Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Heteken belül aktívak a szupertraffik, már most is fotóznak, csak bünti nem jön még.

(#28602) zack válasza tboy93 (#28600) üzenetére


zack
nagyúr

Nem volt a kezemben fogyasztásmérő, a pontos értékre nem emlékszem, de az tuti, hogy 10L alatti fogyasztást mondott. Az övé nagyon egyben van.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28603) Melack válasza zack (#28599) üzenetére


Melack
veterán

Ez a fogyi teljesen jónak hangzik :D Alkatrész árakat hol tudnék találni hozzá?

tboy: 10-12l a méreteket figyelembe véve sem sok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28604) tboy93 válasza Melack (#28603) üzenetére


tboy93
nagyúr

Alkatrész árak képlete: unix/2 :D

(#28605) Melack válasza tboy93 (#28604) üzenetére


Melack
veterán

Neked oda akkora kedvezményed van? Mert nekem nincsen :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28606) tboy93 válasza Melack (#28605) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs, de minden második embernek van :D Nekem is van ismerősöm, aki be tudja szerezni a dolgokat onnan (is).

(#28607) Integrale válasza Melack (#28598) üzenetére


Integrale
veterán

A 2007-ig gyártott a 2.5 -ös dízellel nem lehet rossz, az a VM Motori által gyártott motor van a londoni taxikban is.

"Bad reklám is reklám too"

(#28608) rasotamas válasza Melack (#28598) üzenetére


rasotamas
veterán

Állítólag egy hulladék az a VM Motori dízel motor, hengerfejrepedés, pár évente többszázezer forint biztosan elmegy rá. Sokkal olcsóbb ha veszel egy V6 benzinest és gázosítod. A főnökömnek is ilyen, bár megeszik 16-20 litert gázból, még mindig olcsóbb mint a dízelt fönntartani, és mivel csak 5-6000-ret mennek évente nem gond.
DE! Van magyar Voyager club, ott érdeklődj.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#28609) Ironizer


Ironizer
tag

Ígértem képeket a Camaro-ról a "Milyen autót vegyek?" topikban, de még nem volt rá időm, hogy jó képeket lőjek, le sincs mosva az autó, stb. Addig be kell érjétek ezzel:

[link]

Hétvégén mentem vele 300km-t, kezdünk összebarátkozni. Persze még csak óvatos duhaj vagyok, első rwd-m, plusz a lóerőért se kell a szomszédba menni, szóval csak egyenesben, száraz úton próbáltam ki, hogy mit tud (90kmh-ig). Jól megy. :)
Annak ellenére, hogy a szín nem igazán jön be, meg a formája sem volt az álmom (V8 manuálisból nem nagy a választék, kompromisszumokat kötöttem), azt kell, hogy mondjam, hogy azért csak jól néz ki, jól esik rá visszanézni kiszállás után. :)
A hangja meg, hát, egy álom. :)

[ Szerkesztve ]

(#28610) Qru válasza Ironizer (#28609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem jó színe van, nekem tetszik. :K

#nincsbennetarcsi

(#28611) -v- válasza Ironizer (#28609) üzenetére


-v-
addikt

mentem vele 300km-t

Elfogyott 50 liter benzin? :D

(#28612) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mit lehet csinálni közúton az idiótákkal?
Ma is rámhúzta egy f@szfej a kormányt, de ilyenkor nem nagyon van jó választás:
-Ha a következő pirosnál kiszállok és pofánb@szom, az garázdaság.
-Ha lenne dashcamem, és feltöltöm valahová a videót (rendőrségnek elküldöm, mittomén), az nem bizonyító erejű, le fogják szarni.
-Ha nem rántom el a kormányt és belém jön, akkor ugyan járhatok jól is a végén a kapott összeggel, de egyrészt sajnálom a kocsit, másrészt 1-2 hónapra simán kiüti alólam az autót. Meg b@szakodhatok a biztosítóval.

Pedig valami kellene ezek ellen, mert az ilyen kis nyomorékok azért vezetnek így, mert nincs következménye.

Same rules apply!

(#28613) Tsebacsi válasza EQMontoya (#28612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tele van velük az út, mindenhol ott vannak, egyre többen :(((

Amúgy én szívesen pofánverném, ha nincs mellette senki, és kamera se, akkor nem igen tudja bizonyítani, hogy én voltam...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28614) -v- válasza EQMontoya (#28612) üzenetére


-v-
addikt

Elköltözöl nyugatra, vagy megszokod hogy ez egy ilyen ország :)

(#28615) stickermajom válasza EQMontoya (#28612) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem tudsz semmit csinálni, ez ilyen sajnos itthon. Egyre több az agresszió az utakon. :( De ez szerintem a mindennapokban is megfigyelhető. Az utcán is fellöknek lassan..

A klasszikus zenét tudom javasolni útközbenre, lenyugtat. :D

(#28616) Mágus2 válasza EQMontoya (#28612) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs jó megoldás, vagy hagyod főni a levében, akkor összetöri a kocsid, vagy kikerülöd és dühongsz, hogy miért kényszerít át a másik sávba. :U Árokba kellene lőni őket, de azt még tiltja a törvény. :(((

[ Szerkesztve ]

(#28617) Tsebacsi válasza stickermajom (#28615) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem feltétlen az agresszió. A vezetni nem tudás, a nemtörődömség az uralkodó inkább. Számtalan példa van, a leszaromsávotváltokmertarravandolgom-tól kezdve az autópályánaközépsősávbanmegyekmertnekemazazszimpatikus-on át a birkamódbetartomazötvenetnemszámíthogy20másikatfeltartokvele-ig.

Képtelenek a forgalomra figyelni, együtt haladni vele, segíteni a másikat. Már milliószor volt ezekről szó :) A legrosszabbak az úrvezető önjelölt tanárok, a másik meg a rettegő, aki attól is megijed, ha kanyarodik az út... :W

Az árokba lökés nekem is mindig eszembe jut, vagy hogy megállítom, és adnék neki egy jó nagy tockost, és elmagyaráznám, miért is (volt) segghülye. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28618) -v- válasza Tsebacsi (#28617) üzenetére


-v-
addikt

+1

(#28619) stickermajom válasza Tsebacsi (#28617) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor lehet félreértettem. Én a "rámhúzta a kormányt" úgy értelmeztem, hogy szánt szándékkal történt. Sajnos ezekből látok egyre többet. Büntetőfék, kormány ráhúzás, akár tettlegesség. Múltkor is az a Vitos aki ütötte a másik paraszt autóját ököllel.. Minden egyes nap látok valami ilyet a városban az alatt a másfél óra alatt amíg közlekedem.

A balfékeken már meg sem lepődök, próbálok túlélni. De ezek a balhék elég rémisztőek. Túl sok orosz road rage videót néznek az emberek, vagy én nem tudom. :D Lassan itt is előkerül a balta a kocsiból egy vitás esetnél.

[ Szerkesztve ]

(#28620) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyet el kell nyugalomban engedni. Nem kell hozzá sok idő és meg fogja találni a párját akivel majd jól elrendezik egymást :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28621) -v- válasza bitpork (#28620) üzenetére


-v-
addikt

Ja, én is leginkább ezt szoktam ezeknek kívánni, a másik kopasz mercis kisbarátjára húzza rá egyszer, aztán verjék egymást agyon a g*cibe :K

(#28622) gooool válasza gooool (#28457) üzenetére


gooool
őstag

Kész az autó, egy jobbos féltengely fogashenger és féltengelycsapágy lett cserélve, munkadíjjal együtt 15-ből kijött.
Fizetés után pedig komplett fékszett, mert igencsak szarok a tárcsák, a betétek rendben vannak, de hát azzal sokra nem megyek. :DDD
Meg a fagyállót kell feltölteni, mert minimum szint alá került. Fehér füstöt nem látok távozni a szerkezetből, szóval csak nem hengerfej. :U :)

Üdv, Balázs

(#28623) Tsebacsi válasza stickermajom (#28619) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze van agresszív viselkedés is, de az mindig volt, viszont ennyi vezetésre alkalmatlan szerencsétlen még nem volt ezelőtt 10 évvel sem, nemhogy 40 évvel.
Az orosz videók durvák, de azért itt nem ez a helyzet.

bitpork: Nem ezt tapasztalom sajnos, de inkább 2 hibbant verekedjen meg ütközzön, mint hogy én kapjak idegbajt tőlük, ha nekemjönnek...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28624) zoo8800 válasza EQMontoya (#28612) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nem tudom, hogy ti hol és hogy vezettek. Én kb. 15-20e km-t megyek évente, ennek kb. 1/3-a BP. Meg nem tudom mondani, hogy önhibámon kívül utoljára mikor húzták rám a kormányt.

rip and tear, until it is done

(#28625) Mágus2 válasza zoo8800 (#28624) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A birodalmi lépegetőre nem szokás ráhúzni a kormányt. :DDD

EQMontoya Touareg-et kell venni, lesötétíteni az ablakokat, majd meglátod milyen előzékenyek lesznek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28626) Ironizer válasza Qru (#28610) üzenetére


Ironizer
tag

Nem rossz tényleg, csak szokni kell kicsit. :) De sárgában milyen dögös lenne. :) Mondjuk olyan gyári szín nem volt ebben az évjáratban. Bright red viszont volt, az se rossz: [link]

[rvilike]
Elfogyott 50 liter benzin? :D

Annyi azért nem, de mondjuk 30. :)

(#28627) runner 125 válasza Qru (#28590) üzenetére


runner 125
nagyúr

Erre életszerű választ nem tudok adni, mert mindig tiszta. :D

De egyébként kb. ujjbeggyel egy érintés és dzsuvamentesíthető, maga a lencse kb 7-8 mm átmérőjű.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28628) Tsebacsi válasza zoo8800 (#28624) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Attól is függ, hogy mikor mész pesten, a reggli/délutáni csúcsban vagy máskor, mert hétvégén kevesebb van ezekből az utakon, akkor a hétvégi autósok jönnek elő, meg a nyugdíjjas kalapos bácsik :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28629) zoo8800 válasza Tsebacsi (#28628) üzenetére


zoo8800
veterán

Többnyire hétköznap reggel és este. Hétvégén keveset, éjjel szinte soha nem vezetek BP-en.

Mágus2
Bordó Fiat. Mondjuk az üveg sötétítve van :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#28630) -v- válasza Tsebacsi (#28628) üzenetére


-v-
addikt

Most így belegondolva, annyira élvezem amúgy, hogy nincs autóm :C

(#28631) EQMontoya válasza Tsebacsi (#28617) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért az index nélkül átrántás a másik sávba, az már nem csak figyelmetlenség, hanem kifejezetten agresszív tuskóság.

Same rules apply!

(#28632) Skillet válasza focvis (#28594) üzenetére


Skillet
addikt

úgy tűnik, működik a viasz :K
KATT
KATT

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28633) brumi1024 válasza Mágus2 (#28625) üzenetére


brumi1024
veterán

A belső sávot jól takarítja, de a nagy prémiumautósokat is megtalálják mások. Mondjuk feketében még nem próbáltam, az lehet segít. :DDD

(#28634) oneak7


oneak7
tag

Tudnátok véleményt mondani vagy segiteni, hogy akkumulátort érdemes netről rendelni?? Mert vidéki vagyok és itt nálunk minden aksi 5-10 e ft drágább!!

(#28635) EQMontoya válasza Mágus2 (#28625) üzenetére


EQMontoya
veterán

IS200-on sem feltétlen néznek át. Nem egy parasztsuv, de azért van némi kiállása.

zoo8800: szerintem Pesten havonta egyszer előfordul, hogy valami paraszt úgy vált sávot index és tükörbenézés nélkül, hogy épp mellette vagyok.
Ha valami nem sajnálós autóval lennék, akkor ilyenkor csak rátartanék erősen a kormányra, hogy ne tudjon eltolni, aztán fordulna szépen keresztbe a parasztja.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#28636) zack válasza Mágus2 (#28625) üzenetére


zack
nagyúr

Még csak az sem kell. Nekem nincsenek ilyen súlyos sztorik a tarsolyomban, pedig csak egy fekete xenonos Mondeom van. Oké, fityeg a boxkesztyű a tükrön, és nem azért, mert sok box meccset nézek, és amit az autóba benézve a pacekom is igazol, de eddig szándékossággal nem találkoztam, de nem is veszem fel a kesztyűt a hülyékkel. Defenzíven vezetek, és elkerülöm az idióták manővereit a lehető legbiztonságosabb módon. Úgy gondolom nem kevésbé előzékenyek, mintha egy sötétített S500-al járnék... ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28637) tboy93 válasza EQMontoya (#28635) üzenetére


tboy93
nagyúr

Múltkor engem is majdnem lezúzott egy szmókendcsármos A4, úgy döntött, hogy körforgóból kifele jövet meg akar előzni a szembejövő sávban a kétlukú híd alatt, csak azzal nem számolt, hogy én is viszonylag dinamikusan közlekedem. Nem bírt megelőzni elég gyorsan, nekem kellett satuzni, mert jöttek szemből és már húzta rám a kormányt :U

[ Szerkesztve ]

(#28638) SzlobiG válasza runner 125 (#28589) üzenetére


SzlobiG
félisten

A kamera képét min jeleníted meg? Gyári fejes kijelzős, vagy cserélted valamilyen másikra?

(#28639) -v- válasza tboy93 (#28637) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk ha elkezdtek elozni onnantol azt segiteni kell, meg ha nem is jol merte fel a dolgokat, annal nagyobb gyokerseg nincs, amikor valakit elkezdtek elozni, es parkettazza o is ...

(#28640) tboy93 válasza -v- (#28639) üzenetére


tboy93
nagyúr

Körforgóból kifele felgyorsítottam a megengedett sebességre, ahogy szoktam. Közben tükörbe néztem, már csak a kihúzodó autót láttam amikor áthajtottunk a híd alatt két külön sávban, mire kiértem a híd alól már húzta rám a kormányt, kvázi a semmiből tűnt elő. Eszem ágában nem volt még nyomni neki, mivel a híd után 50-100m-el útfelbontás van, 1 sávosra szűkül az út, majdnem elsodorta a munkásokat a barom :W

[ Szerkesztve ]

(#28641) EQMontoya válasza -v- (#28639) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez igaz, de ilyen helyen (gondolom, nem is egy záróvonal volt) nem kell számítanod arra, hogy bárki megpróbál megelőzni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#28642) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kissé le vagyok maradva megyei matrica témában.

Ha kimegyek a reptérre (2A terminál), a reptéri parkolóban hagyom a kocsit, majd egy hét múlva onnan visszahozom, kell vennem valamiféle matricát, vagy már ingyenes a ki- és bejutás?

Tovább nem megyek, csak a reptér és vissza.

Let the Zone take me if I am.

(#28643) runner 125 válasza SzlobiG (#28638) üzenetére


runner 125
nagyúr

01, 02

Nem egészen gyári fej, de kifejezetten ebbe gyártott kínai fejről van szó, Bluepower BLP-840 a pontos típusa. Összeálltunk még tavaly előtt index forumon és vettünk 5-öt, így roppant jó áron adta a fickó. Igaz volt szívás, mert a Canbus adapterek rá 1 évre érkeztek meg, ugyanis anélkül nem működik a fejjel a kormányvezérlés és a gyári tolatóradar, de azóta ok vele minden.

De egyébként ráköthető a gyári, liftes kijelzőre is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28644) Tsebacsi válasza kutga (#28642) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A google maps már jelzi mettől van fizetési kötelezettség. És eszerint a ferihegyi kijárat még pont nem fizetős, csak utána. Szóval nem kell matrica.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28645) stickermajom válasza Tsebacsi (#28644) üzenetére


stickermajom
addikt

:K

forrás: utdij.hu

(#28646) bitpork válasza runner 125 (#28643) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha jól látom nincs az autódban a gyári telefon. Ettől be volt még kábelezve a mikrofon gyárilag?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28647) runner 125 válasza bitpork (#28646) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah gyári telefon az nincs, de nem is baj, elég őskövület a gyári megoldás.. külön SIM kártya kell bele és a tartórekesz eleve hasznosabb.
Ebből fakadóan nem is volt bekábelezve, viszont a fejhez járt a mikrofon is. Az A oszlopnál húztuk fel, annak a tetejére csípettem, így már BT-vel pikk pakk csatlakozik (magától), ahogy beülök és ráadom a gyújtást.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28648) kutga válasza Tsebacsi (#28644) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi! Lassan mondjuk amúgy is meg kell vennem a matricát, egyre többször és egyre messzebb megyek.

MOD
stickermajom
+1 :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#28649) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28650) EQMontoya válasza bitpork (#28649) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aztaqrva, milyen hangja lehetett ennek, mikor megemelték?

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.