Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144751) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#144749) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért a BMWk és Mercik esetén nem csak a vételárral számolnék én. Szerintem ott a kötelező szervizek és biztosítási díjak is magasabbak, mint a Fókánál. És ugyen 3-5 év felett már jöhetnek nem garanciális problémák, szervizek is véleményem szerint.

Jó az a Fóka, én legalább a gari végéig kihúznám vele. :K

(#144752) aero. válasza Tsebacsi (#144749) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem feltétlenül miattad kérdezem, de otthon a személyi kölcsönnek nincsenek jobb feltételei, mint az autóhitelnek? Mert itt kint igen és ofc. azt is használhatod autóvásárlásra.

(#144753) stickermajom válasza aero. (#144752) üzenetére


stickermajom
addikt

Használt autónál itthon is jobb a személyi kölcsön jelenleg. :K

(#144754) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#144751) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt bele se írtam :K A 320d-k esetén is +1M-val kecsegtettek a fórumon vételáron felül, és pontosan, a szervizdíj a 2-3szorosa a mostaninak kb. Garin túl is meglesz ez szerintem. :B

aero.: Az autóra kb. 10-12% a kamat, a személyi kölcsönre pedig 8%-tól, egyik sem túl buli :N

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144755) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#144754) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Garin túl is meglesz ez szerintem."

Én sem érzem okát, hogy el kéne adni, jó ki kocsi az. És élek azzal a felvetéssel, hogy a jelenlegi Eco gumik cseréje valami korrektebb pacskergarnitúrára sokat dobna a zajkomforton is. :K

(#144756) Gombinyó válasza aero. (#144752) üzenetére


Gombinyó
őstag

Új autóra szokott lenni 0-5% között. Az jobb, mint a személyi kölcsön. Használtra ezek szerint drágább.

(#144757) aero. válasza Tsebacsi (#144754) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Értem, az tényleg nem nagy különbség, az itteni 3.7% jó kredit esetén kecsegtetőbb.

(#144758) stickermajom válasza BigBlackDog (#144755) üzenetére


stickermajom
addikt

Az Energy Savereket az Astráról is le kéne dobni. Te is hallottad milyenek, nagyon sokat rontanak a dolgon. Bezzeg a J PremiumContact-tal jött gyárilag..

(#144759) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mai lovam...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#144760) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#144755) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sok év az még. átgondolom, de vajon mennyit érhet egy szett 2 éves 15ezret futott Goodyear effigrip? Gyanítom nem sokat :U

Stickermajom: engem is az bosszant, hogy előtte utána normális gumikkal adták a Focust, (Michelin ps pl.) csak én fogtam ki ezeket a fos gúdjíreket...

Szép tütü Szabó Úr!

Munez: hol és mikor?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144761) MunezXBK válasza Tsebacsi (#144754) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

He? 1.99%-os kamatra vettem, futamidő végére ~1 heti fizetéssel lesz több.

(#144762) Magnum_ válasza kisza25 (#144748) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Olyan csori csumpy autora, mint ami nekem van (melyszegenyseg lvl999) csak kieg.csao kell, lopasra (8k/ev, 1M-ig terit) + parkolasi serulesre (3k/ev, 50k-ig terit egyszer).

Ha en torom, akkor bontott alkatreszek (rohadasig vannak, mint az astranal is volt), ha engem tornek, akkor megegyezes es kevesebbol bontott alkatreszek (lasd elozo pont, mint astranal volt)

Tse, ilyen bmw lenne jobbabb es szebbebb jobb aron Nemeto-bol, csak mondom. Meg akkor is jobban megeri, ha reszben finansziroztatod.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#144763) gzbotii válasza aero. (#144752) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy jóbarátom Tiguant akar venni, ő is inkább személyit vett fel, mert jobbak a feltételek, kocsi egyből a nevére kerülhet. Csak hitel nem épp a legjobb opció erre.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144764) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144762) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bármennyire is tetszik a Tied, nekem az öreg lenne, ilyen szinten inkább 540i-t néznék, és második autónak. De ahhoz kicsit többet kéne keresni és nagyobb garázs is kellene :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144765) zolynet válasza Tsebacsi (#144749) üzenetére


zolynet
addikt

Csak magyar piacon nézelődsz?
Én csak irányár miatt nézem meg hogy lássam mennyivel olcsóbb kint egy adott autó.

Life is too short to stay stock!

(#144766) aero. válasza gzbotii (#144763) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na meg el is tudja adni, ha beüt a szar :)

(#144767) Tsebacsi válasza zolynet (#144765) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem nézelődök én csak álmodozok :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144768) kisza25 válasza focvis (#144750) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gari van, casco van, bukósisak van, néha még fékezek is....Azt hiszem szólnom kell az asszonynak :O :P
Más:
A bukósisakról jut eszembe a Laptiming-ben, ha versenyautóval mennek vesznek fel, ha utcaival nem, de a verseny be van csövezve, utcaiból is mentek már 500-700 lóerőssel is, kb 1s köridő különbséggel, mint a versenyautókkal, csak nekem logikátlan? :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144769) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144764) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is jobb lenne egy 10+ evvel fiatalabb 3-as (+ egy pici EV) ;]

I humbly and respectfully decline™

(#144770) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144769) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gyűjteni kell ;) :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144771) focvis válasza kisza25 (#144768) üzenetére


focvis
veterán

Versenyautóban pont a csövezés miatt vesznek bukót, hogy a halántékuk ne pőrén koppanjon a csöveken.

(#144772) brumi1024 válasza focvis (#144771) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg gondolom a személyautóban több a légzsák (ha egyáltalán van a versenyautóban), több az elektronika, több a gyűrődőzóna, kevesebb a gumi és ezek miatt lassabb a tempó.

(#144773) gzbotii válasza brumi1024 (#144772) üzenetére


gzbotii
veterán

Versenyautóban tudtommal nincs légzsák.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144774) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144770) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom, masjor is fordulhatok Hozzad hasznos tanacsert? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#144775) stickermajom


stickermajom
addikt

Na már a sokadik érdeklődő nem jön el megnézni az autót. Ezeknek a telefonálgatás a hobbijuk?
Lehet nyesni fogok az árból kicsit.

(#144776) Szada85 válasza Tsebacsi (#144760) üzenetére


Szada85
aktív tag

Németeknél elég sok szalon kínál 1,99-2,99%-os kamatra lízingkonstrukciókat, én is hasonlóakkal szemezek jelenleg, de még nem született döntés.

De amúgy már más is írta, 2015-2016 körüli GTD kombi Golfok is érdekes opciók lehetnének, 100 ezer alatti futással vannak 5 millió felett picivel, DSG-vel, a legtöbbjük még garis is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#144777) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144774) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AláSzolgája! :R :DDD

Nagyon rendesek vagytok, de nem lesz másik tütü, kínszenvedés eladni egy hiteles autót jó áron és felvenni egy másikra egy nem ismert német autó vásárlása címén. Maradok a seggemen, max jön bele egy gyári 180-as ECU azt jónapot! :B

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144778) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144777) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig kaland, ha _ugy alakulnak a szamok_, en jovore is hozok magamnak. Es azert a nemet autoban jobban bizom, mint a magyarban.

Nekem Petyyyy magyarazta el a teendoket, siman ment mindent. Simabban, mint itthon. Sokkal

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#144779) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144778) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ami másnak könnyen és hibamentesen megy, az nálam az ellentettje. Tapasztalat, nincs kedvem szívni. Inkább utazásra baszom el a pénzt mint autóra. Főleg most, hogy heti 2 (Lassan 3) nap távmeló van, az autó se lesz annyit használva.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144780) focvis válasza brumi1024 (#144772) üzenetére


focvis
veterán

Nem is kell ehhez baleset; kicsit megcsúszik kanyarban, megbillen a feje és a bukó koppan a csövön.

Nem, nincs légzsák versenyautóban, de a bukóketrec, a 4 pontos öv, a spéci versenyülések - szvsz- jobban megóvnak 8 légzsáknál.

@Tse: A reggeli hsz-edhez kapcs: Golf GTE csak 5 ajtósban létezik, a Passat GTE-ből van szedán és kombi.

[ Szerkesztve ]

(#144781) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144779) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt a ket erved pont, hogy erositi, hogy elegendo egy olcsobb (neadjisten oneros, ami akar vadi uj is lehet) auto is ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#144782) Tsebacsi válasza focvis (#144780) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen? Ezt jó tudni :R

(#144781) Saint_ : Ha most van egy garis 2 éves vattaújmotoros ;] tragacsom, akkor minek vegyek valami olyat, amire majd költeni kell?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144783) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144782) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ujat is vehetsz. Bent all a garazsban, de viszi a torlesztot havonta. + rettegsz is, hogy mikor jon a 2. Motorcsere.

I humbly and respectfully decline™

(#144784) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144783) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy 320d írtam mennyibe kerülne alaphangon, annak se sok értelme van (4M-6M + 1M legalább a kötelező cserékre). Most ez pont az a helyzet, hogy inkább ülni kell a seggen és élvezni, hogy van egy garis, jelenleg hibamentes(nek mondható) autóm.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144785) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144784) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Varjal, mennyi egy vadiuj 1.4 Ceed kombi?

I humbly and respectfully decline™

(#144786) sutszi


sutszi
veterán

Nézzetek inkább MűhelyPRN-t

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144787) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144785) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

7,765M, a Proceed GT 9M

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144788) gzbotii válasza freeknight (#144705) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem ebből az a tanulság, hogy a nyugtát továbbra is megőrzöm majd, ilyen esetekre.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144789) focvis válasza sutszi (#144786) üzenetére


focvis
veterán

Mi a konklúzió; olasz beteg vagy cuore sportivo?
(munkahelyen nem youtubeozunk)

(#144791) sutszi: Köszi! Otthon majd megnézem. A festésről, gittről nem a digók tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#144790) gzbotii válasza focvis (#144789) üzenetére


gzbotii
veterán

Konklúzió: ne vegyél 2.4 JTD motoros Alfát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144791) sutszi válasza focvis (#144789) üzenetére


sutszi
veterán

Eleve motorcserén átesett a gép még a vásárlás előtt. Körbe van fújva meg gittelve durván. A turbó élettartama kérdéses, van olaj is bőven itt-ott. Meg egyéb apróságok...
Igazából a 2,5-ös motor ebből nem ajánlott mert a vége úgyis hengerfej lesz... Azt hiszem zanzásítva ennyi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144792) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#144784) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mennyi részlet van még az autódon ? Mármint hány hónap van vissza ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144793) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#144792) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sok :) 3 év a jól rémlik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144794) Magnum_ válasza Tsebacsi (#144787) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Automata 1.4T 140le wagont/kombit latok 6.7ert, biztos alkudhato valamennyit. Ettol fuggetlenul brutal draga.

I humbly and respectfully decline™

(#144795) Qru válasza sutszi (#144791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért szar a turbó mert még full gyári, ahhoz képest tök jól bírta, főleg hogy a km lehet nem is valós... Motorcserénél azt nem cserélik, csak egy új fűzött blokkot kap, a "körítés" marad benne az eredeti.

#nincsbennetarcsi

(#144796) Tsebacsi válasza Magnum_ (#144794) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha olyasmit akarok, mint ami most van, az bizony 7,7, engedménnyel mondjuk 7,2. El kéne adni a Fókát, kifizetni az egyik hitelt, felvenni másikat, újabb 5 év rablánc, nágyonjó! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144797) Integrale válasza gzbotii (#144790) üzenetére


Integrale
veterán

Azért ez így nem pontos. A 150, 175 és 185 lóerősekkel nincs ilyen gond (ezek 156-ba és 166-ba kerültek, illetve Lybraba, Thesisbe).
A 159-ben, Fiat Cromában levő 2.4 JTD a 200 lovas, az érintett hengerfej problémákkal, de csak 2009. 05-ig, utána módosítottak a hengerfejen és a szelepeken is. (manuális váltóval 210 lovasak ezek)

Aki biztosra akar menni az 1.9-et vagy 2.0 JTD-t vesz.
Továbbá, egy hasonlóan motorizált E91 nehezebb, mint a 159.

"Bad reklám is reklám too"

(#144798) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

:D

(#144799) syberia


syberia
veterán

Rubber Tires - A dirty business | DW Documentary

Nagyon jó tényfeltáró dokumentumfilm a gumiabroncs gyártás háttér-folyamatairól, a környezetszennyezés mértékéről, az újrafutózás fontosságáról. :K

https://howbad.info/

(#144800) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#144793) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az még tényleg sok . Nekem " csak " 17 hónap . Bár a múlt héten majdnem elcsábultam egy i30 Fastback N line- ra . De akkor újra indult volna a 4-5 év hitel . Maradt az Aurisom - meg valószínűleg marad 6-8 évig még . Csendes , nagyon jó a váltója , futóműve , tetszik a kis egykettes turbómotor , és nagyon keveset fogyaszt .

Tetszik az autód , én azt biztos nem cserélném le középkategóriás sok méteres használtautóra .
Újra esetleg , da az fogyasszon 2-3 literrel kevesebbet , hogy hosszú távon megérje a csere . És , ahogy írod , újra indulna az 5 év hitel , ami nemkevés ...
Ha nem utálod az autót , hagyd meg szerintem .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.