindításig, nincs kedvem minden indítás után bezárogatni.

(#55427) Outblast


Outblast
tag

Sziasztok!

Nem tudom volt e már téma, de nekem kb 2 hete elkezdte csinálni, hogy elindítom a gépet és betöltés után lefagy az egész.
Van hogy már 1-2 program betöltése után, van hogy játék közben. Most pl 4szer fagyott le mire sikerült normálisan elindulnia. Írja esetleg valami log fájlba, hogy mi csinálhatja ezt?
Win 10 pro 64bit, eredeti.
Aida szerint 10.0.14393.693 verzió.
Kezd eléggé idegesíteni a dolog, Nod32 van fent így elvileg vírus nem okozhatja.

(#55428) kkdesign válasza kkdesign (#55314) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ebben a Földi időben úgy gondolom, nem igazán várhatok választ a kérdésemre... vagy valaki mégis tud erre vmit..?

(#55429) jeni válasza kkdesign (#55314) üzenetére


jeni
félisten

A beállításoknál mit mond az Opera?

(#55430) kkdesign válasza jeni (#55429) üzenetére


kkdesign
senior tag

Mit kellene néznem a beállításokban? Ezzel vagyok meglőve, mert nem találok rá beállítást, vagy nagyon vak vagyok :)

(#55431) VGYke válasza pendre54 (#55083) üzenetére


VGYke
addikt

Eset frissítés megjelenítés problémával sokat foglalkoztak máshol. Pl. olvasd el pvt.peter fórumlakó társunk bejegyzését.
Bár tudom, nem válaszoltam a problémára, de hát ha hasznos...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#55432) pvt.peter válasza pendre54 (#55083) üzenetére


pvt.peter
őstag

VGYke megválaszolta az ESET -tel kapcsolatos problémádat.

Az elsőre a megoldás: próbáld meg törölni csökkentett üzemmódban a teljes SoftwareDistribution mappát a rendszermeghajtód Windows mappájából.
Utána nyomj egy lemezkarbantartót.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55433) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Am. nem ma van patch kedd?
Nem jöttek (még) frissítések a Windows -hoz.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55434) King Unique válasza pvt.peter (#55433) üzenetére


King Unique
titán

De, elvileg minden hónap második keddjén helyi idő szerint este 7-től. Most éppen 8.1 alatt vagyok, de ott sem talál semmit a WU.

(#55435) Cr00py válasza pvt.peter (#55433) üzenetére


Cr00py
senior tag

Parancsolj. [Ezért] nem jött még.

(#55436) pvt.peter válasza Cr00py (#55435) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi.
Tehát sz*r került a levesbe :D

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55437) mexel


mexel
veterán

A feladatkezelőben folyamatosan látok egy "keresés" műveletet egy kék kis kereső ikonnal. A windows search ki van kapcsolva, annak ellenére ott van.
Már mindenféle tweak progival próbáltam kikapcsolni a keresést, a cortanát, de valahogy mindig ott van. Plusz még előjön állandóan egy "microsoft sync center" is ami időnként elindul.
Ezeket hogyan lehetne kilőni, kiirtani, soha nem szerettem ha keresők, kutakodók és más egyéb dolgok mennek a háttérben amiket én nem akarok. Van ötlet ezekre, vagy valami jó leírás hogy mit lehet büntetlenül kikapcsolni? Pl nem szeretném ha appokat frissítene, telepítene stb.

( a szinkronizálás minden része ki van kapcsolva a fiókbeállításoknál)

[ Szerkesztve ]

(#55438) Popes válasza mexel (#55272) üzenetére


Popes
őstag

Tettem be régebben egy pár képet hogy nálam mi van engedélyezve. LINK
(minden más tiltva) Így nekem stabil minden, neked meg egy kiindulási alapnak talán jó lesz. :)

Deus ex machina

(#55439) nicu71 válasza Cr00py (#55435) üzenetére


nicu71
addikt

basszus ...én is vártam ,/már csak a megszokás miatt is/ erre semmi... :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#55440) westlake


westlake
félisten

Ne várjátok ma a frissítéseket, semelyik Windows-hoz. Valami komolyabb bugot találtam a srácok. Majd jönnek valamikor a hónapban a frissítések.

Play nice!

(#55441) Fandango válasza westlake (#55440) üzenetére


Fandango
veterán

Komolyabb bugot, nemá' az hogy lehet? ;]

(#55442) kory24 válasza mexel (#55437) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

A keresés kilövése: Jobb klikk rá fájl helyének megnyitása, látsz egy mappa amibe benne van cortana. Nevezd át pl végére irod _bak vagy csak egy pontot mindegy, ekkor kér engedélyt átnevezéshez, mielött megadod folyamatot leallitod és nagyon gyorsan megadod engedélyt. Ha elég gyors voltál nem tud újra betölteni. Ha nem voltál akkor azt hiszem nem sikerül átnevezni, proba újra

(#55443) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok lenne egy asus m81c típusu tabletem,nos tegnap át akartam térni a windows 10-re akadálymentesített frissitéssel és sajnos hiába volt meg a helyem meg minden nem sikerült.Tegnap óta csak egy asus felirat a tableten sajnos.ilyenkor ha garis szervízbe kell vinni?vagy ez nem szervíz gond?Esetleg újratelepíteni hogyan lehetne egyszerűen?mert így használni nem lehet sajnos.Ide irányítottak hozzátok ti ebben nagyobb koponyák vagytok.Gépen is win 10 van már régóta azzal nem volt gond,és nincs is.köszönöm előre is ha a menetét a dolgoknak leírnátok itt vagy akár privátban egy egyszerű megoldás keretében.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#55444) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e... Van egy kis gondom a utorrentel, és gondoltam eltávolítom, majd felrakom újra frissen. Na már most nem tudom törölni, ez mitől lehet? Azt írja a WIN, hogy "Nem elégségesek a jogai a utorrent eltávolításához. Forduljon a rendszergazdához."
A gond az, hogy én vagyok a rendszergazda, csak ez az egy fiók van a gépen. Aktiváltam a normál "Rendszergazda" fiókot, azonban ott pedig nincs a programok és szolgáltatásoknál a utorrent.
Találkozott már valaki hasonlóval?
Köszi előre is

(#55445) Popes válasza kerxy (#55444) üzenetére


Popes
őstag

Próbáld meg a Geek Uninstallert, nem kell telepíteni és általában elbír a makacs programokkal is.

Deus ex machina

(#55446) Joccc07 válasza kerxy (#55444) üzenetére


Joccc07
addikt

Töröld GeekUninstaller-rel és ne használj Utorrentet.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#55447) scarabeus86 válasza kerxy (#55444) üzenetére


scarabeus86
tag

Üdv! Én a utorrent 2.2.1-es verzióját használom, azzal még nem volt ilyen problémám. Igaz meg sem próbáltam letörölni, de ezt nem is kell újratenni ha nem frissítjük. Sok tracker, köztük magyarok sem ajánlják a frissebb verziókat, ez nálam tökéletesen működik immár 6 éve.

(#55448) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
Több helyen is felvetettem már a problémámat, de senki nem tudott megoldást rá:
win10 pro 64 bit telepítése után érdekes akadások jöttek elő. Videó lejátszásnál, játéknál egy-két pillanatra megáll a kép és hang majd megy tovább. GTA V-nél egyszerűen csak egyedül leszek az online-ban.
Próbáltam driver frissítést, torrent uninstall, stb. semmi eredmény. A rendszer ADATA m2. ssd-ről megy.
Ha valaki már járt így és tudja a megoldást, kérem segítsen. A konfigom a nevemre kattintva látható.

(#55449) raidx válasza scarabeus86 (#55447) üzenetére


raidx
őstag

A 2.2.1-et portable módba használom. Túl élt már három alaplapot és semmi baj vele.

Megpróbálnám csökkentett módba eltávolítani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55450) Pokesz007 válasza senki66 (#55425) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Milyen fajta Windows 10 -ed van? Ezt próbáld meg.Crimson ReLive Edition 16.12.2. Nem kell félni,hogy ReLive.

️️Hardverapró Mindörökké️️

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.