Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha nem EU tagországban utazok kocsival, kell rá országot jelző lehuzos?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28652) w333 válasza gooool (#28622) üzenetére


w333
félisten

Ez tényleg olcsó vót ... :K

A tárcsák sem lesznek olyan drágák :N én tavaly nyáron cseréltem és pl. a Brembo Easy Check -t nagyon tudom ajánlani :))

Ha hengerfejes lenne akkor a kiegyenlítőtartályban olajos lenne a víz !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28653) lsc válasza w333 (#28652) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha hengerfejes lenne akkor a kiegyenlítőtartályban olajos lenne a víz

Nem előírás.

Az élet kegyetlen .

(#28654) gooool válasza w333 (#28652) üzenetére


gooool
őstag

Örültem is neki, mert már fenyegetve éreztem a nehezen összekuporgatott garasokat. :)

Most TRW-t és Ferodo-t néztem, mindkettő 45-re jön ki (első-hátsó tárcsák és betétek), ami elég kedvező és a tárcsák már engem valószínűleg ki is szolgálnak.

Nem olajos a víz, szép tiszta, na mindegy úgyis megy csütörtökön olajcserére, majd utántöltetek. Nem akarom megfőzni a jó kis Volvo blokkot, így is meg lettem dicsérve, hogy a legjobb motorral vettem. :DDD

Üdv, Balázs

(#28655) w333 válasza lsc (#28653) üzenetére


w333
félisten

Persze nem az ... de általában az szokott lenni !

(#28654) gooool

Azok sem rosszak, bár a Ferodo -ról mostanában nem sok jót halottam :)

Én Brembo tárcsát + Textar fékbetéteket használok, az első 2-3000 km -ben kissé 10 fékezésből 2X visított, de most már szerencsére bekopott :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28656) gooool válasza w333 (#28655) üzenetére


gooool
őstag

Én arra gyanakszom, hogy mivel 3 éve volt hűtőcsere az autón, lehet, hogy valami csatlakozásnál fogy a víz, mert a hengerfejesedés egyetlen másik tünete sem jellemző rá.

Szerintem maradok a TRW-nél, gyárilag is azt hiszem a TRW/Lucas rendszert használja az autó (féknyereg legalábbis biztosan az), szóval rossz nem lehet. :) Annál ami most van rajta pedig tuti 1000x jobb lesz. :)

Üdv, Balázs

(#28657) w333 válasza gooool (#28656) üzenetére


w333
félisten

Hasonlóképpen jártam én is ... még tavaly ősszel kivettem a ventilátorkapcsoló hőfokjeladóját aztán nem mertem nagyon durvám meghúzni (és ilyen 2 hetente látom hogy hiányzik 2-3dl víz) zseblámpával körbenéztem, és naná hogy a hőfokjeladónál éppen csak szivárgott, meghúztam erősebben (persze csak módjával) azóta nálam tökéletes és nem fogy a víz :))

Érdemes lenne körbenézni, lehet te is megtalálnád hol szivárog ! :K

Apropó ... beltér szőnyeg sehol sem vizes ? mert ha igen akkor esélyes hogy a fűtőradiátorból szivárog a víz !

TWR -el sincs semmi baj, én még nem halottam róla semmi rosszat :N

Mondjuk ezek az ATE tárcsák is nagyon jók, és ha jól tudom akkor nem is rozsdásodnak (csak kicsivel drágábbak) :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28658) gooool válasza w333 (#28657) üzenetére


gooool
őstag

Majd rálesek, valószínűsítem, hogy nincs nagy probléma.
A szőnyeg csont száraz. :)

Az ATE valóban jó, csak fene se akarja elb@szni az autó árának harmadát fékrenccerre. :DDD

Üdv, Balázs

(#28659) Mágus2 válasza gooool (#28658) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg fogod bánni. A ferodo egy év alatt lerohad róla.

(#28660) gooool válasza Mágus2 (#28659) üzenetére


gooool
őstag

TRW-ről volt szó már a diskurzus legutóbbi pár hozzászólásában. :)
Mivel írtam, hogy a nyereg alapból TRW/Lucas, így arra jutottam, hogy tárcsa és betét is legyen az. :)

Üdv, Balázs

(#28661) tresh válasza w333 (#28657) üzenetére


tresh
addikt

Bevonatolt tárcsát kell venni és nem fog rozsdásodni ennyi a trükk;) (trw,textar,ate,zimmermann)

(#28662) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mivel minden ótómon 100-120nm körüli nyomatékot ír a gyártó a kerékcsavarokra, vettem egy Makita ütvecsavorozót, ami 160nm-t tud (szabályozhatóan).
Pápá villáskulccsal izzadás. :)

Same rules apply!

(#28663) Declare válasza EQMontoya (#28662) üzenetére


Declare
őstag

:C
Milyet vettel pontosan? Tesztelted is mar?

(#28651) gzbotii ha a rendszamod eu-s es rajta van az orszag jelzese szerintem nem kell....pont ez a lenyege az eu s rendszamnak tudtommal

(#28664) EQMontoya válasza Declare (#28663) üzenetére


EQMontoya
veterán

Még úton van, ebayen lőttem aukción. Ilyet

Same rules apply!

(#28665) gzbotii válasza gzbotii (#28651) üzenetére


gzbotii
veterán

Időközben azt hiszem megtaláltam rá a választ:

ARTICLE 37
Distinguishing sign of the State of registration
1. (a) Every motor vehicle in international traffic shall display at the rear, in addition to its registration number, the distinguishing sign of the State in which it is registered.
(b) This sign may either be placed separately from the registration plate or may be incorporated into the registration plate.
(c) When the distinguishing sign is incorporated into the registration plate, it must also appear on the front registration plate of the vehicle if such is obligatory.

(#28663) Declare: igen, de nem EU tagállamban (Ukrajna, Albánia) kelhet. Ebben nem voltam biztos.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28666) szőröscica


szőröscica
addikt

Nincs Európában alkatrész ehhez a fos váltóhoz, Japánból kell hozni. :DDD

(#28667) bitpork válasza szőröscica (#28666) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye milyen jó is a jdm? De köll mint mókusnak az erdőtűz :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28668) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy ilyesmi műveletre kényszerültem, és a kérdés, hogy mivel érdemes tisztítani / kenni a zárat? Féktisztító spray? Wd40 vagy inkább sima gépzsír?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28669) -v- válasza tboy93 (#28640) üzenetére


-v-
addikt

Jó hát az ilyeneket is ütni kéne ja ...

(#28670) szőröscica válasza bitpork (#28667) üzenetére


szőröscica
addikt

Legalább JDM lenne, de ez egy Sunderlandben készített kamujapán fos, francia motorral. ;]

(#28671) bitpork válasza szőröscica (#28670) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há a váltója csak japó ha nincs itthon hozzá sömmi. De szerintem van az a hely szerelő aki megoldja okosba :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28672) tomcsi23 válasza tresh (#28661) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már a sima EBC-k is bevonatoltak. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28673) Qru válasza runner 125 (#28627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó mész a városban 10 km-t esőben akkor mennyire marad használható? Mennyire marad tiszta a kép?

EQMontoya: Ezért jó Bubu, mert 0 presztizse van. :DDD Néha bánom is hogy helyette végül nem a kinézett 328i-t vettem meg. :D

#nincsbennetarcsi

(#28674) tresh válasza tomcsi23 (#28672) üzenetére


tresh
addikt

jaja akár azt is :) Szerintem lassan már minden értelmesebbig gyártónak van bevonatolt :K

(#28675) EQMontoya válasza szőröscica (#28666) üzenetére


EQMontoya
veterán

6-os szinkron elfáradt?

Same rules apply!

(#28676) Integrale


Integrale
veterán

Egy jó F&F Astrát valaki?

"Bad reklám is reklám too"

(#28677) w333 válasza Integrale (#28676) üzenetére


w333
félisten

Szép ... jól látom hogy ez egy H Astra akar lenni :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28678) EQMontoya válasza w333 (#28677) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem tudom, Hny oka volt megcsinálni, de Hnyok tőle. :)

Same rules apply!

(#28679) pocokxx válasza pocokxx (#28668) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most nézem, hogy a link lemaradt... Tehát ilyesmi: [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28680) tresh válasza EQMontoya (#28678) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom mi volt az elképzelése de hogy valami baj van a fejébe az fix..és mi pénzt elvert erre a remek látványra ;]

(#28681) -v- válasza tresh (#28661) üzenetére


-v-
addikt

Nekem a bevonatolt EBC is rozsdásodott :C

(#28682) Declare válasza gzbotii (#28665) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom, csak ertelmetlennek gondolom...ha van egy EU -s rendszamod, amin rajta figyel, hogy H, D...akarmi, akkor mi ertelme lenne egy matricat meg felragasztani? A rendszamon levö orszag jelzes picit komolyabb es hivatalosabb "igazolas", mint egy tesco-s matrica :D

A regi rendszamoknal, amikor nem volt rajta, hogy milyen orszag autoja, akkor ok, legyen felnyalva a matrica....de eu s rendszamnal csodalkoznek, ha kellene.

[ Szerkesztve ]

(#28683) MunezXBK válasza Declare (#28682) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig kell.

(#28684) focvis válasza Declare (#28682) üzenetére


focvis
veterán

EU-n kívül kell az EU-s matrica rendszám mellé is. (én így tudom)

[ Szerkesztve ]

(#28685) Melack válasza Integrale (#28676) üzenetére


Melack
veterán

A Lancia front megzavart, a színen már nem is csodálkozom. Remélem a motor vmi 1.2-es :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28686) gzbotii válasza focvis (#28684) üzenetére


gzbotii
veterán

En is mintha így tanultam, de 7 éve volt, ki emlékszik ilyen apróságra mar

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28687) Qru válasza focvis (#28684) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kell felragasztani ha olyan országba mész akivel nincs rendszámegyezményünk (vagy ha 2004 előtti rendszámod van akkor minden esetben).

Itt a lista: [link]

#nincsbennetarcsi

(#28688) 7Sony7 válasza pocokxx (#28679) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha gyújtáskapcsolót akarod rendbetenni, én először egy piklibe öntöttem zsíroldó folyadékot, és áztattam+ecsettel tisztítottam meg. Száradás után valami viszonylag híg zsírt használj szerintem, mert én bekentem frankón grafitos zsírral, aztán szorult benne, és a rugó sem akarta kilökni a kormányzár pöckét. Ki kellett mosni megint. :)

-

(#28689) TheProb válasza Qru (#28562) üzenetére


TheProb
veterán

Csak ugye hiába viszek magammal 32 szakembert, rendesen alánézni úgy se lehet műhely nélkül.

Btw: Ma elvittem itt Győrben egy munkatársam által ajánlott lakatoshoz. Ő azt mondta, hogy 50ért megcsinálja teljesen (munkadíj, anyagár, alvézvédőzés és alapozó). Marha nagynak érzem a diffit a tatai 200kilohoz képest. Most vagy ott akartam ennyire lehúzni vagy nemtom. Arra azért nem akarok gondolni, hogy a győri akarnak átbaszni és/vagy kókányolni, mert munkatársam azt mondta h szépen dolgozik.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28690) pocokxx válasza 7Sony7 (#28688) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ajtózár, de gondolom ugyanígy járnék vele gépzsírral. WD40 sem lehet akkor az igazi, mert akkor meg a por ül meg benne. Esetleg műszerolaj?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28691) 7Sony7 válasza pocokxx (#28690) üzenetére


7Sony7
addikt

Hát passz. Szerintem a műszerolajban is megtapad a zsír. Akkor már inkább WD. Gyárilag valami fehér cucc volt az enyémben, az nem tudom mi. A zárakat kívülről amúgy én is WD-ven fújom.

-

(#28692) Integrale válasza Melack (#28685) üzenetére


Integrale
veterán

Alfa front lesz az. :)

"Bad reklám is reklám too"

(#28693) Qru válasza TheProb (#28689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No igen, minima hogy fel kell emelni és alánézni.

#nincsbennetarcsi

(#28694) Qtya123 válasza TheProb (#28689) üzenetére


Qtya123
őstag

Azért nem megoldhatatlan feladat. A legtöbb autónál ha nem rest az ember lefeküdni a földre, az alváz nagy részét belátja, ha meg nagyon alacsony, kicsit meg kell emelni a gyári emelővel és kész.

Én a vásárlás előtt vagy 20 percet fetrengtem, térdeltem. Megnéztem az alváztól kezdve az ajtók alján át a gumikéderek állapotáig, kerékjáratokig, futómű bekötési pontokig mindent. Csak egy zseblámpa és egy koszolható ruha kell hozzá.

(#28695) #03969024


#03969024
törölt tag

Érdekes, naponta kétszer átszelem a fővárost, illetve azon kívül megyek még 2-300 km-t, de ma láttam először BMW i3-at. Létezik ennél rondább négykerekű?

[ Szerkesztve ]

(#28696) Integrale válasza #03969024 (#28695) üzenetére


Integrale
veterán

Nem kreténebb mint egy Prius, viszont a beltér anyagai sem sokkal jobbak se az i3-ban se az i8-ban, ennyi pénzért jóval többet várnék.
Utóbbiba beszállni pedig még fitten és fiatalon is művészet.

"Bad reklám is reklám too"

(#28697) #03969024 válasza Integrale (#28696) üzenetére


#03969024
törölt tag

Akkor már 100x inkább egy Prius. Előttem ment, először azt hittem, csak viccből van a BMW embléma rajta...

(#28698) brumi1024 válasza #03969024 (#28697) üzenetére


brumi1024
veterán

Részemről i3, de akkor már inkább egy i8. :DDD De nem egy kategória a kettő, az egyik hibrid a másik elektromos (gondolok itt az i3 vs Priusra).

[ Szerkesztve ]

(#28699) Skillet válasza #03969024 (#28697) üzenetére


Skillet
addikt

Miért? A BMW nem csinálhat i3-at? Gondolod, hogy annyira durva, mintha egy ferrari faragna egy hasonlót?
Mert szerintem nem. És mindig kérdéses, mire van kereslet. Ha veszik, meg fogják csinálni.
BMW! Szent szar. Mintha ez most valami hatalmas szentségtörés lenne...
:U

Amúgy igen. Létezik. Fiat multipla.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28700) w333 válasza #03969024 (#28695) üzenetére


w333
félisten

Minden nap látom ... szomszédnak ilyen autója van (nagyon csúnya szegény) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.