Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135801) zolee001 válasza zsoltictrl (#135797) üzenetére


zolee001
őstag

Disk check elsösorban
A Windows Boot fileok a C meghajtodon voltak?
bcdedit parancs kimenete mi?

(#135802) isti732712


isti732712
aktív tag

Nem vagyok ettől a win11 től azért elájulva... pl a tálcán a kis gombokat nem lehet alkalmazni,lehet mert ez még nem végleges verzió! szerintem ennek a win11 nek semmi értelme nem volt,de ez az én véleményem :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135803) DS39 válasza #86564352 (#135799) üzenetére


DS39
nagyúr

Én is kerestem egy darabig...
Amikor megláttam azt hittem felkúszott titokban a 21H1, de nem.

(#135804) King Unique válasza moongoose (#135793) üzenetére


King Unique
titán

Ha olvastad akkor már csak alkalmazni kellene, kellett volna, ennyi. :B
Egyébként meg ott vannak a beállítási lehetőségek a gépházban a user orra előtt, ahol egyrészt nem meglepő ha a frissítéseknél helyesen a működő állapot az alapértelmezett és nem a kikapcsolt/letiltott, másrészt ha nem állít be semmit a user akkor marad az alapértelmezett beállításon, ami a notórius nemfrissítőknek lehet nem a legjobb, na de van lehetőség átállítani és ugye alapesetben csak havonta 1x - ami ugye szükség esetén tovább szüneteltethető, halasztható - van kötelezően automatikusan frissítés. :))

[ Szerkesztve ]

(#135805) King Unique válasza piadex2 (#135788) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, adott ehhez akár a beépített eszköz, + Macrium Reflect, stb.

(#135806) King Unique válasza zsoltictrl (#135797) üzenetére


King Unique
titán

How to fix Bad System Config Info error on Windows

Mint a leírás is szemlélteti, lehet az ilyen problémának több oka, a rendszerfájlok sérülése és drveres probléma mellett hardverhiba (HDD/SSD, RAM) is, stb., ahol nem ártana tisztázni, hogy előbbi vagy utóbbi-e a gond.
Az általános javítási, helyreállítási módszereket illetően lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol a rendszerindítás javítása is részletezve van.

(#135807) Parallaxis válasza #86564352 (#135799) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mondjuk az összes tálcán előforduló plusz funkció a jobb gombos menüben van már elég rég óta.

(#135808) zsoltictrl válasza westlake (#135800) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Akkor lehet hogy nem C meghajtón hanem a D meghajtót írom be akkor lehet sikerülne ? Automatikus javítás volt de nem jó az az se semmire nem reagál nem jön helyre magától

Ezt dobja ki visszaállításnal

(#135809) zsoltictrl válasza zolee001 (#135801) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Neem.azon voltak ezek szerint a Windows boot fileok
bcdedit/export c:\bcdbackup ez a parancs

(#135810) zsoltictrl válasza King Unique (#135806) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Megpróbáltam csökkentet módban elindítani de úgy sem indult
Lehet valami rendszer fájl hiba lehet ?
SFC vagy a DISM segítene ezen ?

(#135811) King Unique válasza zsoltictrl (#135810) üzenetére


King Unique
titán

Vagy driveres probléma, vagy akár hardverhiba, lásd az előbb már linkelt leírást, ahol ha az utóbbi, akkor addig nincs miről beszélni amíg az nem lett megszüntetve.
Legközelebb meg legyen naprakész rendszermentés és akkor nincs nem téma.

[ Szerkesztve ]

(#135812) zolee001 válasza zsoltictrl (#135809) üzenetére


zolee001
őstag

Most készitettél róla egy back up-ot ami dicséretes de mondjuk nem a c gyökérbe kellene
Megitélésem szerint ez nem visz elöbbre a probléma megoldásában

(#135813) Geth válasza #86564352 (#135799) üzenetére


Geth
addikt

Most előttem van, hogy szegény user nem tudja eltüntetni a Cortana-t, mert Karikát keres a menüben. Javíthatnák ;]

(#135814) Doky586 válasza zsoltictrl (#135808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Döglött lemezt semmilyen parancs nem állít lábra.. :))

(#135815) Cs1csó válasza piadex2 (#135788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Macrium Reflect Free

(#135816) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

2-3 hete készítettem egy manuális helyreállítási pontot a rendszerről, de ezt ma már nem találom és helyette csak egy mai dátum szerepel a rendszer-visszaállítási pontban..Ezzel tudok valamit kezdeni?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#135817) King Unique válasza steewcv65 (#135816) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, azaz idővel a korábbi visszaállítási pontok törlődhetnek és a rendszer újakat hoz létre, célszerű a visszaállítási pontok mellett / helyett komplett rendszermentést is készíteni, stb.

(#135818) ledgeri válasza Csupingo (#135770) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arra gondoltam módosulás alatt, hogy ha megnyitsz egy tácás tűzött icont (ami nem csak feltűzött parancsikon, hanem az exe), akkor ha aktív az exe abllaka, akkor kap egy kis hátteret a tálcán, ha meg fut de nem előtérben van akkor megjelenik a sávocska is alatta/mellette...
Ezen túl ez egy ez egy ikoncserélt ikon: szóval valamilyen alapból, és valamilyen más ha fut.. (nem kell fúú de extrára gondolni, jobbklikk menüs ikoncsere... irreleváns is)

Alapból úgy ment, hogy pl kék, ha rákattolok, akkor piros, és alatta a sáv, ha épp vele foglalkozom, akkor meg téma szerint kontraszos.
Amikor meg előjött a baja, akkor meg hiába kattoltam rá, azt írta ki, hogy nem találja az X_Y progit... Viszont a progit indítva saját exéjéről az nem máshol nyilt hanem ezt módostotta, szóval a rendszer tudta, hogy összetartoznak. Újraindítás után meg a tálcaikon el is tűnt....
Csak most jutott eszembe, hogy az ikonon belüli hivatkozásokat meg kellett volna nézni, de azért mégis csak furi, hogy nem tudja mit nyisson, de ha az nyillik akkor reagál...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135819) #86564352 válasza Geth (#135813) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt kivételesen viszonylag egyértelműre csinálták: "Show Cortana button" [kép]
viszont gépház tálcabeállításokhoz azt sem rakták be a többivel, csak a My People gombot [kép] ez így következetlen (a gépház kereső résznél sincsenek a kereső tálcára vonatkozó opciók) A tálca beállítások "Select which icons appear on the taskbar" résznél, sem a "Turn systems icons on or off" résznél sincs ott minden lehetőség.

Ez így következetlen és átgondolatlan.

(#135820) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
Ha egy notebook HDD-je megadta magát és SSD-re lett cserélve, viszont egy másik gépen lett windows 10 boot kreálva Media Creation Toollal, akkor ha OEM serial matrica van a notebookra ragasztva, hogy tudom aktiválni? (Az előző windowsba nem volt bejelentkezve user fiókkal tudomásom szerint).

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#135821) King Unique válasza partymaci (#135820) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, azaz egy újratelepítésnél eleve automatikusan aktiválódni fog a Windows 10 adott kiadása (pl. Home/Pro) azon a laptopon ha gyárilag OEM Windows 10-zel van előtelepítve (UEFI OEM Key), valamint akkor is ha 1x már telepítve és aktiválva lett a Windows 10 adott kiadása digitális licenccel, amely utóbbit a telepítő is írja az aktiválásnál.

(#135822) partymaci válasza King Unique (#135821) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm a választ, megmondom őszintén német nyelven telepítettem újra és csak rutinből ment, de úgy emléxem nem aktiválódott, de hamarosan megnézem. :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#135823) Geth válasza #86564352 (#135819) üzenetére


Geth
addikt

Azt értem, de honnan tudják, hogy az a karika a cortana? ;]

(#135824) partymaci válasza King Unique (#135821) üzenetére


partymaci
aktív tag

Valóban így van ez Windows wurde durch eine digitale, mit ihrem Microsoft-Konto verknüpfte lizenz aktiviert :DDD :U :) köszi :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#135825) #86564352 válasza Geth (#135823) üzenetére


#86564352
törölt tag

:F ha ráviszi az egeret vagy rákattint, akkor kiírja...

(#135826) Geth válasza #86564352 (#135825) üzenetére


Geth
addikt

Mint az időjárásnál? Ott meg valami hírek jönnek fel ;]

(#135827) #86564352 válasza Geth (#135826) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ballal rákattint: a felugró panelen nincs opció kikapcsolásra
Jobbal rákattint: nem biztos leesik neki a news & interests közt keresse a weather kikapcsolást
Gépházban tálcatulajdonságoknál megnézi: nincs ott

Eredmény: amit két hete írtam, hogy lehet gyártani az "ahogy volt már róla szó" sablon válaszokat, mert a frissítés után hetekig fogják kérdezgetni hogyan lehet eltüntetni a megjelent időjárás ikont, főleg amiért egy blurry fos, illetve amikor kiírja "warning" egy vihar miatt, user azt hiszi a géppel van baj, vagy a hover paneltől "ijed meg" ("előjött valami a számítógépen" userek népes tábora)

[ Szerkesztve ]

(#135828) Geth válasza #86564352 (#135827) üzenetére


Geth
addikt

Naja. Nem mindenkinek esik le, hogy híreket lát, a menüben meg híreket lehet kikapcsolni.

(#135829) #86564352 válasza Geth (#135828) üzenetére


#86564352
törölt tag

:U

Ha nem viszi fölé, nem kattint rá ballal az időjárásra, akkor nem találkozik hírekkel.
Ha rákattint jobbal szintén nem találkozik a hover panellel, akkor a menüben nem találkozik időjárással.
Ha gépházban tálca beállításoknál keresi, egyik néven sem találja.

(#135830) Geth válasza #86564352 (#135829) üzenetére


Geth
addikt

Tudom. Meglátnak valami új dolgot és igyekeznek direkt nem fölévinni/rákattintani, irány egyből a Gépház.

(#135831) #86564352 válasza Geth (#135830) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha egyértelmű lenne, nem kérdeznék ennyien. Tálcán sem egyértelmű, a hover panelen és a gépház tálcabeállításoknál pedig nincs lehetőség, ha user esetleg megnézné mindkét helyen. Nem tudom, te hogy vagy vele szerintem elég fárasztó már, tudom MS nem csinálta rosszul szerinted ezt se, szerintem igen, szóval lapozzunk. Kezdődik a meccs.

[ Szerkesztve ]

(#135832) Geth válasza #86564352 (#135831) üzenetére


Geth
addikt

Félek igazad lesz, bonyolult dolgok ezek.

Szerintem rendkívül tré lett. Mintha ezt már írtam volna :)
Megint megszaladt a fantáziád :P

[ Szerkesztve ]

(#135833) #86564352 válasza Geth (#135832) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valóban nem egyszerű, a tálcás időjárás és a start menü időjárás csempe mást mutat. Nekem már túl meleg van, annak hiszek amelyik kevesebb fokot mutat. :D

(#135834) Geth válasza #86564352 (#135833) üzenetére


Geth
addikt

Én met.hu-val oldottam meg, ezeket a Win időjárás dolgokat meghagyom másnak.

(#135835) King Unique válasza Mikiller (#135798) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ha már jobbklikk, akkor eleve megjelenik a linkelt tálcamenü és ott adja magát a hírek és érdeklődési körök/területek menüpont, meg ugye magán a widgeten is vannak erre utaló nevek, logikus. :)) + Ahogyan egy korábbi válaszban szemléltettem, számos leírás (+ a Microsoft weboldalán is) van már egy ideje erről, kb. fél perc gúgli. ;)

Egyébként ha majd Windows 11-et használsz, ott lehet jó lesz az a módszer, legalábbis ebben a kiszivárgott előzetes 21996.1-es buildben nincsen ilyen tálcamenü, csak 1 db, a gépházra mutató hivatkozás és utábbinál lehet be/ki kapcsolni (+ unpin taskbar opcióval is) a widgetet, ami az előbbi menü híján mondjuk logikus is. :))

[ Szerkesztve ]

(#135836) #86564352 válasza Geth (#135834) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem is elég mobilon. Abból a szempontból néztem, ha a rendszer egy funkciójának a settings lehetősége csak egy helyen van jobb klikk menüben, és a rendszer settings részén nem, akkor az rossz design. Tapasztalatom alapján nagyobb azok halmaza akik legalább a vezérlőpultban, gépházban körülnéznek, mint akiknek automatikus mindenre jobbal kattintani. (jump list és hasonlók is kevésbé ismert dolgok)

(#135837) egykori


egykori
őstag

Most jöttem rá, hogy nekem miért nincs hírek és érdeklődési körök problémám.
Mivel én jobb oldalra toltam a tálcát (így használom már kb. 8 éve), meg sem jelenik az opció, menüpont sem, ahol ki-bekapcsolható.
Hátha valakinek ez is segít, bár lehet, hogy ez ismert volt eddig is, csak én nem tudtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#135838) #86564352 válasza egykori (#135837) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak az alapértelmezett alsó helyen van. (még ott is bugos néha, a panel előbb balra bukkan fel a start menü helyén aztán ugrik a helyére, képzeld még a két oldalra vagy felülre tett tálcával is le kellett volna tesztelni)

(#135839) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Alakul

(#135840) lck válasza _DiEGO_ (#135839) üzenetére


lck
senior tag

Jeee !

A tálca vastagságát nem lehet állítani ugye ?
És nem csak én nem találom.
Létezhet esetleg ehhez valami registry hack ?

(#135841) ledgeri válasza lck (#135840) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Zárolásfeloldás és egerezés nem segít?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135842) _DiEGO_ válasza lck (#135840) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Közben nézem ám az EB-t is :))
De egyre több minden magyarosodik... lassanként szépen...
Automatikus elrejtés van.

[ Szerkesztve ]

(#135843) lck válasza ledgeri (#135841) üzenetére


lck
senior tag

Nincs olyan a menüjében.

(#135844) lck válasza _DiEGO_ (#135842) üzenetére


lck
senior tag

Azért van még lefordítatlan benne elég. Valami nyelvi frissítést nem tud lehúzni - gondolom még nem írták meg :)

(#135845) isti732712 válasza lck (#135840) üzenetére


isti732712
aktív tag

A tálca vastagságát nem lehet állítani ugye ?

Sajna erre én sem jöttem rá,sem opció,sem egerezés se semmi,remélem azért a következőkben ez azért nem marad ki. Nem szeretem ha ilyen vastag a tálca...

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135846) mefistofeles

Egyébként ennek a win 11-es "kiszivárogtatásra" mi a sztori? Egyszer csak megjelent egy letöltő oldalon, vagy egy tech blogban, vagy, hogy?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135847) #86564352 válasza mefistofeles (#135846) üzenetére


#86564352
törölt tag

24-én lesz egy Microsoft bemutató, ahol beszélnek az új rendszerről és akkor gondolom kiszivárogtatták a korai buildet, hogy a tech lapoknak legyen témája és milyenek a reakciók.

(#135848) Cs1csó válasza mefistofeles (#135846) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem nagyon értem én sem, elvileg az is adta alá a lovat amit nem is teljesen értek, hogy az utóbbi 2 build elég "satnya" volt tehát a közvetkező a 21H2-be elég sok újítást zsúfoltak bele és ezt egyesek úgy gondolták elég arra, hogy kapjon valami új nevet.
A képek egy része amúgy a korábban kiszivárgott pl. a fájlkezelő ikonok módosult változatai, ezek egy része már majdnem benne lett a mostani build-ben.
Bár azt nem értem, hogy egyesek azt vizionálják, hogy 10 év után jön az új rendszer és még ugye csak 6 év telt el, még ha most be is jelentenék az új rendszert 2025-re az is még bazi messze van.
Szerintem fölösleges ezen agyalni, több okból:
Drámai változásokra nem is lehetne számítani hiszen a Windows-nak pont az a lényege, hogy akár 10 éves vasakon is elfut és akár 10 éves szoftvereket is tud futtatni

Tehát ha akarnák akkor sem lehet "drámai" újításokat beletenni, hiszen a kompatibilitás az egyik legfőbb fegyvere.
A másik, hogy sok energiát fektetett az MS abba, hogy végre "egy " rendszer maradjon és már csak a Windows 8.1 maradt de az is csak másfél- két évig aztán annak is reszeltek.
Gyakorlatilag még most is lehet ingyen frissíteni, a régebbi rendszerektől.

Nem nagyon van értelme egy "új" elnevezéssel bíró rendszernek legyen az akár WIndows 11. Ha mégis jön akkor meg ugye megint az lesz, hogy mindenki upgrade-elhet ingyen.

Amúgy aki úgy áll hozzá mint én, hogy változás = élet, állandóság, változatlanság = halál, tehát ami nem változik annak kampec, tehát megszoktam, hogy a Windows-t fejlesztik, változik módosul, ezzel a féléves ciklussal pedig elég gyakran és apró mértékben ahhoz, hogy könnyen meg lehessen szokni. Nem olyan nagy az ugrás mint pl. az Xp - Vista között.

(#135849) Geth válasza mefistofeles (#135846) üzenetére


Geth
addikt

A few days ago, Baidu user sdra_owen/Baidu uploaded certain screenshots on their profile. These screenshots looked extremely similar to Windows 10X. The screenshots had a centralized start menu and rounded edges. Soon after these images surfaced, Microsoft provided reporters with a preview version of Windows 11 ISO and since then a whole buttload of information about the new OS has emerged.

(#135850) Cs1csó válasza Geth (#135849) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy mindegy, piszok jó kis reklám lett ez az MS-nek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.