Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) TheProb válasza Kornel (#28494) üzenetére


TheProb
veterán

Azért messze nem a választál aljáról válogattam a puntokat és nem is onnan vettem...
Azóta amit láttam olyan árban mint amennyiért én vettem, csak jóval szarabb állapotút láttam, már csak ránézésre is.

(#28496) Integrale: Hát nagykáta az nincs a közelben ;], De a SZE-re járok, miért? "B" verziót hogy gondoltad? Bár ezeket már inkább privátban sztem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28502) gzbotii


gzbotii
veterán

Valakinek van tapasztalata, az ilyen filléres, ülésre csatolható háttámaszokkal? Megéri azt a 800Ftot? :D [link]

Inkább ezt vagy ezt a típust válasszam?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28503) Kornel válasza TheProb (#28501) üzenetére


Kornel
veterán

400k volt, ha nem tevedek.
Abbol jo punto2-t nem kapsz, ezt szerintem itt is mondtak neked.

(#28504) tboy93 válasza TheProb (#28501) üzenetére


tboy93
nagyúr

Taknyold ossze, rugdosd at muszakin, aztan 2 ev mulva bontsd el.

(#28505) Gergőke88 válasza Skillet (#28500) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mazda 6

(#28506) raczger válasza Skillet (#28500) üzenetére


raczger
őstag

mazda 6 2 literes (147 lovas)
SJ4000 wifi

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28507) Kornel válasza raczger (#28506) üzenetére


Kornel
veterán

Meselj mar rola, mikori, mit kell tudni a ketliteresrol, stb.

(#28508) Qtya123 válasza raczger (#28498) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó kis útvonal ez, csak a burkolat minősége nem az igazi. Én mostanában megyek Egerbe és az Eger-Lillafüred útvonalra mondják, hogy azon is jót lehet autózni. Ki is szeretném próbálni, csak előtte nem ártana a nyári kerekeket felrakni.

Hungaroringre augusztusban én is ki szeretnék látogatni, bár a lóerő alapján éppenhogy a nagyobb kategóriába esek bele és félek, hogy mozgó akadály leszek a 3-4-500 lovas gépeknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#28509) roberto211 válasza Kornel (#28507) üzenetére


roberto211
őstag

Üsd be a keresőbe, szerintem pár százszor leírta már raczger mit kell tudni róla. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#28510) Skillet válasza raczger (#28506) üzenetére


Skillet
addikt

hűűű, szép ára van. azt hittem valami max 10e ft körüli cucc. bár nem tudom, azok milyen képet produkálnak, de ez eléggé gyengének tűnt 720 és afelett is. vagy ezek ilyenek? az elvárásaidnak megfelel amúgy?

kornelka: neked volt az SS, ugye? az tűnt el?
ilyen, gondolom.... :B

(#28511) TheProb

szerintem de, könnyen megy!! amúgy meg nem kell ezen nagyon agyalj. csináltasd meg úgy, hogy jó legyen valameddig, aztán eladod. biztosan lesz rá vevő majd akkor is, amikor el akarnád adni. szerintem ez az elbontás, kissé túlzás... de passz. nem láttam az autót. és ne aggódj emiatt. nem csináltál semmi olyat, amit más millió ember ne tett volna meg már előtted.

(#28512) kornelka ahhhaaa, akkor kicsit más SS... inkább SSS. értem

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28511) TheProb válasza Kornel (#28503) üzenetére


TheProb
veterán

Úgy mentem oda, hogy 470ért volt hírdetve, 440ért hoztam el. És pont hogy azt mondták többen is, hogy ennyiért jó lehet. Na mindegy, bár érdemi tanácsot most se adtál.

(#28504) tboy93: Állítólag a műszakin "átrugdosás" se megy már olyan könnyen.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28512) Kornel válasza Skillet (#28510) üzenetére


Kornel
veterán

Suzuki swift sport volt :(

TheProb: de adtam. Taknyold le az aljat, ugy atmegy vizsgan.
Utana meg bontsd el 2 ev mulva.
Ugyan ezt mondta t boy is ha visszaolvasol.
Ha 550-600-ra hirdetetteket kerestel volna, es 500-550-be hoztad volna el, akkor mar jobb peldanyok kozott valogathattal volna.

Mod: de, konnyen megy...

[ Szerkesztve ]

(#28513) roberto211 válasza TheProb (#28511) üzenetére


roberto211
őstag

Mikor lesz a műszakija? 2év múlva megtartanád vagy eladnád vagy bontanád?

Nem követtem nagyon az eseményeket az a baj....

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#28514) tboy93 válasza TheProb (#28511) üzenetére


tboy93
nagyúr

Haggyad mar, kis kenovel minden atmegy :C Olyan gepek kapnak hondasok facebook csoportban muszakit, hogy csak nezek mint Rozi a moziban... +10k es nem lesz gond :D

(#28515) raczger válasza Kornel (#28507) üzenetére


raczger
őstag

2005-ös, faceliftes, 6 gangos, ~1,5 éve van meg. Vételhez képest eddig két hibája van, utólag mondták rá mindkettőre, hogy típushiba: kuplungcső, motortartó bak. 50k volt ezeknek a cseréje munkadíjjal együtt, szóval az úgy nem volt sok, viszont ha a kuplungcső külföldön megy szét, akkor az nettó szívás, mert beesett a kuplung pedál, aztán nem tudsz vele menni. Szóval igazából ezt érdemes vétel után kicserélni és akkor nem lesz gond.
Kívülről csak egy helyen volt rozsda, hátul rendszámtábla tartó alatt mikor vettem, illetve alul is, de kapott alvázvédelmet, foltokban most is van, de nem vészes.
Kényelemben nagyon jó, 10+ órát is vezettem le benne, csak a végén kezdett kényelmetlen lenni. Vezetési élmény is jó, váltó nagyon pontos, fogyasztása is teljesen jó, bár ez lábfüggő.
Olvastam, hogy autót keresel, szóval ha van kérdésed még ezzel a típussal kapcsolatban nyugodtan keress meg.

(#28508) Qtya123: Eger-Lillafüred hibátlan útvonal, ott egyszer vezettem, egyik kedvencem lett.
Hungaroringen nem kell félni az erős autóktól, sokan kb csak sétakocsikáznak.

(#28510) Skillet: Volt nálam gopro is (hero3 black) és igazából nem volt jobb ennél az sj4000-nél, innen nézve már nem is olyan drága.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#28516) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Lambdaszondát házilag lehet tesztelni? Kicsit mintha megugrott volna a fogyasztásom, és néha elerőtlenedik az autó, tanult ismerősöm mondta erre a lambdaszondát.
Van BTs ELM327es kínai ODB2-s kütyüm, ha számít valamit.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28517) TheProb válasza roberto211 (#28513) üzenetére


TheProb
veterán

Szept, 2-3 évig terveztem max megtartani, most hogy az eladás v bontás az az állapotától függene.

(#28514) tboy93: ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28518) tboy93 válasza LógaGéza (#28516) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha szar, szerintem dobni fog hibakodot az elm kutyu. Egyik sracnak is szar volt a 7g-ben, neki is dobott hibakodot, csere utan jo lett. Viszont szondabol csak gyarit, van hogy az utangyartottal is hibakodot dob...

(#28519) roberto211 válasza TheProb (#28517) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor szerintem is csináld azt h elviszed valami "maszekhoz" eltünteti, ráfúj 3 doboz alvázvédőt és kész a történet.. 2-2,5évet így kibír utána meg majd a sors eldönti h mi lesz vele..

Ha kell kontakt aki olcsón csinálja akkor írj privit..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#28520) LógaGéza válasza tboy93 (#28518) üzenetére


LógaGéza
addikt

Check Enginet nem, csak kütyüvel látszik a kód? Mindjárt meg is lesem.

Bár most lehet inkább laptoppal, nem telóval, hátha azzal többet tudok kiolvasni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28521) Integrale válasza TheProb (#28501) üzenetére


Integrale
veterán

Jártam én is oda, járműmérnökre. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#28522) tomiii. válasza TheProb (#28517) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mi is épp rozsdával küzdöttünk tegnap este :D [link] [link] [link]

(#28523) tboy93 válasza LógaGéza (#28520) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem check enginet nem feltetlenul dob.

(#28524) TheProb válasza roberto211 (#28519) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor is ér vmit az alvázvédőzés, ha gyakorlatilag 1-2 helyen átmegy az ujjaim ha kicsit erősebben nyomom a rohadt részt?...

(#28521) Integrale: Remélem az színvonalasabb volt, mint a mérnökinfó... Btw, csak pár éve kezdődött az a szak, akkor mostanában végeztél vagy elmenekültél inkább? :D

(#28522) tomiii.: Nálam "szerencsére", "csak" az alja rohad, meg a küszöbök kezdenek.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28525) MunezXBK válasza TheProb (#28524) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nem.

(#28526) roberto211 válasza TheProb (#28524) üzenetére


roberto211
őstag

Azt ott gittelik... A vegen jon az alvazvedozes.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#28527) tboy93 válasza roberto211 (#28526) üzenetére


tboy93
nagyúr

Marmint a koklerek gittelik :) Aki igenyes, az kivagja a rozsdas reszt es uj lemezt hegeszt a helyere. Utana alapozo 3-4x, aztan mehet az alvazvedo szer + rücsi.

(#28528) kalmanchris válasza LógaGéza (#28516) üzenetére


kalmanchris
tag

Húzd szét a lambda csatit. Hibakódot dob majd, de az ecu egy átlagértékkel fog számolni. Ha az erőtlenedés eltűnik, megvan a hiba.

(#28529) zack


zack
nagyúr

"Baba a fedélzeten" matricát fűthető szélvédőre is fel lehet tenni?
03.01. 09:45-kor bővült a család, megérkezett a 2. kisfiam! :))
Jó lenne kitenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28530) Skillet válasza zack (#28529) üzenetére


Skillet
addikt

Nagy GRAT! :C
:DD
3. már lány lesz? ;)

(#28528) kalmanchris
Nálam lehúzott csatival sem dobott check engine-t.

(#28532) tboy93
Akkor csak be kell turbózni! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28531) LógaGéza válasza kalmanchris (#28528) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a baj, hogy nem mindig érzem erőtlennek, csak néha (na meg ha jól tudom két lambdaszonda van). Mindenesetre egy jó kiindulópont, majd megpróbálom.

zack
Gratulálok és jó egészséget a családnak :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#28532) tboy93 válasza LógaGéza (#28531) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem mindig erotlen, csak 3500rpm alatt ;]

(#28533) zack válasza Skillet (#28530) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi!

Nem lesz 3. baba. Összehozni egy dolog...De fel is kell nevelni. A nagyobbik 2 éves, de már a boksz kesztyűt felhúzza, és egész jó horgokat üt. :)
Két ördögfiókát is nehéz összekoordinálni, nem hogy hármat. Az is tuti fiúcska lenne. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28534) oliwire válasza zack (#28529) üzenetére


oliwire
őstag

Gratulálok! :)

(#28535) zack válasza oliwire (#28534) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :)

Az előzőhöz még annyit, 3 gyerekkel már autó csere kellene. Pöcsöm akar ezért egyterűt. :DDD
Mondi pedig még pont jó 2 gyerekkel, és nem lesznek elvonási tüneteim sem, a V6 hangját illetően. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28536) Skillet válasza zack (#28535) üzenetére


Skillet
addikt

én még nem mondok semmit... :))
egy biztos, a terv sok gyerek. De nagyon bízom benne, hogy min. a 2 meglesz.
Viszont az tuti, hogy autó csere itt nem lesz, jöhet akár 10 gyerek is :N

De egyértelműen a gát (sok gyerek) nálunk is a pénz lehet majd :U

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28537) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Mennyit érhet ez:

4db 15" acélfelni, kopottas, felújításra szoruló, rajta 4 téligumi, max 1 szezont bírna ki.
Nekem nincs rá szükségem...
Ilyesmit el lehet adni vagy hagyjam csak a gumisnál, mert nem ér semmit.

(#28538) zack válasza Skillet (#28536) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor limit kell. Vagy esetleg egy Grand Voyager hátsó tetőszárnyakkal... :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28539) adyz.


adyz.
aktív tag

sziasztok!

adott egy 94-es vw vento, sima 1.6 benzin, a központi injektoros. hengerfejes volt, csörgött pár hidrotőke, olajfolyások, satöbbi. hengerfejet megsíkoltattam, szelepeket becsiszoltam (jártas vagyok benne, nem egy lada motort építettem, stb.) új hidrotőkék, szelepszárszimeringek, rugók, ékek. első indításnál kicsit csattogott-csörgött (amíg a tőkék nem kapták fel teljesen az olajat), pár napig elhalkult, azóta elkezdett újra csörögni. vezérműtengely nem kopott, olajnyomás megvan, hidrotőkék nem szorulnak. ráadásként, elkezdett háromhengerezni, ilyenkor abból a hengerből (mindig a 4.) elmegy a kompresszió, a 13bar-ról leesik 2re. van, hogy egyszercsak megjavul, napokig jó, utána megint kezdi. amikor nem javul meg magától, akkor egy pár másodperces magas fordulaton tartás (4e felett) után jó lesz. régi tőkével ugyan ez a hiba, régi rugókkal ugyan ez a hiba.

erre valakinek ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

(#28540) tboy93 válasza Drughi (#28537) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy tizesert szerintem elmegy valamelyik online apros oldalon (jofogas, lxo, vatera racing-bazar, autoalkatresz.hu).

[ Szerkesztve ]

(#28541) SzlobiG válasza zack (#28493) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen már kicseréltem. Érdekes, mert egyáltalán nem kékes a színhőmérséklete az előző szett ami Fake volt annak sokkal magasabb volt a kelvinje az tényleg kékes volt.

Lehet, hogy majd ez is "kékül" bizonyos használat után. De ég és föld a gyári sima osramhoz képest, sokkal jobban látok vele.

(#28542) zack válasza SzlobiG (#28541) üzenetére


zack
nagyúr

5500K vs 4300K közötti különbség több tényezős. 4300K 3200 Lumen, 5500K 2800 Lumen környéki fényerő.
4300K-val jobban látsz rossz időben (eső, vizes aszfalt stb), és elméletileg hamarabb is észleled a hirtelen látótérbe került veszélyes szituációkat (kilépő emberek, vadak, idegen tárgy az úton stb), kevésbé fárasztja a szemet.
Az 5500k előnye hogy az útburkolati jelek feltűnőbbek (már ahol nincs lekopva), jobban néz ki, feltűnőbb, így a közlekedés többi résztvevője hamarabb észlelheti.
5500k egyébként szerintem még pont optimális határeset.
A lényeg, hogy neked bejön. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28543) 7Sony7 válasza zack (#28529) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha a hagyományos fűtőszálasra gondolsz, akkor igen. Nekem van 2 matrica is (kívül-belül), de semmi baja, pedig használom a fűtést.
Gratulálok. :)

-

(#28544) zack válasza 7Sony7 (#28543) üzenetére


zack
nagyúr

Felraktam már, úgy voltam vele, ha lejön, akkor így jártam, úgyis csak ideiglenes lesz.
Csináltatni fogok névre szólót, mert ez a HIPP-es rózsaszín annyira nem illik az autó karakterisztikájához. :D

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28545) lsc válasza adyz. (#28539) üzenetére


lsc
nagyúr

Valamelyik szelep nem szorul annál a hengernél?

Az élet kegyetlen .

(#28546) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Más topikban is feltettem már a kérdést, de látom ez pörög a legjobban:
Mazda 6 2004, a bal kerékíven még csak egy hólyag van és meg se mozdult mióta megvettem, de 3 ajtó alja is belül rozsdás köszönhetően, hogy a nap által kiszárított vízlehúzók a gépi mosóban letöredeztek és befolyik a víz. Most veszek majd új gumit az ablakokhoz, de nem tudom mit kezdjek az ajtókkal. Meg lehet szépen csinálni? Kívül még oké, csak a belső lemezt kéne lakatolni, üreg-védőzni, festeni. A háromból 1 vagy 2 ajtót TALÁN még lakatolni nem kéne csak csiszolni, passziválni, fényezni. Csinálnak ilyet? Vagy mindig olcsóbb a bontott ajtó?
Vagy ilyenkor kell megszabadulni az autótól?
Adjatok tanácsot légyszíves, hova vigyem, mit csináljak vele.
Mennyibe kerülhet ez a "móka"?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#28547) focvis válasza zack (#28544) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok! :)

A matrica miatt ne aggódj, 100-ból kb. 99,99 ma is futó autónak fűthető a hátsó szélvédője. Kivételként csak a Skoda 105S jut eszembe, (meg talán a kocka Lada).

(#28548) zack válasza focvis (#28547) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! ;)

Gombnyomással indítható hátsó szélvédő fűtés? :Y Ez unicum kérem szépen! ;] :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#28549) SzlobiG válasza zack (#28542) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gyártó szerint ugyanúgy 3200 lumen. De mondom érdekes, mert nem látni, hogy magasabb lenne a kelvinje a gyári 4300-hoz képest viszont több fényt ad, jobban látni vele. A Fake az szerintem 6000-7000 kelvines lehetett mert sokkal hidegebb színe volt esőben azzal valóban gyengébb volt a fényáram.

(#28550) zack válasza SzlobiG (#28549) üzenetére


zack
nagyúr

Néztem videót a Cool Blue-ról...Azért jóval kékebb, mint a Night Breaker. Bár a dobozára hideg fehér van írva.

8000K tompított

8000K refi

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.