Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) mdani01


mdani01
aktív tag

Érdekes holmi :)

iPhone 6S SpaceGray

(#27602) w333 válasza mdani01 (#27601) üzenetére


w333
félisten

Már vagy 2 hete volt ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27603) Qru válasza #94529552 (#27600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az olajcserére él, hanem általánosságban. Nézd meg pl 100 km alatt mennyit fékezel városban és mennyit autópályán haladva.

#nincsbennetarcsi

(#27604) tomiii. válasza w333 (#27602) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Meg ugye már ezeréves videó, nem tudom honnan jött fel, de kb minden autós honlapon is újra feltűnt, külföldön is, na majd 5 év múlva megint várjuk :D

(#27605) Wyll válasza #94529552 (#27600) üzenetére


Wyll
őstag

Nem véletlenül kérdeztem itt egy frankó közösség tagjaitól, hogy ismertek-e olyat, amit szívesen ajánlanátok másnak is... de azért köszi...:U

Küldtem háromnak emailt, várom a válaszukat.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#27606) #94529552 válasza Wyll (#27605) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mivel a válasz nem, tehát nem ismerek Nissan bontóst, de gondolom a többi jelenlévő is ezért nem javasolt egyet sem, a legtöbb amiben segíteni lehet, az ennyi volt. Sajnálom, hogy nem tetszik a válasz, de azért köszönöm, megérte. :(

(#27607) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Kiderült, hogy rossz a környezetvédelmi osztályba sorolásom. Van valakinek friss infója, hogy jelenleg hogy lehet ezt helyrehozni? 15-én voltam műszakin, de csak utánatudtam meg, hogy márc 10-től izélgetnek miatta.

(#27608) tboy93 válasza xcds (#27607) üzenetére


tboy93
nagyúr

Enyém is szar... elvileg gyártótól kell valami típusengedély és azzal kell beballagni az NKH-hoz.

(#27609) bitpork válasza xcds (#27607) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#27610) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

02.23-én fordult a KGFB-m, ez azt jelenti hogy onnantól számítva 60 napom van a díjrendezésre?

Csak mert az Allianz online felületére belépve nagy piros betűkkel figyelmeztetve vagyok hogy hátralékom van és fizessek... vagy buta a rendszer és csak a forduló dátumát látja?

Most váltottam egyébként biztosítót másfél hónapja. Lehet hogy ilyenkor nincs 60 napom és fizetni kéne 02.23-ig?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27611) rbalint88 válasza Motion_Blur (#27610) üzenetére


rbalint88
addikt

elvileg csak fordulónappal tudsz váltani, szóval 02.23 óta él az új biztid, amit 60 napon belül kell fizetni ja.

(#27612) xcds válasza tboy93 (#27608) üzenetére


xcds
őstag

Szóval akkor először márkaszerviz? És mondjuk itt Pesten hova kell menni utána, mert az NKH-nak is van sok irodája. Bár nekem állandó lakhely szerint Szolnok lenne a területileg illetékes hatóság. Basszus, nagyon vakon vagyok most.

Bitpork: Az egy 5 éves cikk, ezek a dolgok állandóan változnak. Most már pl matrica se kerül az autókra műszakin.

(#27613) bitpork válasza xcds (#27612) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem változtat a tényen, hogy típusengedélyt szerezni jellemzően a gyártók szoktak amin rajta van a mért környezetvédelmi osztály. Ha ez a papír mást mutt mint a forgalmidban szereplő, lehet kérni a javítást.

De legyen ahogy akarod, akkor ne menj el az importőrhöz és az NKH hoz sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27614) Qru válasza bitpork (#27613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hanem javítsa át cerkával a forgalmiban. ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#27615) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egyik éjjel hazafele jövet szimplán kialudt a balos xenon mondom mi a fene kb egy évesek csak.
Ma jutott rá idő szét robbantani az elejét kiveszem és ez a kép fogad:

:U

Szó szerint szét robbant. :W
Úgy látszik sikerült faket venni aliexpressről tavaly, mert hiába osram utána néztem van belőle fake nem hiába volt féláron. :( Még jó hogy meg vannak az elődök vissza tudtam rakni.

(#27616) bitpork válasza SzlobiG (#27615) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem akarlak megbántani, de aliról miért veszel ilyet? Nekem Domiba 7k/darab volt philips és a szerelőm vette garival. Olyan drága az?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27617) SzlobiG válasza bitpork (#27616) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fene se gondolta sok mindent szoktam kínából rendelni eddig nem volt gond, most szívtam be először. D1S vagy D2S került annyiba?

(#27618) bitpork válasza SzlobiG (#27617) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

D2S volt asszem. Mondjuk így 2 év távlatában kicsit homályos.
MOD Bárdiban most 15k/darab kedvezmény nélkül. Szóval a szerelőm jó fej volt, mert szerintem átadta a kedvezményét :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27619) SzlobiG válasza bitpork (#27618) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor azért került annyiba a D2S olcsóbb mint a D1S nem is kevéssel.

Én meg ezt vettem ha jól emlékszek 15k volt a 2db itt meg az egy darab jóval több. Meg is lett a böjtje. :D

(#27620) lorcsi


lorcsi
veterán

(#27621) stickermajom válasza SzlobiG (#27615) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem az eredeti Philips robbant szét darabokra, megsértve a projektor lencsét is. Fene se érti. :( Kárt nem okozott?

(#27622) TaaT válasza SzlobiG (#27619) üzenetére


TaaT
veterán

A D2S sokkal elterjedtebb, sokkal többet is gyártottak belőle anno, valszeg ezért olcsóbb. :)

Give them hell Ukraine!

(#27623) tresh válasza lorcsi (#27620) üzenetére


tresh
addikt

Olvastam és tök igaza van a neppernek. Se időbe se pénzbe nem éri meg plusz ő se ért minden autóhoz. Nem ez a dolga. Emberünk ha autót akar venni olvasson utána járja körbe mik amire figyelni kell és ha mákja van lesz olyan ember aki ért a típushoz elviszi neki megnézni és kiderül hogy megvehető e vagy sem. De akkor sincs rá garancia hogy hibátlan autót vesz amivel nem kell foglalkozni mert ugye a vásárlok fele csak használni akarja költeni már nem akar rá semmit se. Amúgy 20k-t amit felajánlottak neki annyiért beviheti bármelyik márkaszervizbe ahol ennyiért csinálnak neki állapotfelmérést és avval jóval előrébb lesz. (természetesen opelt nem bmw szalonba kell vinni) :U

[ Szerkesztve ]

(#27624) SzlobiG válasza stickermajom (#27621) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm akkor nen egyedi eset, mer ugye tönkre menni úgy szoktak ezek, hogy elhalványulnak, nem robbannak. Nem vettem észre hogy valami sérült volna szerencsére.

(#27625) tboy93 válasza SzlobiG (#27624) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pont most vettem eszre, hogy nekem is kiegett az egyok tompitottam :( 1 evet se birt ki.

(#27626) szőröscica válasza tboy93 (#27625) üzenetére


szőröscica
addikt

A Nissanban most 90 ezer km után kiégett a helyzetjelző. :( És az egyik beltérvilágítás is. :(

A váltóját szétkapták, én nem értek hozzá, de az ötödik és hatodik fokozathoz tartozó fogaskereket és járulékos dolgokat kell cserélni, mert szétkoptak. Pedig még olajat is cseréltettem benne korábban.

(#27627) -v- válasza szőröscica (#27626) üzenetére


-v-
addikt

Szardízel szarjapán. ;]

(#27628) #94529552 válasza szőröscica (#27626) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az már a Renault által motorizált?

(#27629) szőröscica válasza #94529552 (#27628) üzenetére


szőröscica
addikt

1.9 dci van benne, a Megane 2 váltójával.

[rvilike] : szardízel kamujapán.

[ Szerkesztve ]

(#27630) tresh válasza #94529552 (#27628) üzenetére


tresh
addikt

Mindegyik az ami dci sőt a korábbi se saját motor ha jól emlékszek. Japánok nem igen gyártanak dízelt. Ott a benya a menő :))

(#27629) joamilestoné: a hatos váltod az nissan nem renault ;) Azt hiszem pont akkor volt egy biznyic a rönó és niszán között hogy az egyik motort tud gyártani (dízel) a másik meg váltót ;]

[ Szerkesztve ]

(#27631) szőröscica válasza tresh (#27630) üzenetére


szőröscica
addikt

Lehet. A Laguna 1.9 dci-ken PK6 van, az a fantasztikus szerkezet francia fejlesztés, de ezen és a Meganéj kettőn nem PK6 van, hanem valami más. Azt hittem, ez is Renault, de igazából a Nissan is nagyon büszke lehet rá. ;]

(#27632) -v- válasza tresh (#27630) üzenetére


-v-
addikt

Natessék. Japán az a váltó, szarazis.

(#27633) #94529552 válasza tresh (#27630) üzenetére


#94529552
törölt tag

Toyota biztos gyárt, de a Hondát nem tudom, hogy kitől veszik a dízelmotorokat.

(#27634) LógaGéza válasza #94529552 (#27633) üzenetére


LógaGéza
addikt

7genes Civicben az 1.7-es az Isuzu motor, a 2.2-es i-CTDi motorok (N22A és N22B), és az új 1.6-os is Honda fejlesztés elvileg.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#27635) MunezXBK válasza -v- (#27632) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mostanában vihogok rajtad. :D

(#27636) focvis válasza #94529552 (#27633) üzenetére


focvis
veterán

A toyota meg újabban BMW dízelt használ - asszem' 1.6 és 2.0.

(#27637) SzlobiG válasza focvis (#27636) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már annyira vegyes felvágott hogy követni nem lehet melyik kitől veszi a motorokat. :U

(#27638) Ironizer válasza lorcsi (#27620) üzenetére


Ironizer
tag

Olvastam. Jól kereshetnek a nepperek, ha ennyire nem kell nekik a pénz. Oké, az a 20k Bécsbe utazással együtt nem olyan nagy összeg, de én egyszer 20k-t ajánlottam egy neppernek, csak azért, hogy elvigyük egy szervizbe átvizsgálni az autót. Legyen egy ilyen művelet mondjuk 3 óra, azért az nem rossz órabér, főleg úgy, hogy semmit nem kellett volna dolgoznia érte. Nemet mondott. Ott egy kicsit felhúztam a szemöldököm.

(#27639) stickermajom válasza Ironizer (#27638) üzenetére


stickermajom
addikt

Eleve nem fizetnék neki, hogy elvihessem az autót átvizsgáltatni. Max. az üzemanyagot, ha végül mégsem veszem meg.

(#27640) Kornel válasza Ironizer (#27638) üzenetére


Kornel
veterán

Aki nincs benne az atvizsgalasban, ott valami nincs rendben az auton.

(#27641) Ironizer válasza stickermajom (#27639) üzenetére


Ironizer
tag

Én sem, de ez egy különleges eset volt, egy különleges autóról volt szó, nem az a szitu, hogy holnap megyek és megnézek másik kettőt ebből a típusból. Azt mondta, hogy csak akkor megy bele az átvizsgálásba, ha utána megveszem, ha a szervizben azt mondják, hogy semmi baja. Mondom ezt nem tudom garantálni, szeretnék aludni rá egyet. Erre ő, hogy hát pff akkor nem, ő nem megy potyára, neki nincs ideje ilyesmire. Mondtam oké, semmi gond, "kifizetem az idejét". De nem ment bele.

Edit:

kornelka: ez is benne van a pakliban, vagy ahogy a tesóm mondta, lehet, hogy itt már nagyobb volt a büszkesége, mint a pénz. De tény, hogy nem volt egy jó pont, a többi mellett. Igazából már szarul kezdődött, kicsit előbb érkeztünk a megbeszélt időpontnál, és akkor kente glicerinnel a gumikat. :D Mint vmi rossz nepper (és tényleg). :D Nagyon gáz volt.
Az egyetlen baj, hogy az autó kurvára bejött, és mint mondtam, nincs másik. Szóval kvázi kényszerhelyzet, vagy úgy is mondhatom, hogy keresleti piac, ő volt lépéselőnyben. Legalábbis az én szemszögemből. De persze azért mindenáron nem veszünk szart, szóval nem is vettem meg (még ha nem is szar, csak erről nem tudtam megbizonyosodni).

[ Szerkesztve ]

(#27642) Morris válasza Ironizer (#27641) üzenetére


Morris
veterán

Azt mondta, hogy csak akkor megy bele az átvizsgálásba, ha utána megveszem, ha a szervizben azt mondják, hogy semmi baja.

Ez korrekt. Én is ezt tenném. Potyára én sem fogom átvizsgáltatni minden jött-ment érdeklődővel, ha utána mégsem veszi meg az autómat.

(#27643) Ironizer válasza Morris (#27642) üzenetére


Ironizer
tag

Persze, vmilyen szinten érthető, de mint mondtam, kompenzálásként adtam volna 20k-t. Én annyiért elmennék 3 órára tököt vakarni. :D

(#27644) szőröscica válasza Ironizer (#27643) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha addig elszalaszt egy vevőt, akkor ahhoz képest elég szerény az a 20k.

(#27645) MunezXBK válasza Ironizer (#27643) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Abba is gondolj bele, hogy mi van ha útközben ropira töri valaki az autót? Nem 20k-t fog bukni.

Nálunk is sokan jönnek, hogy próbakör/átvizsgálás...persze, ha utána lefoglalózod, ha nincs hiba. ;)

A hozzáállás/viselkedés sokat elárul.

[ Szerkesztve ]

(#27646) Kornel válasza MunezXBK (#27645) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos nem vinnem el atvizsgalas es probakor nelkul.
Hondat nem vittek el, latom.

(#27647) Qru válasza tresh (#27630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ott a bokszerdízel. ;] Jah hogy az egy kalap kakk? Akkor talán jobb is hogy nem erőltetik ezt a műfajt. :D

#nincsbennetarcsi

(#27648) Ironizer válasza MunezXBK (#27645) üzenetére


Ironizer
tag

"A hozzáállás/viselkedés sokat elárul."

Valóban. Lehet, hogy ha nincs a többi rossz pont, akkor máshogy állok én is hozzá, és vica versa, simán lehet, hogy ez visszatükröződött a viselkedésemben is, és ezáltal ő is adott módon állt hozzám. Nem csak a megfelelő autót, de a megfelelő eladót is meg kell találni.

(#27649) bitpork válasza Ironizer (#27648) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A vevők tesznek róla -ahogy az eladók is!-, hogy ez ne változzon. Azzal nem lehet érvelni hogy a másik hülye volt. Úgy kell hozzáállni ahogyan elvárjuk, hogy kezeljenek. :K Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27650) MunezXBK válasza Kornel (#27646) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezzel nincs is gond. Csak általában messziről látszik, hogy ki az, aki bohóckodni jön.

Aki igazán autót akar venni, az venni is fog.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.