Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Qru válasza Skillet (#28281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk elég későn debütált az a technika (2004+) miután a Toyota bevásárolta magát (tőlük van a technika 1:1-ben).

#nincsbennetarcsi

(#28302) TaaT válasza tomiii. (#28247) üzenetére


TaaT
veterán

"Azért egy avensis, corolla páros pl szinte bármelyik másik autónál, köztük az Isten Vagnál is megbízhatóbbak."

Haver a múlt évtizedben pár évig raktáros volt egy toyota szalonban, tudna mesélni, a motorcsere pl napi rutin volt a szerelőknek. Aztán szuzuki szalon lett, és ezek a problémák feledésbe merültek. :)

Give them hell Ukraine!

(#28303) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Várhatóan szükség lesz a honvédségre a határok megvédéséhez 2016.03.03 15:52

A kormány úgy gondolja, hogy 2016-ban szükség lesz arra, hogy a honvédség segítsen a rendőrségnek a határok megvédésében, ezért azt szeretnénk, ha az ellenzéki pártok erről hajlandók lennének tárgyalni - hangzik el a tájékoztató végéhez közeledve.

Gondolom nem ok nélkül lettek lajstromba véve az autók

MOD:
tudom paranoiás vagyok, de ha a szükségállapotot előterjesztést ezzel együtt kezdem nézni, kezd a szemem káprázni, meg az agyam füstölni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28304) Speeedfire válasza xcds (#28300) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csak márka nevet kaptam, pontos típust nem. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28305) Skillet


Skillet
addikt

holnap lemosom a verdát, röpke 5 hónap után :D picit mocskos. autósampont keresek, milyen legyen?
a mr. marcus egy fos. jónak tűnik az ezüst autón, de egy kéken már kegyetlen foltos lett végül.
lehet, hogy megrohadt már, vagy nem tudom. mindegy. veszek másikat.
prevent, turtle, kentaur, wash&wax (medikémia), wash&wax (kovald.hu), autobrill (kemobil), pillangó autósampon (ulko chem)... ezeket találtam osanban/obiban. valamelyikkel jó/rossz tapasztalat?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28306) tboy93 válasza Skillet (#28305) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most preventet vettem, mert ez volt elerheto, de a sonax az tuti jo, illetve autoglym meg jobb. Teknososet hanyagold szerintem.

(#28307) bitpork válasza Skillet (#28305) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt már kár mosni, szerintem saját tisztító mikro-ökonómiája van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28308) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Kész, teljesen végem. Nincs szebb, jobb. Ez az új Alfa a legjobb választás új autók közül, ezzel a motorral(persze nem kisbusznak meg ilyenek) :D hármas BMW, Mercedes? Sehol sincs. Audi? Ezt a márkát már nem is tudom miért írtam le, szót se érdemel. Ez nagy dobás lett. :C

[ Szerkesztve ]

(#28309) Morris válasza Skillet (#28305) üzenetére


Morris
veterán

Autoglym :K

(#28310) Qtya123 válasza TaaT (#28302) üzenetére


Qtya123
őstag

Ugyan nem néztem annyira utána a témának, de ha jól tudom, akkor a Toyotáknál a motorcsere az 1.8-as benzinmotorokat érintette. Ismerős avensise is beleesett és azt mondta, hogy anno visszahívták és cserélték. Ha ennyiben megállt ez a tömeges motorcsere dolog a Toyotánál, akkor úgy érzem ez nem egy égbekiáltó ciki dolog.
(Ha jól emlékszem olyan gond volt, hogy a kicsi furatokon lassan folyt vissza az olaj a pumpához és ezt orvosolták.)

Amúgy ahogy látom a japók is kezdenek beállni a sorba és szép lassan eltűnik a viszonylag nagyobb köbcentis szívómotor választékuk és kezdenek átállni a turbós marhaságra.
A másik amitől félek, hogy szépen kezdenek majd kihalni a nagy sedanok is Európában. Rég rákaptak a népek az 5ajtóra, meg a kombira, most meg a SUV a nagyontrendi.

[ Szerkesztve ]

(#28311) tboy93 válasza Qtya123 (#28310) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elkokszosodott az olajvisszavezeto furat, 7 eves korukig gariba csereltek a mocikat.

[ Szerkesztve ]

(#28312) EQMontoya válasza tboy93 (#28311) üzenetére


EQMontoya
veterán

7 év vagy 200k km, jah.
Az összes zz-fe kódos vvti moci érintett volt: 1.4, 1.6, 1.8.
A 192 lovas 2zz-ge nem!

Same rules apply!

(#28313) Skillet válasza tboy93 (#28306) üzenetére


Skillet
addikt

Hol kapni ezeket? Főleg utóbbit, mert ketten is írtátok, de a sonax is érdekel... holnap venném.

Bitpork: így vaaaan :C
Télen szinte sosem mosom a vasat, úgy is mindig mocskos, cserébe tavasztól őszig kapja a mosást rendesen. Csillog villog :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28314) trassher válasza Skillet (#28313) üzenetére


trassher
addikt

Pedig télen sem kéne hanyagolni a mosást. :N A kerékjáratokban nagyon szép munkát tud végezni a retek.

Redmi Note 7

(#28315) focvis válasza Skillet (#28313) üzenetére


focvis
veterán

Korábban Sonaxot használtam, csak a narancssárgát (ami egyben az olcsóbb is) ajánlom, vehetsz 2 literest is belőle. A Sonax Xtreme (ezüst színű kupak) nekem nem vált be, opálos marad a fényezés (pl. fekete autó), nehéz szárazolni és minimum 2x-es ár.

Jobb autósboltokban kapható, én a Kauffernél szoktam ilyeneket vásárolni.

Szerk: ami a linken piros, arra értettem a narancssárgát, a legolcsóbbra.

A kólát a bogarak isszák. :D

[ Szerkesztve ]

(#28316) Morris válasza Skillet (#28313) üzenetére


Morris
veterán

Autoglym.hu? :U

(#28317) tomcsi23 válasza focvis (#28315) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyikkel mostad le, hogy abból fehér GTI lett :F ;]

Skillet: hómisítában is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28318) Skillet válasza focvis (#28315) üzenetére


Skillet
addikt

Szuper. Kauffer szinte itt van a sarkon, de a buzimajom (homasita... homo csíta) sincsen éppen messze :R
Holnap összehozom. Leganajozom a szekeret, aztán lövök egy képet :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28319) TaaT válasza Qtya123 (#28310) üzenetére


TaaT
veterán

Volt ott más is, azért írtam hogy utána a szuzukis éra az teljesen más volt. :)

"A másik amitől félek, hogy szépen kezdenek majd kihalni a nagy sedanok is Európában."

Ettől nem kell félned, ha azt írtad volna hogy a nagy egyterűek kihalásától félsz, na az megeshet. :)

Give them hell Ukraine!

(#28320) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

LeePu megint alkot a History HD-n :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28321) tomiii. válasza bitpork (#28320) üzenetére


tomiii.
aktív tag

No, megyek, ellesek pár fortélyt. :DDD

(#28322) Morris válasza bitpork (#28320) üzenetére


Morris
veterán

Lipu nagy arc! :D
Undorító egy gép! Az a vasaló deszka külön extra :C

(#28323) bitpork válasza Morris (#28322) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De komolyan ki a franc ad pénzt ezért? :U Előbb akasztanám fel magam.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28324) tomiii. válasza bitpork (#28320) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Pedig nálam is vannak tervek. :D Csak az a baj, ekkora kasznihoz 17-es kerék a minimum, különben olyan, mint egy roller, ahhoz meg 250-300LE környékére kéne mennem, az meg rohadtul nem most lesz, de a kasznit nyáron megcsinálom, beszúrok egy félperces PS ötletet. C oszlopot újat kell gyártani, ez nem begyere. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28325) bitpork válasza tomiii. (#28324) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És üveget hátulra honnan veszel?? Nem szép, már bocsánat :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28326) runner 125 válasza Skillet (#28313) üzenetére


runner 125
nagyúr

Autoglym-et kell venni, nem kérdés. PH semleges, waxot sem bántja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28327) tomiii. válasza bitpork (#28325) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Üveget? ki használ üveget? :F Erre való a polikarbonát. :D Miért? Egy sierra szép? Nem :D Nem arról szól :D ha levágod a földre, kerekeket oldalanként meg ki olyan 200mm-re. Hidd el olyan lapos és széles lesz, mint egy ferrari sem :DDD Kerék és az ablakok közötti "premium gap" minimálisra csökken és megvan a nyúlánk forma.

ebből a képből jött az ötlet. Meg mert van egy patika kasznim, amit max a vasba tudnék vinni, azért meg nagy kár lenne.

pl itt is ezek a dolgok lettek elkövetve, persze milliószor brutálabb és profibb módon, de látszik a váltózás a gyári prospektusokhoz képest. :D

[ Szerkesztve ]

(#28328) Morris válasza bitpork (#28323) üzenetére


Morris
veterán

Látod, hogy van birka, akinek erre áll fel. :O

[ Szerkesztve ]

(#28329) bitpork válasza tomiii. (#28327) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bocsánatot kérek de az én szememnek ez nem szép :B A gyári arányok jól el voltak találva :K

(#28326) runner 125: na ne számítson már h prohardver semleges legyen ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28330) tomiii. válasza bitpork (#28329) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hát persze, ez nem papás audi ;] Nem is azért tettem be. Szépnek se mondta senki. A megfelelő az, ami minél laposabb és szélesebb. Hogy a telekre a bácsiék mivel gurulnak ki, na bumm. :DDD Egyébként csak Leepu miatt tettem be.

(#28331) Richard! válasza aero. (#27909) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm. A Totalcaros cikk valóban elkerülte a figyelmem. Biztosan jó az a dizli, de maradok a benzinesnél :B
Szóval most már kettőre le tudtam szűkíteni a lehetséges jelöltek számát. B6 A4 Avant 2.4 illetve Opel Signum 2.0T

Nehéz döntés... :W :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#28332) Skillet válasza runner 125 (#28326) üzenetére


Skillet
addikt

Skacok, erről van szó amúgy, Szép ára van. 6400ft/liter(kg)? A téliszalámi is olcsóbb :DDD
KATT

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28333) tomcsi23 válasza Skillet (#28332) üzenetére


tomcsi23
veterán

Téliszalámival dörgöld be akkor. :D

Amúgy ehhez még meg kéne venned egy 6-8 terméket, hogy rendesen le tudd ápolni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28334) focvis válasza tomcsi23 (#28333) üzenetére


focvis
veterán

És simán rámenne a hétvége :DDD én is eleget buzizom az autómat, de ez már sok nekem. (Hogy egyből megcáfoljam magam: 3 hónapja nem takarítottam ki a belit, csak kiráztam a szőnyeget. De majd most hétvégén!)

Előző kérdésédre: a kólával mostam, kisavazta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28335) bitpork válasza focvis (#28334) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Komolyan szalámival nyalod a kocsit? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28336) #94529552 válasza Skillet (#28332) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert: a Higítási aránya 1:500 De van itt még néhány sampon.

(#28337) Skillet válasza focvis (#28334) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor :) sonax jó lesz... tudod, a piros, ami narancs? :B Csak mert az picit jobb áron van. Csak picit.
Biztos én vagyok sóher, de valahogy most nem annyira értettem meg ezt az árat (autoglym). A budai kauffer itt van hozzánk közel, van nekik raktáron sonax...
Van még a palettán sct mannol sampon, sampon+wax, motip sampon. "Mindkettőt" szívesen kipróbálnám.
Budaiban motip nincsen, szóval mannol vagy sonax. Marad a sonax, legközelebb majd...

(#28336) Pumma
Igen, azt néztem, komoly koncentrátum, de még így is vehetnék sok sok liter sonaxot (vagy mást, mindegy) 1 liter autoglym árából. De biztosan jó, félreértés ne essék, csak nekem ez valahogy most nem igazán érthető :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28338) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Kb 2 héttel ezelőtt mentem haza, esős idő volt, és persze a nagytudású emberek ilyenkor festik az útburkolati jeleket.... Mentem, mentem, érzem hogy valami iszonyatos festék szag terjeng az autóban.... Megállok, látom szépen felcsapta a festéket, amit útburkolati jelek festéséhez használnak. Na ez azóta szépen ott maradt, küszöb, sárvédő, kerék megkapta, szerencsére csak egyik oldalon.

Mivel tudom leszedni? Nagynyomású autómosó akkor nem segített...

(#28339) MunezXBK válasza _NCT (#28338) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Polír.

(#28340) gooool


gooool
őstag

Ha azt tapasztalom, hogy indulásnál ránt az autó, illetve gázelvételnél is minden egyes fokozatban, akkor gyanakodhatok a tartóbakokra?
Mást nem tudok elképzelni, mondjuk korábban simán tudtam rántás mentesen váltani felfelé, ez mostanában nem igen megy, pedig nem felejtettem el vezetni. :DDD
Gondolom nem a váltó vagy a kuplung kezdi megadni magát... :U

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#28341) zack válasza gooool (#28340) üzenetére


zack
nagyúr

Akár gyertya, gyújtáskábel is lehet.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28342) tresh válasza gooool (#28340) üzenetére


tresh
addikt

Ha motortartóbak lesz a ludas akkor azt könnyen ellenőrizheted. Fogsz egy jó képességű másik emberkét magad mellé a motorháztetőt felnyitod odaállítod a kocsi elé. Te pedig behúzott kézi mellett egyebe rakod a gépsárkányt és szépen emeled a pacskerod a kuplungról (csúsztatod) ha a kolléga látja hogy a motor ki akar "esni" (túl sokat mozdul bukik előre) a helyéről akkor bak gond.

(#28343) tomiii.


tomiii.
aktív tag

100 ezres Sierra fejlemény: Mivel pár dolog fejlesztésre kerül és én sosem vittem műszakira autót egy random helyre a srác odavitte a kocsit, ahol azt mondták neki, hogyha az első lengéscillapítókat kicseréli most meg is kapja afriss műszakit, de ő nem gyári magasságú autót, hegesztett difivel nem műszakiztat.( nem utcai szaladgálós, évi 2-3 ezer km megy bele, az ispályára menet, szaladgálni az mk3 mondeo van)

kornelka: hogy van most ez, hogy nem a bontóba küldik, hanem rögtön műszakira, mert semmi baja? Hogy lehetséges ez? Lehet már keletkezik is valami feketelyuk, ami elnyeli a földet. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28344) Skillet válasza focvis (#28315) üzenetére


Skillet
addikt

Sonax kérdés. Vettél tőlük valamilyen wax-ot? Kauffernél vennék azt is, kicsit lekezelem mosás után.
Persze mások tapasztalata is jöhet!

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28345) MunezXBK válasza Skillet (#28344) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van ám autóápolási topik is. :))

Ott találsz rengeteg megoldást.

(#28346) gooool válasza zack (#28341) üzenetére


gooool
őstag

Gyertyák most lesznek épp cserélve, kíváncsi leszek.

MOD: Rendben! :) :R

tresh:
Rendben, ezt nem lesz nehéz kivitelezni, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#28347) zack válasza gooool (#28346) üzenetére


zack
nagyúr

Gyújtáskábelt is cseréld, ha nem lenne jó a gyertyáktól.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28348) _NCT válasza MunezXBK (#28339) üzenetére


_NCT
őstag

Sima polírpaszta elég?

(#28349) MunezXBK válasza _NCT (#28348) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minőségi + gép.

(#28350) zoo8800


zoo8800
veterán

Többé nem lehet utólag bemutatni a parkolójegyet
[link]

rip and tear, until it is done

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.