Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136251) Skynet258 válasza [CS]Blade2 (#136247) üzenetére


Skynet258
veterán

Eddig vagy 4 ember ezzel kezdte itt a fórumon, hogy nem volt kompatibilis, nyomkodták amit kellett (vagy amit találtak) aztán egyszercsak jó lett. ;)
fTPM, secure boot, és ha a többinek megfelelsz akkor mennie kell.

melodie: hú basszus az nem jó, ezen van a céges belépéshez használt token generátor, és azt baromi necce visszarakni, ha nem megy akkor telózhatok egy indiaival és az nem tréfa dolog. :DDD

isti732712: de a prociban attól még lehet... :U Mármint nem, ott nincs modul, de a végkifejlet ugyanaz

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136252) #86564352 válasza mefistofeles (#136235) üzenetére


#86564352
törölt tag

User írja a PC check proginak a Microsoft Surface Go 2 se tetszik, közben a terméklapon már Win11 reklámmal szerepel. Azért érdekesre sikerült ez a bemutató: valószínűleg szándékos kiszivárogtatás, ma lefagyott stream, és az új kinézet helyett a kommentek arról szólnak a kiadott kompatibilitás ellenőrző szigorúsága szerint nem fog felmenni egy Dell Inspiron és hasonlókra. Twitteren láttam Surface Studio 2 se "jó" szóval ez a kiadott program szart se ér.

(#136253) King Unique válasza Skynet258 (#136242) üzenetére


King Unique
titán

"Ha jól tippelem akkor simán 10 alól indítva a telepítőt megmarad minden cuccom és csak upgrade-elek."

Mivel a nemrég linkelt előzetes ISO angol nyelvű, azért max. angol nyelvű rendszernél, magyar lokalizációnál egyik gépen nálam csak a személyes fájlok megtartását ajánlotta fel, a programok + személyes fájlok megtartása eleve inaktív volt.
Az meg gondolom megvan, hogy ez az előzetes egy Insider Preview Dev Channel build és annak megfelelően is kezelendő (tesztelésre, nem feltétlen általános használtra), upgrade előtt nem árt a jelenlegi W10-ről mentést készíteni, stb.

(#136254) Geth válasza #86564352 (#136252) üzenetére


Geth
addikt

Még nem jött rá válasz, de ez esetleg érdekes lehet:
Wddm 2.x support is not a given. Check what drivers you have installed for video,Windows update tends to install whatever it sees fit as video drivers, sometimes neolithic era drivers. These older drivers may or may not support wddm2.0. For example, the nvidia fermi gpus started with wddm 1.3 and via driver updates got to wddm 2.0.

(#136255) isti732712 válasza Skynet258 (#136251) üzenetére


isti732712
aktív tag

Hát a prociban lehet hogy van , de ez a progi akkor is nyekereg ,hogy nem alkalmas a win11 re :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136256) isti732712 válasza Skynet258 (#136251) üzenetére


isti732712
aktív tag

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136257) Skynet258 válasza isti732712 (#136255) üzenetére


Skynet258
veterán

Csak arra reflektáltam, hogy írtad nincs is TPM modul az alaplapodon... Nekem sincs konkrét modul mégis be tudom kapcsolni a funkciót. ;) Hogy mit kapcsoltál vagy sem azt én innen nem tudhatom. :R
Mod: fTPM nincs bekapcsolva a kép alapján csak a virtualizáció (és a secure boot), így nem tudom hol láthattad, hogy be van.
King Unique: persze, öreg róka vagyok már a szilíciumok között, ismerem a dörgést - de még mindig el tud kapni a hév ha valami újdonság van. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136258) TechN7ne válasza melodie (#136231) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azért seed elik rendesen . ;]

(#136259) Doky586 válasza Geth (#136227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nézted be. Minden bios image pont akkora mint a flash chip. De a 1/3-a csuppa x00 . Nem úgy mint az összes többié. De ne tőlem kérd, én nem fogok venni régi géphez spéci tpm modult drága pénzért. A többi topiklapónak mert a figyelmeztetés hogy lehet hogy a bios frissítés hiánya miatt írja a win11 teszt inkompatibilisnek a gépüket.

A blogbejegyzésem tesztjének 2.módszere esetén valószínű ha nem látnak TPM 2.0 drivert akkor nem telepíthető a win11...

[ Szerkesztve ]

(#136260) isti732712 válasza Skynet258 (#136257) üzenetére


isti732712
aktív tag

Olan hogy fTPM olyan nincs is nálam

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136261) movax válasza mefistofeles (#136243) üzenetére


movax
őstag

És még egy fontos feltétel kimaradt: a MS-fiók. Ez fontos, mert egy csomó embernek nincs, nekem sem, és nem is akarok.

(#136262) Geth válasza Doky586 (#136259) üzenetére


Geth
addikt

Belenéztél pl. ubu-val, hogy milyen modulok vannak a mostaniba és a bétában?
Lehet hogy az van amit írtam, csak valamiért arra egyáltalán nem reagáltál...

(#136263) Cs1csó válasza movax (#136261) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nekem is ez a gondom. Mármint van fiókom de nem vagyok bejelentkezve, mert helyi fiókkal használom, ehhez meg kell. Lehet ha lesz hozzá kedvem - nem most a nagy hőségben - akkor tiszta telepítéssel feldobom.

(#136264) Skynet258 válasza isti732712 (#136260) üzenetére


Skynet258
veterán

A TPM Device Selection-nél nincs legördülő másik opcióval? Mert nekem a dTPM kifejezés inkább a discrete TPM-re utal ami a konkrét hardveres modult jelentené (ha lenne a lapra kötve).

Cs1csó: fel lehet telepíteni helyi fiókkal is, innentől kezdve nem hiszem, hogy követelmény lenne...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136265) isti732712 válasza Skynet258 (#136264) üzenetére


isti732712
aktív tag

A TPM Device Selection-nél nincs legördülő másik opcióval?

De igen PTT, ezen kívül más nincs

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136266) Geth válasza isti732712 (#136265) üzenetére


Geth
addikt

epic facepalm

(#136267) Skynet258 válasza isti732712 (#136265) üzenetére


Skynet258
veterán

Ok.
Akkor.
Kapcsold arra.

Tejó ég. ;]

Geth: hát most mondd meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136268) isti732712 válasza Skynet258 (#136267) üzenetére


isti732712
aktív tag

Istenkirály vagy!

Köszi a segítséget!! :C :R :R :R

Már összezavarodtam a bios beállításokban ebben a rohadt melegben,meg persze van önkritikám is nem voltam ebben toppon! :W

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#136269) mefistofeles

Hát akkor nem lesz win 11... sajnálom de amíg a rendszer ellenőrző szoftver semmiféle támpontot nem csak közli, hogy nem jó, addig felejtős az egész.
Képzeljétek el, hogy ha a kisdiákok a szorzóstáblát tanulnák és a tanár helytelen válasz esetén, mindig csak annyit mondana nem jó! Sosem tanulnának meg számolni a gyerekek!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136270) Geth válasza mefistofeles (#136269) üzenetére


Geth
addikt

Még több béna hasonlatot! :DDD

(#136271) mefistofeles válasza Geth (#136270) üzenetére

Ez így nagyon kevés és gyenge is bocs.
Kérlek indokold milyen létjogosultsága van egy olyan programnak ami a képedbe vigyorog, hogy nem alkalmas a géped, de ezen kívül semmiféle támpontot nem ad! A leírt követelményeknek megfelel a gépem...... Ha nem tudom mi nem jó, hogyan tudnám javítani?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#136272) Skynet258 válasza isti732712 (#136268) üzenetére


Skynet258
veterán

Semmi baj nincs, csak nálad jutottam el a kiégés ezen szintjére, ne vedd magadra. :R Ha azt mondom, hogy délután 6-kor annyit tudtam kb. a TPM modulokról mint te, elhiszed? ;) :D
A lényeg, hogy neked is sikerült.

mefistofeles: nálad is menne csak igazából puffogsz és nem adsz semmi támpontot. :U Így meg nehéz előre jutni. De lehet, hogy nem is kell, messze még a Win 11 hivatalos rajtja, addig még bármi lehet.

https://geekpulse.hu

(#136273) zharkanyi


zharkanyi
tag

Van egy 7 éves PC-m, amihez még Windows 8.1 64bit Magyar OEM került megvásárlásra, de természetesen amióta lehet Win10 Home fut rajta. Frissítettem anno.

Most egy új SSD-t tervezek venni, mert a régi kicsi.

Az őskorban az ember évente többször is Windowst telepített, de most 7 éve boldogan megvagyok nélküle. Az új SSD-re viszont szeretnék tiszta lappal beköltözni és csak a szükséges dolgokat feltelepíteni. Kezdve a Win10-el.

Mi ilyenkor a menet? Amennyire rémlik nincs se CD-m, se termékkulcsom. (persze aztán ha azt mondjátok kell legyen, akkor nekiesek a régi dobozok átnézésének)

(#136274) savior


savior
őstag

Hardveraprón már hírdetik is a Windows 11 kompatibilis gépeket.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#136275) TechN7ne válasza Skynet258 (#136267) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Király vagy...

Intel z490 bios ban és milyen opciót keressek amivel elfogadhat talán ez a fránya program? :DDD

(#136276) King Unique válasza zharkanyi (#136273) üzenetére


King Unique
titán

Csak az SSD cseréje miatt nyilván nem feltétlen kell clean install a 0-ról, mivel adott a klónozás (+ infó) lehetősége is, valamint digitális licenc megléte esetén egy esetleges újratelepítésnél eleve nem kell újra megadni a termékkulcsot, automatikusan beaktiválódik a W10 annak megfelelő kiadása, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Persze ha erővel újra akarod telepíteni a 0-ról és kezdeni mindent a 0-ról, meg termékkulcs után kutatni, akkor végül is lehet, megteheti a user. :))

[ Szerkesztve ]

(#136277) Skynet258 válasza TechN7ne (#136275) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát nincs előttem az össze létező lap BIOS-a, de valami ilyesmin indulnék el:
Settings>>Security>>Trusted Computing>>Security Device Support=Enabled
TPM Device Selection=PTT

A fenti menüpontok változhatnak, de talán adnak némi támpontot. Legrosszabb esetben végigmész az egész menüsoron, és valahol rábukkansz. :D

Amúgy látva a TPM miatt kialakult helyzetet netszerte, szerintem a hivatalos rajt körül a gyártók ki fognak tenni az oldalukra némi segédletet, hogy az ő rendszerükön hogy lehet bekapcsolni a TPM funkciót.
Vagy a régi lapokat leszarják és az újak dobozában lesz egy kis manual/link egy TikTok videóra, miképp tedd Win 11 kompatibilissé az új lapodat, ezzel is növelve az eladásokat. ;]

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136278) nincsnév007


nincsnév007
őstag

A windows 10 pro meg home között mi a különbség?

(#136279) Pyttawrx válasza zharkanyi (#136273) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Media creation tool-lal, vagy rufussal csinálsz telepítőt a gépednek megfelelőt. Uefi vagy mbr, telepíted a home, net nélkül. Driverek letöltése, mondjuk ezt jobb addig még nem kezdesz hozzá. Win telepítése után driverek, majd netre engeded, és aktiválja magát. A szükséges progikat telepíted…. Stb. Jah előtte ments ha szükséges

(#136280) King Unique válasza nincsnév007 (#136278) üzenetére


King Unique
titán

Ezt megmutatja pár másodperc alatt a gúgli is. :B

A Windows 10 Home és Pro verzió összehasonlítása

(#136281) Buckey


Buckey
senior tag

Úgy látom, maradok a Linuxon! :DD
Új win verzió és a 3-4 éves (akkori csúcs) gépekre sem megy fel? Gratulálok! :C

[link] és [link]

(#136282) Skynet258


Skynet258
veterán

Na még egy apróság mára aztán ne barmoljuk szét a srácok Win 10 topikját:
Windows 11 CPU kompatibilitási lista (akinek ilyen van annál mennie kell majd a rendszernek, persze a többi hardvert nem figyelembe véve).

INTEL
AMD

Na Buckey 2 perccel megelőztél. :DDD

Amúgy a lista azért nem teljesen korrekt, mert a Ryzen 2200G sincs benne és mégis futni fog rajta a checker szerint.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#136283) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

SOS segítség kellene.
egy kékhalál után a samsung 4TB külső HDD nem akart elindulni. Vagyis elindult, de csak sercegett, mintha dolgozna, de semmi, és szinte minden állt ill homokórázott miatta. Végül a lemezkezelő beolvasta, hogy
RAW fájlrendszer,
• elsődleges partíció,
foglalt terület 0 bájt.

Szóval az az érzésem, hogy elszállta rajta a fájlrendszer. A win 10-en van valami fícsöre, ami vissza tudja állítani az adatokkal együtt?

A helyi lemez /Hibaellenőrzés nem tudja, azt írja ki, hogy nincs formázva.

Szóval a HDD valszeg működik (forog is, serceg is), az adatok rajta vannak, csak a fájlrendszer hiba miatt nem látja. Jó volna legalább a fontosabb adatokat lementeni róla.

Win 10 ezt meg tudja oldani valahogy? Vagy valami célprogram kell? :F

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#136284) nincsnév007 válasza King Unique (#136280) üzenetére


nincsnév007
őstag

:R :R

(#136285) Cs1csó válasza Skynet258 (#136282) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Na ez több mint vicces, i5 8xxx-től felfele van olyan processzor ami támogatja?! Ez kb. intel vonalon - sac per kábé - a jelenlegi üzemben lévő gépek talán 5%-a esetleg 10.

Vagy kitalálják, hogy akár egy 8-10 éves procin is fusson vagy a többség marad a WIndows 10-en bármeddig is tartson ki az.

(#136286) King Unique válasza Buckey (#136281) üzenetére


King Unique
titán

Maradj, meg ha eddig is javarészt azon voltál, akkor számodra úgyis mindegy milyen rendszerkövetelménye van a W11-nek. :DD

(#136287) Cs1csó válasza Buckey (#136281) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez természetesen abszurd, és szinte biztos, hogy nem marad így, mert ennek ilyen formában nincs értelme.

(#136288) zharkanyi válasza King Unique (#136276) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Megnéztem és nekem is írja ezt a digitális licenccel aktiválták szöveget. Eztek szerint csak elkezdek telepíteni és kattintok a "nincs termékkulcsom"-ra?

Valami eszelős ötlettől vezérelve a mai napig @outlook.hu-s MS fiókkal lépek be a gépbe, miközbe az Offie 365 családi csomag a rendes e-mail címemhez tartozó MS fiókhoz lett megvéve.

Ezt is rendezni szeretném és az új SSD-re úgy beköltözni, hogy lehetőleg a szemét ne jöjjön. Klónozást emiatt feleslegesnek gondolom.

Honnan töltsek le és mit a kezdéshez? Gondolom már nem kell DVD-re kiírni, vagy igen?

(#136289) Cs1csó válasza zharkanyi (#136288) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen arra kattintasz és kész, települni fog és ha kap internetet akkor aktiválja magát automatikusan.

(#136290) Geth válasza mefistofeles (#136271) üzenetére


Geth
addikt

Mit indokoljak rajta? Szerintem is tré.
De a hiszti az nagyon komoly :DDD

(#136291) Buckey válasza King Unique (#136286) üzenetére


Buckey
senior tag

Most is azon vagyok, nem is szándékozom váltani. De azért követem a fejleményeket, mert már egy ideje ettől hangos a sajtó. Azt hittem gurítanak valami nagyot Redmond-ban.
Ha minden így marad, a nagy az megmarad, de barnának. :DDD

(#136292) King Unique válasza Wolfskin (#136283) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél, az arra adott válaszokban leírtakat. Vagyis RAW kötet esetén alapesetben adatok mentése másik fizikai lemezre adatmentő programmal (példák), majd utána forráslemez törlése és újraparticionálása + újraformázása, végül az adatok visszamásolása. Vagy esetleg kizárólag saját felelősségre a fájlrendszer javítása 3rd party programmal - mivel a beépített CHKDSK RAW esetén nem futtatható - , de az vagy / vagy, azaz jó esetben pár kattintással újra NTFS lesz a RAW-ból és minden oké, rossz esetben viszont nem és az írás miatt végleg sérülhetnek a partíción lévő fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#136293) King Unique válasza zharkanyi (#136288) üzenetére


King Unique
titán

Igen és természetesen a megfelelő kiadást (Home/Pro/egyéb), meg szvsz kellően egyértelmű az előbb linkelt screenshot.
Továbbra sem teljesen világos minek a clean install a 0-ról, amikor utólag is lehet felhasználói fiókot váltani, másik helyi fiókkal / Microsoft-fiókkal bejelentkezni stb., de ha annyira a clean install a cél, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt útmutatókat a honnan letöltve és hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni, pendrive-ról telepíteni a Windows10-et kérdésre, stb.

(#136294) Geth válasza Skynet258 (#136282) üzenetére


Geth
addikt

Nekem úgy tűnik ez az OEM-eknek/stb. a tervezést segítő listája.

The goal of this specification is to enable OEMs, ODMs, Silicon, and other component vendors to make early design decisions for devices and computers that will run Windows.

Tehát ha xy gyártó össze akar pakolni egy komplett gépet, ezeket a design előírásokat kell követnie. Logikusan hangzik, hogy néhány generációnál régebbi procit már ne pakoljanak bele egy mostanság eladásra készülő új konfigba.
Amin konkrétan el fog futni, nos, az a halmaz ennél szerintem jóval bővebb :) (bár úgy látom valaki itt már világvégét vizionál :D mókás)

[ Szerkesztve ]

(#136295) mr.nagy válasza Cs1csó (#136285) üzenetére


mr.nagy
tag

Azért ez vicces: [kép]

HMNote10Pro

(#136296) koby11h válasza Geth (#136294) üzenetére


koby11h
aktív tag

Igen, úgy néz ki mintha a Win11 megjelenése után megállnának a Win10-ek :)

Nekem nincs világvége érzésem:
- 2310M, nem is akarok rá, ha mostani állapotában még 1-2 évet kibír már nyertem
- 6006U, nem akarok rá, asszony filmezik, Win10 ok, addigra valószínűleg kihal a gép
- 5200U online oktatás, Win10-el, addigra végez a gyerek, úgyis majd akar másikat, azon fog futni
- 8130U, ezen valószínűleg el fog futni, de hová rohanjak, Win10-em is csak 2 éve van :)

Szóval szerintem is igazad van, ha valaki eddig nem a csúcs idei gépet vette akkor most sem fog belehalni ha még pár évig Win10 van a gépén.
Addig támogatják amíg ésszel általában kihullik a régi gépek nagyja...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#136297) koby11h válasza mr.nagy (#136295) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez tényleg jó :)
De majd javítanak ezen is. A Windows sem 7 nap/hónap/év alatt lett kész ...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#136298) DS39 válasza DS39 (#136232) üzenetére


DS39
nagyúr

Erről van valakinek infója?

(#136299) Hauptmann válasza TechN7ne (#136275) üzenetére


Hauptmann
addikt

Z390-ben bekapcsolva a PTT-t, azt mondja, hogy már jó.

(#136300) junior11 válasza Cs1csó (#136287) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem sem marad így.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.