Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszi. Kb milyen összeg egy ilyennek a javítása? Pesten hova érdemes elvinni, vki megbízható szakit tud?
Renault Clio 2015 os.

üdv

(#37202) TaaT válasza Declare (#37192) üzenetére


TaaT
veterán

"kerdes, hogy miben kapok többet, mint egy egyszerübb feknel?"

Én mondjuk nem vennék green-t, vagy red vagy black. :) A gyári féknél már a black is jobb többnyire.

Give them hell Ukraine!

(#37203) zoo8800 válasza werszomjas (#37201) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem garis az még?

rip and tear, until it is done

(#37204) TaaT válasza zoo8800 (#37203) üzenetére


TaaT
veterán

Erről eszembe jutott amit haver mesélt, az ő ismerőse vett egy hatos golfot, aminek teljesen üres volt a szervizkönyve. Gondolták biztos újat kapott vagy valami, de nem (megszerezték az elektronikus szerviztörténetet), azt az autót soha sem vitték vissza a márkaszervizbe vásárlás után, soha. :D

Give them hell Ukraine!

(#37205) MunezXBK válasza TaaT (#37204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sok ilyen van. Nem eggyel találkoztam már.

(#37206) SzlobiG válasza TaaT (#37200) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ismerősnek a zafiraba már vagy 2-3 éve nem jó a venti, de még nem ment szét neki. :D

(#37201) werszomjas Hát ez jó hamar megadta magát gari nincs már rá?

(#37204) TaaT A mondit mi is csak a garancia miatt vittük márkaszervizbe ahogy letelt ha jól emlékszek 2 év többet nem látták ott. :)

[ Szerkesztve ]

(#37207) BigBlackDog válasza TaaT (#37204) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül is csak a garanciát bukta ezzel, ha jól sejtem. De hát egy VW-nek arra úgysincs szüksége. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37208) Qru válasza BigBlackDog (#37207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert akkor sem javítják ha amúgy gari idő alatt garis probléma jön elő. :(

#nincsbennetarcsi

(#37209) gooool válasza BigBlackDog (#37207) üzenetére


gooool
őstag

A hivatalos szöveg szerint nem kötelezhető az ember garancia ideje alatt sem, hogy márkaszervizbe vigye a gépet, ha számlával tudja igazolni, hogy ami belekerült az gyári vagy azzal megegyező alkatrész volt ez idő alatt. Pont most volt egy ilyesféle ügyünk, azért vagyok ennyire felvilágosult (bár én szívem szerint elküldtem volna a sunyiba az ügyfelet...). :DDD
Amúgy alapvetően ott cseszik el azzal, hogy egyáltalán nem járnak márkaszervizbe, főleg újabb autók esetén, hogy se diag, se semmi nem történik az időszakos szerviznél a sufniban, és azért be kell látni, hogy van benne éppen elég bizbasz, amiket olykor jó ha lecsekkolnak. Szerintem. :)

Üdv, Balázs

(#37210) TaaT válasza SzlobiG (#37206) üzenetére


TaaT
veterán

Ami késik nem siet. :) Nekünk így lett bő 70.000ft-os klíma javításunk.

Munez: Nekem ez újdonság volt. :)

BigBlackDog: Pontosan. :)

Give them hell Ukraine!

(#37211) Skillet válasza MunezXBK (#37199) üzenetére


Skillet
addikt

Bocsi, mármint... ventilátor :B
;] mindig b@sztatunk másokat, néha nekünk is jut. Sokszor a telefon/tablet automata javítója is kiszúr velem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37212) MunezXBK válasza Skillet (#37211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És tényleg. :B :R

(#37213) Remekelek28 válasza gooool (#37209) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van,nekem is azt mondták,de számlát kértek a máshol történt szervizelésről,illetve a szervizfüzetet.
De az sem elég,ha csak az olajat cserélgeted,szervizperiódusonként egy átvizsgálást kell csináltatni. Ezt a Kia kéri.

A tegnapi kerregés annyi volt,hogy a váltóbowdennél lazult meg valami,ezt meghúzták.

(#37214) focvis


focvis
veterán

Emberek!

Valaki cseréltetett mostanában ragasztott szélvédőt?
Mennyi idő?

Régebben arra emlékszem, hogy, egy napra ott kellett hagynom az autót, amíg szárad a ragasztó.

Rám jár a rúd, kedden a bringám kitámasztóját törtem, ma kavicsot kaptam. :-(

(#37215) MunezXBK válasza focvis (#37214) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Épp tegnap, 3-at. :D

Pár óra és 2 napig tilos mosni.

(#37216) Skillet válasza focvis (#37214) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem a galanton a hátsót cserélték. Szerintem maga a művelet, az pár óra volt. Egy biztos, aznap hoztam el az autót. Viszont, nem tudom, ki milyen helyet fog ajánlani, de a helyedben amit lehet, magam szednék le. A oszlop műanyagok, tetőn végigfutó biszbasz csíkok...stb. nekem nem kímélte a paraszt. Igaz, hideg is volt, de azért na...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37217) Bögre válasza -v- (#37197) üzenetére


Bögre
aktív tag

Van Lexus 4+ szervizcsomag. [link] Első féktárcsák és betétek cseréje EQMontoya IS-ére 77 500Ft munkadíjjal együtt. Nem biztos, hogy megéri az EBC. :U

focvis: Nekem is meg Qrunak is ő javított már szélvédőt. [link]
Nonstop és házhoz is megy. Hamar megvan és szép munkát végez. De inkább add el, és jöhet valami V8 ;]

[ Szerkesztve ]

(#37218) rbalint88 válasza focvis (#37214) üzenetére


rbalint88
addikt

csináltasd meg gyorsban valami szélvédőjavítóval. emiatt nehogy cseréltesd, még úgyis fogsz kapni párat... tudom zavaró, nekem 3 vagy 4 van, de nem a kavicsok miatt cseréltetném az üveget, hanem mert már full karcos az ablaktörlőtől. csak a sima 28ezer cserélve, az esőszenzoros meg 54ezer. lehet tippelni nekem melyik van :DDD

(#37219) TaaT válasza focvis (#37214) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem is inkább csináltasd meg, a friss sérülést szépen tudják javítani.

Give them hell Ukraine!

(#37220) focvis


focvis
veterán

Köszönöm Srácok!

Ez cserés, azonnal elrepedt. Casco van, VW-nél cseréltetem gyárira. Nem örülök persze.

Jó hír , hogy nem kell egy napra ott hagyni.

Szerk: semmi durvulás nem volt, a veszprémi körgyűrűn előztem 100-zal.

[ Szerkesztve ]

(#37221) EQMontoya válasza Bögre (#37217) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, 77k, az EBC munkadíjjal 110-120-ban fog megállni, viszont esélyesen jobb. Főleg, hogy ez már nem az alap betét, hanem a greenstuff.

Same rules apply!

(#37222) tomcsi23 válasza focvis (#37220) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejj bazz, részvét.
Kíváncsi vagyok, 200-ba belefér-e. ;]
PoBu? Majd alaposan nézd meg a keretet átvétel előtt, nem bacták-e le a festéket a kiszedéskor.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37223) Skillet válasza focvis (#37220) üzenetére


Skillet
addikt

Nézésd meg valakivel, ha lehet, akkor javíttatnám én is. Maradjon csak gyári, amíg lehet.
De persze te tudod, de ez a repedés sem feltétlenül jelenti a dolog végét... szerintem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37224) Bögre válasza EQMontoya (#37221) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ha valakinek megéri a plusz 40 ezret az EBC, lelke rajta. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy normál hétköznapi közlekedésnél olyan sok előnye van a gyárival szemben.

[ Szerkesztve ]

(#37225) focvis válasza tomcsi23 (#37222) üzenetére


focvis
veterán

150-et tippelek. Olajszervizre Érdre megyek (Bara Autóház), vagy ott vagy Zegen csináltatom. PoBu el van szállva magától.
Vagy a zegi Opelnél, ha gyári VW üveget tesznek bele - bennük van a legtöbb bizodalmam. :)

Skillet: kb. 3-4 centis repedés, 3 irányban. Meglátszana szerintem a ragasztás. Amúgy igazad van, ha nem muszáj, ne cseréltessūk. Beugrok a budaörsi tescohoz vasárnap és megkérdezem a szakit.

[ Szerkesztve ]

(#37226) tomcsi23 válasza focvis (#37225) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól teszed. ;]

Ebc ügyben érdemes fékmesteréknél is futni egy kört.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37227) Qru válasza focvis (#37220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell hozzá gyorsan menni én az Erzsébet hídon kaptam egyet múltkor. :(

#nincsbennetarcsi

(#37228) tomcsi23 válasza Qru (#37227) üzenetére


tomcsi23
veterán

A segítőkész egyének parkoló autóval is meg tudják oldani. :D :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37229) Qru válasza tomcsi23 (#37228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rögtön leragasztottam de így is meg kellet fúrni. Megcsinálta a srác ügyesen (akit Bögre linkelt előttem).

#nincsbennetarcsi

(#37230) #03969024 válasza focvis (#37225) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ezt a fajtát nemigen szokták elvállalni, a kagylósat inkább.

(#37231) Qru válasza #03969024 (#37230) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj ezzel a fajta sérüléssel, hogy ha ezt megfúrja (márpedig azt muszáj) akkor tuti tovább reped a szélvédő. Ez biza cserés. :(

#nincsbennetarcsi

(#37232) #03969024 válasza Qru (#37231) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha a CASCO fizeti az egészet, akkor én is gyárira cseréltetném, egyébként teljesen jó az utángyártott is. Talán két éve cseréltettem az öreg Lancerben, kijött 20k alatt, pedig nem egy elterjedt verda...

(#37233) Qru válasza #03969024 (#37232) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze csaóra sima ügy, ha szerződött partnerhez viszed önrész nélkül cserélik.

mod:

Mondjuk nem tesz jót a kocsinak ha kivésik a gyárit de hát ez van... Ha gyári technológiával csinálják akkor majdnem olyan lesz mint volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37234) tomcsi23 válasza Qru (#37229) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem arra gondoltam, hanem a lik "beszerzésére". :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37235) Qru válasza tomcsi23 (#37234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahh ne is mondd. Vmi barom rányitotta a kocsimra az ajtót. :W

Bitpork szúrta ki én addig észre se vettem de most állandóan oda téved a szemem. :(

#nincsbennetarcsi

(#37236) rbalint88 válasza Qru (#37235) üzenetére


rbalint88
addikt

na ezért sem veszek már drága autót. úgyis van valami gyökér, aki összekúrja, aztán az agyvérzést meg én kapom. ezért volt jó a toyota meg most az alfa. műszakilag jók, de egy ép kasztnielem nincs rajtuk kb. vagy meghúzás, vagy karc vagy horpadás van mindegyiken. amelyiken nem volt, arra meg raktak a nyestek, hogy rohadjanak meg. :(((

(#37237) tomcsi23 válasza Qru (#37235) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ne félj, 20 után már nem is számolod. ;]
Kcsg amúgy az ilyen. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37238) roberto211 válasza rbalint88 (#37236) üzenetére


roberto211
őstag

Neeked most milyen alfad van? 156?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37239) rbalint88 válasza roberto211 (#37238) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen. új belsős-régi külsős átmeneti modell 2003-ból, 1.9 jtd 16v mocival, 295ezer km-rel.

Qru: nekem a fényezést karcolja... meg szarja össze. ebből tudom, hogy nem macska.

[ Szerkesztve ]

(#37240) Qru válasza rbalint88 (#37236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a nyest a másik kedvencem... Nekem is megrágta a hangszigetelést. :( :W

Tomcsi: Jah de hiába parkolok a teszkóban is a legtávolabbi csücsökbe vmi majom akkor is beáll mellém ha amúgy a bejárathoz közelebb 1000 másik üres hely van. :( :W

#nincsbennetarcsi

(#37241) SzlobiG válasza focvis (#37225) üzenetére


SzlobiG
félisten

Cascora én a carglassal csináltattam a mondin gyárit hoztak és profin meg is csinálták vmi 130k körül volt. Viszont kpra nem ajánlom mert nagyon drágák hátulra az év elején a helyi megcsinálta 10k körül úgy hogy házhoz jött.

(#37242) roberto211 válasza rbalint88 (#37239) üzenetére


roberto211
őstag

Sedan vagy a kombi? Mennyi ezeknek a reális áruk a "jobb" fajtákból?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37243) Qtya123 válasza focvis (#37220) üzenetére


Qtya123
őstag

Üdv a klubban, én is elég esélyesen szélvédő cserére készülök. :(

Ki kell szedni más okból a szélvédőd és eddig akármelyik szakit kérdeztem, azt mondta, hogy elég esélyes, hogy kiszedéskor repedni fog, mert van rajta pár kavicsfelverődés, ami korábban javítva volt. Azt mondják, hogy nem nagyon bírja az ilyen üveg a kiszedést... Szóval drukkoljatok, hogy szerencsém legyen és bírja ki. :K

Pilkingtont néztem 78 ezerért, a gyári 100e felett van (bezzeg e46-hoz szintén Pilkington 17.500 Ft... kezdem azt hinni, hogy van igazság a "japppánhoz drága az alkatrész" mondásban). Ráadásul a gumikéder sem biztos, hogy ép marad kivágáskor, az még +15ezer Ft.

Azon gondolkozom, hogyha csere lesz, kötni kellene egy "casco mini" biztosítást üvegkárra (állítólag van ilyen, még nem néztem utána), mert ha az új szélvédő 2 hónap után kap egy kavicsot, akkor én meg egy idegrohamot.

#37217Bögre:
Azért vicces, hogy több tétel is olcsóbb az IS250 esetében, mint az IS200-hoz:
Vízpumpa csere - IS250: 59 000 Ft IS200: 73 900 Ft
Kuplung szett cseréje - IS250: 122 100 Ft IS200: 128 000 Ft

(#37244) rbalint88 válasza roberto211 (#37242) üzenetére


rbalint88
addikt

sedan. de gyerek mellé nem jó, kurva kicsi csomagtere van (sedan 380l, kombi 360l) és pici a luk is, úgyhogy abszolút felejtő berakni egy babakocsit pl. árak nehéz ügy, mert kisit kopottabb, de jó mechanikájút ki lehet fogni 7-900 között, de a sok a csilivili kiglancolt szar is 1,2 felett is akár. enyém 760 volt névre írva osztrákoktól, valós szervizmúlttal és kvázi hibátlan mechanikával (30e futómű, 30e xenon a kötelezőkön kívül). 1,5M-ig néztem a típust, de ez volt az egyetlen, aminél nem volt himihumizás, hanem kezembe adták a kulcsot, hogy tessék nézd meg, próbáld ki. ha gondolod az enyémet meg tudod nézni.

Qtya123: nekem az egyik passaton egy hét után sikerült kavicsot kapni, majd utána két héten belül még hármat és Erdélyben ismeretlen a szélvédőjavító intézménye. ellenben Vulcanizare* 200m-enként van :DDD
*gumisműhely

[ Szerkesztve ]

(#37245) tomcsi23 válasza Qru (#37240) üzenetére


tomcsi23
veterán

+1. Camponában a halál fsza mögé álltam, sehol senki.
Jövök vissza, 20! Centire ott egy ezüst opel. Nem fért ki a csávesz, de kiszállt. A nyomokból láthatóan, hátul a gyerek is. :U Ezüst festék a kocsin.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37246) EQMontoya válasza rbalint88 (#37244) üzenetére


EQMontoya
veterán

Najó, de Románia egy másik bolygó, baszki.
Mentünk fel a Retyezát hegységbe, állok a földút szélén és lefejelte a visszapillantót egy birka. :D
Nem lett baja, kihajtottam és hello, de a szitu nagyon mókás volt.

Amikor meg a Pádisra mentünk fel, épp előzni készültem egy zárt Ford Transitot, amiből az ablakon kinézett a tehén.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37247) roberto211 válasza rbalint88 (#37244) üzenetére


roberto211
őstag

Merre fele vagy? :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37248) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok!

Kineztem egy autot, aminek forgalombol ideeglenesen kivont kulfoldi okmanyai vannak.
Kerdesem a kovetkezo, ezt a jarmuvet hogyan lehet a legolcsobban elszallitani A-bol B-be?

Trailer berlesre a legolcsobb jarhato ut, vagy lehet igenyelni valami specko egynapos rendszamot is? :F

(#37249) Skillet válasza energy4ever (#37248) üzenetére


Skillet
addikt

szerintem a dolog nem egyszerű, vagyis de, tréler :) minden más legálisnak tűnik. elvileg nem is vontathatod, ha nincs rajta műszaki.
E rendszám, de műszaki ahhoz is kell. P rendszám, de már eléggé utaznak rá, szóval az is rizikós.
én mondjuk elvontatnám, ha amúgy beindul a moci (fék miatt, hogy tuti ne csússz a vontatóba), de ha megállítanak, gáz van.
ha nagyon nem akarsz kockáztatni, akkor tréler, ha kemény vagy, elhozod lábon :D és közte lehet választani az árnyalatokból :D :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37250) MunezXBK válasza energy4ever (#37248) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha rendszám nélkül mész, szabálysértés, ha másikét rárakod, bűncselekmény.

Nna, mindent leírtunk. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.