Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135901) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hali,

A sok W11-es dologba belerondítok akkor egy W10-es kérdéssel :D

Adott egy rohadt régi noti, amin W10Px64 fut jelenleg. 2 mag 1,2 Ghz és 2GB DDR2. Nyilván elég kaki, de célnak megfelel, amire használva van. A legújabb build van rajta, merthogy eredeti, és rendszeresen kapja a frissítéseket. Az SSD elment legelni, kapott egy újat. Azonos buildet próbálnám felrakni, de aszondja, hogy nem éri el a követelményeket :D
Tudja valaki, hogyan lehet megkerülni ezt a dolgot a telepítéskor? :F

Nyilván, ha minden kötél szakad, akkor felteszem az SSD-re egy másik gépen, csak ripityára kell szedni ezt a szemetet, hogy kivegyem belőle, így most nem lenne kedvem hozzá.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#135902) King Unique válasza BlackSoft (#135901) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad, nem mellékeltél screenshotot, hogy a telepítésnél pontosan mi a gondja a telepítőnek, mit hiányol, azonos ISO mit jelent (21H1?), honnan lett letöltve, stb...
Egyébként megnézed a rendszerkövetelményeket, ami a CPU-kra vonatkozóan külön is részletezve van.
Ahol egyrészt a processzoroknál W8.X, 10 rendszereknél követelmény az NX, PAE, SSE2 támogatása, ami pl. a Coreinfo programmal is ellenőrizhető, vagy ott van a CPU-Z, stb. Sőt, még blogbejegyzés is íródott erről. Viszont ha eddig ment ezen a laptopon a W10 21H1 (az most a legújabb), akkor elvileg rendben lehet.
Másrészt ha ilyen ergya a laptop, hogy csak 1,2 GHz CPU és 2 GB RAM, akkor 64 bites helyett lehet inkább 32 bites Windows 10-zel kellene próbálkozni, vagy az előbbihez pl. a RAM-ot bővíteni 4 GB-ra a normális használathoz hiába min. 2 GB a hivatalos követelmény.

[ Szerkesztve ]

(#135903) zolee001 válasza BlackSoft (#135901) üzenetére


zolee001
őstag

setup /compat ignorewarning
Elvileg ha igy inditod skipeli a checket,bár közli veled h mi a lelkibaja

(#135904) isti732712 válasza lck (#135897) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szívesen! :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135905) westlake válasza zolee001 (#135903) üzenetére


westlake
félisten

Én meg szenvedek a módosított telepítők "gyártásával"?! :D
Ez egy nagyon hasznos kapcsoló, mehetne az Összefoglalóba.

Play nice!

(#135906) Doky586 válasza BlackSoft (#135901) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"2GB DDR2"

Nem 64 hanem 32 bites OS kell neked!

(#135907) kinder93 válasza Nagymelák (#135881) üzenetére


kinder93
aktív tag

Igen. Két napja problémamentesen használom, munkára is.

[ Szerkesztve ]

(#135908) BlackSoft válasza King Unique (#135902) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem mondja meg, hogy mi a nyígja, csak linket dob az MS oldalára az ezzel kapcsolatos FAQ-hoz. Legfrissebb media creation tool által készült a telepítő.

Az a baj, hogy only 64 bit a progi, ami megy rajta, ezért nem opció az x86 :D Bővíteni ezen meg már nincs mit. De elvileg megfelel mindennek (1Ghz+ CPU, 2GB ram, 30GB+ HDD).

zolee001: Köszi, ezt kipróbálom holnap :R

Doky586: Csak 64bites OS-en megy a progi, ami lesz rajta

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#135909) Doky586 válasza BlackSoft (#135908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem mondja meg, hogy mi a nyígja, csak linket dob az MS oldalára"

Ilyet még nem láttunk egy boot pendrivetól.. :Y

(#135910) Geth válasza ledgeri (#135895) üzenetére


Geth
addikt

Csak chrome van fent, szorri.

(#135911) Chalez


Chalez
őstag

A retek kdurva anyját már annak, aki miatt megint nem látja a win 10-em az xbox kontrollert.
Gondolom az új win frissítés ignorálta a múltkori akciót, miszerint az isten háta mögötti helyről leszedett driverrel rendben ment... :(( :W

(#135912) Geth válasza Chalez (#135911) üzenetére


Geth
addikt

360as?

(#135913) Chalez válasza Geth (#135912) üzenetére


Chalez
őstag

Nem, One. A hozzá adott adapterrel kuka, a jóisen tudja honnan a Microfos honlapjáról kellett valami drivert letölteni, hogy menjen... Most a feladat adott ismét, naná, hogy a gyerekek nem tudnak játszani...

(#135914) Geth válasza Chalez (#135913) üzenetére


Geth
addikt

Azt nem vágom, a 360-as az simán megy.

(#135915) Armagedown


Armagedown
őstag

Hogyan lehet ezt a tálcás hírek appot törölni?
Nem az elrejtésre gondolok, hanem végleges törlésre.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#135916) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok vásároltam a Hardverapron 2 db Windows 10 kulcsot, az egyiket magamnak a másikat a haveromnak, most az én gépemet újra telepítettem de nem tudom hogy melyik kódot adtam meg a havernak, esetleg tudtok valami megoldást?

BY ooszi

(#135917) lipothp


lipothp
tag

Megoldódott a problémám!!!
Nvidia GeForce Experience programot kellett firssíteni és most már tökéletes a jobb klikk...
Agyf@sz...

Köszönöm!

S23 Ultra

(#135918) PROTRON válasza ooszi (#135916) üzenetére


PROTRON
addikt

Miért érdekes a kód kérdés?
Amennyire én tudom elméletben ha nem cseréltél mindent a gépedben (ami esetben nem is beszélünk "újra telepítésről") akkor a windows aktivációs központnak minden gond nélkül fel kell ismernie a gépedet anélkül hogy megadnál kódot.
Ehhez csak a "később adom meg a kódom" részre kell nyomni telepítéskor (én legalábbis biztos ami biztos alapon mindig lehúzott net kábellel telepítek) majd a telepítés végeztével amikor már mindent személyre szabtál és felmész netre(ha van pl egyedi vírusírtód az is), ott rányomsz az aktiválásra.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#135919) King Unique válasza Armagedown (#135915) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi válaszban szemléltetve, linkelve vannak a lehetőségek. Ahol nem világos mégis mi értelme lenne a linkelt válaszban lévő opciókon kívül erővel megpróbálni törölni a widgetet, ha eleve a rendszer része és pár kattintással eltávolítható a tálcáról, kb. zéró... :D

(#135920) Cs1csó válasza Armagedown (#135915) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet törölni az UWP appokat: [link] (görgesd le powershell-t futtatod rendszergizdaként bemásolod a kódot futtatod és kész.

(#135921) King Unique válasza Cs1csó (#135920) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad, hogy mi volt a kérdés? :))

(#135922) Cs1csó válasza King Unique (#135921) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az izé is valami UWP app nem?

(#135923) King Unique válasza Cs1csó (#135922) üzenetére


King Unique
titán

Az a leírás a beépített UWP appok eltávolításánál nem taglalja a tálcán lévő új widget eltávolítását, vagyis az utóbbihoz értelemszerűen nem feltétlen jó. De nem mintha annyira kellene amikor a tálcamenüben eleve adott a kikapcsolás/elrejtés lehetőésge, + registry és csoportházirend szinten is kikapcsolható, lásd a linkelt válaszban lévő leírásokat, ezért is felesleges szvsz egyéb módon nekiállni törölni.

(#135924) Cs1csó válasza King Unique (#135923) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#135925) King Unique válasza ooszi (#135916) üzenetére


King Unique
titán

Vannak különböző módszerek és programok a termékkulcs kiolvasásához. Viszont arról már volt szó itt, hogy ha digitális licenccel lett aktiválva a W10, akkor alapesetben csak az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, ami nem sokat ér.

(#135926) Executioner válasza westlake (#135723) üzenetére


Executioner
tag

Szia,

A windows 10-es telepítővel sikerült telepíteni a 11-et egy régi notira. Köszi!

Exec

(#135927) westlake válasza Executioner (#135926) üzenetére


westlake
félisten

Köszönöm a visszajelzést, örülök neki.
Mástól pedig azt hallottam, hogy a /compat ignorewarning "kapcsoló" sajnos nem működik. Legalábbis a Windows 11-es telepítőnél.

Play nice!

(#135928) bzoley válasza westlake (#135927) üzenetére


bzoley
veterán

Tegnap én is próbáltam a kapcsolót, nem segített. A te megoldásodat kellett használnom

(#135929) isti732712 válasza westlake (#135927) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nekem az eredeti telepítővel ment fel a win11,semmi gond nálam! Már azt is sikerült a registrybe megoldanom hogy a tálca ne legyen ilyen órmótlan vastag :Y

Azóta tesztelgetem :)) semmi instabilitás,semmi inkompatibilitás megy szépen....

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135930) Cs1csó válasza isti732712 (#135929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyre gyanúsabb nekem a "miért" nem volt kb. semmi újítás az elmúlt két build-ben a f.ngreszelésen kívül. Ezen dolgozott a brigád nagyobb része.
Gratulálok:
- a lekerekített ablakokhoz
- a bal oldalról jobb oldalra áthelyezett tálcaikonokhoz
- az új hangokhoz
- az animált csempék száműzéséhez (amik persze még ott vannak ha jól értem)

(#135931) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy egyszerű kérdés:

El lehet indítani a PowerShell-t a telepítő pendriveról? (hasonlóan mint a CMD-t shift+f10 el)

(#135932) Geth válasza Doky586 (#135931) üzenetére


Geth
addikt

Ha belepakolod a szükséges optional componenteket (adk-hoz adják) a boot.wim-be, akkor igen (alapból nincs benne).
A gombkombó a Setup sajátja, azt nem próbáltam, már nem használok Setup-ot.
Én pl lecseréltem a shellt a winpeshl.ini szerkesztésével, eleve az indul el.

(#135933) isti732712 válasza Cs1csó (#135930) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nem kiforrott rendszer ez még! Az alap az win10 ez lett egy kicsit átvariálva,de ha nagyon ráfekszel a dologra símán lehet egy win10 kinézetet csinálni ebből a win11 es valamiből! Kiváncsian várom a 24-ei bejelentést.mert ez amit a (win11) be látunk ez símán belefért volna egy 21H2 be :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135934) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy asztali gép, benne egy kingstone ssd és egy régebbi hitachi hdd. BIOS látja mind a kettőt. Windows telepítésnél, amikor ki kell választani, hogy hova kerüljön a rendszer még ott is látszik mind a kettő. Windows feltelepül, és a hdd "eltűnik", ott már nem látszik.

Van erre valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet? És hogy lehetne helyre hozni?

(#135935) Pyttawrx válasza Kowi84 (#135934) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Jó lett volna hdd nélkül telepítened, és utána berakni a hdd-t, de már mindegy. Telepíts fel minden drivert.
Lemezkezelőben adj betűt a hdd-nek. Gondolom az eszközkezelőben ott a hdd.

(#135936) Cs1csó válasza isti732712 (#135933) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint ha bő éve döntötték volna el és ezrét is "húzatták be" a féket a brigáddal, hogy legyen 2 himbilimbi build. Ha a legutóbbi két build-be bepakoltak volna mindent amit akartak volna ez a Windows 11 még nagyító alatt sem nézne ki egy önálló oprendszernek.

(#135937) isti732712 válasza Cs1csó (#135936) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez így van! De azért néz ki oprendszernek mert ez valójában win10 :))
Ha tévednék cáfoljatok rám :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135938) Cs1csó válasza isti732712 (#135937) üzenetére


Cs1csó
félisten

24-én kiderül, hogy ez tényleg Windows 11-e, és milyen TÉNYLEGES újításokat tartalmaz. Mert egy akár teljesen más GUI-t pikk-pakk össze lehet hozni, és idáig ez nem tűnik többnek.

(#135939) Geth válasza Cs1csó (#135938) üzenetére


Geth
addikt

egy akár teljesen más GUI-t pikk-pakk össze lehet hozni
Vidám vasárnap :DDD

(#135940) Cs1csó válasza Geth (#135939) üzenetére


Cs1csó
félisten

Remélem nézed neked való.

Lekerekített sarkok, módosított rendszerhangok, középre igazított start menü gomb ezek nem győztek meg, de ne nekem legyen igazam és virítanak valamit 24-én.

(#135941) Geth válasza Cs1csó (#135940) üzenetére


Geth
addikt

Dehogy nézem, csak tetszett ez az érezhetően szakmai becslés :)
Honnan tudod mi való nekem?

[ Szerkesztve ]

(#135942) Cs1csó válasza Geth (#135941) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mindenkinek magasról magasröptű szarkasztikus, ironikus de valós segítséget nem nyújtó hozzászólásaidból gondoltam, hogy szereted az ilyen spirituális ömlengéseket.

[ Szerkesztve ]

(#135943) Geth válasza Cs1csó (#135942) üzenetére


Geth
addikt

Semmi spirituális nem volt benne.
Te minden hsz-eddel csak segítesz :DDD
Még valami?

(#135944) isti732712


isti732712
aktív tag

Látom ez a meleg mindenkit megvisel :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#135945) westlake válasza Cs1csó (#135938) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom, neked (vagy bárki másnak) miért kell ahhoz a 24-ei bejelntés, hogy kiderüljön bármilyen fontosabb dolod a Windows 11-ről. Egy öt napja letölthető telepítő nélkül még érteném, de így nem igazán. Nyiván a kiadásra szánt verzióig majd lecserél mindent a Microsoft, hiszen ez teljesen logikus lenne.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#135946) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nahh ez a sz@r lefrissítette magát, pedig mindent tiltottam. :(((
Hogy rohadna meg.
A tálcán megjelent egy hírek, időjárás valami.
Mi fogad bent.
Apu és apu egy magyar szivárvány család története.
Ez aztán kell a népnek.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#135947) PitLee válasza Cs1csó (#135930) üzenetére


PitLee
őstag

Itten van egy rövid vidinyó a Win11-ről, aki esetleg kíváncsi, hogy kb miről is van szó.

"Felraktam a Windows 11-et!"
Tech2.hu
https://youtu.be/0Fxf7PGsIFQ

Engem az első lépések nagyon emlékezetnek az android 5-re, (más androidom nincs) valószínűleg ez a multi platform erősítése is szerepelhet a fő célkitűzések között.

(#135948) Cs1csó válasza PitLee (#135947) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megnéztem, de ez elsősorban inkább GUI bemutató.

(#135949) King Unique válasza westlake (#135945) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel adott fordítva is a dolog, mégis miért gondolja azt bárki, hogy csak azért mert letöltött és kipróbált egy előzetes verziót, már mindent tud az új Windowsról és nem szükséges a továbbiakban semmilyen bejelentés, hírközlés a Microsoft részéről. :)) Meg ugye 24-én vélhetően csak az fog kiderülni, nyer hivatalos megerősítést, hogy lesz új Windows, mi az új irányvonal stb., nem az új Windows megjelenési dátuma lesz, meg ez a 21996.1 build nem az RTM, hanem csak egy előzetes Dev Channel build (mint kb. W10 esetén a korai Technical Preview változtok), stb.

(#135950) King Unique válasza moongoose (#135946) üzenetére


King Unique
titán

Ha az előző válaszokban linkelt útmutatókban, screenshotokon lévő beállítások megtörténtek volna mind, illetve csak ami éppen szükséges, akkor nem frissített volna csak úgy automatán a rendszer, vagyis ha esetedben igen, akkor nyilván nem történtek meg, ennyi. :B
A normális működés meg nyilván a szükséges biztonsági és egyéb frissítések telepítése, nem pedig azok tartós letiltása, végleges mellőzőse, éppen ezért nem kellene butaságokat írni, lásd minek frissítette magát naprakészre a rendszer. :B Illetve ha esetedben ekkora probléma mindennemű frissítés, akkor bár nem javasolt de adott a lehetőség visszaállni a korábban említett és már EOL/EOS W7-re, aztán akkor arra már amúgy sem jönnek új frissítések...
Arról meg ugye már volt szó itt többször (példa), hogy a tálcán megjelenő hírek és érdeklődési területek widgetet hogyan lehet szükség esetén kikapcsolni, eltávolítani onnan ha nem kell a usernek, csak pár kattintás. A tartalmát, a hírcsatornát illetően pedig amúgy vannak személyre szabási lehetőségek, elrejthetők az adott cikkek stb., ez sem újdonság.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.