Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) VOid


VOid
tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok-e.
Autóvásárlás előtt állunk, már kinéztük az autót meg is vennénk, használautókereskedésből, de a kereskedő azt mondta hogy nincs nála a törzskönyv, mert azt az okmányiroda passziválta amikor átvette az autót továbbeladásra, és mi amikor átírjuk a nevünkre postán kapjuk meg az új törzskönyvet.
Eleinte nem hittem neki de utánanéztem interneten és tényleg van ilyen.
A kérdésem az lenne viszont, hogy hogyan tudom azt ellenőrizni, hogy tényleg ez az eset áll fent és nem azért nincs nála a törzskönyv , mert mondjuk hitel van az autón, és az a banknál van?
Elég megerősítés az ha a forgalmiban, az ő neve cégneve szerepel? Ez kétséget kizáróan hitelesítené hogy ez a fenti eset áll fent? Esetleg ilyenkor az okmányirodát fel lehet hívni hogy megerősítsék hogy tényleg passziválták a törzskönyvet erre az autóra?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#5902) Rivaul válasza VOid (#5901) üzenetére


Rivaul
addikt

Forgalmiba kereskedő neve és cége? Be szoktál magukat íratni? :F

Kereskedőtől akkor se vennék ha mellettem ülne az elkövetkezendő 12 évben.

ITT kérdezd meg. Felkészültebbek a kollégák a témában.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5903) Phobion


Phobion
őstag

Opel Astráknál (F) a lengéscsillapító mindig is kicsit "puha" volt, vagy ideje lenne cserélni? Kanyarokban olyan mintha kicsit ki akarna dobni az ülésből. :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5904) Rivaul válasza Phobion (#5903) üzenetére


Rivaul
addikt

Párszor ültem már F Astrába és mind egy kicsit puha volt de azért billegnie nem kéne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5905) Phobion válasza Rivaul (#5904) üzenetére


Phobion
őstag

megnézetem mindenképp :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5906) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Még mindig autószerelői szakképzéssel foglalkozó iskolát keresek Budapesten, ahol van hétvégi, és esti képzés, mivel már sajnos van egy OKJ-s szakmám, de azzal semmit se érek, és már tanácstalan vagyok. Előre is nagyon szépen köszönöm a segitségeteket

best regards, egy fórumozó blogger

(#5907) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Az autómban (IV Golf kombi) eltört a hátsó ülés előrehajtásához szükséges kallantyú (amit fel kell húzni, hogy előre lehessen hajtani az ülést). Hogy lehet ilyet beszerezni, és egyáltalán hogy keressek rá....?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5908) Mágus2 válasza pocokxx (#5907) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bal, vagy jobb?

Ezek alapján a cikkszámok alapján beszerezhető, kireteszelő rúd a neve.
1J0885643E -bal
1J0885644E -jobb

(#5909) #16729600


#16729600
törölt tag

Sziasztok.Osztrákosítom a verdámat és szeretném leszedni a régi Magyar rendszámos EU igazoló matricát.Ez ugyebár belülről van felragasztva.Kérdés mi a picsáv@l lehet ezt leszedni?Próbáltam mindenféle vegyszerrel nem jött le, már csak a párom acetonos körömlakklemosója nem került sorra,az vajon károsítja a szélvédőt?Vagy marad a C4 esetleg dinamit és/vagy a komplett szélvédő cseréje ? :D Köszönettel.Erről van szó amúgy :

(#5910) Mágus2 válasza #16729600 (#5909) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hőlégfúvó, vagy hajszárító. Meg kell melegíteni, le fog az jönni. :K

(#5911) #16729600 válasza Mágus2 (#5910) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ettől a választól féltem,sajnos van egy aprócska bibi a dologban,nincs se hőlégfúvóm,se 12V ról üzemelő autós hajszárítóm,se ~328 m hosszabbítóm a háztartási hajszárítóhoz :) Acetonos körömlakklemosós szélvédő károsítós agyrém kérdésemre esetleg tud valaki válaszolni?:) Vagy akinek van az Alien sorozatból dugi sava azt is megköszönném :D

[ Szerkesztve ]

(#5912) Mágus2 válasza #16729600 (#5911) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Oldószer nem segít, mert nem jut az üveg és a matrica közé. A sav meg az ablakot is károsítaná. :)

Zsilett penge esetleg, de azzal meg össze lehet karcolni az üveget.

[ Szerkesztve ]

(#5913) tomiii. válasza #16729600 (#5911) üzenetére


tomiii.
aktív tag

esetleg valami k@va forró vizes edényt kiviszel, meg egy szivacsot, lefeded a műszerfalat, hogy arra ne jusson egy ronggyal és jól bedörzsölöd a forróvízzel? egy próbát megér, hátha megindul a matrica

(#5914) pocokxx válasza Mágus2 (#5908) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jobb oldali. Köszönöm szépen. Rákérdezek. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5915) #16729600 válasza Mágus2 (#5912) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszönöm a választ/segítségedet :R Akkor nincs más hátra kerítenem kell valami kézi hamvasztót :) Amúgy van arra valami jogszabály ( elsősorban a hazai kedves pénzcsapolós sünök miatt kérdezem ) ,hogy nem lehet 2 különböző országból származó hatósági jelzés a kocsin? Itt Ausztriában szarnak rá,de otthon már magam előtt látom a yardot,amint ír valami vaskos büntetés csekket :) Pláne,hogy így is egy tömött mappával kell járni haza, mindenféle lakcímigazolás,forgalmi engedély fordítással meg egyéb agyzsibbasztó baromságokkal,amit voltak kedvesek a hazai törvényhozók kitalálni a külföldön élő autósok baszogatására.

[ Szerkesztve ]

(#5916) Rivaul válasza #16729600 (#5911) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg termoszba jól felforrázott víz és alá betenni egy fél órára párologtatni? Utána könnyebben lejöhet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5917) #16729600 válasza Rivaul (#5916) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mindenképpen kipróbálom majd ezt a forró vizes módszert is ,hátha..Az a baj igazából, hogy eddig azt hittem,hogy a Szlovén autópálya matricánál nincs szívatósabb fajta ( azt hiába koszolod-szöszölöd be a kárpittal felragasztás előtt iszonyú nehéz leszedni.Sajnos az a hazai EU igazoló matrica még ennél is nagyságrendekkel "ragaszkodóbb típus :)

(#5918) Rivaul válasza #16729600 (#5917) üzenetére


Rivaul
addikt

A magyarságot nem lehet csak úgy levakarni ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5919) #16729600 válasza Rivaul (#5918) üzenetére


#16729600
törölt tag

No igen,,,:) Pár hete voltam a finanzamt-nál befizetni a NOVA-t a hazai kocsi honosítási eljárásával kapcsolatban,ahol is az ügyintéző azt mondta " nagyon szépen köszönjük az Osztrák állam nevében,hogy jogkövető polgárként legalizálta a gépkocsiját és befizeti az adót rá " Valamint mosolyogva közölte,hogy emiatt 150 eurot el is enged a hivatal a díjból,azért az megnézném, hogy a NAV ban mikor mondanának ilyet.Szóval kaparnám én,ha lehetne :)

Amúgy,ha valakinek kellene segítség Magyar gépjármű Ausztriai honosításában,állok rendelkezésére.

[ Szerkesztve ]

(#5920) MunezXBK válasza #16729600 (#5915) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez már megszűnt, nem?

(#5921) #16729600 válasza MunezXBK (#5920) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mármint mire gondolsz? Arra.hogy fordítással kell igazolni a külföldi lakóhelyedet? Mert ez nem szűnt meg.Annyi a jogszabályi változás,hogy a fordítás lehet "egyszerű" is.Nem kell tízezrekért hivatalos fordítás.

A bejelentett lakcímet igazoló külföldi okmányról, a gépjármű forgalmi engedélyéről magyar nyelvű hiteles fordítással vagy hiteles fordításnak nem minősülő egyszerű fordítással is ellátott közokirattal vagy teljes bizonyító erejű magánokirattal kell igazolni.

Nekem például olyan hazai lakcímkártyám van,amin " külföldi cím " bejegyzés szerepel,mert bejelentettem a végleges letelepedésemet.Ennek ellenére ez a Magyar hatóságoknak igazoltatáskor nem elegendő.Ami még változás,hogy csökkentették a maximális helyszíni bírság összegét,eddig 1.2M Ft ot lehetett egy igazoltatással "szerencsés" esetben összegyűjteni ,valamint a jogosultságot lehet utólagosan is igazolni-bemutatni a hatóságnak,de ilyenkor a szabálysértési bírság már nem úszható meg.Illetve 6 hónapon belül,ha más vezeti a kocsidat nem egy napig,hanem 30 napig van erre lehetőség belföldön vezetni nem a tulajdonosnak
külföldi rendszámú gépjárművet.

A használatba vételhez nyilatkozat szükséges ! A nyilatkozatnak tartalmaznia kell, hogy mikortól meddig kerül a járművezető használatába a jármű, hogy hat hónapon belül 30 nap időtartamot meg nem haladóan fogja használni Magyarországon. A nyilatkozatot okiratba kell foglalni.

Szóval kicsit ugyan reszelgettek a törvényeken,de az általános rendőrállami-lehúzásra irányuló elv nem változott :) Jó ellenpélda erre,hogy az Ausztria rendőrnek,osztrák rendszámos járművet csak úgy igazoltatás céljából nincs joga megállítani.Csak ha közlekedés szabálysértést tud bizonyítani,illetve,ha körözött bűnöző elfogása érdekében útvonal lezárás van.

[ Szerkesztve ]

(#5922) MunezXBK válasza #16729600 (#5921) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre. Nekem úgy rémlik, hogy ez megbukott, a szlovák rendszámokkal sem tudnak mit kezdeni.

(#5923) #16729600 válasza MunezXBK (#5922) üzenetére


#16729600
törölt tag

Dehogy bukott meg ,bárcsak úgy lenne . [link],[link],[link]

(#5924) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
Olaj ügyben kérnék egy kis segítséget. 2002-es opel astramba, 300.000 km van benne, csipegeti az olajat, ugy 1 dl / 1000 km, de most fokozatosan egyre tobbet.
Milyen olajat rakjak bele kovetkezo alkalomnal?

(#5925) Rivaul válasza ALI_G (#5924) üzenetére


Rivaul
addikt

Annál ami most van benne egyel sűrűbbet sztem. Bár nem írtad hogy most mit használsz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5926) ALI_G válasza Rivaul (#5925) üzenetére


ALI_G
veterán

Mobil 10w40, felszintetikus.

(#5927) zoo8800 válasza ALI_G (#5924) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez olyan mértékű olajfogyasztás, amivel még nem érdemes foglalkozni. Néha utántöltesz, és annyi. A gyári ajánlásnak megfelelő olajat tenném bele. Milyen motor van benne?

rip and tear, until it is done

(#5928) ALI_G válasza zoo8800 (#5927) üzenetére


ALI_G
veterán

1.6, 8 szelepes. Nem tudom mi a gyári ajánlás. Ami aggaszt, hogy eddig szinte semmit nem evett és most rákezdett.

[ Szerkesztve ]

(#5929) F_Zolee válasza zoo8800 (#5927) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na igen, van valami oldal ahol ezeket az ajánlasokat le lehetne ellenőrizni?

(#5930) ALI_G válasza F_Zolee (#5929) üzenetére


ALI_G
veterán

Gondolom benne van a gyári leírásban, de én olyat nem kaptam.

(#5931) F_Zolee válasza ALI_G (#5930) üzenetére


F_Zolee
veterán

A könyvével az a baj, hogy német. Én meg nem konyítok hozzá. :)
Mondjuk annyira nem lestem meg de biztos feltünne a jelölés, na majd hétvégén megnézem ha addig nem lesz javaslat.

(#5932) neduddki válasza ALI_G (#5924) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bele ne tegyekl vmi sz.rt, ez nem csipegest ez lofax, maragy a 10w40-nel, de keress acea08-ast, azaz vmi jot a markasak kozul, csak eredeti legyen /asztanmajd jol leeszi a koszt oszt lesz olajfogaysztas:- )))/

udv

neduddki

mod: 2002 1.6 8 szelep, mifen az opel is kert derogaciot???

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5933) Rivaul válasza neduddki (#5932) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem pont ugyan ennyit eleszik a Rover és arra azt mondták sok. 1.6 16v 162ekm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5934) neduddki válasza Rivaul (#5933) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ojjatol kene halganod aki tugya is a dogokat:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5935) Rivaul válasza neduddki (#5934) üzenetére


Rivaul
addikt

Hmmm. Akkor egyenlőre nem aggódok :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5936) TaaT válasza Rivaul (#5935) üzenetére


TaaT
veterán

1L/1000km-ig nincs para, legalábbis a gyártók szerint. ;]

Give them hell Ukraine!

(#5937) tomcsi23 válasza TaaT (#5936) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5938) Mágus2 válasza tomcsi23 (#5937) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én akkor kezdtem meg az aggódást, amikor benyelt 2km alatt 1 litert, addig olyan 0,5 litert fogyasztott 8000km alatt, de aztán a turbó meggondolta magát. :DDD

A kipuból folyt az olaj. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5939) tomcsi23 válasza Mágus2 (#5938) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így van, nem kell ezt túlaggódni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5940) ALI_G


ALI_G
veterán

ok, akkor lesz@rom. :)

(#5941) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valaki ismeri az A.Z. Meisterteile nevű olajat, van vele tapasztalata? Bosch szervizben azt tettek a CR-V-mbe 5w30-asat.

A Unix forgalmazza és ő is tulajdonosa, ez nekem így olyan, mint a Metro áruházban az Aro termékek, vagy a Sparban a Budget, rossz minőséggel egyenlő számomra.

És amikor kérdeztem tőlük, hogy milyen olaj ez, azt mondták Castrol minőségű és csodálkoztak, hogy életemben nem halottam róla. Idáig Shell Helix Ultrat használtam, arra azt mondták, hogy már nem olyan fasza. Hát van egy olyan érzésem, ettől az A.Z-től biztos jobb.

(#5942) F_Zolee válasza rayoliviero (#5941) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pedig a tv-ben is reklámozzák orrba szájba ha néznél F1 közvetítés. :)
A kérdéshez sokat nem tudok hozzátenni viszont.

(#5943) rayoliviero válasza F_Zolee (#5942) üzenetére


rayoliviero
veterán

A reklám az egy dolog, az még nem nyugtat meg. :D Konkrét tapasztalat már inkább, de azt nem találtam eddig róla.

neduddki: Értem.

[ Szerkesztve ]

(#5944) neduddki válasza rayoliviero (#5941) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a unix szeritn premiaum olaj, masok aszongyak balkanan palackozzak /attol meg jo lehte/ budget,tribomokussal meg nem sikerult beszeltem ez ugyben

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5945) TaaT válasza rayoliviero (#5941) üzenetére


TaaT
veterán

"Bosch szervizben azt tettek a CR-V-mbe 5w30-asat."

Távol álljon tőlem hogy bárkit meggyanúsítsak de én csak hozott anyagot engedek/nék beletölteni a saját autómba. [link]

Amúgy manapság egy új márkának nagyon nehéz lehet betörni a motor olaj piacra amit hatalmas patinás márkák uralnak.

Give them hell Ukraine!

(#5946) Rivaul válasza rayoliviero (#5941) üzenetére


Rivaul
addikt

Én így jártam egyszer a Bárdi nagyon szuper márkás saját olajával amit a szerviz tett bele. Azóta nem látott szerviz olajcserénél mert egyből csörgő szelepek lettek a jutalmaim...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5947) F_Zolee válasza Rivaul (#5946) üzenetére


F_Zolee
veterán

Első sorban az olajjal seftelőket kellene "leültetni", mert azok látogatják a szervizeket/szerelőket és ajánlgatják olcsóbban a sz@rjukat.

[ Szerkesztve ]

(#5948) rayoliviero válasza Rivaul (#5946) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem idáig nagyon halk tőle a motor, alig hallom amikor lámpánál állok. 16300 Ft volt az 5 liter olaj amúgy, kicsit olcsónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5949) TaaT válasza rayoliviero (#5948) üzenetére


TaaT
veterán

"16300 Ft volt az 5 liter olaj amúgy, kicsit olcsónak tűnik."

Attól függ honnan nézzük. [link]

Give them hell Ukraine!

(#5950) neduddki válasza rayoliviero (#5948) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kifejezetten premiuam aron van a jobban megnezed

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.