Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy végeredményben van különbség az között, ha úgy frissitek win 7-ről, hogy simán usb-ről és utàna megadom a legális win7 kódomat, vagy ha nem töltök le win 10-et, egyszerűen csak a netről a még müködő "assistive technologies"-t igénybe véve?

Koszi

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#55552) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Úgy alakult, hogy a használtan vett SSD-men véletlen rajta maradt egy OEM Win7 Home Premium is. Az eladó nekem adta, ha tudok vele kezdeni valamit. Elindulni elindult az én gépemmel is, kinyertem belőle a kulcsot, aztán leformáztam. A cucc német nyelvű volt, azt olvastam, hogy home esetében nincs lehetőség nyelv változtatásra a licensz megsértése nélkül. A kérdésem annyi lenne, hogy ilyen kiindulási alappal el tudok e jutni upgrade-el egy angol vagy magyar nyelvű win10-re? Nekem annyi kellene, hogy az Origin meg az általa telepített játékok felmenjenek rá, és fussanak rajta, melóhoz úgyis Ubuntu lesz, szóval akár még ez a Home is szerintem megfelelne hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55553) #83685760 válasza inf3rno (#55552) üzenetére


#83685760
törölt tag

A 10 Home nyelvét már szabadon lehet állítani, így ha sikerül frissítened, akkor nincs akadálya. De mivel OEM, így szerintem nem fog aktiválódni.

papeti01: Ugyanaz a rendszer települ, így nincs különbség.

(#55554) vlevi válasza inf3rno (#55552) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felrakhatsz magyar Win7 HP-t is. Akár 32, vagy 64 bitest. A szériaszám nem korlátozza, hogy melyiket rakod fel, a lényeg, hogy Home legyen, ne pedig Prof.

(#55555) papeti01 válasza #83685760 (#55553) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi! Egy csomó időt sporóltál nekem :)

#proudfather

(#55556) inf3rno válasza #83685760 (#55553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg egy asus laptopon lehetett rajta, van egy asus alaplapom, megnézem majd, hátha azzal be tudom aktiválni. Ha nem, akkor így jártam, max veszek egy OEM win10-et 15-ért, aztán annyi.

Ms-től le lehet szedni a telepítőket egyébként, vagy hogy működik ez?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#55557) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Java-t szoktátok telepíteni?

(#55558) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55557) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennek a kérdésnek nincs értelme. Nyilván csak akkor ha használod...
Adóbevallás, Geogebra, oktatási célú webes appletek és a minecraft ami nálam gyakori. Nameg a Sony Flashtool is Java.

(#55559) #83685760 válasza inf3rno (#55556) üzenetére


#83685760
törölt tag

A márka önmagában kevés lesz oda :N Teljesen más gép volt. Az MCT-t letöltöd, azon belül vagy rögtön pendrive-ra kéred a telepítőt, vagy csak iso-t szedsz le, annak tartalmát pedig vagy simán felmásolod, vagy külön programot használsz erre. A Home és Pro egyben van.

(#55560) inf3rno válasza #83685760 (#55559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké. Azért megpróbálom, sosem lehet tudni.

Buliban hasznos! =]

(#55561) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elég ha a VISUAL C++ esetében ebből rakom fel a 32 és 64-biteset, vagy a korábbiakat is kell?
https://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=48145

(#55562) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55561) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt kell kb a legkevésbé, az összeset fel kell. 2010 a leggyakoribb. 2005, 2008, 2010, 2010, 2013, 2015.

(#55563) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55562) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Egyesével le kell tölteni mindegyikből a 32-és 64-es verziót , s telepítgetni kell?
Nincs egyszerűbb módja?
Ha nem telepítem, akkor mitől esek el?

Most találtam ezt az oldalt, s így nem kell keresgetni, ha kell telepíteni:
https://vessoft.hu/software/windows/download/microsoftvc

[ Szerkesztve ]

(#55564) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55563) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amíg nem ütközöl msvcr1**.dll missing vagy csak random 0xDEADBEEF kódokkal, addig semmitől.
Igen egyesével meg kell csinálni, asszem kori telepítőkben benne van már. De most 10 percről beszélünk komolyan...

Én nemrég raktam fel: x86 összes x64 összes

[ Szerkesztve ]

(#55565) mexel válasza GEPESZ66 (#55563) üzenetére


mexel
veterán

Ezt én is akartam kérdezni, hogy muszáj egyesével, nincs egy "gyűjtő" ami mindent feltenne? És az a helyzet hogy már sok verziót találtam, melyik ezekből a legújabb?
A másik a DirectX, abból ha mind kell akkor miket kell feltenni? Abból is találtam sok verziót már.
Jó lenne összegyűjtenem egyben mindent ami kell ezekből hogy ha telepítek egyben meglegyenek, most kb 3-4 féle van mindenből nálam.

quailstorm: köszi a packot, azt hiszem ezt már egyszer már linkelted, akkor le is szedtem. Ezek a legújabbak? Mert akkor a többit törlöm. Kár hogy valami script-el nem tudom megcsinálni hogy egyben felrakja mindet. :)

[ Szerkesztve ]

(#55566) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55564) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor letöltöm, s felrakom.
Tehát 32 és 64 bit is (csak, hogy biztos legyek a dolgomban)?

(#55567) quailstorm válasza mexel (#55565) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DXwebsetup, és más semmi.

Nincs gyűjtő, de még mindig pár percről beszélünk. Ha nem a legújabb van akkor Windows update frissíti.

Ezt is nemrég beszéltük, hogy a csak 32-bites appok miatt 32-bit is. Mind. MIND.


Ami itt nem a legfrissebb azt valami program rakta fel magának.

[ Szerkesztve ]

(#55568) mexel válasza quailstorm (#55567) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, lehet hogy pár perc valóban, csak ha éppen több gépet telepítgetek akkor macera ezeket a sok más beállítással együtt mindig rakosgatni. Mindegy, kénytelen leszek kibírni :)
Ebben a directxben benne vannak a régiek is?

[ Szerkesztve ]

(#55569) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55567) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm szépen a seggítőkészségeket!
Lenne még egy kérdésem.
Az Avast fórumán írta valaki a NET 4.5, ill. 3.5 fontosságát, mert ha ez nincs, akkor ott gubancot okozhat.
Viszont itt azt írja, hogy a feketével jelölt négyzet azt jelenti, hogy nincs minden bekapcsolva.
Le kell nyitni, s bekapcsolni az összes lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

(#55570) quailstorm válasza mexel (#55568) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kötelező, akkor is lehet elkezdeni keresgélni mi van, ha már az errornál tartunk. Azt meg nem tudod megjósolni mikor kell, vagy kell-e. Állítom én se használom belőle az összeset, de ezek nélkül akár haver egyetemi kötprogját se tudtam futtatni, mert Visual Studios fordítás volt az is.

.NET-et békén hagynám, 99%-ban ha kell, az adott alkalmazás szól, és be fogja kapcsolni. A .NET lassítja az indítást meg sok frissítést igényel, tehát ha nincs olyan app ami használná, ne legyen fenn.

Szóval semmiképp se kell bekapcsolni az összeset. Visual C++-t is elvileg bundled adni kéne a programokhoz, jó részéhez adják is, de egy otthon összetákolt valamihez nem, aztán 10 perc next-next miatt nem éri meg az erroron pislogni később.

[ Szerkesztve ]

(#55571) mexel válasza quailstorm (#55570) üzenetére


mexel
veterán

Azt tudom hogy kellenek, csak van amikor úgy jön össze hogy több gépet kell installálnom, olyankor jó lenne valami egy klikkes megoldás, sok időt nyernék. Ezeket mindig feltelepítem, később a usernek ne legyen gondja vele, a játékok is igénylik. Minden fontos(nak ítélt) és kellő(nek ítélt) progim ami kell egy telepítéshez fent vagy egy pendrive-on és arról tudom mit kell feltennem, nem kell keresgélnem. Régen még xp korszakban csináltam valahogy silent telepítőket magamnak mindenből, és akkor egyben felrakott mindent ami kellett egy gombnyomásra. Sajna már nem emlékszem hogy csináltam, kiestem abból eléggé és megint sokat kellene olvasgatnom hogy összehozzam ezeket a telepítőket. Pedig muszáj lesz. Azt is jó lenne megcsinálni hogya win módosítások is reg fájlban vagy valami egy klikkes módon megoldódjanak, anno szépen sikerült megcsinálnom a finomhangolást is így. Most win 10-nél újra kell kezdjek mindent, bár lehet nem lesz időm és türelmem hozzá.

Ez a dxwebsetup amit linkeltél ez netről tölti le a kellőt ha jól látom, sima legfrissebb offline nincs ebből ami mindent tartalmaz? (dx9-12-ig)

[ Szerkesztve ]

(#55572) quailstorm válasza mexel (#55571) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem még nem volt erre szükségem, lehet silent telepíteni és lehet telepítőbe is integrálni az biztos. Silenthez csinálsz egy batchet és kész.

Én amikor segédrgazda voltam, akkor egy képen végigpötyögtem és 2 teremnyire meg klónoztunk...

Csak és kizárólag a DX9-hez van extra letöltendő, DX10 óta vagy benne van a rendszerben vagy nincs, és WU-n jön.
Friss teljes offline csomagom sajna nincs belőle. Igényem se volt rá.

Talán ez segít DX9 ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#55573) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ma felraktam a WIN10-et az SSD-re.
Telepítés alatt a HDD, amit tárolásra használok, le volt kötve az alaplapról, a SATA kábel, ill. a táp is.
Telepítés után kötöttem rá a HDD-t.
Az AOMEI-vel töröltem a partíciókat a HDD-n (korábban ezen volt a WIN74), majd újrapartícionáltam.
Viszont azt látom,hogy a HDD-n is van egy 100MB-os partíció, a rendszer számára.
Ez mitől jöhetett létre?

(#55574) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55573) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a rendszerindítási partíció, hagyd békén.

(#55575) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55574) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Az zavart be nekem, hogy az előző, régebbi alaplapú gépemnél ilyet nem láttam a merevlemezen létrejönni, pedig hasonlóképpen telepítettem a WIN-t.
A mostaniban ilyen van, természetesen nem játékra:
http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H67M-UD2H-B3-rev-11#ov

(#55576) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55574) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Vagy azért jött létre, mert a HDD-n a WIN10 előtt OEM WIN7 volt, s így generálódott?

[ Szerkesztve ]

(#55577) mexel válasza quailstorm (#55572) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ennél egyel régebbi 9c-m volt, ezt is hozzácsapom a többi cucchoz :)

(#55578) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55576) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igazából az a ritkább ha nem generálódik és a C-re rakja.

[ Szerkesztve ]

(#55579) Fred23


Fred23
nagyúr

Powershell segítségével töröltem az Áruházat, pedig azt hittem eddig, hogy nem lehet. :D Érdemes volt kipróbálni. Ezen a sikeren felbuzdulva megkérdezném, nem tudja esetleg valaki, hogy az Edge hogyan törölhető?

(#55580) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55578) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tehát az természetes, hogy az SSD-n van egy 500MB-os, a HDD-n pedig egy 100MB-os, rendszer számára fenntartott partíció?
Elnézést, hogy így is rákérdezek!

(#55581) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55580) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom két külön rendszerhez, de teljesen természetes.

(#55582) GEPESZ66 válasza quailstorm (#55581) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy írtam, a WIN10 telepítést követően kikapcsoltam a gépet,csatlakoztattam a HDD-t, majd bekapcsolás után a HDD-n, amin előtte volt a WIN7, töröltem a partíciókat, s újrapartícionáltam.
Egy kicsit érthetetlen számomra, mert ilyennel nem találkoztam, igaz nem gyakran telepítek.
Gondoltam, hogy azok, akik esetleg gyakrabban telepítenek, megerősítik azt, hogy valami miatt ennek a létrejötte természetes.

(#55583) quailstorm válasza GEPESZ66 (#55582) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én se találkoztam, de nem is gyalultam le HDD-t telepítés után. 6 Windows van a gépemen, több vinyón is van BCD. Maximum egy BCD editorral tudod megnézni milyen kapcsolatban van a kettő. De én már a mérete miatt is ráhagynám.

[ Szerkesztve ]

(#55584) Armahun


Armahun
addikt

Jó estét.

Használ valaki közületek BS Playert?
Nemrég váltottam 10-re ( az első verziókhoz képest kellemesen csalódtam benne) és most ha mindig láthatóra teszem a video ablakot, akkor nem lehet kattintani a vezérlő panelen.
Hetesen nem volt ilyen gondom.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#55585) #83685760 válasza GEPESZ66 (#55582) üzenetére


#83685760
törölt tag

A Win10 350 vagy 450 MB-os partíciót hoz létre, a 100 megás még a Win7 része volt. Rendszertelepítés után soha nem hoz létre újat, szóval az az előző telepítésedből maradt ott. Ha nem zavar, akkor hagyhatod is.

A telepítéshez sem kellett volna lehúznod a HDD-t, mert ha nem particionálsz, csak az üres területet jelölöd ki, akkor biztosan ott hozza létre magának a partíciókat.

(#55586) quailstorm válasza #83685760 (#55585) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos ez nem igaz. Az a része, hogy biztos ott hoz létre. A legkisebb hardverazonosítójú eszközön hozza létre, ami miatt nekem 80GB-os vinyóra tette ami IDE-s volt és már kifele kellett volna hajítani. Jól tette, hogy addig kihúzta.

350MB nem az UEFI-nél annyi? MBR BIOS-nál meg csak 100? Szerintem inkább így lesz ez, nem a rendszertől függ.

Amúgy kösz az észrevételt, simán lehet a Win7 maradéka, a dátum alapján se mai a bootmanager, de én azt hittem ha törölte a partíciót akkor mindent törölt.

[ Szerkesztve ]

(#55587) #83685760 válasza quailstorm (#55586) üzenetére


#83685760
törölt tag

Köszi a pontosítást, ezer éve nem foglalkoztam IDE-s vinyókkal. Akkor úgy mondom, hogy ha csak SATA vinyók vannak a gépen, akkor nem fogja átpakolni (ilyenkor nem is írja, hogy a telepítéshez még létre kell hozni mást is).

Elméletileg 100MB a minimum mérete a partíciónak, de még jó régi gépen is 500MB-os (nem 450, mint írtam korábban). UEFI-s gépen 450-es, és mellette ott az EFI partíció.

Szerk.: Diskpart használatával nem jön létre Win7-nél, ami amúgy 100MB.

[ Szerkesztve ]

(#55588) GEPESZ66 válasza #83685760 (#55587) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most aztán írtatok mindenféle okosságot
Akkor szerintetek a WIN 7 része,amit az AOMEI nem törölt le?
Mert ha igen,akkor próbáljam meg még egyszer a lemezkezelőből?

(#55589) #83685760 válasza GEPESZ66 (#55588) üzenetére


#83685760
törölt tag

Ha csak az SSD volt a gépre kötve, akkor a HDD-n lévő partíció nem lehet a friss rendszeré. Szerintem az csak ottmaradt.

(#55590) Fred23 válasza Fred23 (#55579) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hátha valaki még hasznát veszi ENNEK.
Innét is szedhető.

EDGE törölve.

(#55591) quailstorm válasza #83685760 (#55589) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt lehetne megerősíteni, ha a képek látható bootmanagert betölti easybcd-vel és megnézi hetes vagy 10-es.

Pontosabban, azon a meghajtón kellene találnia egy *.BCD filet a boot mappában, mert a bootmgr maga már végleges bináris, nem olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#55592) GEPESZ66 válasza #83685760 (#55589) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre gondolok én is.
Rápróbálok,újrapartícionálom a HDD-t.
Ha tévedtem,akkor tanultam valamit,hogy ilyen is lehet.

(#55593) lck válasza Fred23 (#55590) üzenetére


lck
senior tag

Biztos hogy nem erőszakolnám meg így a rendszert.
( IE hivatalosan is eltávolítható benne - azt le is szedtem.)
Persze mindenki maga tudja.

(#55594) Döglött Róka válasza Fred23 (#55590) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nagyon ugyes voltal. Mikor jossz majd hogy szarawindows mert nem mukodik es rohadjon el az egesz?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55595) csixy válasza lck (#55593) üzenetére


csixy
addikt

Az IE is jól jön néha routerconfiguráláshoz, amikor a másik böngésző emlékezete ki van tömve hülyeségekkel és azt nem akarjuk valamiért kiüríteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55596) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Kérdésemet ide is bedobom...lehet Win 10-s hiba....talán.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#55597) Döglött Róka válasza Borisz76 (#55596) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez nem hibauzenet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#55598) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,

Ez mi lehet? Nemrég újra raktam a rendszert SSD-re. Előtte működött a Smárt Switch, most ezt a hibát írja ki-

(#55599) Fred23 válasza lck (#55593) üzenetére


Fred23
nagyúr

Otthoni gépem, és nekem ennyit megér, hogy olyan rendszerem legyen, amilyet már majdnem szeretnék. Szeretek kísérletezi egyébként is. :D

Döglött Róka: Nem szar úgy általában, de gyakran idegesítő, a M$ üzletpolitikája pedig sokszor kiveri a biztosítékot. Mikor az ilyesmik és ilyesmik náluk teljesen természetesek, szerintem nem az a legveszélyesebb dolog, ha valaki törli a beépített szart, amit böngészőnek hívnak, vagy éppen a saját kezébe veszi a frissítések kezelését.

(#55600) Popes válasza Fred23 (#55599) üzenetére


Popes
őstag

Nem mondott hülyeséget neked Döglött Róka, :N az edge elég durván a rendszerbe van integrálva ezért tényleg ne csodálkozz ha az eltávolítás után instabil lesz a rendszered vagy találkozol érdekes anomáliákkal.
Lehet nem találkozol rögtön hibákkal de valószínűleg ez csak idő(vagy egy frissítés) kérdése.

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.