Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) trassher


trassher
addikt

Ezt is eladják majd mint megkímélt, karbantartott autó. Csak azt nem fogja tudni a vevő hogy az autószerelőt óvták 100.000km alatt az olajcsere elmulasztásával. :D

Redmi Note 7

(#28952) tomiii. válasza trassher (#28951) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Amúgy én is lenyomtam kb 18 ezer km-t teljesen egy olajtöltettel, után még 7 ezret úgy, hogy után töltögettem, mert itt már kezdtem széthajtani a motort, mikor még nem foglalkoztam autókkal, csak a pedálokat nyomkodtam.

Az a motorom így nézett ki utána: [link]
Szerencsém volt vagy is remélem van, mert ez megy vissza a héten a kocsiba.

(#28953) trassher válasza tomiii. (#28952) üzenetére


trassher
addikt

De ez összesen is csak 25K km, ami pont a negyede a 100K-nak. Na meg ha jól sejtem nem mol transit olajat használtál :) Én a "szar" ecotec-ben 10K km után cserélek olajat, meg is hálálta eddig.

Redmi Note 7

(#28954) LógaGéza válasza TaaT (#28948) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szoktál járni mostanság a városban vele? Mindig sasolok, mikor egy 4-es Golfot látok (nem mondom, elég sűrűn előfordul :) ), de sose láttalak még szerintem...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28955) tomiii. válasza trassher (#28953) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A cikkben írt 30 ezres leges leges legfelső határra gondoltam, hogy még simán mehettem volna 25 ezret utántöltögetéssel :DDD Bár a szűrő az 50 ezret lehet nem díjazta volna

(#28956) TaaT válasza LógaGéza (#28954) üzenetére


TaaT
veterán

Elég ritkán. Mondjuk a felső verziót lehet többet nem fogod már látni. :B

Give them hell Ukraine!

(#28957) trassher válasza tomiii. (#28955) üzenetére


trassher
addikt

A 30.000 is egy ökörség, persze a gyártónak az a jó ha viszik az alkatrészeket is. Még az elpusztíthatatlan 8 szelepes 1.3-as suzuki motorban sem mertem 10K fölé menni. Nem nagy mennyiségekről van szó, pláne nem hétköznapi személyautók terén. Most ha egy nagyköbcentis benzinesbe kell 8 liter olaj hát istenem, majom meg a banán esete. Sokan még az olajcsere költségét drámának élik meg. Olyankor szoktam felhozni példának egy ismerős mezőgazdászt. Traktorba minden szezonban olajat kell cserélni. Motor, váltó, difi 300 liter. Na az költség. :DDD

Redmi Note 7

(#28958) rbalint88 válasza trassher (#28957) üzenetére


rbalint88
addikt

annak, aki egy évben 50+ ezer km-t megy, nem mindegy, hogy 2 vagy 5 napig nincs autója ;)

(#28959) trassher válasza rbalint88 (#28958) üzenetére


trassher
addikt

Aki évi 50+ ezret megy az vagy azzal keresi a pénzt hogy megy, vagy céges autója van. Az első esetben csak ki tud termelni +3 napot, második esetben meg úgyis meg kell csinálni a kötelező szervizeket. Ha nagyon nem ér rá hétköznap akkor meg ki lehet cserélni az olajat otthon is egy délután alatt és akkor sokat mondtam. :)

Redmi Note 7

(#28960) bitpork válasza TaaT (#28947) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A lehető legjobb példa! Ugyanis a pecsételő engedélyét automatikusan visszavonják ilyen esetnél :K Amíg van lószar van veréb is sajnos.

tomii: semmi baj ha játszani akarsz. Vidd el egy ugyanolyan tipizálási vizsgára amin az eredeti megfelelt és be fogják jegyezni. Most is így van (kis bürokráciával megfűszerezve :P ). Azzal meg messzemenően nem értek egyet h mindenki otthon oldja meg. Csak nézz körül, hogy mennyien hiszik el magukról, hogy a zInternet segíccségével megold mindent. Különösen a vcds és egyéb diag programok meghódítói, akik mindenhez értenek. Mindenhez is. Nem ellened szól, de legközelebb nyílik majd egy topik a házi tüdőembólia eltávolításra? Te abban vagy más, hogy gépészmérnök leszel, de még mindig nem értesz mindenhez. Viszont legalább tudod ezt magadról. Sokan ezt nem ismerik be-fel.
Én vagyok olyan hülye, és szagemberre bízom. Amíg el nem kezd kenyeret sütni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28961) rbalint88 válasza trassher (#28959) üzenetére


rbalint88
addikt

Teljesen életszerű, hogy a vállalkozó majd nekiáll otthon olajat cserélni a huszonharmincmilliós autóján :N
csak a nem autókattant ismerősökből kiindulva azt tudom mondani, hogy az átlagembereknek az is egy dráma, nyűg, probléma, hogy évente egyszer el kell menni szervizbe, meg kétszer gumishoz. Na most ezt szorozd fel azzal, hogy aki 12+órát dolgozik, az autójában él, mert jár tárgyalásról tárgyalásra akár országok között (ezért a repülő nem opció), annak mekkora nyűg autót intézni, ami időkiesés, komfortzónából kilépés és hadd ne soroljam tovább. Az első esetben annál a plusz 3 napnál számára nincs értékesebb, mert azt a családjával igyekszik tölteni, nem pedig a szervizben ücsörögve, középszar kávét iszogatva. Céges autó más sztori, ott eleve a létszám fölött van egy-két autóval az állomány.

(#28962) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ma jött mögöttem valami új suv, nem tudom, mi lehetett. Kicsit CX5, de annál valamivel agresszívebb forma. Van valami Citroen suv a piacon?
Valami gyári xeonja volt, de olyan szinten vakított, hogy az döbbenet.

Pedig a Fehérvári úton jött mögöttem, ami azért egy normálisan kivilágított utca, nem egy sötét országút. Milyen lehet ez ott?

Same rules apply!

(#28963) trassher válasza rbalint88 (#28961) üzenetére


trassher
addikt

Épp róluk írtam miszerint csak kitudnak termelni adott esetben +3 napot. :) Kilépés a komfortzónából így igaz de ha végiggondolja akkor rájön hogy muszáj. Ha kiesik alóla az autó akkor is bukik és az már nem 1 nap lesz. Aki meg tényleg annyira benne van ebben annak szerintem van másik autója is ha arra van szüksége.
A dráma résszel egyetértek, csak nem tudom átérezni magát az élethelyzetet. Az a fajta vagyok aki szeret szerelni és szerelőhöz is szívesen járok, lehet azért is mert szerencsémre jó fej szerelőim vannak. :)

Redmi Note 7

(#28964) roberto211 válasza EQMontoya (#28962) üzenetére


roberto211
őstag

Esetleg nem a cactus?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#28965) EQMontoya válasza roberto211 (#28964) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet. Az a baj, hogy annyira vakított, hogy nem tudtam kivenni a formát sem rendesen.

Same rules apply!

(#28966) aero. válasza Qru (#28903) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Eddig ez van, nem túl szerencsés. A becslés eddig félmillió forint, pár nap múlva kiderül. Azoknál van amúgy, akik mellett elmentünk tavaly.

(#28967) stickermajom válasza bandus (#28884) üzenetére


stickermajom
addikt

Én nála csináltattam. Rugalmas, korrekt srác és drága sem volt. Látod nálam nem lett 100%, de erről nem ő tehet.

(#28968) Qru válasza rbalint88 (#28949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, a pékek nem ismernek lehetetlent tudod. :DDD

aero.: Az egy jó szerviz, oda kellett volna vinnie élből. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#28969) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A kisasszony tegnap levizsgázott, hiba nélkül. Az átnézéskor egy gumiharang cserélt eszközöltek a futóműnél, mert el volt szakadva, és lassan köpte volna a zsírt. Olajcsere, szűrőcsere megvolt, most megint maradnia kell nálam egy ideig :P :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28970) Qru


Qru
MODERÁTOR

Pesten hol érdemes fóliáztatni?

#nincsbennetarcsi

(#28971) szőröscica


szőröscica
addikt

Egyre jobban bejön a kisautózás. Lehet, hogy meg is fogom mondani édesanyámnak, hogy ha le akarja cserélni a Fiestát, szóljon, és megveszem tőle. Kapna egy chipet, aztán elszaladgálnék vele 5 literből kényelmesen dolgozni.

A Nissan helyett érkező V8-nak így nem kellene szenvednie a napi dugóban araszolástól, csak hétvégi és kirándulós autó lenne.

(#28972) EQMontoya válasza szőröscica (#28971) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már kisautó, akkor MX-5! :)
Bandus is gyáva volt hozzá :D

Same rules apply!

(#28973) stickermajom válasza stickermajom (#28967) üzenetére


stickermajom
addikt

Visszaszívom. Most vettem észre, hogy felszakította a könyöklőt a géppel. :(((

(#28974) Skillet válasza EQMontoya (#28962) üzenetére


Skillet
addikt

te rá mersz menni autóval a fehérvárira? :B
mindig kerülöm a tétényi, budafoki vagy szerémi felé.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28975) bandus válasza EQMontoya (#28972) üzenetére


bandus
veterán

ezt kell olvasnom, amikor benézek :D nb amúgysem tetszik, nc meg drága lett volna :P

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28976) EQMontoya válasza bandus (#28975) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért egy NB miracle bármikor jöhetne, szerintem bitang jól néz ki a bordós színben, vaj belsővel. Valahogy így
NC-nek kicsit fura az orra, de a Niseko pl. jöhetne. Mondjuk ebben a színben

Skillet: nem szeretem, de arrafelé lakom, néha muszáj. Azért az IS nem annyira durván kemény, nem esik ki a fogamból a tömés. (mondjuk ennek leginkább az az oka, hogy nincs tömött fogam. :D)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#28977) w333 válasza Qru (#28970) üzenetére


w333
félisten

Itt Link :K

El kéne én is vigyen ... tavaly nyáron akartam, de olyan sokan voltak hogy bejelentkezés után kb. 5 hetet kellett volna várni, ez volt július közepén ! :D

Nekem a Vectrára, B oszloptól hátra 2 ajtó, 2 kis háromszög és a hátsó = 20k

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28978) Qru válasza w333 (#28977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

B oszlopól hátra kéne nekem is meg akarok kőfelverődés ellenit is pár helyre.

#nincsbennetarcsi

(#28979) Skillet válasza EQMontoya (#28976) üzenetére


Skillet
addikt

én is erre, Budafok, Savoyai Jenő térhez közel. a felüljárón átérve max a Nyéki Imre uszodáig szoktam menni, ott balos és irány a Tétényi...
a fogsor egy dolog, de ez az út (Fehérvári) szerintem egyetlen autónak sem kedvez :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28980) focvis válasza Qru (#28970) üzenetére


focvis
veterán

Attól függ mit szeretnél. :)

Tegnap a tetőt + tükröket itt fóliáztattam. Vegyesek még a gondolataim, ez az első fóliás élményem.

ez szépen sikerült részlet:

A gyári üvegtető lett "kiegészítve":

Ill. a külső tükrök bevonva szintén "fényes" feketére:

A tükrök szinte ugyanannyiba kerültek, mint a tető; a meló sok volt velük, remélem tartós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28981) w333 válasza focvis (#28980) üzenetére


w333
félisten

Hát ez nem egy olcsó hely az biztos ... üveg fólia 22k -tól ? :o

Meg sem merem kérdezni mennyit fizettél :DDD

Ismerős az új Sorrento elejét + tükröket + B oszloptól hátra fóliáztatta de már nem tudom pontosan hol, viszont 2 hét után elkezdett szépen buborékosodni és 1-2 helyen feljönni a fólia ... mindezért fizetett potom 140k ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28982) Skillet


Skillet
addikt

érdekes megoldás :D
KATT

ez meg jó vicc
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28983) focvis válasza w333 (#28981) üzenetére


focvis
veterán

33 volt.
Az elejére (lökös, géptető, 2x sárvédő) a kavicsfóliára is kértem kalkulációt, polietilénből(?) ~150, PVC-ből ~85. Erre még rákérdezek máshol is, ennyit nekem nem ér.

(#28984) w333 válasza focvis (#28983) üzenetére


w333
félisten

Az nem volt olyan vészes ... de azért valami garanciát adtak nem ? :)

Szerk.

Jól látom hogy ez egy 7 -s Golf ? másik ismeretségnek ugyan ilyen van GTD ... csak nem ez is az ? mert az elég szépen szalad (jó nyomatékos) és manuális ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28985) focvis válasza w333 (#28984) üzenetére


focvis
veterán

Azt mondták javítják, ha bármi baj van - délután vittem is, hogy egy helyen igazítsanak rajta. A fóliára valami 5 v. 10 év garit mondtak, szvsz addig nem lesz rajta. "Papírt" nem kértem a munkáról. :) 15 éve foglalkoznak autófóliával, normális, szimpatikus emberek. Tele vannak munkával, reggel 7-re kellett mennem, hogy beleférjen az autóm a nagyobb munkák közé.

Szerk: nem ez, nem GTD, ez benzines, de szintén manuális és nyomatékos. ;)

GTI

[ Szerkesztve ]

(#28986) w333 válasza focvis (#28985) üzenetére


w333
félisten

Az úgy akkor nagyon korrekt ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28987) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ülök a bank mellett, várom hogy a zasszony kirabolja elintézze a dógát, telefonozok a parkoló autóban mulatva az időt, amikor is csatt, és majd kiesek az első szélvédőn :U
Kikecmergek h , mögöttem egy öreg mazda 323 benne egy magyarul kihívásokkal küzdő emberke, aki jajjgat amikor meglátja a WTF fejemet és nem meri leállítani a motort de kiszállni sem. Mondom neki h csitu van nem akarom elnyomni mint a csikket, de szerintem nézze meg mi történt - nem hiszem h nálam gond lenne. Kiszáll meglátja a vonóhorgomat -ami benyomta a rencámát- és közölte hogy hát nem gondolta hogy ott a horog. Kérőn néztem rá, hogy testvér, ezek szerint azzal terveztél hogy nekem jössz? :Y
Otthagytam a fszba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28988) tboy93 válasza focvis (#28983) üzenetére


tboy93
nagyúr

150-bol hanyszor fujod ujra a lokost meg a mocitetot? :DDD Bolondok ezek.

bitpork :C :C

[ Szerkesztve ]

(#28989) w333 válasza bitpork (#28987) üzenetére


w333
félisten

Az igen ... de akkor az autódnak gondolom semmi baja nem lett ! :)

(#28990) bitpork

Na király, a sok birka a parkolóban minden este nekem tolat, a vonóhorognak ... a kis műanyag kupakot megigazítom, reggelre már ferdén áll ... profik ! :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28990) bitpork válasza w333 (#28989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Vonóhorog megfogta. :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28991) tboy93 válasza w333 (#28989) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a baj, ha nincs horgod es nem vagy a kocsiban, akkor tuti nem hagy cetlit az ilyen...

(#28992) w333 válasza tboy93 (#28991) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy nem, vagyis ritka az ilyen (max. ha cégautó és fizetik neki) :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28993) focvis válasza tboy93 (#28988) üzenetére


focvis
veterán

Kb. 50-et még rászánnék az orr fóliáztatására, jól jön a bogarak elleni küzdelemben is. Autópálya után mindig meg szoktam látogatni egy nagynyomású mosót, hogy ne süljenek bele a döglött bogarak a fényezésbe.

A fóliás srác is mondta, hogy főleg 10 m feletti autókat fóliáznak, ahol komoly értékveszést jelent egy fényezés. Egy prémium szedán komplett (100%) kavicsfóliázása a jobbik anyagból 1 m Ft.

@bitpork: Neked megint mákod van! Szerencsére. :)

(#28994) w333 válasza focvis (#28993) üzenetére


w333
félisten

Ha minden pályázás után lenyomod ... akkor szinte felesleges a fólia ! :)

De azért gondolom előtte befújod valami bogároldóval ? :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28995) focvis válasza w333 (#28994) üzenetére


focvis
veterán

Persze nem 5 km autópálya (Bp-Budaörs), de egy hétvégi Balaton-kör után lemosom a Nagyszőllősi úti Agipon vagy Budaörsön a Tecsónál. Télen meg a sós latyakot csapom le róla pálya után.
Bogároldót ezen az autón még nem használtam, Wolf's nanoviasz van rajta, elvileg csak a saját samponjával szabad mosni. Fene se tudja...

Szóval azért lenne jó a fólia, hogy ne kelljen lemosni :) meg a kavicsok ellen.

(#28997) w333 válasza focvis (#28995) üzenetére


w333
félisten

Ha non-stop viaszolod akkor nem is nagyon kell bogároldó ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#29000) Qtya123 válasza bitpork (#28987) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó dolog is az a majomfogó. :)

Kár, hogy az enyémen nincs. A kézikönyve egyébként az erre vonatkozó részben diszkréten fekete betűkkel kiemelve azzal kezd, hogy "A gépjárművét nem vontatásra tervezték!". Na mondom de határozottak vagyunk már. :)

MÁS:

Ma felrakattam gumisnál a nyári kerekeket. Eddig sosem vittem emiatt gumishoz, de most kissé megfázva lusta voltam pepecselni vele, mondom 500 ft/ kerék áron még belefér. Hát máskor inkább magam csinálom... A gumikra ráragasztottam kis cetlin, hogy melyik honnan lett leszedve. Gondoltam szólok is, hogy az elsőket cseréljék meg a hátsókkal. Nem kellett szólnom, mert félrenéztem és már letépkedték az összesről a cetliket, onnantól meg ki tudja már melyik melyik.... :W

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.