Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) notika77 válasza Noxy (#55079) üzenetére


notika77
senior tag

Az én windowsom ezt írja és nem akartam perceket arra fecsérelni, hogy megpróbáljam kitalálni, mit hogyan ferdítettek magyarra, mert úgysem sikerült volna.

ui.: a hozzászólásom óta eltelt 9 óra és rajtam kívül senki nem válaszolt neki

[ Szerkesztve ]

(#55102) ph2012


ph2012
senior tag

Vettem egy új fülhallgatót a laptopomhoz és túl erős a mély basszus hangja. Szeretném csökkenteni a mély hangját de nem találom a hangkeverőt ami még pl. a Windows XP-ben benne volt.

Windows 10-ben hol van ez az ekvalizer?
Köszi!

(#55103) Syl válasza notika77 (#55101) üzenetére


Syl
nagyúr

Fikázni mindig könnyebb, mint segíteni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55104) movax válasza Воланд (#55080) üzenetére


movax
őstag

Márpedig nálam letiltja. Több hardveremnek létezik frissebb drivere, de régebbit használok, mert jobb és update során nem szedi le az új drivereket.

[ Szerkesztve ]

(#55105) vakond5


vakond5
őstag

Leszedtem az általad linkelt topikból a management engine interface telepítőjét, amit a tag rakott be, de "ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek". Gondolom túl régi a Win10-hez és nem akar vele barátkozni...

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#55106) raidx válasza notika77 (#55101) üzenetére


raidx
őstag

Az én winem magyar és besegítek, ne kelljen fordítani. A Win10 eléggé védi a birodalmát ezért a fórumtárs álltal leírt jelenség nem ritka.

Ha az adott mappa nem azon a meghajtón van ahol a rendszer kezdjük a meghajtó birtokbavételével.

Jobb klikk a megjajtón (TC vagy fájlkezelő), Tulajdonságok (alul), Biztonság, Speciális, Tulajdonosnál módosítás beírjuk a saját nevünket amit a vin használ és OK. Visszakerülünkaz előző oldalra ahol alul a hozzáadást választva klikkelünk a Rendszergazdai tag kiválasztása sorra majd megint beírjukl a nevet és bepipáljuk a teljes hozzáférést majd OK.Megint OK és visszakerülünk az induló ablakhoz. Most a szerkesztést választva ismét megadjuk a nevet és a full jogot majd OK és kivárjuk míg a rendszer átírja a szükséges dolgokat. Ha mappát akarunk csak az eljárás ugyan az azzal a külömbséggel, hogy a mappán indítunk jobb klikkel. Ugyan az a helyzet fájl esetében is. Akkor a fájl nevén jobb klikk. Előfordulhat, hogy a meghajtó utánn még a mappákkal is nyűglődnünk kell. Okára még nem jöttem rá.

Ha az ominózus mappa a rendszermeghajtón C: van, szigorúan csak a mappákat szabad tulajdonba venni, hogy ne rontsuk a rendszer biztonságát. Amúgy a Win a saját könyvtárait mégjobban védi!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55107) raidx válasza vakond5 (#55105) üzenetére


raidx
őstag

Még megpróbálhatod: eszközkezelő, Hálózati kártyák, joobb klikk a kártyán, tulajdonságok, Energiagazdálkodás és pipa ki mindenhonnan. A szülinapi frissítés óta sok esetben elég konokul viselkedik a Win én vissza is tértem a TH2-re (1511). Az még kezesebb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55108) vakond5 válasza raidx (#55107) üzenetére


vakond5
őstag

Ez is megvolt már, ráadásul több variációban is.
Köszi szépen a segítséget! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#55109) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

Win 10 telepítése után (gép vásárlás miatt váltottam Win7ről) az új laptopomra a nyomtatóm drivereit hiába telepítem fel, nem ismeri fel a rendszer.

Már tudom mit csináljak vele, a nyomtató egyébként jó és rendesen működik.
Valami a Windows 10-zel nem stimmel, de nem tudom hogyan oldhatnám meg a problémát.

Segítsetek légy szíves! Ötlet, megoldás?!

Köszönöm! :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#55110) vigyori78 válasza m3tr0 (#55109) üzenetére


vigyori78
őstag

A driver nem települ fel rendesen, te azt látod végig ment de nem.

Próba

(#55111) tordaitibi válasza ph2012 (#55102) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem az xp tudta, sose volt benne,
hanem a hangkartyad drivere vagyis a hozzaadott segedprogram.

Vagy az azon hasznalt mediaplayer.

[ Szerkesztve ]

(#55112) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! Van egy asus x540s notebook win 10 van rajta. Lemezkarbantartót benyomtam, de 4 óráig tekerte már 100%-n procit ezért inkább leállítottam, most viszont windows 10 restartnál beállt. Hogy lehetne újraindítani, hogy betöltsön? Bekapcsoló gombot nyomom hosszan akkor nem tudom mit csinál elsötétül kijelző, de utána bekapcsolom ugyanott tart "újraindítás". :F

Na közben "A windows előkészítése" talán életre kel.

[ Szerkesztve ]

(#55113) ETOM válasza ETOM (#55112) üzenetére


ETOM
addikt

Jó lett szerencsére csak várni kellet "picit".

(#55114) Döglött Róka válasza bobalazs (#55048) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En inkabb a windows performance recordert javasolnam.mert ott legalabb latna grafikonon is es processekre lebontva.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55115) Songo válasza notika77 (#55078) üzenetére


Songo
senior tag

Köszi bár vagy 4x kellett mire elfogadta de végre sikerült :D

(#55116) Wolfskin válasza Greenebola (#54895) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!
azért még ez is brutál ahogy kinéz. nem tudom miért jók ezek a homogén, kontraszttalan felületek, vonalas ikonok. ugyanaz a "fejlődés" mint androidnál. nekem teljesen szembe megy a józan ésszel (ergonómia, használhatóság) a divat miatt... :W de hát a usereknek kell a változás és az élmény. mint a vak gyereknek, akinek hetente átrendezik szobáját.
mindenesetre pár évre még visszatettem inkább a win 7-t...
W

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#55117) Döglött Róka válasza Wolfskin (#55116) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azert mert nem szereted a valtozast meg nem a dizajnerek a hulyek.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55118) bobalazs válasza Döglött Róka (#55114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hú ez igéretes, köszi, le is szedem!
szerk.

látom a google windows 8.1-re valót adott, a helyes link itt van 10.re.
A különbség kvázi 5 giga hely.

[ Szerkesztve ]

(#55119) albinolynx válasza Wolfskin (#55116) üzenetére


albinolynx
őstag

Classic shell, vagy hasonlók.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#55120) vlevi válasza Döglött Róka (#55117) üzenetére


vlevi
nagyúr

Részben egyetértek, de az, hogy csúnya-e, vagy szép, mindenki ítélje meg maga.

Én pl. már nagyonrégóta nem erőltetem ezt a win95 féle kinézetet, azthiszem már XP-n is megbarátkoztam azzal, ahogy kinéz, de vannak, akik ragaszkodnak hozzá.
A win10 tényleg kicsit túl lapos, túl puritán lett, a hagyományos desktop még véleményes, hogy jól áll-e neki, vagy sem. De a Metro (mostmár UWP) felület nekem sosem jött be. Nem csak ámítógépen, de telefonon sem bírtam elképzelni, hogy én ezt boldogan használnám.

(#55121) TRob1


TRob1
veterán

Az már mekkora hogy az utóbbi időben nálam mindig előbb jelez PC-n a win10-es Posta (gmail címmel) hogy van üzenet, mint androidon a gmail saját app-ja. Sőt, van hogy a telefon nem is jelzi. :)

¤ R'n'R ¤

(#55122) Syl válasza TRob1 (#55121) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nálad valami rosszul működik ;] mert 10 levélből 2 talán ha jelez a win posta (gmail és outloog.com fiókok).
Azt már meg tudták oldani, hogy gmail fióknál ne az email címet tegye be feladónak, hanem a beállított nevet? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55123) TRob1 válasza Syl (#55122) üzenetére


TRob1
veterán

Nem hiszem. AZ nehéz feladat. :U
Küldjek még egyet próbaképp? :D

(#55124) RushJet :
Eddig nálam is nagyjából egyszerre jeleztek. De mostanság van hogy elolvasom gépen, aztán később meg kiabál a telefon hogy mél, nézem, és az amit már olvastam gépen. (De pont az előbb is ez történt, mikor ide beírtam :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#55124) #83685760 válasza TRob1 (#55121) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nálam egyszerre szoktak jelezni, bár a Posta ébresztés után nem szokott azonnal szinkronizálni.

Syl: Azt bizony még nem.

(#55125) Syl válasza TRob1 (#55123) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem akkor várjuk meg a kreatív ápdétet. Hátha kreálnak benne valamit :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55126) #83685760 válasza TRob1 (#55123) üzenetére


#83685760
törölt tag

Az viszont lehet azért is, mert nem jelöli olvasottnak a Google felé :) Például ha csak simán (egyszer) rákattintok az email-re, akkor olvasatlan marad.

(#55127) _ ĐanieL™ válasza #83685760 (#55126) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ez engem pl nagyon zavar.
Illetve ha a postaban torlok egy mailt, az olvasatlanul ott marad a gmail-ben :o

(#55128) #83685760 válasza _ ĐanieL™ (#55127) üzenetére


#83685760
törölt tag

Hmm, nálam ez pedig jó. Esetleg az appon belül lépj be a kukába, és frissítsd (ha valamiért nem tenné meg).

[ Szerkesztve ]

(#55129) tordaitibi válasza _ ĐanieL™ (#55127) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Véletlenül nem pop protokoll van beállítva?
Ha igen, állítsd át IMAP.

(#55130) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Alapjáraton (program telepítése nélkül) ki lehet-e kapcsolni a lomtár ürítésének lehetőségét?! Magyarán, ha kitöröltek valamit, akkor a lomtárban mindig ottmaradjon, ne lehessen kiüríteni? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#55131) tordaitibi válasza tylerddd (#55130) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ilyenről nem tudok, hacsak nem a csoportházirendbe, de még nem láttam ott se.

Valamirevaló user a shift+del kombinációval végleg töröl amúgyis :D

(#55132) vlevi válasza Syl (#55125) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az uwp appok(így a posta is) független a kreált friisítestől. Szóval, ha tudnak valami működőképeset alkotni, akkor hajrá, lássuk. A gáz csak az, hgy amióta metro/uwp van, azóta nem sikerült nekik. Ennyire trágya lenne az uwp sdk, hogy sajat maguk, a sajat rendazerük alá nem tudják rendesen megírni? Mindenki masnak sikerül, pl thunderbird, emclient, sorolhatnám, de a MS posta és naptár az nem bír levelezni, és naptarozni.
Ezt úgy mondom, hogy PC-n hasznalom, de ahogy beleolvasgattam a telefonos fórumba, ott is nyafognak sokan.

(#55133) Syl válasza vlevi (#55132) üzenetére


Syl
nagyúr

A vicc az, hogy a Win8-as Posta program ezeket hibátlanul kezeli. Csak az ugye egyedül full screenben megy, plusz nincs benne magyar helyesírás-ellenőrző.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55134) #56474624


#56474624
törölt tag

A Windows 10 mindig gondoskodik róla, hogy időről-időre jó alaposan felbosszantson. Ma önkényesen feltelepített egy másik nvidia drivert. Ez azért problémás, mert az Nvidia olyan ostobán települ rá az előző driverre (nem, nem a legfrissebb volt fenn, de tavaly október-november-december körüli, mostanában többhavonta frissítettem csak), hogy nem tünteti azt el teljesen, így aztán a tárhely csak fogy és fogy, végül 3-4 GB-tal többet foglal, mint amennyit egyébként foglalna. Beépített rendszerkarbantartót, privazert hiába futtattam többször is, nem nyertem vissza területet.

Ezután leszedtem az összes nvidia cuccot, amit csak engedett restart híján leszedni, aztán újraindítás. Itt aztán ember legyen a talpán, aki eldönti, hol végződik a driver leszedése, majd az újabb, teljesen önkényes (hiába van kikapcsolva) alapon végrehajtott telepítése. Után próbálkoztam lekapcsolt internettel is, de hiába, valahonnan a gépről telepítgeti újra és újra, jó párszor nekifutottam a történetnek. Utána már gondoltam, nem szedem le, még így is jóval kevesebbet fog foglalni, ha a win10 által telepítettre rátelepítem a legújabbat. El is indítottam, elvileg sikeresen lefutott, ehhez képest mi került föl? Amit a win10 akart, az. Komolyan mondom, még egy ilyen erőszakos, szarláda oprendszer nincs a világon. Az hagyján, hogy hülyeséget csinál, de hogy nem lehet tenni ellene semmit. :W 1 órát szarakodtam vele, semmire nem jutottam, pedig win98 óta foglalkozom Windowsokkal, a végén már kitört belőlem a düh, szegény billentyűzet látta kárát.

A baj az, hogy a többi Windows sem jobb. A 7-et hiába istenítik, rég elavult, a 8.1 kezelése visszalépés, mellesleg szintén elavult pl. az áruházbeli alkalmazások terén, marad a 10 használata.

Azóta vettem új billentyűzetet, most nem marad más hátra, mint újra nekifutni, hogy az a videókártya driver lehessen fenn a saját, külön bejáratú gépemen, amit én szeretnék. :(((

A poén az, hogy Geforce Experience alapján nem a legfrissebb driver van fent, ehhez képest a programok eltávolításánál/módosításánál ott virít a legújabb nvidia driver, szóval mégis foglalja a helyet, fent van, és nem azt használja. Röhej. :W

[ Szerkesztve ]

(#55135) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.
Szerintetek egy Radeon x1200 -as IGP kompatibilis a Windows 10 -el?
Azt már tapasztaltam, hogy a HD 2-3-4xxx -hez is már csak Windows Update -el lehet drivert találni, vajon ehhez is megtalálná úgy?
Csak azért nem raknám fel, hogy ez kiderüljön.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#55136) Popes válasza #56474624 (#55134) üzenetére


Popes
őstag

Nem mai cikk de nálam még mindig ez az eljárás ami bevált.LINK
A wushowhide.diagcab eszközt sem hiába adta ki az MS. :)

Deus ex machina

(#55137) #83685760 válasza #56474624 (#55134) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha kijön a Creators update, akkor ki lehet majd kapcsolni a driver-frissítéseket, ezzel remélhetőleg mindenki baja megszűnik.

Ha valaki majd Store-os játékot vásárol, mindenképpen települni fog egy videokártya driver, ha a jelenlegi verziószáma nem éri el a minimum követelményeket.

(#55138) vigyori78 válasza tylerddd (#55130) üzenetére


vigyori78
őstag

Asztali ikonok közül kiveszed a lomtárat így nem lesz az asztalon.

(#55139) quailstorm válasza #56474624 (#55134) üzenetére


quailstorm
nagyúr

user error, user error, még több user error

Igen, nVidia driver úgy szar, én 20GB-nál vettem észre hogy valami nem stimmel, mindig nagy a vinyóm azért ilyen soká. A driver store-ban menti el a drivert. RAPR-rel szedj le mindent ami nVidia.

Ebben nem tudom mi olyan nehéz, hogy ne rakja fel a gyárit.

Aztán felrakod a legfrissebbet.

nVidia driverfrissítés módja by me:
letölt
mozgat másik partícióra
önkicsomagol nem C-re
TISZTA TELEPÍTÉS-sel frissítés (ez nem hagy fost a driverstore-ban)
majd önkicsomagoló exe törlése
a kicsomagoltat akkor törlöm ha jön a következő, ezzel megspórolom az önkicsomagolást mondjuk 7 és 8.1 közt egyszer

Ha valaki nem figyel, akkor lesz neki egy exe, kicsomagolt setup, C-re kicsomagolt nemtudommi program filesban és még a driverstore-ban a driver. Ez így együtt sok példányban igen masszív a C meghajtón.

(#55135) Truman: SM2.0, felejtsd el. Épp hogy Vista kompatibilis volt. Persze elképzelhető hogy meg lehet erőszakolni Vista driverrel, de az már tákolás.

[ Szerkesztve ]

(#55140) #56474624 válasza quailstorm (#55139) üzenetére


#56474624
törölt tag

User error a faszt. Fizetnek érte, hogy védd a win10 nyilvánvaló hibáját?
Egyszerűen ha leszedem a drivert mindenféle trükk nélkül, utána tárhely ügyileg teljesen rendben van a dolog. Csak az a gond, hogy rögtön telepíti is fel a sajátját. Ez a hiba. Na meg az nvidia baromsága. Ezt nekik kellene megcsinálni, nem nekem mindenféle trükkel kikerülni az ő hibájukat.

[ Szerkesztve ]

(#55141) quailstorm válasza #56474624 (#55140) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel a hiba megjavítását hiába várod ezért jobban jársz ha magadra erőlteted a magyar mentalitást, úgy veszed hogy a hiba a normális, és megtanulod hogy kell kikerülni.
Ne aggódj engem is felbaszott.
De azért van, hogy a fullgyökér user se tudja driver nélkül használni a gépet.

(#55142) tylerddd válasza vigyori78 (#55138) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, köszi, közben erre a megoldásra jutottam én is. Bár érdekes, h egyébként a kereső viszont nem adja ki, ha netán szükség lenne rá.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#55143) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Lehet amatőr kérdés, de adott egy GIGA GA-EP45-UD3LR lap és már egy másik lappal telepített WIN 10.
Ha csak a lapot cserélem a gépben a WIN10 gondolom felismeri automatikusan és telepíti amit kell főleg LAN driverre gondolok, nem kell külön semmi leszedni előtte, és nem maradok net nélkül ugye... :Y :R

Szerintem nem, ezt mondtam a LAP vevőjének, de ő kérte a LAN drivert, de GIGA oldalán sincs 10 mellé már ebből gondolom a fentieket :R

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#55144) quailstorm válasza maxxenergie (#55143) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Automatikusan fel fogja ismerni, nem kell aggódni. Win7-estől csak meghülyülne.
Amennyiben megváltozik a déli híd, SATA vezérlő a lapcsere során, nem bootol be a windows. Sysprep kell előtte azt hiszem.

Nekem G41-ES2L van, 8.1 és 10 alapból kezeli a LAN-t. Hangot a legfrissebb Realteket raktam fel.

(#55145) Popes válasza maxxenergie (#55143) üzenetére


Popes
őstag

Garancia nincs rá hogy tuti talál működőképes drivert(jó eséllyel talál amúgy) ezért tényleg nem árt letölteni hozzá valamit hogy biztosan ne maradj net nélkül ha csak ez a gép van.

Neked a Realtek 8111C win 10 driver-re lehet szükséged.
Gyorsba EZT találtam neked de még keresgélhetsz a biztonság kedvéért. :)

Deus ex machina

(#55146) maxxenergie válasza Popes (#55145) üzenetére


maxxenergie
senior tag

quailstorm : Köszönöm tehát ha jól értem garancia nincs tökéletesen működni fog, tehát akkor az a legtisztább, ha (#55145) Popes :R tanácsa alapján letöltöm hozzá ezt a drivert.. köszönöm neked is :R

Csak ezt akartam elkerülni, mert elég macerás lesz utcán laptopról mobilnettel vásárló USB-re tenni... de akkor megoldom ha nem 100% hogy lapcsere után új lap LAN Driverét felismeri mert ha nem akkor net nélkül nem fog tudni lépni smerre nagyon, azt mondta más gépe nincs sajnos :W

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#55147) quailstorm válasza maxxenergie (#55146) üzenetére


quailstorm
nagyúr

99,9%, hogy a gyári LAN driver menni fog...
2004 és 2008 közti lapoknál sose volt gondom.

Nyilván le lehet szedni a biztonság kedvéért. De ha egyébként is működik, akkor nem muszáj felrakni. Nekem a 10/100-as ment gigabites hálón 500Mbit-tel. Gyári Windows10 driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#55148) vigyori78 válasza tylerddd (#55142) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha kiteszed az asztalra jobb klikk parancsikon létrehozása és azt oda tudod rakni ahol eléred ha akarod.
Vagy kitudod tűzni a start menüre.

(#55149) maxxenergie válasza quailstorm (#55147) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szarintem is, mert most túrtam fel a lappal egy WIN8.1 -et és NET-re se volt kötve és felismerte a LAN drivert, mondjuk ez szűz telepítés volt...

Csak ott már a vevőnél adott egy fix rendszer amit másik lappal telepített, lap elszállt megveszi tőlem, és nem akarja ha berakja azt, hogy ne legyen NET ezért kérte a LAN drivert az általa hozott Pendriv-ra.

De mivel Giga oldalán sincs WIN 10 alá már driver a laphoz így mennie kell sztem is. :C :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#55150) quailstorm válasza maxxenergie (#55149) üzenetére


quailstorm
nagyúr

amit kaptál techspotos linket az szerintem jó, megnéztem bár fel nem tettem
elvileg le kell tudni kezelnie a rendszernek a változást gond nélkül, más VID és PID

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.