Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Valahogy vissza lehet nézni, hogy mi váltotta ki az alvó módot?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55302) jeni


jeni
félisten

Windows 10 alvó mód

A beállításoknál ha jól tudom az energiagazdálkodásnál lehet ezeket beállítani.

(#55303) SP4C3 válasza jeni (#55302) üzenetére


SP4C3
veterán

Tiszteld meg a lapcsaládot azzal, hogy ilyen szennyoldalat nem linkelsz ide. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55304) jeni válasza SP4C3 (#55303) üzenetére


jeni
félisten

tudsz jobb elérhetőségi oldalt amire egyértelműen a korábbi kérdésre vonatkozik? :U

(#55305) SP4C3 válasza jeni (#55304) üzenetére


SP4C3
veterán

Bocsi, félrenéztem valamit, mert nekem egy másik fórumot nyitott meg, aztán néztem, hogy valószínűleg a google első találatára véletlenül clickeltem, mert kaptam a tracking figyelmeztetést. :R

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55306) Pubszon válasza jeni (#55302) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt nekem írtad?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55307) Pokesz007 válasza senki66 (#55297) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Sajnàlom. Gondolom sokat olvastàl arról,hogy sok megoldàs van és mindenkinek màs oldotta meg ?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#55308) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Ez az ablak:

rendszeresen felugrik. Hogyan tilthatnám le?
(Nem akarok OnDrive-ot.) (Azt sem tudom, mi az... :N )

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#55309) Borisz76 válasza newmoonlight (#55308) üzenetére


Borisz76
veterán

Van Microsoft azonosítód ?

Ha igen , akkor állítsd be. Majd ha nem akarod használni...akkor meg :

Pipát kiveszed az auto indulás elől.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55310) newmoonlight válasza Borisz76 (#55309) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hát ez az, hogy eleve nincs ott a pipa az automatikus indításnál... :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#55311) senki66 válasza Pokesz007 (#55307) üzenetére


senki66
senior tag

Azért is kérdeztem tőled is, hogy mi oldotta meg, hogy azt is kipróbáljam. Persze ehhez hasonló megoldással is próbálkoztam már, újra is húztam a rendszert, ami után egy darabig jó volt aztán megint csinálta az akadást, a telepítő által feltett driverrel. A torrent kliens váltás is csak ideiglenes megoldás volt. Őszintén szólva én nem nagyon olvastam olyant, hogy végleg megoldódott volna (persze rajtad kívül) inkább, hogy sokan csak keresik a megoldást, de nem találják.

(#55312) jeni


jeni
félisten

Üdv!

Ozone Blade gamer bill.

A Win 10 alatt hol találom a bill. nyelvi kiosztást?
Korábban a tálcáról lehetett hozzáférni.
A hiba jelenség,hogy a nullát már nem írja ki a többit igen de azt érzékeli,hogy lenyomtam a gombot,ellenben a SHIFT+0= ezt rendesen ki is listázta §. csak a 0 karakter alapból nem megy.
A szám num padnál ott megy a 0 karakter kiírása.

(#55313) Pokesz007 válasza senki66 (#55311) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nekem érdekes módon megoldódott. Persze sokan nem ìrjàk meg,hogy megoldva. Van akinek elő se jön. Esetleg legújabb videokàrtya driver felrakàsa? Ddu val kitakarìtva és ccleaner + könyvtàr törlés. Azért ìrtam van köze a hanghoz,felrak nekem amd audiot..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#55314) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy erre ami a képen látható, tud valaki megoldást? Minden program teljes képernyőre téve helyesen jelenik meg, kivétel az Opera. Amint látható, ez teljes méretben alámegy a tálcának. Egyik másik böngésző sem csinálja ezt. Namost ha megnyitok egy képet valahol ami új ablakban nyílik meg és nagyobb mint a képernyőm, akkor az bemegy totálisan a tálca alá, csak úgy tudom kiszedni ha a szélére kattintok az átméretezésnél előjövő nyilakhoz.

Tud erre valaki megoldást?
itt a képen látszik is.

(#55315) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

És azt hogyan lehet beállítani, hogy az egyes mappák ablakai mindig pontosan ugyanott, ugyanabban a méretben jelenjenek meg? :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#55316) jeni válasza jeni (#55312) üzenetére


jeni
félisten

nem bill. hiba,mert egy másikkal is ugyanaz a hiba jelenség van. érzékel reagál de továbbra sem jelenik meg a "0" karakter.

(#55317) bobalazs válasza jeni (#55312) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Control Panel\Clock, Language, and Region
ezt akár a intéző cím mezőjébe is beírhatod
change input methods/beviteli akármi módosítása

amugy a w10es beálitopanel idő és nyelv része alatt találod, annak is az alján, a további dátum, idő stb beállitásánál.
Bocs nekem igy megy, angol a w10em, de biztos megtalálod így is.

[ Szerkesztve ]

(#55318) jeni válasza bobalazs (#55317) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Rátaláltam korábban ,próbáltam akár az Y és a Z felcserélével de akkor sincs nulla karakter,amúgy a Win logó gomb se müxik.
Egyet még megpróbálhatók ha angolra váltok akkor a 9 mögé kell esnie a nulla és a magyar nulla helyére az 1(?).
Amúgy a nyelvi területnél ott is van olyan,hogy további beállítások csak ott amolyan olyanok vannak,hogy tizedes vessző meg arra legyen a szám karakter stb... vagy a 0123456789 egymás mellett vagy széttagoltan jelenjen meg,vagy más nemzeti nyelvi karakterek?

(#55319) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#55320) bobalazs válasza jeni (#55318) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Olyan nincs hogy nem működik a win logó gomb. Akkor a billentyűzeted hibás.

Ezekre gondoltam.
1
2

[ Szerkesztve ]

(#55321) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
win10-ben létrehoztam a tálcára a quick launch mappát, de folyton összekeveri (újraindításokként) az ikonok sorrendjét
tudnátok erre megoldást mondani?
köszi előre is

One Ring to rule them all

(#55322) kariad


kariad
senior tag

sziasztok!
Hiába állítottam be energiagazdálkodási lehetőségekébe mindent 1 órára, mégis az kijelentkezik magától a win pár perc múlva!

Miért??? Mi a megoldás?

(#55323) vlevi válasza jeni (#55318) üzenetére


vlevi
nagyúr

A magyar, vagy a !agyar 101 gombos billentyűzetnek más a kiosztása.
Ahogy az amerikai és az angol sem teljesen egyforma.

(#55324) kovsol


kovsol
titán

Ma a Lenovo miix2 tabletem frissített magától wint. Na most azóta nincs hang, és nem tudom a videókat lejátszani. Próbáltam 3 különböző progival is. Restart is volt.
És mivel nem volt rajta elég hely az előző win verziót el se mentette.
Járt már így valaki?

May the Force be with you!

(#55325) ooloo


ooloo
őstag

Üdv,

A páromnak van egy ASUS VivoBook X202E gépe . Alapból előtelepített win 8.1 operációs rendszerrel vettük , de amikor frissíteni lehetett win 10 operációs rendszerre , akkor frissítettünk . Most szeretnék egy tiszta telepítést ( win 10 ) . Néztem a hivatalos oldalt ahol az operációs rendszerek közül kell választani , ott nincs a felsorolásban a win 10 !! (?)

Nem támogatja a windows 10 operációs rendszert az ASUS VivoBook X202E notebook ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#55326) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Az Edge böngésző-alkalmazást a C-meghajtón hol, melyik mappában találom meg?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#55327) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nem igazán W10 probléma amibe belefutottam, de mivel ez van a gépen, gondoltam itt kérdezem meg.

A gépről áthelyeztem egy külső vinyóra egy ~ 30GB-os Aerosmith koncert filmet. Csatlakoztattam a Raspberry Pi-hez, de az csak üres mappát talált.
Vissza a laposhoz, és valóban 0kb méretű. Viszont nem tudom törölni. Leszedtem megint, és próbáltam rámásolni, de csak hibaüzeneteket dob.
Hogyan lehetne eltüntetni a vinyóról azt a mappát?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55328) #56474624 válasza embe (#55327) üzenetére


#56474624
törölt tag

Próbáld meg az Unlocker progival, hátha.

(#55329) embe válasza #56474624 (#55328) üzenetére


embe
nagyúr

Tyűű!! Ez még létezik? nagyon-nagyon régen használtam... De meglesem.

Meglestem. Kiírja, hogy törölve, de mégsem sikerült. :(

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55330) embe válasza embe (#55327) üzenetére


embe
nagyúr

Mappákat átneveztem, és utána sikerült törölni. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55331) pendre54 válasza ooloo (#55325) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Kizárt, hogy nem támogatja, már csak azért is, mert írtad, hogy már frissítettétek egyszer Win 10-re. Bármi nyűgje lett volna a Win 10-el, azzal már a frissítéskor szembesültetek volna. Szerintem, itt csak egyszerűen arról van szó, hogy a cucc nem éppen egy mai darab, és az Asus support feledékenységből(?), trehányságból(?) nem aktualizálta Win 10-re. Általánosságban pedig szerintem, amin elfut a Win 8, 8.1, ott a 10-es is elkocorászik.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#55332) kkdesign válasza kkdesign (#55314) üzenetére


kkdesign
senior tag

?

(#55333) jeni válasza bobalazs (#55320) üzenetére


jeni
félisten

Az MX3000 (leszedtem a logi 67.xx verziós Setpoint programot) ott van START gomb működés de továbbra sem müxik a nulla. Viszont a másik billen továbbra sem jön a START gomb.
A Logitech billen fene se érti,hogy ott miért van?
Se az angol se a magyar nincs nulla. A németben van ott valami felfelé mutató jel alapból bejön. Ellenben a másodlagos gombra van magyaron § jel.Tehát ez nem fizikai hanem szoftveres hibára gyanakszom Windows 10-n.

Azt kéne tudnom,hogy honnan szedhetek le bill beviteli hibára javítást?

Ha nincs akkor két dolog van.

1.Úra gyári alaphelyzetbe tenni a Windows 10-t
vagy
2. Újra felrakni a Win10-t.

vlevi

Igen azt észrevettem,hogy a Z és a Y felcserélődik de a NULLA szám továbbra sem íródik ki. 1-9-ig oké a START gomb nem jó csak a Logitech MX3000 esetében van.

[ Szerkesztve ]

(#55334) ooloo válasza pendre54 (#55331) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Persze , elfut rajta a windows 10 , mer eddig is az volt rajta . De a megfelelő illesztőprogramok nélkül is lehet "anyázások" nélkül használni majd a gépet ? A mostani állapot siralmas , azaz nagyon lassú . Ez azért is lehet mert a gép lassan 4 éves , és az elsők között frissítettünk win 10 - re . Éppen ezért szándékozok egy tiszta telepítést végezni .

A választ köszönöm ... :R

Kellemes napot!

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#55335) raidx válasza ooloo (#55334) üzenetére


raidx
őstag

Én inkább a meglévőt hoznám alaphelyzetbe. Vagy 1511 verziót telepítenék, hogy kevesebbet anyázzak.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55336) csibuka85 válasza raidx (#55335) üzenetére


csibuka85
senior tag

Sziasztok , én Norbi vagyok és azzal a propblémával kérném a segítségeteket hogy a WIN 10 64 BIT PRO rendszeremen 3600 mb -ot ít a memóriakihasználtságra (59%) ami nem jó mert rengeteg Chrome ablak van megnyitva és programok is mennek. Ez eddíg rendbe van de sajnos összesen 10 giga ramot használ és semmit nem ír ki hogy mi futna a háttérmen még. Ez miért lehet ?
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#55337) esikl012


esikl012
tag

Üdv!
Azt be lehet állítani, hogy csak egy gomb (pl:a) lenyomása ébressztheti fel a gépet alvó állapotból?

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#55338) tordaitibi válasza esikl012 (#55337) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen, bios szinten, ha a bios tamogatja, van benne ilyen menupont.

Pl. a 2000- ben hasznalt P3 gepem biosaba billentyukombinacio szinten be lehetett allitani, pl ctrl+F3, ctrl+E, stb,
a joval modernebb 6 eves htpc-m biosaba mar csak disabled, vagy any, azaz az barmely gomb,
a mostani fel eves pc semmi ilyen beallitast nem ad, deviszont csak az 'enter' ebreszti fel, mas gomb nem.

(#55339) ooloo válasza raidx (#55335) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Már települ .... csak lassan . :D

Kellemes estét!

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#55340) csixy válasza jeni (#55318) üzenetére


csixy
addikt

Akkor nálad a 0 a 9-es bill melletti bill.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55341) jeni válasza csixy (#55340) üzenetére


jeni
félisten

Már rájöttem mi a gond! Szoftveresen kiakad a bill 0 -s gomb és a Win START ha fel van telepítve a WinFast PVR2 tv progi ...257 verziója. Attól függetlenül még 1 gomb vagyis a Win logós START gomb továbbra sem megy miután a TV progit lecseréltem a ....260 kiadásra. Itt biztosan valamely más szoftvertől is kiakad. Korábban ilyet nem csinált. Hiszen előtte is a WIn 10 Pro volt felrakva és szintén az említett TV programok mentek. Ha csak egy az 1 nem meg most az a legkisebb gondom. A Win 7-n ott megy a START gomb.
Az is hozzá tartozik,hogy a Win10 és más egyéb programok,szoftverek frissülnek de maga a WinFast PVR2 már vagy 2 éve nem frissül!

[ Szerkesztve ]

(#55342) #16939776 válasza Truman (#55135) üzenetére


#16939776
törölt tag

Engem is érdekel a dolog és utána néztem: elvileg a catalyst 10.2 telepítése után, az eszközkezelőben driver frissítése... driver keresése a számítógépen, betallózva a C:/Ati mappát (ide települt a Catalyst) működésre lehet bírni.

Kipróbálom, szerencsére nincs feladata a video-gyorsításnak, kizárólag 1-2 egyszerű felületű program fog futni rajta pl: Foobar 2000 ami NAS-ról játszik, illetve egy progi ami a helyi HDD-re rögzít 2-8 audio sávot.

(#55343) hemaka


hemaka
nagyúr

Microsoft lifecam nx-3000 webcamet telepitett mar valaki sikeresen? MS oldalan azt irja nem kell semmi extra, csak dugjam be. Fel is ismeri, de nem mukodik, mert a driver szar.
Ha a lifecam telepitot leszedem es azt rakom fel, akkor sem jo.

Ez azert rohejes, mert ujonnan anno ez 15k volt, eredeti ms termek es pont ok nem tamogatjak a sajat kacatjukat. Ocsem ezer eves kinai webcamjet meg fel lehet telepiteni vista driverrel es mukodik is. :U

(#55344) tordaitibi válasza hemaka (#55343) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem biztos,
ismerosomnel egy mas webcam magaban a windowsba nem mukodik, de kulso programok, pl. Skype, VLC latja es jol hasznalja. Ez valami w10 bug.

(#55345) ace05


ace05
senior tag

Windows telepítésekor elfelejtettem kihúzni a hdmi kábelt a gépből, így az lett az elsődleges kijelző és nem a monitor. Beállítottam, hogy a monitor legyen az elsődleges kijelző, de a problémám utána az lett, hogy ha ablakot akarok áthúzni a tvre akkor jobbra kell húznom és nem balra.. Ezt valahogy meg lehetne fordítani ?

(#55346) szabonagyur válasza ace05 (#55345) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnyitod a display settings részt és ott rendezed a monitorokat a megfelelő helyre. Tehát ha 2. monitor jobbra van akkor jobbra rakod az elsőhöz képest.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#55347) kkdesign válasza kkdesign (#55314) üzenetére


kkdesign
senior tag

?

(#55348) senki66 válasza Pokesz007 (#55313) üzenetére


senki66
senior tag

A DDU-val takarítottam, egy darabig örültem, mert úgy tűnt megoldódott, de megint kezd előjönni, kevésbé mint eddig, de azért akad néha. A ccleaner-t nem szeretem használni, könyvtàr törlés-t mire értetted?.

(#55349) Krissal


Krissal
tag

Sziasztok!

Letöltésnél, megzabálja a 16GB ramomat a WIN10, ha nagyot töltök le, mondjuk egy 50GB-s méretnél már kb. 30nál megette a ramom 99%-át, miközben taskban nem látom, hogy mi ette meg.
Ötlet?

AMD 8350
MSI 970 GAming alaplap
16 gb Ram
250 ssd, de a letöltések egy 7200 HDD-re mennek
Net gigabit, de max 700 jön ki belőle.

Előre is köszi, ha van ötlet, ha nincs, akkor is!

(#55350) hemaka válasza tordaitibi (#55344) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az a baj, hogy semelyik program nem latja a webcamot.. ez van , vehetek masikat, vagy futtathatom virtualison. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.