Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) Declare válasza zack (#37099) üzenetére


Declare
őstag

baaaaaaah beülni 21 fokos klimas autoba a nyari melegben par percre, a legjobb amit az egezseged erdekeben tehetsz :D

En amugy csak vegszüksegben hasznalom a klimat, utalja minden porcikam....szemem, vallam, torkom...varosban csak akkor hasznalom ha tenyleg dög meleg van, amugy nem. Nem veletlen nem vettem eszre, hogy elillant a gáz jó része :D

Autopalyan, meg hosszabb utazaskor, viszont aranyat er, de nekem akkor is csak minimalban megy.

Van olyan ismerösöm, aki azert vitte vissza a bmw t a szalonba, mert miaz man´ hogy 18 fok a leghidegebb állás...hat mondom bravo :DDD

(#37102) Qru válasza mdani01 (#37100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Katit ki kell dobni meg egy nyitott rendszer alá és kész is. Ha már ereje nincs legalább hangja legyen. :DDD

mod:

Declare: Én egyszer úgy megfáztam emiatt mint atom a nyár közepén. Azóta én is óvatosan nyomom a klímát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37103) EQMontoya válasza Declare (#37101) üzenetére


EQMontoya
veterán

baaaaaaah beülni 21 fokos klimas autoba a nyari melegben par percre, a legjobb amit az egezseged erdekeben tehetsz :D

Mondjuk 30 fokban szerintem is inkább 25-re illik állítani a klímát, de ami tavaly nyáron volt, abban nem lehetett szerintem klíma nélkül megmaradni.
Amikor 35+ fokok voltak, bárhová elindulsz, csatakra izzadsz klíma nélkül. És ez ment hetekig.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37104) gzbotii válasza Declare (#37101) üzenetére


gzbotii
veterán

Tényleg béna, G4 klimatronikja is tudja a 16-ot :D

Amúgy, klímanak nem jo a városi használat? A sok indulás miatt? :F

Klíma es megfázás: Görögországban meloztam egy nyarat, hotelszobában 24 fokra volt állítva a klíma, kint kb 38 árnyékban. Majd Röhögtek rajtam, hogy itt, ilyen időben, hogy lehet megfázni

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37105) mdani01 válasza Qru (#37102) üzenetére


mdani01
aktív tag

És jobb hangja lesz a végén mint Bubunak ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#37106) lenko válasza zack (#37099) üzenetére


lenko
aktív tag

Ahogy mondottam havi 1x megyek belvárosba, tehát köze nincs a büdzséhez...
Szerintem nekem is mind1 havi 20-30km-re , hogy 9-et vagy 10-et eszik éppen.
Eleve aki belvárosban járkál nap mint nap, nem normális!
Ja hogy munka stb. EZ NEM KIFOGÁS.
Én úgy választottam munkahelyet/lakóhelyet, hogy csak havi 1x járok bent, de akkor se nagyon szoktam a 11.ker ALLEE nál tovább merészkedni. Mert araszoljon akinek 2 anyukája van. :)

(#37102) Qru Lehet nyomatni, a titok az, hogy a szellezőből közvetlen rád ne menjen levegő.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#37107) #94529552 válasza roberto211 (#37097) üzenetére


#94529552
törölt tag

Biztos jól tudod. Úgy van, a pörgetésre van hegyezve, de nem a tartós hosszútávú működésre a max. ford. szám közeli használattal, mint ahogy a versenysport is mutatja. Párosítva egy ilyen longlife szervizeléssel még jobb lesz. Szóval én inkább kímélném a helyedben. :K

EQMontoya Ha betartja valaki a fokozatosság elvét a klímával, akkor nem lesz baja. Csak azt meg nehéz megvalósítani, mert jólesik a hűvös levegő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37108) Declare válasza EQMontoya (#37103) üzenetére


Declare
őstag

:K altalaban ilyen 3-4 fok körüli különbsegre mondjak, hogy az nem viseli még meg a szervezetet.

Nyilvan van olyan, amikor tenyleg tüz a nap, forr a levegö....plane ha ez Bp-n a betondzsungelben, a dugoban, akkor nincs mese....vagy ha több oras utra indul, ott is lehet jatszani a klimaval jobban....de en akkor sem szeretem vadul nyomatni.

(#37102) Qru szüleimnek volt olyan ismeröse, aki meg sok sok eve vett egy A8 audit, nemetorszagbol, par evesen....oriasi szám volt a kocsi is, meg a klima is ritkasag volt, janizott is ezerrel, egesz nyarat full megfazassal tolta vegig, nyar vegere össze is jött az arcüreg gyulladas.. :U :D (nem lett semmi baja végül, ér a "LOL")

(#37104) gzbotii lasd fent :)

(#37109) Typhoon47 válasza atos19881101 (#37098) üzenetére


Typhoon47
őstag

Pár barátomnak láttam már beszerelve ilyet. Minden a kivitelezés minőségétől függ, ha sikerül "jól" berakni, akkor működik, bár a gyári megoldásoktól természetesen messze van minőségben.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#37110) atos19881101 válasza Typhoon47 (#37109) üzenetére


atos19881101
senior tag

Köszi! Magam akarom beszerelni. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire pontosak? Persze a gyári természetesen jobb. Nekem elég annyi, ha tudom, hogy kb 20-30cm van még mögöttem.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#37111) Qru válasza mdani01 (#37105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alapból jobb hangja van a Stiftnek.

#csakasor4 :DDD

lenko: Jah nem szoktam csak max 5 fokkal hűvösebbre állítani mint a kinti levegő és üvegre nyomom vagy a fejem fölé, hogy ne közvetlenül rám jöjjön a hideg.

#nincsbennetarcsi

(#37112) gzbotii válasza Declare (#37108) üzenetére


gzbotii
veterán

Hol fent? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37113) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Gumball 3000-res autókat látta valaki BP-n személyesen?

(#37114) Typhoon47 válasza atos19881101 (#37110) üzenetére


Typhoon47
őstag

Láttam, hallottam olyat, amely teljesen pontos volt, viszont a többség összevissza sípoló szemét volt (ami ugye roppant kellemetlen egy ilyen helyzetben, hogy "na most akkor vajon fals sípol vagy helyesen pittyeg). Mivel nem olyan drága ezért lehet vele kísérletezni, ha van hozzá affinitásod meg tudod mit csinálsz.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#37115) brumi1024 válasza -secret- (#37113) üzenetére


brumi1024
veterán

Én igen.

(#37116) Integrale válasza -secret- (#37113) üzenetére


Integrale
veterán

Szinten.

"Bad reklám is reklám too"

(#37117) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

@brumi & integrale volt köztük valami világoskékre matricázott R8?

[ Szerkesztve ]

(#37118) MunezXBK válasza EQMontoya (#37103) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 19-re lövöm és még 1x sem fájt semmim tőle.

(#37119) rbalint88 válasza EQMontoya (#37103) üzenetére


rbalint88
addikt

azt ugye vágjátok, hogy amíg nem éri el a kívánt hőmérsékletet, addig mindegyik maxon hűt? nem 25 fokos levegőt fúj be, hanem ugyanúgy 10 fokosat, csak hamarabb hagyja abba.
autója is válogatja, hogy melyikben mennyire kell klímázni. 1-2 fok eltérés a kijelzőn könnyen előfordulhat az azonos hőérzet kialakításához. nálam most a városozáshoz 23 fokra van állítva, de az átlag 20 perces utakon pont kellemesre hűti út végére az utasteret úgy, hogy nem direktben magamra fújatom. ja meg ugye az alap, hogy dugóban, ahol nem tud úgy hűlni a klímahűtő sem, meg semmi, kevésbé hatékony, jobban növeli fogyasztást stb. meg hát a felforrósodott levegőt illik egy kicsit kiszellőztetni a kocsiból, hogy legalább ne a tesco parkolóban érlelt 70 fokról kezdje hűteni az utasteret, csak a kinti 35 fokról.

ja és menő kocsival nem kapcsolatot keresni mennek az emberek, hanem csak lukat. aki csak a pénztárca vastagságát nézi, másra úgy se jó.

[ Szerkesztve ]

(#37120) EQMontoya válasza rbalint88 (#37119) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az világos, de a befújás mértékét is lehet állítani, nyilván.

Same rules apply!

(#37121) SzlobiG válasza Skillet (#37055) üzenetére


SzlobiG
félisten

Számomra még ha gyengébb is egy dízel mint egy szívó benya, akkor is nagyobb élmény a dízellel autózni ugyanis én nem szeretem szétforgatni a motorokat még ha nem is lesz baja tőle. Alulról húzzon az a lényeg. :))

(#37122) Tsebacsi válasza SzlobiG (#37121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37123) rbalint88 válasza SzlobiG (#37121) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor csak én vagyok az a perverz, aki rendszeresen elforgatja a dízelt 4,5-5ezerig? :B

a dízelhatereknek meg csak annyit, hogy nem kell elváltani 2500-nál, viszont el lehet vele járni 1500-as fordulaton kényelmesen és még erő is van, míg egy azonos teljesítményű (KW) benzinesnél fuldoklás, visszaváltás stb macera van. a jól hangolt dízelt ugyanúgy lehet és érdemes forgatni, mint egy benzinest, csak nem muszáj.

(#37124) Qru válasza SzlobiG (#37121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem pont az a fura hogy alul tol felül meg nem történik semmi. Jobban beosztható egy szívóbenyós ereje.

Múltkor pl pont Kormival akadtam el a sárban. Alacsony fordulaton nem volt elég ereje picit feljebb meg már túl sok... Végül sikerült kihintáztatnom.

#nincsbennetarcsi

(#37125) zack válasza Declare (#37101) üzenetére


zack
nagyúr

Nem vészes. Az irodában is jégverem van. Jégveremből jégverembe nincs gáz. :DDD
9-10 foknál nagyobb eltérés okozhat gondokat. Tehát 35 fokban nem jó a 21-22. 30 fokban viszont alsó határ.
Mindig a "dús hajába tép a szél" (Varga Miklós-Európa) szól ilyenkor... ;]
Mindenkinél más az ingerküszöb. Klímához is hozzá lehet szokni.
Aki érzékeny, annak óvatosabban kell bánni vele. Ennyi. Én azt szeretem ha minden deres. Valamelyik nap nyitottam az ajtót belülről és amikor megfogtam a kallantyút, majdnem fagyási sérüléseim lettek. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37126) SzlobiG válasza rbalint88 (#37123) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgynéz ki. :) Én ilyen max 3500-ig szoktam, nagyon ritka ha 4000 fölé forgatom itt már azért tol szépen.

Amúgy igen lehet a dízelt is forgatni ha üzemi hőfokot élerte mehet neki, de én alapból nem szeretem ilyen vagyok inkább elváltok ezért se szeretem a szívó benzineseket 6000-7000 ig forgatni hogy történjen valami viszont valóban jobban adagolható ezáltal. Nyilván egy nagy kobcentis benzines már más tészta.

(#37127) rbalint88 válasza SzlobiG (#37126) üzenetére


rbalint88
addikt

a Toyotát én sem forgattam 3000 fölé nagyon, mert onnantól csak hangosodott, de az alfát ügyesen hangolták, 1500-tól van ereje a normális közlekedéshez, de van értelme forgatni, mert lineárisan erősödik, nem az a bólogatós butadízel :)

(#37128) Integrale válasza rbalint88 (#37127) üzenetére


Integrale
veterán

"Bad reklám is reklám too"

(#37129) rbalint88 válasza Integrale (#37128) üzenetére


rbalint88
addikt

ebből nem sok látszik sajna.

(#37130) Integrale válasza rbalint88 (#37129) üzenetére


Integrale
veterán

4000-nél kifullad, de addig egyenletesen növekszik. A D4-D Avensis pedig 3400-nál tetőik, de addig sem egyenletes.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#37131) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Van valakinek régi Honda HR-V je? Érdemes ilyet venni? Mennyit ehet vajon 2wd vel 1.6 benzinessel?

(#37132) HoaryFox válasza Integrale (#37128) üzenetére


HoaryFox
őstag

Má' nem azért, de ezen mit is kéne nézni? :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#37133) tboy93 válasza Bull Boss (#37131) üzenetére


tboy93
nagyúr

8L-bol elvan az, orszaguton meg kevesebbol is. Runner-nek van, honda totyikba kerdezz ra, azt talan gyakrabban olvassa.

(#37134) Qru válasza Bull Boss (#37131) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Spritmoncsi: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37135) Integrale válasza HoaryFox (#37132) üzenetére


Integrale
veterán

:Y
Eltűnt a grafikon.

"Bad reklám is reklám too"

(#37136) Bull Boss válasza tboy93 (#37133) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Ha tehetnétek milyen hobbi terepjárót vagy SUV-ot vennétek max 1.5M körül? Kor nem baj, ha 15 éves csak valami formás kis gép legyen, 2WD se izgat, igazából városi cirkálónak 2. autónak kellene egy Galaxy mellé. HR-V-k tetszenek, de mást is meghallgatnék ha tudnátok ajánlani valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#37137) Qtya123 válasza zack (#37125) üzenetére


Qtya123
őstag

Én ezzel a klíma témával mindig bajban vagyok.
Ha beállítom úgy, hogy ne legyen melegem, 5 perc múlva fázom. Ha akkor alacsonyabbra állítom a venti fordulatot, vagy magasabbra a hőmérsékletet, eltelik 5 perc és újra melegem lesz.
Ugyanez a fújás irányával: ha előrefelé, vagy lábra állítom jó, de elkezdek fázni, utána átnyomom szélvédő irányába, akkor meg melegem lesz. :N

(#37138) TaaT válasza Bull Boss (#37136) üzenetére


TaaT
veterán

;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#37139) Bull Boss válasza TaaT (#37138) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Samurai nálam kilőve a rengeteg rozsdás példány miatt, a Jimny nagy eséllyel indul, csak kevés ignis motorost találni belőle és a legtöbbje már plafonig volt dagonyában. :U

(#37140) Qru válasza Bull Boss (#37136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Outlander pl.

mod:

Esetleg Forester...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37141) Bull Boss válasza Qru (#37140) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Outlander tetszik, de annak biztos lenne egy 13L es városi fogyija :U Ha nagyon jó áron sikerülne szereznem egy Dustert jó lenne? :D

(#37142) gzbotii válasza Bull Boss (#37141) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennyiért kapni? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37143) Bull Boss válasza gzbotii (#37142) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Előbb utóbb biztos :U ismerősi körben már ment el 1,8ért egy pár tizenezer kilóméteres, igaz kereskedő vette meg. Gondolkodtam még SX4-en is. Az 1.9 es dizele mennyire para? Fiat motor ugye? Van bennük részecskeszűrő? :U

(#37144) zack válasza Qtya123 (#37137) üzenetére


zack
nagyúr

Auto mód van? Nálam jól működik. Ahogy hűl az utastér, úgy veszi vissza a ventilátort.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37145) tboy93 válasza Bull Boss (#37136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Varosi cirkalonak nem vennek hrv-t, tudom-tudom van par magas patka budapesten de azert nem ennyire veszes a helyzet ;] Rozsdara illik figyelni. Illetve a lambda szonda is megadhatja magat, de bajt nem okoz csak vilagit tole a csekkenddzsin.

[ Szerkesztve ]

(#37146) Qru válasza Bull Boss (#37141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Foresteré is lenne annyi, akkor az is kiesik...

Duster? Sztem ne szivasd magad vele... Rozsdásodik mint a franc és gyomorforgató mindent átütő műanyagszag van benne...

Akkor már inkább egy SX4. Bár a dízel motor abból se ajánlott, alig eszik kevesebbet a benyósnál és ebben a korban már bizony tartogat kellemetlen meglepetéseket... És akkor még nem szóltam a vicc kategóriába illő 270 literes csomijáról ([link]). Nem csoda, hogy nem sok dízel talált belőle gazdára...

zack:

Jah ezt nem is nekem címzted, most nézem. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37147) Qtya123 válasza zack (#37144) üzenetére


Qtya123
őstag

Van, de nem a klímával van a gond, hanem velem. :D

(#37148) zack válasza Qtya123 (#37147) üzenetére


zack
nagyúr

Klimax? ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#37149) Reaper válasza Bull Boss (#37136) üzenetére


Reaper
őstag

Én ránéznék a Hyundai/KIA vonalra, Santa Fe / Sorento.

(#37150) M_o_g_y_i válasza Qru (#37061) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem is fogok túl sokat én sem. :N
Csak pl. valami "méretesebbet" nézek, mert nálam elég szűk helyen van a csatlakozó, folyton bányászni kell kivételkor. :DDD
A diagos dolgokat meg lerendezem OpCommal, emiatt nem sokat számít, "mit tud" a BT-s OBD-olvasó, lényegében csak a Torque (és társai) megy róla. Ez a hibatörlés most csak szükségből volt, mert nem volt a kocsiban a műszer. :(

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.