Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144551) golfvariant válasza sutszi (#144550) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Hát mert tudják, hajtasz mint a meszes... :))

(#144552) Jorus válasza sutszi (#144550) üzenetére


Jorus
nagyúr

88-ért én is kötnék. :D
Gyorsan kalkuláltam egyet, hátha változtak az árak, de nem...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#144553) Szoszo94 válasza Jorus (#144552) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szintén ennyi :O Ezért is gondolkozok minimál casco-n, lopásra, vadkárra, jégre.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#144554) máyköl


máyköl
veterán

Múltkor volt itt téma a forgalmi a kocsiban - casco kombináció.
Utánakérdeztem a cégben mi lett a Caddy ügy vége (2 éve lopták el, forgalmi a kocsiban volt), kis huzavona után fizetett a biztosító.
Megmondom őszintén én is benne tartom mindegyikben, nem tudok mindenhova három forgalmival mászkálni...

(#144555) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ez milyen típus lehetett újkorában? Valami ?amcsi? (belső tér feliratai alapján) Opelra tippeltem első körben.



(#144556) Jorus válasza Szoszo94 (#144553) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem lopás és vadkár elleni van külön.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#144557) sutszi


sutszi
veterán

golfvariant : Úgy-úgy. Így is most kicsit morcos vagyok mert a tavaly decemberi kőcseréppel való találkozás miatt 39-ről 90-ra dobták fel a KGFB-t is... Úgy, hogy kifizettem a biztosítónak az okozott kárt... Így B1 leszek viszont rám tettek valami frankó kis károkozói szorzót... Ahhoz képest, hogy az egész eset egy vihar a gyűszűben volt... Most megy a matek az alkusszal, hogy mi legyen.

Jorus Na hát jó... de te drágább technikával gurulsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144558) brumi1024 válasza Jorus (#144552) üzenetére


brumi1024
veterán

Az 50-es önrész miatt ennyi, 100-200-zal jelentősen olcsóbb lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#144559) Jorus válasza brumi1024 (#144558) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jepp, valóban, úgy kb. a fele lenne.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#144560) pècsimunkás válasza Jorus (#144552) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem kevés ... :U
Nekem Eisenachban , új autóra - magyar B6- ot vittem át , úgy fizettem 65 eurót a kötelezőre és a Voll Cascora . Ebből - ha jól emlékszem , 25 euró volt a Casco . Ez német szinten is jó ár , de lassan magyar szinten is . Közben -a 3. évben , kicsit kedvezőbb lett az ára , most már csak 63 eurót fizetek havonta . Az önrészem 10% vagy 325 euró .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144561) tboldi válasza BigBlackDog (#144555) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem egy kicsit japánosnak tűnik, mert feliratozva vannak a kezelőszervek, a fordulatszámmérőn lévő számok egyjegyűek és 1000-rel szorzandóak, és a lámpakapcsoló az index végén van.

Az az Opeles izé nem tudom, hogyan keveredett oda. :D

[ Szerkesztve ]

(#144562) rbalint88 válasza BigBlackDog (#144555) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez valami haztaji remnek tunik. Ma mar retro, anno futuro lehetett :)
a Coin feliratu tarolo nagyon extra!

(#144563) tboldi válasza rbalint88 (#144562) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez valami haztaji remnek tunik.

Szerintem erre BBD is rájött. ;]

(#144564) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] kicsereltem a valtogombot, azzal a lendulettel eltortem a valtokartarto perselyt. Nem draga az alkatresz, inkabb a munkadij lesz az + mdgint elvinni valahova, erte menni... vezetni lehet, csak nyugos igy a valtas.

Megjott a kormanybor, az nagy munka lesz, talan valamelyik este a jovo heten...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#144565) Mágus2 válasza Jorus (#144552) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálatok nincs önrész nélküli casco?

(#144566) Qru válasza BigBlackDog (#144555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az hátsó Ikarus 260 indexbúra odaver. :D

#nincsbennetarcsi

(#144567) tboldi válasza BigBlackDog (#144555) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megvan! Honda Accord Mk1 - legalábbis a műszerfal.

(#144568) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha van buszmegálló tábla, meg sárga felfestett volna. Akkor mi számít, ha az után állok meg, a kerék legyen a tábla és felfestés után, vagy a kocsi leghátsó része?

(#144569) #89309696 válasza Atomgeszi (#144568) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem kocsi leghátsó része, úgy lenne logikus. Azt nem tudom, hogy az 5/15 méter szabály vonal esetén is kell-e vagy csak felfestés nélkül.

(#144570) BigBlackDog válasza tboldi (#144567) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor asszem ez tényleg valami háztáju keverék lesz, ahogy rbalint88 is írta. És úgy az Ikarusos lámpák is érthetőek lesznek. :D

(#144571) Qru válasza Atomgeszi (#144568) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az autó vége számít, nem a hátsó tengely.

#nincsbennetarcsi

(#144572) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Igen, nekem is úgy lenne logikus.
Akkor a parkolónál van úgy, hogy a vonalon belül kell lennie a keréknek? Vagy hol?

(#144573) Jorus válasza Mágus2 (#144565) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudok róla, hogy lenne, legalábbis a kalkulátorokban nincs ilyen opció. Bár nem vagyok egy nagy casco-guru. :) Ellenben van önrész-biztosítás, amikor az önrészt a biztosító (nem feltétlen az, amelyik a cascot adja) fizeti káresemény bekövetkeztekor.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#144574) tboldi válasza BigBlackDog (#144570) üzenetére


tboldi
nagyúr

Közben arra jöttem rá, hogy az 1976-os Accordban pont ugyanolyan pedálgumik vannak, mint az én 2006-os Jazzemben. Ami bevált, azon minek változtatni? :DDD

(#144575) BigBlackDog válasza tboldi (#144574) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem erre szokták mondani, hogy idővel leszivárognak a nagykategóriás extrák az alacsonyabb katóriájú autókba is? :D

(#144576) tboldi válasza BigBlackDog (#144575) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#144577) bitpork válasza Mágus2 (#144565) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye te sem gondoltad komolyan? :U Meséltem a fuvarozós biztosítást , nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144578) CactuS válasza máyköl (#144554) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Három? Tavaly nyáron kollégát igazoltatták és odaadott 10 forgalmit a rendőrnek, hogy nézze meg melyik rendszámú autóban ül és válassza ki hozzá a megfelelőt, mert egyrészt nincs nála a szemüvege, másrészt fogalma sincs épp melyikben ül. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144579) Gaben92 válasza CactuS (#144578) üzenetére


Gaben92
őstag

Mikor ilyeneket olvasok, akkor örülök igazán, hogy nálunk a papír alapú “bármi” nem létező fogalom. :DDD

Mondjuk azon meglepődtem, hogy kb semmit se vagy köteles tartani az autóban... Az egy dolog, hogy forgalmi, meg biztosítási csekk nem kell mert úgy is ott van a neten, de se a háromszög, se eü csomag nem kötelező. O.o

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144580) CactuS válasza Gaben92 (#144579) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Biztosítási csekk már itthon sem kell, rendszámból úgyis tudják.

Háromszög azért egy jogos dolog az autóban, bár az emberek többségének fingja nincs, hogy hogyan is kéne használni azt rendesen, csak kirakják az autó mögé egyből. Eu doboz meg hát ja, én max szolidaritásból elájulok, ha vért látok, szóval sokra nem megyek a dobozzal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144581) #89309696 válasza CactuS (#144580) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link] :D
110-es szakasz.

(#144582) CactuS válasza #89309696 (#144581) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Remélem még be is ül az autóba, amíg jön a segítség...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144583) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ma a ringen elkövettem azt a hibát, hogy felraktam egy köridő-mérő appot. Négy óra alvás után ez minden bizonnyal nem volt a legjobb ötlet, elkezdeni másodperceket keresni a pályán.
Egy darabig egesz jól ment, de az Energy saver nagyon nem erre való, úgyhogy sikerült eldobni a Mansellben 100 körüli tempónál a kocsit. Nyilvan foghatnam a csillagállásra, meg a paratartalomra, és akár a guminyomásra is, de az az igazság, hogy sok lett, és elbasztam :)
Egesz jol sikerult megfogni, kitolattunk gyakorlatilag a kanyarból egy keresztbe állás utan, aztan mar a sebesség zömének elvesztése utan fenékkel bele a gumifalba. Nagy baj nem lett, a hátsó lökhárítót kell javítani/fényezni, meg a csomagtartó ajtaja hajlott meg egy nagyon picit. Olcsón megúsztuk.

Tanulság: ha valaki a határokat akarja feszegetni, menjen pályára, ez a manőver közúton alsó hangon totálkárral végződött volna. Igy meg lábon hazajöttünk siman.

Volt egy másik srac, aki nagyobbat esett a Mansellben, azt a kocsit trailer hozta le, de ők is megúszták sérülés nélkül.

Same rules apply!

(#144584) Qru válasza CactuS (#144580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már az is haladás, hogy nem nézik az eü doboz lejáratát.

#nincsbennetarcsi

(#144585) bitpork válasza EQMontoya (#144583) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://index.hu/belfold/2019/09/21/mohacs_autobaleset_halal_140-nel/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144586) CactuS válasza bitpork (#144585) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mindig az ártatlanok húzzák a rövidebbet, szerencsétlen család. Állatok, nincs rá jobb szó. Én is csináltam sok dolgot fiatalabb koromban, amit ma már egyáltalán nem tennék, de beláthatatlan útszakaszon sose előztem, lakott területen sose vagánykodtam. Nem is értem, hogy miért nincs az emberekben ennyi felelősségtudat. :(

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144587) Qru válasza EQMontoya (#144583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lényeg, hogy nem lett bajod. :K ES-t meg cseréld le pályázásra már kell egy T1R pl.

#nincsbennetarcsi

(#144588) EQMontoya válasza Qru (#144587) üzenetére


EQMontoya
veterán

Következő szezonra felmegy az SSR felni, aztan arra megy majd valami tisztességes gumi.

Same rules apply!

(#144589) #89309696 válasza bitpork (#144585) üzenetére


#89309696
törölt tag

Elég pongyolán fogalmaz a cikk, de ezek szerint a 140-et autókázó 4 fiatal le sem sodródott az útról, ők simán meg tudtak állni, fotó sincs. A fellökött Corsa van a fotón, abban halt meg az anyósülésen egy középkorú nő, a sofőrről szintén semmi infó, de ilyen tetővel legyűrve nem lehet jól ő sem.

A 4 hülyegyerek (illetve 1) nyilván végig kilónegyvennel tolta és élből előztek ki mindent ami eléjük került, a Corsánál nem adta ki.
Gondolom a felelőtlenségből elkövetett halálos kimenetelű közúti baleset okozása miatt a sofőr többet nem kaphat jogsit.

[ Szerkesztve ]

(#144590) tboldi válasza EQMontoya (#144583) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

MX-5?

(#144591) kisza25 válasza MasterMark (#144534) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a B oszlop annyit kitakar, hogy már 2x volt olyan, hogy nem vettem észre biciklist, pedig körbe néztem 2x, jó az nem egy autó, de előfordul

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144592) kisza25 válasza CactuS (#144546) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

C10-ben vagyok és vidék, kevesebb lenne, de 40k a minimum36-ról korrigálva ennyi:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144593) rbalint88 válasza #89309696 (#144589) üzenetére


rbalint88
addikt

ne gondold, hogy nem kaphat többet jogsit. leüli a pár évét (ha nem függesztik fel), elitltják kb 10 évre a vezetéstől, oszt helló van. :(((

EQM: szerencse, hogy ennyivel megúsztad! kell majd rá rendes gumi :)

kisza25: B oszlop nekem is durván ki tud takarni

[ Szerkesztve ]

(#144594) MasterMark válasza Tsebacsi (#144544) üzenetére


MasterMark
titán

Nevetséges ez a mindenen megsértődés. Ez 2019, mindenki meg van bántva mindentől...

kisza25: Én is néztem már be biciklist, A oszlop takarta ki kanyar közben. Nem mentem neki, de nagyon megijedt. :DDD

Switch Tax

(#144595) EQMontoya válasza tboldi (#144590) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az, de igazából nem sír rajta a szám. A kar nem nagy, arra meg jo volt, hogy belőjjem, hogy mi fér vele közúton, és mi az, amivel max pályán játszom.
Illetve hogy mennyit számít az, hogy fejben ott vagyok-e. Mert mentem mar pályán párszor, de általában jobb állapotban, mint ma.

Same rules apply!

(#144596) bitpork válasza MasterMark (#144594) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az azért -mondjuk úgy, h kárörvendésnek tűnik - nem feltétlenül szükséges, h utólag a nyilvánvalóra felhívod a figyelmét a helyzet igazi ismerete nélkül. Amikor Teddynek nekijöttek akkor én is körülnéztem és sehol nem volt az ember, osztán 1 métert haladva nekem jött.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144597) Atomgeszi válasza #89309696 (#144589) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ismerem mindet, itt lakom.
Mindkettő hibás volt. Az összetört Corsában ültek 4-en(huszonpár éves srác vezetett, anyuka mellette(nem az anyja), hátul a többi fiatal), mögöttük jöttek az Astrával ketten.
Nem akarok semmi konkrétat biztosan kijelenteni, mert két verziót is mondanak a városban.
Az egyikben állítólag nem is jöttek szemből, hanem versenyeztek, és hülyéskedtek azzal, hogy egymást előzgették, csak mikor az Astrás meg akarta előzni a Corsát, és egymás mellett haladtak, majd vissza akart térni a sávba(gondolom ezen a szar útszakaszon nem akart már így is 140-nél többel menni) lassítva, akkor a Corsás befékezett, és ekkor tolta le őket az útról, visszasorolás közben.
A másik verzió, hogy szemből jöttek, csak nem tudott eléggé visszalassítani, és előbb behúzta a kormányt, rá a Corsa hátuljára, és így sodródtak ki.
A Corsás is meg az Astrás is menteni akarja magát.
Az Astrásat nagyon megviselték az esetek, konkrétan be van nyugtatózva egész nap. A Corsáson állítólag nem nagyon látszik semmi.

De igazából mindketten felelőtlen hülyegyerekek voltak, az anyuka meg hát vétlen, hogy rossz emberek mellé ült be.

[ Szerkesztve ]

(#144598) freeknight válasza Atomgeszi (#144597) üzenetére


freeknight
őstag

Hát ha annak a kiflire hajlott corsának a sofőrjén nem látszik semmi, megeszem a kalapom. Persze Krisztus is feltámadt állítólag szóval lehetnek csodák.

(#144599) freeknight válasza #89309696 (#144589) üzenetére


freeknight
őstag

M ricsinek se volt jogsija.
Az ilyet csak az gátolja meg a vezetésben, ha fizikailag képtelen rá. Pl lebénul vagy kóterben van. A kettő közül kellene neki is büntetést választani.

(#144600) Tsebacsi válasza bitpork (#144596) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszi Bitmalac, ez a korrekt megfogalmazás! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.