Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) TaaT válasza Kornel (#37592) üzenetére


TaaT
veterán

"a két első felni olyan meleg, hogy hozzá tudok érni azért, de 10-15 mp-ig már nem esik jól rajta tartani a kezem."

Az még semmi. :)

Annál sokkal többet kibírnak a felnik.

Give them hell Ukraine!

(#37602) Kornel válasza tomcsi23 (#37600) üzenetére


Kornel
veterán

Naja.
Ismerem ezt, volt is hozzá szerencsém, meg is szoktam számolni az olajat ;)
Ez nem benzin szagú pl. ennyi km után.
Volt olyan verdam, amiben ilyenkor már buzlott a benzintol (és gazolajtol)
Ráadásul ha egy pályás tempós etap után nézel olajszintet, akkor elpárolog az olajból az esetleg belekeveredett üzemanyag nagy resze.

TaaT: persze, tudom, csak azért érdekel, mert eddig nem tűnt fel ez, mondjuk azért tömegre is nagyobb az eddigi autóimnal, meg nagyobb fék, stb., Lehet csak nem vagyok hozzászokva.

[ Szerkesztve ]

(#37603) tomcsi23 válasza Kornel (#37602) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szóval inkább egyen egy kis hangyafasznyit, mint "egy cseppet" sem. :)

Amúgy simán meleg a fék egy városi menetben is, főleg ebben a hőségben, még hűlni is alig tud.
Viszont hátul is kéne azért melegednie.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37604) Kornel válasza tomcsi23 (#37603) üzenetére


Kornel
veterán

Kicsit meleg volt, de az kevésbé.
Nekem egy jó motor ne egyen semmi olajat.
Erre az ezres swiftet tudom példának felhozni, ami csak gázzal üzemeltetve (már indításánal is arról indult) 15k km alatt nulla dl olajat evett, gondolom a gazzal nem pótolja 😉

(#37605) #94529552 válasza tomcsi23 (#37603) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hátul nem annyira vannak igénybe véve a fékek, ezért is kell általában 2 első szettet cserélni, amíg hátul egyet.

(#37606) Skillet válasza roberto211 (#37594) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37607) -v- válasza deicide (#37589) üzenetére


-v-
addikt

Hehehe az jó lehetett ;] mi is most voltunk nemrég, csak sajnos 1.2-es corsával :DDD de fölment :C

(#37608) deicide válasza -v- (#37607) üzenetére


deicide
veterán

Szegény kori ;]
Az Edelweisspitzére azért a 2km-en a 15-18%-os macskakövön én is egyesben mentem fel, meg egyesben motorfékkel le. Viszont a táj az félelmetesen szép, még most is havas.

Lesz majd video is a hegyi útról, ha majd egyszer felér YT-ra, belinkelem. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37609) mario1012 válasza deicide (#37608) üzenetére


mario1012
tag

Hú, nagyon szép kép. Autó és táj együtt. :C

(#37610) tomcsi23 válasza Kornel (#37604) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ok. ;)

Pumma: hátul kisebb terhelhetőségű fék is van többnyire.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37611) -v- válasza deicide (#37608) üzenetére


-v-
addikt

Johet :K

(#37612) Kornel válasza deicide (#37608) üzenetére


Kornel
veterán

Very nice 😂

Mikor lesz eladó? 😉

(#37613) deicide válasza Kornel (#37612) üzenetére


deicide
veterán

Életem kockáztatásával az út közepén térdelve fotóztam. :DDD
Mondjuk reggel 7 volt, direkt ilyen korán mentem, hogy ne legyenek az úton, lehessen haszálni mindkét sávot. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37614) máyköl válasza deicide (#37608) üzenetére


máyköl
veterán

Ahh, szerelmes lettem... :R

(#37615) deicide válasza máyköl (#37614) üzenetére


deicide
veterán

Ja, kornelka kérdésére nem válaszoltam, de te megadtad a választ, nálam is tart a szerelem, egyelőre meg sem fordul a fejemben, hogy lecseréljem, nem biztos, hogy találnék meg egy olyan szépséget, ami mindenhonnan tetszik. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37616) Qtya123 válasza deicide (#37589) üzenetére


Qtya123
őstag

Áhh, Großglockner túrát én is tervezek idén, csak még puhítanom kell a feleségem, ő kissé közömbös az ilyen dolgokkal kapcsolatban.

Itt voltatok, vagy meg is másztátok? -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#37617) EQMontoya válasza deicide (#37615) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fura, nekem annyira nem jönnek be ezek a modern hothatck-ek.
Nem bántásból mondom, nem a Tiéd, úgy igazán egyik sem: se a Megane RS, se az Asta/Corsa OPC, az új Type-R egyenesen bazári... Talán még Focvis GTI-je jön be ebből a mezőnyből a legjobban, valahogy a kevesebb több.
Egyszerűen a küszöbtoldattal együtt az oldalfal:üvegfelület arányok nem jók (bunker feeling, már kívülről is), a legtöbbön van valami bazári kiegészítő, ami nem tetszik.

Egyébként ami nekem fura, hogy a hothatchekhez képest meglepően kevés a gt86, 370z az utakon.
Ennyire kellene az embereknek a hátsó ülés? Pedig utóbbival már határozottan arrébb is lehet állni. :)

Same rules apply!

(#37618) EQMontoya válasza Kornel (#37599) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez valahol elvárható, az enyémből sem fogy még így 200 fölött sem.

Same rules apply!

(#37619) deicide válasza Qtya123 (#37616) üzenetére


deicide
veterán

Csak a kilátóhoz mentünk fel, gyalogtúra nem volt, az a távolabbi célok között szerepel csak. :)

EQMontoya: Megosztó a formaviláguk, nekem pont bejön, hogy olyan erődszerű az egész és talán az OPC-n van a legkevesebb bazári kellék. Ezzel együtt is nagyon rétegtermék, mert ahhoz képest, amire jó, marha sokba kerül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37620) Ironizer válasza deicide (#37589) üzenetére


Ironizer
tag

Hát kíváncsi leszek erre az osztrák benzin legendára én is, holnap indulok 1 hetes alpok autós túrára.
14 liter körül szokott lenni az átlagom (vegyes, kevés várossal), amit amúgy kicsit sokallok, mert spritmonitoron, meg fórumokon jóval alacsonyabb értékek is szoktak szerepelni ( [link] ). Igaz, múltkor egy tényleg majdnem tisztán országutas/autópályás szakasz után 10.5 liter lett, az már elég közel áll azokhoz a számokhoz amiket mondanak. Persze ki tudja, hogy milyen aránnyal van város/országút mások számaiban. Vagy csak az van, hogy az a kevés város, amit én kevésnek gondolok, az ennyire nagyon megdobja a fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#37621) Skillet válasza EQMontoya (#37617) üzenetére


Skillet
addikt

Amit írsz, azzal nagyon egyetértek. De nem hiszem, hogy véletlen lenne, hogy mindketten sedan tulajok vagyunk :P
És ha mégsem sedan, akkor egyértelműen gt86, 370z (esetleg rx mazda, nissan silvia, gtr, 300zx, mitsu gto).
Nem tudom, mennyire fura, hogy mindegyik japán? :DDD

(#37619) deicide
Ott a pont. Erősen rétegtermék, drága! Kimondottan ezt kell, hogy keresse valaki, különben nagyon másra is el tudná lőni azt a csinos összeget. Az új civicnél is írtam (de EQMontoya felsorolta a többi kis meregzsákot is), hogy az egy dolog, hogy bazári (ízlések és maflások), de akármennyire is tájper, csak egy szivik. És ezzel nem lehúzni akarom a típust, csak egyszerűen (számomra) drága. Ha accord lenne, már más a felállás. De látható, hogy szükség van ezekre az autókra, megvan a célközönség.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37622) rbalint88 válasza Ironizer (#37620) üzenetére


rbalint88
addikt

-Kifele "felfele" mesz, hazafele "lefele". Alig erzekelheto, de a fogyasztason latszik.
-Tenyleg jobb a kinti nafta.

(#37623) z123456789 válasza deicide (#37608) üzenetére


z123456789
addikt

(#37608) deicide
Nagyon jó kép. :) Mivel készült?

(#37621) Skillet
Sedan +1. :K Nem tudtam, hogy mi bajom van a tip-top állapotú Avensis kombival pár hónapja egy kereskedésben, annak tükrében, hogy kutyasuliba hordom a dögöt, építkezés előtt állok, talán még család előtt is...hát az, hogy kombi, és praktikus, és mind 3 dologra tökéletes lett volna. :DDD Helyette csak lett megint egy sedan. :C

[ Szerkesztve ]

(#37624) -v- válasza Skillet (#37621) üzenetére


-v-
addikt

Erősen rétegtermék

Egy GT86 vagy 370z sokkal inkább.. ugyanis az nem jó, csak második autónak, feltételezi hogy van mellette egy másik autód, van garázs ahol tartod, van fenntartásra lóvé, na meg volt annyira fölösleges x millió, aminek semmi fontosabb helye nem volt. Sokkal nagyobb luxus, mint egy hot hatch.. azért az egy teljes értékű autó, 5 személyes, csomagtérrel stb. Nem véletlen, ennyivel kevesebb célgép van, már egy mx5 is kurva nagy luxus.

(#37625) Kornel válasza -v- (#37624) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, most egyetértünk.
Pl. egy 5 ajtós új typeR, kis túlzással még családi autónak is elmegy, mivel elég praktikus.
Közbe meg akár mennyire is bazari, megy, mint a mérgezett egér.

[ Szerkesztve ]

(#37626) -v- válasza Kornel (#37625) üzenetére


-v-
addikt

Uh baz ne is mondd, sajnos láttam egyet élőben közelről pár napja, ez az autó valami olyan szinten OCSMÁNY :((( :(((

(#37627) BigBlackDog: én konkrétan a type-r -re mondom, az alapverziót leszarom :D sose érte el az ingerküszöbömet a honda civic, meg igazából nem csúnyább mint az előző ufo (a sima verzió)

[ Szerkesztve ]

(#37627) BigBlackDog válasza -v- (#37626) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként mi az ami nem tetszik nektek az új Civicben? Mondjuk a hátulja (főleg lámpák) nekem sem jön be az UFO-hoz képest, de elölről részemről egész pofás a sima. A Type R mondjuk már kicsit bazári egy-két helyen...

(#37628) Kornel válasza -v- (#37626) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem tetszik.
Bar ugye nem vagyunk egyformák.
Kicsit túltoltak a srácok egy két helyen, de amit tud, és hozzá amennyire praktikus, szerintem az a legkisebb gond.
Ráadásul nem is vészesen drága, szerintem pár évesen benne lesz a szűrési feltételeimbe, addig kibirom ezzel a funyiroval is 😂
A sokat szidott "káoszt"a kezelő egységeknel és a műszerfalon pedig immár semmire nem cserélném el.

[ Szerkesztve ]

(#37629) Qtya123 válasza Skillet (#37621) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem is tetszenek a felsorolt gépek, meg úgy alapban szeretem a rétegtermékeket, hogy nem jön szembe velem a sokadik ugyanolyan forma. Ez még az IS-re is rámondható, ha nem is olyan ritka, mint a felsoroltak.

Viszont ennek ára van, amit egyelőre annyira nem érzek, csak tudok róla. Most csapott meg kicsit a szele, hogy cserélni kell a szélvédőt és ugye a tucatmárkákhoz halomban van nemhogy a bontott, de az utángyártottból 100 fajta fillérekért. Ehhez meg van a gyári 130ezerért, meg egyedül a Pilkington 78 ezerért, amiből jelenleg 1 db-ot mond a cég a raktáron, de szóltak, ha az mégsincs, akkor kb 3-4 hét mire meghozzák kintről. (Amúgy van Pilkingtonból 35ezerért is, az annyiban különbözik, hogy az ablaktörlő lapátok alatt nincsenek fűzőszálak, szép a felár pár db fűtőszálért).

Szóval most gondoltam bele, hogy szép meg jó, hogy hozza eddig az autó az elvártat és nem romlott el rajta semmi, meg kb a teljes futómű még a gyári, csak akkor lenne vakarózás, ha telibevernék egy őzet. Nagyon nem az van, hogy a szomszéd bontóban megveszek hozzá mindent. Nyilván utánajárással és idővel be lehet a rétegmodellekhez is szerezni mindent, de azért nem mindegy. Van akinek ez az idő és utánajárás "áldozat" belefér, én úgy érzem, hogy nálam határeset. Hiányzik például a vezetőülés mögött az egyik sín végéről a kis műanyag takaró. A Toyota nem tud adni, mert kint sincs nekik raktáron... Filléres tétel, de nincs, bontott IS alig akad, ami meg volt az vagy azért nem volt jó, mert 2 típus van és persze, hogy a másik volt benne, vagy jó volt a típus, de bézs belsős. És ez egy IS, nem egy belpiacos Galant, vagy egy Silvia, vagy akármi.

Komolyan gondolkozom, hogy amennyiben cserére kerül a sor és nem növöm ki a hátsókerék dilit, nem IS250, hanem valami bimmer legyen-e az utód.

[ Szerkesztve ]

(#37630) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Féket esetleg? :D

(#37631) focvis válasza MunezXBK (#37630) üzenetére


focvis
veterán

Ezt mire? :Y Versenykamionra?

@Qtya123: Casco hiányában én a 35 ezres szélvédőt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#37632) Kornel válasza focvis (#37631) üzenetére


Kornel
veterán

10 év feletti autóra amúgy sem kötnek cascot a legtöbb esetben.
Egyébként a 35 ezres bőven jó rá szerintem is.

(#37633) focvis válasza Kornel (#37632) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagy véletlenül Miskolcon most? :)

Kinéztem egy autót a Lorántffy utcában... aludtam már egyet rá, többet kéne. :D

(#37634) z123456789 válasza -v- (#37626) üzenetére


z123456789
addikt

Hányadék ronda az a Type R... :N
Eleve rossz az új civic karaktere, és ugye szarból várat...

(#37635) Kornel válasza focvis (#37633) üzenetére


Kornel
veterán

Nem sajna, pedig majdnem mentem.
A lorantffyn azért vannak koklerek is, nem árt vigyázni ;)
Link?

(#37636) focvis válasza Kornel (#37635) üzenetére


focvis
veterán

Ő volna.

Ebben a korban és árkategóriában nem a kókler kereskedőktől félek, inkább a gányolástól és a rozsdától. :D

Ismersz itt valakit Miskolcról?

[ Szerkesztve ]

(#37637) roberto211 válasza Kornel (#37628) üzenetére


roberto211
őstag

De nincs az elején egy propeller így "ocsmány" érteeed,? ;] :DDD

E46 formája mennyivel szebb nem? Egyreszr rajta van a propi masreszt latni a német alultervezett designal megáldott becses formáját amit már minden sarkon látni .. :DD :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37638) Kornel válasza focvis (#37636) üzenetére


Kornel
veterán

Kemeny ;)
Sajna olyat most nem tudok, aki ért is az autokhoz.
De van itt pár forumtars, aki miskolci...

(#37639) Qtya123 válasza focvis (#37631) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, a 35ezrest fogom venni. Amúgy sem érzem sok hasznát annak, hogy fűti az ablaktörlő lapátok alatti részt. Mikor rá van fagyva a jég, úgyis le kell jégoldóznom, mivel ugye nem fűti a teljes szélvédőt, akkor meg már értelemszerűen a lapátokat is kiszabadítom a jégből.

(#37640) deicide válasza z123456789 (#37623) üzenetére


deicide
veterán

S6 edge

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37641) Qru válasza Skillet (#37583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kizárt, hogy 5.8 alatt legyen 100--on, az már feltűnt volna. :D A 300 lovas STi tud 5,2-t...

Én ilyen 7,8-at olvastam valahol, az már kb lehet reális de még az is kb túl szép hogy igaz legyen. Olyan 8,2 lehet a valós szvsz.

kornelka: Nem tudok linkelni pont ilyet mert most nincs eladó éppen hahu-n.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37642) z123456789 válasza deicide (#37640) üzenetére


z123456789
addikt

Csúcs képeket csinálnak ma már ezek a telefonok. :K

(#37643) deicide válasza -v- (#37611) üzenetére


deicide
veterán

Felfelé

A sebesség nem annyira érződik, 3-as vége volt a max, olyan 145. Lefelé meg már sűrűbben voltak, ott többször elvettem, meg az aszfalt is vizes volt itt-ott.
Egy hátsókerekessel azért jobban lehetett volna betenni a kanyarokba.

Lefelé

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37644) TaaT válasza deicide (#37643) üzenetére


TaaT
veterán

A felfelé vid tájolásával vannak gondok :DDD Nem vitted az akció kamerád?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#37645) deicide válasza TaaT (#37644) üzenetére


deicide
veterán

Nem, telefonnal vettem, aztán a GPS-t álló módban használom és nem jutott eszembe, hogy el kellene forgatni a tartót, csak a végére. De akkor meg már nem akartam újra felfelé is újralőni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37646) z123456789 válasza deicide (#37643) üzenetére


z123456789
addikt

Azért vigyázz az ilyen felvételekkel, mert ha jól tudom, ez ausztriában tilos. :/

(#37647) Ironizer válasza z123456789 (#37646) üzenetére


Ironizer
tag

Mások veszélyeztetése mindenhol tilos. :)

(#37648) w333 válasza deicide (#37643) üzenetére


w333
félisten

:DD :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#37649) -v- válasza Ironizer (#37647) üzenetére


-v-
addikt

Kesz szerencse, hogy olyat nem latni a felveteleken :)

(#37650) stickermajom válasza focvis (#37585) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Vagy gyári, vagy LM lesz most, bár a Castrolt szerette, nem hiányzik belőle egy csepp sem.

Tegnap hazafele megmértem a befújt levegő hőmérsékletét a klímánál. Nem tudom a multiméter mennyire pontos, de a 3 fokos levegőn azért meglepődtem az elején. :DDD Aztán persze ahogy hűlt az utastér szépen visszaállt 10-11 fok környékére.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.