Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143301) CactuS válasza ΞΔGLΞ (#143299) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez már a gen II. A gen I kormánya ilyen. De ja, ennyi pénzért nem egy nagy valami. Kedvencem, hogy nem lehet tengelyirányban állítani a kormányt...

Más: tegnap kapott új fejegységet a twingo, mert a gyárit már nagyon untam, még az antenna nem frankó, beugrottam hazafelé, egy autohifi boltba, megnézték és adtak valami fost, nem átlátszó zacskóban, amit rá sem megy, mert nem Fakra csatlakozóhoz való. 10 millió szakember országa vagyunk, de komolyan. Reggel meghálálta az autó a fejegység cserét, megszorult levegő keringető valahol és nem lehet átváltani belső keringetésre. De akkor is szeretem a gépet. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143302) tboldi válasza CactuS (#143301) üzenetére


tboldi
nagyúr

#frenchcarownerslife ;]

szerk.: Én meg rendeltem LED izzót a tolatólámpába, mert rá kellett jönnöm, hogy nem látok hátra sötétben. :D

[ Szerkesztve ]

(#143303) ΞΔGLΞ válasza Doki16 (#143300) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az már második lenne? Kb ennyire érdekel(t) ez a villany téma. Bementünk, megrendeltük, mert neki ez tetszett és ennyi. Hát, én biztos nem vennék még egyszer ilyet, hiába szoftverfrissítések, ha felmelegszik az akku, töltheted egy életen át, mert nem hajlandó gyors töltéssel tölteni. Ez meg ugye nem olyan mint egy mobil, hogy félredobod félórára, ki-be kapcs és visszahűl. Szerencsére mostanában nem volt rá jellemző.

(#143304) ΞΔGLΞ válasza CactuS (#143301) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyelőre (ahogy írtam is), annyira nem vagyok képben villanyilag, hogy alig olvasok róla. Kb, mint "Pista" mondta, én is úgy érzem, hogy nekem is hiányzik a hang, a valós hang ezekből az autókból.

(#143305) Gsx-rr válasza molnarpeter (#143297) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor jo, nem tudtam pedig ez alap kell legyen

(#143306) molnarpeter válasza CactuS (#143301) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért megpróbálhatod kicseréltetni, legalább az esélyt add meg nekik :DDD

(#143307) CactuS válasza tboldi (#143302) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, már hiányzott valami nyűg, furcsa is volt, hogy probléma nélkül üzemel. :D Gondolom ez is olyan, hogy a fél autót le kell bontani, ha ki akarom majd javítani.

#ΞΔGLΞ: Megértem, nálunk fut néhány elektromos, én a hybridet is szeretem, de egy rendes benzines hangja mindig is hiányozni fog annak, aki ezeken nőtt fel. Hiába hatékonyabb, jobb, gyorsabb egy elektromos, akkor is. Még a kis 4 hengeres RS-t is imádom ezért. :K Igen, a leaf aktív hűtés nélküli megoldása kicsit gázos, az autó legnagyobb előnye, hogy kapható, ellentétben a Konával és társaival (ami elektromos a hyundai/kia párosnál az mind ezt a hajtást kapja). Minden más téren jobb a konkurencia.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143308) molnarpeter válasza tboldi (#143302) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Végre jogosan meg tudnak vágni műszakin ;] milyet rendeltél?

(#143309) molnarpeter válasza CactuS (#143307) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Opel vonalon olvastam, hogy szoktak az ilyen flap motorok elé tenni némi ellenállást, hogy ne fogazza le magát az áttétel. Már ha ez a gond :)

Hogy úgy, hát akkor insert engineering chart, jöhet a WD40 ;]

[ Szerkesztve ]

(#143310) CactuS válasza molnarpeter (#143309) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az enyém nem digitális - hála az égnek, franciában az nem előny -, sima manuális és nem bírom áthúzni. Fene tudja, hogy mi van vele, tegnap túrtam a középboxot a fejegység miatt, de ott nem nyomtam szét semmit, azt megnéztem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143311) Qru válasza ΞΔGLΞ (#143299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen optimista a 180-ig skálázott sebességmérő... :DDD

mod:

Amúgy ültem ilyenben (a flottás cégnél van pár darab), belül hányinger, a fapados Skoda szintet éppen alulról súrolja az anyagminőség. Rá akartak beszélni anno de elvagyunk mi a csalódízellel, ide a városba az kell amúgyis. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143312) tboldi válasza molnarpeter (#143308) üzenetére


tboldi
nagyúr

Arra a pár órára kiveszem. ;]

Osramokat, nincs kedvem a kínaiakkal vacakolni.

Lesz még a ködzáróba (mert az egyetlen piros W21W izzó, amit anno találtam, inkább rózsaszínes), a meleg fehérek meg mennek a plafonra és a csomagtartóba.

A többit nem akarom LED-esíteni, mert azok gyakrabban világítanak, feltűnőbbek, és nem akarom magamra hívni a rendőrök figyelmét. :D

[ Szerkesztve ]

(#143313) CactuS válasza Qru (#143311) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kiában sportosra vették a figurát, ott van kormányváltó is, csak épp azzal a regeneratív fékezést szabályozod vele. Sőt, van sport mód, amikor átvált minden világítás vörösre - aka ufo civic - és "élénkebb" lesz a gázreakció. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143314) stickermajom válasza tboldi (#143312) üzenetére


stickermajom
addikt

Bimmernél nekem nem szóltak a ledes rendszámtábla és tolatólámpa miatt. Bár ahova te jársz, lehet fognak. ;]

(#143315) Qru válasza CactuS (#143313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am ha lenne kiépült infrastruki a környezetünkben még akár be is lehetne vállalni egy ilyen villanyost. Am pont emiatt álltak a telepen heteket, mert senkinek nem kellettek. Aztán végül bedobták őket a közösbe, ilyen rohangászós autónak (arra pont jók mondjuk). Kíváncsi leszek meddig bírják. :D

#nincsbennetarcsi

(#143316) tboldi válasza CactuS (#143307) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem sem tökéletes a rádióm, a hangerőtekerő körüli gombok háttérvilágítása megszűnt létezni. Szerintem csak valami érintkezési hiba lehet, mert azóta nem világítanak, amióta a klímapanelben cseréltem izzót. :D

stickermajom: :D

[ Szerkesztve ]

(#143317) tboy93 válasza focvis (#143197) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is megyek az M7-esen, 130-140-el. Gyerek mögöttem, ráérek. Régebben tunkoltam a belsőben 150-160 körül (akkor sem 200-al), de mostanában beálltam a nyugis tempóra, teljesen jó ez így nekem.

Szíved joga annyival menni amennyivel akarsz, de az nekem akkor is abszurd, hogy valaki azért nem vesz/venne meg egy autót mert 200-nál limiter van... Főleg itthon.

(#143318) kisza25 válasza Qru (#143315) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezekkel az elektromos autókkal az a bajom, hogy soha nem hozzák vissza a felárukat és nem is igazán környezet barát, csak ahol üzemelteted.
mármint egy kona 1.0t 120 ló comfort 5,2M,
1,6 t-gdi 176ló comfort 6,3M,
egy hibrid comfort 7M, (talán ez a leg ésszerűbb elektromos)
electric comfort 9,7M 39kW 136 ló
és 11,3M a 64kW-os comfort 204 ló, ezek már az 1,5M támogatás levonása után.
Szóval az 1,6 t-gdi már bőven jól megy (7,7 0-100) nem eszi le a gatyádat és 3,4M olcsóbb a 39kW-os kona electrichez képest, ami amúgy csak 136 ló és sokkal nehezebb (kb 1.0 tgdi menet teljesítmény) és papíron ~289km hatótáv
a 64kW-hoz meg 5M Ft a felár, 204 ló, de súly miatt ugyanannyi a 0-100 és papíron ~449km a hatótáv

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143319) Integrale válasza CactuS (#143310) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor az valószínűleg bovdenes mozgatású. Könnyen lehet, hogy valamit szétlöktél belül, vagy csak megfeszült és nem úgy áll, ahogy kellene.
Szedd szét újra, és kövesd az útját a kapcsolótól, vagy ellenkező irányból, a pollenszűrő felől!

"Bad reklám is reklám too"

(#143320) Qru válasza tboy93 (#143317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az új hibrid Forester is le van korlátozva 188-ra, lassan elérik a gyártók, hogy nem is lesz lassú az autóm. ;]

Kisza: Minden új technológiát drágán árulnak. Megy majd az lejjebb bőven később.

#nincsbennetarcsi

(#143321) kisza25 válasza Qru (#143320) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha már elektromos:
Hibrid Alfa Romeók és Fiatok jönnek 2020-ban
Az a baj, hogy az elektromos hajtás és aksik ára mindenképpen rájön egy hibridnél a sima benzines árára, a tisztán elektromosnál meg muszáj a sok aksi, ami meg drága jelenleg a tesla gyártja a legolcsóbban 1kWh 100 euro, ha jól tudom, tehát a 39 kWh 3900 euro, a 64kWh meg 6400 euro lenne, de a hyundai az nem tud ilyen olcsón gyártani tudtommal, amíg ilyen drága az aksi, nem lehet olcsó a villanyos autó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143322) Qru válasza kisza25 (#143321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismét előre menekülnek. Reméljük bejön nekik. :K

Egyébként a felborult Hyundai hajóról azt írták, hogy tűz ütött ki rajta de, hogy emiatt miért borult fel arra kíváncsi lennék. Viszont a legénység összes tagja megmenekült, ami jó hír.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143323) gzbotii válasza kisza25 (#143321) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugyan az a cikk, /amp nélkül, ha valaki nem mobilról nézné: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143324) MunezXBK válasza Qru (#143320) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt a Transitok, 130-ra. :(((

Persze azzal kell sietni mindig, ami nem megy.

(#143325) ΞΔGLΞ válasza Qru (#143311) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az :) 135-138-nal kb vége is a történetnek....óra szerint...

[ Szerkesztve ]

(#143326) Integrale válasza kisza25 (#143321) üzenetére


Integrale
veterán

A cikkel az a gond, hogy a végén úgy hivatkozik a Jeepre, mintha a Fiat és az Alfa hibrid modelljein múlna a piacra vezetésük. Ehhez képest hamarabb jön a Jeep Renegade és Compass hibridje mint a fentebbi két modellé.

"Bad reklám is reklám too"

(#143327) CactuS válasza kisza25 (#143321) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De az eladásnál is többet fog érni a sima változatnál. Lassan 9 éves gen1 leafek, amik csak 30 kWh modellek, 3 milláért mennek még mindig, mármint ez a legeslegalja, ahhoz képest, hogy azt jósolták, hogy 3-5 év és max 100.000 km, aztán hulladék lesz belőle nem is rossz. :)

Amíg van ingyen parkolás, annak pl: a fővárosban van, hogy havi ~70k-t spórol az utcai parkoláson, az 5 év alatt már egész pofás összeg. Plusz ugye otthoni töltésnél ~ 1,5 literes fogyasztást számolhatsz. Ha nem napelemezel (oké, azt is meg kell venni, de hiába van napelemed, egy hagyományos autót azzal nem töltesz).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143328) Richard! válasza tboldi (#143302) üzenetére


Richard!
addikt

Szeretsz veszélyesen élni... ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#143329) tboldi válasza Richard! (#143328) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akárcsak Austin Powers. :D

(#143330) Gsx-rr válasza kisza25 (#143318) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez igy igaz, de ha majd lesz beloluk boven a hasznaltpiacon lehet mar jo valasztas lesz.
Ma mar ott tartunk egy 4-5 eves autora ra lehet kolteni szep osszegeket eves szinten.

Akinek a varosi parkolas is fontos ott is lehet havi 50-80.000-et sporolni

En biztos veszek ha autopalyatemponal is tudjak majd az 500 kilometert es lesz mindenhol tolto ami 30 perc alatt feltolti.

2 het alatt a keleti reszen mentem 3000 kilometert ott tolto sincs nagyon, nem ertem miert

[ Szerkesztve ]

(#143331) Richard! válasza tboldi (#143329) üzenetére


Richard!
addikt

Veled ellentétben az a Model X-es csóka, aki a kamion mögött megy 80-nal a német autópályán (ma láttam)...na ő nem szeret :DDD ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#143332) kisza25 válasza Integrale (#143326) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gondoltam, mert jelenleg a jeep az egyetlen márkája az FCA-nak ami még nyereséges

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143333) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

En ezt a sima hybrid autokat nem ertem.
Szomszedunk vett egy Rav 4-et.
10 litert eszik.
Mi ertelme van akkor ,hogy hybrid?

(#143334) tboldi válasza Richard! (#143331) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apropó Model X... Nem vagyok oda a fehér színért (no offence), de ez elég jól néz ki. :)

#fácsealert

(#143335) Doki16 válasza Gsx-rr (#143333) üzenetére


Doki16
addikt

Valószínűleg nem jól vezeti. Érdekes módon én az Aurissal egy Dunaújváros-Mecsek túrát is tudtam abszolválni 4,1-ből. És ez a valós nem amit az autó mutat.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143336) Gsx-rr válasza Doki16 (#143335) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az mar korrekt

(#143337) Integrale válasza kisza25 (#143332) üzenetére


Integrale
veterán

Fiat a RAM és a Lancia is nyereséges.

"Bad reklám is reklám too"

(#143338) Doki16 válasza Gsx-rr (#143336) üzenetére


Doki16
addikt

Az a baj, hogy csodák nem léteznek hiába hibrid vagy sem. Ha sokat megy pályán vagy csak szimplán állandóan talpalja akkor akár még hátrány is tud lenni a plusz akkumulátorok miatti súly. Városban ésszerű haladás mellett viszont bármelyik SUV-nál kevesebbet eszik. Nekem jelenleg a nagy átlagom az Auris hybriddel ennyi: [link]. Ugyanezen felhasználás mellett egy sima benzines még nálam is 7-8 között evett.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143339) kisza25 válasza Integrale (#143337) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor a jeep csak a legnyereségesebb?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143340) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Azért ez a csatorna nem szar :) YT!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143341) gzbotii válasza Tsebacsi (#143340) üzenetére


gzbotii
veterán

Bekötötték az internetet? :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143342) Tsebacsi válasza gzbotii (#143341) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igyekszem nevetni, várj... Nem bocs nem megy... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143343) gzbotii válasza Tsebacsi (#143342) üzenetére


gzbotii
veterán

Megesik másokkal is néha, nem baj.
Jó párszor volt itt linkelve videó innen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143344) MasterMark válasza tboldi (#143312) üzenetére


MasterMark
titán

Ezekre kíváncsi vagyok milyen lesz. Majd tennél fotót meg leírnád? Mert én is vak vagyok hátrafelé sötétben, kéne valami olyan lámpa ami kib*sza a szemet. :DDD

Csak ezekre még nem mertem rápróbálni, mert viszonylag drága, és ha nem világít úgy se ahogy a normál izzó, akkor pénzkidobás.
Majd beteszed úgy, hogy egyik oldalt az eredeti, a másik oldalt meg a led? Csak hogy össze lehessen hasonlítani. :R

Switch Tax

(#143345) Doki16 válasza MasterMark (#143344) üzenetére


Doki16
addikt

[kép]
Jobb oldalt egy ilyen osram led. Bal oldalt hagyományos P21 izzó. A kép nem adja vissza, de valóságban nagyon durván erősebb volt a led. Este az osram fehér fénye teljesen elnyomta a sima izzó sárga fényét.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143346) Integrale válasza tboldi (#143302) üzenetére


Integrale
veterán

Tolatólámpába én is szívesen kipróbálnék egy ilyet, csak vissza fog jelezni rá a rendszer, azt meg nem akarom.

"Bad reklám is reklám too"

(#143347) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Nem tudom hol kérdezzem: új alkatrészről a fekete védőréteg hogy jön le a legkönnyebben? Csiszolom,de nem az igazi... tartósság miatt festeném le,gondolom arra nem mehet festék.

(#143348) Tsebacsi válasza gzbotii (#143343) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt élem az életem, minden linkre emlékszem... Oh wait...

Lehet kultúráltan is jelezni: "Oh igen, ez fasza jutúb csenel, már ismerjük"

De nem, Botika laza akart lenni és poénkodott egyet. :C :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#143349) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nem tudom ez-e a megfelelő topic. Tervezek menni Ausztria(észak, nyugat, dél, de a közepe eddig annyira nincs képben), Németország érintése(dél), Szlovénia útvonalon(Bled, Predjama, Celje). Kifejezetten vezetni szeretnék, s ehhez keresnék érdekes utakat. Olyanokat, amiken élmény végigmenni autóval. Alapból várak irányába tervezek menni, meg még van a Grossglockner. Ezeke a környékeken milyen utak vannak még amiket ki ne hagyjak?

I am having fun staying poor.

(#143350) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megint túltoljátok :D

Én amúgy még nem találkoztam ezzel a csatornával itt. Mentségemre szóljon, csak 8 éve olvasom a topikot. (biztos van)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.