Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Noxy válasza zsadnok (#55448) üzenetére


Noxy
veterán

Vírust kerestél?
Ilyen tüneteket a Bitcoin bányász vírusok is produkálnak.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#55452) kerxy válasza Popes (#55445) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi mindenkinek a javaslatokat, nem ismertem ezt a geeket, de ezzel először kiírta hogy sikertelen eltávolítás, majd kényszerítettben meg tudta csinálni :)
Utorrent akkor már nem megy vissza, ezzel kapcsolatban meglátogatom a torrentes topikot :R

(#55453) zsadnok válasza Noxy (#55451) üzenetére


zsadnok
tag

Jelenleg a defender van fenn és az advenced system care. Ezek megfogják esetleg ezt a bitcoin vírust?

(#55454) Popes válasza zsadnok (#55453) üzenetére


Popes
őstag

Azok nem valószínű hogy megfognák, ITT linkeltem egy párat amivel nézd át a géped.

kerxy El is felejtettem mondani hogy ha nem megy akkor a kényszerített eltávolítás az adu ász. (de rájöttél :D )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#55455) mexel válasza kory24 (#55442) üzenetére


mexel
veterán

Ez nem működik, a cortanát nem tudom kiirtani pedig ki van kapcsolva elvileg, tweakerekkel tiltva minden szinten de azért megy.
Érdekes dolgokat csinál azért a 10-es. Ma elment alvóba, és visszatéréskor jelszót kér, amit eddig soha, be is van állítva hogy ne kérjen :F Ráadásul simán megváltoztatta az UAC beállításokat is, a csúszka nekem mindig le van rakva nullára, most úgy gondolta ő emel egy szintet. :F Ha ezeket még 2x megcsinálja visszatérek 8.1-re, egyre érdekesebb dolgokat művel. Ez is olyan lesz m inta 7-es és 8-as, hogy várnom kell 1 évet mire újból felrakhatom mert addigra úgy ahogy használhatóvá teszik. :(

(#55456) mexel


mexel
veterán

Ja, és neplwiz is megvolt ( mindig úgy használom a gépet) ésa fióko-bejelentkezésnél is "soha" van beállítva, mégis jelszavazik ez a tákolmány. Ötlet?

(#55457) mexel válasza mexel (#55456) üzenetére


mexel
veterán

Közben visszaolvasva találtam egy ötletet. Majd megpróbálom.

(#55458) vlevi válasza mexel (#55455) üzenetére


vlevi
nagyúr

A baj az, hogy itt az 1 év már letelt, volt azóta 2(3?) nagy frissités, de javulás nemigazán van.

(#55459) mexel válasza vlevi (#55458) üzenetére


mexel
veterán

A baj az is hogy több embert is rábeszéltem hogy vegye meg, fel is raktam nekik, beállítgattam de nem használtam. Több visszajelzés is jött hogy ez nem jó, az nem jó, most azért én is elkezdtem használni, de eddig érdekes a dolog.

(#55460) mexel


mexel
veterán

Na ez a jelszó dolog nem jött be viszont jól meg is szívatott ez a retek. Gondoltam csinálok egy jelszó módosítást, kipróbálom, majd visszarakoma régit amit már tudok fejből. Erre nem engedi arégit visszaállítani, mert azt nem lehet amit már használtam. A franc essen bele a hülyeségeikba. Nem lehet valahol törölni a jelszavaik megjegyzését hogy visszaállíthassam a régit?

(#55461) tordaitibi válasza mexel (#55460) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csoportházirend--> jelszóházirend, de ha Home a w10, akkor nincs gpedit.msc.
Akkor registry buhera, de ezt nem tudom sajnos.

A kép xp alatt készült, itthon az van, nem hinném hogy nagyon eltér a w10-től ebben, de ma éjszakás leszek, a bennti melóhelyi gépen is megnézem neked, azon 10-es van.

(#55462) mexel válasza tordaitibi (#55461) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, ez megvan, le is van tiltva ahogy a képen is látszik ( alapbeállítás), de szerintem ez nem a microsoft fiók jelszóra vonatkozik, vagy valamit át kellene ott konfigurálnom.

[ Szerkesztve ]

(#55463) mexel


mexel
veterán

Na újabb probléma. Egyszecsak nincs áruhát. Hibakód: 0x80072EE7
A hálózatnál azt írja: nincs internet. Persze azért megy a net, ezt írja. Na ez mi? :F

(#55464) Syl válasza mexel (#55463) üzenetére


Syl
nagyúr

Windows 10 ;] :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55465) mexel válasza Syl (#55464) üzenetére


mexel
veterán

2 újraindítás után most jó. Közben próbálkoztam ezzel a "metered" beállításal, megcsináltam a reg beállításokat, de hogyan tudom ellenőrizni hogy vajon milyen módon üzemel? Nekem a hálózati kapcsolatoknál nincs olyan beállítás, és wifi app sincs már.

(#55466) #83685760 válasza mexel (#55463) üzenetére


#83685760
törölt tag

Próbáld meg ezt, hátha.

Amúgy nem lehet, hogy a sok tweakelés meg keresőpusztítás közben kicsit a rendszer is defektes lett?

(#55467) mexel válasza #83685760 (#55466) üzenetére


mexel
veterán

Már megy az áruház, valamiért a netnél azt írta nincs net ( pedig volt) Nem állítottam el semmi olyat amiről nem tudom micsoda.

(#55468) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Laptopon leállítás gombra kattintva, nem kapcsol ki a windows10. Mintha csak alvó állapotba tenné magát, mert a led világít tovább a laptopon de se kép se hang, semmi. Reggelre szépen le is merül a laptop. Ez valami beállítás gond lehet? (hivatalos win10 pro x64) :F

(#55469) #83685760 válasza mexel (#55467) üzenetére


#83685760
törölt tag

Az egy bug, ritkán, de előfordul.

(#55470) apatyas


apatyas
Korrektor

Napi win10 puffogás:
Bejelentkeznék, nyomom a billentyűzetet. Százszor. B@.ik megjeleníteni a szövegboxot hozzá. Nyomok egy CTRL-ALT-DEL-t, amire beadja végre. Eddig ilyet sohase csinált. Az otthoni gépen meg szerintem nem gépelem el a jelszót, mégis azt mondja az esetek negyedében amikor először írom be, de elismerem lehet figyelmetlenség.
A másik, bár már tapasztaltam hasonlót korábban is: weblapon, kijelölök egy szöveget egy textboxban, nyomom a CTRL-C-t, nem másolja le. Aztán jobbklikk másolás, arra lemásolja. Nem csak ezen az egy helyen tapasztaltam ezt.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#55471) zsadnok válasza Popes (#55454) üzenetére


zsadnok
tag

Futtattam a progikat: negatív. Nem vírus, de akkor mi?

(#55472) mexel válasza #83685760 (#55469) üzenetére


mexel
veterán

Végül is nem probléma :DDD Csak egy új oprendszer :)
Mindenesetre feltettem a ClassicStart menüt, jól beállítva azért az verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#55473) Outblast válasza Outblast (#55427) üzenetére


Outblast
tag

hasonló nem jelentkezett senkinél? esetleg 5let, hogy mi okozhatja? ma is 3szor fagyott mire teljesen bejött a win, felhuz akkor holnap ujra rakom az egeszet ugyis pihenos vagyok...

(#55474) papeti01


papeti01
senior tag

sziasztok,

azt szeretnem kerdezni hogy a win 7 pro telepito kod - ami lenovo mennyisegi licensz, azt irj a ms weboldal- az jo kod egy win 10 prohoz?

koszonom

#proudfather

(#55475) Attila2003 válasza zsadnok (#55448) üzenetére


Attila2003
tag

Hali. Nem tudom hogy segít e, nekem egy Asus laptopnál csinált ilyesmit, amikor SSD-re cseréltem a HDD-t. Akkor ezt a megoldást használtam, és működött. Ha jól látom neked is SSD- n van. Itt a link, egy próbát megér.
https://support.microsoft.com/en-us/help/3083595/task-manager-might-show-100-disk-utilization-on-windows-10-devices-with-message-signaled-interrupt-msi-mode-enabled

(#55476) szabonagyur válasza papeti01 (#55474) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Valamit nagyon keversz most. Olyan, hogy Lenovo mennyiségi csak úgy nincs. Olyan van, hogy a Lenovo mint cég mennyiségi Windowst vásárol, meg olyan, hogy Lenovo gépet vettél Win7el, de az nem mennyiségi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55477) papeti01 válasza szabonagyur (#55476) üzenetére


papeti01
senior tag

ok, nem ertek hozza, koszi a kiigzitast.
az lenne a kerdesem, hogy ami a laptopra van ragasztva win 7 kod matrica, az a kod win 10 telepitesnel is jo lenne?

#proudfather

(#55478) szabonagyur válasza papeti01 (#55477) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alapból már nem, a klasszikus ingyenes frissítés már lejárt, most ez a korlátozott használatú módszer van még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55479) papeti01


papeti01
senior tag

illetve ha megis visszatennem a win 7-et, akkor hasznalhatom a regi kodot, az mindig mukodik hozza, ugye?

#proudfather

(#55480) csixy válasza papeti01 (#55479) üzenetére


csixy
addikt

Igen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55481) papeti01 válasza csixy (#55480) üzenetére


papeti01
senior tag

koszi.

most egy kicsit zavart erzek az eroben :)
az aida (csak trial) mas kodot olvas ki, mint a gepen levo matrica... ez milyen esetben fordulhat elo?
(refurbished t430)

(#55478) szabonagyur : es az miben kulonbozik egy alap win 10 tol?

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#55482) zsadnok válasza Attila2003 (#55475) üzenetére


zsadnok
tag

Huuu, ez nekem így angolul igen nehezen érthető. Tulajdonképp ezzel mit is csinálnánk?
Nálam az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél Intel R 100 Serie/C230 Chipset family SATA AHCI Controller van csak.
Tulajdonságoknál elakadtam, hogy mit kellene tenni.

[ Szerkesztve ]

(#55483) mexel válasza papeti01 (#55481) üzenetére


mexel
veterán

Feljebb írtam, nekem a frissített win10 egy csomó kódot kiír, attól függ mivel olvasom :) Aidával még nem is néztem. :D

(#55484) csixy válasza papeti01 (#55481) üzenetére


csixy
addikt

Hasonló esettel én is találkoztam. Más volt a gépen mint ami a matricán volt olvasható, de újra telepítve a win7-est a gépből kiolvasott coa matrica számot nem fogadta már el. Biztosan az előző telepítéskor valamilyen aktivátorral kurblizta be az illetékes. Aztán rájöttem, hogy miért lehetett így. Azért mert a COA matricán a Q és a 0 karakterek könnyen félreolvashatók.Én is azt a COA matrica számot kb harmadik nekifutásra tudtam helyesen kiolvasni és ezt a számot már elfogadta a telepítő.

Akkor is gond lehet, ha a te számodat már más használja.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55485) papeti01 válasza csixy (#55484) üzenetére


papeti01
senior tag

a matrica tokeletes allapotban van.
a kod teljesenmas, dewin 7 pro-nak van jelolve mindketto
az lehetseges, hogy mivel ez egy hasznalt uzleti gep, a ceg aki a "refurbished" csinalta, nem hasznalhatta azt a kodot, es feltette egy sajattal?

mi az a korlatozott hasznalatu modszer? az miben kulonbozik a sima win 10 tol?

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#55486) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Kis segítségeteket szeretném kérni!
Tegnapi nap folyamán a Dell Inspiron 3537-es (i7es verzió) laptopomra felraktam a Windows 10-et, le is update-oltam és most amikor bekapcsolom a gépet és be töltött a rendszer a tálca teljesen behal és nem tudok rajta semmit csinálni. Természetesen explorer ujraindítás megjavítja de ezzel meg az a baj, hogy ilyenkor a touch pad driver el barmolódik és amiatt kell ujraindítani a gépet - hogy jó legyen. (Igen, próbáltam a driver ujraindítását .. de nem jó)

Hogyan lehetne megoldani, hogy bootoláskor ne haljon meg a tálca ?
Előre is köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#55487) kerxy válasza Popes (#55454) üzenetére


kerxy
senior tag

Ez vicc, de ahogy újraindítottam a gépet, visszajön a utorrent. Pedig a geek kiírja, hogy sikeresen eltávolítva. Hogy lehetne máshogy eltávolítani azt a ....rt?

(#55488) Popes válasza kerxy (#55487) üzenetére


Popes
őstag

Hová települt? Nem lehet hogy portable módba telepítetted és elég lenne törölni a mappáját?

Deus ex machina

(#55489) pzstm


pzstm
titán

Azt nylván tudjátok, hogy az ehavi patch kedd nem történt meg 14-én. Március 14-én kell számítani csak a következőre:

UPDATE: 2/15/17: We will deliver updates as part of the planned March Update Tuesday, March 14, 2017.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#55490) Patrick76496 válasza tibike8 (#55357) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi a választ! Valahogy átfutottam rajta, de sok tutorial után (ami nem kéne, ha lenne normális támogatás) most láttam egy videóban, hogy ide is be kéne jelentkezni külön. Úgy voltam vele, hogy ha már OneDrive-ba és a Store-ba is be vagyok jelentkezve, akkor már csak tudja ez is. De így már érthető, hogy miért nem látom a lejátszási listáimat Forzában.

Várható, hogy a jövőben mi is megkapjuk ezt a feature-t?

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#55491) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv. Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne csupán:

Egyik napról a másikra nem indítható a Windows 10, saját számológépe. Kedd este még használtam, tegnap este pedig ismét kellett volna, és Nem indítható üzenet fogadott. Automatikus frissítések a kezdetektől le vannak tiltva, a rendszer nagyjából 9-10 hónapos. Eddig hibátlan volt. Az áruhzból hiába töltöm le: letölteni letölti, de telepíteni nem engedi: ezt írja ki, hogy nemtelepíthető!

Ez mitől lehet? Hogy-hogy eddig működött, mindenféle frissítés nélkül, most meg megdöglött?

Köszönöm a válaszokat

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#55492) #16939776 válasza #16939776 (#55342) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezzel befürödtem: nem tudtam saját driver feltenni a win10-es helyére, érdekes, amíg nem tettem fel catalyst-ot, addig villogó zöld pettyeket produkált a x1250 a DVI kijáraton, másik érdekes hogy a driver csak és kizárólag 64Hz-es képfrissítést enged bármilyen felbontáson és nincs benne aktív V-sync. #fuckya

Hogy pozitívat is írjak, új release-t tettem fel, ami fejlődött a hang kezelésben: foobar és yt között probléma mentes a váltás, már nem kell órajelet váltani a hangkártyán+OS-ben, vagy újraindítani a gépet.
Megeszi 192KHz/24bit-es beállítással, a hang eltűnése nélkül :DD

[ Szerkesztve ]

(#55493) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Frissen felrakott WIN10 64-bitre fel kell-e rakni a Microsoft Visual C-t, vagy valamelyik program telepítés közben felrakja?
Ha telepíteni kell, akkor a legfrissebbet honnan töltsem le?

(#55494) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

fel kell rakni

Alapvetően a Microsoft oldaláról és Microsoft update-tel frissülnek de akkor itt az én csomagom.

x64 x86

64-bites rendszerre értelemszerűen az összes kell. Sok app felrakja magától, de nem mind, ha nem akarsz meglepődni, felrakod.

tags: Visual C++ redistributable x86 and x64

[ Szerkesztve ]

(#55495) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55494) üzenetére


GEPESZ66
veterán

64 bitre a 32 bites is kell?

(#55496) jokeph válasza quailstorm (#55494) üzenetére


jokeph
nagyúr

Gondolom azért kell x64 alá mindkettő, mert nem mindegyik app-nak van x64-es verziója... Jól gondolom?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55497) GEPESZ66 válasza jokeph (#55496) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Illetve a directX-ből is mindig kell telepíteni a legfrisebbet?

(#55498) quailstorm válasza jokeph (#55496) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen azért kell, egy 32-bitre lefordított alkalmazás nem sokat tud kezdeni a 64-bites binárissal és elég sok olyan van még mindig.

Igen a DirectX websetupot is érdemes lefuttatni, az DX9-hez tartalmazza az extra csomagokat, 2006-2010 közti játékok kérhetik.

(#55499) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A következő a problémám, ha valamilyen CFG fájlt, át szeretnék írni, mindig azt kapom, hogy hozzáférés megtagadva és nem tudom így elmenteni. Mit kellene csinálnom ez esetben, hogy szabadon írhassam át (win7-nél ilyen nem volt)? Itt egy példa: https://prohardver.hu/dl/upc/2017-02/16/238338_xebdaruflbteeram_den.thumb.jpg

(#55500) quailstorm válasza HaZsolt (#55499) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Univerzális hülyebiztos megoldás:

Notepad++ telepít. Install után kikeresed az exét, jobbklikk, kompatibilitás, összes felhasználó, futtatás rendszergazdaként.
Aztán CFG-n jobbklikk edit with notepad++. Lesz syntax highlightod is és biztos nem felejted el a rendszergizda módot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.