Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

(#27952) tboy93 válasza Mágus2 (#27951) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már egy ideje erről beszélgetünk ám :D

(#27953) tresh válasza focvis (#27950) üzenetére


tresh
addikt

Nem azokról hullik le viszonylag hamar a kettőstömegű?

(#27954) KisBundi


KisBundi
őstag

(#27955) EQMontoya válasza brumi1024 (#27949) üzenetére


EQMontoya
veterán

Oké, ebből melyik lesz szériafelszereltség? :)
A fényszóró is meglepne, de az ülés tuti nem.

Szóval frankó, frankó, de akkor most arra kap év autója címet, hogy lesz 1-2 frankó tétel az extralistán, amit a vásárlók egy számjegyű százaléka fog bepipánli?

Same rules apply!

(#27956) focvis válasza tresh (#27953) üzenetére


focvis
veterán

Nemtom, nem hiszem; a kedvenc példányom nullkilométeresen kapott "200 lovas" csippet, egy jó barátom vette meg, most jár 210-220 ezer km környékén az autó, nem hullott szét. Bitangul megy.

(#27957) brumi1024 válasza EQMontoya (#27955) üzenetére


brumi1024
veterán

A Mazda alapárában már simán belepakolható az ülésen kívül az összes ilyen komolyabb extra.

(#27958) EQMontoya: Nem érv, de azt hoztad fel, hogy ezek extrák, amiket nem sokan fognak bepipálni. Az Astrának pont az lett egy előnye, hogy ebben a kategóriában ezek az extrák megfizethetőek lettek. Ami igaz is, mert ilyesmi felszereltség a legtöbb gyártónál jelentősen magasabb árat eredményez. Lásd pl a Golfot, hasonló konfig 8-9 között jön ki. Astrából 6.2-ért nagyon jól felszerelt 150 lovas 1.4-eseket lehet(ett januárban) kapni.

[ Szerkesztve ]

(#27958) EQMontoya válasza brumi1024 (#27957) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt ugye érzed, hogy ez a legkevéssé sem érv? :)
A Mazda egy élményautó. Egyébként az 1.6d szerintem közel sem lesz fullos a Mazda alapárából (6 misi). Legalábbis ha már mindenképp ilyen irracionális összevetést szeretnénk, akkor azért rakjuk bele a napfénytetőt pl., meg az ilyen költségesebb mókákat.

Szerkre: jól felszerelt, csak pont az nincs benne, ami lentebb volt. És az az 1.4 turbo emlékeim szerint nem is új motor.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#27959) Declare válasza EQMontoya (#27948) üzenetére


Declare
őstag

Nem Nemetorszag, Olaszorszag, vegyes felhasznalas, de voltak 160 as tempok es volt lepegetve...de nyilvan azert nem a padlon allva :) 11+liter lett a 2000+km ut vege....de mondom tele kocsi+box....szoval azert nem lehet kiabalni, de semmikepp nem olyan ertek amiert tapsolni lehet...a teljesitmeny tekintetben. Ettöl meg "kellene" kategoria, baromi jo auto....de semmi orias bravur nincs a skyactive motorban....gyönyörü hang, turbo nelküliseg (ezert ma divat rajongani) ez klassz, ez vitathatatlan.

Astra:

- pont nem a dizelre gondoltam. Az 1.0 turbo benzin pl allitolag könnyen lehet best a kategoriaban (azt hiszem csont uj fejlesztes....meg nyilvan ez majd idövel fog kiderül)

- a Led lumix lamparol több tesztben olvastam, hogy felsöbb kategoriakat megszegyenitöen jol müködik

- az üles nem hogy nem hokedli, hanem ugyancsak leveri a kategoriat (pl golf) es felsöbb szegmensel vetekszik.....pl egy 15 millios mondeoba nem tudsz ülesszellöztetest kerni, mig az astra ergo üleseben van

- sulycsökkentes valoban menö, de ezzel max behozta a konkurenciat, ez teny

Illetve nyilvan benne van, hogy dijazzak, hogy komolyat fejlödött (alvaz, motorok, fenti extrak) es egy ütökepes konkurencia lett.

szerintem klassz, hogy megkapta.... :)) :R

Volvo pl mi olyat tud felmutatni ami a kategoriajaban wow? Az üveg valtogomb az csecse, biztonsagban erös (de a q7 se sz@r :D ), motorikusan viszont a tesztekben a konkurencia altt vegzett.

(#27960) TaaT


TaaT
veterán

Azt azért hozzá tehetjük hogy ennél a Pug 308 győzelme sokkal érthetetlenebb volt 2évvel ezelőtt.

Csikós írt a TC-n hogy lehet lesz Golf7 vs AstraK vs Focus vs Mazda3 teszt, egyszer valamikor. :) Akkor majd elválik hogy tényleg tud-e valamit az Astra.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#27961) -v-


-v-
addikt

Én igazából nem is értem, miről szól ez az év autója szavazás ... azt hittem az nyer, ami olyan "nagyot durrant".. kategóriában meg a többiekhez képest.

(#27962) EQMontoya válasza Declare (#27959) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért tudsz valamit, spritmonitoros átlag 7.3, legmagasabb 8.7. 160-as tempónál szerintem egy fékernyőt kell a tetejére kötni, hogy 11-et egyen, ott még az IS200 is csak 10 körül eszik, pedig az bőven nem annyira takarékos, mint a skyactiv. Mondjuk lehet, hogy a tetőbox jelentett két litert, de akkor kb. egy kockát vihettetek a tetőn.

Az Astrára: azért azt ne feledjük, hogy 1.0 turboja a Fordnak is van már vagy 2 éve, ami Fiestától Mondeóig mindenben járt már azóta, szóval ezt sem mondanám világmegváltó újdonságnak.
A Volvo legalább formatervre elég nagyot durrant, másban az sem hozott nagy újítást, az tény.

Same rules apply!

(#27963) mycso válasza gooool (#27913) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Így van, nincs ezzel baj a szerelőd paraszt volt.
Én is találkoztam már ilyennel, meg olyannal is....nyilván ahhoz megyek, ahova vihetem az általam vásárolt alkatrészeket.
Viszont volt olyan, aki azt mondta, hogy nem rakja be az általam hozott alkatrészt, mert csak amit ő vesz azt szereli be. Viszont ezt elmondta az elején és ennyi.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27964) raczger válasza EQMontoya (#27962) üzenetére


raczger
őstag

Nekem akkor fogyasztott 9-10 litert a 11 éves mazda6 (2.0 benzin), amikor 4 ember, csomagtartó csurig töltve, 4 bring a tetőn volt, 140-el. Az új hatossal a 11+ liter művészet lehet.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#27965) w333


w333
félisten

Nálunk is megérkezett az Afrikai homokeső ... (hogy rohadjon meg) :DDD

[link] ... [link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27966) KisBundi válasza w333 (#27965) üzenetére


KisBundi
őstag

Emmegmi? :Y

(#27967) Tsebacsi válasza w333 (#27965) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jólvan, nekem már múlt héten is volt, azt hittem idegbajt kapok, fél órát mostam kézzel a kocsit, hogy leszedjem. Erre ma megint. Ááááááhhhh :O :W

Hülye szahara, hülye homok! :P

KisBundi: Délről jön a szél felfelé, hozza a sivatagból a homokot, és itt teszi le az esővel. Pár évente előferdül, és nem kis bosszúságot tud okozni annak, akinek nincs garázsa. Az öregem tegnap mosatta le a kocsit, ma fent a munkában esett és 4re még ennél is csúnyább lesz, tele volt pettyekkel, benne a homokkal.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27968) Debilon válasza KisBundi (#27966) üzenetére


Debilon
addikt

por az esőben, tavaly is volt egyszer ilyen, mikor megszáradt, mintha homokozóban forgattam volna a kocsit vizesen úgy nézett ki

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#27969) w333 válasza KisBundi (#27966) üzenetére


w333
félisten

Semmi extra ... csak az eső ;]

(#27970) Ironizer

Világosabb autón szinte nem is látszik semmi ! :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27970) Ironizer válasza w333 (#27965) üzenetére


Ironizer
tag

Ah, én meg délután, mikor szálltam be az autóba, már azt hittem, hogy van egy rosszakaróm, és ráborított az autómra egy vödör sarat. Ugyan gondoltam az esőre is, megnéztem a mellettem álló autókat, de azok nem tűntek ilyennek.

(#27971) Tsebacsi válasza Ironizer (#27970) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezt hittem a szomszéd öreglányra, nem az első eset lenne, hogy lelocsolja a kocsim, mert a kertben van a beállóm. De még tél van, ki van szedve a szivattyú, szóval megúszta a leb@szást :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27972) w333 válasza Tsebacsi (#27971) üzenetére


w333
félisten

Mondjuk esőben elég h*lye ötlet locsolni ... na de láttam már ilyet is ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27973) tomcsi23 válasza -v- (#27961) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gondolom ráállították a mérlegre és az astra nyert. Nincs ebben semmi meglepő. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#27974) KisBundi


KisBundi
őstag

Szerencsére itt fent nem esik ilyesmi. :)

(#27975) w333 válasza KisBundi (#27974) üzenetére


w333
félisten

Ami késik ... az nem múlik ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27976) KisBundi válasza w333 (#27975) üzenetére


KisBundi
őstag

Kössz! Nehogy kimaradjak a jóból.. :DDD

(#27977) Qru válasza Skillet (#27837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tuti, nekem ez az első 4wd-s kocsim csupa FWD autóm volt előtte (a 120-as Skodát kivéve). Mikor először megcsúsztam vele kanyarban... rögzült reflex alapján elvettem a gázt. Na akkor jött a meglepi. :DDD Végül betapadt a padka előtt de ez csak a szerencsén múlt. :(

mod:

Azóta az esp-t csak üres placcon lövöm ki. A 4wd se mindenható.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27978) SzlobiG válasza w333 (#27965) üzenetére


SzlobiG
félisten

Enyém is ilyen mintha egy vödör homokkal le lenne öntve. :W

Meddig esik ez a homok, nem tudni?

(#27979) M_o_g_y_i válasza TaaT (#27842) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Én beraktam a 65W-os Osram-ot, szerinted mennyire lett jó? :U

(nagyon... :C ;])

szerk.: tompított/távfény is H7, így kicseréltem a távolságiban is, bár a benne lévő (valami filipsz +csillió %-os lehet) is eléggé adta :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27980) Qru


Qru
MODERÁTOR

A 2016-os év autója szavazással kapcsolatban helyesen tippelők a következő tagok voltak:

necsak, M_o_g_y_i, gzbotii, w333, oliwire, Mágus2, Calogero, richie900812, K Norbi, Morris, Declare, pocokxx, AMD Power, tresh, Qru.

Mivel ez egy nem hivatalos tippverseny volt a nyertesek nem kapnak semmit, max erkölcsi elismerést és egy virtuális vállveregetést. :D

Szép volt fiúk/lányok! :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27981) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Ki tud gyorsan törvényben keresni? :D A kerék kilógásos rész érdekelne(ugye a sárvédő alól), hogy hogyan van megfogalmazva :DDD

(#27982) w333 válasza Qru (#27980) üzenetére


w333
félisten

Köszi :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27983) MunezXBK válasza tomiii. (#27981) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már nem az a mérvadó. :(

(#27984) tomiii. válasza MunezXBK (#27983) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mármint mire gondolsz, hogy gondolok? :D Nem nekem kéne, én próbálok mindent leplezni eg ygyári kinézettel, csak ismerősöm mondott valami indokot, hogy miért nem basztatják majd emiatt. Erre akartam megerősítést vagy cáfolatot.

(#27985) MunezXBK válasza tomiii. (#27984) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most már csak az a méret elfogadott, ami hivatalos. Pl. tanksapkánál található táblázat.

Enyémre is max. 205/55 16 mehetne, hiába fér fel 19" is.

(#27986) Calogero válasza Qru (#27980) üzenetére


Calogero
addikt

Pedig egy K Astrának örültem volna... de azért köszi :D

(#27987) TaaT


TaaT
veterán

Szemből tetszik, hátulról egy P1 jobban néz ki. Ja és kár hogy nem fent vezették ki a kipufogókat mint a csúcs porscheban. :(


Give them hell Ukraine!

(#27988) tomiii. válasza MunezXBK (#27985) üzenetére


tomiii.
aktív tag

De most nem erre gondolok, hanem a kaszni síkjából való kilógásra, ez is 16-os csak és még váltóméret is a gumi, csak mint látható, a felni szélesebb, mint a gyári :D

[ Szerkesztve ]

(#27989) Qru válasza Calogero (#27986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jövőre írok egy mailt, hogy a COTY ajánljon fel egy tesztgyőztes autót a tippelőinknek. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#27990) mycso válasza tomiii. (#27988) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Még a gyári gumiméreten kívül kell lennie más szabályozásnak is.

Mert felrakhatom a gyárilag legnagyobb 205/55 gumit egy ET0 16-os felnire is 20mm nyomtávszélesítővel....és akkor az kilóg, viszont a méret stimmel.

Pontosan így, ahogy írod, viszont most így hirtelen nem találok semmit.

Viszont most látom, hogy egy tengelyen sem kötelező ugyan olyan guminak lenni (eddig úgy tudtam):
"Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, melyeknek azonos:
- a mérete
- a szerkezete
- a teherbírása
- a mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep)"

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27991) tomiii. válasza mycso (#27990) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A gumis témát pont mondta ismerősöm, akinek ez a szakmája. Meg is lepődtem :D Engem már csak a kinézet miatt is idegesítene, ha különböző lenne az utcain :D

(#27992) SzlobiG válasza TaaT (#27987) üzenetére


SzlobiG
félisten

Wow ez mindenhogyan jól néz ki. :K

(#27993) M_o_g_y_i válasza Qru (#27980) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#27994) hurenzon


hurenzon
senior tag

Mazda 6 sport

Mi a véleményetek ? Megéri? Valakinek van vele tapasztalata?
Ismeri valaki ezt a kocsit Pakson ?

(#27995) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van egy Pioneer Avic X1BT, fejegységem. Teljesen hibátlan.
Fejegység+ valamilyen dekódere. Blaupunkt DVB-T mobile tuner, Pioneer CD-BT10 Bluetooth. Illetve az ehhez szükséges kábelek.
Mit gondoltok milyen áron lehetne ezt eladni? Eladni szeretném, nem árulni.

Nem találtam erre releváns topikot de hátha tudtok segíteni.

(#27997) TaaT válasza mycso (#27990) üzenetére


TaaT
veterán

"Még a gyári gumiméreten kívül kell lennie más szabályozásnak is."

Szerintem is, hisz ez is lehet váltóméret. :U

Give them hell Ukraine!

(#27998) AMD Power válasza Qru (#27980) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönjük szépen! :K

Calogero :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#27999) tomiii. válasza bitpork (#27996) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Köszi, jól gondoltam, hogy ez nem lehet ilyen egyszerű, mint, ahogy a tulaj elképzelte :D

(#28000) Skillet


Skillet
addikt

Jajjj de jó, hogy végre vége ennek az év autója mizériának... eltűnt az a pöcsöm hosszú lista jobbról. Rengeteget kellett görgetni miatta és nagy okosság volt, mert rejteni sem lehetett.
:C

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.