Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) neduddki válasza Nordic (#5350) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

enn ??? amikor a 2. szomszedunkat nem ismertem meg:- )) hun a muhjejje a sracnak? hatha abbol esmeros

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5352) Nordic válasza neduddki (#5351) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Fogalmam sincs, utcanevek alapján nem tudok tájékozódni. Ha nekem valaki azt mondja menj el a Jókai úton lévő xy helyre az első kérdésem az, hogy milyen kocsma van a közelben :DDD.

Amúgy a lendvai tüzép közelében lakik, asszem Boros Alajos az utca neve...de nem biztos.

(#5353) Rivaul


Rivaul
addikt

Mi az ablaktörlő motor angol autós megnevezése? A Roverhez jobb ebay-ről rendelni de nem tudom milyen szóra keressek...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5354) Nkboy válasza Rivaul (#5353) üzenetére


Nkboy
senior tag

Talán ez:

windshield wiper motor

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#5355) F_Zolee válasza Rivaul (#5353) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg: windscreen wiper motor

(#5356) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm a válaszokat. Ezekkel a szavakkal már találtam.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5357) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

(#5358) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Na ma kaptam az infót...az a fránya szerókormány nyomáskapcsoló 15k jó magyar forint :((( . Persze próbálok optimistán hozzáállni, hogy mégiscsak olcsóbb mint egy kormánymű. Sajnos a környező bontókat hiába telefonáltam körbe, sehol nem találtam. Úgy néz ki, muszáj leszek újat rendeltetni, mert pesze ebből nincs utángyártott sem.

(#5359) Rivaul válasza Nordic (#5358) üzenetére


Rivaul
addikt

Keresd őt! Csomagküldéssel is cirka egy tízesért meglesz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5360) DeFranco válasza Nordic (#5358) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez focus, ugye? mindenamiford.hu-n nézted már? a srác jó áron tud sok mindent szerezni, írj neki egy levelet, és meglátjuk mit mond rá, hátha...

(#5361) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Köszönöm az ötleteket! :R

(#5362) szoke12


szoke12
őstag

Helló!
Van egy ilyen csomagtartóm:

Egy Atera tipus (max 75 kilót bír), és ahogy a képen látszik, nem gyári az egyik gumialátét. Hol tudok szerezni hozzá? Meg honnan tudom, milyen kell?
Köszi előre is!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5363) jozsi252


jozsi252
veterán

Lenne egy "kis" gondunk egy Ford Mondeo-val, azon belül pedig a központi zárral. A problema az lenne hogy a jobb első, illetve jobb hátsó ajtót nem nyitja a központi zár. Egyszerre tuti nem romlott el mind a kettő zár. Így abban kérnék segítséget hogy mit tudnátok javasolni, mit nézzek meg az autón amivel esetleg kizárhatok 1-2 dolgot?

Esetleg Pest Megye/Budapesten tudnátok mondani olyan szerelőt aki megbízható, és esetleg tudná orvosolni ezt a hibát?

Köszönöm :R

- kulcs újra lett programozva, de sajnos nem oldotta meg az sem a hibát.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5364) Rivaul válasza jozsi252 (#5363) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínűleg szakadás van a háttérben. A vezérlő kábelekkel van értelem szerűen a központi motorokhoz kötve. Vagy kicsúszott a csatlakozó vagy eltört egy vezeték. Ha van hozzá kis érzéked akkor ezek után meg lehet oldani otthon is, ha nincs akkor bár melyik autó riasztós foglalkozik sztem ilyesmivel. Én magamnak központiztam be az autóimat mindig, nem nagy kunszt a javításuk sem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5365) Nordic válasza jozsi252 (#5363) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem is ugyanez van csak nekem pont a vezetőoldalit felejti el vagy kinyitni vagy bezárni. Eddig még nem volt türelmem/időm megnézni.

(#5366) neduddki válasza Nordic (#5365) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Atlantis-t keresd ha jol tevedek O is a kozpotoval szenvedett krokuszon

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5367) szoke12 válasza jozsi252 (#5363) üzenetére


szoke12
őstag

nekem a jobb elsőt hagyta mindig nyitva, de ott elfáradt az anyag, és letört a pöcök, ami mozgatja a zárat.
esetedben ez nem valószínű.

Más: Heti szinten játsza a kocsi, hogy nem tudom elfordítani a kulcsot, csak 10 perc szenvedés után.
Hogy orvosolható, és az mennyibe fáj?

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5368) Nordic válasza szoke12 (#5367) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem lehet, hogy a kormányzár viccel meg? Nekem is ilyen, hogy nem engedi a kulcsot elfordítani, de ha megmozdítom egy kicsit a kormányt, akkor megszűnik a gond, gondolom ilyen a mechanizmus.

(#5369) Mágus2 válasza szoke12 (#5367) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha ez valami ford, akkor elkopott a kulcs. Ez ilyen, csináltass másikat.

(#5370) jozsi252 válasza Rivaul (#5364) üzenetére


jozsi252
veterán

Egyedül nem merem elkezdni, szaktudás hiánya miatt.. Szóval marad a keresgélés

szoke12

Nekünk is jól el van kopva a kulcs, de amiatt könnyen el lehet fordítani. Viszont volt nekünk is tavaly hogy nehezen lehetett elfordítani, valószínűleg ki volt száradva. Egy kis WD-40 helyrehozta a dolgokat.

Nordic

Egy ideje már csinálja, de azért nem foglalkoztam vele egyből, mert végül is be lehet zárni a kocsit, meg a vezetőt nyitja, így nem gázos annyira. De azért nem ártana ha jól működne.

update: Ja és volt nemrég ez a kérdésem. Amire azt mondtátok hogy nem lehet megcsinálni, mindenképp olyan zár kell, amihez van kulcs is. Nos találtam 1 szerelőt aki megtudta csinálni. Szóval lehetséges.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#5371) szoke12 válasza Nordic (#5368) üzenetére


szoke12
őstag

ok, ez működik! :) :R

más: ma elkezdtem bevonni a faberakást karbon fóliával:

előtte-utána :D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5372) Rivaul válasza szoke12 (#5371) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez milyen rover? 45?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5373) busman válasza Rivaul (#5372) üzenetére


busman
addikt

Vagy valamilyen honda...én is ezen gondolkodtam... :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5374) Rivaul válasza busman (#5373) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem 45 van, az egy picit más ha jobban megnézem. Kíváncsi vagyok milyen lesz. Bár nekem tetszik a fa is benne de érdekel más kinézettel is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5375) neduddki válasza Rivaul (#5372) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5376) szoke12 válasza Rivaul (#5374) üzenetére


szoke12
őstag

ez egy 414I. :)
am a 96-os civic full ugyanez

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5377) Rivaul válasza szoke12 (#5376) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt tudom hogy azonosak a hondak csak erre voltam kivancsi. Ha kesz lesz akkor dobj mar egy kepet ujra ide a kozosbe hogy milyen is a vegeredmeny 😊

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5378) neduddki válasza szoke12 (#5376) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

marmint az 5.5g-s angol civic;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5379) szoke12 válasza Rivaul (#5377) üzenetére


szoke12
őstag

ok, azóta kész egy ajtó is :)
majd egyben lefotózom, ha az egész kész.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#5380) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Beruháztam egy új bőr váltószoknyára és egy kormányvédőre.
A kérdésem az lenne,hogy ezeket hogy a pékbe kell feltenni? :D
A váltószoknyát ma megpróbálom felaplikálni,ahogy youtube videokat néztem elvileg ki lehet majd pattintani a váltó keretet,aztán remélem okosabb leszek,ha meglátom hogy volt gyárilag.
A kormányvédő a nagyobb feladat.
Azt írja a használati,hogy cikk-cakkban fűzzük be a zsinórját.
Ez nálam azt jelentené,hogy két egymással szemben lévő lyukon átfűzöm az egész zsinórt (hogy kb mindkét oldalon ugyanannyi maradjon) majd elkezdem átlósan befüzögetni,hogy mindig egy X-et kapjak.
Remélem kb érthető.
De youtube videokban senki sem így csinálja.
Ráadásul ahol maga a kormány széle csatlakozik a kormánnyal (ugye középen vízszintesen és alul) ott hogy fűzzem cikk-cakkban?
A videon alulról fölfelé csinálja a fickó, nem tűnik bonyolultnak.
Tudna ebben valaki segíteni? :)

Alias: Júzer error

(#5381) Rivaul válasza -HajTömeg- (#5380) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem akarlak megbántani de rohadt ronda az a kormányvédő sztem :D (beleugrottam már én is) Ha már beruházás akkor vidd el inkább bőröztetni ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5382) -HajTömeg- válasza Rivaul (#5381) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Eredeti bőrt rendeltem, fekete,egész normálisan néz ki.
Bőröztetni nem szeretném, nemsokára valószínűleg eladom.

Alias: Júzer error

(#5383) Rivaul


Rivaul
addikt

Tetőkárpitot vissza lehet valahogy esztétikusan rakni? Enyhén lóg szegényem...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5384) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következő problémámban. Van egy opel astrám ami benzines. Nemrég került hozzám, és előtte autóm se volt, ezért is az analfabétizmusom. Nos miután leellenőriztem az olajszintet és a minimumot nyaldosta, úgy döntöttem utántöltöm. Miután kezembe került az olaj ami bele való beletöltöttem az egész flakont ami 1litert jelentett. Azért mertem beletenni mert a min és max között az olajszintellenőrzőn 1L van írva így arra következtettem hogy ennyi is kell bele. Ám miután beletettem és újra leellenőriztem akkor már jocskán túl volt a szint a maxon. Mi a teendő ebben az esetben? Mit csesztem el azon kívül hogy lassan folyamatosan ellenőrizve kellett volna beletölteni? Meleg motorba töltöttem az olajat.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5385) MunezXBK válasza busman (#5288) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kézzel nem fog menni. :N

(#5386) tomiii. válasza Snowy_owl (#5384) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hideg motornál nézted a túltöltött olajszintet? mert akkor annyira nem probléma, ha majdnem rögtön leállítás után volt ilyen magas, akkor lehet már tényleg sok, de ekkor szerintem már kéken is füstölne.

reggel, hidegen,elso inditas utan, szépen leszivhatsz belole, ekkor pontos erteket mutat a nívó, látod, hogy mennyit kell leszívni
esetleg nézd meg meleg motornál, rögtön leállítás után, lehet ekkor már lemegy max alá, hogy mindenhova eljutott az olaj, ha ilyenkor is magas, leszívsz belőle kicsit

(#5387) Snowy_owl válasza tomiii. (#5386) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Oké, holnap megtekintem. Leszívni például egy csővel ott ahol bedugom a nívópálcát?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5388) neduddki válasza Snowy_owl (#5384) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jol ertem hogy vasarlas utan nme volt megcsinalva azolajcsere sem? mert akkor itt az legjobba[proppo e;vegezni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5389) Rivaul válasza Snowy_owl (#5387) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel most vetted ha mást nem akkor az alapokat csináltasd meg. Komplett olajcsere, olajszűrővel, levegőszűrővel. Egy haver is megtudja csinálni ha ért hozzá. Utána pedig kérj egy kis gyorstalpalót is mert hamar hazavágod így az új szerzeményed. Balesetmentes közlekedést kívánok vele :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5390) Snowy_owl válasza Rivaul (#5389) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Az olaj dolog könnyen megoldódott. Amikor azt láttam a nívópálcán, hogy túl sok van benne akkor szerintem hallucináltam, ugyanis ma első indítás előtt kivettem, és kb. fél centivel volt feljebb a maximum jelölésnél, ezek után pedig beindítottam, kicsit pörgettem a motort, és a szint nagyon közel került a maxhoz, tehát így úgy döntöttem nincs mit kiszívni.

Olajcseréhez, levegőszűrőhöz. A volt gazdája családon belüli volt, és karbantartotta illetve az olajcseréje sem volt régen, a levegőszűrő viszont nem tudom hogy áll. Tervbe van szervizbe vinni egy átvizsgálásra.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#5391) Dot


Dot
őstag

Helló!

Pár hónapja észrevettem egy fura zakatolást a kocsimba(daewoo nexia 1.5 8v '96), mintha a bal első keréktől jönne. Hidegbe, hidegen elég hangos, csináltam pár videót. Olyan 30km/h-nál kezd erősen hallatszódni, 50km/h felett elnyomja a menetzaj. Ha leállítom a motort is hallani, sebességi fokozattól függetlenül.
Ebben hallani a legjobban ~30sec-től, de itt van még pár videó, videó és egy múlt hónapban, szerintem itt halkabb volt.
Tud-e valaki segíteni, hogy mi lehet a baj?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#5392) Rivaul válasza Dot (#5391) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Próbáld meg a daewoo fórumot, ugyan nem ph-s de ahogy látom nem hallott s ott kaphatsz rá választ a típushoz értőktől.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5393) Mágus2 válasza Dot (#5391) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami ami forog, féltengely, csapágy vagy difi. Én a féltengelyre tippelek.

(#5394) Tüzi

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5395) Tüzi válasza Mágus2 (#5393) üzenetére

csapágy lesz :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5396) Rivaul válasza Mágus2 (#5393) üzenetére


Rivaul
addikt

A féltengely ropogósabb a csapágy meg süvítőbb szerintem de csak sztem :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5397) tomiii. válasza Rivaul (#5396) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hát a valóságban nem igazán így van :DDD

(#5398) Rivaul válasza tomiii. (#5397) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor csak nálam a Francia technika rugaszkodott el ismét a valóságtól mind két esetben :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5399) tomiii. válasza Rivaul (#5398) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nem nem történhet meg, csak nem feltétlenül igaz :D

(#5400) Dot


Dot
őstag

Köszönöm a segítséget!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.