Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K Nándor


K Nándor
tag

Csá!

Szeretnék sajtát seedszervert csinálni csak sehol nem találok hozzá progit ami megszabná a torrentek számát sebességüket meg egyáltalán kapcsolatba tudna kerülni a szerver géppel de a progi mellé segitség is kell majd ,hogyan tudom használni :DD

(#2) VladimirR válasza K Nándor (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nincs kulon utorrent seed server progi, magat az utorrent-et futtatod a szerveren, abban ejted meg a szukseges beallitasokat, s webui-n keresztul kapcsolodnak a felhasznalok, ahol korlatozottabbak a lehetosegeik, nem tudjak elallitgatni, amiket te beallitasz nekik, csak torrentet hozzaadni/torolni/elinditani/leallitani tudnak
meg talan letolteni, de abban nem vagyok biztos, meg ahhoz jobb is egy ftp hozzaferes

(#3) K Nándor


K Nándor
tag

Kösszi az infót majd kialakul valami :DD majd még fogok kérdezni tőled addig is le kell szednem egy magyar utorrentet ,hogy ezt meg nézzem

(#4) K Nándor


K Nándor
tag

Nem tudja valaki ,hogyan leht a torrent szerveren több felhasználót létrehozni mert eddig csak magamat sikerültt és sebességet korlátozni és a torrentek számát na meg a tárhejet? előre is kössz :DD

(#8) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Próbáljuk meg és meglátjuk életképes lesz-e a topic.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) VladimirR válasza K Nándor (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

account-ok:
ket lehetoseged van:

1: az egyik, hogy a torrent kliens futtathato egyazon felhasznalo neveben tobb peldanyban is (az utorrent legjobb tudomasom szerint nem ilyen), ekkor ahany felhasznalod van, annyit inditasz kulonbozo konfiguraciokkal (ezekrol kesobb), ekkor csak ezekbol a konfigokbol kell, hogy legyen egy minden felhasznalora, s a klienst megfeleloen parameterezve az adott konfiggal kell inditani

2: ha az elobbi pont nem jarhato es felhasznalonkent csak egy kliens indithato
ekkor minden felhasznalo szamara letre kell hoznod egy rendszerfelhasznalot is es azok neveben kell futtatnod a klienseket
ennek legegyszerubb modja, ha a sajatgepen jobbklikk utan kivalasztod a kezelest, ott pedig a felhasznalokezelest, s hozzaadod a szukseges felhasznalokat, illetve adsz meg enkik ugyanitt jelszavakat is
ezutan, hogy ne kelljen atjelentkezned, a torrent kliens a runas paranccsal intitsd (parancssorbol), vagy jobbklikk a kliens indito exe-jen es "futtatas mint...", ahol add meg a kivant felhasznalo nevet es jelszavat

beallitasok:
ha tobb kliens-ed fut, feladakezeloben (ctrl+alt+del) tudod megnezni, hogy melyik kinek a neveben fut
ez azert fontos, mert az itt elvegzett beallitasokat az egyes felhasznalokhoz fogja eltarolni
itt allitsd be a sebessegkorlatokat (connection), a szalak szamat (queueing), es a letoltesi konyvtaraka (downloads)
erdemes lehet meg bekapcsolni, hogy figyeljen a kliens egy-egy konyvtarat, s ha oda uj torrent kerul, azt automatikusaon toltse be (others resz, auto-load torrents) - ennek segitsegevel eleg felmasolni a torrent file-t ftp-n keresztul, nem kell a webui-val bibelodni (esetenkent gyorsabb, kenyelmesebb)
termeszetesen allitsd be a webui-t is, mindenhol adj meg kulon felhasznalonevet es jelszot, illetve allitsd be az alternate port hasznalatat (ezen keresztul erik majd el a sajat webui-jukat a felhasznalok)

automatizalas:
ahhoz, hogy ezt ne kelljen minden alkalommal kezzel, egyesevel elinditanod a klienseket, legegyszerubb, ha a feladatutemezoben (vezerlopulton talalhato) felveszel minden felhasznalohoz egy uj utemezett feladatot
itt allitsd be, hogy a bittorrent kliens-t inditsa el a feladatutemezo, megedig minden rendszerinditaskor (fontos: nem bejelentkezeskor), igy amint elindul a gep, elindul vele az X darab utorrent is (esetedben)
ami kulonbozik a beallitasoknal a futtato felhasznalo neve es jelszava, a tobbi allando

ha mindezekkel vegeztel egy ujrainditas utan minden felhasznalo szamara kell, hogy fusson egy utorrent.exe (feladatkezeloben tudod ellenorizni), melyekhez lehet a korabban beallitott port-on keresztul csatlakozni web-es feluleten

(#10) K Nándor


K Nándor
tag

Hatalmas THX a segítségért :DD

(#11) vancha2


vancha2
aktív tag

Hali!

Nemrég készült el a weboldalunk, mely seed szerverek csomagjait, árait, és minden fontos információt tartalmaz, hogy kiválaszthasd magadnak a legolcsóbb, és legjobb szervert!

www.seed-szerverek.info

Akinek esetleg seed szervert üzemeltet vagy bérel, és nincs fönt az oldalunkon, bátran írja meg nekünk az URL-jét a seedszerverek@gmail.com címre, vagy nekem PÜ-ben.

[ Szerkesztve ]

(#12) xedamin


xedamin
tag

Először is, írd már le hogy mik vannak most a kezedbe SEED-szerver gyanánt. Remélem 500GB-1TB HDD / 2-4GB RAM / C2D-C2Q alatt nem is gondolkozol.

Büdös emo leszek. A büdös már megvan, csak az emo hiányzik.

(#13) VladimirR válasza xedamin (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugye tisztaban vagy vele, hogy amit itt leirtal, igy nem teljesen helytallo?
seed serverhez nem ilyen szempontok alapjan kell eromu, a prociigenye kimondottan keves, memoriabol itt is igaz, hogy minel tobb, annal jobb, a hdd-nel pedig nem (csak) a meret szamit (sot, elsosorban nem az)

emellett meg nema art figyelembe venni, hogy milyen celra akar valaki seed server-t uzemeltetni
nem ugyanazok az igenyek egy gigas halo kihasznalasara, uzleti jelleggel, ahol a minel tobb felhasznalo (minel tobb szallal fejenkent) a lenyeg, es megintcsak mas kell egy 2-4 haver altal koliba bedobott szerverhez

en pl csinaltam mar p1-esbol is "seed-server"-t (pontosabban letoltogepet), s egyedul a hash ellenorzes az, ami lassu, 2-3 torrent kliens procihasznalata egyutt nem eri el az 5%-ot egy 166MMX-en, s a memoria is csak azert problemas (igazabol a torrent szempontjabol nem az), mert a 96MB-on osztozik meg egy mysql- es egy web-szerver is (elobbi az ftp-hez es egyebekhez, utobbi tobbek kozt a webui miatt)

itthonra pont eleg

(#14) xedamin válasza VladimirR (#13) üzenetére


xedamin
tag

Azért írtam ilyen nyersen ezeket, mert volt még régen, hogy én is eljátszottam a gondolattal, hogy saját seed-szerverem legyen. Csupán szembesíteni kartam, hogy szép álmok ezek, nem ismerem az anyagi hátterét, de egy komoly szervernél mint tudjuk a felhasználók tárhely-kielégítése és a sávszélesség a legfontosabb. Ha van elég tárhely (minimum 500GB, és akkor mondjuk 10db 50GB-os tárhelyet ki tud adni), mellé jó sávszél, abból van igazán a haszon. Prociból nem feltétlen, de egy C2D-t illene, ha komolyan gondolja. RAM: pontosan, soha nem elég. De 2GB a minimum.

Véleményem szerint először szerezzen egy laptop-ot, vagy másik gépet, és táoli asztal segítségével gyakorolja ennek a hogy-s-mikéntjént.

Büdös emo leszek. A büdös már megvan, csak az emo hiányzik.

(#15) VladimirR válasza xedamin (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igaz, az altalad irt 10 felhasznalohoz mar elfer a 2GB ram, de a c2d akkor is tulzas
egy tisztesseges torrent kliens szinet nem hasznalja a procit, csak hash ellenorzeskor, az pedig a torrentezes eseteben nem nevezheto tulnyomonak, vagyis a cpu ott allna, tobbnyire kihasznalatlanul
viszont 10 felhasznalonal mar keves annyit kikotni, hogy legyen 500GB, nem art elle megemliteni, hogy a torrent technologiajabol nem art, ha ez minel tobb fizikai lemezbol tevodik ossze

(#16) joey7


joey7
őstag

letöltési sebességgel kapcsolatban lenne kérdésem:
pl. előfizetéses seed szerverről gyorsabban lehet letölteni,mint pl. egy mezei otthoni gépről vagy ez nem befolyásolja lényegesen a letöltés sebességét? :F

(#17) joey7 válasza joey7 (#16) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#18) joey7 válasza joey7 (#17) üzenetére


joey7
őstag

senki nem használ seed szervert? :C

(#19) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Szia!

A Seed Szerverről jelentős sebességel tudsz letölteni egy FTP - re...
Vannak szolgáltatók Dunát lehetne velük rekeszteni. Mindenki másik csomagotkinál tegyük fel te megrendelsz egy 10Mbit/sec FEL és egy 10Mbit/sec LE töltés sebességü szervert amihez adnak 50 GB tárhelyet... Letöltesz egy torrentet az megy az FTP - re majdonann te az otthoni sávszéleddel tölötd le a gépdre.
Gyakorlatilag ugyanott vagy mintha nem is lenne szerevered, nevében is benne van SEED SZERVER irdatlan mennyiséget akár napi 200GB - t is felseedel oldalakra...
Ha magadnak akarsz csak letölteni akkor érdemesebb nagyobb netre váltani otthon.
(Én sokáig használtam szervert feltöltő voltam nagyobb oldalakon, rendkivüli arányokat értem el de nemnagyon tölöttem magamnak a gépre...Ez csak arányjavitásra és aktív feltölsére való... Letöltés már nem annyira fizetődik ki...)

Remélem segíthettem :R

(#20) joey7 válasza sNiP3rFun (#19) üzenetére


joey7
őstag

:R ;)

(#21) shtml


shtml
őstag

Mi a fene, kétszer is elküldtem a hozzászólásomat és egyszer sem jelent meg.
:F :F :F

Edit: Basszus, véletlenül privátban ment el VladimirR-nak. Bocsánat!

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#22) shtml


shtml
őstag

Pontosan úgy van, ahogy írod. Nekem van saját seed szerverem és a szűk keresztmetszet a winchester, mert legtöbbször az korlátozza a sebességet, akár egy felhasználó esetén is, ha sokat kell mozognia a fejnek. Ha meg tudod oldani, mindenképpen érdemes felhasználónként külön winchestert használni, minél gyorsabb csatolóval.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) joey7 válasza shtml (#22) üzenetére


joey7
őstag

én a notimmal nyomulok; akkor ez is közrejátszhat a kisebb sebességben. :))

[ Szerkesztve ]

(#24) shtml válasza joey7 (#23) üzenetére


shtml
őstag

Én 100 Mbites hálón használok egy 500 gigás WD AAKS SATA winchestert, ami már elég gyors. Mégis, film letöltésekor időnként lelassul a letöltés és a uTorrent kiírja, hogy "hard disk overloaded" vagy hasonló, közben pedig a sebesség 8-9 MB/s-ról leesik néhányszor 10 kB/s-ra. Nyilván az az oka, hogy a file-t nem szekvenciálisan írja és ezért sokat mozog a fej. Itt a nagyobb cache is csak ideig-óráig segít, mert egyszer azt is ki kell írni lemezre.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Notinak nem hiszem,hogy nagy szerepe lenne benne,max akkor ha osztva van a net... De ezt nem említetted.Kissebb sebességnek több oka is lehet a leggyakoribb, NINCS SEEDER de LEECHER meg sok van!

[ Szerkesztve ]

(#26) shtml válasza sNiP3rFun (#25) üzenetére


shtml
őstag

Gondolod, hogy ezzel itt nincs mindenki tisztában?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

hahó
ha szeretném valahogy seed szerverrel feljavítani az arányom, különösebben nem akarok utánajárni, akkor kinél mennyibe fog kerülni ez nekem?
tehát valami olyasmi kellene, hogy van egy szerver, ahova már sok olyan torrent le van töltve, amilyen oldalon én is fent vagyok, és fel kéne tölteni 400GB-ot a nevemben...
ehhez kérnék pici segítség

(#28) K Nándor


K Nándor
tag

Míóta nem voltam fenn azót egy kicsit megindultt a topic :DD még a pénzt gyűjtöm a szerverre addig tudok gyakorolni barátnőm laptopjáról :D

(#29) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Ati_X_321:Legegyszerübb ha bérelsz egyet sajátmagadnak 3000FT-ért...1 honapig használod terrákat tudsz feltölteni!

shtml:Minden egyes ember tudja abban biztos vagyok de joey7 priviben mondta,hogy ő most kezdtt el TORRENTEZNI és mertem feltételezni,hogy nem biztos, hogy ő ennyire tisztában van a dolgokkal, de bocs ha az önbecsülésed sértettem :R

[ Szerkesztve ]

(#30) VladimirR válasza Ati_X_321 (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a #11-bel levo link-re latogass el, ott ki van gyujtve par seed szerver (remelhetoleg egyre tobb lesz majd, igen jo kezdemenyezes)

(#31) Relisys


Relisys
senior tag

Hi!

Nekem meg olyan kérdésem lenne hogy melyik szolgáltatónál érdemes elhelyezni a szervert és mennyi ennek az ára ha olyan 100/100-as kapcsolatot szeretnék?

Ja és még egy olyan kérdés hogy gondolom windowsal nem érdemes csinálni szervert, ezért akkor milyen linuxot ajánlotok?

(#32) szasza_1 válasza Relisys (#31) üzenetére


szasza_1
senior tag

Belföldi 100Mbites szerver hosting olyan 130e és 170e között van éves szinten. Ezek az előfizetsék külföldre pár tíz Mbites kapcsolatot biztosítanak.
Én Debiannal csinálnám.

(#33) K Nándor


K Nándor
tag

Én 100mb-es netettel 10k ért láttam 1Gb-os pedig 19k/hó ért ha érdekel valahonnan előbányászom az oldalt csak irj pűn

(#34) K Nándor


K Nándor
tag

Lenne 2 kérdésem ,hogyan lehet korlátozni a tárhelyet és a hozzáférést a beállitásokhoz mert egyenlőre nem nagyon sikerültt tesztelnem a szervert de egyenlőre mindent tudok állitani aminek nem örülnék ha átállitaná valamejik bérlő pl:Porrentek száma,sebessége....stb

(#35) Hunyad


Hunyad
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ez lenne a kérdésem!
Hogy tudnám a webes felületről eltüntetni a beállítások gombot?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#36) duracell89


duracell89
senior tag

sziasztok!

véleményt szeretnék kérni egy seed szerver szolgáltatóról!
nagyon ígéretesnek tűnik a dolog, de nem akarok beugrani egyből, mert azért 5000 forint mégiscsak pénz, nem akarok rosszért fizetni.

www.torrentszerver.com

légyszi írjatok róla!

kösz

(#37) K Nándor


K Nándor
tag

Csá!

Hát azt nem tudom ,hogy ez a szolgáltató mijen de nekem egyik haverom ajánlott egy szervert ami viszonylag olcsó és neki teljes mértékben beváltt a mikor legutobb néztem mondjuk nem mentt a honlap de utána nézhetek :DD

(#38) Lackó86 válasza duracell89 (#36) üzenetére


Lackó86
tag

szia!
érdekelne a seed server befizettél e már? vagy még nem
MIDI seed server 80 GByte tárhely + 1 Gbit + 7 slot havi díj: 5.000 Ft erre a csomagra gondoltál? :)
ha már megy mesélj mit tud milyen eseleg sceenshot :)
előre is köszi! további szép napot!

jambi

(#39) duracell89 válasza Lackó86 (#38) üzenetére


duracell89
senior tag

szia

befizettem, és tetszik :)
van webui is (főleg azt használom), éskurvajól tölt fel
nem csinaltam screenshotot még de a honlapjukon van fent, amit elvileg userek csinaltak, mert van egy ilyen akcio, hogy ha kuldesz egy screent, hogy többszáz mbitettel töltesz fel, adnak 3 ajandek napot

(#40) Lackó86 válasza duracell89 (#39) üzenetére


Lackó86
tag

válasz
Köszi h írtál!
milyen csomagot használsz?

jambi

(#42) Gresident válasza duracell89 (#36) üzenetére


Gresident
csendes tag

Engem érdekel

Távasztal
Webui
Lib
Flux

Távasztali lenne legjobb!

Írj már rám majd egy privátot mert érdekes dolgok vannak :D csak tesztre

Meg segítségre is!

[ Szerkesztve ]

-Asrock 970 extrem -3 AMD FX 8350 -COOLERMASTER Hyper 612S +2db NF-F12 -KINGSTON 4*4GB HyperX XMP DDR3 1866MHz CL9 -HD7950 FLEX BOOST -OCZ 120GB Vertex 3 -WD 2000GB Green -CHIEFTEC CTG-500 -M-Tech NOB09A-BK +3db NF-P12 +1db NF-P14 FLX

(#43) duracell89 válasza Lackó86 (#40) üzenetére


duracell89
senior tag

Midi csomagot bérelek.

Üdv, Duracell89

(#44) Lackó86


Lackó86
tag

hali nekem is és meg vagyok elégedve:) te?
milyen maximumokat érél el? :)

jambi

(#45) pocok888 válasza normanboss (#41) üzenetére


pocok888
csendes tag

Olcsó Seed Szerver

Olcsó Minőségi Seedszerver >>> www.freestudioweb.extra.hu Ha rendelsz mond hogy PATI küldöt és 5 % Kedvezményt kapsz minden szerver árából!

(#46) DarkLyrics


DarkLyrics
csendes tag

hello
én külföldre keresnék uppot.
megbízható hosszú távút. 2-3MB/=s fel
tud vki segíteni?:)

''Hiszek a tiszta észben, mint ahogy mindenki hinne benne, ha véle élni nem volna fáradságos'' - József Attila

(#47) bundaas

Én egy olyan servert keresek,ahova saját anyagot tudok feltölteni és seedelni.
Tud nekem ebben valaki segíteni?

üdv

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#48) bundaas

:U

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

(#49) duracell89 válasza bundaas (#47) üzenetére


duracell89
senior tag

Szia!

Ezt a torrentszerver.com-nál lehet. A tárhelyedhez kapsz ftp-t, és távolin tudsz torrentet kreálni belőle.

Üdv, Sanya.

(#50) bundaas válasza duracell89 (#49) üzenetére

:R

Nincs elb@szva,csak másra lesz jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.