Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Mr X válasza bitpork (#27900) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor írom máshogy. Autószerelők között mozgok elég sokat, tudom, mekkora kedvezményeket kapnak pl. Bárdinál vagy Unix-nál. Lehet, hogy a te szerelőd pont nem kap, csak 10% kedvezményt, de ha van forgalma, ennek kicsi esélyét látom.

Ha meg mégis az általam írt kedvezménye van, akkor keresett 28k-t egy akkucserén.

[ Szerkesztve ]

(#27902) gooool


gooool
őstag

Nem akartam ilyen vitát kirobbantani srácok. :B

Én megvettem a cuccokat, mert úgy voltam vele, tudni akarom mi kerül bele. Elmondtam mit szeretnék, hogy kész legyen, ahhoz mindent megtalál a csomagtartóban. Közölte, hogy rendben.
Majd mikor mentem érte, mondja, hogy ez meg ez nincs megcsinálva, mert minek...
Na most kérem, engem nem érdekelt volna, ha a munkadíj amit elkért 2-3x is annyi akár, mert annyival számoltam egyébiránt, de akkor ha már nyugtázta a kérésem, akkor legyen már kész...
Most itt ülök egy csomó olajjal meg felbontott fagyállóval, amiről azt sem tudom, hogy egy komplett cserére elég-e így, hogy öntött ki belőle.

Szóval megértem én a szerelők oldalát is, autókereskedésben és szervizben dolgozom, de kötve hiszem, hogy ne lehetne egy maszeknak megoldása arra, hogy ha hozott anyagból kell dolgozni, mivel nincs előírt óradíja ha zsebre dolgozik hátul a garázsban.

Üdv, Balázs

(#27903) xcds válasza Morris (#27896) üzenetére


xcds
őstag

Az a baj, hogy kiszolgáltatott pozícióból szeretnél diktálni. Erre mondják, hogy fordítva ül a biciklin.

Azért kell hogy érdekeljen, mert neki úgy éri meg, hogy az alkatrészt is rajta keresztül veszed. És te mentél hozzá..

(#27902) gooool: Ha szervizben dolgozol, akkor mé nem csináljátok meg a kollégákkal :F

[ Szerkesztve ]

(#27904) bitpork válasza Mr X (#27901) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mutass 1 helyet ahol megvehető 22k ért az említett akku ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27905) Mr X válasza bitpork (#27904) üzenetére


Mr X
veterán

Nézd meg, mennyibe kerül nevesebb helyen, aztán vond le belőle a kedvezményt. Nem bonyolult. :)

(#27906) xcds válasza Mr X (#27901) üzenetére


xcds
őstag

szerk: Nem láttam, hogy írtad az 50%-ot, én 40-et akartam. Akkor még több..

(#27907) Mr X : :DDD sorry

[ Szerkesztve ]

(#27908) gooool válasza xcds (#27906) üzenetére


gooool
őstag

Ha már ennyire példálózunk:
Most kérdeztem meg a raktárostól mennyi az említett Pözsibe a vezérlés szett.
Bruttó bekerülési ár (vagyis ugye ha most én cégen keresztül megvenném magamnak) 19.120 Ft (Gates szett, vízpumpával).
Ugyanitt ügyfeles ár, ha magánszemélyként vásárolsz 32.xxx Ft.

Szóval no... :))

Üdv, Balázs

(#27909) aero. válasza Richard! (#27898) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem kevés, de az a 2.2-es motor rajta van a toplistán és nem azért, mert jó. [link]

A turbós felé indulnék el, egy jó alapos márkaszervizes átvizsgálás után. Az 1.9 CDTi és jó, kiforrott motor.

(#27910) xcds válasza gooool (#27908) üzenetére


xcds
őstag

De most ezzel mire akarsz kilyukadni? Ezt mindenki tudja.

(#27911) brumi1024 válasza zack (#27869) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyelőre a LED a prémium, főleg a nagyautóknál. Lásd az Audit, aki a faceliftelt nagyobb modelljeinél (nagyjából az összes hosszmotorosnál) a Xenont adja szériában, de a "normális" nappali menetfényt csak a LED fényszóróihoz adja (itt kivétel a Q5, az jelenleg a legidősebb modellje). Illetve a legdrágább opció még a Mátrix LED. Ezek fölé fog jönni a "Laser lamp", de szerintem megmarad ez a szintezés. Amúgy látszik a különbség a Xenon és a LED között az utóbbi javára, ha jobb minőségű mindkettő.

Árban a gyártók szempontjából valószínűleg a LED a kedvezőbb - főleg ha adaptív Xenonról beszélünk, ami maszkolni tudja a képét, nem kapcsolgatni, mint az adaptív LED-es lámpák -, ez látszik azon is, hogy több gyártó az új kompakt modelljénél már egyből ki is hagyja a Xenont, mint opciót (Astra, Leon, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#27912) xcds


xcds
őstag

Mondjuk ebben a kedvezményes dologban az a bosszantó inkább, hogy ha 50%-os kedvezménnyel is megéri árulni egy alkatrészt, akkor mennyiért vehetik a gyártótól. Egy 5 ezer ft-os alkatrészből lesz 25 ezer, mire bekerül a kocsidba...

(#27913) gooool: Persze, az jogos. Vagy ne vállalja el, vagy csinálja meg rendesen. De ez olyan dolog, mint az étteremben reklamálás. Ahhoz is van jogod, igazad is van, de én nem enném meg, amit utána kapok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27913) gooool válasza xcds (#27910) üzenetére


gooool
őstag

Elnézést, elfelejtettem, hogy itt mindenki professzora a dolgoknak. :)

Egyébként csak az akkumulátorra próbáltam reflektálni, hogy előferdülhet, hogy annyira olcsón be tudta szerezni az adott szerelő.

És még mielőtt tényleg háború alakul ki, nem, nem várom el, hogy hozott cuccal szerelje meg az autóm.
De ha rábólint és pénzt kér érte, akkor amit megbeszéltünk csinálja meg. Édes mindegy mennyiért, de legyen kész, ez lett volna a lényeg.

Üdv, Balázs

(#27914) Skillet válasza gooool (#27913) üzenetére


Skillet
addikt

És jogosan. Mindjárt az elején is mondhatta volna, hogy b@szik megcsinálni. Akkor eleve viszed máshová.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27915) EQMontoya válasza bitpork (#27900) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vagy a HAn is azért alkuszik mindenki mert az eladónak biztosan legalább 100% haszna van rajta? Azok az idők nagyon régen elmúltak szerintem.

+1, itthon mindig mindenki azt hiszi, hogy a másik szarja a pénzt.
(A következő gondolat nem Neked, inkább a témához kapcsolódóan)
Van olyan informatikai kis- és nagykereskedés Pesten, akiknél nem lehet kártyával fizetni. Nem, nem azért, mert feketéznek, hanem mert sokba kerülne. Hogy miért? Mert tranzakciónként 1-2% költsége van. És ott, ahol a haszonkulcs mondjuk 5%, ez már nagyon komoly érvágás. Szóval szeretnék én is úgy kereskedni valami hétköznapi cikkel (pl. akku), hogy csak 30% hasznom legyen rajta. Seggem verném a földhöz örömömben.

Same rules apply!

(#27916) tomiii. válasza bitpork (#27900) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most mi van? :D Csak én tudok kimondani eg kerdest egy szerelonek? Ennyire ne nezd le magad vagy engem ne csodalj ennyire, te is kepes vagy egy mondatot megfogalmazni. Bizz magadban. "ha hozok alkatreszt, azt mind kicsereli az automon?" Pl ezzel lehet kideriteni, hogy ki az aki beepit hozott cuccokat. Ezt nem az elobb emlitett kolleganak irtam, azt hiszem goool volt, ott a szerelovel volt gond,csak most ez jutott eszembe,elsonek. :D kovektezo ora, jovheten varhato.

Szerk: Nekem is szoktak irni, hogy mit hogy kell csinalni, ha oyan a dolog, akkor megmondom h fizesse ki, legyartom az altalam tervezett cuccot, utana le is masolhatja felolem, de ne adjam mar ingyen, azt amivel szenvedek, szerelo is megmondhatja ugyanezt az alkatreszekkel kapcsolatban

[ Szerkesztve ]

(#27917) -v- válasza tomiii. (#27916) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#27918) bitpork válasza tomiii. (#27916) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért mondtam h nem vagy releváns ebben a kérdésben ha magadra hivatkozol, mert te feszt olajos vagy a füledig, megvannak a szerszámaid, és az affinitásod. De én aki azon túl, hogy magam alá szrok és nincsenek izzadságmirigyeim, csak egy beszélő malac vagyok akinek ha azt mondják, hogy fluxuskondenzátor, akkor megveszem azt mint az autóba kellő alkatrészt.
Van egy barátom, akinek a felesége mindig azt mondta (eleinte azt hittem hogy csak vicce, de soha nem mosolygott közben), hogy ha a Peti elé kiborítanának egy autó motort meg odatennének egy mezítelen nőt, akkor a motort rakná össze. Ilyen vagy te is gyanúm szerint :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27919) EQMontoya válasza bitpork (#27918) üzenetére


EQMontoya
veterán

ogy ha a Peti elé kiborítanának egy autó motort meg odatennének egy mezítelen nőt, akkor a motort rakná össze. Ilyen vagy te is gyanúm szerint :)

Nem elvetemült, csak hűséges az asszonyhoz! :D

Same rules apply!

(#27920) tboy93


tboy93
nagyúr

Off, de egy hatso lokost ki-mivel adna fel az orszag masik felebe? Illetve hogy a picsbe csomagoljam be, ekkora karton a vilagon nincs :DDD

(#27921) stickermajom válasza tboy93 (#27920) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha 175 centinél nem hosszabb, akkor vaterafutár DPD.

(#27922) aero. válasza tboy93 (#27920) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Futárszolgálat és buborékos fóliával tekerném körbe. Biztos lehet valahol méter széles gurigát kapni.

(#27923) SzlobiG válasza zack (#27869) üzenetére


SzlobiG
félisten

Biztos? [link] Ez így 44k-ra jön ki a kettő. Valami mást néztél szerintem.

Ez engedélyezett izzó megállíthatnak ahányszor akarnak januárba se szóltak érte mivel nem is szólhat. A LED miatt szólhatott volna, de azzal se foglalkozott.
Nekem a 4100K továbbra se jön be, szóval maradok ennél. Kinek mi.

(#27924) #94529552 válasza gooool (#27902) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy szervizben evidens lenne, hogy az ott dolgozók max. kedvezménnyel kapják az anyagot(kb. beszerzési áron, de ha magad viszed, azzal sincs gondjuk), és a munkadíjra is tisztességes kedvezményt adjanak nekik. Tudok olyat, ahol ilyen formában működött a dolog, pedig márkaszerviz volt. Nem hiszem, hogy ezt ott nem lehetne megbeszélni.
Az ilyen fusizóknál meg az a legjobb, ha jelen vagy a munkálatoknál(tudom nincs rá időd, de másképp meg mindig így járhatsz), és akkor nem felületesen végzi el a munkát, meg a felét kihagyja, elfelejti. Nem hiába kötelező a szervizeknél az írásos munka megrendelés, azt nem lehet felülbírálni például, hogy teljes fékolaj és fagyállócsere, egy gyors utántöltéssel.

(#27925) raczger


raczger
őstag

Úgyis az mx5 lesz

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27926) tboy93


tboy93
nagyúr

(#27922) aero. & (#27921) stickermajom

thx :R

(#27927) brumi1024 válasza raczger (#27925) üzenetére


brumi1024
veterán

Meglepődnék, de ezzel a tempóval napok kérdése és kiderül. ;]

Szerk.: És nem kellett meglepődni, Astra nyert.

[ Szerkesztve ]

(#27928) -v- válasza raczger (#27925) üzenetére


-v-
addikt

:(

Amúgy azt értem, hogy nem nyer(hetet)t, viszont ezeket a 0 pontokat nem vágtam, hogy egyesek az utolsó helyre rakták ... :F

[ Szerkesztve ]

(#27929) runner 125


runner 125
nagyúr

Nah az Opel nyert, pont elkaptam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27930) raczger válasza brumi1024 (#27927) üzenetére


raczger
őstag

Hát ez gáz, németek gyakorlatilag 0 pontot adtak a Mazdának. Svédek meg 10-10-9-re szavaznak saját autóra, hát na :)
Előbb venném meg a Mazdát, mint bármelyik másikat. Ahogy mondta egy zsűritag, ez nem a Computer of the year, hanem a car of the year.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27931) Gergőke88 válasza runner 125 (#27929) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szoros lett a Volvoval.

[ Szerkesztve ]

(#27932) tboy93 válasza runner 125 (#27929) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fuuuuuu :'( Amugy a mazda engem is elegge beeinditott, annak ellenere hogy a volvora szavaztam. Kene az az mx5, na.

[ Szerkesztve ]

(#27933) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#27931) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Áfene nem sok híjja vót :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27934) brumi1024 válasza raczger (#27930) üzenetére


brumi1024
veterán

Az lehet, de itt azért más szempontok is vannak, mint a vezethetőség. Az utóbbi 2x évben nem volt nyertes ennyire az élményautózásra kitalált valami. Ha a fejlődést, a mindennapi használhatóságot és a piacon lévő szerepét nézed nem sok vizet zavar a Mazda, ellentétben az Opellel.

(#27935) EQMontoya: Ültem benne, próbáltam. Azért eléggé megújult az elődjéhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#27935) EQMontoya válasza Gergőke88 (#27931) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont az Astra, amiben igazából semmi újdonság nincs, csak nem olyan szar, mint régen?
Hülyék ezek.

Same rules apply!

(#27936) Melack válasza EQMontoya (#27935) üzenetére


Melack
veterán

Díjazták, hogy jobb, mint az elődje.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#27937) Gergőke88 válasza EQMontoya (#27935) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha megnézted a videókat a tc-n, akkor halhattad, hogy jelenleg a kategória egyik legjobbja.
Ha a Volvo-ban nem csak 4 henger lenne, akkor meg lett volna szerintem az első hely.

(#27938) Declare válasza Melack (#27936) üzenetére


Declare
őstag

Meg hogy a kategoriaban olyanakot hozott, ami a többiben nincs ;)

Nem sorsol a Ph! egy ev autojat a helyesen tippelök között? :D azert megsem egy xc90 re kell beruhazni, csak egy astrara :)) :D

(#27939) EQMontoya válasza Gergőke88 (#27937) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azok után, hogy pl. a skyactive-os, szerintem egyébként bőven szebb Mazdák közül egyik sem lett díjazott, nehéz bármilyen szempont alapján kiemelni az Astrát. Itt annyiról van szó, hogy hazaszavazott mindenki.

Same rules apply!

(#27940) Gergőke88 válasza EQMontoya (#27939) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem pont azoknak a mazdáknak a fedélzeti rendszere egy fos?
skyactive meg majd kiderül...

Az meg, hogy kinek mi a szép...

[ Szerkesztve ]

(#27941) tboy93


tboy93
nagyúr

Mekkora flamewar lesz itt ;]

(#27942) EQMontoya válasza Gergőke88 (#27940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, az egész normális. Ugyanaz, ami az MX-5-ben is van, ez a felfelé kiálló cucc. Egész normális menü, a navi egy erre a hardware-re faragott igo, ebben a szegmensben elég jónak számító cucc.

Same rules apply!

(#27943) Gergőke88 válasza tboy93 (#27941) üzenetére


Gergőke88
addikt

AMD Power ennek tiszteletére ma meghajtja a jó kis öreg F Astrát, és pezsgőt is bont... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#27944) tomiii. válasza bitpork (#27918) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Áhh értem, hatással vagyok a Nap-Hold együttállásra, dagályokra, apályokra a szerelgetésemmel, emelett miattam visznek innen a forumból egyesek elővásárolt alkatrészeket a szerelőjükhöz és miattam, azok a fránya szerelők nem mondják meg a kuncsaftnak, hogy hozott árút nem cserélnek. Köszi, hogy ilyen nagy embernek tartasz, de véleményem szerint csak valamit nagyon félrenéztél, mert ez a komment semmilyen kapcsolatban nincs a szerelos témával :DD Egyébként tetszik a komment, örülök, hogy így eltudsz vonatkoztatni az aktuális témától, mert ez a történet tényleg jó :DDD

(#27945) Declare válasza EQMontoya (#27939) üzenetére


Declare
őstag

"nehéz bármilyen szempont alapján kiemelni az Astrát"

azert ennek nezz utana :) üles, motor, led lampa (kulcsszavak ;) )

nekem pl az a mazda tetszik a legkevesbe....a 6os gyönyörü es jo, bar a 2.0 benzin motor 165 loval es 210Nm el azert nem egy vilagmegvaltas. Palyan most sielesnel 12 literrel haladt, 4 emberrel, boxal...nem rossz, meg nem is 100 tempomat :) , de semmikepp nem :Y

(#27946) -v- válasza Gergőke88 (#27931) üzenetére


-v-
addikt

Összeszámoltam, röhögni fogtok, de (leszámítva hogy itt a skodára senki sem szavazott), ugyanez lett a topik sorrend :D

Opel Astra: 15
Volvo XC90: 7
Mazda MX-5: 6
Audi A4: 2
Jaguar XE: 2
BMW 7er: 1
Skoda Superb: 0

[ Szerkesztve ]

(#27947) Declare válasza -v- (#27946) üzenetére


Declare
őstag

:C :D basszus, ezek is olvassak a topicot? :D

(#27948) EQMontoya válasza Declare (#27945) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 2.0 Skyactive-ba sikerült 12 litert töltened? :Y
Ha jól sejtem, ez Németországban történt, és 170-nel csak akkor mentél, ha épp bergadtál valaki mögé.

Astra:
-Lett benne egy új 1.6 dízel. Ami a konkurencia zömének már van, lásd: Honda, Ford, VW, stb. Kicsit savanyú, kicsit sárga, de a miénk. Jah, hogy ez citrom? Nem nyitok vitát!
-Ledes lámpa. Yeah, örülök, ott van az MX-5-ben is, pedig oda aztán nem ilyen csúcstechnológiát kell pakolni.
-Ülés: abban mi a nagy extra? Hogy végre nem egy hokedlit, hanem egy normális memóriás ülést raknak a középkategóriába, csak a szoftver szar még? Hát jó, vigadjunk.
-Most már alig nehezebb, mint a konkurencia, nem 250 kilóval. Valahol a távolban felsír egy szaudi olajmágnás jachtja, hát melyik népautóba kell majd így 10+ liter benzin városban? Ismét vigadunk.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#27949) brumi1024 válasza EQMontoya (#27942) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem rossz (bár nekem nagyon iDrive copy), de sok jobb van ebben a szegmensben, erre többek között pont jó példa az Astra.

(#27948) EQMontoya:

"-Ledes lámpa. Yeah, örülök, ott van az MX-5-ben is, pedig oda aztán nem ilyen csúcstechnológiát kell pakolni."

Adaptív? Nem, mert az nem volt eddig. Sima LED lámpa a Leonban is van pl.

"-Ülés: abban mi a nagy extra? Hogy végre nem egy hokedlit, hanem egy normális memóriás ülést raknak a középkategóriába, csak a szoftver szar még? Hát jó, vigadjunk."

Az AGM a lényeg, az nem volt eddig ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#27950) focvis válasza Richard! (#27898) üzenetére


focvis
veterán

Nekem ugyan csak 1.9 és 3.0 dízel volt Vectra C-ből, de kollégáknak volt 1.8 és 2.2 benzin is. Az 1.8 kevés bele, 2.2 benzin már normálisan mozgatja. Én 1.9 CDTI-t választanék belőle.
Továbbá a Signum helyett 5 ajtós Vectrát keresnék: Signumba 2 db, míg 5 ajtósba 4 db bőrönd fér - saját tapasztalat. A legfaszább szvsz egy GTS 1.9 dízel (Z19DTH) 150 lóval.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.