Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) VegyesTamás válasza Nordic (#5449) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

kicsit igen az normális, de nem akkorát mint amivel disznót sokkolnak :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5452) VegyesTamás válasza cigam (#5450) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ja ez csak arra jó, hogy valami szívja e vagy sem...(akku vs rendszer ) :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5453) Mágus2 válasza Nordic (#5449) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert a mai autóknál ez már nem megbízható meghatározás. Mindegyikben van minimum 3 vezérlő, ami ráugrik az akksira, ezért szikrázik. Mérni kell, nem szikrítani. ;)

(#5454) Nordic válasza Nordic (#5428) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na immáron majd egy hete tesztelem az autót. Szerencsére nem lett problémás az alapjárat, legalábbis nem rosszabb attól amilyen eddig is volt.

(#5455) szőröscica


szőröscica
addikt

Felmentem ma a Bükkbe kiereszteni a gőzt, erre leszakadt az eső...
Néhol sáros, koszos volt az út, nem mertem igazán nyomni, nem lehetett tudni, hogy a kanyar után milyen lesz az útfelület. Mondjuk így legalább nem volt tele öngyilkosjelölt motorosokkal.

(#5456) neduddki válasza cigam (#5447) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha eloferdul a naffaluban a bonyuvaju kozlebnleldzle neh akkor tudunk merni:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5457) cigam válasza neduddki (#5456) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Szép! Köszi az ajánlatot :R , de veszprémi vagyok, és nincs tervben Bpi út.
Úgy néz ki csak lemerült. Melóból hazaérve kikaptam az aksit, 12,7V. Rádugtam a töltőre. Ha hinni lehet az analóg műszernek (amin inkább jelzésértékű a skála) 3A-el indult, aztán szépen csökkent pár órával később már csak 2A, reggel is olyan 1-2A-t mutatott. Visszaszereltem, beröffent. Szóval most drukkolok, hogy maradjon így, és ne veszítse el töltését pár nap alatt, mert akkor tuti kuka az aksi.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5458) -v- válasza szőröscica (#5455) üzenetére


-v-
addikt

Sáros? :U Merre jártál?

(#5459) tomiii. válasza szőröscica (#5455) üzenetére


tomiii.
aktív tag

csak óvatosan, engem nem rég büntettek meg 50 ezerre egy bükki út matt, mert valami sas van a környéken :D még a rendőröket is kihívta a természetfelügyelő, hogy bírósági ügy legyen belőle, de a rendőrök szerencsére megvédtek, hogy nem láttak semmit és nem tesznek semmt, meg vigyem haza a ripityára tört autó, addig nem néznek oda :DDD

(#5460) -v- válasza tomiii. (#5459) üzenetére


-v-
addikt

Összeracsingoltad a sasfészket? :DD

(#5461) tomiii. válasza -v- (#5460) üzenetére


tomiii.
aktív tag

olyasmi, kb 15km-re voltam a fészküktől, kocsinak hangja se volt, de mondom csak nem gázolom el őket :D de múltkor már gyalogost meg bicikist is akart büntetni ez a szerencsétlen :D mikor vártuk a rendőröket elkezdtem szétszedni a karburátort, erre a pisztolyát markolászta, hogy "azonnal hagyja abba, mondom azonnal, tegye vissza" mondom lőj le b.szki...hihetetlen ez az ember

meglepődött volna ha valami nagy sas ficánkolt volna a csomagtartóban keréknyommal a nyakán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5462) szőröscica válasza -v- (#5458) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak füredtől mentem fel bükkszenting, néhány kanyar elég trutyis volt.

[ Szerkesztve ]

(#5463) VegyesTamás válasza Mágus2 (#5453) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

jólvan na nekem 94'-es samarám van :DDD :B

joamilestoné: milyen autóval ? :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5464) neduddki válasza cigam (#5457) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezen abr amiatt erdemw venni egy okos totott /meg akkor ma jokat leht vel beszegetni:- )/ hasznalni 2-4 hetente es kesobbkezd megdegleni:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5465) DeFranco válasza neduddki (#5464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az a szerencse, hogy ezt az ábrát kb. az olvasók 10%-a érti. én mondjuk pont nem.

(#5466) VegyesTamás válasza DeFranco (#5465) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

annyit tudok, hogy a magasabb ábra jobbat jelent mint az aminek egérfarokba végződik a vége :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5467) DeFranco válasza VegyesTamás (#5466) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem már nem mutatja, mert a képfeltöltést nyilván blokkolja a proxy, de valami olyasmi rémlik, hogy vigyázni kell, hogy ne guruljunk le a váratlan lépcsőn az emelkedő után, meg a csúszda alatt sekély a víz...

(#5468) VegyesTamás válasza DeFranco (#5467) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

:DDD :C ez is jó megközelítés, csak ehhez nem nagyon tudom csatolni az értékeket :D

Rivaul: :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5469) Rivaul válasza DeFranco (#5465) üzenetére


Rivaul
addikt

neduddki hsz-eivel egyetemben érendő a 10% ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5470) -v- válasza DeFranco (#5465) üzenetére


-v-
addikt

ezt az ábrát kb. az olvasók 10%-a érti. én mondjuk pont nem.

És annak a 10%-nak is max. a 10%-át érdekli ... engem mondjuk pont nem :DD

(#5471) MunezXBK válasza DeFranco (#5465) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én alapból skipelem a hsz.-eit. :))

(#5472) neduddki válasza DeFranco (#5465) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most mi t csinajjak ha olvasnyui ser tucc? csak nem tanyithaykl meg reaja:- )
"9. Az akkumulátor töltése - Legfontosabb, hogy ne felejtse el az akkumulátorból kivett energiát mielőbb vissza is tölteni. Ha nem így tesz, akkor az elszulfátosodás beindul, amely a kapacitás és élettartam csökkenéséhez vezet. A gépjárművek generátora egyben akkumulátortöltő is és általában jól végzi a feladatát egészen addig, amíg az akkumulátort nem sütjük ki túlságosan. A generátor a mélykisütött akkumulátort rendszerint túltölti, ami megint csak nem tesz jót az akkunak. Általában egy mélykisütött indítóakkumulátort kb. tízszer tud a generátor újratölteni. Az akkumulátorok szeretik, ha megfelelő karakterisztika szerint töltik fel őket, különösen mélykisütött állapotukból. Ezt az optimális töltési karakterisztikát 3 lépcsős töltési karakterisztikának nevezzük. Ezt a karakterisztikát csak speciális processzorvezérelt akkumulátortöltők képesek nyújtani, ilyen töltőket egyáltalán nem vagy csak ritkán látni a barkácsáruházak polcain. Az első lépcső a teljes töltés (bulk charging), ahol az akkumulátor a kapacitásának kb. 80%-át visszanyeri a töltő maximális áramú és feszültségű töltése mellett. Amikor az akkumulátor feszültsége eléri a 14,4V-ot, elkezdődik a második lépcső, a kímélő töltés (absorption charge). Ilyenkor a töltőfeszültség állandó 14,4V-os értéken marad és a töltőáram folyamatosan csökken egészen addig, amíg az akkumulátor töltöttsége el nem éri a 98% körüli értéket. Itt elkezdődik a harmadik lépcső, a csepptöltés (float charging), amely kb. 13,4V-os töltőfeszültséggel és alacsony (többnyire 1 amper körüli) töltőárammal kímélve tölti az akkumulátort. Ezzel az utolsó lépcsővel az akkumulátor töltöttsége eléri vagy megközelíti a 100%-os értéket. A csepptöltés ideje alatt az akkumulátor nem melegszik és a töltöttségi szintje közel 100%-os marad hosszú idejű pihenés alatt is. Megjegyezzük, hogy bizonyos zselés vagy AGM akkumulátorok speciális töltési karakterisztikát igényelnek." bof

udv

neduddki

mod: [rvilike]: eze van nakme 5 9es rendelkezesrealalsu otom, neked, meg... ehh de hiszen tugyujk:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5473) -v- válasza neduddki (#5472) üzenetére


-v-
addikt

Amúgy nekem szívja is valami az akksimat, szóval ha épp nincs semmi baja az autónak, és nem használom egy hétig, akkor se megyek már vele sehova, mert lemerül a faszba :DD

(#5474) neduddki válasza -v- (#5473) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vajuknal felntebbi mero ocscson berelheto: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5475) Mágus2 válasza -v- (#5473) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rádió nem gyári, mi?

(#5476) -v- válasza Mágus2 (#5475) üzenetére


-v-
addikt

Nem hát... ott lesz a gebasz?

(#5477) Mágus2 válasza -v- (#5476) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A mesterek néha összecsavarják a tápfeszültség kábelét a memória tápellátásával a rádión, és ez nem engedi elaludni az elektronikát a kocsiban. Meg kellene mérni, mennyi a nyugalmi áram felvétel, és kivenni a rádió biztosítékát, majd ismét megmérni. Ha nem változok, akkor egyesével kihúzni az összes biztosítékot, ha ez sem hoz eredményt, akkor maga a generátor is lehet ludas, álló helyzetben lehet, hogy meríti az akksit valami zárlat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5478) -v- válasza Mágus2 (#5477) üzenetére


-v-
addikt

Köszi :R

(#5479) VegyesTamás válasza Mágus2 (#5477) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

van nálunk egy jeep grand cherokee az is lemerül, ha nem zárom be az ajtót a gombbal akkor 3-4 óra alatt lemerül valamiért, ha be van zárva akkor nem. Lehet méregetni ezt is?

nyugalmi áramfelvételt a kábelen mérem nem?

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5480) Mágus2 válasza VegyesTamás (#5479) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha nem zárod be, nem alszik el. a komfort elektronikával lesz ott a gond. Kicsit később, de le kellene kapcsolnia, akkor is ha nem zárod be.

(#5481) VegyesTamás válasza Mágus2 (#5480) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

hát igen, minden vacak elektromos benne, ülés, tükör, ablak...minden.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5482) szőröscica válasza VegyesTamás (#5463) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy nehéz, dízel Nissannal... :DDD

(#5483) VegyesTamás válasza szőröscica (#5482) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ooh jóaz :D leglább TD? :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5484) tomiii. válasza VegyesTamás (#5483) üzenetére


tomiii.
aktív tag

(#5485) VegyesTamás válasza tomiii. (#5484) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

:DDD :DDD :DD :C

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5486) fixi


fixi
csendes tag

Elnézést kérek a pofátlankodásért.

Cserélni kell a hátsó lengéscsillapítót. Nézegettem itt és itt. A plafon a 18k-t engedhetem meg magamnak (+posta), de van 10k-ért. Azok mennyire megbízhatatlanok:F Mert nagyon csábító.

Némelyiknél mit jelent ez a kifejezés:F
rossz úti kivitel nélküli járművekhez

[ Szerkesztve ]

(#5487) qnadam


qnadam
veterán

kedves emberek,

dunlop street response 2 kis méretben (175/70 r13) 14e/darabért jóság?

az igények a szokásosak, tapadjon jól, sose csússzon meg, ne kopjon el, és ne legyen hangja :))
az előző autón nokian i3 volt, azzal nem volt gondom, de fő a változatosság :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5488) neduddki válasza qnadam (#5487) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

annyoert kapsz conti ec3at inkabb

udv

neduddki

mod: ha krel a ne kopjon akkor p4 cint es jo is legyen halk is:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5489) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Üdv! A XVII. kerületben vagy közelében keresek egy megbízható autószerelőt wv csoportos autóhoz. Esetleg tudnátok ajánlani valakit?

Előre is köszönöm.

(#5490) qnadam válasza neduddki (#5488) üzenetére


qnadam
veterán

megrendeltem, nincs nekik épp. ajánlottak helyette goodyear efficientgripet, az is jó?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5491) neduddki válasza qnadam (#5490) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5492) qnadam válasza neduddki (#5491) üzenetére


qnadam
veterán

az lett, köszönöm :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5493) neduddki válasza qnadam (#5492) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

remelm bevalik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5494) qnadam válasza neduddki (#5493) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, eddig tetszik. igaz nem nagyon rángattam még meg :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5495) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

basszus most úgy vezettem mint egy idős bácsi az utóbbi tankolásom óta...és a Ladaszamár 1.3 így is 9.2 -t evett. Mondjuk most inkább kisebb távokat mentem több szívatóval, mint hosszabbat, na de akkor is :D Nem tetszik ez nekem, nincs ezekhez valami trükk amit csak én nem találtam meg idáig? :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#5496) neduddki válasza VegyesTamás (#5495) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

soakt segit ha fojjamtosan megl a motor ezen alaskozbeni alagyutassal lhet egintei ill. rovid tavon abszolut megtakaritas erheto el kasoszeria atlakitas es megfelelo izomero alkalamzasaval:

udv

neduddki

p.s. bocsika:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5497) Rivaul válasza VegyesTamás (#5495) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is mostanában kisebb távokat megyek, azt is belvárosba. Nálam ez alapból 10.5 jelent... 1.6 109HP. Úgy tudtam egy kicsit lejjebb nyomni hogy csak akkor indulok el mikor 3-4 perc után beáll az alapjárat és elkezd emelkedni a víz. Csak ezután indulok. Így kb 9-9,5 körül vagyok. Nem sok de több mint a semmi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5498) neduddki válasza Rivaul (#5497) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

na ez kivlao recpt a tobbet eveshez

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5499) Rivaul válasza neduddki (#5498) üzenetére


Rivaul
addikt

Többet evés? Indítás után azonnal indulni gazdaságosabb? Én úgy tudom ez minden szempontból jobb így. Fejtsd ki kérlek, mert tényleg érdekel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#5500) neduddki válasza Rivaul (#5499) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mert all az oto es az eleget uzmeanyag /ami raadsul dusabbmint melg motornal/ nem vegez hasznoa smunkat mivel nem teszel meg vele 1 metert sem:- )
raadsul uzmeszeu koromneyk koztt hamrabbn is melxik

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.