Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Elkezdtek szállingózni a leak-ek az új, Z490-es lapokról, több helyen preview-k is kint vannak, pl. az Asus ROG Maximus XII Apex-ről, EVGA Z490 Dark-ról, egy review-ban 44 lapot néztek át:
[link]
Továbbra is lehet majd az eddig megszokott LGA115x foglalatra illeszkedő hűtőket használni, maradt a felfogatás.

PH cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#2) - = Zk = - válasza kicsipapucs (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pusztán kíváncsiság, de egy 10700K vs 9900K összeröffentésre kiv lennék...
néztem a XII MAximus Hero-t, kiv leszek az árára.. de ez az előre felapplikált hátlap nekem már a XI Hero-nál sem jött be sajnos.. le kellett szednem, mert az öreg HAF 932-ben gondot okozott a bepöccintés

szerk. 400 dodó?! tyúúú.. az nem semmi :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#3) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Z490 alaplapok VRM lista,és egyéb,bővül....
[link]

(#4) arabus


arabus
addikt

Pcie4 mégis lesz :F

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5) keIdor válasza arabus (#4) üzenetére


keIdor
titán

Rocket Lake-el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Itt is vannak az első jó pucér képek az Asus ROG Maximus XII Apex-ről:

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7) kicsipapucs válasza ScomComputer (#3) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez egy komoly információbázis, köszi!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8) bobalazs válasza kicsipapucs (#6) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

pazar

(#9) kicsipapucs válasza bobalazs (#8) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nagyon komoly VRM-je van, de meglepő módon az Extreme verziónak még durvább, majdnem 30%-kal erősebb van. Elvileg olyan új funkciók jönnek a procikban, mint a magonkénti tuning (mint eddig csak a HEDT-kben), valamint magonként ki-bekapcsolható HyperThreading!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#10) bobalazs válasza kicsipapucs (#9) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, tudom, olvastam róla. magonkénti tuning CCX műxik a konkurenciánál.
Magonkénti turbó is van már régóta, jó bár tudom ez más.

(#11) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Intel Core i9-10900K and Core i5-10600K review kit pictured and unboxed
[link]

(#12) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Intel Core i9-10900K at 5.4 GHz
[link]

(#13) - = Zk = - válasza ScomComputer (#12) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mondjuk én pont nemnézem, mennyi az annyi pontban... az érdekel, játékok alatt mit produkál...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) MPowerPH válasza kicsipapucs (#6) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valtoztattak a VRM felepitesen?

Don't Tread On Me

(#16) MPowerPH válasza #98320896 (#15) üzenetére


MPowerPH
félisten

NVMe SSD -nek kulon kartya.

Don't Tread On Me

(#17) kicsipapucs válasza ScomComputer (#11) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Na jó, ez a kis pakk így egyben elég bitangul néz ki, jól mutatna nálam is reviewt csinálni.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18) Shkiz0 válasza ScomComputer (#3) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért ez brutál: 14*ISL99390 90A = 1260A
Elnézve a felhozatalt amúgy, ár érték arányban megint nekik van a legjobb esélyük, remélhetőleg most nem bénázzák el úgy mint anno Z390 esetén.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#18) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mire gondolsz?! :B

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#19) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Z390 lapok startolása után voltak anomáliák a Giga lapjaival ventivezérlés terén.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#22) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#20) üzenetére


- = Zk = -
félisten

na ezt nem tudtam, köszönöm :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Kíváncsi leszek milyen árakkal indít majd az alza....
Tippek?
:D

(#25) Shkiz0 válasza ScomComputer (#23) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én hivatalosan még nem mondhatok semmit, de már megsúgták kb mire lehet számítani.
Jobb ha ültök majd mikor kirakják szerintem :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#27) keIdor válasza Shkiz0 (#25) üzenetére


keIdor
titán

Én megtenném a tippjeimet, látva a forint erősségét, plusz ugye világrekord ÁFA, meg ott az artjuis is.

i9-10900K: 220k bruttó
i7-10700K: 170k bruttó
i5-10600K: 120k bruttó

Kíváncsi leszek mennyire jönnek be a tippjeim. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) MPowerPH válasza keIdor (#27) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az i7 -es elvileg 9900K aron jon... Szoval ez egy biztos pont lehet.

Don't Tread On Me

(#29) keIdor válasza MPowerPH (#28) üzenetére


keIdor
titán

[link]
Sajnos ez alapján még keveset mondtam.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) MPowerPH válasza keIdor (#29) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ah man, mi tolta igy fel az arakat? Jah varjal mar, duborog a gazdasag. ;]

Don't Tread On Me

(#32) kicsipapucs válasza keIdor (#27) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szerintem alálőttél ezekkel. Viszont úgy érzem, így is nagy sikere lesz, sokan venni fogják őket.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#33) Laraxior válasza ScomComputer (#12) üzenetére


Laraxior
titán

Szép eredmény, viszont ez nem fog menni 24/7-ben az is biztos.
5400MHz az még oké, de az uncore is 5400MHz... :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#34) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#32) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem nem.
Nyilván lesz 1-2 ember akinél élével áll a pénz, és cserél minden egyes generációnál, mert épp mondjuk ez a hobbija, de a nagy többség nem fog. És pont az ára miatt. (mármint idehaza.)
Ugye mivel én itt ph-n is üzletelek, azt látom hogy 10 prociból / gépből / félgépből / 7-8 Ryzen, a maradék csak 1151-re épülő gép.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35) kicsipapucs válasza Laraxior (#33) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Másik topikban már írtam, a kínai feltöltő nickneve IcyWater, benne a nevében, hogy negatív hőfokú folyadékhűtéssel, chillerrel csinálta az eredményt. Ambient hűtéssel 1:1 die-uncore nem fog menni ekkora frekvencián.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#36) Laraxior válasza kicsipapucs (#35) üzenetére


Laraxior
titán

Nem olvastam, sry, csak szembeötlött.
Cserébe a ramokat megküldhette volna.
Bár gondolom az már sok lett volna a rendszernek, hogy az uncore is az egekben, meg a ramot is 4000 fölé tornázni (mert a ram bírja)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#37) MPowerPH válasza kicsipapucs (#32) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem sem. Mar a Coffee sem fogyott, itt meg megint nincs semmi plusz felkinalva. Ott a 2 magos lepcso a game -ek miatt jol jott. Itt viszont az ujabb 2 mag nem ad semmit. Es elnezve a varhato arakat, hazon belul a Cascade Lake X 12-14 magos CPU -i jobb uzletnek tunnek.

Don't Tread On Me

(#38) kicsipapucs válasza MPowerPH (#37) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Úgy látom, Amerikában elég jó áraik vannak a lapoknak, hátha ide is elér egy része ennek. Plusz mellé forrasztott 6c12t proci, a toposoknak meg ugye ott a 10c20t. Nem vagyok jós, sem piackutató, de valahogy személy szerint úgy érzem, hogy sikeres lesz. Csak az árazáson fog múlni.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#39) keIdor válasza kicsipapucs (#38) üzenetére


keIdor
titán

Már a Coffee-t sem vitték, ott rohad raktáron csomó Z390 alaplap.

Miből gondolod, hogy ugyanaz a rókabőr most sikeresebb lesz? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) kicsipapucs válasza keIdor (#39) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Amennyi ES infóm van ismerős tuningosoktól, az alapján jók lesznek tuningban, jobbak lesznek a hőfokok, valamint úgy hírlik, hogy lesz még 1-2 trükk, amivel a teljesítmény emelhető lesz, lásd magonkénti szorzó (eddig csak HEDT-nél volt ilyen) és magonkénti HT on/off. Egyik sem világmegváltó, de amikor a reviewk alapján vesznek emberek rendszereket és ott ezekkel a lépésekkel lesz 20 FPS előny, az hozhat vásárlókat a konyhára és a többség csak ennyit néz. Hiába játszik 1080P 60FPS vsyncen a többség, a 4K 342 vs 363 FPS vevőket fog érni.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#41) keIdor válasza kicsipapucs (#40) üzenetére


keIdor
titán

A userek elenyésző százaléka tuningol, aki tuningol is, abból is kevés pörög rá +100MHz-re.
Országonként néhány ember, tényleg ennyire kevés embert érint. Itt a fórumon a többség is szkeptikus, illetve még der8auer és GN-es Steve is. Sokatmondó, szerintem! Ők is azt mondják, pontosan annyit hoz, amire számítani lehet. Amúgy semmi komoly előrelépés.
Itt a PH-n is volt cikk, de máshol is lehetett olvasni, hogy erősen visszaestek az alaplap eladási számok, raktárakban áll a Z390 lapok többsége, egyszerűen nem viszik.

Ezek végett is gondolom azt, hogy ez még sikertelenebb lesz.
Siker az volna, ha a konkurens termékek alá áraznának, ugyanis az i5, i7-nek volna piaca, csak árverseny kéne, mert az érdekli az embereket.
Nem +3% OC.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#40) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Külföldön lehet, de hogy itthon nem fog senki 10~20FPS-ért közel 120K-t pluszba kiadni az fix.
Márpedig egy jobb Z490 lap és egy 10 magos proci-ra alap hangon ennyit dobni kéne még egy Z390 estén is. Pár nap múlva már írhatok majd hivatalos árakat mind lapokra mind procikra, most még nem mondhatok semmit, de baromira nem lesz itthon jó kezdőár.
És készletek sem lesznek bőségesek.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43) keIdor válasza Shkiz0 (#42) üzenetére


keIdor
titán

Külföldön sem egyébként.
Főleg, azért közben jött egy válság is és ez még csak az eleje.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#44) kicsipapucs válasza Shkiz0 (#42) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Egyetértek, de itthon domboríthat a középmezőny, szintén ár függvényében. Minden kiderül 20-án.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#45) Shkiz0 válasza kicsipapucs (#44) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem meg nem.
Ryzen 3600/3700 kb a sláger, és a 3900x is már egész baráti áron megy. Nem lennék meglepve, ha egy minimálisat még vágna az ágon az AMD majd, attól függően végül hogy áraznak a kékek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én csak az angol ebay-ről tudok nyilatkozni, de szépen fo#ák fel a 9900K-kat.... delidelt, nem delideltet egyaránt... ebay értesítés szerint napi 3-6 kerül fel frissen.. kérdés, ebből mennyi a "visszatérő"... de covid előtt 500 fontocska körül mentek... most 450 és alatta... de a 450-60 az fix rendszerint... a fölöttelevők meg, nem érdemel szót szvsz...

scan.co.uk: 525 font volt covid előtt, most 500 alatt... van tálcás és box is...

lesznek olyanok, akik azonnal cserélnek... legyen szó tesztelésből, intelfétis bmi.... venni fogják... 9th gen is fogyott ugyebár :R
persze, nem otthon ahol 2-300K egy komplett i7 6700as (non-K) gép, 1080-nal, marketplészen, pc adok-veszek csopikban stb... persze.. 200k az, amiben van egy 1050Ti... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47) MPowerPH válasza Shkiz0 (#42) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert a 10-20FPS pluszt is ketlem. :D Mikor nagyon jol tudjuk, mennyit dob 100MHz. Orajelek tekinteteben pedig nem nagyon lesz elorelepes. En varom a kudarcot, es a Zen -t. :DDD

Don't Tread On Me

(#48) keIdor válasza - = Zk = - (#46) üzenetére


keIdor
titán

Egy 60 valahány milliós UK-ban napi 3-6db szerintem pont, hogy marha kevés. Ennyi még Londonon belül is kevés volna.

Mindenhol van néhány ember, akinek a legújabb kell.
Ebből biztosan van olyan is, aki nem fejlesztés miatt adja el. Anyagi okok, AMD, új konzol generáció, Brexit vagy korona miatti anyagi nehézségek mind lehetséges indokok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#49) - = Zk = - válasza keIdor (#48) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jogos, igazad van... majd az a bizonyos nap után/tesztek után kiderül merre lendülnek...
ennyire nem érzem, hogy az intel bukásba vezetné a cégét (kiadja ugye a 10th gent, akkor amikor, úgy ahogy) egy ilyen "10th gen" döntéssel... ennyire nem hülyék ülnek abban a székben...
De ez ugye baromi OFF, van ennek topikja is :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#50) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#49) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jahogy EZ AZ.. akkor jó... :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.