Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Skillet válasza TheProb (#28689) üzenetére


Skillet
addikt

200 kiló? :B mármint 2 kiló?

Nem tudom, mennyire van szétrohadva, de a 2 kilót sokkal közelebbnek érzem a valósághoz.
Én, amiről tudok alvázvédelem, pesten... nagyjából 80e-1 kiló. 3 napra lerakod náluk az autót, addig kell ott legyen a munkafázisok miatt. Letakarítás, passziválás, alvázvédelem és üregvédelem van benne. Lakatolás felár!
De a helyedben tutira megcsináltatnám 50-ért... annyit megér. Aztán még mindig kitalálhatod, hogy mi legyen. Eladod, vagy megtartod.
De annyira csak összerakja, hogy 3 évig használd gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28702) TaaT válasza w333 (#28655) üzenetére


TaaT
veterán

Haver alap Brembo tárcsát és betétet vett négyesgolfra, bekopás után fékezésnél elég rossz hangja van. :)

Give them hell Ukraine!

(#28703) w333 válasza TaaT (#28702) üzenetére


w333
félisten

Nekem pont fordítva ... Textar betét az elején kissé visított de most már jó, ismerős Paszuly B5.5 színtén Textar betét de Ferodo tárcsa és az is visított az elején, az a baj hogy gyárilag nincs lecsiszolva a két széle a betétnek és míg be nem kopik így visít néha ... érdekes hogy hátra direkt olcsó Meyle -t betéteket vettem és ott alapból le volt csiszolva a 2 széle ráadásul még a csomagolás is sokkal igényesebb volt (szépen be voltak fóliázva) míg a Textár betétek csak úgy be voltak dobva a dobozba (kicsit meg is lepődtem) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28704) Qtya123 válasza tboy93 (#28637) üzenetére


Qtya123
őstag

smoke and charm ne is mond.... Felénk minden Golfra ez van kirakva és alapjárattól füstölnek, az ember meg állíthatja belső keringtetésre a szellőzést, ha nem akar megfulladni.
Nagyon menő gyerekek valóban.... Vinnék inkább a sz@rjukat megfelelő helyre, ahol rendeltetésszerűen használható, mint például ez az illető.

[ Szerkesztve ]

(#28705) SzlobiG válasza runner 125 (#28643) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól gondoltam, akkor hogy így nem gyári a fejes, néztem én is mondiba ilyen kínai fejest ami pont belevaló, de a gyári Sony fejest nem merem lecserélni rá.

(#28706) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah 40 percet beszéltem a barátommal. Most vett házat. Kitaláljátok vajh mennyiért ?

Neki nézegettem azt a réndzsróvert.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28707) Integrale


Integrale
veterán

trafi működése

"Bad reklám is reklám too"

(#28708) Kornel válasza bitpork (#28706) üzenetére


Kornel
veterán

50M

(#28709) Qru válasza bitpork (#28706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várjál, átírom a topik címet rögtön milyen házat vegyekre. ;]

#nincsbennetarcsi

(#28710) TheProb válasza Skillet (#28701) üzenetére


TheProb
veterán

Kilo = ezer. Akkor a 200K miért nem jó 200ezernek? :B

De amúgy igen, ez az 50k már jóval barátibb, ezt már rá is szánnám. Bár nemtom mi az átlag fényező "ár", de beszéltem ugyan ennek a lakatosnak a fényezőjével, ő azt mondta, hogy ha teljes küszöböt kell fújni akkor az 20-25k/küszöb. Ezt kicsit sokallom így tudatlanul.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28711) brumi1024 válasza Integrale (#28707) üzenetére


brumi1024
veterán

Korrekció: trafi elméleti működése :DDD Elég sok a bug a kiadott cikkek/tesztek alapján.

(#28712) bitpork válasza Kornel (#28708) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne értékeld alul az emberi vágyakat. 1500k.

Qru : :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28713) rbalint88 válasza bitpork (#28712) üzenetére


rbalint88
addikt

másfél millió vagy másfél milliárd? :) ha utóbbi, akkor milyen környéken?

(#28714) Skillet válasza TheProb (#28710) üzenetére


Skillet
addikt

Kilo = 100 (az autópályán végig kilo hússzal mentem...)

A 25 sok egy kuszöbre... szerintem. De ezt majd valaki más megmondja.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28715) bitpork válasza rbalint88 (#28713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak millió. €. Kellett a s55 mellé.Meg a megvásárlandó Réndzsróvel mellé.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28716) rbalint88 válasza bitpork (#28715) üzenetére


rbalint88
addikt

kint az azért nem egy világvége összeg. gondolom nem szar kecó, itthon 150-20 között meg lehet kapni egy olyasmit hasonló környéken.

(#28717) TheProb válasza Skillet (#28714) üzenetére


TheProb
veterán

De ez csak a szlengben annyi, a való életben az ezer ;]

Akkor nem csak én sokallom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28718) bitpork válasza rbalint88 (#28716) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezek a házat bőven 4 m € környéke ha készen veszed. Ő vett egy régit és renováltatta. Ilyenkor úgy gondolom hogy valamit nagyon rosszul csinálok :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28719) zack válasza w333 (#28703) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem elöl Brembo-Textar, hátul Brembo-Brembo.
A Textar betétek egyszer sem visítottak. Igaz, úgy fékeztem az első 100 km-en, hogy a tojás ott volt a fékpedál alatt. A bekoptatás nagyon nem mindegy az elején.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28720) w333 válasza zack (#28719) üzenetére


w333
félisten

Múltkor már beszéltünk róla hogy nagyon romlott a Textar betét minősége ... valaki írta is hogy lehet még a régi szállítmányból kapott így neki sem visít ! :)

Meg is találtam Link és Link !

Nagyon óvatosan fékeztem én is, ezzel biztosan nem volt baj ! :))

Különben mikor cserélted a betéteket, biztosan még a régi szériából kaphattál ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28721) -v- válasza bitpork (#28718) üzenetére


-v-
addikt

Az biztos, ha ennyi pénzem lenne én is ilyen autókkal járnék :K És tele lenne a garage porschéval.

(#28722) MunezXBK válasza TheProb (#28717) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne sokalld, kérdezd meg miért ennyi.

(#28723) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó hogy tegnap beszéltünk róla, ma reggel munkába menet elémhajtott egy idősebb segg egy e-merci kombival, alig tudtam kikerülni satufékkel... elindult a segg balra kanyarodva a pirosban, biztos sietett... Meg kellett volna állnom seggberúgni komolyan mondom... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28724) Skillet


Skillet
addikt

Pioneer usb fejegység. A lejátszási sorrend érthetetlen. Abc sorrend lenne az ideális, de nem aszerint megy, az biztos (nem, a random nincsen bekapcsolva).
Lehet, hogy a pendrájvra felírás sorrendjét tartja? Idióta egy megoldás, ha igen. Hogyan lehetne ezt kivasalni?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28725) Qru válasza Tsebacsi (#28723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rám meg tnap rám nyitotta egy csaj az ajtót. Körbe se nézet csak a Yarisa ajtaját kivágta teljesen. Majdnem motorháztetőre raktam a csajt ajtóstul éppen hogy ki tudtam kerülni. :W

Bár a múltkor meg egy bringást raktam majdnem motorháztetőre. Indexelek jobbra már jóval a kanyarodás megkezdése előtt, majd megkezdem a kanyarodást és akkor jobbról elhúz a bringás. Ha 1 másodperccel előbb adok gázt akkor konkrétan átbucskázik Kormi orrán. :( Hihetetlen. Francért kell jobbról előzni főleg ha indexelek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#28726) LógaGéza válasza Skillet (#28724) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jól gondolod, általában a felmásolás sorrendjét követi. Vannak FAT Sorter progik, direkt erre a célra, nekem ez vált be a legjobban: Visual YAFS.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28727) Skillet válasza LógaGéza (#28726) üzenetére


Skillet
addikt

Közben én is olvasgattam és erre jutottam. Programot viszont még nem kerestem, úgyhogy így már könnyebb dolgom lesz :) nagyon köszönöm!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28728) stickermajom válasza w333 (#28720) üzenetére


stickermajom
addikt

Azóta belekerült még 3000 km, szerencsére csöndesek maradtak.

Ami fura, hogy valószínűleg nem rendeltetésszerűen használom, elspórolom vele a fékezést, sokat használom a motorféket. Szerelőnél volt két napig az autó, mikor visszakerült hozzám sokkal jobban harapott. Kérdeztem is tőle, hogy mit csinált vele, annyi volt a válasza, hogy "használtam". :D

(#28729) w333 válasza stickermajom (#28728) üzenetére


w333
félisten

Én is nagyon óvatosan szoktam bánni a fékkel ... inkább hosszan fékezek és nem hirtelen, mióta fent van (lassan 1 éve) csak 1-2X satu fékeztem vele és szépen tette a dolgát, szerencsére a visítás is megszűnt (max. akkor ha már nagyon fékporos) különben nincs vele semmi gond, előtte ha jóm emlékszem Mapco volt na az pl. 10 fékezésből 12X visított (igaz a féktárcsa is sz*r volt már) ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28730) lenko válasza w333 (#28729) üzenetére


lenko
aktív tag

Nemrég tettem hátra ferodo tárcsát textar betéttel.
Első ~ 2e km-ig sípolt, de csak az első fékezésig, és többniyre ha csak vizes volt a tárcsa.
Most jó minden körülmény között.

Az embereknek fáj az igazság!

(#28731) Mágus2 válasza lenko (#28730) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] :U

Soha többé ferodo. A zimmermann sokkal jobb. A betétek túl kemények, nálm hidegen mindig sírt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28732) Morris válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


Morris
veterán

Nekem mindig visított a ferodo tárcsa +betét.

Szóval... csak az ATE! :))

(#28733) w333 válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


w333
félisten

Neee ... ez 3 év alatt ? :Y Brembo lassan 1 éves és olyan mint ha új lenne ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28734) rasotamas válasza lenko (#28730) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekem is ez a kombó van a 6-oson hátul, néha nyikkan egyet, de alapvetően jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#28735) Morris válasza w333 (#28733) üzenetére


Morris
veterán

Mert kemény a betét és a tárcsa. Emiatt kevésbé kopik.
Vagy csak keveset használod.

(#28736) Mágus2 válasza w333 (#28733) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs elkopva a betét, de a tárcsa szénné rohadt, pedig sok itt a lejtő és fékezek becsületesen.

(#28737) Skillet válasza LógaGéza (#28726) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm, sikerült. Végre! :) így, ha új track kerül a pendrájvra, utána lefuttatom rajta a progit és kész. Szuper.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28738) lenko válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez volt a lényeg nálam, Puha tárcsa kemény betét hátra, hogy normálisan kopjon, ne csak csíkokba/összevissza.
Most telibe fényes. :)
Elől ATE tárcsa/Textar betét van. Ez jó páros szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#28739) SzlobiG válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


SzlobiG
félisten

Wow az igen, hogy néznek ki. :Y

Ate-ra esküszök én is, de ugye meg is van az ára..

(#28740) gooool válasza Mágus2 (#28736) üzenetére


gooool
őstag

Esetemben is ilyesmi a felállás, a betétek jók, de a tárcsák marha rozsdásak, főleg hátul (emiatt a fékerő is igen gyér, a kézifék sem fogja meg normálisan az autót.
Szóval teljes csere lesz, valószínűleg TRW tárcsát és betétet szerzek be.

Üdv, Balázs

(#28741) tboy93 válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a dobfekbe raktam ferodo betetet, szepen felfekudt, nincs ra semmi panaszom. Bar elore en is inkabb valami jobbat raknek.

(#28742) w333 válasza Morris (#28735) üzenetére


w333
félisten

Oké nem új ... de nem is megviselt hanem most ilyen :D

Szerk.

Kellett nekem lemosni, a par@sztok megint megtaláltak: Link és Link :W

De legalább tiszta lett ... :))

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28743) bandus válasza bitpork (#28706) üzenetére


bandus
veterán

jajj, ide jutottunk hogy találgatni kell kinek mit és mennyiért vett a gazdag barátja? ez már oviban is ciki volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28744) xcds válasza Mágus2 (#28736) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is járt már így féktárcsa. Ami az érdekes, hogy a rozsda "leverhető" róla és alatta ott a tárcsa. Tehát olyan, mintha ez rárakódott volna, nem a tárcsa anyaga rohadt el. Ezeket még fel lehet szabályozni.

(#28745) Morris válasza w333 (#28742) üzenetére


Morris
veterán

Ó, szemre teljesen jó az még!

(#28746) w333 válasza Morris (#28745) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy jó ... semmi baja nincs (csak felületi rozsda) :))

Tavaly nyáron políroztam az autót és úgy néz ki megint mint a hányinger ... az ajtórányitásokról meg inkább nem is beszélve :U

Én miért tudok vigyázni a másik tulajdonára ? más pedig lesz@rja és páros lábbal rúgja ki az ajtót ... ennyire sz@rnak bele ? de tényleg nem értem :(((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28747) TaaT válasza xcds (#28744) üzenetére


TaaT
veterán

A rozsda térfogata nagyobb mint a vasé, ezért olyan mintha megvastagodna a tárcsa, ami szétkoptatja a betétet. Az a része sajnos már nem fog "működni", sem a tárcsának sem a betétnek.
Egy tárcsa szabályzás és betét csere lehet segíthet ezen a dolgon. Nekem is ezt kellett volna tennem amikor lecseréltem a betéteket. :((( [link]

Give them hell Ukraine!

(#28748) Mágus2 válasza lenko (#28738) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem szoktam kevergeni a márkákat, amilyen a tácsa, olyan a betét. Vw-nél régen Pagid volt a beszállító, most meg Jurid. :K

(#28749) Declare válasza w333 (#28746) üzenetére


Declare
őstag

Ez a fenyezes gyari? Vagy fuj volt mar? Csak ezert kerdezem, mert irod, hogy tavaly lett polirozva, hat ahhoz kepest baromi karcosnak tünik....meg olyan furcsa homalyos/hullamos a tükrözödes :F tenyleg nem sertegetes vagy kötekedes vagy ilyesmi, csak igy hogy 1 eve polirozva lett......elegge meglepö....csak azert kerdezem :R

(az ajtonyitas meg.... :((( ....sajnos sok ilyen igenytelen van....en sokszor ha olyan melle/ele/möge parkolok, amin latszik, hogy igenytelen a gazdaja, mindig csinalok fotot a kocsirol/rendszamrol....nem tudom, ha megnyomna/huzna egy ilyen, akkor a fotoval mennek e valamire, szerencsere nem jartam meg igy....de a lelkemet megnyugtatja :)) )

(#28750) bitpork válasza Mágus2 (#28748) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te mit keresel még itt? Miért nem készíted már a 800hd képes beszámolót? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.