Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135151) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Egy bonyolultabb dologban szeretnék segítséget kérni. Adott egy hp laptop, céges enterprise windows 10el, 19-2 es frissítéssel. Olyan probléma van rajta, hogy szeretném ezt a gépet hálózatról elérni távoli asztal segítségével, viszont egy idő után, kb fél óra-óra, a gép megy normálisan, végez feladatokat, cmdket futtat feladatütemezőből, viszont a távoli asztalon már nem tudok rájelentkezni sem vpn home office környezetből, sem belső hálózaton.

Alap dolgokat értelem szerűen beállítottam, nem kapcsol ki a gép ha lecsukom, nem engedem alvásba, nem megy el az ssd sem alvásba, hibernálást sem engedélyezzük neki. Mégis egy idő után a cmd-k bizonyítottan lefutnak (kiköp egy outputot onedrivera- azaz működik), de Távolról mégsem vehető át, csak ha újraindítom.

Valakinek vannak rejtettebb helyekről, registry, stb.. ötletei? :)

Ez a hibaüzenet csak magyarul:

Szívesen fogadnám, mert már a nemzetközi call center is csak találgat, de hamarosan microsoftos mérnököket akarnának bevonni. Nagyon örülnék ha sikerülne valami megoldást találni :)

[ Szerkesztve ]

(#135152) King Unique válasza Kékes525 (#135133) üzenetére


King Unique
titán

Az megvan, hogy miről írtál, de remélem az is, hogy én mire céloztam. Ahol az utóbbinál pont az a lényeg, hogy csak választható frissítés lévén eleve nem települ automatikusan a KB5003214, + nyilván a usernek sem kötelező mindenáron a "Letöltés és telepítés" opcióra bökni. :N Az átlagfelhasználóval érvelni meg nem feltétlen a legjobb, mivel ők jellemzően pont nem nagyon nyitogatják túl sűrűn a gépházat és nézegetik, hogy mikor éppen milyen frissítés jött, mit érdemes / nem érdemes telepíteni, azaz náluk alapesetben pont hogy csak a kötelező frissítések lesznek telepítve, a választhatók nem. Amúgy június 8-án meg nem a KB5003214-et fogja telepíteni 2004, 20H2 és 21H1 rendszerekre a Windows Update, hanem eleve egy új frissítést más KB számmal, amiben max. benne lesznek a preview egyes fejlesztései.
A másik meg az, hogy pont nem olyan régen akadt felesleges fél órám és gondoltam kipróbálom ezt a tálca problémát naprakész (19043.1023) 21H1 rendszereken. Próbáltam több gépen, be és kikapcsolt widget mellett is többféle módon stb., de sehol nem sikerült az említett problémát összehozni, sőt akkor más is írta, hogy neki sem. Ahol jó lenne tudni, hogy pontosan milyen csillagállás mellett jön elő ez a hiba, de persze arról jellemzően nem nagyon írnak azokban a bizonyos cikkekben.
A konklúzió tehát az, hogy alapesetben nem feltétlen fut bele a user ebbe a problémába egyrészt a csak választható és nem kötelezően, automatikusan települő frissítés okán, másrészt ha telepíti is, akkor sem feltétlen okoz nála olyan problémát. :))

[ Szerkesztve ]

(#135153) ledgeri válasza PROTRON (#135126) üzenetére


ledgeri
nagyúr

1909-em volt fent, minden ment.
Felraktam a 2004-et: 7 nap alatt 10 kék halál, adott körülmények közt (gta v obs-sel streamelve) (itt kérdezgettem, senki sem válaszolt, netről vissza meg csa a Checkdisk és társai szintű megoldásokat találtam...)
1909 visszaállítva, win menüből: újfent minden ment A miheztartás végett a legacy edge nem működött ezután, miközben előtte vígan...
Most 0-ról felment a 21h1, fenti körülmények mellett kékhalállal megint... Jött a drivertipp, és megy...

legújabb win verziótól kezdődően végre nem fog minden rendszer összetevőt automatán frissíteni, csak ha a user külön kéri
Kíváncsi leszek, hogy valaha fogok-e azzal a kérdéssel találkozni, hogy "Érzékeltük, hogy a legújabb frissítés lecserélné a hálózati adaptere driverét... Szeretné ennek, és csak ennek a komponensnek a telepítését megakadályozni? Igen /nem" :U

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#135154) zolee001 válasza MikeWazowski (#135127) üzenetére


zolee001
őstag

Meglepö modon ha teszel bele egy másik hálókártyát ami képes az 5 Ghz re akkor igen,képes lesz kezelni

(#135155) zolee001 válasza kkdesign (#135151) üzenetére


zolee001
őstag

Network rendben,letesztelve?
Ping,dns
Network topology?

(#135156) Cs1csó válasza kkdesign (#135151) üzenetére


Cs1csó
félisten

A céged rendszergazdája nem segít?

(#135157) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy a hidegindításkor a géphez (Dell Optiplex 3080 Micro W10 21H1) csatlakoztatott billentyűzet és egér a windowsban nem reagál? Tehát egyszerűen bekapcsolom a gépet, kéri a pw-t, de nem reagál se a bill se az egér. Ki kell kapcsolni és vissza a gépet a főkapcsolóval. :F :F :F :F BIOS frissítettem rajta, minden default. nem vágom, ilyennel még nem találkoztam, pedig nyomom a gépet már 20 éve..

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#135158) PROTRON válasza pappkarcsi (#135157) üzenetére


PROTRON
addikt

alaplapi usb portra van kötve? Nem lehet hogy gyengélkedik a táp és pont bejelentkezéskor emiatt eldobja az alaplapod az usbket?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#135159) kkdesign válasza zolee001 (#135155) üzenetére


kkdesign
senior tag

Hát amit lvl1en és lvl2-n hálózattal kapcsolatban leteszteltek azok szerint a beállítások szerint mindent rendben találtak. Pingelni lehet azt a gépet. a topológiára nagy cég révén nem láthatok rá, csak mint kisember, gondolkodom mi lehet megoldás. Cs1csó sajnos itt nincs úgy rendszergazda, csak globális bejelentő.

Vagy arra gondolok, hogy van valami időzítő a network beállításokban hogy a távoli asztal portját x idő után tiltja, vaagy tán tűzfal?!

(#135160) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok.
Remélem jó helyen kérdezek. Idős kollégám le töltött "véletlen " egy rendszer figyelő programot. A gond,hogy nem tudja törölni, nem látja a gép sehol sem elmondása szerint. Bekapcsoláskor el indul, ki kapcsolja, de zavarja,hogy ott van. Holnap hozza be a gépet, meg nézem. Tudtok valami jó törlő programot ha tényleg nem lehet törölni a szokásos módokon vagy érdemes inkább újra rakni a Windows 10-et? Köszönöm.

A jövő most van

(#135161) vilmose33 válasza vilmose33 (#135160) üzenetére


vilmose33
őstag

PC Accelerate a program neve.

A jövő most van

(#135162) pilipi válasza vilmose33 (#135161) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ezt próbáld ki, nagyon szuper: [link]

[ Szerkesztve ]

(#135163) wjbhbdux válasza vilmose33 (#135160) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Lehet hogy álnéven lesz a telepített programok között, ha szerencséje van és barátságosabb a dolog. ha nem akkor vírusirtó topicban biztos ajánlanak valamit rá.

[ Szerkesztve ]

/s

(#135164) qqcqqc válasza vilmose33 (#135160) üzenetére


qqcqqc
őstag

Első körben fogsz egy revo, vagy egy geek unintallert és a telepítés dátumánál megnézed, hogy találsz-e valamit. Ha nem, akkor szerintem valani külön bootoló virusírtó, pl kaspersky.

(#135165) fecke78


fecke78
senior tag

Inditás után magától bezárodó programokkor mi a teendő ?

Kiadás Windows 10 Pro
Verzió 21H1
Telepítés dátuma ‎2020. ‎08. ‎16.
Operációs rendszer buildszáma 19043.985
Minőség Windows Feature Experience Pack 120.2212.2020.0
Elindul ,kifagy , kilép ....

(#135166) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok.
Tudja valaki mi ez: FotyDliszetFa.exe
Nem találtam róla semmit.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#135167) Beni2360 válasza MikeWazowski (#135149) üzenetére


Beni2360
félisten

Kapcsolódni fog de az usb port is lényeges amibe dugod.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135168) vilmose33 válasza pilipi (#135162) üzenetére


vilmose33
őstag

-Wjbhbdux ,Qqcqqc köszönöm a segítséget :R

A jövő most van

(#135169) I02S3F válasza fecke78 (#135165) üzenetére


I02S3F
őstag

Mi a hibázó program neve? Eseménynaplóban van róla bejegyzés?

(#135170) fecke78


fecke78
senior tag

Utorrent, spotify , total commander stb mindent nyit de utána be is zár. De már windows 10 telepítése zajlik. Örültem volna ha meguszom , nincs nagy kedvem hozzá :(

(#135171) fecke78


fecke78
senior tag

Megoldodott asus gpu tweak2 -vel vesztek össze . leszedtem , és minden jó

(#135172) Geth válasza fecke78 (#135171) üzenetére


Geth
addikt

"tweak" :DDD

(#135173) moma


moma
őstag

Sziasztok.
Telepítésnél, hogy érdemes csinálni a Microsoft fiók létrehozással, vagy offline fiókkal? És miért úgy? google-el nem találtam világos pro és kontrát erről.

de próbálok olvasgatni róla és pl az sem világos, hogy ha MS fiókkal van, akkor nem lehet belépni net nélkül?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#135174) King Unique válasza moma (#135173) üzenetére


King Unique
titán

Az alapértelmezett beállítás eleve a Microsoft-fiók megadása és használata a telepítésnél, meg ha korlátozott funkcionalitás helyett teljeskörűen akarja a user használni a Windows 10-et minden szolgáltatásra kiterjedően, akkor szintén azt javasolt használni, lásd az alábbi összehasonlítást.
Egyébként nem feltétlen kötelező a telepítésnél Microsoft-fiókot megadni, lehet helyi fiókkal is telepíteni, lásd egy másik válaszban leírtakat. Valamint utólag, a telepítés után is lehet helyi fiókról Microsoft-fiókra, valamint Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani. Ahol ha esetleg pl. nem akarja a user, hogy a C-n a felhasználói mappa neve a Microsoft-fiókhoz tartozó e-mail-cím első 5 karaktere legyen (példa), akkor helyi fiókkal telepít, majd szükség esetén utólag vált Microsoft-fiókra.

[ Szerkesztve ]

(#135175) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Van arra valami mód, hogy a monitort manuálisan, pl. egy parancsikonnal el lehessen küldeni alvóba? Az energiagazdálkodási menüben be lehet állítani a Power gombra, ha jól tudom, de ez nem jó, nekem olyan kellene, hogy pl. egy parancsikonnal meg lehessen tenni. Ezt találtam rá, tehát a Microsoft-nak volt rá egy kb, "hivatalos" scrip"-je, de a technet oldalt ahonnan le lehetett tölteni már rég lelőtték. Találtam viszont ezt, a név stimmel, de a scrip ami benne van már nem biztos. Működik, csak "félek" tőle mégis valamiért. Erre tudnátok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#135176) MikeWazowski válasza Beni2360 (#135167) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Miért lényeges? USB 3 kell neki, vagy mire kell figyelnem?
Ám a többieknek is köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#135177) pappkarcsi válasza PROTRON (#135158) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

1 hónapos gép, külső tápos. [3080]
egyszerűen csak nem érzékeli a bedugott USB eszközöket. Ha kihuz-bedugod működik, de hosszabb állást követően, pl. egy éjszaka után sehol semmi.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#135178) Beni2360 válasza MikeWazowski (#135176) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem van egy újabb lapok amiben 433-s 5ghc wifi is van és hiába függ ám rá ezt a többet tudó sticket nem hozott szinte semmi javulást usb 3.0-n sem. Majd elő veszem a régi 2,4 wifis lap imát és ott megnézem mit tud. Arra emlékszem, hogy jobb volt. De ott csak usb 2.0 van ezért is cseréltem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135179) Geth válasza SunMount3r (#135175) üzenetére


Geth
addikt

user32.dll: Windows API hívás lesz
0x112: WM_SYSCOMMAND
0xF170: SC_MONITORPOWER
2: Power off
Nincs ezzel semmi probléma :)

(#135180) PROTRON válasza pappkarcsi (#135177) üzenetére


PROTRON
addikt

Az még lehet hogy valamelyik energiagazdálkodási beállítás bekavar.
Az eszközkezelőben is meg kéne nézni hogy nincs-e ilyesmi beállítva az USB-kre, adott cucc tulajdonságoknál az energiagazdálkodás fülön "A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg".
De ez keveseknél vezetett eredményre.
Másik lehetőség hogy registry-t kéne túrkálni, de abban nem tudom mennyire vagy járatos, továbbá azt az itteni kollégák jobban le tudják írni nálam.

A harmadik hogy a géppel van valami.
Szerintem valamiért nem kapja meg a tápot az usb hidegindításkor, csak ha érzékeli hogy "hirtelen" be lett dugva valami. Vagy energiahatékonysági beállítás, vagy valami egyéb dolog.
1 kör levelezést mindenképp megérne az értékesítővel.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#135181) pappkarcsi válasza PROTRON (#135180) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

a BIOS-t átnézem majd e téren, de tényleg minden default, nem hinném, hogy ott lesz a gond.
Az értékesítő én vagyok, ezért is vagyok gondban :) 10 másik ilyen ki lett szállítva, de azok persze hibátlanok.
Registry ötlet is jó. köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#135182) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, Windows 10 feladatütemező...

Van egy Powershell script, ami indítás után nem sokkal lefut, a Feladatütemező indítja. Eddig ez királyul működik már elég régóta.
A zavaró a dologban, hogy megjelenik a PS ablak. Szeretném, ha teljesen némán, a háttérben működne, egyáltalán nem jelenne meg hozzá ablak.

Nézelődtem a neten, volt olyan "megoldás", hogy valami windowstyle hidden meg hasonlók, de egyik se működött. Az olyan baromságokkal meg, hogy csinálj egy VBScriptet, ami meghívja a szomszédodnak a nagynénjének a kutyájának a scriptjét, na ezeket hanyagoltam, hagyjuk már.

Szóval adott a kérdés: mindenféle workaround baromságok nélkül (ami a fenti is), akár Fealdatütemező, akár Powershell beállítás létezik-e, hogy a háttérben fusson, abszolút ablakmentesen?
Nem gondolnám, hogy ez egy megugorhatatlan feladat, bárki részéről is, így bízom benne, hogy csak én nem látom a fától az erdőt.... :R

Ugyanitt, apró kiegészítő kérdés, de egyáltalán nem olyan fajsúlyos, mint a fenti: a Windows 10 eredeti Powershellje, nem is tudom, talán 5.0 (megnéztem, 5.1), megmaradt a 7.0 installálása után. Valami megoldás rá, hogy a 7.0 teljesen átvegye a helyét és ne maradjon fenn két verzió? Természetesen úgy, hogy ha lekerül az 5.0, akkor ami PS-t igényel, ne higgye azt, hogy nincs. Most pl. a "powershell" commandra a régi, kék hátterű jön elő, "pwsh"-ra pedig az új, fekete.

[ Szerkesztve ]

(#135183) zolee001 válasza Keem1 (#135182) üzenetére


zolee001
őstag

Run whether user is logged on or not

(#135184) Geth válasza Keem1 (#135182) üzenetére


Geth
addikt

Valami megoldás rá, hogy a 7.0 teljesen átvegye a helyét és ne maradjon fenn két verzió?
Nincs. Majd egyszer a jövőben át fogja venni a szerepét, addig a szokásos: ha nem akarod, ne használd a régit :)
Kicsit hasonló a helyzet a .NET-nél vagy pl. az Edge-nél is.

(#135185) Beni2360 válasza MikeWazowski (#135176) üzenetére


Beni2360
félisten

Na elővettem és beüzemeltem a sticket csináltam a stick 5 Ghz majd gépi 2.4 Ghz mérést. itt az eredmény ezen a laptopon csak 2.0 USB port van szerintem bőven elfogadható a megvétel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#135186) Keem1 válasza zolee001 (#135183) üzenetére


Keem1
addikt

Köszönöm, kipróbálom :R

135184 Geth
Titkon sejtettem hogy így lesz, de köszi a megerősítést :R

(#135187) samsung ace


samsung ace
tag


Bármit csinálok nekem nem telepíti fel.....Valami tanács? Edge mappa is törölve lett már.

(#135188) wjbhbdux válasza samsung ace (#135187) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Másoknál is előfordul, várd ki jövő hét kedden a javított változat megjelenését.

/s

(#135189) King Unique válasza samsung ace (#135187) üzenetére


King Unique
titán

Mit is jelent egész pontosan ez a "bármit", az Edge mappa törlése módszer mellett a 0x800f0988 hibakódnál a korábbi + az ebben a válaszban leírtak kipróbálása, valamint a legutóbb újra említett repair install is mind megvolt megfelelően végrehajtva és nem használt semmi? :F Az elég érdekes lenne... :))

[ Szerkesztve ]

(#135190) moma válasza King Unique (#135174) üzenetére


moma
őstag

Köszi a részletes választ! Akkor jól veszem ki, hogy érdemesebb azért a microsoft fiókot használni? Hogy szokták manapság az emberek csinálni? Nagyon régen telepítettem wint. Utóbbi évtizedben csak céges laptopokat használtam.

Meg ha két fiókot csinálok, egy microsoftot és egy helyit az nem lesz kényelmetlen, hogy esetleg nem érek el valamit ha ide vagy oda lépek be? Szóval ez két fiók ez nem a legrosszabb opció? Nem jobb elköteleződni vagy az offline vagy az MS irányba?

Bocs, hogy ennyi kérdés, de szeretném megérteni, mert hosszabb távon majd ez lesz ahogy most döntök. De az is lehet, hogy tök mindegy, csak nem értem még van e jelentősége ténylegesen a használat közben. Pl ha nincs net úgy akarja használni az ember abból lehet gond, ha MS?

"A Microsoft-fiókkal összekapcsolt Windows 10 számítógép vagy eszköz konfigurálása után bejelentkezhet bármely Windows 10 rendszerű számítógépre vagy eszközre, amely csatlakozik az internethez, és a beállításai automatikusan szinkronizálódnak közöttük. "

Ez azt jelenti, hogy egy ismerősöm gépén belépek saját fiókkal? és akkor ott létrehoz valamit az ő gépén?

"A Microsoft-fiók segítene például a OneDrive használatában, mert hozzáférhet, menthet, megoszthat és szinkronizálhatja az összes zenét, videót, dokumentumot és fényképet az összes Windows 10 számítógépen vagy eszközön."

meg a one drive amúgy is használható nem?

Egyébként azt sem értem miért vannék a microsoft storeból valamit. Azt amúgy is megvehetem ami kell nem?

Kicsit olyan érzésem van, hogy az MS másolni akarja ahogy az android van, de itt nem nagyon látszik, hogy ez mit ad.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#135191) King Unique válasza moma (#135190) üzenetére


King Unique
titán

Az van oda odaírva, hogy a Microsoft-fióknál szinkronizálhatók a mentett beállítások, az "hozható létre" másik eszközön (PC).
A OneDrive működik helyi fióknál is, de a használatához eleve be kell jelentkezni a Microsoft, illetve OneDrive-fiókba, ahol ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer, nem szükséges külön az előbbi.
A Windows 10 is többfelhasználós rendszer, lehet több felhasználói fiók is, az offline és online fióknál pedig egyidőben nyilván csak az egyik van használatban.
Nem feltétlen kell aktív internetkapcsolat ahhoz Microsoft-fiók használatánál, hogy botoolásnál / alvó módból ébresztésnél be lehessen jelentkezni a rendszerbe, nálam működik offline is.

Egyébként meg el kellene dönteni, hogy most akarod célirányosan használni a Microsoft-fiókot, az azzal igénybe vehető szolgáltatásokat, vagy sem, majd annak megfelelően választani. Ha nem megy és ennyi a kérdés, akkor viszont lehet jobb lesz, ha először inkább helyi (offline) fiókkal kezdesz, aztán majd később is lehet Microsoft-fiókot létrehozni, arra váltani, ennyi.

(#135192) moma válasza King Unique (#135191) üzenetére


moma
őstag

A helyi fiók mellett szól valami lényegi? Vagy csak az, hogy az ember nem vesz részt lényegi előnyök nélkül ebben az egész MS össz-adminisztrációs mókában?

Amúgy igen, most erre hajlok amit írsz. Csinálok egy helyi fiókot és ha a jövőben lesz rá tényleges jó okom, akkor csinálok egy MS-t.

Egyébként személy szerint neked van valami, amit ha lekéne mondanod az MS accountról és úgy használni a wint, tényleges veszteség lenne? Most azon túl, hogy akkor be kell írnod néha néha a jelszót a onedriveba. Vagy ez a beállítások mentése ez ad valamit tényleg a gyakorlatban?

we all deserve a bit of luck.

(#135193) default.


default.
őstag

Sziasztok,
Esetleg erre lenne ötlete valakinek? --> USB Audio Interface driver probléma
Azóta is kotrom a webet, de semmi. Lassan már azon gondolkozom, talán fel kéne hívnom az atv jósdát, hátha...
Köszönöm szépen,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#135194) King Unique válasza moma (#135192) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már linkelve lett egy összehasonlító leírás helyi fiók vs. Microsoft-fiók témában.
Az alapvető, általános használatra nyilván megfelelhet a helyi (offline) fiók is, nem feltétlen kötelező a Microsoft-fiók használata, max. akkor, ha cél az egyes Microsoft szolgáltatások igénybevétele, lásd a már linkelt leírást.

(#135195) moma válasza King Unique (#135194) üzenetére


moma
őstag

OK köszi még egyszer. Csak azért kérdeztem rá megint, mert így olvasva nem tűntek túl nagy előnynek ezek a szolgáltatások, de lehet ezt csak azért ítélem meg így, mert még nem használom őket.

we all deserve a bit of luck.

(#135196) MikeWazowski válasza Beni2360 (#135185) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#135197) Cs1csó válasza moma (#135195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, engem speciel egyik UWP app sem érdekel, és a profil szinkronizáció sem és az Edge böngészőt sem használom sőt a OneDrive sem érdekel, nekem bőven jó a helyi fiók is. Persze anno csináltam egy MS fiókot a Windows 10 aktiváció miatt de nem azzal használom a gépet de bármikor használhatnám azzal is.

(#135198) hhgygy


hhgygy
senior tag

Röhejes ez a Windows fejlesztés: kijött ez a csodabaromság, hogy News and Interest in the taskbar és máris szar. Ne tegyétek fel a KB5003214-et egyelőre.
[link]

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#135199) I02S3F válasza Cs1csó (#135197) üzenetére


I02S3F
őstag

Lehet ezen én is elgondolkodom, mert így (online fiókkal) a 10 többet tud rólam szerintem.

(#135200) King Unique válasza hhgygy (#135198) üzenetére


King Unique
titán

Vót már, meg hogy a KB5003214 eleve csak választható frissítés és nem kötelező telepíteni, meg hogy már akinél előjön a tálcán az a probléma, mert azt sem mindenki (én sem) tapasztalta. :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.