Hirdetés

2020. április 2., csütörtök

Gyorskeresés

(#2201) Multibit válasza zzolika (#2200) üzenetére

Multibit
(veterán)

nem cink (fém) ötvözetnek
Pedig elhiheted, hogy az. Már csak a súlya alapján is. Én egy 128GB-os példányt vettem.

(#2202) Pioneer válasza zzolika (#2200) üzenetére

Pioneer
(tag)

Mivel pendrive így sokkal kisebb mint bármelyik SSD, igen még a az M.2-es től is, ezért direkt nem azt vettem. Ráadásul ez jobban kompatibilisebb pl. TV-el is, mint egy külső SSD. A külső SSD-k sokszor meg sem nyikkannak USB 2.0-án. (Némelyik még külön tápot is igényel...)
Ráadásul erre 5 év hivatalos gari van, nem úgy mint az SSD-kre ahol csak 1-3 év általában.
A háza valóban fémből van, de még a kupakja is.

30e Ft-os 1TB-os SSD a legajja, az tuti tízszer előbb tönkre megy mint ez, ráadásul annyiért még garit sem vállalnak rá. ;)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Re-lid LGA 1155, 1150, 1151 / v.2, 2066 Procikhoz. Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2203) zzolika válasza Pioneer (#2202) üzenetére

zzolika
(aktív tag)

Nem vitázni akarok, ezért írtam offban.
Elhiszem hogy fémből van az egész, ha a saját kezedben fogod, a gyártó marketingjének nem hiszek, szoktak ferdíteni.
Ha a méret számít, persze hogy kisebb, mint egy 2,5-es ssd, de ezt is leírtam.
Az usb 2-t nem tudom minek hozod fel, ott nem játszik a 440 MB/s sebesség. A tévéhez filmet lejátszani meg is nem kell ilyen sebesség, fél árban lehet venni 256-os pendriveot.
Azért a normálisabb ssd-kre is kapsz 5 év garit.
Egy hete vettem 31 ezerért Crucial MX500 1TB ssd-t, 5 év garral, a fórumban a legajánlottabb, szóval nem épp a legalja...
Nem tudom a pendrivokra mennyi a TBW, sehol nem láttam még erre hivatalos spect. De lehet hogy egy ssd jobban bírja.
De még egyszer: mindenki vegyen azt ami a saját felhasználására kell. Ha gyors, kicsi kell, és a pénz is megvan rá, akkor ez a tuti vétel.

(#2204) King Unique válasza Pioneer (#2197) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Igen, ez már komoly darab. :C

Illetve ez nem egy hagyományos pendrive. hanem egy pendrive-szerű külső SSD, amiről korábban az egyik társtopikban is volt szó. Meg ez abból is látszik, hogy ennél van UASP, SMART, TRIM, + vélhetően GC, WL stb., ami a hagyományos, vacak pendrive-oknál nyilván nem nagyon szokott lenni... Meg az utóbbiaknál még a leggyorsabb modellek is a 4K értékeknél rendszerint elég gyengék, ellenben ez a Corsair azoknál is remekel. Az ára viszonylag elfogadható, meg ugye nem a 2,5"-os SSD-khez, arra alapuló külső megoldásokhoz kell hasonlítani. Aztán az 5 éves gyártói garancia szintén előnyösnek mondható. Szóval összességében jól jártál vele. :K

"Ráadásul ez jobban kompatibilisebb pl. TV-el is, mint egy külső SSD. A külső SSD-k sokszor meg sem nyikkannak USB 2.0-án. (Némelyik még külön tápot is igényel...)"

Ha pl. PC-vel rendben működik az eszköz, ellenben a tévével nem, akkor az egyértelműen a tévé hiányossága, hibája, nem a külső SSD-é. Valamint az USB 3.X szabványok, azokra épülő eszközök eleve visszafelé kompatibilisek, normál esetben nyilván működniük kell USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is. Továbbá egy 2,5" és M.2 külső SSD-nek alapesetben nyilván elég az USB-port tápellátása, külső tápellátást nem igényelnek. Max. esetleg a gyatrább USB 2.0 portoknál lehet szükség kiegészítő tápellátásra (Y-kábel), de USB 3.X portoknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#2205) cocka válasza Pioneer (#2199) üzenetére

cocka
(addikt)

Bocs, a két utolsó mondatot valamiért kihagytam.

(#2206) Multibit

Multibit
(veterán)

Tesztkörnyezet: ASRock J5005-ITX, 8GB RAM, Windows 10 Pro x64, USB3.0.
Tesztalany: Transcend JetFlash 710 USB3.1 32GB exFAT.

[ Szerkesztve ]

(#2207) bul07

bul07
(nagyúr)

Előre jelezném hogy a pen fizikai méretére mentem rá mert a kocsiba kellet, és hogy lehető legolcsóbb

High speed USB 2.0 Super mini usb flash drive
[link]
32GB-> 2.43$

Szépen teszi is a dolgát a kocsiba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2208) Hunner

Hunner
(senior tag)

ADATA S102Pro 128GB USB3.0

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8 - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#2209) Tsebacsi

Tsebacsi
(veterán)

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Xiaomi Jessis U Disk 128GB

A számok szépek, de engem ez aggaszt:

Ez egy 1,83GB fájl másolása az eszközre.

Ez egy 8GB fájl másolása az eszközre.

Ilyenért küldtem már vissza Sandisk-et pár hónapja.

ExFat-ra van formázva. Szerintetek ez hiba? (szerintem az, olyan mint a csendes óceán parti hullámzás...)
Reklamáljam meg?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#2210) candle-light

candle-light
(csendes tag)

Sziasztok!
Vettem egy Maxell Speedboat 128GB 3.1-es pendrive-ot filmekhez. Egyetlen gondom van vele, hogy NTFS-re formázás után sehogyse akar 2 MB/s-nél nagyobb sebességgel írni. Olvasgattam róla kommenteket, másoknak másol sokkal többel is. Ebben a topicban keresgéltem, lefuttattam két tesztprogrammal, mindkettő max. 2 MB/s-et írt. Két különböző géppel is ezt hozta. Mi lehet a gond? Köszi előre is.

(#2211) Multibit válasza candle-light (#2210) üzenetére

Multibit
(veterán)

Olvasgattam róla kommenteket, másoknak másol sokkal többel is
Akkor azokban a kommentekben kell utánanézni, hogy milyen hardver- és szoftverkörnyezetben volt gyorsabb, milyen feltételek mellett (fájlrendszer, másolt fájlok mérete, stb.).
Nem írtál semmit:
- a gépedről (USB portok, háttértár típusa, állapota, sebessége)
- oprendszerről
- mekkora fájlokat másoltál

[ Szerkesztve ]

(#2212) korcsillio

korcsillio
(őstag)

Üdv
Platinet X-Depo 128GB Pendrive [USB 3.0]
Elég lassúnak találom: [kép] Vagy ne várjak többet tőle?

(#2213) Digitalpimp válasza korcsillio (#2212) üzenetére

Digitalpimp
(aktív tag)

Szerintem ez ennyiért ennyit tud. Az a 75MB elég optimista adatnak tűnik.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#2214) korcsillio válasza Digitalpimp (#2213) üzenetére

korcsillio
(őstag)

Rendben,köszi a választ!

(#2215) kopilaca válasza korcsillio (#2212) üzenetére

kopilaca
(csendes tag)

A Maxell Speedboat 64GB USB 3.1 írási sebessége nálam 4-5MB.
Szívem szerint kidobnám.

[ Szerkesztve ]

(#2216) HGTimber

HGTimber
(tag)

ADATA UE700 Pro 128 GB

NTFS-re formázva

(#2217) candle-light válasza Multibit (#2211) üzenetére

candle-light
(csendes tag)

Igen, igaz, elnézést. Szóval 3.0-ás portba csatlakoztatva, SSD-ről másolva, Win10, 9 GB körüli filmeket másoltam.

(#2218) Multibit válasza candle-light (#2217) üzenetére

Multibit
(veterán)

Az olcsó pendrive-ok írási sebessége nagyon gyakran katasztrofális. Van otthon több fajta penem (ide is betettem némelyik sebesség tesztjét). Este kipróbálom hasonló körülmények között a másolást néhány példányon. Ez a Te gondodon nem segít, de összehasonlítási alapnak - és típus ajánlónak - talán jó lesz.

(#2219) Victoryus

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

SanDisk Ultra flair 64GB, Sincerity-től

Fat32

Ntfs

[ Szerkesztve ]

(#2220) Multibit válasza candle-light (#2217) üzenetére

Multibit
(veterán)

Három pendrive-ot teszteltem másolással. A két nagyobbra egy 9.7 GB-os filmet küldtem, a kisebbre egy 7 GB-ost. Környezet: Win10 pro, másolás intézővel, az összes pen NTFS-re formázva (partíció típus MBR). Sebesség eredmények:
Kingston DataTraveler SE9 G2 16GB: folyamatosan ingadozik 8.3 és 12.5 MB/s között
Transcend JetFlash 710 32GB: folyamatosan ingadozik 16.6 és 22.5 MB/s között
Transcend JetFlash 780 8GB: sebesség stabil(!) 19.7 és 20.1 MB/s között

[ Szerkesztve ]

(#2221) Digitalpimp válasza Victoryus (#2219) üzenetére

Digitalpimp
(aktív tag)

Ilyenem van 16-os, az elég rettenet. Beesik olyan 10-12-re az írás menet közben.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#2222) Victoryus válasza Digitalpimp (#2221) üzenetére

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

Gépfüggő. Ma egy 7.gen i5-tel 145/55MB/s-mal másolt iso fájlokat. Én elégedett vagyok vele.

(#2223) Digitalpimp válasza Victoryus (#2222) üzenetére

Digitalpimp
(aktív tag)

Biztos vannak abból adódó eltérések is, de ha a gépem HDD-HDD viszonylatban tud 140-150MB-ot, akkor a penre is tudna többet, ha nem lenne gagyi a pen. A tiéd is 16GB-os?

(#2224) Victoryus válasza Digitalpimp (#2223) üzenetére

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

Nem, ez 64GB-os. Nem tudom pontosan mitől függ, mert a SanDisk ultráim kb. ugyanolyan sebességet hoznak mindkét gépen, ennél az ultra flairnél nagyobb a különbség az Intel javára. Nálam inkább az olvasási sebesség lényeges, szoktam iso fájlokat használni/másolni róla. Mondjuk időben nem releváns 120 vs 150MB/s egy Ubuntu telepítőnél.

(#2225) Digitalpimp válasza Victoryus (#2224) üzenetére

Digitalpimp
(aktív tag)

Akkor azért jobb, a nagyobbak mindig gyorsabbak. Az olvasása ennek is jó, csak az írása kevés.

(#2226) candle-light válasza Multibit (#2220) üzenetére

candle-light
(csendes tag)

Hát igen, kicsit megszívtam ezzel, pedig reménykedtem. Van egy másik régi Maxell penem, az nem gázos. Azt hiszem megyek, és veszek egy Kingstont. Köszi azért.

(#2227) Ciccuka válasza candle-light (#2226) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Kingstont???
én lebeszélnélek

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#2228) -Gabesz-

-Gabesz-
(aktív tag)

Patriot supersonic rage elite 256GB Win10 + Ntfs
A régi 8-16Gb-os kingston meg sandisk után megváltás a sebessége.
Az ára pedig elfogadható a 256Gb-os pendrive-ok között.

(#2229) Milka 78

Milka 78
(nagyúr)

ADATA S102Pro 128GB USB3.0 és ADATA S102Pro 32GB USB 3.0, NTFS, 3.88gb-s mkv fájl másolással.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
Szódával elmegy kategória inkább az a gond vele, hogy folyamatosan ingadozik az írási sebesség (128gb 94-40mb/s, 32gb 25-11mb/s).
Mondjuk egy Silicon Power Blaze B50 32gb-s-hez képest mindkettő szélvés, míg a fent említett kimeríti az ipari hulladék fogalmát.

[ Szerkesztve ]

Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni, ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#2230) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Sandisk Ultra USB 3.0 256GB

🏎️ 🏁

(#2231) jeni válasza -Gabesz- (#2228) üzenetére

jeni
(félisten)

most néztem a PCland oldalon a Patriot cuccot és a Natec a gyártója?
Sokan fújolták ezt a márkát.

Garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladó!

(#2232) -Gabesz- válasza jeni (#2231) üzenetére

-Gabesz-
(aktív tag)

Nem tudom ki gyártja, de a patriotnak a ddr4 memóriái is eléggé ott vannak a szeren sebességben.

(#2233) Ciccuka válasza jeni (#2231) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Patriot Memory
1985 óta

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#2234) Drenadar

Drenadar
(veterán)

Corsair voyager 128GB

Akkor ez most jó? maradhat?

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#2235) cocka válasza Drenadar (#2234) üzenetére

cocka
(addikt)

Atyaúristen :D Nagyon szép.

(#2236) hotkar válasza Drenadar (#2234) üzenetére

hotkar
(tag)

És egészen pontosan melyik típus?

(#2237) Drenadar

Drenadar
(veterán)

Ez is csak ennyit ír, de való igaz lefelejtettem a GTX-et.

Ami meglepő hogy nagyon jó minőségi érzete van kézbe fogva és nem is melegszik annyira.

Nem volt olcsó, de nekem ennyit megért, remélem megbízható is lesz.
Az előd egy HyperX Savage 64GB volt, és igaz már 4 éves de a windows random eldobálja így pedig pl nem kezdenék bele egy alaplap bios frissítésbe vele, de igazából semmihez se jó már. kuka.

[ Szerkesztve ]

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#2238) King Unique válasza Drenadar (#2234) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Igen, nyilván jó, másnál is hasonló eredmények jöttek ki USB 3.X porton mérve. Meg ez igazából inkább már külső SSD, mint hagyományos pendrive, amit a SMART, UASP, TRIM stb. támogatása mellett a sebességértékek is szemléltetnek. Ugyanis még a leggyorsabb normál pendrive-ok is eleve lassabbak a szekvenciális és főleg a random 4K értékeknél: [link], [link].

(#2239) Esqs

Esqs
(tag)

Üdv!
16-32 gigás pendrive-ok közül melyek azok, amelyek várhatóan hosszú élettartamúak, mind az írási-, mind az olvasási sebességük kiemelkedő, és kupakosak? :R

(#2240) Ciccuka válasza Esqs (#2239) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Csak átlagos képességűek vannak inkább és nagyon rosszak. Pendrive az eleve nem tartós.

🏎️ 🏁

(#2241) Esqs válasza Ciccuka (#2240) üzenetére

Esqs
(tag)

Nem tartós? :D Van egy A-Data PD7-esem, 2007 júliusa óta hibátlan. ;) Pedig alaposan meg volt/van hajtva. :K

[ Szerkesztve ]

(#2242) Digitalpimp válasza Esqs (#2239) üzenetére

Digitalpimp
(aktív tag)

64-es alatt elég lassú mindnek az írása. Az olvasásuk jó, de érdemesebb minimum 64-est venni, nem sokkal drágább. Amiket régebben linkeltem Lexmar és Samsung, azok már nem rosszak.

(#2243) cocka válasza Esqs (#2241) üzenetére

cocka
(addikt)

Van egy 32 GB-s Adata UE700-am, ez elég tartós amúgy.

(#2244) nokia123

nokia123
(tag)

Sziasztok! Vetem egy WD Blue 3D NAND M.2 2280 500GB és a hozzávaló SilverStone MS09 és nem értem hogy HDD meghajtóról másolok át filmet baromi lassú és ez fordítva is igaz.Mi a túró lehet a gond? Pedig a teszten ilyet gurít nem értem.Valaki érti ezt?

(#2245) Ciccuka válasza nokia123 (#2244) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Lehet a drivereket kellene átnézned.

🏎️ 🏁

(#2246) King Unique válasza nokia123 (#2244) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

A másik topikban kaptál választ.
Meg legközelebb 1 kérdést egyszerre lehetőleg csak 1 topikban kellene feltenni, köszi.

(#2247) nokia123 válasza King Unique (#2246) üzenetére

nokia123
(tag)

Mikor ezt belinkeltem még semmi válasz nem volt,köszi.

(#2248) Orient84

Orient84
(aktív tag)

Sziasztok,

Errol valakinek valami velemeny, sebessegteszt?

Koszi!

[link]

vagy inkább ez?

[link]

(#2249) cocka válasza Orient84 (#2248) üzenetére

cocka
(addikt)

Ha sebességet akarsz, inkább a második.

(#2250) headhunter válasza Orient84 (#2248) üzenetére

headhunter
(őstag)

(#2251) Orient84 válasza cocka (#2249) üzenetére

Orient84
(aktív tag)

Igen, az a szempont, csak kerdes, hogy usb 2.0 meg 3.0 milyen sebesseget produkal, meger ennyit vagy sem.

(#2252) Orient84 válasza headhunter (#2250) üzenetére

Orient84
(aktív tag)

Koszi. Ezt is neztem.

(#2253) Orient84 válasza headhunter (#2250) üzenetére

Orient84
(aktív tag)

A Sandisk is tudhatja ezt a sebességet?Láttam róla itt tesztet.

(#2254) headhunter válasza Orient84 (#2253) üzenetére

headhunter
(őstag)

Tudhatja. [link] , [link]

1. Hova kellene, mire használnád?
2. Hazai beszerzés vagy külföld is játszik? (Szokásos külföldi szállítás 7-10 nap helyett, simán lehet akár 3-4 hét is az eBay-es megbizható eladótól, korona vírushelyzet miatt)

Patriotot azért linkeltem, mert ár/érték szerint hazai beszerzésnél az egyik legjobb választás, ha a sebesség fontos.

(#2255) Orient84 válasza headhunter (#2254) üzenetére

Orient84
(aktív tag)

Szia,

szemelyes fileok tarolasa, masolasa, stb. Lenyeg, hogy gyors legyen. Beszerzes lehet ebay is, ha megbizhato. Kerdes ilyen erteknel vamoljak vagy sem. Elvileg igen, gyakorlatilag meg jo kerdes :)

(#2256) Orient84 válasza -Gabesz- (#2228) üzenetére

Orient84
(aktív tag)

Tényleg ennyire jó?Olvastam értékeléseket,valaki nagyon dicséri,valaki meg nagyon lehúzta,hogy ennyire nem gyors.

(#2257) headhunter válasza Orient84 (#2256) üzenetére

headhunter
(őstag)

Privátban kérdezz rá, ezt a topikot nem biztos, hogy naponta olvassa!

[ Szerkesztve ]

(#2258) -Gabesz- válasza Orient84 (#2256) üzenetére

-Gabesz-
(aktív tag)

A tesztben szereplő sebességet például írásban, az első pár gigáig tartja.
Szóval mondjuk az első 5 gigát 320Mb/s-al írja fel, utána elkezd lassulni és be áll úgy 70-120Mb/s között egy hullámzó sebességre.

Az ssd-s pendrive-ok nyilván stabilabban gyorsak, de mint mondtad is 2x ennyibe kerülnek.

(#2259) -Gabesz-

-Gabesz-
(aktív tag)

szóval így néz ki 8,5 giga felmásolása:

Megnéztem pontosabban, a hullámok gödre kiírás szerint 30mb/s a csúcs 160Mb/s. Ez így megy tovább ha még több a másolni való.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.