Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Phobion válasza Rivaul (#5800) üzenetére


Phobion
őstag

Ja, hogy ja, akkor marad a menetszél meg az enyhe meleg levegő amit a szellőztető kínál :DDD
Kösz a részletes választ! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5802) nepszter1 válasza Rivaul (#5798) üzenetére


nepszter1
addikt

Hétfőn elviszem szervízbe ahol rádugják ilyen hibakereső gépre és kiadja remélem és nincs nagy baj .

(#5803) tomiii. válasza Rivaul (#5800) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a záró gondolataidat megerősítve annyit fűznék hozzá, hogy a nem klímásoknal sok esetben nincs elokeszitve, nekem pl huszonx eves automban a tűzfalat szétkene szabdalnom egy klima miatt, sajnos, szóval ez az 5 múlva esedekes alapos felujitasra marad :D addig meg "460-as klíma"

[ Szerkesztve ]

(#5804) Rivaul válasza Phobion (#5801) üzenetére


Rivaul
addikt

viszont nem lesz nagyobb a fogyasztásod :C Most komolyan, elmúlt 6 évben nekem sem volt klímás autóm. Idén vettem csak klímásat. Viszont most hogy nincs melóm inkább izzadok mint azt a plusz 2 litert lenyelje :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5805) TaaT válasza Rivaul (#5804) üzenetére


TaaT
veterán

Melyik autó eszik +2L-t klímával? :Y

Give them hell Ukraine!

(#5806) Rivaul válasza TaaT (#5805) üzenetére


Rivaul
addikt

Rover 45 1.6 Bp...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5807) TaaT válasza Rivaul (#5806) üzenetére


TaaT
veterán

Az szép. Az enyém télen többet eszik mint nyáron, igaz vidéken.

Give them hell Ukraine!

(#5808) Phobion válasza Rivaul (#5804) üzenetére


Phobion
őstag

az is igaz :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#5809) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Keresek Pákozdon autószerelőt. Ismertek?
Privibe kérnék válaszokat ha lehet :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#5810) MunezXBK válasza VIBO (#5809) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért pont ott? Fehérvár esetleg?

(#5811) ^Boss


^Boss
őstag

hali!

fél éves a kocsim kb, és azt vettem észre, hogy az egyik kerék felől lehúzott ablakon át jól hallható rezonálós hang jön, némely sebességnél ez egészen helikopter rotoros hanggá alakul.
valakinek van tippje rá, mi lehet a gond?

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#5812) DeFranco válasza ^Boss (#5811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kerékcsapágy (?)

fél éve van nálad, vagy fél éve volt 0 kilométeres?

(#5813) ^Boss válasza DeFranco (#5812) üzenetére


^Boss
őstag

fél éve volt 0km-es.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#5814) DeFranco válasza ^Boss (#5813) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szvsz kerékcsapágy vagy felkapott egy kavicsot valahol, de majd jönnek nálam kompetensebbek is. mindenesetre, ha fél éves, akkor nyilván garis, így is úgy is az lesz a megoldás, hogy szervízbe viszed :)

(#5815) ^Boss válasza DeFranco (#5814) üzenetére


^Boss
őstag

igazából az egyértelmű, köszi a választ, azért irtam mégis, mert nem nagyon értek ehhez, és az érdekelne, hogy mennyire veszélyes, ha nem tudom azonnal elvinni (most nagyon kell a kocsi 2-3 hétig legalább) ? :R

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#5816) DeFranco válasza ^Boss (#5815) üzenetére


DeFranco
nagyúr

passz... milyen autó egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#5817) ^Boss válasza DeFranco (#5816) üzenetére


^Boss
őstag

chevy cruze

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#5818) VIBO válasza MunezXBK (#5810) üzenetére


VIBO
őstag

Mert ott van a verda . De fehérvár is jó lehet.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#5819) nepszter1


nepszter1
addikt

Hát sajnos az van hogy folyik a kocsiból az olaj , a hibaüzenet a legkisebb gond valami káros anyag kibocsátás lehet a probléma , de hogy hol folyik az olaj azt még az autószerelő se tudta megmondani vagy a vezérlőben vagy a főtengelynél . Felhívtuk az autókereskedést mondtuk hogy vissza akarunk állni a vásárlástól persze neki nem tetszett neki . Kimondta őszintén hogy neki nincs szüksége az autóra mondta vigyük el szerelőhöz és mondja meg mibaja van és beleszáll a javításba . Ötletek ?

(#5820) neduddki válasza nepszter1 (#5819) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ugy ved+fogyaszovedlem level megmutat keeskedonek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5821) Rivaul válasza nepszter1 (#5819) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem beszállnia kell a javításba hanem neki kell kifizetni azt. Az hogy mi nem tetszik és mire van szüksége az senkit nem érdekel. Ki akarja fizettetni veletek a javítást és utána egy fillért nem fogtok látni vagy csak gombokat és nem lesz támadási alapotok. Nem tudom pontosan hogy megy de eszedbe se jusson. Mindenképp le kell nyelnie ezt törvény írja elő. A jogifórum.hu-n kérdezz utána, ott pontos választ fogsz kapni és lesznek hasonló esetek amikből elolvasva leszűrheted mire is kell számítani. Nagyon sajnállak titeket, undorító ez a világ :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5822) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Srácok, koszos a szélvédőm. Ez most így vicces, de nem az, nem lehet letörölni standard ablakmosóval, semmilyen otthoni ablakpucolóval, mikroszálas törlővel sem. Természetesen ablaktörlő lapát is letörölve, semmi eredmény.
Nappal nem látszik, hanem főleg este, ha rávilágít a szemközti autó fényszórója, egy opálos, zavaros, maszatos réteg lesz rajta.
Nem pára, se kívül, se belül.

Mi a fenével mossam le, hogy eltűnjön?

(#5823) F_Zolee válasza Kalandor (#5822) üzenetére


F_Zolee
veterán

Eddig ilyet csak fényszórónál láttam, hogy "besárgul". Aztán jó pénzért lemossák neked valamivel amitől újra áttetsző lesz. Szélvédőnél is lenne ilyen gáz? :F

(#5824) Rivaul válasza Kalandor (#5822) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyenbe én is futottam már bele és nekem csak a patikai tiszta szesz hozta le. Meg utána egy csomag viledával való szárazon "polírozás". Azért a csomag mert ahogy bekoszolódott egy kendő egyből maszatolta a maradékot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5825) neduddki válasza Kalandor (#5822) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem ez tuntette el a totoyarol szelvedorol a szutykot:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5826) MunezXBK válasza Kalandor (#5822) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És tényleg az Autoglymes cucc a best.

(#5827) Rivaul


Rivaul
addikt

Előre leszögezem lehet hatalmas baromság és minden nemű szerkezeti realitást mellőz a kérdésem de hát azért vagyunk itt "jó barátok" hogy ilyet be merjek kérdezni :B

Szóval. Van nékem egy Rover 45 1.6-om. 161ekm futás, 2000-es gyártás. 4ekm-el ezelőtt került hozzám. nagyon szép állapot, látszik hogy folyton szervizelt, hűtött féktárcsák, minden működik stb. Pont emiatt nem értem hogy vétel után olajcsere és mostanra 3 deci újratöltést igényelt... Nagyon erős, szépen jár stb. Ennyit a rover fórum szerint se kéne hogy lenyeljen. Most jön az a bizonyos kérdés: arra gondoltam hogy én eléggé lent váltok el. Simán hagyom 1500 ról felkúszni és 2 ezernél el is váltok. Ezt szoktam meg. Mikor megvettem a kocsit 1800 alá engedve már fulladt és rángatott. Mostanra már megszokta és 1100-1200 ról gond nélkül jön fel bármely fokozatban. 875 az alapjárat. Nem lehet hogy én koptattam meg ebbe a tartományba a motort és emiatt kezdte el enni az olajat? Valószínű soha nem használták így. Okozhat ez bajt vagy lehet hogy mostantól beáll a dolog és holmi bejáratás feeling amit csináltam?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5828) emitter


emitter
őstag

sziasztok,

már többedszerre hibásodik meg a '99-es swift sedanom bal hátsó ablakemelője. Egyszer csak ott maradt, ahol állt, persze éppen lehúzva. Se le, se föl, még a vezetői kezelőzervvel sem megy. Korábban néhány nap után magától megjavult (gondolom beázhatott valami, ami pár nap után kiszáradt), de most nem hajlandó újra működésbe lendülni.
Tapasztaltatok ilyesmit? Mi lehet a megoldás?

(#5829) Rivaul válasza emitter (#5828) üzenetére


Rivaul
addikt

Szedd le a kárpitot és nézd meg a csatlakozókat. Húzd szét, pucold meg s kösd vissza. Elég egyszerű szerkezet egy ablakemelő így könnyen szemet szúr ha valami nem stimmel. esetleg ha így se jó akkor multiméterrel ránézhetsz hogy kap-e feszt. Ha nem akkor menj tovább a kábel mentén a kapcsolóig és ott is nézz szét.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5830) MunezXBK válasza emitter (#5828) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A vezetéke is vékony, fateromét már forrasztottam. Nézd meg az oszlopoknál is.

(#5831) emitter válasza Rivaul (#5829) üzenetére


emitter
őstag

ok, köszi a tippeket, hétvégén ránézek..

(#5832) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv.

Tervbe vettem, hogy a "fókám" bizonyos részeit ahol lepattant a festék bevonatom fekete carbon-fóliával(pl lökhárítók elől, hátul, motorháztető, meg talán két oldalt, a külső díszléc alatt). A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor kell új forgalmi, mert változik a színe? Elvileg két szín nem szerepelhet a forgalmiban, de azért elég nagy százaléka lenne behúzva vele.

(#5833) TaaT válasza Nordic (#5832) üzenetére


TaaT
veterán

Szerepelhet több szín, különben ennek sem lenne forgalmija :) [link]

A karbon fólia ápol és eltakar, ez a csávó is azért fóliázott mert drága lett volna kijavítani a hibákat [link]

És ő is :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#5834) Nordic válasza TaaT (#5833) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor jó...valószínű akkor zöld+fekete kerülne bele.

A képekhez meg...az első fúj, a második veszettül jó, a harmadik meg LOL :DDD.

(#5835) tomiii. válasza Nordic (#5834) üzenetére


tomiii.
aktív tag

második jó? :Y nálam valószinűleg más akkor a linkek sorrendje

(#5836) Rivaul válasza Nordic (#5834) üzenetére


Rivaul
addikt

Mehet a forgalmiba. Nekem nem carbon, hanem fekete de teljes body fóliázás van az autón, imádom! "Nagy" dög és soha nem tudják kikerülni a parkolóba :((( de szépen védi a fólia. Csillaggarázs alatt is nagyon hasznos :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5837) Nordic válasza Rivaul (#5836) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A lököst meg a motorháztetőt biztos meg fogom csinálni, viszont az oldalán nem vagyok biztos, mert nem tudom hogy mutatna a kerék körüli oldalsó idomon, mivel csak az ajtón van díszléc. Valahogy meg kellene fotóboltolni, egy képét, hogy dönteni tudjak, meg egyáltalán lássam milyen lenne így az autó összképe ezzel a gyári zöld+fekete kombóval... :U

[ Szerkesztve ]

(#5839) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Ma délelőtt be esett a kuplungom a 2005ös Mazda6 2.0 dízel mazdámba. Benyomom, akkor bent marad, de ha "kipattintom" nem esik vissza. Mi lehet? Mondjátok azt, hogy bovden pls.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5840) tomcsi23 válasza MunezXBK (#5838) üzenetére


tomcsi23
veterán

A fene, a lánctalpas speed-limit valóban hiányzott nálam. ;]

Cellpeti: igen, lehet bovden is.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5841) -v- válasza cellpeti (#5839) üzenetére


-v-
addikt

Hidraulikus a kuplungod ;)

(#5842) MunezXBK válasza tomcsi23 (#5840) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tartozol egy köszönömmel. :D

(#5843) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv emberek!
Lada topicunk nincsen? Hogy lehet ez??

Galaxy Fold 4

(#5844) Tüzi

Helló :)

Volvo 850 T5 kombija van valakinek? 2.0, 20V, turbo.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5845) Tüzi válasza Rivaul (#5827) üzenetére

Van egy általános parabola-görbe, aminek a két végén (legalul a félszáraz kenés miatt, legfelül pedig a fordulat miatt) kopik a motor. Ez elmondható minden belsőégésű motorra.
Egy átlagos négyhengeres benzines nem szereti ha 1500ról gyorsítgatnak vele, mert nincs elég olajnyomás, csapágyaknál simán elfogyhat az olaj. Egy öthengeresnek már nem annyira gáz, egy V6os meg simán eldolgozik ott is...

Azt kétlem, hogy 4000 alatt elkopott volna a blokk. Azért mert Rover, még nem macisajtból van :)
Ellenben lehet, hogy vékony olajat tettél bele, és azt kajálja kicsit... netán egy szelepszár szimering elfosta magát, vagy hasonló.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5846) Rivaul válasza Tüzi (#5845) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen a választ :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5847) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hali, adódott pár problémánk az autónkkal, biztos tudtok segíteni, én egy kicsit bizonytalan vagyok, pár napja izzót cseréltünk a 2004-es honda Civicünkben, én pedig kíváncsiságból megnéztem az olajszintet és a nívópálcán lévő maximum felirat fölött volt a szintje, bő 1-2 centivel, ráadásul korom fekete volt az olaj benne, még zsebkendőre törölve is nagyon fekete volt. A motorja dízel (1.7 Isuzu ctdi), számomra nem tűnik túl logikusnak, hogy ilyen hamar ennyire fekete lesz, viszont félek hogy a "szerelők" vagy elfelejtették vagy szimplán átcsesztek vele, szerintetek mi történthetett? És mennyire teszi tönkre a motort a túl magas olajszint?

(#5848) VegyesTamás válasza Ace owner (#5843) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ez egy szomorú dolog..

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5849) neduddki válasza Pukkancs (#5847) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

dizlnek eleg par 10km hogy fekte legyen azolaj, mew az a doga, sot ugyvegzi jol
ey olakjelemzesen kivul /amidragabb mint az olajcsere/ mashogy nem fogod kideiteni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5850) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

A munkahenger nem nyom a mazdámban, szóval csere... :O :O

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.