Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Igazából egyet kell értsek a cikkel. Ez tényleg csak egy új bőr lett az előzőn, még ha belülről máshogy is készült el a készülék javítás szempontjából szinte teljesen megegyezik tudásra a 13-al.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2) Tibee86


Tibee86
veterán

Hétvégi buli topik indul!!!

(#3) syIex válasza Tibee86 (#2) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem ki fog az tartani jövőhétre is... :DDD
14 Pro / Max topic még a mai napig elő elő forduló "vendékkel'" rendelkezik. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4) Szabi®


Szabi®
addikt

Sajnos a cikkben linkelt hozzászólás saját tapasztalatok alapján nemigen fedi a valóságot, ezt 14 évnyi Amerikában tartózkodás után mondom.
Ők is ugyanúgy preferenciák alapján választanak, mint mi, ott is vannak komplexebb elvárások, és kevésbé összetettek, mint ahogy itthon is.
Sőt az iMac gépeket a fiatalabbak ott támadták a legjobban a világon az utóbbi 5 évben, a gyenge grafikai teljesítmény, és a nívósabb "AAA" játékok szegényes felhozatala miatt. (tehát elvárások vannak ott is)

[ Szerkesztve ]

(#5) syIex válasza Szabi® (#4) üzenetére


syIex
veterán

Hát aki Mac-et vesz játékra az meg is érdemli.. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#6) Szabi® válasza syIex (#5) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha azt kommunikálja egy cég, hogy ez a legjobb mindenben, meg a leggyorsabb is, akkor legyen alapja is nem ?
Ez akkor lenne noobság, ha konkrétan azzal lenne egy iMac reklámozva, hogy ne! játssz rajta, mert gyatra a játékok alatt a teljesítménye. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) jbcs


jbcs
tag

Szódával elmegy.

(#8) Luck Dragon

Most inkább 13-ast választanám .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9) nozs23


nozs23
addikt

Az egyeduli emlitesremelto az a szin. Szerintem evek ota a legjobb szin a piacon.

(#10) AxBattler válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, most én is elgondolkodtam.... egy 11-esen. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#11) Ricardo válasza Szabi® (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

Fenntartások nélkül benyelni a reklámot finoman szólva is naivitásra vall

(#12) 485


485
aktív tag

"Dedikált zoom kamera nincsen, fotózás előtt nagyítani egyébként csak digitálisan lehet."
2x-es optikai zoom van, nem?

(#13) viragdani01 válasza 485 (#12) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Csak a Pro modellben, ott a 48 MP-es szenzor közepét vágja ki a 2X-hez. Ebben nincs.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#14) Szabi® válasza Ricardo (#11) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor ez igaz az iPhoneok teljesítmény marketingjére is ? Már ami a sokszázalékos teljesítménynövekedésről szól :F

Mellé raktam a 11-es iPhonét is. Így reprezentatívabb. Nem sok difi van, akkor ezt is fenntartásokkal kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#15) nozs23 válasza Szabi® (#14) üzenetére


nozs23
addikt

Igen. Es? Igazabol nem versenyeznek senkivel. Marketing szoveg mindig bullshit. Minden gyartonal.

(#16) joey04 válasza Tibee86 (#2) üzenetére


joey04
titán

Gyorsan felpörgött :DDD

(#17) jbcs válasza nozs23 (#15) üzenetére


jbcs
tag

Az Apple ebben különösen erős...
Nem fejleszteni kell, hanem a marketing osztályt tovább erősíteni. Az Apple is ebbe az irányba mozdult láthatóan...

(#18) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

Aki szereti az Apple telokat annak ez biztosan jo lesz

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#19) Szabi® válasza nozs23 (#15) üzenetére


Szabi®
addikt

"Igazabol nem versenyeznek senkivel.""

Dehogynem. Minden egyes bemutatott készülék az elődjével versenyez nem ? Még házon belül is ... Amikor 4 készülék közt alig van difi az két dolgot jelenthet, vagy a 11-es iphone volt nagyon erős, és számottevően nem tudták megugrani, vagy nem fejlesztettek cpu fronton. Számok alapján inkább utóbbi narratíva a valós.

[ Szerkesztve ]

(#20) nozs23 válasza Szabi® (#19) üzenetére


nozs23
addikt

Szerinted hány iPhone vásárló nézi össze a Geekbench eredményeket? Sok érdekük nincs abban, hogy nyers erőben előrelépjenek, mert így is messze mindenki előtt vannak. És mindenre is elég, amit egy telefonon csinálni akarsz. Konkrétan 4K Dolby Vision videót tudsz rajta szerkeszteni és vágni, ha ilyen fétised van.
Illetve amit még nem látsz ezekből a számokból, hogy energihatékonyságban elég sokat fejlődtek még úgy is, hogy nyers erőben nem egetrengetőek a year-to-year updatek.

(#21) mad823


mad823
őstag

Tulajdonképpen szerintem az van, hogy évente felesleges is ennél markánsabb fejlesztéseket eszközölni, ugyanis azokból a hülyékből vásárlókból nincs túl sok, akik évente cserélgetik a telefont. A kétévente cserélgetők már sokkal többen vannak, ergo ennyi időnként pont bőven elég szemmel is látható fejlesztéseket hozni, hogy legyen mire upgradelni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Hallosz


Hallosz
senior tag

Már minden bőrt lehúztak róla, így kommentelni sincs mit :) :R
Az ütközés észlelés és műholdas vészhívás hasznos, de ezt jónéhány autó is tudja iPhone nélkül is.

Mert lakni, muszáj.

(#23) Luck Dragon válasza AxBattler (#10) üzenetére

Az is egy megfelelő alternatíva , ha a tudása amit nyújt számodra megfelel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) ujvendeg válasza Szabi® (#4) üzenetére


ujvendeg
tag

Szabi Kolléga! Kellő tisztelettel! Ez egyszerűen így értelmezhetetlen. Én is éltem ott - de már eleve, az ország méretéből, és a földrajzi irányok Európában alig elképzelhető távolságából, a távolságból is - is! mondom - következik, hogy az életszemlélet, és minden, ami ebből levezethető teljesen más a nyugati parton, mint a keleti parton. Innen-felől - legalább nyomokban - sokkal inkább felfedezhető az európai szemlélet, mint az első főváros tájékán, amin ott ezer km-eket, azaz mérföldeket értenek. Magyarán és röviden: nincs, nem létezik ilyen fogalom, hogy az "amerikaik nézete", az "amerikaiak szokása" - homlokegyenest más szellemű észak, más dél, más kelet, más nyugat, vadidegenként néz egy farmer egy nagyvárosi polgárra, tehát pl. az Iphone-al kapcsolatban még csak halvány kérdés, gondolat, vélemény sincs olyan jelentőséggel, mint mifelénk, arról most nem is beszélve, hogy az Iphone európai kontingenségnek nagy része Kínában és Indiában készül. Ha annyira muszáj leegyszerűsített, sarkos, ellentmondást nem ismerő véleményt írni, azt mondanám, egy Iphone milyensége a középréteg számára kb. annyi jelentőséggel bír, mint a tej csomagolása. Ott ez a minálunk kiváltképp szánalmasan imádott tárgy a mindennapok velejárója, s ha nem tetszik, elhajítják, és vesznek másikat: aki ezt ott nem engedheti meg magának - mert ilyenek is vannak, bőven - a legalsó társadalmi réteg. A rajongók számára pedig mellékelek egy angol informatikai szaklap tesztjéből kivágott fotót, mondjuk: találja ki, melyik kép készült makro módban Iphone 14-el, merthogy a másik egy Xiaomi 12X makro-fotója, egy kaktuszról. Igen, az értékelhető fotó nem Iphone-fotó. Nem fogok esküt tenni, mert nem szoktam nagyokat mondani. És a Xiaomi éppen nem a szívem közepe, de kicsikét értek a mobilhoz. Ha... de ez sem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#25) hegedus001 válasza AxBattler (#10) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Az asszony 2-3 hónapja vett egyet. Megunta a (cseszegetést részemről :DD ) régi Huawei P20-at már. Gombja is kiesett már :D

A kijelzőn kívül (ami csak szerintem nem az igazi (i13 mini amoled utáán) ) mindene a mai napig helytáll. A kamera az amiben már érezhetően van elmaradás, de bőven szép képeket tud lőni elég fény mellett. :) nagyon jó telefon az nekem csak a méretével van bajom, batár nagy :D

(#26) Szabi® válasza ujvendeg (#24) üzenetére


Szabi®
addikt

ujvendeg Kolléga! Sikerült kissé kisarkítani, és bővíteni a hozzászólásomat, és annak lényegét.

" nincs, nem létezik ilyen fogalom, hogy az "amerikaik nézete", az "amerikaiak szokása" - "
Akkor olvasd el figyelmesen, mert én egyik megfogalmazást sem használtam, reagáltam egy a cikkben linkelt hozzászólásra. Azt meg hogy az Amerikai vásárlóerő bizonyos preferenciák alapján dönt vásárlás terén megintcsak igaz. Nem tudom te hol éltél, mekkora részt jártál be, az erős ferdítés, hogy az amerikaiak "kézmosás" szinten vesznek ilyen eszközöket, mintha csak zoknit vennének.
Ezt te sem gondoltad komolyan, egy olyan országban, ahol egy 18 éves középiskolásnak már több ezer dollárnyi hitele van ... De erről elvitatkozhatunk naphosszat, hogy miért nincs a másiknak igaza.
Viszont ha szted az én hozzászólásom "értelmezhetetlen" akkor az is az, amire írtam reagálásként. Abban igazat adok, hogy ez a brand nálunk bőven túl van értékelve, de nem is bírunk akkor vásárlóerővel mint ők, és le is vagyunk maradva sok tekintetben attól az országtól. Tehát náluk egy Bugatti Veyron sem vált ki kb. semmilyen ovációt.

[ Szerkesztve ]

(#27) markknight


markknight
veterán

Hatalmas szégyen, hogy ezt így kiadták, de nagyobb hogy beraktak egy 14 plust is a palettára. Aki egy kicsit is járatos és van józan esze, az nem fogja megvenni ezt a készüléket, kőkemény pénzkidobás. Inkább a 14 Pro vagy a sima 13, esetleg a 13 pro.

(#28) AxBattler válasza markknight (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

Aki egy kicsit is járatos és van józan esze...
... az a kifutó évadokból választ magának iPhone-t. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#29) janeszgol válasza Luck Dragon (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem. Már több YT videó alatt is kifejtettem a véleményem. 13 PM vs 14 esetén természetesen a 13PM a nyerő.
Viszont a 13 vs 14 esetén a +2 GB ram bőven megéri a 60 ezres felárat szerintem. Már aki 2+ évben gondolkodik ilyen drága telefonnál. Aki kettő évente cserél, az vegyen sima 13-at a 14 ellenében.

(#30) waccamár


waccamár
senior tag

Csak ugy bedobom: A 13 vs 14 vitaban kimaradt meg a 14 elonyere szolva a jobb javithatosag miatti atgondoltabb osszeszereles.

(#31) Luck Dragon válasza janeszgol (#29) üzenetére

Ebben igazad van. Részemről azt hittem , hogy 13PM már sehol sem kapható már . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) jack982


jack982
aktív tag

ez egy túlárazott kaki :DD
főleg a kamerája, tiszta lensflare.

(#33) Richie86


Richie86
senior tag

Mindig bizonyosságot nyer, hogy jó ötlet volt beruházni augusztusban a 13 Pro-ra :DD

(#34) Szabi® válasza nozs23 (#20) üzenetére


Szabi®
addikt

Azt lehet hogy nem nézik, viszont ebben a cikkben benne van, mint tesztelési tényező.
Igen ne legyen jelentős fejlődés minden évben, ez jogos, és gyorsak is ezek a készülékek.
De a sebességbeli visszalépést mi indokolja ? :F

Merthogy itt a sima 13 eszerint erősebb, mint a 14. Minden teszt fázisban ... Kevesebb rammal ..

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol válasza Richie86 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

2022 év vétele volt. Persze akkor még nem tudtuk, hogy ez lesz. (Bár amúgy is az volt. A 13 Pro egy baromira jó vásár volt mindig is.)

(#36) janeszgol válasza Luck Dragon (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

13 Pro*
Nem a PM

(#37) Richie86 válasza janeszgol (#35) üzenetére


Richie86
senior tag

Korábban úgy voltam vele, hogy megvárom a 14-est, és akkor eldöntöm, hogy azt veszem, vagy ha nem annyira nagy durranás a 13-at/13 Pro-t. De július vége felé olvastam azért sok helyen, hogy várhatóan nem lesz nagy újdonság a sima 14, a 14 Pro meg drága lesz, illetve várható egy áremelés is (a régebbi modellekre is egy árkorrekció). Szerencsére komolyan vettem ezt a "pletykát" s végülis be is jött. Ma már áldom, hogy így döntöttem :))

[ Szerkesztve ]

(#38) Ricardo válasza Hallosz (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

"de ezt jónéhány autó is tudja iPhone nélkül is."

De az autó nem jelez a hullámvassúton. :DDD

Komolyra fordítva. Látszik hogy a sima verzió "mostoha" gyerek. Az hangsúly a pro/pro max vonalon van. Ha kell fejlődés, vedd meg a drágábbat.

(#39) janeszgol válasza Richie86 (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Én még mindig azt mondom, hogy sima 13 vs sima 14 között én a sima 14-et venném. Megéri a felárat. Viszont ha valaki kétévente cserél, annak nem éri meg. A 13 Pro az mindig is jó vétel volt és maradt is az.

[ Szerkesztve ]

(#40) Richie86


Richie86
senior tag

Igen hosszútávon persze időtállóbb a 14. De a 13 Pro-val nem veheti fel a versenyt. Jó sokáig megtartom az biztos.

(#41) Luck Dragon válasza janeszgol (#36) üzenetére

Igen én is arra gondoltam , csak elírtam PM-re :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) LurkerSheik válasza Richie86 (#40) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Miután a soc ugyanaz az i14p semmivel sem lesz időtállóbb mint a 13 pro.
A gyengébb kijelző és magasabb árral pedig még rosszabb vétel
is.
i13pm is van ráadásul babakékben.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#43) janeszgol válasza LurkerSheik (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

A memoria miatt az, illetve szoftveresen is azza teszi majd az Apple. Lasd 13, 14 kamera szoftveret mar most.

(#44) judas13


judas13
addikt

13-ast is tettem a kosárba, /minit/.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#45) Gáben81


Gáben81
senior tag

Én csípem az Apple-t, van is több cuccom, elégedett is vagyok velük, de ezért nem
adnék egy lyukas garast sem :) .

(#46) icecave válasza Gáben81 (#45) üzenetére


icecave
nagyúr

Én sem, de nem is én vagyok a célközönség. Amióta pro vonal van, más nem jön számításba, 120Hz-et nagyon meg tudja szokni a szem, onnantól "nincs megállás". Nemrég, még áremelés előtt vettünk egy M1-es ipad air-t, mák,hogy az asszony használja, én meg ha ránézek, a 60 Hz miatt úgy látom,hogy szaggat, pedig abban aztán van erő rendesen, de pusztán a képtrissítés miatt nem érződik számomra.

(#47) ujvendeg válasza Szabi® (#26) üzenetére


ujvendeg
tag

Szabi úr, őszintén sajnálom, hogy félreértjük egymást, nyilván bennem a hiba, mindazonáltal az "amerikai" - kisbetűvel írandó. Sőt: egy rövid kis kioktatásban nem kellene beleszőni alapvető ellentmondást: ha a középiskolások úsznak a hitelben (ez üres általánosítás), hogyan lehetséges, hogy pár év múltán ők lesznek az óriási vásárlóerő. Egy kicsi, húszmilliós országban is nyilvánvalóan nagyobb a vásárlóerő, mint nálunk. Nem itt a helye, ideje, hogy kitárgyaljuk egy birodalom méretű ország gazdasági állapotát. Még egyszerűbben igyekszem fogalmazni: vannak olyan gazdag rétegek, sőt az Államoknak olyan gazdag, országnyi tájegységei, amelyekről ugyanezen hatalmas ország egészen másik részében élő polgárai sem álmodhatnak amazok lehetőségeiről - nemhogy mi, magyarok, a mi különlegesen nehéz történelmünkkel. Megismétlem, tartom: van a mi népünk létszámánál jóval nagyobb létszámú amerikai társalmi réteg, jobb híján nevezzük felső-középosztálynak, akik számára a mifelénk műszaki értelemben teljesen indokolatlanul istenített Apple-termék "eldobható" papírpohár. Ha "beszélgetni" óhajtana velem, állok elébe, de műszaki, számítástechnikai, mérnöki tényeket kérek, és nem hitet egy telefonmárkában - mérnöki szempontból egy Iphone és egy android alapú készülék - a kamera-szettet kivéve - annyiban hasonlítható össze, mint pl a vadalma és a narancs: mindkettő gyümölcs, és ezzel végeztünk is: másban nemigen hasonlítanak. Egy zárt rendszer, egy bizonyos alapokon - amelyből egy giga-cég egy sorozatot futtat, ezzel szemben - találomra mondom - pl. a Samsung csak Európában kb 70 féle típust tart piacon. Ugye, nem kell megkérdezni ezek után, hogy mi is az innováció. Sajnálom, hogy nem jelent meg a kicsiny kép, megdöbbenne, hogy egy Xiaomi 12X makrofotója mennyivel inkább fénykép, mint a 14-es makrója, tehát még a kamerától sem esnék hasra, noha a Xiaomi telefon-ontó cég még véletlenül sem próbálkozik az amerikai piacon, mivel ott a tapasztalat: amint innovációban, minőségben, formában, és lényegében minden másban, s ezzel főképp az eladásokban a Huawei megelőzte az imádott Iphone-t, abban a pillanatban - abszolút mondva csinált okból - meg is ásatták a céggel a saját sírját. Száz példát mondhatnék, de tán a legismertebb: a maga idején oly népszerű S10e: eleve más processzorral került át az óceánon, és nyilván tudja, volt egy 5G-s verziója is, csak nem Európa részére. Mi értelme volt az évekig tartó fölényeskedésnek, hogy nem hajlandók áttérni a type-C kábelre - most, bár fogcsikorgatva, bejelentették, hogy jó két hónap múlva ezt a kábelt adják - mert a teljes európai piacot elvesztették volna, a Google az EU-tól - kis túlzással - hetente kapja a sokmilliós büntetést adatgyűjtésért, angol nyelvű lapban alig egy hónapja jelent meg, hogy rólunk, felhasználókról, a Google gyűjti a legtöbb adatot - és erre hivatkozva akasztották le a rendszerükről a Huawei-t, az pedig, (nem ön írta), alig egy hete jelent meg, és nem kevés magyar lap is átvette a hírt: az Apple 14%-al emelte az Iphone árait. Az állandó célozgatás pedig, hogy nálunk ez vagy az a telefon drága - minősít. Mert a tény az, hogy egyetlen európai országban sem olcsóbb lényegesen, sőt nem egy országban elég komoly összeggel drágább. S a drágítás legelsősorban a gyártóktól ered. Egy szellemes tesztelő írta ezeken az oldalakon, hogy a Xiaomi-nál működik az átcímkéző gép. Ez igaz. De egy példány van belőle az Apple-nek is. A 14-es igen komoly haladás a 13-hoz képest: kár, hogy ennek tényleges nyomait én pl. alig találom. Abban egy szóval sem vitáztam, nem is vitáznék: az Államokban a gazdagok, a valóban gazdagok, a magyar leggazdagabbakhoz képest csillagtávolságra vannak, de a nyomorult szegények semmivel sem rendelkeznek reménytelibb kilátással, mint Európa szegényei. A gépkocsikat pedig végképp ne tessék hasonlítgatni, mert az már kezd mókás lenni....Egyébként az "ős", amire Henry Ford azt mondta: kerekekre ültettem Amerikát, egy magyar mérnök, Mr. Galamb műve....

(#48) zzola válasza Richie86 (#33) üzenetére


zzola
félisten

+1! Én nyáron váltottam 13P-re, megelégedéssel!

(#49) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy fogják tálalni az USB-C-t jövőre.

(#50) Tibee86 válasza turbulencia8 (#49) üzenetére


Tibee86
veterán

Remélem csak egy átalakítóval a dobozban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.