Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144601) Qru válasza freeknight (#144598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlenül, az ilyen nagy hatású emlékeket az agy blokkolja.

#nincsbennetarcsi

(#144602) EQMontoya válasza Qru (#144601) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem arra vonatkozott a hozzászólás, hogy ebből nem lehet fizikai sérülés nélkül kiszállni.

Same rules apply!

(#144603) CactuS válasza bitpork (#144596) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144604) Qru válasza EQMontoya (#144602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vannak csodák. :D

#nincsbennetarcsi

(#144605) CactuS válasza Qru (#144604) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha ez ugyanaz az autó, akkor vannak, bizony. Még akkor is, ha azért is tűnik ennyire durvának, mert a tűzoltók felnyitották, mint egy konzervet. Irgalmatlan mázlija volt a sofőrnek, szerencsétlen anyuka, meg tényleg nem gondolta jól át, hogy ki mellé ül be. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144606) Atomgeszi válasza freeknight (#144598) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lelki dolgokra gondoltam itt.
Fizikálisan természetesen mindegyiknek lett elég baja.

(#144607) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem gyenge hatsokerek kormanyzast tesznek az uj s-be:D

https://www.instagram.com/p/B2i4InxAEr_/?igshid=vqdw25cvp2lo

(#144608) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Òszi faszázás :

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144609) Magnum_ válasza pècsimunkás (#144608) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Varom az 'utana' kepeket is az eredmenyrol! ☝️

I humbly and respectfully decline™

(#144610) tboldi válasza aero. (#144607) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az eredeti Boosted Boris-tól, aka Misha Charoudintól, ráadásul jobb minőségben. :B

(#144608) sky11: Nálunk most a WagonR szépült meg. :)

Obligát habos kép:

[ Szerkesztve ]

(#144611) aero. válasza tboldi (#144610) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köszi, csak a hírfolyamon jött szembe, gondoltam, hogy nem az eredeti lesz :) :R

(#144612) pècsimunkás válasza Magnum_ (#144609) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:P

Azért nem lett rossz ... 5 órát " melóztam " vele . A szőnyegen még lehetett volna dolgozni kicsit , de a többi rendben van . Porszivózás , mosás , wax , külső - belső műanyag ápolás , felni takarítás , gumiápolás . Szóval asszem rendben van !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144613) Qru


Qru
MODERÁTOR

1,5M-ért vett E46-ra, rávert 1,8M-t aztán (f)eladta... Szép történet. :D [link]

#nincsbennetarcsi

(#144614) sutszi válasza Qru (#144613) üzenetére


sutszi
veterán

Van amit megértek benne, van amit nem... Megértem, hogy szépen megcsinált és cseréltetett sok dolgot benne. Azt is ami annyira nem volt még szükséges, de elébe ment a problémáknak... Nagyon hasonlóan gondolkodom. DE van egy értékhatár aminél el kell dönteni, hogy meddig akarja még használni. Ha így belement, akkor tök hülyeség volt kiszállni belőle. Ezt csak akkor érte volna meg, ha még jó pár évet elgurul vele... Így kvázi másnak újította fel. Mert az eladási árban ez tuti nem realizálódik. Kicsit olyan érzésem van mintha a célvonalnál kisétálna a pályáról... Ez így butaság volt. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144615) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://coub.com/view/21g82u

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144616) Tsebacsi válasza bitpork (#144615) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Boszorkány :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144617) #89309696 válasza bitpork (#144615) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha nem kamuvideó akkor valami drag gép az 5 literes kis tankjával, ami a 400 méterre kell csak. Azzal kimenni közútra nagyjából így fogy a benzin.
Vannak Youtube is érdekes videók, mikor az ezres gyorsasági motort megküldi 400-zal és két percet előre tekersz negyeddel lejjebb van a tank. :DDD

(#144618) tboldi válasza #89309696 (#144617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Weight reduction bro! :D

[ Szerkesztve ]

(#144619) Qru válasza sutszi (#144614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen egyetertek veled. Am ez egy tipus, ismerek ilyen embert szemelyesen is.

#nincsbennetarcsi

(#144620) rbalint88 válasza #89309696 (#144617) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem csak azzal van tapasztalat, hogy a Porsche 928-ban még alapjáraton is láthatóan fogy a benzin, negyed óra alatt láthatóan ment lejjebb (nyilván nem ilyen mértékben), egy óra alatt meg kiautóztunk belőle negyed tankot nem túl sok túrogatással, inkább csak dinamikusabban krúzolva. régimódi 5.4 V8 nem viccel :D

Qru: ismerem a srácot, tényleg nagyon lelkiismeretesen tartja karban a kocsijait, a swift is "patika" volt.

[ Szerkesztve ]

(#144621) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Vasárnap esti meglepi a hörcsögömtől:

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144622) máyköl válasza Qru (#144619) üzenetére


máyköl
veterán

Viszont ha rakoltesz egy rakat penzt, egy ido utan nem tudsz ugy nezni az autora mar, mikor vetted, fuggetlen attol hogy tisztaban vagy vele, hogy butasag az eladas mellett donteni. Elvesztetted a bizalmad az auto fele, mar nem azt erzed mikor ranezel mint amikor vetted... Ez sajnos egy ordogi kor, de valahol azt is meg tudom erteni ha valaki kiszall inkabb oriasi bukoval, mert nem tudja nyugodt szivvel vezetni es azon kattog az agya mi a kovetkezo amit ker az auto.

(#144623) bitpork válasza CactuS (#144621) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem a nyári gumi a ludas...

MOD

Most nézem! A kocsid képes volt a wc ülőke papírjára csinálni a wc helyett?! Hát én is fel lennék háborodva!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144624) tboldi válasza CactuS (#144621) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha gonosz lennék, megint írnám, hogy #frenchcarownerslife, de jó arc vagyok, úgyhogy nem írom. ;]

(#144625) CactuS válasza tboldi (#144624) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nyilván, japánokban nincs hűtőköri gond. Ja várj, mintha a P3-asok is azért döglenek hengerfejjel, mert besz*rik az elektromos vízpumpa és még erről sem ad visszajelzést. ;]

bitpork: illedelmes, megvárta, amíg aláteszek egy kartont, utána f*sta telibe. :D

Amúgy ja, már kezdtem szarul érezni magam, hogy csak a jóság van az autóval, mintha nem is francia lenne. #NoMainstreamJustFrench.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144626) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hejjho! Becsben hetvegen elvileg ingyenes a parkolas. Kurzparkzonenre is igaz ez? Hetvegen nem elnek az idobeli maximalis korlatok sem? A rezident only helyekre tudom nem ervenyes, az mindig verboten. Vagy igy is erdemes inkabb "bkv" - zni?

I am having fun staying poor.

(#144627) MunezXBK válasza rbalint88 (#144620) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Renault Master, München - Stuttgart távon ( kb. 200km ) fél tank gázolaj. :D

(#144628) Qru válasza máyköl (#144622) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezert inkabb vesz 1.5M egy ujabb csotanyt amire megint ralocsol 1.5M-t. Logikus... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144629) tboldi válasza CactuS (#144625) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, nekem is volt gondom a hűtőfolyadékkal, de a saját hibámból. :D
Tavaly EGR pucoláskor nem figyeltem a lehúzott gumicsőre, lefelé állt, így szép lassan elcsordogált vagy másfél liter folyadék a betonon, mire észrevettem. A pokrócnak, amivel felitattam, még mindig érdekes szaga van. :D
A vége az lett, hogy leengedtem a maradékot is, és feltöltöttem újjal.

[ Szerkesztve ]

(#144630) Qru válasza CactuS (#144625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha pontosak akarunk lenni: jelez az csak keson. :D
A pumpa leallasert nem szol valoban de mielott eleri a 120 fokot a viz akkor bejelez a magas vizhofok miatt. Igaz addigra mar lefott a kv szegeny technikanak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144631) Magnum_ válasza Qru (#144628) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ne csotanyozd csumpyt :(

I humbly and respectfully decline™

(#144632) CactuS válasza Qru (#144630) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valahogy úgy. Pont ezért nem tetszik az RS sem, hogy semmi visszajelzés nincs a vízről, legalábbis amíg nincs nagy baj. Most főleg jó lenne. Igazából pár napja mintha lett volna valami plusz felhangja a motornak, jövő héten amúgy is be akartam gurulni a srácokhoz, de nem így.

tboldi: Itt is csere lesz, bár az tény, hogy elég hülye módon hívja fel magára a figyelme az autó, hogy fagyálló cserét szeretne. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144633) Qru válasza Magnum_ (#144631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szo sem volt Csunpirol. Ez ilyen szimaptikus fajas dolog lehet... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144634) #89309696 válasza MunezXBK (#144627) üzenetére


#89309696
törölt tag

Milyen optimista a fedcomp a hátralévő Km-t illetően, gondolom nem lett lenullázva az átlagfogyi. :DDD
Egész tűrhetően gurul a félház.

(#144635) Magnum_ válasza Qru (#144633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha bNV-t csotanyozol, akkor csuNpyt csotanyozod :D

Btw nagyon izgulok, hogy a heten kicsereli-e valaki a valtokar tarto konzolt :DDD
Meg a vegen nekem kell orakra csapot berelnem a szereldmagadnal.

I humbly and respectfully decline™

(#144636) MunezXBK válasza #89309696 (#144634) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem nullázok, taposok.

Egy C Merga be is állt mellém, átnézett, hogy normális vagy ember? :D

(#144637) LZs?! válasza Qru (#144613) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Qru

Kellemes történet...az 'már az első fura zaj miatt szétcsap az ideg' és 'azonnalmegkelloldani' becsípődés azonnali rokoszenvet ébresztett bennem. ;)

Egyébként a (számomra) vicces az, hogy ugyanezen gondolkodtam; t.i. le-, illetve megírni (akár a TC-nek is) a pepitában hasonló ívű történetemet Alfa vonalon...

@sutszi

Kicsit olyan érzésem van mintha a célvonalnál kisétálna a pályáról... Ez így butaság volt.

Saját tapasztalatból mondom: pont úgy van, ahogy máyköl megírta a #144622-ben.

Nem tűnik 100%-ban racionális döntésnek, pedig az: egyszer csak rájön az ember, hogy a lófaxnak is van vége, és nincs értelme folytatni, mert sohasem lesz meg a "na, most jó" érzés, csak annyi, hogy "talán így most nem xar".

...és ha az embernek nincsenek pszichés zavarai, illetve komplexusai, akkor egy számára vélelmezhetően káros/előnytelen, de legalábbis folyamatos defect signal-lal bíró szituációból lehetőségei szerint szabadulni akar.

...és mindez pusztán azért, mert idővel megváltozik a percepció (átbillen egy kapcsoló a fejben...): nem a mókát, kihívást és azt a pozitív alaphangot érzed, ahol óhatatlanul előfordulnak kisebb-nagyobb hibák, de megéri csinálni; hanem ellenkezőleg: az éppen leküzdött hullámvölgy utáni semleges szakaszon (az eufória régen tovaszállt...) már szinte várod, hogy valami megint elfossa magát. Így egy idő után már nem is tervezel vele, és az összes 'tuning, barkács, customizálás, stb.' ötletbörze is kukázásra kerül - anélkül pedig nem sok értelme van Az Álomautódat gründolni ; aztán egyszer csak egy rosszkor beköszönő, akár banális gondnál berugja az ajtót a gondolat: Lesz, ahogy lesz...ettől a xartól most megszabadulok geczybe...

A két szélsőség között persze ott van a 'két lábbal a földön' hozzállás, t.i.: kiautózni a ráköltésből annyit, amennyit lehet, minimalizálva a 'veszteséget'. De ehhez legalább két dolog kell: hogy érzelmi semlegesség a kocsi felé, és hogy a kocsi legalább tervezhetően/vélelmezhetően (hihetően...) üzembiztos legyen.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#144638) EQMontoya válasza Qru (#144613) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezen elgondolkodtam, mikor olvastam.

Gyorsan ami elment az IS-re, 7 ev es tobb, mint 110.000km alatt:

Amire koltottem (nagyjabol):
-futomu alkatreszekre 100
-osszesen 4 szett gumi (legyen 400)
-vezerlescsere 100
-futoradi csere, huto csere 100
-fekcsovek csereje (elovigyazatossagbol), fekolaj, betetek es tarcsak elol-hatul cserelve 200
-Kipuff vegdobom most rohadt szet, munkadijjal lesz 60e korul
-Szurokre, olajra biztos elment 250

Extrak (nem szukseges kaidasok):
-Sperr 100
-fem kuszob, gyari szonyegszett, Yatour MP3 genya 100
-5zigen nyari szett 120

Lehet, meg aprobb tetelekbol talalnek 1-2 szazast (gumis pl., es hasonlok), de ez meg igy sem jon ki 1.8-ra.
Ami poen, hogy jelenleg ugye elado az auto, es az amortizacio kb. annyi, hogy a felsorolt extrakkal tudom eladni annyiert, amennyiert vettem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#144639) bitpork válasza EQMontoya (#144638) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Miert adod el.az ist ha nem.tiktok?

Amugy instant get ez meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144640) EQMontoya válasza bitpork (#144639) üzenetére


EQMontoya
veterán

IS300 Sportcross + MX5 azert racionalisabb paros :)

Same rules apply!

(#144641) Tsebacsi válasza bitpork (#144639) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ez nem semmi :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144642) MunezXBK válasza bitpork (#144639) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Biztos jó az a link?

(#144643) kisza25 válasza tboldi (#144624) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Költesz te eleget az autóra hibák nélkül is :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144644) tboldi válasza kisza25 (#144643) üzenetére


tboldi
nagyúr

De legalább arra megy a pénz, amire szeretném, és nem amire muszáj. :))

(#144645) sutszi válasza LZs?! (#144637) üzenetére


sutszi
veterán

és nincs értelme folytatni, mert sohasem lesz meg a "na, most jó" érzés,

Az érzés lehet, hogy nem lesz meg. De a valós állapot esetén ez tényszerűen nem igaz. Ez kicsit olyan mint a családi ház... soha nincs kész. Születésétől kezdve bele van kódolva, hogy használódnak a részei és cserélni kell előbb utóbb az alkatrészeket. Ha a tényleg annyit ölt volna bele ami üzembiztonsági és szakmai szempontból is indokolt akkor valószínűleg kisebb lett volna az összeg az adott időtávon. Persze ettől még később más dolgokkal is kellett volna foglalkozni, de ő mondhatni előre kifizette ezeket. Így a brutális összeg sokkal nagyobb sokkot okoz és a problémák száma is többnek tűnik mint valójában volt.
Viszont még ezen a ponton is nyomhatott volna egy kövér féket a projektre és azt mondja, csak a kötelezőkre költ. De gurul vele még 2-3 évet. Szerintem a végére már inkább nem akarta volna eladni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#144646) zolynet


zolynet
addikt

Én nem vagyok az az autóból kiszállós, bekopoktatós, megmondós arc, de ma sikeresen kihozta belőlem egy majom. Könyves Kálmán - Üllői szakaszon (Népliget) a barom kitette az indexet és két sávot úgy bejött, hogy majd megállnak, én bemegyek, arra kell menjek.
Előttem az ember úgy kerülte ki hogy átjött a sávomba, tudtam hogy ez lesz. Bár azt nem gondoltam hogy ha már mellett vagyok behúzza rám. :(((
Szarabb autóm lenne akkor ott lehúzatom és akkor egy jó kis biztosítózás.
Boldog hétfőt!

Life is too short to stay stock!

(#144647) #89309696


#89309696
törölt tag

Andris pár napja szétimádta az új szifont, hogy mennyire jó benne a kamera, meg ezzel illetve elődjével szokta az autós videók egy részét is felvenni és milyen jó már, nem szokta senki észrevenni, hogy nem is kamerával videózik. Most a Merci videóban mutatta nyitott ajtónál, hogy ott a Balaton, szart se látni belőle csak egy fehér foltot a sötét autóból kivideózva, mert ekkora dinamikatartományra képes a telefon. [link] De elmondja a másik videóban, hogy az új szifon a 400 ezres APS-C szenzoros Sony kamerája szintjét hozza. :U
Igen, ezek tipikusan olyan Andrisos kijelentések hogy, de tudja azt amit egy V8, hogy de nem tart tovább feltölteni, hogy de ki akar elmenni egyszerre 500 Km-t ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

(#144648) stickermajom válasza #89309696 (#144647) üzenetére


stickermajom
addikt

Erre szoktam mondani, hogy boldogok a lelki szegények. Ha belegondolsz mennyivel egyszerűbb neki az élet. Elhiszi és akkor az úgy van.

(#144649) Tsebacsi válasza zolynet (#144646) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez napi szintű sajnos, azt hiszik, ha kib*ssza (már ha megteszi) az indexet már mehet is, onnantól joga van sávot váltani, ha van ott valaki, ha nincs...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#144650) tboldi válasza #89309696 (#144647) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is szifonos vagyok (XS Max, "az előd"), de azért ekkora blődségeket nem beszélek. Valóban nem rossz a kamerája... telefonos szinten. Maximum egy kompakttal lehetne összehasonlítani. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.