Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) jegenye77 válasza Mágus2 (#5100) üzenetére


jegenye77
addikt

Motorkodot nem tudom sajnos. 2003-as évjárat.
Meg akartam venni a kocsit de már lebeszéltek róla. Volt aki azt mondta a sok kilométertől lehet ilyen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5102) Mágus2 válasza jegenye77 (#5101) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha BBY vagy BBZ, akkor teljesen normális, a kartergáz visszavezetés miatt csinálja, amikor leveszed a sapkát, falsot szív. bby 55Kw, BBZ 74kw. ;)

Gondolom nem füstölt az olajbetöltőből, csak ingandozni kezdett az alapjárat. :F

[ Szerkesztve ]

(#5103) Nordic válasza neduddki (#5098) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ráhibáztál...ő rendelte(mondjuk mástól nem is nagyon lehet venni, amikor hirtelen kell). :K

DeFranco: Ezt a calciumos dolgot valahol ki tudom deríteni? Mármint hogy most olyan van-e benne? Azt tudom, hogy úgy lett rendelve, hogy az eladó a rendszerében konkrétan erre a típusra keresett rá, hogy ehhez milyen akku való.

[ Szerkesztve ]

(#5104) DeFranco válasza Nordic (#5103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

passz, rá szokott írva lenni általában, hogy ca-ca ag-ca vagy ca+-os az akku, ezen kívül gugli a barátod

én is csak könyvből vagyok okos, nem értek hozzá, annyi, hogy nyáron körbejártam a témát

(#5105) Nordic válasza DeFranco (#5104) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ilyen akksi van benne: VARTA Black Dynamic 12V 56Ah jobb+. Rákarastem a holapján az akksira, de nem találom sehol ,hogy ez most ilyen calcumos cumó lenne-e. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5106) Nordic válasza DeFranco (#5104) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Lejárt a szerkesztési időm... Meg tudnád mondani, hogy neked milyen akksi dolgozik a fókádban? Azt hiszem ma munkahelyen rá mérünk mekkora fesszel tölt a generátorom is.

[ Szerkesztve ]

(#5107) DeFranco válasza Nordic (#5106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valamelyik 'bull, nem unibull az biztos, de elég kicsi, kb. 45AH-s. ezzel vettem.

2-3 éves, amikor megnézettem, állítólag azt mondta a műszer, hogy feles, bármit is jelentsen ez, de eddig nem volt vele gondom, lekopogom

ha behal és cserélem, akkor két lehetőség van: ha befér a yuasa, akkor lehet az lesz, de elvileg nem fér be, ha nem az lesz, akkor motorcraft lesz, az 1:1-ben gyári ford akku, ehhez (is) lett kitalálva, és van rá egy forrásom a focus klubból

szerk: mérjetek rá a generátorra, ha mindent rákapcsolsz, akkor tuti deficites lesz, ez gyárilag ilyen (minden alatt mindent értek reflektortól klímáig) de amúgy rá kell hogy töltsön, meg meg kellene azt is nézni, hogy feltöltve mennyi a nyugalmi fesz-e, lásd link

[ Szerkesztve ]

(#5108) DeFranco válasza Nordic (#5105) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hozzátenném, hogy ez hosszú távon gond csak, most ettől biztos, hogy nincs baja, csak hamarabb elrongyolódik az akku majd....

(#5109) jegenye77 válasza Mágus2 (#5102) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem füstölt egyáltalán csak nekem furcsa volt, hogy majdnem leállt.
De mint kiderült 200000 fölött volt benne. Tudom sokat elmennek ezek de azért az már sok.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5110) Mágus2 válasza jegenye77 (#5109) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha volt benne olaj cserélve, akkor nem is sok. ;)

(#5111) Nordic válasza DeFranco (#5108) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Beszéltem egy ismimmel, elmondott egy két dolgot, hogy mire érdemes rámérnem, mert szerinte egy sima multiméterrel majdnem minden hibát ki lehet szűrni(sorolta itt nekem a generátort, töltést, akkor az akksiszivárgást - gondolom arra értette, hogy valami szívja e az akksimat-, önindítót - mondjuk ezt nem tudom hogy lehet kimérni). Most voltam az eladónál, akitől az akksit vettem, szerencsémre azt mondta, hogy ha netán mégis gari lesz, akkor tud rendelni helyette ilyen motocraft akksit. Igaz 2e-el drágább, de annyit ráfizetek. Viszont azt is mondta, hogy azért is adta ezt a Vartát, mert eddig sosem volt vele garis baj, ráadásul az összes ilyen calcium vagy calciumszilicium betétes.

[ Szerkesztve ]

(#5112) DeFranco válasza Nordic (#5111) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem azt mondtam, hogy nem jó a varta, hanem azt, hogy meg kell nézni jó-e :)

laikus vagyok én is, csak együtt gondolkodni tudok veled, meg megosztani amit összeszedtem

mielőtt viszont bárhova elviszed, abból baj nem lehet, ha rámérsz, főleg, ha van hozzá iránymutatásod, hogy hol és mit kell mérni, és esetleg arra is, hogy hogyan kell értelmezni

menniyért hozzák a motorcraftot? ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#5113) Mágus2 válasza Nordic (#5111) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem volt a Vartával gond. 1.5 éves korában hirtelen elhunyt. Terhelés alatt kemény 3V tombolt benne, 2 nap alatt gariban cserélték. Feltöltötték és a terhelés teszten elvérzett.

Varga Silver Dynamic 74Ah 750A

[ Szerkesztve ]

(#5114) DeFranco válasza Mágus2 (#5113) üzenetére


DeFranco
nagyúr

némmáráerrepls: [link]

mit gondolsz? ez valami nagyon rohadt rohadás, vagy így néz ki egy 9 éves autó alja? szerelő szerint OK

(#5115) #81556480 válasza DeFranco (#5114) üzenetére


#81556480
törölt tag

ezzel szerintem semmi gond. Ez csak vak rozsda a vastag fémeken.

(#5116) Mágus2 válasza DeFranco (#5114) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Normál állapot. ;)

Hááát, öööö, az excentrikus csavart már csak flex segítségével lehetne kicserélni, de amíg nem kopog hátul, és nem zabálja a drága gummát, addig maradhat minden így. :K

[ Szerkesztve ]

(#5117) DeFranco


DeFranco
nagyúr

OK, köszi srácok :R Gondra akkor reálisan ne számítsak jó pár évig emiatt, ugye?

(#5118) #81556480 válasza DeFranco (#5117) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem ezek a dolgok fognak szétrohadni hanem mondjuk a küszöb meg a sárvédőív, ami meg belülről rohad azt meg nem látod csak ilyen endoszkóp izével .

(#5119) DeFranco válasza #81556480 (#5118) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sárvédőív rohad, az focus betegség, nem vészes még javítva lesz tavasszal-nyáron ha lesz hol, nincs átrohadva, ennél jóval lightosabb felületi rozsda van kívülről pár centis részen, persze lakkot ledobta, ajtó alja szintén típushiba, más nincs, ezek még időben meg lesznek fogva ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5120) DeFranco válasza Mágus2 (#5116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

re:szerk: ha a 3. képen levő csavarra gondolsz, attól én is féltem, de nyáron futóműves sikerrel lazította-szorította az anyát, tehát csodák-csodája nem rohadt be...

(#5121) Mágus2 válasza DeFranco (#5120) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor gyorsan vetesd le, és nyomjál a csavar mellé gépzsírt. :K Van egy vágás a csavaron hosszában, abba ül be az excentrikus alátét, oda bejut a víz és az egész berohad.

(#5122) DeFranco válasza Mágus2 (#5121) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, legközelebbi szervíznél vagy futóművesnél megcsináltatom... wd40-et nyomott bele a srác

szerk: gugliztam, de nem találtam meg amit írsz, hogy hogy nézhet ki... nincs róla képed véletlenül, hogy hogy áll ez össze?

[ Szerkesztve ]

(#5123) Mágus2 válasza DeFranco (#5122) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csavar
Alátét

az alátét nem tud elfordulni a csavaron, A futóművön kialakított fülekbe belekapaszkodva húza a lengőkart, vagy tolja, attól függően melyik irányba fordítod a csavart. az anya a végén csak biztosítja a pozíciót.

Nem árt megjáratni a csavart is(lekjobb kivenni és megkenni, mint a lekváros kenyeret), de akkor ki kell fizetned a geometriát, mert nem fogja tudni pontosan oda visszatenni szemre, ahol volt.

[ Szerkesztve ]

(#5124) DeFranco válasza Mágus2 (#5123) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és ebbe a vájatba tegyek gépzsírt? anya lazít (levenni gondolom nem szükséges) zsír be, és anya vissza?

re:szerk: ilyen fizetős mókákba most nem mennék bele, elég lesz megzsírozni is... az is pénz lesz, mert inkább futóműveshez viszem el, és egy 3-5k-t el fog érte kérni, de legalább tudja, hogy meddig lehet húzni-feszíteni ha nem enged

[ Szerkesztve ]

(#5125) Mágus2 válasza DeFranco (#5124) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A WD kiszárad, a gépzsír nem. ;)

(#5126) DeFranco válasza Mágus2 (#5125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem. gépzsír. ezt nem is vontam kétségbe, azt mondtam, hogy wd-t tett bele, mert éppen az volt kéznél, és nem az volt a kérdés, hanem a balra húzás, ezt csak bónusz megnézettem vele, meglazította, örültem, visszahúzta, előtte nyomott bele wd-t hogy megnyugodjak.

a balra húzás miatt meg vehettem egy garnitúra gumit, mert szálhúzódásos volt a debica amin vettem az autót, szóval két garnitúra új gumival kezdtem az autótulajdonlást... hiányzik az ára nagyon...

(#5127) neduddki válasza Nordic (#5103) üzenetére


neduddki
nagyúr

J!

eznem rahiobazas ez atudas:- ) en nagyon birom az oreget ha barmi naj van aegybol a megodat keresei:- )
motograft az a ford udvari jposzaga jominiosegu cuccokat gayrt

udv

neduddki

mod: exexexKiksig: fogd a felexet oszt darbold fel ebbo ma jootos oh an eleszen....:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5128) DeFranco válasza neduddki (#5127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt van a flex, csak hova ássalak el ha végeztem? ;]

(#5129) neduddki válasza DeFranco (#5128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

raulok a krokusz tozsdaette darbjaira mod: hullajara:"- )

udv

neduddki

mod: en mar csak ott sozktam

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5130) DeFranco válasza neduddki (#5129) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon vidám vagy, orczyn tankoltál?

szerk: én kiszámoltam, legalább 64 litert kellene tankolni, hogy megérje oda elmenni... így kihagyom

[ Szerkesztve ]

(#5131) Nordic válasza DeFranco (#5112) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Még egyelőre csak érdeklődtem, hogy tud-e rendelni, árat nem kérdeztem addig, amíg ki nem derül, hogy mi a gond. Amúgy az általad linkelt oldalon néztem én is az árat, a jelenlegim 18k volt, ezért mondtam tippre a +20k-t. Ami lehet kicsivel több lesz, hisz a használt úgyis ráteszi az eladó. Viszont muszáj vagyok ott megoldani, mivel a gari oda szól.

Telefonos segítségem van amúgy, így ha valamit nem fogok tudni kimérni, akkor lesz help. Az a baj, hogy hirtelen kellett az akksi, amúgy lett volna ismerős, aki hozott volna nekem Ford szervízből gyári akksit, csak arra várni kellett volna 2 hetet(pont ünnepekre szart be :((( )

(#5132) DeFranco válasza Nordic (#5131) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindig pont a legrosszabbkor szarik be... megtennéd, hogy lejegyzeteled az értékeket és beírod majd ide, ha van rá mód? kiváncsi lennék...

(#5133) Nordic válasza DeFranco (#5132) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

oké....megpróbálom.

(#5134) neduddki válasza Nordic (#5131) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

lajos bacsinal hatul vna rgy ctek 5k-s gondolom azt ajnalotta O is elsore:
amugy megvegel vmi epeszu totltlo es rakd fel a garazs mennyezetere:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5135) jegenye77 válasza Mágus2 (#5110) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha megvolt adva neki minden akkor mennyit bírnak ezek?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#5136) Mágus2 válasza jegenye77 (#5135) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha mindent megkapott, akkor még jó 200 000km van benne. ;) 400 körül simán elmennek.

(#5137) Nordic válasza DeFranco (#5132) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na méricskéltem egy keveset.

Alapból 12,44V-öt mértem az akksin, itt állt az autó(erre még pár óra múlva rámérek, hátha valami leszívja az akksit). Beindítás után alapjáraton 14,77V-ot mértem, nem ment semmi fogyasztó, de mikor felkapcsoltam a világítást, illetve a fűtést, ez az érték nem változott. Mérjek még valamit?

(#5138) neduddki válasza Nordic (#5137) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez kb lophallos azt kell inkabb merni hogy inditaskor mennhyir esik el a feszutseg:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5139) Nordic válasza neduddki (#5138) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az utóbbit azért mértem, mert kíváncsi voltam mennyivel tölt a generátorom. Amit DeFranco kolléga linkelt oldalt, aszerint ez a 14,77V már sok töltéskor. Ezt a feszkó-leesést hogy mérjem ki? Menjen pl a világítás is vagy csak simán egyéb terhelés nélkül?

(#5140) DeFranco válasza Nordic (#5139) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tippre (de ez csak tipp) pont ez az a magasabb töltőfesz amiről beszéltem, itt akár normális is lehet, ezért kell a spec. akksi

(#5141) DeFranco válasza Nordic (#5137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem azt hiszem 14,5 volt a fesz alapjáraton, illetve amikor az intelligens töltő feltöltötte, közvetlenül a töltés befejeztekor, onnan esett vissza 12,5-re lassan pár perc -egy óra alatt

12,6-12,9 között kell azt hiszem lenni nyugalmi állapotban a nagykönyv szerint*

olvasd: [link]

A Ford előírása alapján ebben a rendszerben az ezüst-kalcium akkumulátorok használata kötelező. (Ezeknél az akkuknál - hagyományos rendszerben - a 14,4 Volt helyett némileg magasabb, 14,8 Volt töltőfeszültség az előírás. Meglehet, hogy véletlen csupán, de mi nemegy esetről tudunk, amikor 2-3 év után cserélni kellett az akkut. Az innováció célja éppen az akku élettartamának növelése.)

Szerintem a 14,77 rendben van, de a 12,44 véleményem szerint kevés, ez nem 100-as akksi a neten ehhez a nyugalmi feszhez 75%-os állapotot írnak. Feltéve hogy fel van töltve.

Valami nem kóser, minimum fel kellene töltened, és úgy rámérni. Lehet, hogy bezavar, hogy hideg van, majd jönnek nálam okosabbak, de ez így nekem nem tetszik.

Amúgy nyugalmi állapotban nekem is 12,4 a fesz, de nekem még indítja az autót, 3 éves az akku, és 44AH-s, azért az nem mindegy.

*Dr.Zoo mondott nekem olyat is, hogy 13-14V között kell lennie, amit akkor megtaláltam valahol, de most nem találom, ellentétben a 12,6-12,9-cel, ne kavarjon meg, de ne is lepődj meg ha ilyet találsz

[ Szerkesztve ]

(#5142) neduddki válasza DeFranco (#5141) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

p.s. bocsika:- )))

mod: a forrasodra utraltram... lemaradtal...?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5143) DeFranco válasza neduddki (#5142) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mitnyivákósz? mit nem mondtam jól te kuvikos?

re:szerk:1: felajánlotta a segítségét önzetlenül, jön tölteni, mérni, bikázni, ingyen, tehát joke is not on him... 2: írtam, hogy anno tudtam validálni meg cáfolni is amit mondott, most meg nem találom, hogy mi alapján validáltam, ezért kezelje fenntartásokkal, nem azért mert Zoo mondta, hanem azért mert most nem tudom alátámasztani

[ Szerkesztve ]

(#5144) DeFranco válasza neduddki (#5142) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy meg mi van már a töltőteszteléssel? rámértél már, vagy feleslegesen utaztam át a fél országot miattad?

(#5145) neduddki válasza DeFranco (#5144) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen

udv

neduddki

p.s. :- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5146) DeFranco válasza neduddki (#5145) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ABE meg kaparta a falat, hogy nem vettem neki töltőt... eh... kígyót melengetek a motortérben...

(#5147) Nordic válasza DeFranco (#5141) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

" Előfordulhat azonban, hogy áramköri hiba nincs, a Smart Chip viszont rosszul dolgozza fel az információkat, és helytelen terheltségi jelet közvetít a vezérlőegységnek. Ebből alapjárati ingadozások, akár spontán gázadások is létrejöhetnek. " - ez kicsit meglepett, nekem is van ilyen fordulatszám ingadozás, néha nem tudja tartani az alapjáratot, és ingázik 500-1000rpm között. Erre eddig mindenki azt mondta, hogy szar az alapjárati motorom(erre utaló hibakódot üt be a computer), aztán e leírás szerint, lehet, hogy mégse.

(#5148) DeFranco válasza Nordic (#5147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez lehet fojtószelep tisztítás (azt hiszem ez a neve, vagy alapjárati szelep? vagy ez ugyanaz?), illetve ha ez nem, akkor ennek beállítása (komputeres mérés szükséges) és utána alapjárati motor csere... meg még 100 más biztos, én ezeket láttam

leginkább a tisztítás szokott bejönni úgy tudom

nekem olyat csinált anno, amikor megvettem, hogy klímázva a dugóban terhelve (tehát klíma megy, és mellette dugóban indul-megáll-indul-megáll, vagy esetleg kis utcákon lassú kanyarokban, tehát amikor nyomod a kuplungot és még a fékkel is terhelsz (rásegítő) beesett az alapjárat 500 alá, volt hogy egész 300-ig is, egész belerázkódott a motor. Na, ez meg szoftverfrissítés volt, a fentieket játszottuk végig sikertelenül, végül a szoft csere oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#5149) DeFranco válasza DeFranco (#5148) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nédda: [link]

(#5150) Nordic válasza neduddki (#5138) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megnéztem. Indításkor 9,1-9,2V-ra esik vissza a fesz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.