Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) aero. válasza Qru (#37837) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na igy már nem is lesz mire mericskelni :D legalabb nem roviditem az auto elettartamat :D

(#37852) z123456789 válasza Skillet (#37830) üzenetére


z123456789
addikt

Rivault keresd a kutyás topicban! :D

(#37853) Qru válasza roberto211 (#37847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy megszokod bármilyen erős is az autód. De igen, nyilván az ember nem szeret visszalépni. 1.9 TDI korrekt de jó állapotút kifogni belőle elég lehetetlen vállalkozás. Egy szívóbenyósnál kisebb a kockázat de egy motorgenerál ott is befigyelhet. És akkor a szétrohadt kasztniról még nem vettünk tudomást...

Kis pénz kis foci. :(

Japó fan vagyok így első körben inkább ilyen 2000-2006 környéki gombóc Avensis-t néznék 2.0 (147 ló) vagy 2.4-es (167 ló) motorral. 1,5M-ból megáll a történet. De egy S60 2.4i se lenne rossz... Abból veheted a gyengébbet (140 ló) mert az erősebben (170 ló) csak a szoft más, tehát kb 3 perc a sarki péknél chipszesnél és kapsz +30 lovat meg pár nyúlmókust.

#nincsbennetarcsi

(#37854) MunezXBK válasza Qru (#37853) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ahogy ő közlekedik, pont csődbe vinné egy 2.4-es a fogyasztással. :D

(#37855) Qru válasza MunezXBK (#37854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most miért? 12-13 literrel simán el lehet járni vele. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#37856) rbalint88 válasza Qru (#37853) üzenetére


rbalint88
addikt

Avensisben nem sok bugi van, na meg nyomaték az ugye ismeretlen fogalom, pörgetni kell, úgy van hangolva. A 2.4-es usa motor, krúzolni van kitalálva és leginkább automatával van.
S60 volt szomszédéknak, 140 lóval finoman szólva nem raketta, chipelve pedig 182 lovat ígérnek rá korbelék 100+ ezerért...
Golf4 kombit mondanám pdtdivel, azzal haladni is lehet, nem is eszi le a haját és még a babakocsi és egyéb járulékos dolgok is elférnek. Asszony meg majd összehúzza magát a jobb egyen vagy rugdossa a gyerek a hátát.

(#37857) roberto211 válasza Qru (#37853) üzenetére


roberto211
őstag

Hát igen... Erre szokták mondani,hogy nincs ingyen ebéd? :D

Lényeg a lényeg 1-2 hónapon belül lekell záródni a projektnek mert szorít az idő eléggé...

Én is japo fan vagyok de most ezt a 2,5ös vectrát megnézem... Lehet ma.. Aztán nyilatkozok h milyen volt ;)

Vagy lehet nézek egy gti stiftet aztán felújítom ,ez is meglehet. Kiderül, de gyengusz autóba nem szeretnék ülni mert tudom h utáljá.

Munez: 12l el nincs még baj.. Laguna evett alattam 10,5-13 át..

Qru: Hát ez attól függ mennyire tetszik egy autó. De olyan 1 milla..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37858) Qru válasza roberto211 (#37857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Induljunk a kályhától. Mekkora a keret?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37859) Richard! válasza roberto211 (#37857) üzenetére


Richard!
addikt

A4 avant 3.2 benzin vagy 3.0 tdi? :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#37860) EQMontoya válasza rbalint88 (#37848) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Hangosan felröhögtem!

Same rules apply!

(#37861) Qru válasza rbalint88 (#37856) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

PD TDi-nél belefuthat költséges javításokba (kábelkorbács, a tandem pumpa, vagy a vezérmű tengely elhasználódása, PD elemek tömítése és beállítása, akár maga a PD elem (bár ez ritka), stb).

Ha sokat megy és visszahozza a benyó költségen akkor ok. Vagy ha szereti a dájzel karakterisztikát és ezért hajlandó is többet áldoznirá... Én pl nem komálom, ok fun, hogy alul tol egy nagyot (Kormi is ilyen) de felül meg nem történik semmi. Jobban be tudom osztani bubi erejét (most tekintsünk el attól hogy az nincs neki :DDD).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37862) roberto211 válasza Qru (#37861) üzenetére


roberto211
őstag

Tényleg ha már japó. Oké nem egy 2.5 ös de azért arat szépen... Pld egy gti swift? Rizsraketa,megy mint a barom,0-100 elég jó,könnyű mert papír,nem fogy el 4e nél és még költségkímélő is fogjuk rá.

Vagy rossz ötlet?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37863) Integrale válasza rbalint88 (#37856) üzenetére


Integrale
veterán

Valamelyik piacra keszult turbos 260 lovas Avensis, Caldina neven, azzal mar arrebb lehet allni, 6.1 0-100. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#37864) EQMontoya válasza Integrale (#37863) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát jah, az 4wd, a korabeli Celica turbo 4wd hajtáslánc van alatta.
De szerintem Japánon kívül nem sok helyre jutott belőle.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37866) Skillet válasza roberto211 (#37862) üzenetére


Skillet
addikt

Egy újabb ember, aki nem tudja, mit akar :) laguna után swift? És most nem a gyorsulásról beszélek, szerintem egy laguna adott mást is azon kívül, nem? Ezek után visszaülnél egy swift-be? Én ezt nem értem.
Vegyél normális méretű, erős autót.
Arról nem is beszélve, hogy egy kis gti-ben halálfélelmem lenne 100 fölött. Ha elszállsz, ennyi volt. Azért egy komolyabb vasban van némi esélyed.
Kényelem, sok elektronika... stb.
Szerintem gondold újra.
Ja, és persze itt is tökmindegy, hogy dízel vagy benzin? :DDD

(#37867) Qru thx
Nono. Szerintem ő régi 1.3 dohc gti swift-re gondolt, nem 1.6 az.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37867) Qru válasza roberto211 (#37862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még mindig nem mondtál keretet. Stift 1,6 van 100k-ért meg 4M-ért is.... :U

Hát ha nem zavar hogy az ütközésvédelme kvázi 0... Bár ilyen szempontból a szétrohadt Opel se jobb. :(

#nincsbennetarcsi

(#37868) focvis válasza roberto211 (#37857) üzenetére


focvis
veterán

Vectra 2.6 V6 nekem emlékeim szerint ~ 11-et evett céges tankolással; finomkodva 9-et; hajtósan 13-at - keveset használtam városban. Szépen megy.

A legalacsonyabb 7,8 l/100 km volt, ennyi volt a BC-ben mikor árultam / eladtam, nehogy megszeppenjenek az érdeklődők ;] Szinte reprodukálhatatlan, csak finom országút volt benne.

(#37869) rbalint88 válasza roberto211 (#37862) üzenetére


rbalint88
addikt

Na akkor most fuss neki alaposan es jol verd tarkon magad. Swiftet NEM veszunk ujszulott melle, csak ha nem futja biztonsagosabbra!

Qru: pdtdi meg mindig olcsobb, mint ha belefut egy kiados cr temaba japan vagy nemet vonalon. Stilo wagon, ami jtd es hely is van benne, az tud olcsobb lenni ezeknel fenntartasban.

Integrale: vagom a caldinat, vicces joszag. Egy baja van, csak jobbkormanyos van belole. Mostanaban az oroszok meg csecsenek pusztitjak oket.

(#37870) roberto211 válasza Skillet (#37866) üzenetére


roberto211
őstag

Kényelem,komfort,etc ezek engem nem érdekelnek annyira mint a gyorsulas:)

igen a laguba jól éreztem magam de nem a komfort nekem az elsődleges...

Benzin v dízel? Benzin az elsődleges.. Dizli csak akkor ha jobb ár/érték arányut talalnek amiből szép dolgokat lehet kihozni a füstön kívül is :D

Gti azért nem egy mezei swift :)

Qru: Nem 1.6. Hanem 1.3 gti (twincam) Keretet meg írtam pár sorral feljebb. Max 1 milla átiratas nélkül

Rbalint: Miért most egy 6g honda kb ugyanaz toresben mint a régi swift gti.. Vectra se kapott 3 csillagnal többet.. Most nem az értékéről van szó hanem teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37871) Qru válasza Skillet (#37866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, ezt inkább ne. Az első kanyarban meghal ha nem adja ki... :(

Focvis: 7,8l nekem is volt már de az tiszta országút 80-90-el csorogva nem előzve. Most pl a tali után tankoltunk Tomcsival, 9,2-t számolt átlagra. Ez normál közlekedés 2/3 részben M3-M0-M7 és 1/3-ad részben országút laza 90-100-as tempóval + a végén megfejelve egy kis huligánkodással ugye.
Előtte többet mentem országúton és nem volt huligánkodás sem (kb fordított arány, 2/3 országút 1/3 pálya) akkor 8.02-t számoltam. Szóval 10 literes fájdalomküszöb alatt vagyok. :K

#nincsbennetarcsi

(#37872) MunezXBK válasza roberto211 (#37870) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elviheted az enyém, átülök akkor TT-be. :DD

(#37873) roberto211 válasza MunezXBK (#37872) üzenetére


roberto211
őstag

Írok majd facen nem soká :D

Qru: Miért halnék meg? Azért nem úgy kell elképzelni h #csakafekmegagaz.. Kis autoval nem szoktam gyorsan venni a kanyarokat(annyira) csak ha nincs semmi veszélyt okozó tényező illetve nem vagyok forgalomban. Ezres swiftbe se halltam meg az alulméretezett "fékekkel" pedig annak adtam rendesen.
Lehet ma kinezek valami használt piacra.. Hogy eldontsem melyik lenne a legjobb legoptimálisabb számomra

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37874) EQMontoya válasza roberto211 (#37870) üzenetére


EQMontoya
veterán

1M-ből már sokmindent kapsz, amiben van pl. tisztességes mennyiségű lufi és nem szakad darabokra az első ütközésnél.
Pl. 626-os Mazdából a 136 lovas verzió már megy is valahogy, és még az átírásra is kényelmesen futja belőle.

Same rules apply!

(#37875) roberto211 válasza EQMontoya (#37874) üzenetére


roberto211
őstag

Linkelsz egyet pls peldanak h te melyikre gondolsz mert megmondom a frankot régi mazdakat mx 5 ön kívül aligha ismerem.. Inkább újakat ismerem :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37876) Qru válasza roberto211 (#37873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nem így megy. Nem csak te közlekedsz az úton... Beléd megy valaki és kész, game over. Pl tipikus az előzi a sort a barom de nem fér be, elrántja a kormányt a szembejövő meg pont rádvágja azt aki előzött.

Dolgoztam biztosítónál napi szinten jöttek az ilyen káresetek. És tudod mi volt a legszörnyűbb???
Hogy az esetek 90%-ban a vétlen, előzött autós patkolt el. :((( Szted mi marad belőled meg a hajtott lemez Stiftből ha rád vág egy 1,5 tonnás bimmert a szembejövő? Matrica sem, inkább csak darált hús... :(((

Ok, lehet bízni a szerencsében, meg homokba dugni a fejünket, velem úgy sem történik meg című műsor... Aztán ha mégis... :U

Nyilván nem azt mondom, hogy T72-est vegyél de azért egy minimálisan biztonságos autót nézzél.

Ötletmerítésnek jó ha kinézel a piacra. :K

#nincsbennetarcsi

(#37877) EQMontoya válasza roberto211 (#37875) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erre

Pereputty befér, elég biztonságos, odébb is lehet vele állni.

Same rules apply!

(#37878) Reaper válasza EQMontoya (#37877) üzenetére


Reaper
őstag

Ha 1M a keret, akkor azért egy Mazda 6os is beleférhet neki 2.0 benyással nem?
Mondanám a 2.3GT-t, de arra azt szoktátok mondani, hogy nem a legjobb fajta.
Ha nem akarja a csomagtartót használni, akkor én meg még megnéznék egy Kia Magentis V6ot manuállal, amit kb lehetetlen találni.

szerk.: Mondjuk ha jön a a gyerek én tuti vennék egy SUV-ot, valami koreait, de ezt már sokszor mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#37879) máyköl válasza roberto211 (#37873) üzenetére


máyköl
veterán

Ülj le, nyugodj meg, és gondold ezt át mégegyszer.
Baba mellé egy Gti Swift?
Ez szürreális, nem hiszem el hogy nem érzed...

[ Szerkesztve ]

(#37880) EQMontoya válasza Reaper (#37878) üzenetére


EQMontoya
veterán

Háát, 1M-ért abból karcosan kap jót.
És a kezdeti 6-osok nem is voltak feltétlenül annyira jók, a 626 szerintem biztosabb választás ennyi pénzért.

Same rules apply!

(#37881) Integrale válasza roberto211 (#37870) üzenetére


Integrale
veterán

Van bo 10 ev fejlesztesbeli kulonbseg az elso Swift es a 6-os Civic kozott, szerintem ez tetemes.

"Bad reklám is reklám too"

(#37882) roberto211 válasza EQMontoya (#37877) üzenetére


roberto211
őstag

Áhhh ez elég tetszetős darab :D Nagyon bejövős.. Elmegyek lehet h meg ma s megnézem.

Megy is nekem tetszik is sok extra.. És hely van benne ahogy látom.

Máyköl: Jön a gyerek jön a gyerek... Persze h jön. És? Mostantól kezdve azt jelenti hogy suvokon meg családi kombikon kívül másra rá sem nezhetek? Nem kell mindig toresre gondolni. Szallitottam literes swiftbe 1,5 éves gyereket 50 et nem leptem túl városba..
Azért azt nem szabad elfeledni h én meg 22 leszek. Kellaz az élmény ami nekem élmény. Maximum ha rodeozni akarok mondom asszonyeknak h maradjanak itthon. de ez csak egy ötlet volt. Pakliban benne van.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37883) tboy93 válasza EQMontoya (#37880) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, egy misiert nem mernek bevallalni egy 6-os mazdat :(

Viszont 7g kuvik se lehet rossz neki, lep olyat mint a 626-os mazda es az 1.6 kevesebbet ker a benyabol joval. Egy nfl 5 ajtost kap 1M alatt kb, bar nem a legszebb ebben a kivitelben.

Esetleg opel vonalon g astrabol valami nagyobb motorral szerelt verzio, 1.8+, az is megall egy misi alatt, ugyan szerintem gatya a beltere, de nem rohad annyira mint a japok.

[ Szerkesztve ]

(#37884) BigBlackDog válasza roberto211 (#37882) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az a baj, hogy hiába mész lassan, nagy odafigyeléssel, léteznek barmok az utakon (és szerintem utóbbi időben ráadásul növekszik is a számuk). Ha egy régi swiftben betalálnak, esélyes, hogy cseszheted, jóval kisebb eséllyel fogjátok egészségügyi probléma nélkül megúszni véleményem szerint. Értem én, hogy 22 éves vagy, de mások érdekei is ott vannak, én mindenképpen belekalkulálnám azokat is, nem tenném félre a nagyobb fokú biztonságot csak azért, hogy élmény legyen a vezetés számomra. Akkor vennék inkább egy második autót. De ez mind csak a saját véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#37885) EQMontoya válasza tboy93 (#37883) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont kicsi, ha beraksz egy babakocsit, tele van. :)
És lehet, hogy 0-ról lép olyat, de autópályán, országúton közlekedni sokkal jobb a 2.0 moci.

BigBlackDog: +1

roberto211: Hajrá, sokkal inkább egy ilyne, mint egy valami kis száguldó koporsó

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37886) tboy93 válasza EQMontoya (#37885) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze palyara jobb lehet a 626, viszont ha jol emlekszem roberto fokepp varosban kozlekedik, ott nem jon ki a különbség, csak tobbet fog kerni a mazda. 1 gyerekhez azert meg eleg a kuvik, regen egy trabantba befertek 3 gyerekkel :D

(#37887) focvis válasza Qru (#37871) üzenetére


focvis
veterán

Így van, fontos a zember pszichéjének, hogy 10 alatt maradjon. (nálam 9,17 a spritmonitoros accountom alapján)

[ Szerkesztve ]

(#37888) roberto211 válasza tboy93 (#37883) üzenetére


roberto211
őstag

Nfl mit jelent ha szabad tudni? :D :B

Amúgy meg vegyes a város -pálya használat mert ha tehetem akkor mindig pályán megyek pöstre. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37889) tboy93 válasza roberto211 (#37888) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nonfacelift, ráncfelvarrás előtti példány. Ha viszont van bőven pálya lehet jobb neked a 626. bár én az 1.4-el is simán pályázok, fordulat ugyan 4000+, de óra szerint 130-150-el szépen haladok :) Tény hogy napi pályázásra nem vennék újra 1.4-et mert hangos, viszont a fent említett tempóval + klímával kért most 6.5-et Szigethalom-Balatonalmádi etapon.

(#37890) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tudom, hogy kínai de azért kéne... :D

S90 D5 tc teszt

focvis: Igen nálam is a 10 lityi a lélektani határ. Ha néha több az még belefér... :))

#nincsbennetarcsi

(#37891) roberto211 válasza tboy93 (#37889) üzenetére


roberto211
őstag

És az nfl előtti az melyik évjárat?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37892) tboy93 válasza roberto211 (#37891) üzenetére


tboy93
nagyúr

2001-2005 között gyártották a 7gen kuvikot, valahogy 2003 körül volt a facelift, de van egy csomó NFL-FL hibrid példány pl. a sedanok között. A hátulja már FL, de az eleje NFL :DDD Ugyan azok a nyűgjei kb az faceliftesnek is, mindegy melyiket veszed ebből a szempontból.

(#37893) stickermajom válasza roberto211 (#37882) üzenetére


stickermajom
addikt

És ha veszel egy családi nemmeghalóst és mellé egy gti-t? Az nem opció? Gyerekkel én nem mernék beülni egy Swiftbe..

(#37894) EQMontoya válasza Qru (#37890) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ameddig ilyen évi 15-20 között megyek és 400 alatt van a benzin, igazából rohadtul nem érdekel, mennyit fogyaszt. :D

Nálatok az új autóknál az amortizáció amúgy több, mint a fogyasztás.
Ha 15k-t mentek egy évben, 10l fogyasztással és 350-es benzinárral, akkor az 525e Ft.
Szerintem évente a Te autód értéke is csökken ennyivel, de a Focvisé biztos. :)

Same rules apply!

(#37895) #94529552


#94529552
törölt tag

Nappali menetfény olcsón 1 napig, vagy lehet, hogy gagyi, felejtős?

(#37896) diablo1984 válasza #94529552 (#37895) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem ezek mind felejtősek, tompított helyett úgy sem használhatod, mert utólagos tákmány, nem gyári és meg is büntethetnek miatta, a műszakin sem megy át, ez amolyan parasztvakítás, utólagosnak én például értelmét sem látom....

(#37897) tomcsi23 válasza Qru (#37890) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen nálam is a 10 lityi a lélektani határ
én mindig csak a megtett kilométert módosítom hozzá. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37898) Qru válasza EQMontoya (#37894) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver is ezt magyarázta, hogy évi 8-10k-t megyek, akkor pont le kéne tojnom a fogyit. Kár, hogy nem osztottam ezt a nézetet mikor autót vettem. :D De akkor még más szempontok voltak a mérvadók. Olyan autót akartam ami nem ráköltős és családi autónak is jó mind kényelmi, mind funkcionális, mind fogyasztási szempontból. De azért nem is egy Auris HSD dinamikájával rendelkezik. Ez egy ideális metszet sztem. Bár mint tudjuk ami mindenre jó az volaképpen semmire.

Btw ha ma vennék autót akkor akkor valószínűleg egy CTR-t vennék vagy egy ATS-t a fűnyíróm mellé. Esetleg egy S60R-t vagy egy PFL Fori XT-t. :DDD

Hát azért túlzás az enyémet újnak titulálni. :D Már 6 éves, 3 évesen vettem (még pont 2 hónap gyári garival) de akkora már elbukta az újkori árának 1/3-át. Most kb az újkori árának 2/3-ánál tart. Innen már azért jelentősen lassul az avulása.

mod:

tomcsi23: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37899) diablo1984 válasza diablo1984 (#37896) üzenetére


diablo1984
veterán

de mindenki azt rak az autójára amit akar, de mindenképpen a szabályozásnak megfelelően kell bekötni és felszerelni és akkor talán nem fognak büntetni miatta....

(#37900) SzlobiG válasza Qru (#37890) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen kéne ez a kínai cucc. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.