Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143451) stickermajom válasza CactuS (#143437) üzenetére


stickermajom
addikt

"de az is biztos,hogy hóvakságot okoz bárkinek, aki sötétben szembejön vele."

:K
Mondjuk én ilyenkor viszonzom a szívességet. A 10 szegmens a szomszéd megyéből is látható. ;]

(#143452) Mr X válasza sutszi (#143449) üzenetére


Mr X
veterán

Milyen led az, ami körbe ugyanúgy világít, nem csak kettő-négy irányba?

(#143453) Qru válasza flegga92 (#143448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem is vitt már be szántóföld melletti földútra a Waze (az elején még volt aszfalt), aminek a vége jó kis sárfürdőzés lett. :D

#nincsbennetarcsi

(#143454) rbalint88 válasza Mr X (#143452) üzenetére


rbalint88
addikt

Az az igazi szarkinai :) philips, osram egy nyakra szerel egy-egy ledet ket oldalra, ez adja a “360fokos” fenyt. Egyebkent tenyleg jok, neztem rola teszteket, aktivan erdeklodtem a beepitesrol en is, de vegul elvetettem, nem hianyzik a zsanettozas.
@ sutszi, Saint: Azzal egyetertek, hogy a hazai (es az eus) rendelet elavult. Viszont amig a sima halogen is csalen all, egbe vilagit stb az autok jelentos reszen, addig lehet tenyleg nem kellene engedni, hogy gyertyatol a fotonagyuig barki barmit szabadon rakjon a fenyszorojaba.
Btw egy-ket tipust leszamitva (pl alfak nagy resze) boven hasznalhato a sima halogen is. Az is sokat szamit, hogy milyen munkat vegzel, aki egesz nap monitort bamul (en is), annak nehezebben szokja meg altalaban az ejszakai kornyezetet a szeme.

(#143455) stickermajom válasza rbalint88 (#143454) üzenetére


stickermajom
addikt

"Viszont amig a sima halogen is csalen all, egbe vilagit stb az autok jelentos reszen, addig lehet tenyleg nem kellene engedni, hogy gyertyatol a fotonagyuig barki barmit szabadon rakjon a fenyszorojaba."

+1

Előbb legyen rendben az átlag, utána lehet fejleszteni. Múltkor a parkolóban a Passat lámpája az első emeletig világított.. Az ~6 méter. :D

(#143456) sutszi válasza Mr X (#143452) üzenetére


sutszi
veterán

Ide nem szükségszerű a 360 fok. Amúgy többnyire 2 oldalra világító megoldások vannak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#143457) DEJVID válasza flegga92 (#143438) üzenetére


DEJVID
őstag

Én itt lakom az M5, M0 találkozásához tök közel, de sosem a nulláson megyek az M7 felé. Szerintem hosszú is meg szar is. Én a Lágymányosi híd, Szerméi, Egér út útvonalon szoktam menni, esetleg a Petőfi híd, Budaörsi úton.

Persze, ha az M5-ről jössz, ezek már hosszabbak, de simán lehet, hogy gyorsabbak.

(#143458) CactuS válasza Qru (#143443) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az részben azért lehet, mert egy xenon jobb esetben elketyeg 4-5 vagy több évet (én a gyárit cseréltem nemrég az aurisban, ami 2010-es autó, igaz, gyárilag ledes menetfénye van). Az ilyen öreg darabok meg nem túl erősek, az újakkal kb. 2x erősebben világít most az autó, mint előtte.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143459) gzbotii


gzbotii
veterán

A Honda, cukiretro elektromos autójának megvan az ára, Németországban 29.470€ lesz, 220km hatótávval: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143460) focvis válasza F_Zolee (#143441) üzenetére


focvis
veterán

Annyit mondjátok, hogy jobb a G. Maps a Waze-nál, hogy az utóbbi egy hónapban elkezdtem nézni a Maps ingázási funkcióját, melyik útvonalat javasolja. A nyári szünetben még OK is volt, mindennap az Erzsébet hídon mentem, követve a javaslatát (régebben a Petőfi hídon mentem át Pestre).
Ellenben az iskola-kezdés óta minden áldott nap az Istenhegyin akar levinni a Déli felé. 1-2 alkalommal hittem neki, de már l.f.szt, sárgával jelöli a forgalmat a Nagyenyed utca előtt, ahol jó esetben 5 lámpaváltás mire átérek. Ennél a Waze sokkal okosabb, véletlenül se visz ilyen csapdába.

(#143461) Qru válasza CactuS (#143458) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a fényerővel van baj (nagyon szépen és erősen világítanak, a halogén a nyomába sem ér) sem a B6-ban, sem az E92-ben, hanem azzal, hogy nem világít elég messzire. A B5.5-ben a sima vetítőlencsés halogén jobb volt ilyen szempontból, az elég messzire világított.
Aztán persze lehet csak szarul van beállítva mind a két autóban a xenon és azért nem világít elég messzire...

mod:

focvis: Nekem az a tapasztalatom, hogy a Waze városban verhetetlen, viszont városon kívül a G. Maps a jobb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143462) F_Zolee válasza focvis (#143460) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem azt mondom, hogy csak az a jó de waze-nek ez a lezárt részre is beterelő része nonszensz. Igaz utána nem próbáltam ki, hogy a maps mit mond de amikor a waze mutatja, hogy arra le van zárva az út és mégis oda akar navigálni...pl Etele út feltúrásakor mégis azon akart vinni.

(#143463) MasterMark


MasterMark
titán

A Waze is a google-é, és ugyanazt a térképet is használják.

Switch Tax

(#143464) Doki16 válasza gzbotii (#143459) üzenetére


Doki16
addikt

Az ID.3 után nem tűnik olyan jó ajánlatnak. VW most szerintem mindenben nagyon szépet húzott ezzel a kocsival. Persze még meg kell várni mire ténylegesen megjelennek, akkor derül ki igazán, hogy mit tudnak. Persze ez még mindig nagyon messze van az elérhető ártól :) Nagy érdeklődéssel figyelem, hogy hova haladunk majd szép lassan. Én már nagyon vágyom egy elektromos autóra :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143465) EQMontoya válasza SzlobiG (#143418) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ultem az uj Corollaban, a nagy hibridben. Szerintem egy konkurense van, amit ugy hivnak, hogy Lexus IS.
Viszont az tul nagy.

Az a problema, hogy a nagy hibrid (amelyik 180 lo korul van) kozel 10 guriga, az IS300H meg 11, es ha beulsz mindkettobe, akkor azonnal erzed, hogy hol van az az egy milla, nem egy kategoria a ket belter. Nyilvan a futomu sem, arrol nem is beszelve, hogy a 300H 40 pacival izmosabb.

Szoval a kis hibrid szerintem jobb dontes, az 6-7M magassagaban egy teljesen oke auto, a fullos viszont 10-ert egyszeruen draga.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#143466) Integrale válasza focvis (#143460) üzenetére


Integrale
veterán

Az a gyanúm, hogy aktív helymeghatározással mobilozó, buszon utazók az oka ennek.

"Bad reklám is reklám too"

(#143467) EQMontoya válasza Integrale (#143466) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem kell mindig beszolni szegeny Vilikenek. ;]

Same rules apply!

(#143468) CactuS válasza Qru (#143461) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet úgy vannak vele a tulajok, hogy úgyis automata szintező van benne - de attól még állítható :).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143469) stickermajom válasza Integrale (#143466) üzenetére


stickermajom
addikt

Meglepően pontosan tudja amúgy, hogy mikor ülsz tömegközlekedésen és mikor az autóban.

(#143470) tboy93 válasza stickermajom (#143469) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, mert műholddal (is) figyelnek.

;]

(#143471) Integrale válasza stickermajom (#143469) üzenetére


Integrale
veterán

Akkor ez sem állja meg a helyét.
Bár arra kíváncsi vagyok, hogy mi alapján határozza meg, hogy mivel utazom.

"Bad reklám is reklám too"

(#143472) gzbotii válasza Doki16 (#143464) üzenetére


gzbotii
veterán

Perverz vagyok, de nekem az Up desginja is bejö - jó is lenne egy eUP , ingázni simán, héten egyszer kellene tölteni a napi 2x2km miatt (az meg úgy néz ki, hogy otthon garázsban is megoldható lenne ősztől).
Csak hát, egy 2-3 éves prémiumot lehet venni az árából jelenleg. :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#143473) SzlobiG válasza EQMontoya (#143465) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így mondjuk nem lenne kérdés számomra a Lexus, sok az az 1 milla, de 10 milliónál már annyira nem, hogy ne a Lexust választanám.

(#143474) xEon1337 válasza Integrale (#143471) üzenetére


xEon1337
őstag

Én a google maps idővonalamat rendszeresen karbantartom, párszor jól jött már, hogy vissza tudtam nézni pár hónapra visszamenőleg, hogy percre pontosan hol voltam.

Nálam két eset van: autóban vagy mozgásban, de magától mást még nem tippelt, pedig Budapesten használok időközönként tömegközlekedést is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#143475) MunezXBK válasza Sys85 (#143445) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Írj rám.

(#143476) stickermajom válasza xEon1337 (#143474) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam be van állítva a commute, lehet azért.

(#143477) Qru válasza CactuS (#143468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Márkakerben cserélték ki ott csak beállítanák... bár őket ismerve jó ha nem lopnak ki alkatrészt a kocsiból, nem hogy ilyennel foglalkozzanak. :D A kedvencem az, hogy bármiért viszem be a kocsit 100k-s számlát állítanak ki. Egy olajcsere is annyi és legutóbb az 1 db lengéscsillapító cseréért is annyit számláztak ki (persze párban cserélni luxus, inkább menjek 2x). :N

mod:

Integrale: Ha jól tudom az átlagsebességet nézi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143478) CactuS válasza Qru (#143477) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hááát őőő nem. Ha nem kéred külön, akkor nem állítják, de egy izzó cseréje azért simán benne van így is vagy 5000ben bármelyik márkánál. Agyrém. Flottában azért elég szép összeg megy el ilyen dolgokra, de manapság már sokat nem lehet ellene tenni. 1-2 típusnál cserélhető csak könnyen a többségnél vagy gyerekmancsod van vagy bontasz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143479) Qru válasza CactuS (#143478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen utáltam is oda hordani. Mondjuk én már annak is örülök, hogy így a gari lejárta után visszavették az olajcsereperiódust 15k km-re. Bár pont a legutóbb csak papíron sikerült olajat cserélni benne, gondolom kellett a szűrő/olaj a sajátjába. :(((

#nincsbennetarcsi

(#143480) EQMontoya válasza SzlobiG (#143473) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, az egyetlen erv a Corolla mellett az lehet, hogy az IS-bol csak sedan van, tehat ha kell a kombi, akkor az marad.
A nagy hibrid sedan teljesen ertelmetlen, akkor sokkal inkabb az IS.

Same rules apply!

(#143481) Qru válasza EQMontoya (#143480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cégesként a pozicionálás miatt lehet relevanciája mégis a hibrid sedan Corolla-nak. Illetve gondolom a szervizelése is olcsóbb mint az IS300h-nak. De magánemberként valóban sztem is jobban megér az IS-t venni. :K

mod:

Amúgy Bögre is Corolla-t akart első körben de aztán Fóka lett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#143482) focvis válasza Integrale (#143466) üzenetére


focvis
veterán

Okos vagy! :K
Ebben komoly ráció lehet, ott megy el a buszsávban 2-3-4 percenként egy tömött 21-es vagy 21A busz. Közben az autósok cumiznak a dugóban.

(#143483) kisza25 válasza Integrale (#143471) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mennyi jel van körülötted (másik telefon), meg, hogy szok együtt mozognak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143484) aero. válasza sutszi (#143449) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nighteye ebayrol;)

(#143485) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát a honda e sem lett olcsó

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143486) rbalint88 válasza Qru (#143477) üzenetére


rbalint88
addikt

Ahha... egyetlenhivatalosaNperaszerviz munkaja, pici toreskar utani javitas. Segitek, nem a jobb oldalahoz nyultak hozza...

(#143487) Qru válasza rbalint88 (#143486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

F@szä... :((

#nincsbennetarcsi

(#143488) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Merci 700 km hatótávolságú villanyosa, biztos olcsó lesz:P

Ha már villanyautók:
Videó: A Tesla vezetője és utasa is aludt, miközben az autópályán közlekedtek

Még több villanyautó:
Új korszakot nyit a Skoda

Amúgy nem azért csinálják ezt a gyártók, mert olyan nagyon zöldek akarnak lenni, hanem a 2020-as euro6d bele kényszeríti őket, hogy a co2 kibocsátást tudják tartani

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143489) molnarpeter válasza rbalint88 (#143486) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Folyó vagy Pista?

(#143490) Doki16 válasza kisza25 (#143488) üzenetére


Doki16
addikt

Ez a teslás tuti fake. Vagyis nagyon remélem, ennyire hülye senki nem lehet. Ha fel is megy pályára, hogy alszik el olyan gyorsan mire jelez a kocsi, hogy nem fogják meg a kormányt? Nagyon sántít ez az egész nekem :)

Amúgy meg 'MURICA fuck yeah :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#143491) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

7 HÁTBORZONGATÓ PERC A SZTRÁDÁN
A múltkori anya+ gyerek, akik szembe haladtak a sztrádán előkerült egy videó

Hyundai i30 N Project C

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143492) molnarpeter válasza F_Zolee (#143462) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az csak a lezárást jelentő hibája, nem csinálta meg mindkét irányba. Waze map editorban lehet az ilyeneket korrigálni.

(#143493) tboy93 válasza kisza25 (#143491) üzenetére


tboy93
nagyúr

Értem én, hogy öngyilkos akart lenni, de miért kellett elvenni 2 másik ember életét is? :(

(#143494) rbalint88 válasza molnarpeter (#143489) üzenetére


rbalint88
addikt

A hivatalos, tehat folyo.

(#143495) molnarpeter válasza rbalint88 (#143494) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gáz :((( gondolom ezért is magas a casco, nameg az elején lévő sűrű technika... Lehetne precízebb a munka annyiért.

(#143496) kisza25 válasza tboy93 (#143493) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk a cikket végig olvasva csak feltételezés

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#143497) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En meg ma limoval megyek haza :(((

I humbly and respectfully decline™

(#143498) CactuS válasza Magnum_ (#143497) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mizu a gépsárkánnyal?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#143499) Magnum_ válasza CactuS (#143498) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elvittek rendszamozni.

I humbly and respectfully decline™

(#143500) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Műszaki vizsgálati bizonyítványt magamnál kell tartani? Eddig ilyet nem adtak emlékeim szerint. Sima a4-s papír. Betették a forgalmi tokba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.