Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) San398 válasza cocka (#2650) üzenetére


San398
őstag

Fogalmam nincs hogy egybe van e öntve vagy sem.(nem néztem meg) 1000Ft-ért nem egy nagy érvágás ha nem bírja (fontos adatot nem tárolok pendrive-on) , úgy is csak adatot hordozok rajta gépek között
Kérdés mennyi idő és mennyi ki-be dugdosás után produkálta nálad a leírt hibát. Ha gyenge minőségű az usb csatlakozó az egy idő után produkálhat kontakt hibás érintkezést.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2652) csibe1 válasza San398 (#2651) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor ez a Lexar pendrive teljesen műanyag házas?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2653) San398 válasza csibe1 (#2652) üzenetére


San398
őstag

Igen műanyag házas

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2654) aszamóca válasza San398 (#2653) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Szétpattintható. Én is hozattam egy 64GB-ost. Ennyi pénzért ez nagyon jó.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#2655) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ADATA pendriveot (lehet nem volt a legszerencsésebb), file másolása közben folyamatosan ugrál az írási sebesség 355kb/s és 70mb/s között, ez normális? Mintha a többi pendrive om nem csinálná.

Küldjem vissza garanciába?

(#2656) cocka válasza Derron (#2655) üzenetére


cocka
veterán

Mekkora méretű? UE700 Pro-k (128, 256 stb.) csinálják elég durván. A 32 gigás UE700 sima érdekes módon nem csinálja.

(#2657) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok.

ADATA UV150 128GB (Ntfs)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#2658) XIII Ramses válasza nickedez89 (#2657) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Szia! Sajnos így semmi értelme teszteredményeket kirakni, mert köze nincs a valósághoz. Valódi másolást mutass, ha tudsz legalább 30 GB-os fájlról, 50%-on túl. Köszi
Mondjuk így.

[ Szerkesztve ]

(#2659) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!
SanDisk Extreme PRO 128GB pendrive:
IPad Pro és Windows-os notebook között kell ide-oda járatnom a pendrie-ot videók másolása miatt. Az iPad ugye az exFAT-ot szeretni, csak abban a formában engedi a pendrive-ra való másolást.

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire korlátozza az írás-olvasás sebességét WIN-es notebook esetében az exFAT formátum?

[ Szerkesztve ]

(#2660) cocka válasza Amilo02 (#2659) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem még gyorsabb is, mint az NTFS.

(#2661) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Én inkább már vettem masszív nvme SSD külső tokot (Aliról 5eFt), szépen hűti is és 256GB SSD-t hardveraprón (4eFt). Type-c laptopon tud rendes sebességeket (Crystaldiskmark) akár 1GB/s. Valós: PC régi HDD-ről 80-90MB/s írás folyamatos nagy fájlok esetén hogy a HDD visszafogja

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#2662) csibe1 válasza HornedReaper (#2661) üzenetére


csibe1
addikt

A másik verzió az SSD alapú pendrive ha valakinek túl nagy lenne a külső tokos verzió, a másik topikban ki lett tárgyalva.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2663) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Vettem egy ilyen ketyerét. A sebessége hasonló, mint a datatraveler max. Egyenlőre ajánlottnak néz ki.

(#2664) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Sandisk Ultra Fit USB 3.2 verzió, 64GB-os méretről egy kis tesztet csináltam.

Szekvenciális írás kezdetben 36MB/s
kb 2GB után elfogyhat az SLC Cache, ezért lecsökken 20MB/s sebességre
majd melegedés miatt van még egy esés 14 MB/s

Szekvenciális olvasás: 155MB/s de melegedés függvényében le tud csökkenni 73 MB/s

(#2665) 5leteseN válasza easy...rider (#2664) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ez vajon a kis méret miatti kis hűtés-hűtőfelület miatt a jelenlegi pendrive-oknál általános probléma lehet?

Nekem egy kisebb méretű fémházas Pd ezt tudja:

Alapban kéz-meleg, teszt közepére alig megfogható kézzel, vagyis 40(+) fok kívül, belül szerintem eléri termo-trottyot.

Nekem gyanús, hogy emiatt van az a nagy különbség az első és második oszlop értékei között. Lehetséges?
Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#2666) easy...rider válasza 5leteseN (#2665) üzenetére


easy...rider
őstag

úgy érted hogy nagy a különbség az írás oszlop meg az olvasás oszlop között? mert az normális.

amúgy ez a tesztprogram sajnos nem fogja megmutatni a valós értékeket. nem végez olyan méretű tesztet, meg mintha nem is az átlagtempót nézné hanem kb csak a maximumot. szóval hiába állítod a teszt méretet 16GB-ra, akkor is fura értékeket szokott nekem mutatni :(

legegyszerűbb ha fogsz egy nagyméretű fájlt és elkezded másolni, aztán csinálsz néhány screenshot-ot (windows + printscreen gombkombinációt ajánlom, mert az egyből lementi fájlba a képet, lehet csinálni sok képet, majd össze tudod szedni amire szükséged van)

amúgy lehet a QLC chipek jobban melegednek, kompaktabbak, kisebb felület de kb ugyanakkora felvett áram = nagyobb hő. de csak tippelgetek. az írás amúgy is jobban melegíthet, mint az olvasás.

meg nagyobb pendrive az nem jelenti azt hogy ténylegesen nagyobb a belseje is. sokszor csak nagy műanyag házban van benne egy pici nyák.

(#2667) cocka válasza easy...rider (#2666) üzenetére


cocka
veterán

(windows + printscreen gombkombinációt ajánlom, mert az egyből lementi fájlba a képet,

Azt nem írtad, hogy hová, de bejött a tippem.

C:\Users\<usernev>\Pictures\Screenshots

Beszédes név: Képernyőfelvétel (1).png LOL

sokszor csak nagy műanyag házban van benne egy pici nyák.

Hát azért az elvárható lenne, hogy ha nagyobb a ház, akkor nagyobb legyen a beltartalom is.

(#2668) easy...rider


easy...rider
őstag

Sandisk Ultra Fit USB 3.1 verzióhoz is volt szerencsém 64GB-os méretben, erről is csináltam egy tesztet:

(#2669) cocka válasza easy...rider (#2668) üzenetére


cocka
veterán

A forrósodás mellesleg evidens. Minél kisebb az egész cucc térfogata, annál gyorsabban melegszik.

(#2670) easy...rider válasza cocka (#2669) üzenetére


easy...rider
őstag

írásnál számítottam is rá, minden intenzívebben melegszik akkor. olvasásnál nem gondoltam volna hogy előjön. de igen, elég pici, meg az egész be van "zárva" az USB foglalatba, sincs sok esélye hőt leadni rendesen.

(#2671) easy...rider


easy...rider
őstag

Kingston Kyson 64GB USB3.2 teszt sajons kicsit csalódás lett.
Teszt fálj mérete 14800MB
Írás: kezdetben ~70MB/s de mindössze 256MB SLC cache betelése után a tempó átlagban kb ~18MB/s (15~23MB/s között ingadozik)

Olvasás ~210MB/s

Kolléga is megosztott tesztet, és nála nem volt lassulás és az olvasás is gyorsabb volt. Pedig elvileg ugyanaz a 64GB-os verzió van neki mint nekem. Bár az övé 2023.07-ben volt vásárolva, az enyém friss. Az ő tesztjei 18000MB-os teszt fájllal:
Írás ~55MB/s

Olvasás ~250MB/s

(#2672) jas39 válasza XIII Ramses (#2663) üzenetére


jas39
tag

Szia! Ez esetleg a UE700PRo utódja?
64 v 128 as os pendrive ot keresek, UE700 utódjaként - de USB 3 csatival

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2673) cocka válasza jas39 (#2672) üzenetére


cocka
veterán

Konverter is létezik elvileg. Bár nekem eddig még csak a fordítottja kellett.

(#2674) csibe1 válasza jas39 (#2672) üzenetére


csibe1
addikt

"Ez esetleg a UE700PRo utódja?"

Írj a gyártónak, kíváncsi lennék a válaszra. :)

Erről lenne szó: ADATA Elite UE800 512GB USB 3.2 (AELI-UE800-512G-CSG)
Amúgy ott van a képen a pontos típus :U

Az Adata nem igazán ajánlott a topikban; a hagyományos pendrive biztos nem.

Vegyél egy Silicon Power M80-ast, aztán jónapot. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2675) csibe1 válasza cocka (#2673) üzenetére


csibe1
addikt

Milyen konverter?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2676) cocka válasza csibe1 (#2675) üzenetére


cocka
veterán

Például ilyen:

[link]

(#2677) hotkar válasza cocka (#2676) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ezek össze-vissza hadoválnak.

A képen USB-C mami/USB-A papi van.

(#2678) jas39 válasza csibe1 (#2674) üzenetére


jas39
tag

" Vegyél egy Silicon Power M80-ast"
Köszi az ajánlást!

(#2679) cocka válasza hotkar (#2677) üzenetére


cocka
veterán

Igen, elírták, más termék kapcsán már én is jelentettem elírást. Szerinted történt bármi is? Se egy értesítést nem kapsz emailben, hogy bejelentését köszönjük, kivizsgáljuk, az esetleges hibákat javítjuk.

A lényeg az, hogy a képen a helyes átalakító van.

(#2680) easy...rider válasza cocka (#2679) üzenetére


easy...rider
őstag

cocka #2673

félreértettél valamit szerintem :) a kérdésben volt egy kis félreérthetőség, de nem kerestek USB A - USB C átalakítót.
kicsit hibásan fogalmazott csak jas39 de USB 3 csatival, mert az UE700 PRO is már USB 3 (3.2)

bár mire leírtam ezt, lehet jas39 értette USB 3 csati alatt az USB C csatlakozót ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#2681) cocka válasza easy...rider (#2680) üzenetére


cocka
veterán

De az UE700 eleve USB3-as.

Szóval szerintem arra gondolt, hogy USB-C helyett USB-A legyen.

Sőt asszem az UE700-asok már eleve rendes USB3-asok voltak, mert az írási sebesség is elérte az 50 megát.

(#2682) maus88pc


maus88pc
újonc

Szerbusztok.
Van egy KINGSTON 256GB, DT Exodia Onyx USB 3.2 Gen 1 pendrivom. És az írási sebesség ugrál 4-12MBit között ami nem is zavarna, de amikor leesik 4körüli értékre akkor egy jó másfél másodprecre meg is áll az írás. Mintha erre a kb másfél másodpercre lefagyna, avagy megállna a folyamat. Mit lehet tenni ez ellen, avagy lehet e tenni ellene eggyáltalán.
(egy Corsair pendrive-nál is ezt csinálja csak nagyobbak a sebességek)
Üdv.

NINCS

(#2683) cocka válasza maus88pc (#2682) üzenetére


cocka
veterán

1 megabájt = 8 megabit

Magyarul erősen kétlem, hogy a te pendrive-od (pláne, ha papíron USB3-as) 0.5-1.5 megabájt/secet tud.

A kérdésre válaszolva: sajnos vannak ilyenek. Az én adatám is ilyen. (UE700 Pro 256 GB)

Tenni ellene? Gyakorlatilag semmit nem tudsz.

(#2684) maus88pc válasza cocka (#2683) üzenetére


maus88pc
újonc

Bocs ha elírtam. És köszönöm a választ akkor ez sajnos ilyen marad. Üdv.

NINCS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.