Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) CactuS válasza gzbotii (#144199) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

mivel már korábban is követett el hasonló szabálysértést- nyolc hónap eltiltást kapott ->> Kérdés, hogy van-e ennek bármi értelme. Lehet eltiltás helyett börtön kéne, akkor legalább tuti nem vezetnének addig.

Ez a csapat is elég érdekesen nézett ki élőben, jobb a békesség alapon nem sokáig voltam mögöttük.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144202) zoo8800 válasza gzbotii (#144199) üzenetére


zoo8800
veterán

A pénzbírság vajon behajtható?

rip and tear, until it is done

(#144203) gzbotii válasza zoo8800 (#144202) üzenetére


gzbotii
veterán

Elméletileg igen.
VÉDA és a helyszíniről is kap levelet a delikvens. (Aztán, ha valaki nem fizet, hogy tudják azt szankcionálni - pasz)

(#144201) CactuS: enyhe a büntetés, a bírság összege meg nevetséges. :(

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144204) focvis válasza pècsimunkás (#144127) üzenetére


focvis
veterán

Nyilván a téli lenne a legbiztosabb megoldás.
Ami a 4S felé húz, hogy nem keresem a havat, a síelés abszolút nem érdekel, többet találkozom vizes aszfalttal, mint havassal. és ennek legalább V-s a sebességindexe, amit nem tervezek kihasználni, de pl. a GTI-n időnként frusztráló volt a H-s téli.

(#144184) Qru : Nem először jövök ezzel a kérdéssel, még bizonytalankodok, nulla tapasztalatom van 4S-sel. Viszont most alig használt, ha eladom, most lenne célszerű.
1-2 éve már gondolkodtam a nyári + 4S kombón, de eddig nyári + téli volt.

(#144190) CactuS: A méret az egyik, a 4S a másik kérdőjel, a mérettel együtt tudok élni, korábban is használtam már 215/55 helyett 205/55r16-ot.
A 4S lenne az újdonság. Illetve ez az első 4WD autóm, talán ez a 2 jól kiegészíti egymást.

[ Szerkesztve ]

(#144205) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tetszik ez az új corsa, mondjuk az eleje tiszta tipo, meg az astranak is [link]
A linkelés telefonról nem mindig működik az új felület alól :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144206) Qru válasza gzbotii (#144203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A pénzbírságot behajtja egy megbízott követeléskezelő (az már más kérdés mekkora hatékonysággal) az oké.

De a vezetéstől eltiltást az hogyan ellenőrzik? Már határ sincs... Simán jönnek mennek és külföldön még a szúrópróba szerű ellenőrzésektől sem kell tartaniuk, mert az csak itthon divat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144207) focvis válasza stickermajom (#144200) üzenetére


focvis
veterán

Arra. Muszáj az SK matrinya.

Alternatíva: Ausztrián keresztül, majd felfelé, ott van normális főút, így a CZ matrica megspórolható.

Alternatíva B: Vonat, kulturált, nem drága. (Nem próbáltam.)

(#144208) Integrale válasza kisza25 (#144205) üzenetére


Integrale
veterán

Kb 4 honapja hasznalom az uj feluletet, hibatlan a linkeles. :P

"Bad reklám is reklám too"

(#144209) gzbotii válasza Qru (#144206) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát, ha a magyar rendőr a jogsit visszatartja, majd hivatalos úton visszaküldik romániába, lakhelye szerinti rendőrkapitányság illetékes osztályán veheti át az eltiltás után, akkor elég egyértelmű. Ha meg rendőr valahol megállítja, és nincs jogsija, mert bevonták, akkor hintőporral, hátulról.

Vagy félreértettem a kérdést?

Amúgy egy ismerős kapott VÉDA miatt levelet, nem fizetett, 1.5 év alatt nem jött több felszólítás.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144210) stickermajom válasza focvis (#144207) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

Én egyszer próbáltam a vonatot, kulturált valóban, de most pont úgy jön ki, hogy vasárnap este 9-10 körül jönnénk vissza (bulika lesz), szóval se a repülő, se a vonat nem adja.

(#144211) Qru válasza focvis (#144204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megnyugtat vegyél télit. Nekem eddig csak pozitív tapasztalataim vannak mind az allweather, mind az allseason gumikkal 205-ös mértben, úgy hogy kontrollcsoportnak ott a Conti PC5 / TS860 kombó azonos méretben. Persze helyén kell kezelni őket nyilván nem téli gumik de bőven vállalhatóak. Én adnék neki egy esélyt. Főleg téged ismerve a következő télen már úgy sem lesz meg ez a verda.

gzbotii: Aha, így értettem. Akkor ez így elég szigorú. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144212) BigBlackDog válasza Qru (#144211) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Piros betűszínt hogyan csináltál? Ha jól látom, egy '_blank' targettel rendelkező linkkel.

[ Szerkesztve ]

(#144213) Qru válasza BigBlackDog (#144212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem akartam bocs. Vissza is színeztem. :R

#nincsbennetarcsi

(#144214) kisza25 válasza Integrale (#144208) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem most játsza el negyedszer, hogy a kijelölt szöveg helyett mellé rakja a linket

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#144215) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Sikerült szereznem szövet sportüléseket az autómba. Alaposan le szeretném tisztítani őket, mielőtt berakom. Az a kérdésem, érdemes-e szétszedni valamilyen szinten, és úgy tisztítani?

Viszonylag egyszerűen le tudom venni szivaccsal együtt az üléslapokat, vagy pedig a szövetet is le tudom venni, de az bonyolultabb, és vissza ha visszateszem, kérdés, hogy hogy fog rajta állni.

Vagy alaposan le tudom tisztítani szétszedés nélkül is, csak kívülről a szövetet "simogatva"? Látható szennyeződés nincs rajta, csak poros, meg régi, szeretném azért tisztán berakni.

(#144216) CactuS válasza focvis (#144204) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én azt csinálnám, hogy kipróbálnám a téli szezon legelejétől a Nexen 4S-t. Az már megvan, ha megy bele némi km, kb. semmivel nem fog kevesebbet érni, mint most. 4S abroncsot meg szerintem bármelyik szezonban el lehet adni, ha nem futsz ki a csúcsidőből. Ha azalatt a ~1 hónap alatt nem érzed úgy, hogy kompromisszumra kényszerít, akkor meg húzd le vele az egész szezont.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#144217) Reggie0 válasza bitpork (#144189) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezzel a gondolatmenettel az a baj, hogy ennek menten a biztonsagiovet es a legzsakokat is kiszerelhetned es eladhatnad, mert csak feleslegesen cipelt tomeg es all benne a penz, ugysem szokas utkozni.

Persze nyilvan kell egy hatart huzni, mert a biztonsag penzkerdes is, de nem veletlenul van egy ossztarsadalmi nyomas a biztonsagosabb megoldasok fele, meg ha azt meg is kell fizetni. Es persze az is lehet, hogy a te teligumid fele annyira sem veszelyes, mint a legolcsobb nyarigumi, amire mar nem huhognanak, csak hat eleg nehez olyan szabalyozast letrehozni ami elmegy a legaprobb reszletekig. Az, hogy te a nyaron teligumit hasznalok olyan 5%-aba tartozol ami nem jelent veszelyt, meg messze nem azt jelenti, hogy nincs ertleme altalanosan megkovetelni az evszaknak megfelelo gumikat. Mert a baleseti/halalozasi statisztikat az atlagok szuli, nem a kivetelek, azok inkabb csak a statisztikai hibat.

[ Szerkesztve ]

(#144218) Szevam válasza RAiN91 (#144215) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kárpittisztítóba is beruházhatsz
Régen, mintha olcsóbb lett volna :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#144219) Qru válasza RAiN91 (#144215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

(#144220) jim bcs válasza BigBlackDog (#144212) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az Ármesterek kiváltsága árazáshoz, Ármesterek és MODERÁTOROK használhatják, más nem.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#144221) bitpork válasza Reggie0 (#144217) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Soha nem is mondtam h más ne használjon nyáron nyárit, csak itt mindenki úgy kezeli mintha nem a saját esetemről beszélnék :) Talán elmondhatom magamról hogy tisztában vagyok a saját és az autó képességeivel is. Enélkül fel sem merülne bennem a a csak téli gondolata. Abból meg a Nokiant favorizálom ami annyira nem rossz mint amennyire nem ismert itthon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144222) Reggie0 válasza bitpork (#144221) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak azert ez a #144117 es #144049 alapjan nem egeszen igy jon le.

[ Szerkesztve ]

(#144223) bitpork válasza Reggie0 (#144222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig ha megolvasod ott van leírva hogy személyes tapasztalat és nekem ez vált be. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144224) Reggie0 válasza bitpork (#144223) üzenetére


Reggie0
félisten

Najo, de abbol kiindulva, hogy belinkeltek egy holt szakadt autot, szettrancsirozott, oreg teligumival nyaron, majd felmerul a kerdes h mi a baj a teli gumival :D

[ Szerkesztve ]

(#144225) bitpork válasza Reggie0 (#144224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Áh az egész kérdés akadémikus, mert nem is a gumival van a baj hanem hogy ebbe a krva országban vannak még évszakok ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144226) Qru válasza bitpork (#144225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig erősen dolgoznak rajta világméretben, hogy ne legyen... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#144227) bitpork válasza Qru (#144226) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Végül is a lánctalp mindent is überel :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144228) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Jo ha az embernek van 2 autoja es az egyik benzines, masik dizel.Neha tankolasnal akar ossze is jon,hogy a megfelelo uzemanyagot tankoljuk. :)
Sikerult felig takolnom benzinnel a dizelt

(#144229) bitpork válasza Gsx-rr (#144228) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Huh az nem egészséges. De menthető időben észrevetted legalább?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144230) Magnum_ válasza Gsx-rr (#144228) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Praktikus lenne egy [link] egy ilyen matrica a gazolajos tanksapkajara.

Btw mit csinaltal? Treler, szerviz, leengedes atmosas, vagy mi van ilyenkor? Beinditottad?

I humbly and respectfully decline™

(#144231) #89309696 válasza CactuS (#144161) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is elöregedésre értettem inkább, mint kopásra.
Az a baj a mostani felállással, hogy nyárit venni mellé a legegyszerűbb, csak az hosszútávon a legnagyobb szopás is, cserélgetni kell meg az átmeneti időszakban vagy ez vagy az nem lesz tökéletes. Tényleg az lenne a legkorrektebb, hogy venni kell tavasszal négyévszakost meg egy 15-ös felnit és akkor van egy minden körülmények között alkalmazható gumi.
Nem tudom mekkora a váltómérete a kocsinak, 185/60R15 körül lehet talán. Ha picit eltér az nem gond, a biztosító eleve bele fog kötni ha akar mindenhol (ehhez a motorhoz nem szereltek se 185/ se 15-ös felnit, 175/70R14 a gyári mérete).

A CC+ onnan jött, hogy itt sokan használják és dicsérik. De én nem igazán tudok 30 ezret kiadni egy gumira, 15 körül lenne jó, ennyiből nem tudom kapni-e normális négyévszakost. Azt sem tudom, hogy télies vagy inkább nyárias verziót kéne-e vennem. A téliesre hajlanék mert télen az üres utakon azért szoktam teperni, de hó meg nincs. Csak a hideg az amivel meg kell küzdenie 3 hónapot át. Meg a sok folyadék, latyak. Viszont árokba kerülni sem szeretnék egy vicceskedő páralecsapódás miatt amit késve veszek észre, mert a gumi meg túl nyárias.

(#144232) Gsx-rr válasza bitpork (#144229) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kb 100 meterre voltam a baratom muhelyetol igazabol elotte ott voltam, miutan beinditottam jottem ra egybol be is gurultam

Tavasszal ugyanigy jartam mikor 8 honapig benzinessel jartam ea hazajottem. Csak akkor par liternel eszrevettem tankolas kozben es ratankoltam
50 liter gazolajat

[ Szerkesztve ]

(#144233) pècsimunkás válasza #89309696 (#144231) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem Mégane 1 ph 2 -d van ? Mert ha az , akkor annak a gyári mérete a 175/65r14 . Az meg gyakori , olcsó méret .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144234) bitpork válasza Gsx-rr (#144232) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ha ez ilyen rendszeres , fel lehet fogni éves takarításnak :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#144235) Qru válasza Gsx-rr (#144228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2013 ota hasznalok parhuzamosan benzin es dizel autot, meg sosem tankoltam felre szerencsere.

Ja de. Egyszer Kormiba figyelmetlensegbol premium gazolajat toltottem a sima helyett. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144236) #89309696 válasza pècsimunkás (#144233) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az a Clio, Kangoo, Thalia mérete. A Megane, Laguna /70. A pótkerekem is ekkora, az még a gyári 2002-es amivel a gyárból kiadták.

Nem akarok 175-öst, az biciklire való. Bár kétségtelen, hogy a 175/65R14 olcsó lenne és a kocsi is picit jobban gyorsulna azon, alacsonyabb lenne, jobban feküdne stb. De akkor meg minek cseréljem le a téligumit, mert amit nyerek egy négyévszakoson azt ha nem is teljesen, de valamennyire kiütöm a keskenyebbel. Legalábbis nyáron.

[ Szerkesztve ]

(#144237) Qru válasza #89309696 (#144236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig télre generálisan jobb a keskenyebb gumi (hóban/vizen jobb).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#144238) #89309696 válasza Qru (#144237) üzenetére


#89309696
törölt tag

195-től felfele igen, de 175 és 185 közül a 185 jobb lesz, de legalábbis nem rosszabb. Láttam a teszteket, pont ide volt linkelve egy éve.
Nyáron egyértelműen rosszabb a keskenyebb, mi meg épp azon tanakodunk, hogy nyárra kéne a jobb gumi és nem télin járni. Ez így meg logikátlan. :DD Meg saját arcon köpés, 3 méter miatt akarunk gumit váltani, de olyan szélességre amivel ismét vesztünk 2 métert. Ennek így nem sok értelme, ezért nem akarok 175-öst.
Egyébként befér a 195 is a kocsi alá, a 2 litereseknek az a gyári mérete. De azt az ára meg a gyönge motor miatt nem akartam régen se, meg most se.

[ Szerkesztve ]

(#144239) Gaben92 válasza Gsx-rr (#144228) üzenetére


Gaben92
őstag

Jézus de rég jártam erre... El voltam kicsit havazva jegezve... ;]

Cimborám faterja hasonlóan járt pár napja. Csak neki a kúton lévő "segíthetek?" faszi tankolt 51L 95-öst az 525d-be... Életében először mondott igent neki, de valószínűleg utoljára is... Viszont ő csak akkor vette észre mikor már becsörgött... :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144240) pècsimunkás válasza #89309696 (#144236) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is volt Méganom .2001- es 1,4 -es Expression . Nagyon jó autó volt ! Csendes , kényelmes , keveset fogyasztott , megbízható volt ! Fullra pakolva a csomagtartó - szedan volt - 4 utassal könnyedén ment 140-150 el . Idefelé , a Jena - Eisenach távot általában 160-170 - nel tettem meg . 170 fölé nem mentem , a himbilimbi futómű és a virsli gumi miatt . De tényleg nagyon jó autó volt !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144241) gzbotii válasza Gsx-rr (#144228) üzenetére


gzbotii
veterán

Volt, hogy három autót tankoltam, meg nem jártam így. Szerencsére.
Munkatársam meg teletankolta a porzó tankot. Szerencsére még fizetéskor feltűnt neki.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#144242) #89309696 válasza pècsimunkás (#144240) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jó kocsi, nagyon szeretem, olcsó pénzből üthető-vágható, otthon könnyen szerelhető, és modern a lehetőségekhez mérten, kevés pénzből olyan szinten tartható amit még itt a topikban is elfogadnak :D . Egyet nem kedvelek benne a csíra 1.4-es motort (meg azt, hogy kombiból ezen kívül nincs is vállalható állapotú, az 1.6-ok mind lehajtott szarok, nagyobb nincs is, automata megint nincs).
Meg azt, hogy nyomatékszegény. Kint az úton már jól esik meghúzatni, de bent a kis utcákban másodikban nem lehet vele nyökögni, lámpánál, dugóban araszolásnál, emelkedőn megindulásnál marha irritáló a borzalmasan kevés nyomaték, hogy fel kell bőgetni meginduláshoz, egy nagyobb emelkedőnél nem ugrik meg hiába van hatezerig hajtva. De elnézem neki, mert minden másban jó.

Ha egyszer megindul akkor már megy, én is elég hamar elérem a 160-at vele, bár nem szoktam ennyivel menni, 105-110 körül állok be, ha üres az út. Legfeljebb előzéseknél hajtom meg 120-130-ig kis időre, hogy akit megelőzök az ne érjen utol két perc múlva megint, hanem legyen köztünk távolság is.

[ Szerkesztve ]

(#144243) pècsimunkás válasza #89309696 (#144242) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Érdekes ... Én nem éreztem nyomaték szegénynek . Amúgy olvastam már régebben , hogy bánod , hogy nem 1,6- os lett . Ne bánd ! Az 1,4 - es jobb motor . Lehet , valamivel jobban megy az 1,6 - os , de azzal országúton nem jársz el 5- 5,5 literrel . Az 1,4 - el igen . Közben nem leszel forgalmi akadály , mert 100-110 - nél fogyaszt így kb .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144244) Qru válasza #89309696 (#144238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vennék egy 175-ös télies 4évszakost (pl Nexen) és le van tudva a gumikérdés 4-5 évre előre. A mostanit meg eladod és kész.

#nincsbennetarcsi

(#144245) pècsimunkás válasza Qru (#144244) üzenetére


pècsimunkás
addikt

+1 !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#144246) Qru válasza Gaben92 (#144239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a szomszéd járt így, a dízel CR-V-t nyomta tele a Shell-es kutas 95-össel. :D

#nincsbennetarcsi

(#144247) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Én sosem engedem, hogy a kutas töltse tele a tankot, inkább magam csinálom.

4 évszakos témához pedig nekem 2. tél lesz, hogy fent van a Kinergy 4S, kíváncsi leszek, hogyan fog teljesíteni (bár ha olyan havas telünk lesz, mint tavaly, akkor nem lesz gond :DDD )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#144248) máyköl válasza Qru (#144235) üzenetére


máyköl
veterán

+1, en is 2 kocsit hasznalok + motort, még nem sikerült soha félretankolni. Apámnak viszont sikerült az X3 -at teletolnia benzinnel, nagynyomású szivattyú bánta.

(#144249) Gaben92 válasza Qru (#144246) üzenetére


Gaben92
őstag

Szintén Shell kút. Valahogy most kezdtem el igazán értékelni, hogy nálunk kb csak személyzet nélküli automata benzinkutak vannak. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#144250) Gsx-rr válasza máyköl (#144248) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem vette eszre es ment vele?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.