Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144951) #89309696 válasza vans? (#144944) üzenetére


#89309696
törölt tag

Általában kipattintható a picike lámpatest, kiveszed az égőt belőle és beteszed az erősebb ledeset. Vagy ha valami egybeépített cucc akkor az egész lámpatest kell, de csak sima kipattint, bepattint, csatlakozó lehúz, átdug megoldás az egész, semmi ismeret nem kell hozzá.

(#144952) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Pár héttel ezelőtt kérdezgettem a topikot hogy ha szarnak gondolom a tompított fényszóróm akkor mit javasolnátok. Akkor az volt az utasítás, hogy vegyek DEPO fényszórókat a jelenlegi 23 éves helyett. Jelentem megvettem, holnap fogják beszerlni, kíváncsi vagyok nagyon hogy behozza-e a várakozásaim. De most még előtte csinálam a jelenlegiről felvételt és megkérdeznélek titeket, ti is kevésnek mondanátok ezt a tompítottat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#144953) tboldi válasza vans? (#144950) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, ez egy komplett modulnak tűnik, de a technika szinte ugyanaz. Neked nem kell lehúznod stekkert, hanem csak az izzót kell kibányásznod a kis átlátszó műanyagból, majd bedugod a másikat, és visszapattintod az egészet a helyére.

Ha akarod, össze is hozhatunk egy talit, segítek. És még LED-em is van. :)

(#144949) Micsurin: :K

[ Szerkesztve ]

(#144954) MasterMark válasza dethroner (#144952) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem kevés, csak magad elé világít. Be kéne állítani.

Switch Tax

(#144955) vans? válasza tboldi (#144953) üzenetére


vans?
őstag

Oke, koszi :R

hábm bábm

(#144956) BigBlackDog válasza dethroner (#144952) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem nem tűnik kevésnek (bár a felvétel nem mindig adja át rendesen), de eléggé közel van a fénycsóva vége. Beállítva mikor volt? Foncsora milyen állapotban van?

[ Szerkesztve ]

(#144957) Integrale válasza vans? (#144955) üzenetére


Integrale
veterán

[link]

"Bad reklám is reklám too"

(#144958) dethroner válasza BigBlackDog (#144956) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, ez a fura hogy így megnézve még azt is mondhatném hogy látni az utat. Tiszta időben még így oké is, de ha esik akkor meghalt, akkor semmi fény nem létszik az úton. Ha távolabbra állítom akkor a megvilágított rész ahogy egyre távolabb kerül, úgy lesz szinte a semmibe a fénye. Foncsorról nem tudok nyilatkozni, sose szedtem szét. Üvegbúrás, tehát mattulva nincs, de a bal oldalin van egy pici lyuk, amin azért gondolom bement már némi eső és pára, ami megtette a magáét. Holnap berakjuk az új lámpákat, beállítjuk és ha nem jutok vele többre, akkor nem érdekel a szabály, veszek valami ledet bele. Nem a legjobb kép, de tudok mutatni egy vetítési képet is ugyanebből a videóból. Azért annyi létszik, hogy nem igazán van lefelé állítva, szerintem szinte teljesen ki van tekerve.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#144959) CactuS válasza SzlobiG (#144925) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Twingonál még a kép sem stimmel. Stage II meg processing alatt van. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144960) Zizmand válasza dethroner (#144958) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Elég csálén áll a fényszóród, élég ha csak pár fokot áll felfelé, akkor az 10-20-30 méteren már nagyon sokat jelent.

Az első képre reagálva: a fényerő még tűrhető, de nagyon egy helyre világít, nincs szélesség a vetítésiképnek, ezért nem világítja meg megfelelően az út melletti részt.

Viszonyitás képpen, nekem ilyen volt, amikor szinte semmit nem láttam, kép alapján nálad még egy kicsit talán jobb a helyzet, mint nálam volt: [kép]

Felújítás után pedig ennyivel nagyobb területet világít be, igaz halogén vs. xenon, de a lényeg látszik: [kép]
Már az előző képnél is ott volt a tábla jobb oldalon az út mellett, csak annyira szarul világított, hogy egyáltalán nem látszott.

Amúgy teljesen véletlenül méterre pontosan egy helyen készült a két kép, egy év elteltével. :D

[ Szerkesztve ]

(#144961) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezért történnek tragédiák az utakon

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#144962) brumi1024


brumi1024
veterán

Mozog, fókuszt sem talált és még sötét is, de JCW hang. (YTAlert)

(#144963) #89309696 válasza brumi1024 (#144962) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ebbe valami kitakarós okosrefi van vagy miért kapcsol fel mikor jött szembe autó?

(#144964) brumi1024 válasza #89309696 (#144963) üzenetére


brumi1024
veterán

Mátrixled van benne, részben is fel tudja kapcsolni.

(#144965) dethroner válasza Zizmand (#144960) üzenetére


dethroner
veterán

Xenon vs halogén képre nem tudok indulat nélkül reagálni :(( Meg azt se értem hogy mi lett felújítva, gondolom halogénből csináltál xenont, így annyira nem mérvadó az összehasonlítás. Nekem a hasznos fény, amivel még látok is valamit, az olyan maximum 15 méter lehet. Azon túl már csak engem látnak, én semmit. És mennyi lenne a tompított fényszóró látótávolsága? Kb 40m?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#144966) Qru válasza brumi1024 (#144962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hangja van! Élőben is meg lehet majd valamikor hallgatni?

#nincsbennetarcsi

(#144967) #89309696 válasza dethroner (#144965) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem az valami emelt fényerejű halogén. Vannak ilyen fehér fényűek. 15 méter az nem kevés? Akkor mindenkinek 40-nel kéne mennie este.

(#144968) Zizmand válasza dethroner (#144965) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Az összehasonlítást azért raktam be, hogy milyen az amikor látszik az út széle vs amikor nem. Korábban szar halogénem volt, ezt váltottam új xenonra. (bal-jobb)

Ami nálad probléma: a pára és a por bejutott a lámpatest belsejébe és tönkre tette azt (foncsor, búra belülről) és a fenyszóród össze-vissza világt, nincs beállítva rendesen, nem világítja meg megfelelően az utat az autó előtt + azt sem tudni mennyire idős/milyen izzó van az autóban.

Ami megoldja a problémád: új fényszóró + beállítás. Így biztos, hogy látni fogsz, ezen kívül még, ha gondolod be szerezhetsz valamilyen emelt fényerejű izzót is, pl. Osram Night Breaker Laset. Tudom ajánlani, tényleg erősebb mint egy standard halogén.

Azt meg sajnos nem tudom megmondani pontosan mennyi lehet egy tompítottfényszóró látótávolsága, autó és lámpa típusonként eltérő. Nem mindegy, hogy egy F Astra H4-es fényszórójáról vagy egy B8-as Passat féle LED Matrix van szó.

[ Szerkesztve ]

(#144969) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://www.facebook.com/supercarblondie/videos/2411272029141610/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144970) BigBlackDog válasza brumi1024 (#144962) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó a hangja! Mai talin akkor meg lehet majd sasolni? :P

(#144971) hacki87 válasza BigBlackDog (#144970) üzenetére


hacki87
senior tag

Ma van tali? A nyárin?

(#144972) BigBlackDog válasza hacki87 (#144971) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Van egy ilyen mondás jelenleg. :K

(#144973) rbalint88 válasza BigBlackDog (#144972) üzenetére


rbalint88
addikt

Sikerult kivalasztani az egyetlen esos napot :DDD Mondjuk ettol fuggetlenul igyekszem kinezni, ha masok reszerol se marad el a rendezveny erdeklodes hianyaban :)

(#144974) BigBlackDog válasza rbalint88 (#144973) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Délután már nem fog esni elvileg, szóval rossz kifogás. ;] De tény, hogy nem annyira kedvez ez az idő a fedél nélküli, vagy vászonfedeles vasaknak.

(#144975) Szoszo94 válasza BigBlackDog (#144972) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hol van ez pontosan? Nemrég csatlakoztam hozzátok, úgyhogy nekem sokat ez nem mond :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#144976) rbalint88 válasza BigBlackDog (#144974) üzenetére


rbalint88
addikt

Cegessel mennek :) ha egyszer hazajutok, vissza nem megyek a varoson keresztul.
Az eso csak arra vonatkozott, hogy igy kocsit kell mosni mindenkinek :P

(#144977) Magnum_ válasza BigBlackDog (#144974) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem sajnos ma nem jo, de egyebkent is csak tegnap jott meg a plexi, amit legkorabban hetfon tudok fetenni, a kormanyt is meg kellene varrnom a hetvegen, holnap megy az auto valtokartarto cserere, szegyenkezni sem akarok csuNpi autoval, mert tolem mast vartok, ugyhogy legkozelebb :(

I humbly and respectfully decline™

(#144978) BigBlackDog válasza rbalint88 (#144976) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Arra a Hunyadira is kíváncsi lennék. :K Na igen, kocsimosást már én is tervezem.

(#144975) Szoszo94: Szerémi út melletti parkoló.

[ Szerkesztve ]

(#144979) sutszi válasza rbalint88 (#144973) üzenetére


sutszi
veterán

Tegye fel a kezét, aki autót mosott a héten? Senki? ;] Pedig valaki biztosan volt... különben nem lenne ilyen fos idő. :O

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144980) Szoszo94 válasza BigBlackDog (#144978) üzenetére


Szoszo94
őstag

6 percre onnan való az autóm, Csipkebogyó utca :D
Viszont Pest ma felejtős nekem, de nektek jó szórakozást! :K

sutszi: Vajon ki? ;]

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#144981) rbalint88 válasza sutszi (#144979) üzenetére


rbalint88
addikt

☝️Csendben szerenyen jelentkezem :B kedden lemostam, mert vartam a hetfore beigert esot (ami ma hajnalra ert ide tenylegesen), aztan mar nagyon zavart a rossz kilatas a bogaraktol.

(#144982) Integrale válasza sutszi (#144979) üzenetére


Integrale
veterán

Kedden mostam :(

"Bad reklám is reklám too"

(#144983) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#144970) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem sem jó sajnos, a szerdai sportnap mára lett téve, de bevallom ki is ment a fejemből a tali időpontja. :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144984) Jaffa75 válasza sutszi (#144979) üzenetére


Jaffa75
őstag

vasárnap este még éri? :DDD

Nekem nem lesz jó a mai nap, pedig szívesen kimentem volna... :(((

(#144985) pècsimunkás válasza sutszi (#144979) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Vasárnap délután mostam autót . Kb 5 órás foglalkozás volt ...De belül patika ( mindig az ) , megvolt a waxolás is , és a külső műanyag ápolás is . A hétfői , keddi esőt megúsztam , apám garázsába beálltam , de a mait már nem sikerült megúszni :(

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144986) sutszi


sutszi
veterán

Így nem is meglepetés az esős idő. Ez már-már esőtánc... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144987) Jaffa75 válasza pècsimunkás (#144985) üzenetére


Jaffa75
őstag

egész héten megúsztam, de tegnap este már nem, olyan 9 körül megázott... megint ez a mocskos eső, feketén jól mutat! :W

(#144988) hacki87 válasza rbalint88 (#144981) üzenetére


hacki87
senior tag

Tegnap én is lemostam a multiplat :)

(#144989) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#144983) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Neked meg van bocsájtva, készülj csak a holnapi napra! :D

(#144988) hacki87: Multipla? Croma helyett, vagy mellé lett?

[ Szerkesztve ]

(#144990) kisza25 válasza sutszi (#144979) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tegnap előtt mostam, de tegnap már tiszta seregélyfos volt, itt körben szőlő van mindenhol, legalább most azt letakarította :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144991) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Láttam már pár dolgot, voltam már részese nagyobb balesetnek is, de azért a TC-s mesterkurzus tényleg keményre sikerült. A baj csak az, hogy szerintem a "célközönségről" ez ugyanúgy lepattan, sajnos. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144992) stickermajom válasza CactuS (#144991) üzenetére


stickermajom
addikt

Én asszonyt le fogom ültetni, hogy megnézze a videót, mert a napi szintű közlekedésben átragadt rá a hazai kultúra és nem tetszik az irány. :D

(#144993) kisza25 válasza CactuS (#144991) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és ez a finomított változat volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144994) CactuS válasza kisza25 (#144993) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet, hogy jogsi szerzés előtt azért kötelezően leadnék egy ilyen anyagot az újonc pilótáknak. Hátha....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144995) hacki87 válasza BigBlackDog (#144989) üzenetére


hacki87
senior tag

Azért ilyen gyakran nem cserélték autót. Azt meghagyom a többieknek. A multipla apu melós verdája. Tegnap mentek pihenni siófokra és ameddig ők készülődtek stb én elmentem lemosni.

(#144996) sutszi válasza CactuS (#144991) üzenetére


sutszi
veterán

Én hétvégén néztem végig az egészet. Hát nem voltam vidám...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144997) gzbotii válasza sutszi (#144996) üzenetére


gzbotii
veterán

Én az este. Nem volt vidám a légkör :D

Szerintem is kötelező lenne. Valamelyik országban talán van ilyen, hogy aki ittasan vezet vagy hasonló kihágást követ el, azt hasonló érzékenyítő tréningre küldik.

Moldovában, például hullaházi munka jár ittas vezetés mellé: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144998) kisza25 válasza CactuS (#144994) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, nagyon hamar megvan a baj, egyszer szüleimmel mentünk Pécsre és megcsúsztúnk egy jeges útszakaszon, kb 100-al berepűltünk az útszéli erdőbe.
Vater meg én be voltunk kötve, nem lett bajunk, anyu hátul nem volt, ő repkedett az autóban, szerencsére nem repült ki, de tiszta kék zöld volt másnap mindene.
A szerencsénk az volt, hogy a levegőben kipörögte magát az autó és a hátuljával csapódtunk be, az üléseink kiszakadtak a helyükről.
Ami miatt valószínűleg fékezett egyet a Vater ês akkor csúszhatott meg, egy 20 méterre lévő balesetnél helyszínelt a rendőr, egy lada volt a fák között, Ő meghalt.
A rendőr végignézte a balesetünket, szaladt is oda segíteni.
Ez 1999- ben volt (január, február), akkor nyári gumival voltunk, azóta fater télivel jár télen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144999) shifty! válasza kisza25 (#144998) üzenetére


shifty!
senior tag

Relatíve friss jogsisként ('14, ~55e km) ennek az előadásnak a nem médiakorrekt verziójával kezdeném, első tantermi óra, kötelező megnézni. Az elméleti oktatás végén pedig mégegyszer, újra végignézetném a tanulókkal. Plusz, ami el is hangzott, a rutinpályát szvsz újra kötelezővé kellene tenni.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#145000) CactuS válasza kisza25 (#144998) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát ja, a kormány elhajlításos dolog az betalált nálam a videóban, amikor kicsi voltam, akkor TKztunk frontálisan egy dacia 1310-est. Anyum vezetett, be volt kötve, de ott ugye még nem voltak aktív övek, hogy megszorítsanak, simán hagyta ráesni a kormányra/műszerfalra. Utascella nem létezett, az autó U-ba hajlott, a pedálsor még nem pattant ki mind most és a kormány is elindult szépen felfelé, ahogy torzult a futómű, stb. Nem sokon múlt, hogy akkor nem maradtunk ott hárman a családból. A mai napig emlékszem a roncsra, arra, hogy anyum eszméletlenül fekszik a földön és tiszta vér az egész arca, stb.

A fiatalabbak ezt a kort nem értik, az is nagyon igaz, hogy egy lefingott, olajköpő német exprémium is megy simán 2 kilót, há' légzsák meg abba is van, nem? Van, csak attól még meghallhat az ember, illetve lehet akit elkaszált egy 30 éves valamiben tengődik, mert arra van pénze és ha .50-es tempóval betalálja,akkor jó eséllyel kettészeli azt az autót.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.