Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok
Egy mezei turbót be lehet úgy állítani, hogy már 1500-as fordulatnál jelentkezzen 0,6 Bar-os vagy még nagyobb (max. 1 Bar) nyomás egy 1.3-as négyhengeres, kislöketes motornál?
A változó geometriájú turbónak kisebb az élettartama, mint a hagyományosnak? És ha igen mennyivel?

(#4902) mmdms


mmdms
addikt

Heló! valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy 2107-es típusú 1500-as Ladához milyen hosszú hátsó lengéscsillapító való? Tudnék szerezni egy gázos monroe lengéscsillapítót, egy munkatársam vette anno még egy hátsó kerekes corollához, ránézésre tök ugyanolyan, de ugye nem csak ránézésre kellene...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4903) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Valaki ki tudna segíteni? enne egy 2003-as Fiat Punto II dynamic tipusú kocsink, és a csomagtartó munkahengere eltörött. Milyen forrásból tudnám pótolni? Ebayen nem találtam egyet sem...

(#4904) hobizoli válasza Adiking (#4901) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bar regen irtad, de hatha masnak jol jon...
Ez nem beallitas, hanem elsosorben turbo meret fuggo. Egy kisebb meretu csiga alul is mar beporog, de fent elfogy a szusz, nagy csiga meg alul semmi, felul szelvihar.

Ha azt szeretned, hogy 1.3-s motoron 1500-nal legyen 0.6bar, akkor vmi 1literes turbos auto csigaja kell ra -pl Charade GTti-, azokon az 3000-ol szokott indulni ugyan, de a nagyobb ccm miatt a kello gazmennyiseg kisebb motorfordulatnal mar meglesz. Hat hogy 1500-nal-e az kerdeses, de 2000 korul szerintem igen.

Vagy KKK K03-s csiga haversracnak a 6gen 1.4iS Civic-n 2000rpm-nel mar tusszog, szoval ott van vele nyomas. Nekem 1.6-s motoron KKK K04 egy atalakitott Garrett T2-s turbinahazzal hibridre buzerlava mar 1500-nal fujt 0.2-0.3bar-t, de ez is ugye +300ccm-nyi tudovel

Egy biztos ojan turbot ami mindenhol megy nehez lesz talalni, foleg az ijen x<1.6 motorokra.

Amugy letezik valtozo geos benzines turbo is... csak kb a fehér holló ahhoz képest csordaállat. Nyilvan ez mar eleve lekorlatozza azt is, hogy mekkora motorra is valok azok...

De dizel csigat nem szabad benzinesre tenni, mert a 200-250 neha 300 fokkal is magasabb kipugaz elolvasztja a turbinakeréken a lapatokat...

több drón kell ;P

(#4905) G@ben


G@ben
addikt

Nem tudjátok, létezik olyan, hogy pót-napellenző? Újabb autókba néha már kettőt raknak a sofőr elé és néha nagyon hasznos is lenne, ha egyszerre árnyékolna elölről és oldalról is. Tehát olyan cuccra gondolok, amit ha felcsíptetek az eredeti napellenző mögé, akkor ki tudom hajtani oldalra. Eddig két autósboltban néztek furán, hogy mit is akarok. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4906) latyak17


latyak17
tag

Sziasztok! Régóta várok már a saját lóra, de még nem tártam a nagyközönség elé, nem tudom jó helyen járok vele:)

őt szeretném magyarosítani (nem erős pistával) magyar rendszámmal és forgalmival, de nem tudom hogy nagyságrendileg regadón kívül kb mennyibe kerülne és érdemes-e beregisztrálni első kocsinak! 18/F

Üdv

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#4907) harcikoca


harcikoca
senior tag

Egy gyári wv 1.9 td vagy tdi ventóban lehet húzni a turbót? és ha igen hogyan?

AMD+Ati powee'R

(#4908) G@ben


G@ben
addikt

Egy akksinak állásában mennyi idő alatt szabad lemerülnie? 1 éves Banner akksi, az autó kint áll az utcán és kb 1 hónapja nem használtam, de most nem akart beindulni. Ez teljesen normális vagy gyanakodjak, hogy valami lemeríti?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4909) neduddki válasza G@ben (#4908) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vmine mkerek, nekem 3 het allas garazsban 8 eves akkuval gond nelkul indult, szerez be egy inteligensnek tuno toltot, /neha bezelgeni kel vel ehog jol erezze magat:- )/ , e elsszro merd ki hogy van-e kobor fogayszto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4910) G@ben válasza neduddki (#4909) üzenetére


G@ben
addikt

Azért a garázs meg a szabad ég között van difi, nem? Pl kint jelentős hőmérséklet ingadozás, pára, stb.
Hogy tudom kimérni egy multiméterrel? Elektronikához nem értek.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4911) neduddki válasza G@ben (#4910) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

de van, csak az enyem decemberen volt:- ), szoval konyveld, el hogy nemmkerek vmi indicsa meregetni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4912) G@ben válasza neduddki (#4911) üzenetére


G@ben
addikt

Értem én, hogy gőzgép, de mit mérjek? :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4913) neduddki válasza G@ben (#4912) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a f-ad hosszat:- ) ha feltototted az akkut, laktfogoval a elkoborlo aramot az akkubol, toltes utan fetolod a lampakat. ugy hagyod az osszes fogyasztot feltekered a hifit 10-20 percre, majd megprobalsz inditai es probalod nezni, hogy mennyire esett le a kapocsfeszutseg, de a legegyszerubb ha kersz vhonna egy akucsekert:- )

udv

neduddki

mod: vmi ijjesflelek

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4914) G@ben válasza neduddki (#4913) üzenetére


G@ben
addikt

Nincs lakatfogóm, nincs akkuchekkerem, úgyhogy majd elviszem szerelőhöz kiméretni.
Azért kösz! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4915) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok!

Van valaki olyan aki regisztrálva van EBay-re?
tudna segíteni? [link]
ezt meg tudná nekem rendelni? két Heineken a jutalma! kb 1200 Ft(6 dollár) előre kifizetem ha gond, bár azon gondolkodom akár többet is lehetne, úgy jobban megéri

hogy miért nem rendelem meg én? mert nincs ebay accountom és nincs kedvem a paypallel szórakozni meg kitapasztalni
privibe keressetek!

az ügy pikantériája hogy megkérdeztem egy magyar szervízt 10200!!! Ft a jelvény! itt meg megúszom 1500Ft-ért kb
a gond hogy az egyik gyémánt a jelvényből le van törve
na szal megköszönném ha valaki megrendeli
itt a tütü [link]segítsetek rajta! :R köszi előre is, budapestiek!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4916) neduddki válasza Remus389 (#4915) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

keresd MOtkanyt: Winner_hun

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4917) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tegnap az egyik ismerősöm mellett ültem, 1.6-os benzines Ford Focus-a van. Kigyorsításkor nem használta az összes sebességet, hanem 1-3-5-be váltott. Állítólag neki ezzel 1l-t sikerül spórolnia átlagosan. Elmondása szerint a barátnője Passatjánál - ami 6 sebességes - viszont nem működik ez a "trükk".

Van-e ennek bármiféle alapja, vagy csak placebo?

Dive ever, work never.

(#4918) 8th válasza F-ECT$ (#4917) üzenetére


8th
addikt

Kétségtelen, hogy a kuplungot kíméli de a fogyasztáson nem hiszem, hogy 1litert hozna. :N

(#4919) F-ECT$ válasza 8th (#4918) üzenetére


F-ECT$
titán

Kicsit döcögős is volt 30-nál 3-ast tolni. Na mindegy, teszek én is egy próbát 1 tanknyi benzinnel, aztán kiderül :)

Dive ever, work never.

(#4920) zoo8800 válasza F-ECT$ (#4917) üzenetére


zoo8800
veterán

Tuti, hogy ezzel nem spórol szerintem.

rip and tear, until it is done

(#4921) 8th válasza F-ECT$ (#4919) üzenetére


8th
addikt

Én is próbálkoztam hasonlóval anno Kettes kihúzat majd fel ötbe. Rövid váltó miatt ~50től már elbírta az ötödiket akkor már nem rángatott de ott meg hiába nyomtam padlót nem történt semmi. ehhez nevetségesen kevés volt az 50 nyiha és a 86 nyúlmókus. :P (Ibiza 1.0)

(#4922) F-ECT$ válasza zoo8800 (#4920) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, és az ötletet egy taxistól látta, "azok meg azért elég sokat mennek". (Persze szerintem is max annyi lehet mögötte, hogy 60-nál 5-ösben kevesebbet eszik, mint 4-esben.)

Dive ever, work never.

(#4923) Madgamer001


Madgamer001
csendes tag

Közben megtaláltam másik topikot, ahová inkább illik amit írni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#4924) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Létezik 1 milliárd forintos személyautó? Légyszi' tűzzetek be egy linket...

Köszönöm!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4925) F-ECT$ válasza Eastman (#4924) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem nem. Persze néhány régiség érhet ennyit.

Más: mit kell ahhoz tenni, hogy most sima személyautóként használt Corollám sárga rendszámot kapjon, és használhassam a buszsávot? Mennyi időt és költséget jelent ez kb?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#4926) adamssss


adamssss
veterán

Gondoltam h megosztom az élményemet.
Minap sikerült kipróbálnom egy manuális toyota GT86 a reálszisztéma jóvoltából.
A szokásos M1/M7 tesztkört vezethettem le vele. Meg kell, hogy mondjam, ültem már gyors és erős autóban de ez a járgány minden képzeletet felülmúlt. Az a kis 2000-es boxer olyan teljesítményre képes az első három fokozatban, hogy az valami fantasztikus. A srác aki mellettem ült mondta, hogy akkor belső sáv és a villantó majd megteszi a hatását. És nem is kellett csalódnom tűntek is el rendesen az utamból...
A másik talán még nagyobb pozitívum az a kanyarodás. a sztrádára felvezető kanyart olyan könnyedén veszi az autó 60-70 km/h-nál, mintha egy normál járgánnyal 40-50-el mentem volna rá.
A non plusz ultra persze akkor volt, amikor a srác vette át egy körre a volánt, hiszen ő nap mint nap vezeti így ő közel a maximumot tudta belőle kihozni.
Hát mondhatom elég széles mosoly ült ki a burámra ami pár napig nem nagyon akart elolvadni.

Szóval aki teheti próbálja, ki mert ha eddig esetleg nem volt akkor most lesz életcélja... :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4927) stangli válasza adamssss (#4926) üzenetére


stangli
senior tag

Készült videó, fotó, a nagy élményről? :D

(#4928) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy Mazda 626 97-es 2.0i lepadlózóm húz húz de nem az igazi, míg át nem lépi a 3800-as fordulatot és onnantól el kezd húzni mint az állat . Ez mitől van? Előtte miért nem, utána meg miért?

(#4929) bandus válasza Mustármag (#4928) üzenetére


bandus
veterán

olyanról, hogy teljesítmény meg nyomatékgörbe hallottál-e? ha nem, akkor keress rá ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4930) tomcsi23 válasza bandus (#4929) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az alapján még nem kéne így viselkednie. Szvsz került rá egy nagyobb csigusz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4931) Mustármag válasza tomcsi23 (#4930) üzenetére


Mustármag
őstag

Csigusz?

(#4932) tomcsi23 válasza Mustármag (#4931) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4933) Mustármag válasza tomcsi23 (#4932) üzenetére


Mustármag
őstag

ááá, de nem tudok róla hogy lenne benne!
Holnap indulás előtt belenézek!

(#4934) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok!

Hülye kérdésem lenne, de hátha segít valaki, ezt találtam a legjobb topicnak. Egy barátom akar venni 4 darab terepgumit, és ebből keresném az elérhető legolcsóbbat, de én nem találtam valami sokat, külföldit egyáltalán, igaz csak ebayen néztem, de gondoltam hátha ott olcsóbb, vagy van free shipping.

Ha találna valaki valamit azt nagyon megköszönném, én egyenlőre 55e-ért találtam legolcsóbban újat. 33x10,5x16 -os méretben kellene, a pontos típusa pedig Silverstone 117 Xtreme.

Köszönök bárminemű segítséget!

(#4935) stangli válasza Babetta-X (#4934) üzenetére


stangli
senior tag

gumikkal kapcsolatban itt tegyél fel kérdéseket...

(#4936) Mustármag válasza tomcsi23 (#4932) üzenetére


Mustármag
őstag

Megnéztem a motorteret de nem találtam semmit még sport légszűrő sincs benne!
Szóval akkor mi lehet??

(#4937) tomcsi23 válasza Mustármag (#4936) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem tudom, esetleg megkérdezhetnéd a Milyen autót vegyek? tocsikban, ott vannak mazdások is.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4938) Mustármag válasza tomcsi23 (#4937) üzenetére


Mustármag
őstag

Értem, köszi

[ Szerkesztve ]

(#4939) stangli


stangli
senior tag

papírkutyák :DDD amúgy a gépezet csodás...

(#4940) bozont


bozont
veterán

Üdv

A Meguin motorolajokról mi a vélemény? Én még nem hallottam róla, de ezt találtam egyik legolcsóbban (Meguin Ultra Performance Longlife).
Most esedékes az olajcsere és mivel egy 92-es évjáratú F Astra-ba kerül majd (1,6-os benzines), nem tartom létfontosságúnak a fullszint olajat, azok jóval drágábbak, de azért gagyi olajat sem tennék bele. Eddig GM 10w40 volt benne, de most szeretnék átállni 5w40-re, abból meg nem találtam GM gyártmányút.

(#4941) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismertek H7-es LED-es (vagy ha nem LED-es, akkor nagyon fehér egyéb) kivitelű izzót tompítottba?

https://www.coreinfinity.tech

(#4942) flash-


flash-
veterán

szokott lenni valahol budapesten(vagy környékén) illegalis verseny? vagy gyoruslási?

infókat pls privátban
köszi

ui:nem vagyok jard,nyugi:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4943) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Üdvözletem!

Opel Corsa 'C' üzemanyagszűrő cseréhez tud valaki használható leírást vagy videót linkelni? :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4944) flash- válasza D4rkm4n (#4943) üzenetére


flash-
veterán

https://www.google.hu/?gws_rd=cr#output=search&sclient=psy-ab&q=opel+corsa+c+jav%C3%ADt%C3%A1si+k%C3%A9zik%C3%B6nyv&oq=opel+corsa+c+jav&gs_l=hp.3.0.0l2j0i8i30.622.3173.0.4380.16.16.0.0.0.0.154.1475.12j4.16.0.crnk_timecombined...0.0..1.1.20.psy-ab.tByYC34It00&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.49784469%2Cd.Yms%2Cpv.xjs.s.en_US.MpiVkF51mpA.O&fp=323b4bf9d22002a2&biw=1920&bih=955

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4945) D4rkm4n válasza flash- (#4944) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi, a kézikönyvet már én is néztem, de nem kaptam belőle választ a kérdésemre. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4946) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

No ferfikent tudom gaz, hogy nem ertek a kocsikhoz, de lenne egy hulye kerdesem. Egy regi skoda 120-as kocsinal elofordulhat az, hogy lemerul az akksija, ha tobbszor lefullad vele az ember?

Live-Die-Respawn

(#4947) Szajo válasza oriic (#4946) üzenetére


Szajo
őstag

Ha menetközben lefullad, az nem egészen valószínű, hogy az akkumulátor gond. ( Ha utána egyből be is indul meg főleg.) Itt valami más lesz a probléma, de azért egy mérőeszközt rá lehet dobni a sarukra, hogy ad e le feszültséget!

(#4948) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék venni autót és egy Chevrolet Lacetti-t nézegetek. Most találtam egyet, csak ebben a dísz csíkok számomra csúnya barnás xar és azt szeretném kérdezni, hogy le lehet azokat cserélni, mert a műszerfalon és az ajtókon is olyan van. A képen jelöltem, hogy miket.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4949) Thome


Thome
addikt

Lenne egy kérdésem, most néztem jobban utána a topikoknak, segítséget előre köszönöm!

LINK

(#4950) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Mennyire kell egy tengelyen lévő gumiknak egyforma kopottnak lenniük?Pótkereket használnám ami új,de a másik úgy 60-70%-os.

A logikában semmi sem véletlen!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.