Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5402) Rivaul


Rivaul
addikt

Franc kivan az itteni közlekedés "kultúrával"... Ha a kis saxo-val megyek ki az útra egyből mindenki tol, előz, bevág, leszorít :((( Ha a 45-be ülök akkor ezek 85% nincs, pedig ugyan úgy vezetek... Sry az off-ért csak mára besokalltam s ki kellett valahol adnom :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5403) MunezXBK válasza Rivaul (#5402) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Magyarországon ez a divat.

(#5404) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Elkészült a carbon-fóliázás :)
A 4 ajtón levő berakást, a műszerfalon levő berakást, a sebváltó környékét, és a hátsó hamutartót vontam be vele. Sajna előtte nem sok képet készítettem, így képzeljétek oda a régit is :)


Íme az eredemény:




Ötleteket szívesen várok! :DD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5405) Rivaul válasza szoke12 (#5404) üzenetére


Rivaul
addikt

Szépen megcsináltad. Én inkább hagyom a berakást mert megszerettem de az első percbe nekem is ez volt a tervem.

Ötletnek: mehet rá szempilla és szőrös kormányvédő ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5406) szoke12 válasza Rivaul (#5405) üzenetére


szoke12
őstag

:))
az első lámpákba még akarok ledsort tenni.

a berakás igazából nem volt csúnya, de nappal sokszor vakított. Így mennie kellett :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5407) MunezXBK válasza szoke12 (#5406) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne rontsd el. :N

(#5408) Rivaul válasza szoke12 (#5406) üzenetére


Rivaul
addikt

A ledes lámpa sztem is too much. Ha ledet szeretnél akkor vagy vegyél egy normális gyárit amit fel kell tenni de az otthon befűzöttek általában nem azt a benyomást keltik mint amiért be lettek rakva sztem :) Nekem a Citroenemen van led de a Rover-re nem tennék mert nem illik a vonalaihoz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5409) lorcsi


lorcsi
veterán

(#5410) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na fejlemények a fókámról...

Kiderült ugye hogy nem kormánymű, hanem szervókormány nyomáskapcsoló a probléma forrása, konkrétan a nyomáskapcsolóm stekkere kilyukadt, ott folyt az olaj. Me gis történt a megrendelés, évjárat/típus alapján, ami tegnap meg is jött. Persze hogy nem volt jó... :(((

Annyiban maradtunk a szerelőmmel, hogy ma jobban utána néznek. Délután hívott. Azzal kezdte, hogy üljek le...mondom fasza, jól indul. Közölte, hogy ami tegnap jött az csak bizonyos fókákhoz jó, az enyémhez csak szervócsővel együtt lehet rendelni ami 56.000 jó magyar forint... :Y

Na ezt passzoltam. Ekkor jött a munkatársam, kis ezermester. Kikaptuk műszak vége felé a kapcsolót, a belső öüreges végébe vágtunk egy 5-ös menetet bele egy 5-ös süllyesztett fejű csavart, természetesen ilyen teflonszálas tömítővel megtámogatva, összetekertük, bekötöttük, így kb 50-forintos "ráköltéssel" megszűnt a szivárgás. :DD

Na most a kérdésem a kövi lenne. Ezt találtam a nyomáskapcsoló működéséről:

"Arra tervezték, hogy növelje az alapjárati fordulatszámot, amikor elfordítod a kormányt (ilyenkor növekszik a terhelés a motoron). Ez az alkatrész és a motor kábelei gyakran hozzá dörzsölõdnek a motorháztetõhöz, így megszakadhatnak, károsodhatnak. Természetesen akkor, amikor fordítod a kormányt, a terhelés növekszik, de nincs fordulatszám kompenzáció és csökkenhet a fordulatszám." - Namármost ez okozhat nekem bajt, hogy most kvázi "ledugóztam" az egészet? Egyelőre ezt a fordulatszámesést nem tapasztaltam, pedig olaj nem juthat az érzékelőhöz. Az is fura, hogy volt olyan amikor alig volt már olaj a tartályba, mégsem jelzett semmi vissza a műszerfalról...

Remélem ez a fordulatszám csökkenés ha lesz is nem lesz jelentős, mert nem tudom mikor tudok majd szerezni ilyet bontóból, mostanság szinte semmire sincs időm. :(((

[ Szerkesztve ]

(#5411) Rivaul


Rivaul
addikt

Hogy tudom kinyerni a benzint az egyik autóból a másik számára egyszerűen? Nem kell rosszra gondolni :N nem rég tankoltam a kisebbik autóm mert az gazdaságosabb, sajnos azonban tegnap menet képtelenné vállt szegény... Így viszont kéne az üzemanyag a másikba mivel hó végén azt már nincs lehetőségem feltölteni :(((

Van szívó csövem de az a szutykot is felszívhatja. Vagy az üzemanyagszűrőt eltávolítva átfolyathatom kannába. Vagy egyéb használható megoldás?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5412) DeFranco válasza Nordic (#5410) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Annyi bajod lehet, hogy kanyarban lefulladsz. El lehet kerülni, ha a lábaddal kompenzálsz, meg igazából talán lehet játszani azzal is, hogy emeltetsz az alapjárati fordulaton, de szerintem ezek csak akkor kellenek, ha gond lesz vele. Teszteld először, aztán majd kiderül. Adj rá terhelést, klíma, lámpa, esetleg refi ködös, ha nincs körülötted senki, max. venti, rádió, ablakfűtés, aztán alapjáraton kanyarogj. Kell menni-csorogni vagy 20 percet, mert vagy beesik a fordulat vagy nem, de akkor kiderül ha gond van vele.

Aztán ha beesik, akkor kapcsolgathatod le sorban életszerűségi sorrendben a fogyasztókat.

(#5413) Mágus2 válasza DeFranco (#5412) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak alapjáraton, veszi figyelembe a jelét a vezérlő, parkolásnál, ha tekergeted a kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#5414) DeFranco válasza Mágus2 (#5413) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem dugóban araszolásnál eseget be a fordulat néha (kuplung kinyomva, fékezgetve, amikor csak pár lépést halad a sor) meg régen még a szoftverfrissítés előtt csinálta lassú kanyarodáskor is (ilyenkor is kuplung kinyomva, tehát alapjáratra - illetve alá - esik a fordulat)

Ezért javasoltam így tesztelni.

Fókánál van ilyen bug, hogy ha a fojtószelep elkoszolódik (előfordul) akkor nem bírja tartani az alapjárati fordulatot és esetleg le is fullad - pont kanyarodáskor szokott előjönni.

[ Szerkesztve ]

(#5415) Mágus2 válasza DeFranco (#5414) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem a fojtószelep miatt van, de mind1. ;)

(#5416) DeFranco válasza Mágus2 (#5415) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ejjmá' alapjárati szelep. Assetudommivan :D

(#5417) Mágus2 válasza DeFranco (#5416) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem csak ez okozza, van ott egy másik, kevésbé ismert bug... ;] Jól elrejtették a gecc-be. :Y

Ez a cső ott 3 darabból van összedugva, a melegtől elöregszik és lyukasra szívja. Ahol sziszegő hangot ad a motor alapjáraton, ott ez cserés. Nem sok 1.6 ford jár hozzám, de ez mindegyiken lyukas volt.

[ Szerkesztve ]

(#5418) DeFranco válasza Mágus2 (#5417) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mesélj! Kíváncsi vagyok, tényleg. Fontos lenne tudni.

@[rvilike]: nem tudom a 2 literessel mi van, a leírás említi.

re:szerk: bug? bug. van? van. fókánál? fókánál. problem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5419) -v- válasza DeFranco (#5414) üzenetére


-v-
addikt

Fókánál van ilyen bug

Amúgy nem minden motornál ... a 2 literes benzines azért is a legjobb választás motorban focus 1-hez, mert egyik ilyen faszság se érinti, plusz a jó féle mtx75-ös váltó van rajta... csak sajnos ritka eléggé.

(#5418) DeFranco: ok tudom, csak úgy mondom...

[ Szerkesztve ]

(#5420) DeFranco válasza Mágus2 (#5417) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te... nem akarsz véletlenül Pest környékére költözni? :DDD

(#5421) -v- válasza DeFranco (#5418) üzenetére


-v-
addikt

re:szerk: bug? bug. van? van. fókánál? fókánál. problem?

Ne is mondd, épp vadászom az istenverte fos bowdenes gecihez (váltó .. ) a műanyag szarokat, amik szétkoptak, hogy cseréljem ... persze naná hogy ami váltó oldalon van, az nem is kapható, amcsi fórumon van egy srác akinek van hozzá cucca, onnan próbálok szerezni :DDD Meg egy poliuretán váltótartót is szerválok most már, meglátjuk az mit dob, a gyári bak az botrányos ... mondjuk van amiken ezek se javítanak, mert egy FOS ez a getrag úgy ahogy van ...

(#5422) DeFranco válasza -v- (#5421) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én is nézegettem most a váltót, hogy mintha nem lenne olyan sima mint eddig (pontos, nem téveszt, csak váltáskor az üres meg a sebesség között van egy pont ahol érzem, hogy jobb megállni kicsit, mintha lassú lenne a szinkron, de gyorsan is beveszi, nem recseg, meg semmi, csak érződik, hogy kézzel billentem át a holtponton), de aztán rájöttem, hogy csak az elvárások nőttek :D eddig is lassan váltottam, nem rángattam, valószínűleg csak most találtam ki valamit, hogy ne legyen minden OK :D

vagy a kuplungtárcsa kuka végleg, ez a másik lehetőség, igaz nem csúszik.

[ Szerkesztve ]

(#5423) VegyesTamás válasza DeFranco (#5414) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

érdekes, hogy nekem a '94-es samarám ugyanezt csinálta egy ideig amíg nem cseréltem alapjárati elektronikát :D ennyit fejlődött volna a technika? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5424) -v- válasza DeFranco (#5422) üzenetére


-v-
addikt

Nekem is előbb fáradt el a szerkezet mint megcsúszott volna, nem emelt már ki a végén rendesen ...
De valószínűbb, hogy csak hallucinálsz :DDD

(#5425) Mágus2 válasza DeFranco (#5420) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az autókból megélnék, de nem akarok oda költözni. :B

(#5426) DeFranco válasza Mágus2 (#5425) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, gondolom :) Mindenesetre volna 1-2 munkám a számodra :DDD

(#5427) bozont


bozont
veterán

Üdv

Nem találtam adás-vétellel kapcsolatos topicot, de talán nem teljesen off a dolog. Nemrég eladtuk a korosodó autónkat és most jött egy végzés a Járásügyi Hivataltól, hogy a vevő nem iratta még át és hogy az ügy átkerül az ő körzetükhöz tartozó hivatalhoz. Mi ugyan bejelentettük az eladást és leadtunk minden papírt amit kell, de azért érdekelne hogy vajon lehet még ebből valami problémánk? Elméletileg az már nem az én dolgom/bajom a vevő mit csinál vele, de jobb félni mint megijedni ugye.

(#5428) Nordic válasza DeFranco (#5412) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kíváncsi leszek erre...vagyis a parkolásra. Azért remélem kanyarodásnál nem lesz gond, nem lenne jó egy körforgóban lefulladni pl. :U

Persze amint lehet beszerzek egyet, de egyelőre meguntam, hogy minden megtett km után ellenőrizzem, hogy ugyan van e olaj még a tartályban.

[ Szerkesztve ]

(#5429) Rivaul válasza bozont (#5427) üzenetére


Rivaul
addikt

Van rá elég pörgős topic pedig. ettől függetlenül ha te lejelentetted és meg van az adás-vételid akkornem hiszem hogy lenne okod az aggodalomra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5430) ABE


ABE
őstag

Hali,

Holnap napközben megyünk Pestről Miskolcra, és már nagyon unjuk, hogy végig az M3-ason kell menni. Tudna valaki ajánlani alternatív útvonalat, ami kicsit érdekesebb? Konkrétan nem a 3-as főútra gondoltam, hanem valami kicsit zegzúgosabb járásra, ami bevisz az Északi-középhegységbe. Idő, távolság nem probléma, csak legyen látványos. :)

Előre is köszi,

(#5431) -v- válasza ABE (#5430) üzenetére


-v-
addikt

(#5432) neduddki válasza -v- (#5431) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azert eszen kmeg lehet finomitani:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5433) -v- válasza neduddki (#5432) üzenetére


-v-
addikt

Akkor már így, Hollókő fele :)
[link]
Mondjuk az elején van pár kevésbé nyerő minőségű út, de vannak kurva jók is.

(#5434) ABE válasza -v- (#5431) üzenetére


ABE
őstag

Közben egy ilyet állítottam össze: [link]

Rábízom inkább asszonyra, aztán úgyis eltévedünk Debrecen felé. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5435) neduddki válasza ABE (#5434) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

asztan az leso ora utan sikitva mnekulsz az otopajjara...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5436) DeFranco válasza ABE (#5430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lámpás kereszteződéseket javasolnék ;]

(#5437) ABE válasza neduddki (#5435) üzenetére


ABE
őstag

IH!

Zegye kenymlmes fansziha nem egy fopdasas pafados hunda. :--)

duv,

szerkof

[ Szerkesztve ]

(#5438) -v- válasza ABE (#5434) üzenetére


-v-
addikt

Arra p60 fele nem különösebben izgalmas, akkor már menjetek el Hatvanig, és ott föl a 21-esen ...

ps: kis fansziha fékjeire azért vigyázzatok majd :)

[ Szerkesztve ]

(#5439) neduddki válasza ABE (#5437) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

kenyelmes 206os ajjja mekkor aszmelelzot sikerutlefelkoni??? jajjjjjj de gyorsan elfejtetted a krokuszt...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5440) ABE válasza neduddki (#5439) üzenetére


ABE
őstag

meg mendeg kevsebb dong van vele mint defankó kokuszaval. :'))
de amuyg montam neki ha bkker de aszert ereglyek egy kicsit me a fokus csk foikus

de majd lesz ecer egy cehat aze lesz kirajsag :---P

udv,

[ Szerkesztve ]

(#5441) DeFranco válasza ABE (#5440) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:B

(#5442) neduddki válasza ABE (#5440) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

latod latod nem kelelt vona belebeszeni a krokuszba jobb let vona a xsara...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5444) ABE válasza neduddki (#5442) üzenetére


ABE
őstag

sara... :---)

udc,

(#5445) lorcsi válasza szőröscica (#5443) üzenetére


lorcsi
veterán

Vállaljuk kilométeróra konfigurálását.

vajon ez mit akar jelenteni :D

(#5446) Rivaul válasza lorcsi (#5445) üzenetére


Rivaul
addikt

Gondolom ha órát cseréltetsz akkor beállítják hivatalosan a futásteljesítményhez. Egy kis többlet pénzért meg azt jelenti amit csak akarsz sztem ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5447) cigam


cigam
félisten

Ma reggel nem volt pöc-röff. Busszal mentem. Most feltettem töltőre az akkumulátort, de nem értem. Szombaton még semmi baja, nem hallani hogy alig pörgeti, ma meg már annyit mond nyekk. A szivargyújtó-s fesz mérő alkalmas lenne figyelni a töltöttséget?
Oké tudom az lenne az igazi, ha vmi mutatná hogy éppen tölti, vagy szívja le ... Viszont a kapocsfeszültségből lehet következtetni. Estleg van olyan is amin USB is van?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5448) VegyesTamás válasza cigam (#5447) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

először is vedd le a negatív sarut ha feltöltött, és érintsd neki. Ha szikrázik akkor valami szívja. Így szokásom megvizsgálni magamnak :D :U

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5449) Nordic válasza VegyesTamás (#5448) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem mindig szikrázik, pedig nem szívja semmi...most akkor hogy?

(#5450) cigam válasza VegyesTamás (#5448) üzenetére


cigam
félisten

Le van véve teljesen, mert panel proli révén csillaggarázsban tartom, és nincs olyan hosszi töltő ami felér a 2. emeletig :D

Amúgy nem az lenne az első lépés az inteligens autók létrehozásakor, hogy a laptopokhoz hasonló inteligens akkumulátorokat tesznek az autókba?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.