Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5410) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na fejlemények a fókámról...

Kiderült ugye hogy nem kormánymű, hanem szervókormány nyomáskapcsoló a probléma forrása, konkrétan a nyomáskapcsolóm stekkere kilyukadt, ott folyt az olaj. Me gis történt a megrendelés, évjárat/típus alapján, ami tegnap meg is jött. Persze hogy nem volt jó... :(((

Annyiban maradtunk a szerelőmmel, hogy ma jobban utána néznek. Délután hívott. Azzal kezdte, hogy üljek le...mondom fasza, jól indul. Közölte, hogy ami tegnap jött az csak bizonyos fókákhoz jó, az enyémhez csak szervócsővel együtt lehet rendelni ami 56.000 jó magyar forint... :Y

Na ezt passzoltam. Ekkor jött a munkatársam, kis ezermester. Kikaptuk műszak vége felé a kapcsolót, a belső öüreges végébe vágtunk egy 5-ös menetet bele egy 5-ös süllyesztett fejű csavart, természetesen ilyen teflonszálas tömítővel megtámogatva, összetekertük, bekötöttük, így kb 50-forintos "ráköltéssel" megszűnt a szivárgás. :DD

Na most a kérdésem a kövi lenne. Ezt találtam a nyomáskapcsoló működéséről:

"Arra tervezték, hogy növelje az alapjárati fordulatszámot, amikor elfordítod a kormányt (ilyenkor növekszik a terhelés a motoron). Ez az alkatrész és a motor kábelei gyakran hozzá dörzsölõdnek a motorháztetõhöz, így megszakadhatnak, károsodhatnak. Természetesen akkor, amikor fordítod a kormányt, a terhelés növekszik, de nincs fordulatszám kompenzáció és csökkenhet a fordulatszám." - Namármost ez okozhat nekem bajt, hogy most kvázi "ledugóztam" az egészet? Egyelőre ezt a fordulatszámesést nem tapasztaltam, pedig olaj nem juthat az érzékelőhöz. Az is fura, hogy volt olyan amikor alig volt már olaj a tartályba, mégsem jelzett semmi vissza a műszerfalról...

Remélem ez a fordulatszám csökkenés ha lesz is nem lesz jelentős, mert nem tudom mikor tudok majd szerezni ilyet bontóból, mostanság szinte semmire sincs időm. :(((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.