Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143601) Doki16 válasza Kickass (#143599) üzenetére


Doki16
addikt

Ohh bazz :D :W Azt hittem a korábbi főnökös posztomra reagáltál és nem a Passatosra :)
Igen én hibám, nem néztem meg a linket a válasz mellett. :)

Ezzel a Passattal biztos nagyon átverték a szervizek, sajnos naiv srác lehetett és nem elég, hogy belenyúlt egy nagyon rossz kocsiba még a szervizesek is lehúztak róla pár bőrt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143602) Magnum_ válasza MasterMark (#143597) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem eletszeru elore meghatarozni, hogy ki vezetheti.
Moert ne adhatnam kolcson az uj szomszedomnak? Es regebben meg nem regisztraltattam, mert nem ismertem.

I humbly and respectfully decline™

(#143603) Coyot válasza Doki16 (#143601) üzenetére


Coyot
őstag

Az a helyzet hogy nem nehéz szarba nyúlni, ez a fajta Passat meg tényleg jó konstrukció az biztos. Az enyém 6 éve van nálam, azóta szerintem megháromszorozódott a számuk az utcákon :D Sajnos a srác meg naív és mindenféle típusismeret nélkül ugrott bele, hát így járt sajnos előferdül ez is. De szívesen láttam volna egy tételes listát arról mikre mennyit költött, mert hogy ott totál lehúzták sokszor vagy a váltó volt ilyen k*rva drága nemtudom...

Mondjuk a károgókat nem értem a kommentekben, sokadszorra döntöttem úgy hogy mindenféle komment szekciót skippelek, még azt a 3 percnyi energiát is sok beleölni ezekbe.

Má' nem

(#143604) MasterMark válasza Magnum_ (#143602) üzenetére


MasterMark
titán

Mielőtt odaadod bernád mondjuk a személyi számát ügyfélkapun. Nem fix lenne, te tudnád változtatni.

Switch Tax

(#143605) gzbotii válasza Coyot (#143603) üzenetére


gzbotii
veterán

Új fékmunkahenger de a kopott fékpofákat, tárcsát rakták vissza.. Újra meg lehet sarcolni, amikor azokat cserélni kell.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143606) Magnum_ válasza MasterMark (#143604) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ohh, uffelkapu meg sok egyeb fontosabb fejlesztest igenylne, de nem igazan fejlodik

I humbly and respectfully decline™

(#143607) Coyot válasza gzbotii (#143605) üzenetére


Coyot
őstag

Na igen mondjuk az nem volt egy szép húzás a szerelőtől. Az átlag user meg nem tudja eldönteni hogy cserés lesz e a tárcsa vagy nem így könnyű préda.

Má' nem

(#143608) Kickass válasza Doki16 (#143601) üzenetére


Kickass
őstag

:D :D :D
Kicsit fura is volt eloszor...

(#143609) Doki16 válasza Coyot (#143603) üzenetére


Doki16
addikt

Nem olyan rég kerestünk 800k körül megbízható dízeles kocsit. Kicsit belevettem magam az 1,9pd mocsarába, de gyorsan kiszálltam, mert itt könnyen lyukra lehet futni. Hiába nem vagyok teljesen laikus, nem mertem megkockáztatni már egy ennyi idős autót. Lett helyette egy 120-at futott 1,5 Kia Rio.

(#143607) Coyot: Ez ugyanaz mint, hogy soha nem kell váltóolajat cserélni egy automatában sem, mert élettartam olaj van benne. Sokkal jobban le lehet húzni a júzert egy váltócsere/felújítás címén mint egy egyszerű olajcserével.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143610) Coyot válasza Doki16 (#143609) üzenetére


Coyot
őstag

Lassan 20 éves autók lesznek, szóval megértem a félelmeket. Én meg pont kiszállnék belőle, de mivel minden szar mindig meg van csinálva rajta, inkább elhasználom amíg megy, ennél olcsóbb autóm úgysem lesz soha az életben, ahogy haladok lassan megint beesik 37ft/km alá a díjazás. Pedig már 410k km van benne gyári PD elemek, gyári csiga (örülök is hogy a nepper is mondta hogy nem olyan ritka ami kibír ennyit) de valahogy nem félek a cserétől, ha cserélni kell hát legyen, kutyát nem érdekli.

Má' nem

(#143611) Richard! válasza Coyot (#143607) üzenetére


Richard!
addikt

Bezzeg amikor féktárcsa+betét+fékfolyadék cserével hagytam ott az autót a szerelőnél, csak az utóbbit csinálták meg, azzal a szöveggel, hogy jaó még az a tárcsa...ok :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#143612) Integrale válasza Magnum_ (#143602) üzenetére


Integrale
veterán

Nyugatra, tobb orszagban is, eletszeru meghatarozni, hogy ki vezetheti?

"Bad reklám is reklám too"

(#143613) tboldi válasza Richard! (#143611) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csoda, hogy azt az egyet megcsinálták. :D

Nekem is el kellene már vinnem valahova, eltelt 2 év, plusz a sárga EBC-khez is jobban illene a Motul RBF660, mint a mostani generic DOT4.

(#143614) kisza25 válasza #89309696 (#143570) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a tatyimban van minden papírom, külön a pénztárcától, és az autó papírjai is külön a személyes okmányoktól :B
Na ma eddig sikerült 300km-t megtenem, ebből 100-at itt helyben:P
Qru: nekem az eus tb kártyámnak meg lebomlott a hátuljáról a fólia, vele minden adat, nem is tudom hogyan lehetne pótolni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143615) Richard! válasza tboldi (#143613) üzenetére


Richard!
addikt

Sőt, még azon is húzták a szájukat, hogy miért nem náluk vettem meg a gumit (CC+). Milyen dolog, az, hogy netről megrendelem olcsóbban és hozzájuk viszem felrakatni...? :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#143616) CactuS válasza MasterMark (#143604) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre ne is várj a következő 10 évben szerintem. Egyébként sem annyira életszerű már csak a lakosokat figyelembe véve se. A jogosultak nagyon kis százaléka használja az ügyfélkaput vagy egyáltalán tud róla. Egy digitálisan fejlettebb gondolkodású társadalomban, főleg ami nincs tele ennyi rosszindulatú f*sszal, még el tudnám képzelni minden gond nélkül.

Más: az előbb utána kellett mennem egy furgonosnak, mert nettó f*szparaszt volt. Az ő sávjában volt útfelbontás, lassítottam, hogy elengedem, gurultam lassan, de a bontás után kb. 30 méterre állt egy teherautó, ő még azt is abszolválni akarta és az én sávomban az utolsó pillanatban rántotta félre a kormányt. Gyerek mellettem visított egyet a jobb egyben. Én kényelmesen megfordultam, mert tudtam, hogy amerre megy zsákutca lesz. Láttam a kétségbeesést az arcán, amikor visszafordult az út végén, mert rájött, hogy onnan nincs tovább. Megkérdeztem tőle,hogy okvetlen muszáj volt rám húznia a kormányt full parasztban, amikor én normálisan elengedtem volna? Nem igazán tudott érdemben reagálni, csak annyit, hogy igazam van, elnézést....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143617) stickermajom válasza CactuS (#143616) üzenetére


stickermajom
addikt

Az MX5-ös képed alapján én is elnézést kérnék, még azért is amit nem követtem el. :DDD

(#143618) Tsebacsi válasza stickermajom (#143617) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó az érdekérvényesítő fellépése :DDD :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143619) CactuS válasza stickermajom (#143617) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

:D

Na ja, a jobb hatás kedvéért ki is szálltam, biztos, ami biztos és úgy álltam elé. ;]:DDD
____

Napi tip-top gépjármű, gondolom csak felszíni, alul minden rendben...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143620) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Az Új i10 is jól néz ki, bár oldalról nekem kicsit Opel Adam-os, vagy mást látok bele?! :F

Belül szvsz patent, mégha kopogós műanyag is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143621) Qru válasza CactuS (#143581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"vagy megállítanak igazoltatni és kérdezgetik, hogy hova, minek és merre tartasz. Amihez semmi köze."

+1
Ezt tőlem is kérdezték már. Elsőre nem is értettem hogy ez minek akarja tudni, úgyis azt mondok amit akarok.

Viszont a szúrópróbaszerű ellenőrzésre nagyon is szükség van itthon a nem létező közlekedési kultúrán miatt.

#nincsbennetarcsi

(#143622) CactuS válasza Tsebacsi (#143620) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A far íve inkább fiat 500 lehetne. Ha lenne belőle N performance, akkor idővel lehetne a Twingo RS utódja. A hármas twingo amúgy is elég langyi lett a 0.9TCE 3 hengeres förmedvénnyel és a 110 lóerejével. Pedig az RWD jó ötlet volt.

Qru: Dolgoznak most is, amikor mentem ebédért, akkor egy propellerest vett torokra épp a MYL-es audival a yard, visszafelé meg egy mercit. :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143623) kisza25 válasza batai15 (#143591) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyszer sem szóltak mikor fater, vagy párom kocsijával igazoltattak, párom lánykori nevén van az autó, gondolom nincs körözés alatt az autó, akkor ezzel nem foglalkoznak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143624) Magnum_ válasza Integrale (#143612) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most erre mit mondjak? :D

I humbly and respectfully decline™

(#143625) Integrale válasza Magnum_ (#143624) üzenetére


Integrale
veterán

Ott a a biztositasra kell raraknod azokat a szemelyeket, akik vezethetik, raadasul nem kis koltsegert cserebe.
Egy forgalminal mennyivel kevesbe eletszeru ugyanezt eljatszani? Az en automat en, max az asszony vezeti, mas nem, de mondjuk megjelolnek szulot, testvert es egy-egy eselyesebb baratot, es letudva. Szerintem ez nem lehet akadaly.

"Bad reklám is reklám too"

(#143626) Qru válasza kisza25 (#143614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igényelj újat. :K Az enyém is előbb elbomlott mint sem lejárt volna.

mod:

Integrale: Nekem is meg van jelölve, hogy csak én vezethetem a kocsit. Bár ez a rendőrt aligha érdekli. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143627) kisza25 válasza Magnum_ (#143602) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor itt egy csokor, hogy mikor nem fizet a casco

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143628) Magnum_ válasza kisza25 (#143627) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elolvastad, amit linkeltem?

I humbly and respectfully decline™

(#143629) kisza25 válasza Tsebacsi (#143620) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fura, hogy ezt szinte Hot hatchnek titulálják, közben meg van i20 1.0tgdi 120 lóval és csak 100 kg több
Saint: most olvastam, valamiért nem láttam

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143630) Qru válasza kisza25 (#143627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit Saint írt, adott biztosító ászf-e eltérhet ezektől.

#nincsbennetarcsi

(#143631) Gsx-rr válasza aero. (#143558) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Torzskonyv azert csak kell az atirashoz

(#143632) Integrale válasza Gsx-rr (#143631) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, semmi sem kell. Leteped az A5-os lap perforalt felet, feladod postan/szemelyesen beviszed, aztan kuldik majd az ujat, amin a te neved szerepel tulajkent, a kisebbik fel pedig ures, egeszen az eladasig.
Pont. Ennyi!

"Bad reklám is reklám too"

(#143633) Qru válasza Integrale (#143632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi vagy 100 évre vagyunk ettől kb. :(

#nincsbennetarcsi

(#143634) CactuS válasza Integrale (#143632) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én a rendszám személyhez kötését venném át előbb, jobb helyeken ugye úgyis tarthatsz hobbiautót, hogy hétvégére felpattintod rá a másik autódról a rendszámodat, anélkül, hogy be kéne ülnöd 2-3 órára bármilyen hivatalba. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143635) Tsebacsi válasza CactuS (#143634) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Úgy nem kaszálna eleget az állam 1 autón :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143636) DEJVID válasza CactuS (#143634) üzenetére


DEJVID
őstag

Akkor még a végén csak személyenként kéne kötelezőt fizetni, nem autónként. Azzal meg csak a rohadt autótuljaok járnának jól. :U

(#143637) Gsx-rr válasza Integrale (#143632) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most egy auto atirasarol beszelunk?
Oda azert kell forgalmi, torzskonyv, eredetisegvizsga

(#143638) CactuS válasza DEJVID (#143636) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jaja, mert a 400 Ft-os üzemanyag is szinte ajándék a világbajnok adótartalmával. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143639) aero. válasza Gsx-rr (#143637) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem kell, nem magyarországról van szó. Annyi kell csak, amit leírt.

(#143640) Gsx-rr válasza aero. (#143639) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ahhha. Ertem

(#143641) Integrale válasza Qru (#143633) üzenetére


Integrale
veterán

Ami ebbol az egeszbol hianyzik, az az, hogy nincs macera az egesszel. Kinezel egy autot, megnezed a biztositast, ha ok megkotod, elmesz az autoert, varsz par napot, jon a papir es a neveden van. Ha megunod 2 het mulva, akkor ujra elolrol. Nem dobsz ki tizezreket az ablakon atirassal, eredetvizsgaval, uj forgalmival stb.

Most lett atirva a Bravo, 62e Ft es egy metert nem mentel vele, semmit nem csereltel le, szepitettel stb.

Szerintem, sokkal jobban lehetne serkenteni az autopark fiatalitasat ilyen modon.

"Bad reklám is reklám too"

(#143642) Qru válasza Integrale (#143641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De itt nem a fiatalítás az érdek, hanem a magas adóbevétel.

#nincsbennetarcsi

(#143643) bitpork válasza Integrale (#143641) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Max majdnem 150 ropi volt csaladon beluli ajandekozasi kedvezmennyel. Az allamhaztartas osszeomlana ha nem lenne illetek az autovasarlason. LOL vagyonszezesi illetek... aha egy 13 eves szaron aminek az arat 1-2 even belul raboritom egy az egyben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#143644) zolynet válasza Peter.70 (#143585) üzenetére


zolynet
addikt

Az a visszafele irány a Vajdától a Lurdy felé, de az smafu ehhez képest.

Life is too short to stay stock!

(#143645) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ezt most nemértem, tök poén, erre még meg is b*sszák őket :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143646) dugo_ válasza Tsebacsi (#143645) üzenetére


dugo_
veterán

Pont annyira poén, mint telefont nyomkodni vezetés közben.

A Bátor Harcos óta tudjuk, hogy a hivatalos állománynak még autópályán, egyenesben is nehéz balesetmentesen közlekedni...

(#143647) Tsebacsi válasza dugo_ (#143646) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem van kis differencia.

A katonákból inkább kinézek elbénázást, mint a motoros rendőrökből.

Senki se háborodna fel ezen, de a szervnek megint csak olyanokon kell példát statuálni, akiken szerintem marhára nem kéne.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143648) Qru válasza Tsebacsi (#143647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem épen ideális példamutatás a részükről. Ha pedig nem néz előre hanem játszik menet közben akkor lehet akár szuper zsaru, úgy sem fog tud reagálni egy nem várt helyzetre...

#nincsbennetarcsi

(#143649) Tsebacsi válasza Qru (#143648) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor túl engedékeny vagyok :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143650) Magnum_ válasza Tsebacsi (#143645) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is meglepodtem ezen, vannak nagyobb problemak a rendorsegen belul, amiert indokolt lenne belso vizsgalat.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.