Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) HaZsolt válasza quailstorm (#55500) üzenetére


HaZsolt
őstag

Sima Notepad-al szeretném, nem akarok ezért felrakni notpad++-ot, így mi a teendő, hogy tudjam módosítani?

(#55502) istvankeresz válasza HaZsolt (#55501) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Másold ki pl. asztalra. Ott megszerkeszted. Eredetit átnevezed. Majd a módosítottat visszamásolod az eredeti helyére. Így megmarad az eredeti is, hátha kell még. Akkor csak visszanevezed, a módosítottat pedig törlöd.

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#55503) #83685760 válasza HaZsolt (#55501) üzenetére


#83685760
törölt tag

A képen Wordpad van, de a Jegyzettömböt is csak rendszergazdaként kell futtatnod. A védett mappákba a Win7 sem enged másként menteni. Ha gyorsan el kéne érned, itt egy leírás, ha követed, akkor a jobbklikkes menüben ott lesz a rendszergazdai Notepad.

(#55504) kokoaliga


kokoaliga
tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni Win 10 vásárlás ügyében.
Szeretnék venni egy Win 10-et és láttam,hogy itt a hardver aprón van kb 10-15 ezer között OEM-es.
Bátran lehet venni ezekből?

Koko

(#55505) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy tegnap filmeztem volna a gépen viszont minden lejátszó azt produkálja, hogy 2 másodpercenként beszaggat egy pilllanatra a kép.
Nem tudom h köze lehet e a legutóbbi win frissítésnek de sztem az kavart be valamit mert az alapértelmezett hangeszközt is átállította.
Próbáltam Windows Media Playerrel, KMPlayerrel , SMPlayerrel mind beszaggat, a procit csak 2-3 %-ban terhelik, memória 12 GB-van a gépbe, próbáltam NAS-ról is és gépben levő különböző HDD-kről filmet indítani, de továbbra is fenn áll a hiba.

Még Nvidia drivert frissítek de 5letem sincs.
Másnál nem jelenkezett hasonló?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#55506) partymaci válasza partymaci (#55505) üzenetére


partymaci
aktív tag

Na kérem, nvidia driver volt a ludas, frissítettem legújabbra és jó lett minden , vagyis nem mert az alapértelmezett haneszközt most is átállította. De azzal már boldogulok. :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#55507) delon


delon
tag

Sziasztok

Vettem egy ps/2 billentyűzethez usb átalakítót a t420s gépemhez.
De a laptop amin win10 64 van nem ismeri fel az usb eszközt ilyenkor mit lehet csinálni??
Driver probléma?
Nem tudnátok valamit ajánlani?
A csatlakoztatott billentyűzet kontroll lámpái egyszer villannak fel és annyi utána kuka és a fenti szöveg.
A billentyűzet típusa DLK 5003

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#55508) Rolly


Rolly
veterán

van valami normális Time machine windows alá?

(#55509) partymaci válasza delon (#55507) üzenetére


partymaci
aktív tag

Lehet h én vagyok régi motoros de ha jól tudom felülről nem kompatibilis , tehát PS2-t USB-sre hiába alakítasz, ellenben USBs ps2-re teljesen oké.
Továbbá egy kis googli:
"USB és a PS2 nem kompatibilis, így átalakítóval csak az olyan egerek (szközök) mûködnek, amik képesek USB és PS2 üzemmódban is mûködni. "

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#55510) krealon válasza delon (#55507) üzenetére


krealon
veterán

"Vettem egy ps/2 billentyűzethez usb átalakítót a t420s gépemhez.
De a laptop amin win10 64 van nem ismeri fel az usb eszközt ilyenkor mit lehet csinálni??
Driver probléma?
Nem tudnátok valamit ajánlani?
"

A "noname" USB PS/2 atalakitok a legritkabb esetben szoktak mukodni.

Nalam az ATEN UC-100KMa valt be. Sajnos eleg draga.

Ezek viszont csak ritkan (KVM-mel egyatalan nem) mukodnek:
Konig USB - PS2

Delock 61244 USB - PS2 atalakito

VCOM USB - PS2

(#55511) BTom1970


BTom1970
tag

hello!

Nem találkozott valaki Windows10-nél ezzel a problémával?

Egy gépen működik az internet kapcsolat, de a gmail, facebook és a google keresések nem működnek.
"WPAD.BIK nem válaszol" a hibaüzenet.

Mitől lehet ez?

Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#55512) krealon válasza BTom1970 (#55511) üzenetére


krealon
veterán

"WPAD.BIK nem válaszol" a hibaüzenet."

WPAD = Web Proxy Auto-Discovery Protocol

Az automatikus proxybeallitasok eszlelese miatt keresi a WPAD erteket a halozaton.

(#55513) kokoaliga válasza kokoaliga (#55504) üzenetére


kokoaliga
tag

Erre senki?
Vagy nem tudjátok?

[ Szerkesztve ]

Koko

(#55514) tibike8 válasza kokoaliga (#55504) üzenetére


tibike8
őstag

Hát ha nem volt még a kulcs felhasználva akkor jó, de az OEM-et 1 gépre lehet max beaktiválni. Legalábbis régen így volt, de majd mond más is valamit.

(#55515) quailstorm válasza krealon (#55510) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem a legalsó fosch van mert occó volt.
XP-től W10 64-bitig jó volt eddig, sőt még Nokia N900-on is.

(#55516) Upo válasza quailstorm (#55515) üzenetére


Upo
addikt

Nekem ilyenek vannak, olcsó és KVM-el is működik, illetve mindennel amivel ezen kívül nég próbáltam (droidos, wines tablet, telefon, tv box, stb.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#55517) nincsnév007


nincsnév007
őstag

sziasztok, a Microsoft Edge böngésző csak Windows 10-re van? le lehet tölteni 7-re is?

(#55518) quailstorm válasza nincsnév007 (#55517) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel Univerzális Windows alkalmazás, ezért csak W10-re van, W7-re képtelenség portolni.

(#55519) nincsnév007 válasza quailstorm (#55518) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R

(#55520) _ ĐanieL™ válasza nincsnév007 (#55517) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Minek az neked? :D
Egy borzalom.. :D

(#55521) quailstorm válasza _ ĐanieL™ (#55520) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, a pluginsupportja borzalom, meg az Angular2-vel is vannak gondjai, de amúgy gyors és akkutakarékos az fix.

(#55522) Dilikutya


Dilikutya
félisten

PdcLockWatchdog*.dmp fájl micsoda? Szemet szúrt, hogy tűnt el hely tegnap óta, rákerestem frissebb, nagyobb fájlokra, és meglett ez, méretes, 2,3 Gb. Mai keltezésű, idejét nézve azokból a percekből, amikor a hibernálásból ébresztettem a gépet. Van mellette egy win32k.sys*.dmp is, az is nagyobbacska.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55523) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A következő a problémám:

Adott két gép, két jogtiszta windows 10 telepítve és egy darab Microsoft fiók.

A gépeken a Windows hátterek diavetítsében váltogatják egymást. Ehhez segítségül szolgál egy felhőtárhely, melynek segítségével a két gép ugyanabból a mappából választ magának hátteret.

Eddig nem is volt probléma. A gondok ott kezdődtek, hogy lecseréltem az egyik gép monitorát egy WQHD-re képes másik megjelenítőre és ehhez már WQHD hátterek is dukáltak. A háttérgyűjtemény mappában csináltam kát almappát, egyet az FHD, másikat a WQHD háttereknek.

A probléma ott van, hogy valamiért nem hajlandó a két gép megjegyezni, hogy melyik géphez melyik mappa tartozik. Ha belövöm az első gépen, hogy az FHD mappát használja forrásul, akkor a második gépbe történő bejelentkezésem során a második gép is az FHD mappát fogja használni. Ha ezt átállítom, hogy a WQHD mappát használja, akkor az első gép is azt fogja használni.

Magyarán minden egyes gépindításkor manuálisan lehet beállítanom a megfelelő célmappát a diavetítséhez.

Kezdem kicsit unni a dolgot, ezért kérnék most itt segítséget.

:R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#55524) raidx válasza KubanitoS (#55523) üzenetére


raidx
őstag

Ha nem ugyanazt akarod a két gépen, legyen külön fiók. A közös fiók célja épp az azonosság.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#55525) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Remélem jó helyen járok.

Windows 7 licensszel rendelkezem. Szeretném kihasználni, míg ingyenesen lehet Windows 10-re frissíteni, hogy mindkét rendszerre érvényes licenszem legyen, azonban HP 6730b laptopom van, ami úgy néz ki, nem tud mit kezdeni a Windows 10-zel, többször is nekifutottam a telepítésnek, azonban a rendszerbe nem jutok be, csupán fekete képernyő fogad, ráadásul még kurzorom sincs (ilyen felállásra legalább láttam pár megoldást a neten), így elkerülhetetlenül mindig újraindul a gép, illetve visszaáll a Windows 7.

Volna ötletetek, hogy tudnám valahogy Windows 10 kompatibilissé tenni a kódot legálisan, vagy valahogy mégis életet csiholni a videókártyába és elindítani a rendszert? Utóbbi kérdést illetően biztos sok hasonló érdeklődés volt már, de tudom hogy nincs két egyforma gép, ezért kérdezek inkább erre is rá.

A licenszem elvileg nem géphez kötött, de sajnos nincs lehetőségem másik gépen kipróbálni, tudok-e Windows 7-ről 10-re frissíteni - illetve csak egy mezei asztali gépen tudtam tesztelni, de azon - dedikált videókártya híján - szintén nem sikerült a váltás.

Előre is köszönöm!
Péter

(#55526) Dilikutya válasza KubanitoS (#55523) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szüntesd meg a FHD mappát! A két felbontás azonos képarányú, szépen kiterül háttérnek az 1080p monitoron is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#55527) #83685760 válasza KubanitoS (#55523) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha mindkettő gépen ugyanazzal a fiókkal vagy belépve, akkor szinkronizálja a beállításokat. A Gépházban kapcsold ki a téma szinkronizálását.

vighpeter: Tudtommal a 10 telepítője még mindig elfogadja a 7 kulcsát, és aktiválódik is, esetleg próbáld tisztán telepíteni. Előtte mindenképpen csinálj mentést arra az esetre, ha mégsem működne a dolog (írták már ezt is).

(#55528) KubanitoS válasza #83685760 (#55527) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, szerencsére egy kattintással megoldódott a szinkronizáció kikapcsolásával. :C

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#55529) Peterhappy válasza #83685760 (#55527) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Köszönöm a gyors választ, kipróbálom!

Üdv:
Péter

(#55530) ph2012


ph2012
senior tag

Edge böngészőben ha kijelölök egy szöveget és jobb klikket nyomok akkor a megjelenő menübe nincs olyan beépülő ami odailleszti a "Keresés Google-val" menüt? Mint a Firefoxban is van?

Erre gondolok:

Köszi!

(#55531) nincsnév007 válasza _ ĐanieL™ (#55520) üzenetére


nincsnév007
őstag

csak kérdeztem :DDD

(#55532) anzsolt


anzsolt
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok és tudtok segíteni nekem. A következő a problémám:

Kb 10 napja vettem egy laptopot, rajta win 10. Tegnap reggel bekapcsoltam és csak töltött, a kezdőképernyőig pont nem jut el, illetve azt látom, hogy tölt, a kis pöttyök futnak körbe, de van egér, csatlakozik a wifire, tudom sötétíteni/világositani a kijelzőt, de már a kezdőképernyő nem jelenik meg. Vagyis szerintem csak nem látom, mert ma vakon, tippelgetve, hogy hova kattintok beléptem és újraindítottam a gépet.

Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet ez?

Nyilván van mlg rá garancia, de nem szeretném rögtön küldözgetni.

(#55533) vlevi válasza anzsolt (#55532) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kapcsold ki, meg be.
De ne úgy, finomkodva, hanem erőből. Nyomd a kikapcs gombot 5-10 masodpercig, akkor valoszinuleg leáll.
Így messziről arra tippelek, hogy a win10 egyik nagy csodája a gyorsinditás nyekkent meg.

(#55534) anzsolt válasza vlevi (#55533) üzenetére


anzsolt
újonc

Egy párszor próbáltam, nem jött be sajnos.

(#55535) #83685760 válasza anzsolt (#55532) üzenetére


#83685760
törölt tag

Amint elkezd betölteni a rendszer, kapcsold ki a laptopot (ha kell, vedd ki az aksit). Elvileg ezután rögtön a helyreállítási menüt fogja beadni, onnan indíthatod csökkentett módban. Ha nem adná be, akkor próbáld újra. Ezután telepítsd újra a videokártya drivert.
A hardverhibát kizárhatod (jó eséllyel), ha a BIOS-t vagy UEFI-t nézegeted egy darabig. Ha nem sötétül el a kijelző, akkor valószínűleg a driver lesz a gond.

(#55536) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

némi tanácstalanság fogott el. eddig a win 10 -et egy i7-3770 használtam. most ugrottam egy kategóriát, de a helyett, hogy látványos gyorsulásba lenne részem, csak a problémák jönnek, de dögivel.
a Core Temp 1.5.1 el sem indul, "Illesztő program betöltése sikertelen". a HWInfó és a CPU-Z elindul, de örökké valóság mire bármi is történne. Ami eddig pöccre indult a i7-3770 -en az most valamiért a i7-7700K -n nem akaródzik indulni. Van valami amit kihagytam, figyelmetlen voltam, netán még túl ifjonc itt a CPU és nem követték le a progik?

tanácstalan vagyok.... :O

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#55537) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,
Hogy tudom kikapcsolni azt, hogy ikonra rákattintva kijelölje azt. (Bal felső sarokban pipa) [kép]

üdv

(#55538) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Kedd óta minden bekapcsolásnál elindul a Windows Defender User Interface nevezetű folyamat, ami leterheli a procit, a ventilátor maxon pörög állandóan, persze ha feladat befejezésére megyek, megoldódik. Csak ezt minden bekapcsolásnál eljátszani azért nyilván nem jó. Nincs ötletem mi segítene, tudomásom szerint frissítve van minden. Előre is köszi a válaszokat.

(#55539) Darkness válasza werszomjas (#55537) üzenetére


Darkness
aktív tag

netán valamelyik billentyűd be van ragadva... ctrl, alt, shift... ütögesd meg őket....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#55540) #83685760 válasza werszomjas (#55537) üzenetére


#83685760
törölt tag

(#55541) werszomjas válasza Darkness (#55539) üzenetére


werszomjas
őstag

Nemhiszem, ez vmi hülye ficsör, csak nem tudom win10-ben hol kell kikapcsolni.

(#55540) RushJet# Köszönöm, sikerült, (érintőképernyős laptop, akkor gondolom azért) :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#55542) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Megjelent az asztalomon az otthoni csoport ikon.
Nem én tetem ki, és nem is tudom elmozgatni a helyéről.
Mit lehet vele kezdeni? :F
A többi ikon törölhető, áthelyezhető, ez nem.
Ja és nincs otthoni csoportom.

Személyre szabásnál, hálózati ikont bekapcsoltam, majd kikapcsoltam, és eltűnt. Bug.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#55543) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

azt hol tudom beállítani, hogy egy program teljes hozzáréssel használjon egy meghajtót?
qbittorrentől van szó, és csak akkor tölt le, ha rendszergazdaként nyitom meg.

Szépnapot!

(#55544) hape60


hape60
aktív tag

Szevasztok, hozzáértő tanácsát kérem: Nokia 225 telefonom szoftverét akarom frissíteni. Ehhez meg is találtam a Nokia Software Recovery tool programot, amit a nyavalyás Win10 64 bites gépem nem hajlandó installálni. Telepítés közben 0x80070002 hibával a telepítés leáll, nem találja a megfelelő fájlt. Többször, több helyről letöltöttem a proramot, mindig ez a hiba.
Különböző fórumokon sokan panaszkodnak ugyanerre, de megoldást nem találtam. Mit tehetek?

(#55545) partymaci válasza Dexter-2000 (#55543) üzenetére


partymaci
aktív tag

Sztem meghajtó betűjelére jobb klikk, tulajdonságok, security és ott megadod a jogokat, pl hozzáadod hogy mindenki olvassa írhassa, de a másik módszer talán az hogy beállítod a Qbittorrentre hogy rendszergazda ként nyiljon meg, bár akkor mindég felugrik egy OKézós ablak talán.

Egyébként a videószaggatást a Windows defender okozta, de olyan szinten hogy minden videó szaggatott a windows alatt ment, youtube is...

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#55546) jeni válasza hape60 (#55544) üzenetére


jeni
félisten

A Nokia/Microsoft szervizbe vidd frissítésre.

(#55547) hape60 válasza jeni (#55546) üzenetére


hape60
aktív tag

Ezt tudom én is. A fenti sw-t erre találták ki -csak éppen nem win10 kellene hozzá ezek szerint...:-(

(#55548) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Pendrivere van kiírva a Windows,Rufussal.
A Biosban mit válasszak elsőnek,hogy bootoljon?USB-FDD vagy USB -HDD?

(#55549) King Unique válasza GEPESZ66 (#55548) üzenetére


King Unique
titán

USB HDD-t kell általában, ami jó pendrive-okhoz és külső HDD/SSD meghajtókhoz egyaránt. De persze ennél a programnál az is fontos, hogy a telepítő a boot módnak megfelelő opciót választva legyen kiírva. Továbbá például UEFI-s telepítésnél egyes gépeken még a megfelelő boot eszközt is ki kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#55550) GEPESZ66 válasza King Unique (#55549) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Köszönöm,feltelepült.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.