Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Reaper válasza deicide (#37643) üzenetére


Reaper
őstag

Nagyon szép helyeken voltál, imádom az ilyen utakat, kicsit irigy vagyok :)

(#37652) Qru válasza Reaper (#37651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is. Csak én nagyon. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#37653) -v- válasza -v- (#37607) üzenetére


-v-
addikt

Hehe.. most jott ki a 45 euros birsag, azert az 1.2-es corsaval is sikerult gyorshajtanom :D

(#37654) Ironizer válasza -v- (#37649) üzenetére


Ironizer
tag

Akkor rossz videót néztél. :) Nem épp a szabályos vezetést mutatja be a felvétel. Szép dolog a reggel 7, meg a kis forgalom, de a baleset pont attól baleset, hogy nem látod előre (hiszen ha látnád, akkor nem lenne baleset), és akkor is bekövetkezhet, amikor a legbiztosabb vagy benne, hogy nem fog.

(#37655) focvis válasza -v- (#37653) üzenetére


focvis
veterán

Akkor: #Bimmer SEM kell!

Mi történt, faluban 60? :D

Anno mentem 1.0 Corsaval az érdi lejtőn majdnem180-at.

@decide: Szép ez a Grossglockner! Egy jó barátunk járt ott pár hete, azóta készülünk mi is.

[ Szerkesztve ]

(#37656) gzbotii válasza -v- (#37653) üzenetére


gzbotii
veterán

Tegnapelőtt jöttem végig ausztrian kocsival...most en is kíváncsian várom, jön e valami levelke :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37657) roberto211 válasza focvis (#37655) üzenetére


roberto211
őstag

Én literes suzukival szinten érdi lejtőn 175öt :D Ereztem h mégkönnyebb lett az autó...

Lagunaval ausztriaban 195, villant valami azt hiszem az a digitalis cucc de azóta sem jött a bírság pedig tuti engem kaptak le..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37658) deicide válasza gzbotii (#37656) üzenetére


deicide
veterán

Rám is villant az A1-en 80-as korlátozásnál 87-el, az nem tudom, mibe fog fájni, mert végig úgy autóztam, hogy tábla +6-7km/h, ha sok trafi lekapott így, akkor drága túra volt. :)

focvis: megéri, nem csak az autózás, de táj miatt is, ha több időm lett volna, túrázam is volna. Meg ott az idő is jó, 8 fok volt 2600 méteren. :)

GrimReaper: Hangulatos nagyon, odafelé gondolhatod, 200 méterenként félreálltam fotózni. Plusz az útminőség is kiváló, csak az a 35 EUR belépődíj borsos kicsit.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37659) gzbotii válasza deicide (#37658) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat ne basz, ha mar +6-7 -nel villan. En ugy jöttem, hogy a amit a táblán ír+10. :D
Meg volt egy 80-as tábla, ahol stabil 120-al léptem, a kamionsor miatt egyszer csak azt látom 80-as korlátozás vége. Mondom fasza. De mondjuk rajtam kívül mindneki annyival ment ...szóval ha szerencsém van akkor csak a teherautóknak szólt az (ab >7t)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37660) deicide válasza gzbotii (#37659) üzenetére


deicide
veterán

Vicces, nekem is volt egy ilyenem, ahol csak a 80-as feloldót láttam, a korlátozót előtte nem, akkor lehet, hogy nem véletlen, az is valahol az A1 vége felé volt, már közel Hegyeshalomhoz. De ott trafit nem láttam.

A villanás az ilyen sárga fény volt, nem hiszem, hogy vakuval nyomul fényes nappal, lehet, csak figyelmeztetett.
Meg a tábla+10, ha óra szerint mentél, akkor kb tábla +4, annyit tuti csal minden óra. Én 80-nál 93-ra lőttem mindig a tempomatot, gondoltam a 86-87-ből nem lehet gond, meg tényleg sokan a helyi gyerekek is annyival mentek. Meglátjuk... :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37661) -v- válasza Ironizer (#37654) üzenetére


-v-
addikt

Ja ertem, mert te kanyarrol kanyarra ismered gondolom a grossglocknerstrasset, meg te is jartal mar arra tobbszor astra opc-vel, es tudod mi fer ott bele meg mi nem, ugye? ;) Vagy 70es tablanal is 59cel mesz de fotelbol megszakerted hogy ez kerem csunya dolog ez kozuti veszelyeztetes es maglyan kene elegetni? Hagyjal mar a butasagaiddal kerlek :)

(#37662) gzbotii válasza deicide (#37660) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazából mindig csodálkoztam, hogy a helyiek hogy nyomják ....en majdnem mindig lassabban mentem mind ők.
+ GPS néztem a sebességet, megszokásból. Szóval az konkrétan 89-90 a 80as zónában :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37663) deicide válasza gzbotii (#37662) üzenetére


deicide
veterán

Háát, akkor ha én kapok, te is fogsz. ;]

[rvilike]: és tényleg, még a határ közelében sem voltam, ahogy megláttam bárkit, rögtön elvettem (és ráadásul a táblás korlátozásokat kivéve mindenhol 90 a megengedett a kanyarok ellenére is, azaz a 100-110-es tempóm még csak kirívó sem volt, talán az egyenesben a 140 az igen, de ott meg látni, ha jön bárki) és azért lefelé is megmaradtam a saját sávomban többnyire, mert azért már jövögettek. Nyilván én sem akarnám feláldozni az életem vagy másét az élmény oltárán. De a kicsi csapatás is csapatás, élveztem. Legközelebb nyitásra megyek, ami nyáron 5:00 és akkor tényleg nem lesz egy lélek sem. :)
Szóval igen, lehet ész nélkül is csinálni, de ez messze nem olyan volt, csak egy videóból nem feltétlen jön vissza, csak ha ott vagy.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37664) Ironizer válasza -v- (#37661) üzenetére


Ironizer
tag

Azt biztosan tudom, hogy a 145 nem fér bele a szabályos közúti forgalomba. ;) Ha csapatni van kedve az embernek, akkor menjen versenypályára, nem egy nagy összeg, vagy ha a großglockner-en akar csapatni, akkor zárassa le az utat. Ja hogy arra nem fussa, akkor lehet a matchboxokat is tologatni otthon a szőnyegen. :)

[ Szerkesztve ]

(#37665) Kornel válasza Ironizer (#37664) üzenetére


Kornel
veterán

Komoly vagy.
Az ilyenek szoktak 20-al rakeszulni a kanyarokra, aztán csodálkoznak amikor beesek eléjük 60-70-el, és mutogatnak, mert 50-el lehet csak menni ám.

(#37666) focvis válasza Ironizer (#37664) üzenetére


focvis
veterán

"lehet a matchboxokat is tologatni otthon a szőnyegen. :)"

Én igen is szoktam tologatni a matchboxokat otthon a szőnyegen. :D

... bő 30 évvel ezelőtt. ^^

[ Szerkesztve ]

(#37667) Qtya123 válasza deicide (#37658) üzenetére


Qtya123
őstag

Mint írtam a Grósz még kérdéses, viszont pár hét múlva ez (P1 út) biztos. Kíváncsi vagyok milyen lesz, remélem a gumik nem kopnak sokat. :)

MÁS:

Használtam egy ilyen szivírgyújtós porszívót. 80 wattos, kb 15 percet ment. Normális az, hogy a szivargyújtó ez idő alatt annyira felforrósodott, hogy kb 3 másodpercig tudtam rajta tartani az ujjam?

[ Szerkesztve ]

(#37668) Skillet válasza -v- (#37624) üzenetére


Skillet
addikt

:) másképp látjuk. Én egészen konkrétan arra gondoltam, hogy nem adnék 10 milliót -a felsoroltak közül- semelyikért, soha! Így értettem, hogy rétegtermék :) réteg... vagyis olyan emberek, akik leszurkolnak ennyit egy asztráért vagy szivikért :N
Előbb szuszakolnám be a családot egy kupéba :DDD addig tolnám őket, míg be nem férnek :DD
De ez simán lehet kizárólag az én becsípődésem :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37669) rbalint88


rbalint88
addikt

Ha Pest-megyei matricával feljöttem M7-re hazafele jövet Martonvásárnál, akkor várhatom a csekket vagy ott még pont jó vagyok? Sokan jöttek fel ott azok közül, akikkel Velencétől együtt jöttünk a régi hetesen.

[ Szerkesztve ]

(#37670) MunezXBK válasza rbalint88 (#37669) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oszt nem jöttél be hozzám?

(#37671) deicide válasza Qtya123 (#37667) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, lesz pár hajtűkanyar, úgy látom. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#37672) máyköl válasza rbalint88 (#37669) üzenetére


máyköl
veterán

Pont Martonvásártól nem érvényes a Pest megyeivel a térkép alapján, szerintem nem kapsz csekket.

(#37673) focvis válasza rbalint88 (#37669) üzenetére


focvis
veterán

Még pont jó. [link]

(#37674) Skillet válasza Qru (#37641) üzenetére


Skillet
addikt

Nem is mértétek le soha? Akkor hajrá! :K
Engem most a rugalmassági adatok érdekelnek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37675) Kornel válasza Skillet (#37668) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem ez a te becsipodesed :K
Almát hasonlitasz körtéhez.

Qru, Skillet:
Azt hiszem megtaláltam a zepfers-en a Qru verdajat, valóban 8,2 a nullaszáz 😉
Kivikkal összehasonlítva azért erősebb ;)

[ Szerkesztve ]

(#37676) rbalint88 válasza focvis (#37673) üzenetére


rbalint88
addikt

Áh, köszi, kocsiban guglizva ezt pont nem találtam, csak valami régebbit, ami Pusztazámorig írta.

MunezXBK: Gárdonyban voltunk a sportstrandon, ismerősökkel súlyosbítva. De valószínűleg megyünk még idén ;)

(#37677) Reaper válasza deicide (#37658) üzenetére


Reaper
őstag

Elhiszem, egyébként nagyon megtetszett, lehet idén még ellátogatunk oda egy hosszú hétvégére. Bár a listán van még Fagaras, és Trans-Alpina is :)

(#37678) rbalint88 válasza Reaper (#37677) üzenetére


rbalint88
addikt

Fogaras nagyon jó, csak nem szabad átmenni az alagúton. Már azon belül is gyász az út, de ami utána van :Y Mi elmentünk anno Brassóig, de áldottam az eszem, hogy kis kerék volt az autón.

(#37679) Skillet válasza Kornel (#37675) üzenetére


Skillet
addikt

Igazad lehet. Almát-körtéhez... vagyis 10 milliót-szivikhez (astrához, korzához, megánhoz stb)
;)
Az én becsípődésem alapján ez így nem igazán szerepelhetne egy lapon.
De már deicide is leírta (aki tulajdonosa egy ilyen vasnak), hogy "nagyon rétegtermék, mert ahhoz képest, amire jó, marha sokba kerül".
Szerintem hibátlanul summázta.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37680) Kornel válasza Skillet (#37679) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, mert a GT86 még 370z nem réteg termék.
Akárhogy is nézzük, sokkal inkább azok.

(#37681) Reaper válasza rbalint88 (#37678) üzenetére


Reaper
őstag

Voltam már, szerencsére akkor is csak az alagútig, ott a tó mellett ittunk egy kávét, talán ettünk is valamit, majd ugyanaz az út lefele. Hallottam már, hogy milyen a másik oldala, de szerencsére még nem jártam arra. :)

(#37682) Skillet válasza Kornel (#37680) üzenetére


Skillet
addikt

Nem értjük egymást :N
Próbáltam leírni, de aztán kitöröltem. Hitvita :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37683) rbalint88 válasza Reaper (#37681) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyébként a táj gyönyörű, az emberek (echt románok!) kedvesek voltak, egyedül az útminőség botrányos. De megfelelő, pusztítható autóval érdemes elmenni.

(#37684) focvis válasza Skillet (#37679) üzenetére


focvis
veterán

Kapcsolódó gondolataim :)
Egy értelmesen felszerelt európai hot hatch-et 7-8 m. között haza tudsz vinni; a Nissan 370Z-ből a középső felszereltségi szint 14 millió, biztos engednek ebből is valamit, legyen 13 m. a vége. Az kb. 70-75%-kal több pénz.
A GT86-ot talán odaadják 9-ért, 100%, h. élvezetesebb csapatni vele szerpentinen, a kraft viszont hiányzik belőle, egy jobb 2 literes dízel lenyomja.

A praktikumot meg csak a hot hatch-ekben érdemes keresni. :)

[ Szerkesztve ]

(#37685) Kornel válasza focvis (#37684) üzenetére


Kornel
veterán

Mennyit kóstál egy gti most?

(#37686) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Biztosítási bónusz kedvezményt hogyan lehet átvinni egyik autóról a másikra (mindkettő egy ember nevén van és jó lenne megcserélni, hogy melyik kötelező biztosításánál lenne igénybe véve a bónusz besorolásból eredő kedvezmény).

[ Szerkesztve ]

(#37687) TaaT válasza focvis (#37684) üzenetére


TaaT
veterán

"A praktikumot meg csak a hot hatch-ekben érdemes keresni."

Usanka autós tesztekben azt mondogatják, lehet a pályán elvérzik a GTI/R, de ha csak 1 autót tarthatsz otthon akkor nagyon jó választás. :)

Give them hell Ukraine!

(#37688) focvis válasza Kornel (#37685) üzenetére


focvis
veterán

Amit írtam, abból kijön egy jól / optimálisan felszerelt, de el lehet költeni még 1-2 millát ilyenekre, mint: DSG, szabályozható futómű, "nagy" hifi, "nagy" navigáció, bőr kárpit, radaros tempomat, holttér érzékelő...

Konfigurálj egyet magadnak kedvezmények nélkül (ne vond le a hasznaltautós 500-at!), a végén vonj le 10-15%-ot.

@TaaT: és ez a többire (OPC, ST, Cupra, RS, stb.) is igaz kb. De természtesen a Golf a legjobb! :D

[ Szerkesztve ]

(#37689) rbalint88 válasza focvis (#37688) üzenetére


rbalint88
addikt

Akarhogy szamolom, 9 alatt nem all meg vagy nagyon nem ugyanazt ertjuk oltimalis felszereltseg alatt :)
11 lett a listaar annal, amit ugy konfiguraltam, hogy ne legyen hianyerzetem, par funkciobol ledig a jobbat raktam bele, pl e-h parkszenzor helyett assistot.
Ja es DSG-s, ha mindennapi auto is, oda kenyelmesebb az automata.

[ Szerkesztve ]

(#37690) focvis válasza rbalint88 (#37689) üzenetére


focvis
veterán

Bakker, Te is az old boys szekcióhoz tartozol, automata kell 28 évesen... OMG, hová lesz a nemzet.
Masszirozos bőrfotel esetleg nem kéne?! :D Nehéz ám kiszállni a sportülésből, meg a peres gumi se jó a fájós deréknak. ;]

Amit rendeltem, csak a színét bactam el (minden kosz meglátszik a fehéren), mert engedtem a feleségnek; meg next time rendelnék App-Connectet (működik az itthon, csak normális telefon kell hozzá). Persze kinek a pap, kinek a paplan.

[ Szerkesztve ]

(#37691) MunezXBK válasza focvis (#37690) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem negmondtam? ;]

(#37692) Ironizer válasza Kornel (#37665) üzenetére


Ironizer
tag

Nem rémlik, hogy az euroingen 20-al vettem volna a kanyarokat. ;)
Félreértések elkerülése végett: én sem vagyok szent, én sem tartok be mindig minden szabályt, de törekszem rá, és főleg nem gondolom úgy, hogy követendő lenne, hogy helyes lenne. És nem vagyok rá büszke sem.
Nekem a notórius gyorshajtás kibassza, mindennek megvan a helye, zárt pályán ki lehet élni az ilyet, tudom, próbáltam, kurva jó dolog, ajánlom mindenkinek.
Közúton bármilyen tiszta a szitu, sosem tudhatod mi lesz. Nem azt jelenti, hogy 20-al kell venni a kanyarokat, de a szabályokat nem véletlenül találták ki, mert _köz_út, adnak egy keretet. Még ha vétlen is vagy egy balesetben, kurva szar érzés ám azt látni, ahogy átrepül feletted a bringás, és úgy szállsz ki, hogy nabazmeg ez meghalt (nem halt meg, de ezt abban a pillanatban még nem tudtam). Áldom az eget, hogy én akkor nem "csapattam" épp a szerpentinen. És még így is sokat gondolkodik rajta az ember, hogy vajon hogy lehetett volna megelőzni, annak ellenére, hogy minden szabályt betartott.
Tudom, hogy kb. fehér holló vagyok a felfogásommal, camaro-val még senki nem ment rajtam kívül ennyit szabályosan. :D Még egyszer, nem _csak_ szabályosan... nem akarok álszentnek tűnni... de ha bárki bármikor azt mondja, hogy nem vagyok szabályos, akkor nem azt fogom mondani, hogy hátde hátde itt kiadja, meg itt lehet, hanem azt fogom mondani, hogy tényleg nem, és nem kéne ezt csinálni. De deicide-ről köztudott, hogy mik a meglátásai a gyorshajtásról.
Mindegy, lejövök a témáról, mert csak felidegesítem magam.

[ Szerkesztve ]

(#37693) gzbotii válasza rbalint88 (#37678) üzenetére


gzbotii
veterán

Tavaly jártam arra, a deli része se olyan rossz. Szerintem. Bár igaza, az igazi fun az az erdélyi szakasz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37694) Kornel válasza Ironizer (#37692) üzenetére


Kornel
veterán

Ha nem 20-al veszel egy kanyart, akkor már megnyugodtam😂
Nem kell kerülgesselek téged is 😉

(#37695) Kornel válasza focvis (#37688) üzenetére


Kornel
veterán

9,6M-15%=8,2M körül szerintem nem rossz egy GTI.
Innen nézve már drágának tűnik a 10M-s civic typeR.

(#37696) focvis válasza MunezXBK (#37691) üzenetére


focvis
veterán

Megmondtad, én meg nem akartam elhinni... :B most már tudom. Még a fekete is jobb.

@kornelka: a Civicből is engednek vmit gondolom, ill. a CTR azért durvább gép, szvsz a Golf R az igazi párja - utóbbi összkerékes. Cserébe kívülről full homasita fíling.

(#37697) Qru válasza Kornel (#37675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez már reálisnak tűnik szemben a 5,3-al vagy mit írtak rá. :DDD

Skillet: Nem mértem még soha, pedig obd-s kütyüm is van hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#37698) Kornel válasza Qru (#37697) üzenetére


Kornel
veterán

Nem túl acélos amúgy, gondolom az AWD-n rengeteg paci és nyulmokus elmegy.

(#37699) Skillet válasza focvis (#37696) üzenetére


Skillet
addikt

akkor cseréljünk ;] mármint, kizárólag színt... bocsi :P
nekem a fehér a nagy álmom. nincs túlbonyolítva, kiemeli az autó vonalait... eléggé jdm :D ami persze téged nem izgat, engem annál inkább.
szóval:

neked jó lesz helyette az ezüst? :B
ja, még annyi, hogy nekem a fehérrel egy bajom van... háztartási gép fíling :D megnéztem millió színkódot, de egy sem okés. ami hófehér, az mind sima fehér, mint egy hűtőszekrény, vagy egy szép ford transit... ami már gyöngyházas vagy ilyesmi, az meg sosem volt igazi fehér... szóval... :DDD

(#37698) kornelka szerintem azért annyira nem rossz az. és mellé biztosan kanyarvadász :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37700) Qru válasza Kornel (#37698) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem egyáltalán nem rossz ahhoz képest, hogy ez egy polgári autó (nem wrx vagy sti). Ehhez képest 8-9 literből eljárok és azért elég sok modern (1,4 tsi / 1,6 tdi) autót faképnél hagyok vele nevetve.
Hát lendületből nem is olyan nagy durranás, ott csak hátrány az awd ugye, elvérzik sok nyúlmókuci (sajnos az enyémben nem lehet kikapcsolni van amelyikben lehet akkor fwd lesz belőle).
Állóhelyből viszont szépen megkapaszkodik és elindul.

Már írtam, hogy egyszer egy Kuvik VTi-vel összeakadtam a Hungárián. Állórajtból semmi esélye sem volt ellenem de lendületből nevetve lelépett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.