Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135851) mefistofeles válasza Cs1csó (#135848) üzenetére

Nekem sincs ellenemre a változás. Mondjuk én multikuti vagyok OS téren, a windows és a linuxot is remek rendszernek tartom. Jelenleg vagy fél éve csak win 10 van a gépemen de tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
Stabilitás, terén mik a tapasztalatok a kiszivárgott verzióval? Végül is insider volnék, bele mászott már a bogár a fejembe, lehet, hogy mégis letöltöm idő előtt...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135852) _DiEGO_ válasza Cs1csó (#135850) üzenetére


_DiEGO_
őstag

+++
soksoksok ember kíváncsi a változásokra és hogy milyen is lesz, mi várható?

(#135853) Cs1csó válasza _DiEGO_ (#135852) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mivel nem vagyok nagy Windows lelkivilág guru, ezért inkább csak a külsőre reflektálnék és az a nagyon vastag tálca nagyon nem jó, a tálca pont azért jó mert szerintem szükséges jó az ha látja az ember az időt az esetleges futó programokat és sok mindent is ki lehet oda tenni pl. hőmérséklet, erőforrás kihasználtság, időjárás de a vastagsága szerintem legyen minél vékonyabb hogy minél kevesebb hasznos területet vegyen el.

(#135854) _DiEGO_ válasza Cs1csó (#135853) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Laptopnál meg még inkább.

(#135855) King Unique válasza mefistofeles (#135851) üzenetére


King Unique
titán

Idő előtt a végleges változatot mondjuk pont nem tudod, mivel egyrészt hivatalosan (24.) még be sem lett jelentve, másrészt ez a 21996.1-es build csak egy előzetes, Dev Channel változat és nem a végleges W11 (vagy mi lesz a neve), ennek okán annak megfelelően is kezelendő. :))
Egyébként meg kipróbálod, vagy Insider Preview programba belépsz, vagy letöltöd a nemrég említett forrásokból az ISO-t és in place upgrade / clean install, aztán kiderül, hogy a saját hw/sw környezetedben mennyire oké.

[ Szerkesztve ]

(#135856) ledgeri válasza lck (#135843) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Lágalább lehet oldalra vagy fel húzni (az egész tálcát) vagy az is az előző állomáson maradt?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135857) isti732712 válasza King Unique (#135855) üzenetére


isti732712
aktív tag

Egyébként meg kipróbálod, vagy Insider Preview programba belépsz

Nem tudok! Insider Preview programba belépni nem enged :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135858) lipothp


lipothp
tag

Sziasztok!

Most kaptam vissza a laptopomat szervízből.
Visszaállítottam a windws-t gyárira simán a gépházból.
módszerrel is. Először hálózatról szedje le a legfrissebbet, másodjára pedig a recoveryből pakolja fel.

Ma már háromszor telepítettem újra, de folyton ugyan az a hiba jön elő.

Az asztalon háttérképre jobb klikkelek vagy 10 percre lefagy az asztal, az egér karikázik, majd nem történik semmi.
Mindenhol máshol megy a jobb klikk.
Asztalon ha ikonra kattintok is simán jó.
Csak akkor fagy meg, ha a háttérképre kattanok jobb gombbal.

Az őrületbe kerget... Mi az isten baja lehet?

Köszönöm a segítséget!

S23 Ultra

(#135859) King Unique válasza isti732712 (#135857) üzenetére


King Unique
titán

(#135860) westlake


westlake
félisten

Windows 10 KB5003690 Is Available for v21H1 & v20H2 Insiders – Fixes Taskbar & Gaming Performance Issues

1904x.1081, egyelőre Insider-ekenek. A többieknek meg majd július 13-án. Már ha addig nem lesz újabb verzió, amit majd kiadhatnak.

Play nice!

(#135861) lck válasza ledgeri (#135856) üzenetére


lck
senior tag

Nem lehet húzni sehova.

(#135862) savior


savior
őstag

A Win11-ben van Windows 10 kompatibilitási mód?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#135863) westlake válasza savior (#135862) üzenetére


westlake
félisten

Ez aranyos...
Igen, van. Az egész Windows 11 egy Windows 10 kompatibilitási mód.

Play nice!

(#135864) isti732712 válasza King Unique (#135859) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszi!! Sikerült!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135865) ledgeri válasza lck (#135861) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135866) ledgeri válasza ledgeri (#135769) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Meglett: Windowsunk nem tudja kezelni, hogy X:/programfiles/valami/valami.exe frissül (neve, helye nem változik), így hiába van X:/programfiles/valami/valami.exe mutató parancsikon a taskbar mappájában, kell neki létrehozni egy másikat, és azt kitűzni.
( a korábbi változatlan SW környezet meg bukott egy auto update csúszka miatt...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135867) Geth válasza ledgeri (#135866) üzenetére


Geth
addikt

Itt kezeli, rendszeresen frissítek több telepített programot is.

(#135868) ledgeri válasza Geth (#135867) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egyéb magyarázat arra, hogy X.exe helye, és neve nem változik, mégis a taskbar-ra tűzött ikonja törik, miután frissül X.exe? (Mindezt teszi úgy, hogy a takbar ikon-mappájában meg megmarad, és ott,arra duplakattra rendesen indul...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135869) Geth válasza ledgeri (#135868) üzenetére


Geth
addikt

Passz. Konkrétumok nélkül csak találgatni tudok.
De ha ez lenne a magyarázat, akkor nálam miért nem törik el sosem?

(#135870) Citroware


Citroware
addikt

Van egy ilyen termékkulcs: "A licenc 1 db PC-hez (asztali gép vagy laptop) használható fel korlátlan számú újratelepítéshez."

Ez a termékkulcs felhasználható-e arra, hogy ugyanezen a PC-n egy másik SSD-re egyidejűleg egy másik windows is fel legyen telepítve? Természetesen egyszerre csak az egyik működhet, mert bekapcsoláskor vagy az egyiket, vagy a másikat bootolnám.

(#135871) isti732712 válasza Citroware (#135870) üzenetére


isti732712
aktív tag

Igen!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135872) egykori válasza _DiEGO_ (#135854) üzenetére


egykori
őstag

A #135837 hsz-ben írtam az oldalra helyezett tálcáról. Ott nem indokoltam meg, de ennek éppen az a fő oka, hogy laptopon nagyon kevés vertikálisan a terület, ne vegyen el még ebből is a tálca.

(#135873) mefistofeles válasza Citroware (#135870) üzenetére

lehet, rosszul értelmezem de mindkét windowst nem tudod feltenni ugyanazzal a kulcsal.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135874) qqcqqc válasza Citroware (#135870) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én csináltam laptopon dupla win10 telepítést, egy meló és egy egyéb céllal. A laposba épített termék kulcs mindkettőt aktiválta.

(#135875) isti732712 válasza mefistofeles (#135873) üzenetére


isti732712
aktív tag

2 ssd re akar 1 Windows ! Mindkettő működni fog!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135876) King Unique válasza Citroware (#135870) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben 1 db PC-n 1 db W10 használható, de hardverazonosító alapján digitális licenccel beaktiválódhat a másik ugyanolyan kiadású (pl. Home/Pro) W10 is és működhet mindkettő, ha egyszerre, egyidőben csak az egyik van használva. Meg pláne ha Retail típusú licenc, amiből volt/van pl. olyan is, ami egyszerre akár 2 db PC-n is használható (példa).
Ha esetleg nem jönne össze és ilyen pár ezres bazári termékkulcsról van szó, akkor meg max. veszel még egyet hasonlóan olcsón. :))

(#135877) lipothp válasza lipothp (#135858) üzenetére


lipothp
tag

Erre nincsen ötletetek? :( Köszönöm

S23 Ultra

(#135878) Cs1csó válasza lipothp (#135877) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vidd vissza a szervizbe.
Előtte esetleg a legfrissebb Windows 10 telepítővel egy pendrive-ről csinálj egy új telepítést minden korábbi rendszerpartíciót gyalulj és telepítés után engedd, hogy a Windows lefrissítse magát akár a driver-ek frissítését is engedheted (ez opcionális tehát neked kell engedélyezned)
Ezután teszteld, ha megint jön a hiba akkor mehet vissza a szervizbe.

(#135879) mefistofeles válasza isti732712 (#135875) üzenetére

Akkor ismét tanultam valami újat. :R
Ha két meghajtóra rak egy windowst az miben különbözik attól, mint ha két gépen használja? Oké a gép azonos de én akkor is úgy gondoltam volna, hogy két windows az két windows......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135880) King Unique válasza mefistofeles (#135879) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb lett leírva, linkelve, hogy pl. a digitális licencnél a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás (pl. Home/Pro) a lényeg, ahol az előbbi 1 db PC esetén nyilván nem változik, ellenben 2 db egymástól különböző PC-nél már igen, ennyi.

(#135881) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Valaki ezt a kiszivárgott rendszert win 11-et rakta már fel gépre? Mármint élesben.

(#135882) isti732712 válasza mefistofeles (#135879) üzenetére


isti732712
aktív tag

King Unique
Az előbb lett leírva, linkelve, hogy pl. a digitális licencnél a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás (pl. Home/Pro) a lényeg, ahol az előbbi 1 db PC esetén nyilván nem változik, ellenben 2 db egymástól különböző PC-nél már igen, ennyi.

Akkor ismét tanultam valami újat.

Igen! King Unique megadta a megfelelő részletes választ :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135883) isti732712


isti732712
aktív tag

Windows11

Tálca minimalizálása! Ha valakit érdekel!

To change your taskbar size, use this registry key: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced TaskbarSi With the following values: 0 = Small 1 = Medium / Default 2 = Large :C

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135884) lipothp


lipothp
tag

Köszönöm kipróbálom...

Ha csak az OS C-t formázom le, akkor megmarad a gyári windows partíció?
Tehát simán fel tudom tenni majd azt a windowst ami gyárilag van a laptopon?
Minden Asus alkalmazással integrálva stb?

https://drive.google.com/file/d/17YnL5_4W50GGdlOr9D_-Ef7uEdJm5pqJ/view?usp=sharing

Ha nem nyitná meg a képet töltsd le, nekem valamiért nem nyitotta meg csak letöltésnél.

Köszönöm

S23 Ultra

(#135885) Cs1csó válasza lipothp (#135884) üzenetére


Cs1csó
félisten

PONT ezt kéne elkerülni ezeket a "gyári" AUSUS alkalmazásokat. Mint írtam MINDEN a rendszer meghajtó részeként létező kisebb partíciót törölj és amikor egyben látod ezt a meghajtót (telepítésnél 0-ás vagy 1-es néven futhat attól függ mennyi fizikai lemez van a gépben az a lényeg, hogy ha a 0-ás akkor egyetlen 0-ás partíció legyen azt nem is kell ezután formázni csak hagyd kijelölve és kattints a tovább opcióra és a telepítő formázza és létrehozza a számára szükséges partíciókat.
Kezdésnek NE telepíts semmi programot csak amit a Windows update felajánl. Sőt az első asztalra boot-olás után akár tesztelhetnéd azt a funkciót ami a hibát okozza.
HA ekkor is előjön akkor irány a szerviz!

Ha még ekkor nem jön elő a hiba akkor mehetnek fel a frissítések, talán 1-2 frissítés van ha a legfrissebb telepítővel végzed a telepítést és persze lesz pár OPCIONÁLIS jellemzően driver frissítés azokat neked kell kijelölni és azok is mehetnek fel majd rég restart és megint lehet tesztelni.
HA ezután is minden JÓ, akkor megindulhat a rendszer MINIMÁLIS belakása pár létszükséglet programot tegyél fel és ha megoldható, mondjuk egy napig csak így használd pl. csak böngészésre. Aztán ha minden okés mehet fel minden sorban és ha jön a hiba akkor valószínűleg a legutóbbi program kavarhat be.

[ Szerkesztve ]

(#135886) zolee001 válasza Cs1csó (#135885) üzenetére


zolee001
őstag

Miért kell agyhalott tanácsokat osztogatni hozzá nem értöknek?
A gyári recovery particiót amiröl a user 1 gombnyomással gyári állapotba tudja hozni a rendszert miért kell eröltettni,hogy törölje le és esetlegesen a hozzáadott szoftvereket is szeretné használni?
Más lenne a szitu ha felvázolnád a többi lehetöséget is számára.
Azért mert neked a hobby a windows install lehet másoknak nem.
Esetleg ha a szerviz visszadobja a poszter gépét mert lenullázta a recoveryt akkor fizeted neki a számlát?

(#135887) lipothp


lipothp
tag

Szerencsére azért valamennyire konyítok a dolgokhoz.

Számomra logikus döntés lenne ha megtarthatnám a gyári recovery-t.

Csak abban nem vagyok biztos, hogy ha os c partíció formázás után feltolom rá a gyári windowst akkor vissza tudom-e állítani az asus által brandelt windowst?

Nyilván megtehetném azt, hogy nullázom az egészet, és az asus oldaláról szépen letöltögetek minden progit ami kell egyesével, de szeretném elkerülni a jövőben ezt a b@szakodást.

Sokkal de sokkal egyszerűbb úgy újratelepíteni a rendszert ahogyan azt a gyártó kitalálta.

És sajnos sok segédprogram van ami kell, vagy kellhet.

Ez egy Asus ROG GL503G
Hirtelen párr cucc:
-fn gombokat vzérlő program
-Billentyűzet háttérvilágításáért felelős program
-ROG program
-bios frissítő
stb stb

Azon is gondolkodtam, hogy mi van ha a most kiszivárgott win 11-et feldobom úgy, hogy tartsa meg a programjaimat? (bár gyanítom arra meg nem tudnám feltelepíteni a Kaspersky-t szóval az sem jó ötlet. (akinek esetleg fenn van kipróbálná?)

Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok, itt ülök a gép előtt 2 napja és nem tudom mit tegyek.

Úgy gondolom, hogy ez egy elcseszett windows update miatt van ez a hiba.
Ezért úgy is visszaállítottam már a windowst, hogy helyi telepítéssel, de még úgy is a legfrisebbet tolta fel. (lehet azért mert adtam wifit telepítés közben, ez kár volt...)
De most rakjam újra megint?? :D kivagyok... :D

S23 Ultra

(#135888) Cs1csó válasza zolee001 (#135886) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem egy "recovery" megoldást láttam teletömve a sok fölösleges bloatware alkalmazással nem más mint reklám. Nem kell semmi ilyesmi. Tiszt telepítés elég, A Windows ami kell neki driver azt megtalálja, a recovery-n lévő ezeréves driver-eket inkább hagyjuk, meg az említett bloatware-eket.
Plusz lehet hogy ez is bezavar.

Eddig recovery megoldásoknál soha sem azt éreztem, hogy legyen egy tiszta alap stb. hanem csak hogy tukmálni tudják a xarjaikat. A legdurvább ez a Sony Vaio notinál volt ahol jogosult voltál havonta egy zenét letölteni tőlük ha fut a kis programja. Meg még egyéb vicces megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#135889) zolee001 válasza Cs1csó (#135888) üzenetére


zolee001
őstag

Persze,ez a Te véleményed de esetleg eldöntheti a tulaj maga ,hogy ö mit tart bloatware-nek?
Amennyiben kiirtadod vele a recovery akkor hogyan találná meg ott az "ezer éves drivereket"?
Ha egy driver müködik rendesen akkor kit érdekel a dátuma?

(#135890) lipothp válasza zolee001 (#135889) üzenetére


lipothp
tag

Ne vesszetek össze, inkább találjunk megoldást arra, hogy működjön a jobb egérgomb az asztalomon :D :D :D

Nincs kedvem egyedszerre is újratelepíteni a windowst :(

Amúgy a driverek frissülnek windows update-el nem?
Vagy rosszul tudom?

Köszi

S23 Ultra

(#135891) zolee001 válasza lipothp (#135887) üzenetére


zolee001
őstag

Az Asust már nem ismerem (hála az égnek) de ha a Recovery Manager ami inditja a gyári visszaállitási folyamatot (bármi is legyen a neve) letörlöd a gyári Windows rendszerrel és nincs dedikált fizikai gomb akkor hogyan inditod el a gyári visszaállitás folyamatot?
Elöször a hozzáadott Back up programmal készits Recovery disket (a Recovery partició tartalmát irja ki dvd,usb akármire) és onnan bootolva a gyári állapotba tudod visszahozni.
Ekkor már nincs szükség a disken lévö Recovery particióra

(#135892) zolee001 válasza Cs1csó (#135888) üzenetére


zolee001
őstag

Lényegetelen ebben a szempontból,én csak arra hivtam fel a figyelmedet hogy az összes lehetöséget sorold fel a poszternak,majd ö eldönti

Nekem (ez is Sony Vaio) kb 800.000 Ft értékü szoftvert (nem trial) és Sony specifikus nem letölthetö "bloatwareket" adtak hozzá
Amig élt a support 100-149 usd volt a Recovery utánrendelés usa only.
Amennyiben hallgattam volna a "bölcs" tanácsodra és törlöm a particiót majd utána benyujtom a számlát a károkozásért akkor lehet nem öszinte mosollyal fogattad volna

(#135893) Cs1csó válasza zolee001 (#135892) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#135894) zolee001 válasza lipothp (#135890) üzenetére


zolee001
őstag

Process Explorer,Process Monitor debuggold ,hogy mi a kinja
(Gondolom az explorer exe hányja teli magát de innen csak jósolni lehet)
A context menüben lévö dolgokat nyird ki egyesével ill a video kari 3D nem megy az egekbe ilyenkor?

(#135895) ledgeri válasza Geth (#135869) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Extra infó: Az említett ikonok firefox ikonok. Fel lehet telepíteni több firefoxot egymás mellé, mindegyik külön exe... külön telepítés, külön frissül.... Van fent 4 nálam, és hogy tudjam melyik fut, le vannak cserélve az ikonok (értsd parancsikon jobbklikk, ikoncsere [tálcán 2-vel mélyebben])

Az első amivel jöttem az maradt automatikus frissülésen. Frissült. Ikonja tört (Célját nem találta) Eltűnt. Újra tűzve (Futó exe jobb klikk) létrejött egy új ikon és az az alapértelmezett firefox ikon.
Közben másodikat is használtam. Az csak jelezte, hogy elérhető a frissítés, letöltettem, frissült. Ikonja nem tört... Ugyanígy harmadik.
Negyedik: ezt is használtam, ez is szólt, ez is töltötte a frissítést, ennek az ikonja is tört (Ugyanúgy nem találta a célt). Újratűzve viszont az eredetileg beállított csere ikonja jelent meg újratűzés után, nem az alapértelmezett firefoxos. Visszanézve a taskbar mappában 2 darab ikon van a 4. féléből [két egyforma], az elsőből meg a cserélt és az alapértelmezett is látszik.

Szóval 4 ugyanolyan programtelepítésből, majd 4 ikoncseréből, majd 2 féle frissítésbő lett lett 3 féle eredmény.

Korábbi win10-en, és win7-en is használtam ezt az ikoncserés megoldást... a mostani frissítés előttikg sosem volt létező útvonalon elérhető exe rá hivatkozó ikonjával baj....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135896) lipothp válasza zolee001 (#135894) üzenetére


lipothp
tag

Na ezt mar nem teljesen ertem.
Le tudnad irni mit nezzek?
Koszonom

S23 Ultra

(#135897) lck válasza isti732712 (#135883) üzenetére


lck
senior tag

Köszi ! Működik :R

(#135898) mefistofeles

Lassan jöhet a windows 11 topic......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#135899) westlake válasza mefistofeles (#135898) üzenetére


westlake
félisten

Majd ha bejelentik (hivatalos lesz).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135900) zolee001 válasza lipothp (#135896) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.nirsoft.net/utils/shexview.html
Ezzel le tudod tilani a nem MS context menu bejegyzéseket
Restart majd megnézed fagy e továbbra is

Nem követtem a hibádat de a másik tipp a graphic softwarek irtása,pl nvidia experience stb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.