Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) bubi92


bubi92
őstag

Erre mentem most este le. Legalább a számat itt hagyta. Kb mennyibe fog ez fájni ? első, ilyen esetem szóval nem vágom. Kpba kicsengeti, vagy mindenképp biztosító ?

(#27152) Motion_Blur válasza bubi92 (#27151) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt nagyobb eséllyel tudnak szakmaibb tanácsot adni: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27153) bitpork válasza bubi92 (#27151) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyenre nem kell lemenni! Csak a fejfájás és estére nem jó :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27154) Qru válasza bubi92 (#27151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ködöléssel kb 10k-ért félbefújják a lökösöd vagy 25k-ért telibefújják.

mod:

Mind a ketten jobban jártok ha kp-ben csenget. Ő azért mert nem bukja a bónuszát a kgfb-jére, te meg mert akkor nincs avultatás tehát a teljes valós károd térül, nem kell az ügyintézéssel vacakolnod és heteket várnod a pénzedre a biztitől.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27155) bubi92 válasza Qru (#27154) üzenetére


bubi92
őstag

Köszi . Btw mi az a ködölés? Illetve, ilyenkor leszedik a lökhárítót, vagy az autón csináljak meg

(#27156) Morris válasza bubi92 (#27155) üzenetére


Morris
veterán

Ráfújnak, de csak ott ahol a sérülés van. Tökéletes így nem lesz, de azért sokkal jobb lesz mint volt.

(#27157) zack válasza bubi92 (#27151) üzenetére


zack
nagyúr

Sok mindentől függ. Ha eredeti állapotot akarsz, akkor betétlap, és számla ellenében a biztosító téríti a költségeket. Ha pénzt akarsz nyerni rajta, betétlap, és kp-t kérj a biztosítótól. Ő nem a ködölést fogja kifizetni, hanem a javítást + telibe fújást, tehát bőven marad pénzed belőle.
Én a megegyezést feketén nem ajánlom. Meghallgathatod mekkora összeget dob fel, de olyan összeg lesz ez, amivel ő baromi jól fog járni, te meg kevésbé.
A legtisztább a betétlap.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27158) tomiii. válasza bubi92 (#27151) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én felhívnám, megbeszélném vele, hogy rákérdezel a javítás árára.(hacsak nem akar biztosítózni) Majd visszahívod egyezkedés miatt. Ha megtudtok egyezni, hogy neked jó legyen, akkor kihagynám a biztosítót. Ködölés és polírozás szinte észrevehetetlen, ha jól csinálják.

(#27160) Skillet: +1

[ Szerkesztve ]

(#27159) Richard! válasza bubi92 (#27151) üzenetére


Richard!
addikt

Feltéve, ha jó telefonszámot adott meg... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27160) Skillet válasza bubi92 (#27155) üzenetére


Skillet
addikt

kérj tőle 30ezret. annyiért lefújják a lökhárítód. én tuti nem szarakodnék a betétlapozással.
de látom, van aki ezt, van aki azt javasolja :) szép lesz így döntened.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27161) zack válasza Skillet (#27160) üzenetére


zack
nagyúr

Más lezúzza, én biztos nem nyerészkedni akarnék rajta, hanem az eredeti állapotot vissza. :U
Az pedig lökös leszed, előkészít, és telibe fúj.
Megéri gányolni ködöléssel +20-30e-ért? Aztán ha egyszer eladóvá válik az első lesz, amibe bele fognak kötni. Arról nem beszélve hogy közel sem biztos, hogy annyira szép lesz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27162) Skillet válasza zack (#27161) üzenetére


Skillet
addikt

nyerészkedés? nem értem. kér 30 pénzt, 30-ért lefújják neki és ennyi. milyen nyerészkedésről beszélgetünk?
de nincs vita. van aki így, van aki úgy csinálná. neki kell végül döntenie.
nekem van bejáratott fényezőm. elvinném hozzá és ennyi.

amúgy erről a törés, biztosító, fényezés dologról van egy sztorim, ha még nem mondtam volna.
pár éve telibeverték az autóm orrát. szép móka lett belőle :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27163) bubi92 válasza Skillet (#27162) üzenetére


bubi92
őstag

na. felhívtam. egy nő volt. férje elvette tőle az autó kulcsot. csak biztosító irányba akartak menni. de azért itt egy rajz, hogy hogyanis történt a dolog.

a piros az én kocsim. és a kékkel jelölt sarkát húzta meg. ő úgy gondolta, hogy nem betolat a helyre, hanem előre orral beáll. fogta és az ő autójának oldalát végig húzta az enyémen.

(#27164) Skillet válasza bubi92 (#27163) üzenetére


Skillet
addikt

fasza :) jó fej :) de tudod mit? ez van. legalább hagyott számot.
nálam kissé másképpen alakult.
itt van akkor a történet:

szóval otthon kavargattam a lecsót asszonykával, kopogott valaki, egyik szomszéd volt az, mondta, hogy nekimentek az autómnak. mondom jó, biztos parkolás közben nekitolatott valaki, nem örülök, de ez van... azt mondja: nem, inkább gyere és nézd meg!
lemegyek és ez fogadott. lökhárító konkrétan átlyukadt. géptető behorpadt, fényszórót meghúzta.

örültem. ja, és az illető lelécelt :D
a földszinten ketten látták/hallották a sztorit. a csattanásra figyeltek fel, kinéztek az ablakon és láttak egy részeg csajt valami kék marutival elhajtani :) felírták a rendszámát, ez volt a mázlim.
persze itt a móka még nem ért véget :)
rendőröket hívtam, felvették a szemtanú "vallomását", aztán leléptek, hogy előkerítik a nőt.
még aznap estére behívtak a kapitányságra, hogy előállították, beismerte, papír van róla, amit leadhatok a biztosítónak.
leadtam. kijöttek kárszakérteni. :) ember igazi szakértő volt. :)
a leghülyébb dolgok érdekelték... az nem jutott el az agyáig, hogy ez egy japán belpiacos autó és kissé más a fényszóró, lökhárító stb. nem sétálhatsz be a bontóba ilyen cuccokért, mert körberöhögnek.
hiába ugattam neki, láttam rajta, hogy nem fogta fel.
fényszórót és a lökőst felvette cserére, géptetőt pedig javítás, fényezésre.
végül kiküldött a genertel egy remek 170e forintos ajánlatot :D nem is tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek.
sokáig hívtam őket, de esélytelen volt bárkivel is beszélni, mindig a számomat kérték el, hogy majd visszahívnak. mivel a hozzáértő nő, aki visszahívott, szintén nem fogta fel a dolgokat, írtam nekik egy szép levelet.
nulla reakció.
végül kiküldtek egy másik ajánlatot, ami már 135ezerről szólt :D :D mert szerintük a géptetőn keletkezett kár nem ekkor történt :) így az kuka.... ja, és át is utalták a 135 pénzt, jelezve, hogy ők ezzel lezárták :)
ekkor még utoljára beszéltem ugyanazzal a pojáca nővel telefonon, aki azt mondta, ennyi volt, ha akarok valamit, azt már polgári peres úton... :)
itt durrant el az agyam. írtam a mabisznak, meg még tököm tudja kinek.
de elhajtottak. a békéltető is elhajtott, hogy nem az ő hatásköre. igazából sehol semmi nem történt hónapokig.
akkor kaptam egy elérhetőséget egy ügyvédi irodához.
ott volt egy kárreferens, aki direkt az ilyen ügyekre szakosodott. nem kértek előre pénzt, csak sikerdíjat. de az is elég nevetséges összeg lett végül, talán 10%, de passz.
ember kulturáltan meghallgatta a sztorit, odaadtam neki papíron is minden infót, leveleket, amiket küldtem a biztosítónak és egyéb helyekre. autót alaposan megleste, lefotózott mindent. géptetőt is azonnal cserésbe írta be :)
azt mondta, nem újdonság ez, főleg a genertelnél nem. sok a gond velük. de a többi biztosító is megjátssza ezt, mert sokszor bejön nekik. az emberek nem mennek a pénzük után, elfogadják, amit ajánlanak/utalnak nekik.
kérte, hogy járjak utána az alkatrészáraknak, ha lehet, micu márkaszervizekben, kérjek árajánlatokat pontos cikkszámokkal. na, ez is vicces volt :D
itthon egyrészt alig van micu szakszerviz, ami van is, ott csak pislogtak. mondták, hogy nem tudnak jdm dolgokra keresni, szóval ennyi. vr4-et is eddig csak képeken láttak, szóval, ha nem baj, kijönnének megnézni a vasat :D :D
egyik helyen végül a dolgok egy részét megoldották. talán lökhárító és géptető cikkszámokat és árakat kerítettek nagy nehezen.
fényszóróhoz árat meg lőttünk a neten.
még egy szakihoz el kellett nézzek, aki az árak alapján adott egy csinos, vastag árajánlatot a teljes javításra.
a kárreferens leadta a genertelnek, fizetési felszólítás formájában, akik röhögtek rajta egyet és azt mondták neki, marad minden a régiben. amit kellett, ők elutalták. 135 pénz, ennyi, nem több. erre számított a forma.
akkor jött a fizetési meghagyás. valami 15e forint volt a közjegyző díja.
mondta a referens, hogy ha ezen is röhögnek, akkor elkezdődik a bajos történet. peres út, igazságügyi szakértő, évek... stb. :) szép kilátások.
de aztán hívott, hogy beszéljünk, mert a biztosító egyezkedni szeretne :)
végül valami félmillió körül kaptam kézhez. a közjegyző díját is visszakaptam.
jó hosszú huzavona volt.
közben az ember azt is mutatta, amit a genertel átküldött neki, hogy ők anno mi alapján számolták ki azt a beteg összeget. teljesen nevetséges volt. nem is ez a lökhárító. :D
igazából én úgy vagyok vele, mindegy, hogy az ember hova köti a kgfb-t, ha kifog egy ilyen genertel kaliberű kgfb-vel rendelkező vétkes felet, akkor ennyi. jövő hónapban megyek is a postához, mert az most nekem a legolcsóbb.
a nőt, aki megb@szta az autómat, még nem is említettem. valami 20 ezer forint büntit kapott :D
vicc kategória. de legalább, ha azt a pénzt én láttam volna :D de még az sem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27165) bitpork válasza Skillet (#27164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

"igazából én úgy vagyok vele, mindegy, hogy az ember hova köti a kgfb-t, ha kifog egy ilyen genertel kaliberű kgfb-vel rendelkező vétkes felet, akkor ennyi. jövő hónapban megyek is a postához, mert az most nekem a legolcsóbb."

És innen buktad a dolgot! Soha nem a legolcsóbbat kell választani, mert oka van az olcsóságnak. El kell fogadni, hogy van olyan szolgáltatás ami megéri az árát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27166) Skillet válasza bitpork (#27165) üzenetére


Skillet
addikt

nem értek egyet. nekem évekig az allianz volt a legolcsóbb. pedig azokkal sok baj nincsen.
nekem meg, mint kgfb-t fizető ügyfelüknek, szerinted mi bajom lehet belőle, hogy a legolcsóbbnál vagyok?
max ha valakit lezúzok, ő fogja majd a fejét.
anno a máv-nál is voltam. lehúzták a rolót, átkötöttünk -többen is voltunk náluk- máshova és ennyi.
semmilyen károm sem származott belőle.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27167) tomiii. válasza Skillet (#27164) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ez fél millió? :Y Az igen :D Elhiszem, meg értem, hogy miről van szó, csak 'vicces", hogy pár karc és ennyire ugrik :D

(#27166) Skillet : De van tán valami olyna, hogyha a biztosítód nem fizet, rajtad is behajthatják. Nem olvastam végig a cikket, mert nekem nem aktuális, de talán valami ilyemsi volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#27168) Skillet válasza tomiii. (#27167) üzenetére


Skillet
addikt

lökhárító csere, fényezés. fényszóró csere, átfoncsorozás jobbra tartáshoz.
géptető csere, fényezés. szét/össze munkadíj és ilyesmik.
persze az autóra ebből csak egy részét kellett ellocsolni. törött lökős a pinyóban van, van rá vevő, de ritka, még agyalok rajta. ami most fent van az autón, az meg frászliftes. kevésbé ritka, de morcosabb, ez tény.

lehet, passzolom. akkor megyek megint ügyvédhez. mert azt, amit a biztosítónak kell kifizetnie, 100, hogy én nem fogom. akkor inkább kivándorlok az országból :D

felnim kellene felújítani (vagy cserélni).
KATT
ha van valakinek, valami jó ötlete, ne tartsa magában.
ezt a felnit néztem ki.
de ha nem lesz csere, akkor is valami ilyesmi színnel jó lenne felturbózni a régit.
a polír perem is megszűnne, mert iszonyat. nem lehet tisztán tartani. két részes felni, szétszedhető. lehet, hogy az összeszerelő csavarokat is le lehetne valamilyen színre fújni, hátha akkor mutatna... vagy tényleg csere, de úgy sajnálnám :S
de már nagyon dönteni kellene, mert fel kellene gumizni a vasat. az új felnire más méret való.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27169) aero. válasza Skillet (#27168) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link]

Ezek közül van pár kinézetben rá passzoló lépő, nem tudom ET-ben, lyukosztásban hogy áll, de van többféle variáció / felni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27170) tomiii. válasza Skillet (#27168) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ne add el, ha nem muszáj, vagyis ha a kocsi még meglesz egy ideig. Én is már inkább raktározok, mert egyre drágább minden. A felni meg, amit kinéztél a kedvenc stílusom, a régit ki a kukába és venni az újat. :DDD

(#27171) w333 válasza Skillet (#27168) üzenetére


w333
félisten

Most mekkora felni van alatta ? én inkább egy új szettet vennék ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27172) bitpork válasza Skillet (#27168) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rossz hírem van: nem a forintosított olcsóságról írtam. :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27173) Skillet válasza aero. (#27169) üzenetére


Skillet
addikt

ha csere, akkor nálam a jr11 a befutó. a méret pedig 17x8.25 et35. akkor nem kell bohóckodni.
vagy 18x8.5 et35, akkor a hátsó sárvédőket görgőzni kell.
18-ast talán kevésbé szívesen. pl négy évszakost akkor -szinte- el lehet felejteni.

(#27170) tomiii. persze,de ha nem adom el, másikat sem veszek. nem fogok erre költeni.
a vas még meglesz... igazából nem tervezem eladni. örök darabnak van tervben, de ki tudja :)
az ára csak felfelé megy.
kukááábaaa? :Y
drága móka lenne kidobni! :D
ha maradna, az egyetlen ötlet, hogy a pacekját (küllök?) a kötény színére fújni. az medium grey. valami micu színkód. minden mást bronzra. csavarokat is.

(#27171) w333
a mostani 17x7 et44. már a 215/45-ös gumi is bután fest rajta (7-es szélesség miatt). és az igazi váltóméretem a 225/45. az is lenne tervben, ha cserélem a felnit.
itthon nem tudok még egy ilyen szettről. új ára 600 dollár volt/db. nem szívesen adnám el, de talán, ha jó áron elmenne, akkor váltanék. az új esetleg jobban is mutatna az autó alatt.

(#27172) bitpork
akkor nem értem :) nekem semmilyen értéket sem jelent a biztosító. nem nyújtanak számomra semmit.
de lehet én látom rosszul. a lakásbiztosítás más, ugye. ha gond van, és nem csengetnek neked, az baj.
casco gondolom dettó. de ez kgfb. én így látom.
az assistance fog hiányozni (bár szerencsére eddig nem kellett használjuk, ezután se kelljen), de ki tudja, talán meg lehet oldani azt is valahogy.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27174) tomiii. válasza Skillet (#27173) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a mostanin kamu szegecsek vannak, ha jól látom, ami kicsit gagyi hatású, add el szépen és vegyél egy HR11-et :K :B

[ Szerkesztve ]

(#27175) Skillet válasza tomiii. (#27174) üzenetére


Skillet
addikt

jr11 nem hr11 :D
ezek nem kamu szegecsek. :D :D volt már lent a felni többször is. gyári rays av3. matricával, reg számmal, mindennel. a csavarok imbuszosak, kicsavarhatóak...
vagy most oltasz??
:B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27176) bitpork válasza Skillet (#27173) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig nem mind1 szerintem, hogy egy szereplő 20 éve a piacon van , vagy csak most alakult az olcsóságával magához édesgetni azokat akik képesek 1000 Fton spórolni. Bocsánatot kérek Az előítéletességemért, de anno magam is megjártam amikor az asszonyt küldtem el megkötni a szerződést és egy Astrás papírral jött vissza :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27177) TaaT


TaaT
veterán

Nem húzom tovább ez a környezetvédelmi besorolásos dolgot, de egy másik 1.6 16V 4-es golf forgalmija [link]

Give them hell Ukraine!

(#27178) bitpork válasza TaaT (#27177) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérj egy típusengedély másolatot a PoHu-tól és azzal battyogj be nem egyezés esetén az NKH-hoz ahol javítják szerintem. Pont mint a suzukik esetében.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27179) TaaT válasza bitpork (#27178) üzenetére


TaaT
veterán

Helyi VW márkakereskedés nem jó?

Give them hell Ukraine!

(#27180) bitpork válasza TaaT (#27179) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ők is a PoHutól kapják uh tuti jó. A Suzukis esetnél is a gyártótól kapott igazolással korrigáltak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27181) TaaT válasza bitpork (#27180) üzenetére


TaaT
veterán

Köszi :)

Give them hell Ukraine!

(#27182) Skillet válasza bitpork (#27176) üzenetére


Skillet
addikt

Nono. Itt ilyenről szó nincsen. 1000ft? Amiatt nem váltanék, és még az assistance is megmaradna. 10e forintról beszélünk/év. Nekem az pénz.
40 helyett 30 környékén lesz a kgfb-m/év.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27183) tboy93


tboy93
nagyúr

Engem is érdekelne a téma, mert a d14z5 elvileg EURO 3, ami a 0-16 skálán 6-ostól kéne induljon. Mégis 4-es van a forgalmiban. egy másik srácnak meg kettes! Így hondás esetben akkor márkaszerviz?

Sőt itt is euro 3-asnak írják a d14z5-öt... [link]

E szerint pedig az euro 3 otto motor 06-os kategória. Elb@szták a forgalmim. [link] Amin mondjuk nem lepődök meg, mert az autó súlya sem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#27184) Pecc válasza TaaT (#27177) üzenetére


Pecc
őstag

Kollega g4 1.6 16V 2002 forgalmija is ugyanez, 06kód. Neked 04? Az én forgalmim is el van b@szarintva, de a renault topicban ezt le is irtam.

[ Szerkesztve ]

(#27185) TaaT válasza Pecc (#27184) üzenetére


TaaT
veterán

"Neked 04?"

:((( [link]

Give them hell Ukraine!

(#27186) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A netről linkelt ilyen olyan oldalakat ne vegyük már alapnak! Nem ok nélkül mondom hogy a gyártó típusengedélye kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27187) Pecc válasza TaaT (#27185) üzenetére


Pecc
őstag

Ennyi erővel azt is ráírhatnák, hogy kétütemű 600ccm. Hány ilyen forgalmi lehet ami el van írva...

(#27188) TaaT válasza Pecc (#27187) üzenetére


TaaT
veterán

Most se csalódtam az okmányirodában. :)

Give them hell Ukraine!

(#27189) Richard!


Richard!
addikt

Milyen márkájú gyújtógyertyát ajánlotok és miért? /1.6 Benzin/

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27190) zack válasza Richard! (#27189) üzenetére


zack
nagyúr

Gyárit.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27191) Richard! válasza zack (#27190) üzenetére


Richard!
addikt

Champion, NGK, Bosch nem játszik?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#27192) w333 válasza Richard! (#27189) üzenetére


w333
félisten

NGK ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27193) Debilon válasza Richard! (#27191) üzenetére


Debilon
addikt

nézd meg gyárilag milyen való bele (nemcsak gyártó, hanem a gyertya típusa), és keress annak megfelelő helyettesítőt (ha a gyári valamiért nem kell)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#27194) zack válasza Debilon (#27193) üzenetére


zack
nagyúr

Gyertyát nem jó helyettesíteni, hiába megfelelő a hőérték és a gyári paraméterek. Nekem gyári Motorcraft van benne, de volt olyan, aki paramétereiben azonos NGK-t tett bele, és nem lett jó. Működött, de rendellenesen.
Ami az autóhoz való gyárilag, azt kell beletenni, annál jobb úgy sincs.
Persze akinek sok lé van, és keveset szív, kísérletezhet vele.
Én 6 hengernél nem akartam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27195) Debilon válasza zack (#27194) üzenetére


Debilon
addikt

így van, de a kérdés szerint nem szeretne gyárit valamiért (bár fene tudja, olvasott valamit valahol biztos)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#27196) zack válasza Debilon (#27195) üzenetére


zack
nagyúr

Olyan nincs, hogy a gyári rossz. :U Urban legendekre alapozni pedig zsebbenyúlós.
Találgatni pedig kár, egy szóval sem írta, hogy miért nem jó a gyári, biztos azért, mert hátha segítünk. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#27197) Qtya123 válasza Skillet (#27164) üzenetére


Qtya123
őstag

Szép kis történet. Tényleg az a gáz, ha az ember autóját meggyalulják, akkor csak a szerencsén múlik, hogy a hibás félnek milyen a biztosítója. Mindenesetre tanulságos történet, a lényeg, hogy nem szabad hagyni és menni kell utána, ha kell időt és ügyvédet nem sajnálva.

Amúgy nagyon tetszik az autód eleje, időtálló és egyedi forma. :)

Nekem is van egy balesetes történetem régről, amit a mai napig nem értek. Történt, hogy megyek az úton amire ráfagyott a hó és a helyi járatú buszmegállóból a kikanyarodó buszok traktornyom mélységű nyomvályúi jéggé fagyva. Az egyik ilyen kifordította az autó hátulját és az egyik parkoló autó hátsó részének nekikoccantam. Az enyémnek a lökhárítója kicsit meghorpadt, de a másiknak a bal hátsó lámpa kitört és a sárvédő, valamint a csomagtér ajtó is behorpadt. Vártam egy darabig hátha előkerül a tulaj, de sok esélyt nem láttam rá, mert láthatóan rég nem mozdult az autó, tiszta hó volt. Végül beraktam a telefonszámomat egy átlátszó fóliába és az ablaktörlőn hagytam. Kb 6 napig semmi nem volt, majd hívott egy nő, hogy őt törtem össze. Meg is beszéltük, hogy elmegyünk az általa kiválasztott szervizbe és megnézik, hogy mi sérült és annak fényében vagy fizetek kp-ban, vagy hagyom a biztosítóra. Végül a biztosítóra hagytam, mert kb 280.000 Ft-os kárt állapítottak meg.
Nem is volt gond, kitöltöttünk mindent, erre a nő megszólal, hogy ő tulajdonképpen feljelentett engem.... Mondom mivan?? Azt mondja, hogy 1 hétre elutazott, amikor visszaért futott hozzá a szomszéd, hogy a vandál állat széttörte az autód, hatalmas csattanás stb... Felírta a rendszámomat és átadta a nőnek. Az meg mikor megnézte a sérülést nem látta a cetlit, mert belepte a hó így kihívta a rendőröket. Azt mondta, hogy még a rendőrök szóltak neki, mikor kijöttek, hogy le kéne takarítani az autót a hótól, hogy biztos nem-e sérült máshol is és akkor látta a cetlit. Na mondom érdekes, hogy akkor nem maradt abba a rendőri ügymenet, de mindegy is, vond vissza a feljelentést. Mondta, hogy persze, másnap visszavonja.
Eltelt nem kevés idő és jön a papír a rendőrségtől, hogy be kell mennem. Gondoltam nincs gond, biztos alá kell írni valamit, hogy befejezték a dolgot. Hát nem! Azt mondja az előadó, hogy közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése vagy mi a tök miatt engem most meg fognak vágni pénzbírsággal és mondjam el jegyzőkönyvbe mi volt. Mondom neki, hogy heló, nem vonták vissza a feljelentést? Erre azt mondja, hogy valóban másnap telefonált a nő, hogy visszavonná, de ilyet nem lehet, kint voltak a rendőrök, megtörtént az intézkedés, végig kell vinni az ügyet- ---> Nem tudom, hogy ilyen tényleg van-e.... Mondom neki, hogy akkor tisztázzuk: otthagyom az elérhetőségemet, még a rendőrök is láthatták, elismerem a felelősségemet, rendeztük a kárt, akkor mégis mi a f....-nak akartok tulajdonképpen megbüntetni? Mégis mit kellett volna még tennem??
Erre azt mondta az előadó, hogy végül is igaz, beírt mindenféle enyhítő körülményt, hogy sosem okoztam még balesetet, anyagi helyzetem és életkörülményeim rosszabbak mint egy szomáliai kisgyereké és így talán megúszom figyelmeztetéssel. Végül figyelmeztetés lett, de a mai napig sántít nekem itt ez a dolog. Vagy ennyire gyógyegér a szabsértés rendszere?

[ Szerkesztve ]

(#27198) TaaT válasza zack (#27196) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk az is hülyeség hogy nincs jó aftermarket :)

A gyári sem VW vagy Toyota, az is beszállítótól jön :)

Give them hell Ukraine!

(#27199) w333 válasza TaaT (#27198) üzenetére


w333
félisten

Pontosan ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27200) Nkboy válasza TaaT (#27198) üzenetére


Nkboy
senior tag

De ezzel olyan jól meg lehet etetni az embereket, hogy ez gyári, csak ezt tegyen bele semmi mást. Amikor az ember rákérdez, hogy akkor xy típusnak van, például klímakompresszor, vagy féktárcsa, vagy adott esetben, gyújtógyertya üzeme, gyártósora, akkor meg pislogás van.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.