Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) rayoliviero válasza TaaT (#5949) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, akkor ez a része rendben.

(#5952) Rivaul válasza rayoliviero (#5948) üzenetére


Rivaul
addikt

16k neked olcsó 5 liter "valamiért"??? :Y

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5953) rayoliviero válasza Rivaul (#5952) üzenetére


rayoliviero
veterán

:D

(#5954) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy az autó random pillanatokban elkezd felpörögni, majd normalizálódik a fordulatszám? Pár pillanat az egész, nem tudom mitől lehet. Talán nem is az ingadozás a jó szó, hanem mondjuk haladok egyenletesen, nem gyorsítok és egyszer csak elkezd pörögni, majd visszaáll, mindezt pár másodperc alatt.

Ez lehet rosszabb minőségű üzemanyag miatt?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5955) tomcsi23 válasza Winne (#5954) üzenetére


tomcsi23
veterán

Eddig 2 esetben találkoztam ilyennel:
1. jeges úton;
2. amikor a végét járta kuplung.
Részemről esetleges 3. lenne, ha automata váltós a gép és a váltó kezdi el beadni az unalmast.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5956) Winne válasza tomcsi23 (#5955) üzenetére


Winne
nagyúr

A 3 közül a 2-es számú marad akkor valszeg...

Ha elviszem szerelőhöz ez látszik egyből?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5957) Rivaul válasza Winne (#5956) üzenetére


Rivaul
addikt

A szerelő érezni fogja. De te is tudhatod ha átgondolod mennyire kemény, hol fog stb.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5958) -v- válasza Winne (#5956) üzenetére


-v-
addikt

Nem látszik, szét kell bontani az egész kuplungot hogy lásd mennyi van még rajta, de ez teljesen egyértelmű amúgy, nem tud más lenni.

(#5959) Winne válasza Rivaul (#5957) üzenetére


Winne
nagyúr

Most ezt még nem lehet megmondani, mert ritkán csinálja és nem ugyanazon a fordulaton, ahogy észrevettem. :F

@(#5958) [rvilike]: pont ettől tartottam. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5960) -v- válasza Winne (#5959) üzenetére


-v-
addikt

Magas fokozatokban csúszik meg először a kuplung, ha ezt csinálja veheted az újat. :K

(#5961) DeFranco válasza -v- (#5960) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na akkor most azt mondd meg, hogy mitől fog magasan a kuplung? ha jól tudom, az elkopott tárcsa miatt (hamarabb elengedi a két tárcsa egymást)

ez viszont akkor törvényszerű, hogy először elkezd egyre magasabban fogni, aztán csúszni, vagy ez is az is, vagy nem vagyok sikeres ember?

(#5962) -v- válasza DeFranco (#5961) üzenetére


-v-
addikt

Ja, ahogy kopik úgy fog egyre magasabban, aztán 1x csak megcsúszik és mehet a csere.

(#5963) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv

Venni szeretnék egy akksitöltőt. Tudnátok mondani valami megbízható típust? Nem gond ha van egy kicsit több tudása is, mint az alap töltés funkció ;).

(#5964) neduddki válasza Nordic (#5963) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ctek, accumate

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5965) Rivaul válasza Winne (#5959) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy normális szerelő meg fogja tudni mondani szétszedés nélkül is, főleg ha már olyan állapotú hogy ilyeneket csinál kopás miatt. Nekem csere előtt 1 évvel és 20 ekm-el megmondta próbakörből hogy baj lesz vele. A puha kuplung ami az alsó negyedtől/harmadtól fog az ami stimmel elvileg, ha ez változik akkor azért azt érezned kell. Ne megszokásból figyeld. Jellemzően csak akkor tűnik fel a szar kuplung ha egy jóba átülsz...


Nordic

Nekem a tecsós 5 piros ledes töltő teljesen rendben van évek óta. Nem kell olyan sokat tölteni az akkukat. Persze ez anyagiak függvénye. Bár ez a második ilyenem mert az első ahogy ráraktam az aksira kigyulladt a ge..be :DDD Vásárlás után fél órával vittem is vissza. Kérdezik hogy mi a baj? Mondom ha a fél méteres lángcsóva és a dobozon keresztül is érezhető műanyagszag nem számít akkor semmi :)) Ez már visont bírja.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5966) neduddki válasza Rivaul (#5965) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mod csak ezt emered?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5967) tomcsi23 válasza neduddki (#5966) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bezzeg, ha aldit/lidl-t írt volna, mi?! :)
Jó kis klón töltők. Egy ideje nem láttam aldiban, pedig figyelem, majd talán ősszel. :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#5968) Rivaul válasza neduddki (#5966) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem :D Töltsön azt kész. 3k-ért nekem megfelel ami van. Ha már 2-nél többször kell használnom akkor úgy is akku után nézek. Biztos sokkal faxábbak a normális töltők de én igénytelen vagyok ilyen téren :)) Bár olyan helyen nem hagyom ahol nagy kárt tesz ha kigyullad :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5969) Nordic válasza Rivaul (#5965) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én csak azért gondolkodom komolyabb akksiban, mert elég rövid távokon használom az autót, így szeretném 2-3 havonta töltögetni, hogy ne használódjon el olyan gyorsan.

(#5970) Rivaul válasza Nordic (#5969) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor nem gondolkodtál napelemes csepptöltőben? Bedugod a szivargyújtóba és kiteszed a műszerfalra. Folyamatos csepptöltést ad az akkunak. Nem tudom mennyire egészséges töltögetni időközönként az akkut amúgy rendes töltővel? :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5971) Winne válasza Rivaul (#5965) üzenetére


Winne
nagyúr

Puhának nem mondanám azért, de mióta nálam van (2008) már akkor is nehezen lehetett megtalálni hol fog, de azt rákenték arra, hogy elektromos a pedál. (remélem nem mondok nagy hülyeséget, ez rémlik) Aki először vezette könnyen lefulladt vele, ha nem a nagyobb gázas induláshoz volt szokva. Ha most belegondolok, kb a felénél foghat kb. 2005-ös autó, 98e km-el.

Nem tudom mennyire függhet össze, de két-három hete egyszer megszivatott, munkába menet fogta magát és leállt menet közben egy pillanat alatt. Akksi rendben, tekert is, gyertyák is rendben, azt hittem benzinszűrő és bekapott valami nagy cuccot, aztán a szervizes azt mondta ezekben nincs is benzinszűrő. Én nem értek az autókhoz egyáltalán, de ezen még én is meglepődtem. :D Azt mondta az 1-es Punto óta ez így van már, tehát az nem lehet. Megállt egy srác, félretoltuk az autót, aztán amíg vártam ráindítottam még párat és elindult sokadikra, azóta semmi baja. Hibakód nem volt benne, így hagytam a fenébe.

Ez összefügghet a kuplunggal?

@(#5960) [rvilike]: majd most figyelem akkor amíg el nem jutok vele szerelőhöz, az biztos, hogy az első két alkalomnál 6-osban volt 120-130 környékén, azóta volt már városon belül is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5972) Rivaul válasza Winne (#5971) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha elektronikus a rendszer akkor nem tudom mennyire igaz amit mondtam. Nekem eddig csak elektromos gázpedállal volt dolgom. Az is meghülyült és hirtelen gázadásra dobta a rendszert, jó volt vele előzni :W

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5973) DeFranco válasza Winne (#5971) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát ez nekem fura... a 2005-ös elektromos kuplung, a nem létező benzinszűrő... de majd a hozzáértők megmondják ezek mennyire hihetőek

(#5974) Nordic válasza Rivaul (#5970) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Van egy két ismerős aki hasonlóképp töltögeti az akksiját, és egyiknek se volt még ebből gond. Igazság szerint nem akarok úgy járni mint az előző akksival, hogy 3 év után megadja magát. Ebben a naplemente dologban meg nem igazán hiszek, mert amikor nem használom az autót, akkor még garázsban áll, még napfény se éri. :D

(#5975) neduddki válasza Nordic (#5974) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

garazszmennyezetre rakd fel a toltot es 2 3 hetente tedd ra, nalm az accumate van a garazs menyezeten:- )

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5976) Winne válasza Rivaul (#5972) üzenetére


Winne
nagyúr

Az lesz az itt is, elektromos gázpedál. :K Az előzéssel nagy gondom nincs, mert eleve fing gyenge autóról jöttem erre, megtanultam, hogy előre kell néznem, hogy mikor lesz lehetőség és lendületből előzzek, itt meg jött mellé egy 95 lovas motor, nekem bőven elég. Nem versenyparipa ugyan, de megy azért ahogy kell. :)

@(#5973) DeFranco: igen, én is ezért írtam, de mint említettem nem értek hozzá. ;)

Ez a fajta autó, bár ez már gondolom nem gyári. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5977) Nordic válasza neduddki (#5975) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nemrég vezettem ki én is a garázsba a 230-at, pont azért, hogy legyen hol tölteni az akksit. Nem akartam hosszabbítóval szívózni. Am nem árt a töltőnek a téli mínusz?

[ Szerkesztve ]

(#5978) F_Zolee válasza Winne (#5971) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam ilyen kihagyások, leállások akkor voltak amikor a főtengely jeladó kezdett meghalni. Úgy egyre sűrűbben jelentkeztek ezek a gondok.

(#5979) neduddki válasza Nordic (#5977) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem, par eve marfelvan rakva, amikor kell akkorbedugom a konnektorba meg felcuppanakkuraes kesz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5980) Rivaul


Rivaul
addikt

Ha családon belül üzembentartóira átírjuk az autót akkor párom hitele miatt elvihetik tőle az autót? Hisz ugyan ő lenne a tulaj de én lennék a hivatalos felhasználó??

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5981) F_Zolee válasza Rivaul (#5980) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez gondolom a hitelszerződéből kiderülhet ha megnézitek. Amúgy ha fizetve van nem hinném, hogy gond lenne.

(#5982) Rivaul válasza F_Zolee (#5981) üzenetére


Rivaul
addikt

Pont ez az. Ez az autónk nem hiteles. Feleségemnek több éve volt egy kis suzkája. 6kilót vett fel svájciba rá. (én még nem voltam)... Évekig fizette kb 8 kilót vissza is tolt amiről van számla stb. A suzi bedöglött és vissza vetette a bankkal. Ez 3 éve volt. Most küldtek egy számlát 9kilóról :Y hogy fizesse ki.... Maci faxán vitézkötés! Én nem fogom fizetni, megyünk perre mert ez undorító. Viszont addig hogy a mostanihoz ne nyúlhassanak gondoltam gyorsan üzembentartózom magamra mert az csak 6k a forgalmi papírozása. Ez a helyzet nagy vonalakban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5983) F_Zolee válasza Rivaul (#5982) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ejj, ehhez ügyvéd kellene már inkább, hogy mit lehet...

[ Szerkesztve ]

(#5984) Rivaul válasza F_Zolee (#5983) üzenetére


Rivaul
addikt

Tudom de most lett új munkahelyem és még nem kaptam fizut, sajna majd egy évig nem volt állásom így nincs most ügyvédre lehetőségem. :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5985) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Most fogom elkezdeni a jogsimat, az lenne a kérdésem hogy melyik autós iskolát ajánlanátok?

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#5986) -v- válasza hszilard666 (#5985) üzenetére


-v-
addikt

Melyik földrészen?

(#5987) hszilard666 válasza -v- (#5986) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát valahol Azerbaijan közelében jó lenne, de igazából Budapestnek jobban örülnék :)

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#5988) Rivaul válasza hszilard666 (#5987) üzenetére


Rivaul
addikt

A kérdés jogos volt hogy mégis hol. Én BP esetében a Mazsola tanoda amit ajánlanék. Korrektek voltak anno. Előttük voltam másik suliban (padlógáz) az se volt vészes csak az oktató volt egy tapló. De jó hogy már rég túl vagyok rajta :o

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5989) hszilard666 válasza Rivaul (#5988) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm! :R
Rákattint a profilomra, és ott a város :U

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#5990) Rivaul válasza hszilard666 (#5989) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne kérj tőlünk túl sokat ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5991) Nordic válasza neduddki (#5964) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

C-tekből melyik típust vegyem? Több van belőlük, mint a kínaiakból :DDD

(#5992) neduddki válasza Nordic (#5991) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

5.0 ma rmindt tud amire az ember szamit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5993) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm keresne olyan valtogombot, amilyen anno az ezerkecske ladaknak volt. Tudjatok arra gondolok, ami ilyen uvegszeru es van a kozepeben egy kis kockaauto. Tud esetleg valaki segíteni, hogy hol lehet ilyen valtogombot szerezni?

Koszi elore is!

(#5994) Mágus2 válasza .Szaki. (#5993) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#5995) .Szaki. válasza Mágus2 (#5994) üzenetére


.Szaki.
addikt

Koszonom szepen! :R

(#5996) Rivaul


Rivaul
addikt

Imádom az embereket :C

Unixba ma bementem végre szívósor tömítést venni. Ül előttem 2 szakadt de "vagány" csóka...
Kezdik a szöveget: Szeretnék a legolcsóbb fékbetétet és a legolcsóbb olajat. Nem tudják 4 vagy 5 liter kell ha elég a 4 akkor inkább annyit. Mire jön a kérdés az eladótól: Milyen autó is ez?
Válasz: Egy 7-es BMW :))
Nem csak nekem akadt fel a szemem...
Gondolom tankolni is ezresért nyom bele...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5997) zoo8800 válasza Rivaul (#5996) üzenetére


zoo8800
veterán

Melyik hetes Bömibe elég a 4 v. 5 liter? Szerintem inkább csak utántöltögetni kell az olaj. :D

rip and tear, until it is done

(#5998) Rivaul válasza zoo8800 (#5997) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy néztem azok a fajták voltak akik "villogni" vettek egy 7-est a HAHU találati aljáról, csak hogy elmondhassák hogy az van... Ezt most szépen még jobban lelakják. De nem baj, van egy hetes béjemvéjük ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5999) tomiii. válasza Rivaul (#5996) üzenetére


tomiii.
aktív tag

és ezek árát legalább kitudták fizetni? vagy valamit inkább otthagytak?

(#6000) Rivaul válasza tomiii. (#5999) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom. Én fizettem és hamarabb léptem. Lehet még elkezdtek alkudni :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.