Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) w333 válasza Declare (#28749) üzenetére


w333
félisten

Igen biztosan gyári a fényezés ... és sajnos az utcai parkolás és időjárás megeszi!

Az hogy miért hullámos azt nem tudom (szerintem csak így tükröződőd vissza) illetve a rányitásra volt fókuszálva gondolom ezért, élőben szerencsére nem ilyen.

De azt is tudomásul kell venni hogy ez nem metál fényezés hanem Akril ... nem volt még ilyen fényezésű autóm, de a jövőben biztos hogy nem lesz :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28752) Mágus2 válasza bitpork (#28750) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak hajnalban indulunk. ;)

(#28753) xcds válasza TaaT (#28747) üzenetére


xcds
őstag

Ezt mondom én is. Attól, hogy van a betéten és ránézésre a tárcsán is 2mm-es lépcső, a tárcsa simán jó lesz még, ha felszabályozzák, mert az a 2mm nem hiányzik ténylegesen a tárcsa anyagából.

(#28754) Declare válasza w333 (#28751) üzenetére


Declare
őstag

nem tudom milyen az az akril, lehet azert van akkor ilyen különbseg.

A metalnak is megvan a hatranya amugy....mosni es tisztitani könnyebb, de ha javitani kell, akkor az nehezebb. Nekem pl a motorhaztetön az autopalyas nagyobb köfelverödesek latszanak sokkal jobban, mert a festek, amivel bepöttyögtettem a metal fenyezestöl elüt azert.....de meg mindig jobb, hogy mosasnal latom közelröl, de legalabb nem rozsdasodik a lyuk :(((

az viszont tuti, hogy automosoba mosatot a kocsit, mert azok a körkörös karcok maskülönben nem keletkeznek....1 ev alatt meg ennyi plane nem :P tessek kezzel mosni, vagy textil mosoban...ez egy opel, megerdemli....nem holmi japan lemez.... ;] ;] :DDD

(#28755) w333 válasza Declare (#28754) üzenetére


w333
félisten

Na látod ez a baj hogy nem tudod milyen ... pedig elég lenne megnézned egy sötétkék G Astra -t (az is akril) :))

Úgy képzeld el hogy bogároldóval nem lehet befújni az elejét mert azonnal megmarja a festéket és foltos (pöttyös lesz) lesz :(

Akril fényezésen is ugyanúgy meglátszik a kőfelverődés (sőt) !

Saját magamnak mosom, az én autóim még soha nem láttak gépi kefés mosót és soha nem is fognak az biztos (8 évig autókozmetikáztam) szóval nem vagyok h*lye ... ennyire sz@r az akril fényezés elmész mellette a kabátoddal és azonnal látszik rajta a karc ... nálunk ráadásul a parkolóban akkora forgalom hogy pl. ha eset 20 óráig nem parkolsz le akkor a legközelebbi parkolóhelyet reggel találod, arról nem is beszélve hogy rengeteg a kutya amik összeugrálják az autókat szóval ez is egy + tényező ami karcol ... de ez kivédhetetlen, ez van ezt kell szeretni :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28756) trassher válasza Declare (#28754) üzenetére


trassher
addikt

Akril. Lényegében fele annyi festék van rajta mint egy metálon. Lakk sincs rajta ezért sérülékeny.

Redmi Note 7

(#28757) lenko válasza Mágus2 (#28748) üzenetére


lenko
aktív tag

Előző autómon hátul Jurid tárcsa/Mintex betét volt, de mintha írtam volna korábban.
Ez is jó páros. Én már csak ilyen vagyok azért se teszek egyformát... :DD

Az embereknek fáj az igazság!

(#28758) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Sierrához most árulnak komplett hátsó hidat 3.000ft-ért :D Egyben, összerakva.

-Dobfékek új betétekkel
-difi
-féltengelyek
-lengőkarok
-lengéscsillapítók
-bölcső
-difi konzol
-fékcsövek
-jó szilentekkel

Drágán fenntartható jármű, de már értem tőlem miért nem viszik 5.000ft-ért :(

[ Szerkesztve ]

(#28759) w333 válasza trassher (#28756) üzenetére


w333
félisten

+1 ezt jól összefoglaltad, pontosan így van ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28760) szőröscica


szőröscica
addikt

Nemhogy nincs Európában alkatrész a váltóhoz, de Japánban sincs! Le kell gyártani. :DDD

Az eszem megáll.

A március 22-i héten fog talán ideérni.

Viszont a Fiesta jól fogyaszt: a szokásos M0-M3 bevezető-Árpád-híd darálóban 5.1 volt az utolsó 750km átlaga.

[ Szerkesztve ]

(#28761) bitpork válasza szőröscica (#28760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Naaa, azért ennyire ne legyen már japán, hogy most hogy a hírét veszik egy azaz 1 váltó tönkremenetelének, egy egész üzemet kell a gyártására újraképezni mert a régi bagázs kollektíve hara-kiri-t követett el a hír hallatán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28762) tomiii. válasza bitpork (#28761) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Azért egy ilyen gyártás 5-30 perc szokott lenni + 1 kis papírmunka :DDD Ez máshol is így megy,

(#28763) tomcsi23 válasza Mágus2 (#28731) üzenetére


tomcsi23
veterán

Borzalmas amúgy tényleg, legalábbis a premier. DS-hez nem volt szerencsém. Eleve kisebb is a betét felülete, mint kéne szvsz.
Na meg a lassú mozgásnál is recseg/nyikorog. Ja, melegen is nyikorog. Onnan szoktam tudni, hogy üzemmeleg. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28764) TaaT válasza tomcsi23 (#28763) üzenetére


TaaT
veterán

"Eleve kisebb is a betét felülete, mint kéne szvsz."

Nekem is kb ekkorát fogott a textar. :)

Give them hell Ukraine!

(#28765) tomcsi23 válasza TaaT (#28764) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól sikerült fékrendszer. ;]
Előbb rohad le, mint elkopna.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28766) bandus


bandus
veterán

Korulottem mar megjottek a papirok a teljesitmenyadorol, de en nem kaptam. Januar 13-an vettem a kocsit. Fogok kapni, kell jeleznem, hogy nem kaptam?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28767) bitpork válasza bandus (#28766) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az kapja akinek a nevén volt január 1-én. Ha neked helyezték forgalomba mert külföldről behozott akkor meg majd kapod.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28768) bandus válasza bitpork (#28767) üzenetére


bandus
veterán

Az meg az elozo tulaj. Es ezt o szepen becsengeti vagy megkeres engem a kereskedesen keresztul? Remelem elobbi :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28769) bitpork válasza bandus (#28768) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Neki kell. Megpróbálhat nálad kopogtatni de csak rajtad múlik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28770) Reaper válasza Ironizer (#28609) üzenetére


Reaper
őstag

Hoppácska, 4gen Z28, gratulálok hozzá nagyon. Jó ez a szín, volt itthon sárga, az élőben nem nézett ki jól, a sima piros meg olyan "snassz :D "
Pesten lehet majd látni? Amúgy jók ezek az LT1-ek, simán elmennek 15 liter körül T56tal, csak majd a vízpumpa tömítésre figyelj, mert ha elengedi magát, a vizet megkapja a gyújtás elosztó. Keress rá, LT1 Opti Spark. Más baja nem szokott lenni, sok élvezetes mérföldet :)

(#28771) aero. válasza bandus (#28768) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha megteszi ne hagyd, mert ahogy bitpork írta, annak kell, akinek a nevén van. Én is januárban vettem, nem próbálták rámtukmálni. Hülyeség amúgy, de fordítva is megeshet, akkor meg mi nyelünk. :)

(#28772) deicide válasza w333 (#28733) üzenetére


deicide
veterán

Nekem kb 2 évet és kb 40k km-t fog bírni az első szett gyári tárcsa+betét. Nem is ez a gond, mert adok nekik rendesen, hanem hogy a márkaszerviz 450k+munkadíjat mondott cserére. :DDD
Még meggondolom, hogy leszarjam-e a garanciát és vigyem maszekhoz, aki ugyanazt "valamivel" olcsóbban is megoldja. Mert értem én, hogy 355mm-es tárcsak, de azért na...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28773) tomcsi23 válasza deicide (#28772) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy tárcsa, egy betét? Mármint mindkettő elkopott?
Ja, és ez a baráti összeg csak az első tengelyt jelenti? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28774) Skillet válasza deicide (#28772) üzenetére


Skillet
addikt

:DD vicces. De nekem inkább az, hogy ezen még gondolkodsz is. :))
Amúgy meredek egy méret. Enyém picivel 300 alatt van (294mm), de micu (és amennyire tudom, úgy eleve a japók) sosem a fék túlméretezéséről híresek. Autó is majdnem 1.6 tonna. Az is igaz viszont, hogy kellemes a fék, nincs vele bajom. De azért a nagyobb, csak jobb... kivéve a kasszánál.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28775) deicide válasza tomcsi23 (#28773) üzenetére


deicide
veterán

Még nem, legalább is én a tárcsán nem látok vállasodást, csak nemrég egy fékezésnél remegett a kormány eléggé, de aztán elmúlt, elvittem szervizbe gumicserére és akkor már megemlítettem és erre mondták, hogy fogyóban mindkettő. (Azért fenntartásokkal kezelem a csere szükségességét). És igen, csak az első tengely, a hátsók jobb állapotban vannak. :)

Skillet: Hát, nem nagy matek, még ugyan nem jártam utána, hogy mennyi lenne boltban véve, de akár fele ennyi is lehet gondolom. A te közel 300mm-ed se kicsi, gondolom az sem 2 fillér. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28776) Skillet válasza deicide (#28775) üzenetére


Skillet
addikt

Kicsinek nem mondanám, de azért van némi különbség a 355-öshöz képest :) ugyanakkor a súly gondolom nagyobb, teljesítmény meg sacc ugyanannyi?
Régen úgy gondolták, ez is elég?
Zimmermann szerintem jó. Abból nálam kijön a 4 tárcsa (meg valami betétek) 100-ból... szerintem.

Most elsőket találtam 15ezerért darabját. Akkor ez inkább 100alatti történet. Talán 80is lehet... vagy kevesebb? :D
A lukacsos zimmermannak 28e darabja, elsők.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28777) tomcsi23 válasza deicide (#28775) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor esélyes, hogy egy második szett betétet is elbír a tárcsa, ahogy általában kb. :)
Gondoltam megnézem ebc-t mennyi lenne, de (még) nincs fent hozzá tárcsa. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28778) Ironizer válasza Reaper (#28770) üzenetére


Ironizer
tag

Köszi. :) Pesten nem igazán, inkább fehérváron. Neked is amerikai vasad van, hogy így benne vagy a témában?

(#28779) MunezXBK válasza Ironizer (#28778) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Össze kéne futnunk. :DD

(#28780) rbalint88 válasza deicide (#28772) üzenetére


rbalint88
addikt

G4 gti, elol 312mm (TT fek) es e-h, gyari cucc 180e volt a tarcsa es betet teli aron.

(#28781) -v- válasza Skillet (#28774) üzenetére


-v-
addikt

1.6 tonnához 294mm elöl :F

(#28775) deicide: ha nem vállas akkor mire mondták, hogy fogyóban van?

[ Szerkesztve ]

(#28782) Qru válasza deicide (#28775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lehet vetemedés miatt is. Ha nem vállas a tárcsa akkor az nem kopott, ne hagyd magad átverni.

#nincsbennetarcsi

(#28783) Declare válasza trassher (#28756) üzenetére


Declare
őstag

Tied is akril? hmm....erdekes. Az hogy nincs rajta lakk, azert eleg fura :F nekünk a nem metal auton is van lakk...en tökre azt hittem, hog yolyan nincs, hogy nincs egy auto fenyezesen lakk :Y meg jo hogy full serülekeny es karcolodik lakk nelkük :U

megint okosabb lettem :B :R

(#28784) deicide


deicide
veterán

Köszi mindenkinek, szerintem is csak lehúzásféle lehet benne, mert amúgy azóta sem csinálja. Mintha valami apró kavics szorult volna be ideiglenesen, aztán le is morzsolódhatott.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#28785) Declare válasza deicide (#28775) üzenetére


Declare
őstag

Az ha remeg a kormany lehet azert is mert valamiert rosszul kopott, vagy volt rajta valami kosz/lerakodas szerintem. Ilyenkor ha jol tudom fel tudjak szabalyozni a tarcsakat es az megszüntetheti ezt.

(#28781) [rvilike] arra mondtak, hogy ez egy uj opc....ott meg könnyen be lehet dumalni egy tarcsa cseret, hisz ugyis nyomja neki, ugyis elhiszi, hogy elfogy, a szerviznek meg ugyis jol jönne pont az ev elejei uborkaszezonba egy fekcsere :)) de lehet csak rosszindulatu vagyok szegeny szervizzel szemben :)

(#28786) bandus válasza bitpork (#28769) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm és neked is aero. :R
19550 Ft lenne az éves adó, nem is rossz ennek a felét megspórolni. kijönnek belőle a csomagtartó teleszkópjai :D

más, vettem egy ilyet, mert se nem szeretek, se nem tudok és se nem szabad vezetés közben telefonálni, néha viszont kell: [link] nagyon tuti kihangosító, igazi out of the box megoldás. feltölt, felrak, párosít és működik szuperül :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28787) MunezXBK válasza bandus (#28786) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy az egészet, vagy semmit sem spórolsz. Vagy mire gondoltál?

(#28788) Qru válasza bandus (#28786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a felét spórold meg. Az fizeti egész évben akinek a nevén van jan. 1. (kivéve ha külföldről behozott autó).

#nincsbennetarcsi

(#28789) bandus válasza MunezXBK (#28787) üzenetére


bandus
veterán

nem félévente jön erről csekk? most meg októberben? :F a szülők legalábbis ezt mondták, gondoltam az őszi akkor már az én nevemre fog érkezni.

+ Qru: ez viszont így még jobb hír :D így akkor a műszakit spóroltam meg.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28790) Reaper válasza Ironizer (#28778) üzenetére


Reaper
őstag

Ejj de kár, pedig ösze tolhattuk volna a szekereket. Igen nekem is Camaro van, de '85ös IROC-z, szintén kézi váltóval. Amit tudok, azt meg csak azért, mert nagyon sokat szívtam vele, hozzá nem értő szerelők gagyi új alkatrészek, stb; most is kb 20 méterre van a motor a kasztnitól.
Persze pár dolgot én is meg tudok már csinálni rajta, de az LT1ről pont azért tudok, mert sokáig benne volt a képben, hogy ilyen motort rakok az enyémbe, így utána néztem mik lehetnek buktatók, előnyök. Volt aki meg is csinálta, én azért nem, mert inkább maradtam a gyáribb kinézetnél.
Ha már nem tudunk majd összefutni, akkor képeket még tolhatsz a vasról, bár szerintem láttam már élőben, nem is tudom 5-6 éve talán, Pesten egy kereskedésben, meg 1-2 alkalommal Lacházán.

[ Szerkesztve ]

(#28791) lenko válasza rbalint88 (#28780) üzenetére


lenko
aktív tag

Ugyanez ATE tárcsa/Textar betét kedvezménnyel 60e.

Az embereknek fáj az igazság!

(#28792) Ironizer válasza MunezXBK (#28779) üzenetére


Ironizer
tag

Lehet róla szó. :) Ha jól rémlik van még 1-2 másik fehérvári tag, szoktatok néha találkozót csinálni?

(#28793) gooool válasza bandus (#28786) üzenetére


gooool
őstag

Jó hogy említetted ezt a kihangosítót, mert nekem is kellene. Egész nap nem keres a kutya se, csak nyilván akkor amikor azt a cirka 1 órát autóban töltöm... :U
És ugye akkor nadrágzsebből előhalászni és a többi, nem a legbiztonságosabb megoldás.

Mi a legolcsóbb és használható megoldás e tekintetben? :)
Ez tetszik, amit Te vettél, de ennyit nem feltétlen áldoznék az ügy érdekében. :)

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#28794) bandus válasza gooool (#28793) üzenetére


bandus
veterán

én ez alapján tájékozódtam: [link]
hardveraprón vagy jófogáson találhatsz jabra drive, vagy plantronics kihangosítót amikről szintén jókat írtak. ez pl. szerintem jó vétel ennyiért: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28795) lenko válasza gooool (#28793) üzenetére


lenko
aktív tag

Ennyiért veszel, na jó picit többért BT kihangosítós fejegységet, és nincs + cucc az autóban.
2008óta használok ilyet, enélkül már el sem tudnám képzelni.(előtte sem vettem fel autóban, mert mindig zsebben felejtem a telot, és lusta vagyok kivenni)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#28796) tboy93 válasza bandus (#28789) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem most jott meg par napja, kapasbol az eves, 2 csekkben. 9.2k volt.

(#28797) bandus válasza lenko (#28795) üzenetére


bandus
veterán

már a BT kihangosítós fejegység is plusz cucc, ha a gyári rádió helyére akarod betenni :U és az szvsz sokkal kevésbé mutat jól, mint ez a kis cucc a napellenzőn.

tboy:
szuper, nem mintha földhöz vágna, de tényleg örülök neki, hogy nem kell befizetni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28798) lenko válasza bandus (#28797) üzenetére


lenko
aktív tag

Attól függ milyen autóba, egy újba nem mutat jól nyilván, de nekem G4-be tökéletes, sőt jobb mint a gyári. Kijelző+gomb színét úgy állítom ahogy akarom.
[/L]

Az embereknek fáj az igazság!

(#28799) tresh válasza bandus (#28797) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem egyszerűbb egy bt fülest venni a telóhoz és problem solved. :U

(#28800) bandus válasza tresh (#28799) üzenetére


bandus
veterán

kinek mi :) én nem szeretem a fülhallgatót. ez meg tök király, ajtónyitásra feléled és kapcsolódik is a telefonhoz :)

lenko: ez igaz, attól függ milyen autóról van szó.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.