Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) trassher válasza tomiii. (#27048) üzenetére


trassher
addikt

Vagy arra sem. Olyan autókkal járnak vezetni képtelen emberek hogy az már ijesztő. Nővérem most tanul vezetni. Mondja van olyan tanuló akit 12 óra rutinpálya után az oktató nem mer kivinni forgalomba. Ha nem ezzel keresné a pénzt a helyében már megmondtam volna hogy fiam nem való neked az autóvezetés, menj haza és vegyél egy biciklit.

Redmi Note 7

(#27052) Melack válasza trassher (#27051) üzenetére


Melack
veterán

És elég sok ilyen ember nem vesz plusz órákat (azon felül, amit amúgy az oktató előír neki), mert hát ez megy nekem. Jah, aztán meg összetör vkit. :(((

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27053) bitpork válasza trassher (#27051) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Komaasszony lánya 7szer bukott vizsgán. Utolsó alkalomnál Pesten páv. Élete hátralevő részére eltiltották a vezetéstől. Egyszerűen nem tud vezetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27054) Melack válasza bitpork (#27053) üzenetére


Melack
veterán

Azért az elég komoly. Gondolom addig is nem kevés pénze ment el rá. Oktatója ennyire lekaksizta a valóságot?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27055) trassher válasza Melack (#27052) üzenetére


trassher
addikt

Igen sajnos ez elég gyakori. :(

bitpork: Már ötödik alkalommal is pesten van a vizsga pszichológussal együtt nem? Egyik barátom is ötödjére ment át, hátul ült a vizsgabiztos és a pszichológus. Akkor ott átment valamilyen csoda folytán. Egyszer ültem mellette, többet nem volt bátorságom.

Redmi Note 7

(#27056) bitpork válasza Melack (#27054) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez már lassan 20 éve volt És az oktató megmondta h ugyan ő szívesen foglalkozik vele, de nem látja benne a szikrát sem. Viszont apuka hivatásos mentő sofőr volt, ezért kellett a jogsi. Illetve kellett volna.

(#27055) trassher: igen. Ugyanakkor 5. alkalommal még megvolt a jóindulat nem találták menthetetlennek és kapott lehetőséget extra óraszám felvételére.

(#27057) Motion_Blur: nővérem jó példa . Ő is megszerezte de rá kellett szólnom hogy ne kettesben menjünk már végig a Szegedig tartó utat. Igaz az ex férje azért csináltatta meg vele, mert "ha el akarják venni a jogsimat, majd azt mondjuk Te vezettél" :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27057) Motion_Blur válasza bitpork (#27053) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Húgomnak lett jogsija, de utána 1 héttel utána már nem tudta melyik pedál mire való és hogy hol vannak a fokozatok. Azóta se ült autóba, szerintem nem is fog többet.

Fogalmam sincs hogy engedhették át, én vizsga előtt is gyakoroltam vele de többször fulladt le mint ahányszor el tudott indulni. Semennyire nem érzi az autót, a forgalmat meg pláne. Pánikol, nem tudja mit kell tenni adott helyzetben, fék helyett a gázt nyomja, nézegeti a váltót stb...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27058) tomiii. válasza Richard! (#27050) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most mi van?? Nem értelek :D Most ez, hogy jön ide? Szóval, mivel több embernek van 5 évesnél nem régebbi autója, ezért nekem is van pénzem 5 évesnél fiatalabb autóra? Mert akkor szétnézek itthon. Nem értem mi az összefüggés és, hogy ezt most mire írtad? :F

(#27051) trassher: Ezt sem értem, hogy jön a régi autókhoz :DDD De maga a jelenség sajnálatos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27059) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#27057) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos sok véglet van, és csodálom, hogy van akiket tényleg nem engednek át (örülök is neki). Az emberek egy része szerintem fél, retteg a forgalomban, egy része meg telibetojja a világot, és vagyunk mi, akik haladni szeretnénk. Sajnos ez egy ördögi kör, mert vagy ők tartanak fel minket, vagy mikor mi unjuk meg, manőverezünk egy olyat, amitől a rettegő fél pánikol aztán ki tudja mi lesz. Csak van akinek már egy sávváltás vagy kanyarodás is nehézséget okoz, az mit tesz amikor mondjuk este vidéken egy szarvas vagy süncsalád kerül elé az úton? Eltakarja a szemét és reméli hogy csak álom az egész? :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27060) Melack válasza Motion_Blur (#27057) üzenetére


Melack
veterán

Anyum kb ilyen. A jogsija megvan, de hogy talán 1x láttam vezetni a 30 évem alatt. Elmondások alapján vezetett ő, csak aztán behúzott kézifékkel elment cca 30 km-t, és vhogy nem volt hozzá kedve. Most meg már türelme nem lenne, apum mellett meg nem is fog ismét "tanulni" - pedig sajnos jó lenne, már ő sem bír egyhuzamban 2-300 km-eket sajna.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27061) Skillet válasza focvis (#27041) üzenetére


Skillet
addikt

Gratulálok azoknak, akik ezt kitalálták. Kívánom nekik, hogy b@sszanak egyedül.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27062) Tsebacsi válasza Skillet (#27061) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezek miatt szívok az építkezésen. A 25%-os beépíthetőség, a szerintük túl magas építmény és még egyebek miatt lett idióta formájú a fürdőszoba, relatíve kicsi a nappali és felül belóg a tető a hasznos területbe szobánként elvéve 2-2 nm-rt. Azt már nem is mondom, hogy ha minden oldalról nyitott, fedett autóbeállót vagy kis faházat szeretnék a kertbe, az már ilyen plusz adós, mondván beépítettem a területet, és kitudja, a fajdkakas majd nem talál magának párt, a szomszéd kismacskája 3 fejű malacot (bocs bitpork) szül és hasonlók... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27063) Skillet válasza trassher (#27046) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem a német életszínvonalhoz ne kezdjük el hasonlítani az itthonit :)
Az ottani dolgokhoz viszonyítva biztosan nem gondolkodnak fordítva (bár mindenre van példa), de az ittenihez képest igen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27064) Richard! válasza tomiii. (#27058) üzenetére


Richard!
addikt

Azt hittem, a németekről beszélsz, sorry :)) :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27065) tomiii. válasza Richard! (#27064) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Miért? Náluk, akiknek kevesebb pénzük van és régi autóval járnak, több pénzük lesz, mert több az 5 évnél fiatalabb autó? :DDD Bár tény, hogy kevesebb emberrel csesznek ki, lehet statisztikailag alig észrevehető mennyiségben, de itt azért tényleg durva lenne :D

(#27062) Tsebacsi : Nekünk szerencsére nem látszik, hogy mi van a ház mögött :D, így tákolhatok különböző építményeket :D Meg kis falu ugye. :D

(#27067) trassher : Hát igen, azokkal más a helyzet :D ha fos, akkor nincs helye az utakon. :K

[ Szerkesztve ]

(#27066) bitpork válasza Tsebacsi (#27062) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Semmi baj.
De áruld el , miért kell a fajd védett területére építkezni? Miért nem jó neked a Gazdagréti dzsungelbe telibe húzni egy házat. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27067) trassher válasza tomiii. (#27058) üzenetére


trassher
addikt

Akkor menj ki és nézz szét az utcán. :DDD Több lefosott, bontószökevény régi autót fogsz szerintem találni mint jól karban tartottat. ;)

bitpork: Legalább most már tudom hogy valamilyen szinten azért csak működik a rendszer.

Motion_Blur: Ezt most még olvasni is rossz volt. A nem tudja melyik pedál melyik az csak érzékeltetés volt és nem konkrét eset ugye? :)

Skillet: Nem hasonlítom hozzá de valamiért csak kitalálták hogy náluk ez így működjön. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#27068) SzlobiG válasza Skillet (#27044) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mekkora csekket kaptál az autódra? Kiszámoltad a kalkulátorral? Téves? Nekem mind2 autóra és a motorra is jól számolja.

[ Szerkesztve ]

(#27069) Richard! válasza tomiii. (#27065) üzenetére


Richard!
addikt

Túlgondolod a dolgot :DDD Nyilván akiknek nincs pénzük, 10-15 évesnél régebbi autójuk van és ebből akad kevesebb. Akiknek van, azok pedig lízingelik az újat és csalósdízellel járnak. :D
Bár szerintem amilyen kedvező feltételekkel adják, nem kell feltétlenül pénzesnek lenni ehhez.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27070) Tsebacsi válasza bitpork (#27066) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szédülök a magas helyeken, meg nem vagyok én sas, hogy fészket építsek :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27071) Qtya123 válasza Qru (#27042) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem a japó technika van. Arra gondoltam, hogy nem-e gond az, hogy a fordulatszám/olajnyomás pont a határon táncol, aztán +- 100 rpm mozgás úgyis van a fordulatban (a pályán annyira precízen még teljesen sík úton sem tudja tartani a gázt az ember, tempomat nincs) és váltogat. Nem is a kopástól féltem, hanem a motor vajon mennyire díjazza az öblítés folytonos variálását, ha olyan szerencsétlenül jön ki, akár pár másodperc alatt többször is. (tudom-> ne agyaljak, álljak vissza 130-ra óra szerint :D )

(#27072) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27073) Qru válasza Qtya123 (#27071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem okoz gondot, nincs kopás mert nincs mozgató mechanika benne (szemben a bömbi megoldásával ami kényesebb cserébe sokkal kifinomultabb). Nem ismerem pontosan a tiéd felépítését de az enyémben is ősi japó megoldás van. Nálam 3200-as fordulatnál vált, ott elér X bar nyomást az olaj ami elforgatja a vezérműtengelyt 35 fokkal és akkor már a hosszabb bütykök töfködik a szelepszárakat aminek hatására mélyebbre nyit. A szelepnek meg az azt mozgató rugónak meg mindegy mennyire nyit, nem fárad el tőle hamarabb. Akkora fordulaton már amúgy is szépen fürdik az olajban minden, alig van kopás (már ha megfelelő az olaj minősége és hőmérséklete is).

mod:

Úgy kell elképzelni mint egy kétállású kapcsolót. Ha megvan a kellő olajnyomás "vált", ha nincs akkor meg az eredeti (alacsonyabb) profilján marad.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27074) Morris válasza bitpork (#27072) üzenetére


Morris
veterán

Végre van valami gyakorlati haszna is a porráültetésnek :C

(#27075) Skillet válasza SzlobiG (#27068) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, rosszul számol. 206kw, 1996-os. Szerinte 86520. Már 5 éve téves infókat tol.
Szerintem ez pontosan 3-as szorzó. Ugyanis sok-sok éve talán egy évig vagy fél évig azzel csinálták meg az emberek lelkét, hogy sávosan nőtt az összeg. Az első valahol 120kw környékén volt, az utolsó talán 200kw felett. Ott már 3-as szorzó volt.
Lényeg, hogy ez már vagy 6 éve nincs, de ez a szar kalkulátor azóta téves infókat közöl.
A teljesítményadóm 28840ft. 206x140.
Lehet neked 120kw alatt vannak a vasak, azért ad reális összegeket...Vagy passz.

Íme, a régi móka:

Ma már nem él.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27076) w333


w333
félisten

Na ez überf*sza ... Link :W

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27077) tboy93 válasza w333 (#27076) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fasza, szmogban mehetek gyalog :(((

(#27078) w333 válasza tboy93 (#27077) üzenetére


w333
félisten

Ez jól kitalálták már megint az okosok ... lesz ebből még balhé biztosan ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27079) tboy93 válasza w333 (#27078) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk ha lenne normális P+R a város határán, akkor oké... de nincs. Másrészt így most mi a tosz lesz? Bejelentik hogy szmog van, én meg fizessek napi 2-3000-et bkv jegyre? Korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#27080) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Pedig valamit tenni kell, különben megfulladunk... én szerencsére csak pár havonta járok Pesten + külvárosi zöldövezetben lakom, így szerencsére sokat nem kapok abból a koncentrációból ami mondjuk Pesten szokott lenni, már sokszor hetekig...

Más megoldás egyelőre nincs.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27081) w333 válasza tboy93 (#27079) üzenetére


w333
félisten

Azt elfelejtetted írni hogy fizeted az adókat, a biztosítást, a parkolást ... és mehetsz gyalog vagy amivel akarsz, tényleg vicc ez az egész :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27082) szőröscica válasza tboy93 (#27079) üzenetére


szőröscica
addikt

Annyira azért nem drága

És igen, ha szmog van, nem kell még jobban telefosni a várost. Nekem Euro 3 dízelem van, ha kitiltanák, szó nélkül állnék át a MÁV+BKV párosra míg tart a riadó.

(#27083) TaaT válasza bitpork (#27072) üzenetére


TaaT
veterán

:K

Give them hell Ukraine!

(#27084) tboy93 válasza szőröscica (#27082) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát én azért nem szó nélkül :) 30 Perc autó helyett, 20 perc séta + 40 perc hév + 5 perc séta + 10 perc villamos + 10 perc séta = 95 perc ha nem kell semmire várnom a megállóban. Ha esetleg suliból melóba megyek akkor még fosabb. Ha legalább Bp szélén meg tudnék állni, hogy esetleg csak villamosoznom kelljen, de így...

(#27085) -v- válasza w333 (#27076) üzenetére


-v-
addikt

Ezzel nincs semmi baj, tiltsák csak ki. A baj azzal van, hogy bp tömegközlekedése egy kalap fos, mondjon bárki bármit .. bent a városban jó, de kijjebbről nincsenek rendes összeköttetések, hol vagyunk bármi s bahn féléhez.. nincsenek p+r-ek stb.

(#27086) stickermajom válasza tboy93 (#27084) üzenetére


stickermajom
addikt

Tájékoztatási fokozatnál magasabbra elég ritkán emelik, pár évente egy hét szerintem belefér. Valamit sajnos tenni kell, hogy élhető legyen a város.

(#27087) w333 válasza tboy93 (#27084) üzenetére


w333
félisten

Kíváncsi vagyok hogy a régi füstölő Ikarusok ilyenkor is menni fognak ! :U

Illetve még hogy a diesel autók nem szennyeznek ? értem és hogy részecskeszűrő illetve Euro normák ... na de mikor a saját tisztítását csinálja ? valamelyik nap láttam egy ilyet az Árpád hídon, és látni nem lehetett tőle annyira füstölt :))

(#27088) joamilestoné

Hát pont ez az hogy elolvastam ... :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27088) szőröscica válasza w333 (#27087) üzenetére


szőröscica
addikt

Legalább olvasd el a cikket, ami miatt fröcsögsz.

(#27089) tboy93 válasza -v- (#27085) üzenetére


tboy93
nagyúr

True. Arról nem beszélve hogy horror drága a tömegközlekedés. Krakkóban 200 Ft egy vonaljegy 20 percre, bármennyi átszállással. Nem is bliccelt senki. Mondom, lerakom én szívesen az autót, csak legyen normális parkoló (ingyenes) és a parkoló - egyetem- meló távom (ami egymástól 10-10 percre van) ne kerüljön már több ezer forintba naponta...

(#27090) w333 válasza tboy93 (#27089) üzenetére


w333
félisten

Ez akkor lenne korrekt ha az autósok ilyenkor ingyen utazhatnának ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27091) tboy93 válasza w333 (#27090) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na ja, ezt támogatnám, így annyira nem húznám a szám pár napig.

(#27092) TaaT válasza szőröscica (#27082) üzenetére


TaaT
veterán

"szó nélkül állnék át a MÁV+BKV párosra míg tart a riadó."

És csatlakoznál a smoke and charm közösséghez. ;]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#27093) -v- válasza tboy93 (#27089) üzenetére


-v-
addikt

Jönnek majd az időalapú jegyek ha kész lesz végre az elektronyos jegyrendszer.

(#27094) szőröscica válasza w333 (#27090) üzenetére


szőröscica
addikt

Sőt, utazzon mindenki ingyen, nem? OMG, van itt baj a fejekben rendesen.

(#27095) bitpork válasza szőröscica (#27094) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az a foschtalicska busz a te autós adódból épült úton mén :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27096) w333 válasza szőröscica (#27094) üzenetére


w333
félisten

van itt baj a fejekben rendesen.

Miért lenne baj ? :W

Fizetem a teljesítmény adót, fizetem a benzin adót, fizetem a biztosítást, fizetem a pályamatricát, fizetem a parkolást ... és járjak busszal pénzért ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27097) -v- válasza TaaT (#27092) üzenetére


-v-
addikt

Ilyen régi ikarust már nem látsz a belvárosban ;)

[ Szerkesztve ]

(#27098) w333 válasza -v- (#27097) üzenetére


w333
félisten

Akkor te sem utaztál mostanában a 109 -s busszal, naponta 10X látom ;]

Odanézzz ... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27099) mdani01 válasza -v- (#27097) üzenetére


mdani01
aktív tag

Van még jópár 260/280 a városban, tudsz veluk utazni :)

iPhone 6S SpaceGray

(#27100) brumi1024 válasza tboy93 (#27089) üzenetére


brumi1024
veterán

Itthon a vonaljegy a metrón jogosít átszállásra az érvényességi időn belül, így a központban azért elég sok mindent el lehet érni egy vonaljegy árából (ami 300 Ft, ha 10-esével veszed). Nem fair az összehasonlítás egyébként, Krakkóban pl. metró sincs. A környező, hasonló méretű és közlekedési rendszerrel rendelkező városokhoz képest (hibátlan példa erre Bécs) teljesen reális árú az budapesti tömegközlekedés. Nem az árral van probléma, hanem a minőséggel, de az is javulóban van.

Egyébként én is azt vallom, hogyha szmogriadó van igenis tiltsák ki az autókat a belvárosból. A levegő létszükséglet, az autó nem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.